Ima li nekoga da je skijao danas, kakva je staza?
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Koja bez veze pitanja, majko moja... pa nema snega kad temperature su iznad NULE !!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Svaki pogled na vremensku prognozu ovde pokaze sneg za 5-6 dana, kao juce npr. Danas vec nista od tog snega. Spektakl:)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kako se moze videti na kamerama posecenost je slaba korpe idu prazne vrte se u krug umesto da je rukovodstvo SS ostavilo odluku od 70 % popusta dok se ne steknu uslovi za vrh skijanje na celom Kopu koje je vazilo do 15 .12 .Doslo bi više skijasa a i onih što ne slikaju pa bi više para uzeli narodu .
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Potvrdjujem, ja sam danas skijao.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kakva ispala za gondolu. Igrom slučaja uzeh smeštaj u Brusu za vikend. Jel još uvek 30% popust na skipass?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav svima, u narednim danima ce se malo zebeleti koliko vidim, a bice i uslova za konstantno osnezavanje. Zanima me da li ima ikakvih naznaka za pustanje nocnih staza u rad?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Brzeće je ruglo. Potpuno je jasno zašto gondola ne radi, nema kome da radi.Za četiri godine Brzećani nisu uradili apsolutno ništa. Ne mogu ni sopstveno smeće da pokupe. Đubre je svuda po Brzeću. Ja ponekad pokupim i napunim nekoliko džakova, dok me lokalci gledaju kao da sam lud. Nikome ne pada na pamet da podigne običan papir sa zemlje.Opština Brus je posebna priča jedino što su uradili jeste da asfaltiraju parking kako bi mogli da naplaćuju.Nema klupa, nema trotoara, nema ležećih policajaca. Fekalije se izlivaju direktno u belu reku. Šleperi sa balvanima jure kroz mesto 80 km/h. Nema pijaće vode, nema uređene staze za šetnju. Novogodišnja rasveta izgleda kao da ste došli na parastos, ne na zimovanje.Turistička organizacija Brus prihoduje značajna sredstva. Ljudi su se nadali da će turizam konačno krenuti, pa su masovno kategorizovali smeštaj. Sada od toga masovno odustaju.Ne mogu da postave pet klupa. Pet. Da ljudi imaju gde da sednu. Eeeee, pet klupa. To im je traženo, znam iz prve ruke. Ni to neće da urade. Do prošle godine nije bila ni tabla sa natpisom brzećeBroj gostiju je zanemarljiv. U ovakvom stanju, gondola je potpuni promašaj i bacanje para. Još se čeka da staza Bele Reke uopšte proradi kako treba, a oni pričaju o razvoju turizma.
(+77) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kakva je situacija na Jarmu?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)I po meni bi više imalo smisla da je otvore 30 min pre rada ostalih žica, kako bi se moglo stići na otvaranje. Ako je do uštede, kako je neko pisao, onda je bolje zatvoriti je čak i 1h ranije, kada su staze već "razvaljene", a stići na otvaranje kada su u najbojem stanju...
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Mila (iOS) Razlog je u osnovi jednostavan. Pristup bilo kojoj stazi sa brojem 4 podrazumeva da se, u većoj ili manjoj meri, mora skijati niz stazu 4b. Deonice koje ne pripadaju direktno stazi 4b prolaze kroz šumski pojas, gde se sneg prirodno zadržava i duže opstaje usled slabijeg izlaganja sunčevom zračenju i manjeg uticaja vetra. U takvim okolnostima moguće je lako prebaciti sneg sa staze 4b na te deonice, naročito na tačkama gde se staze ukrštaju ili spajaju. Jedini stvarni problem nastaje u uslovima potpunog izostanka snega, dok u svim ostalim situacijama sa minimalno snega sve staze sa brojem 4 rade.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Znaci nastavlja se klasika... Najavljivan sneg ovde na prognozama, a onda nista. 1, 2, 3, 4. januar pisalo sneg, kad ono... Daj jednom da bude da ne pise snwg, a padne:)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kad god otvorim kamere topovi ne rade, ni na Krcmaru ni duboke...nadam se da gresim
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)jel ima nade da se puste suncana i krcmar uskoro? nema slika, ni izvestaja za suncanu kakve su prognoze za nju?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Apsolutno se nema šta zameriti Skijalištima u dosadašnjem teku sezone! Lavovski trud oko osnežavanja, priprema i održavanja staza. BRAVO!
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nov sam ovde, planiram na kopaonik prvi put da idem ove godine, gledam cene ski pasa i nikako mi ne ide u glavu da je sezonski 950e? Zbog cega je to toliko skupo? Ja u austriji placam 750e za 300km staza gde je sezona od novembra do skoro maja?
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Lepo je videti da je otvoreno i ovoliko staza bez snega. Ima li sanse da proradi krcmar ovih dana, da se rastereti centar? Knezeveske bare na duboku ili gobelja tesko verovatno.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Osnezavanje:Od sutra su najverovatnije u programu Sunčana dolina i Kneževske bare. Za Krčmar je u donjem strmom delu staze potrebno još veštačkog snega.
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zanima me zašto na zvaničnim kanalima nigde ne postoji jasno i transparentno objašnjenje da li u ovakvim situacijama,kada ne radi gondola i pola skijališta, postoji bilo kakva mogućnost kompenzacije ili zamrzavanja ski dana, posebno za goste smeštene u Brzeću. Smatram da bi ovakva informacija trebalo da bude javno dostupna.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Imam svoj apartman u Brzecu Centar i danas zbog jakog vetra ne radi gondola, imam sezonsku kartu i jedan ili dva dana ne skijanja je prihvatljivo u ovom periodu zime.Gledam mnoge skijase -goste koji nemaju nacin da se prevezu do centra Kopaonika, jer nisu svi dosli kolima.Bilo bi dobro da postoji organizovan prevoz skijasa u danima kada ne radi gondola iz Brzeca ili povracaj novca za ski pass za izgubljene dane.
(+42) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@xenon Ne, nego treba izgraditi još koje skijalište, manje-veće u Srbiji i rasteretiti Kopaonik
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ugostitelj nisam siguran da li pricamo o istoj planini. Nekoliko godina unazad sam slao dete u ski skolu, sve se dogovara unapred ili na samoj planini, placa u kesu a nesto kao racun nikada nisam video. Sto se prioriteta tice, provereno od pre nekoliko dana, instruktori prolaze sa djacima a i bez djaka, a prolaze i oni bahati koji nisu u skoli, sve dok ne povicu ovi iz regularnog reda, a i tada se neki prave ludi i rade kako im volja...
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Xenon Odlican predlog. Sa instruktorovim prijavljivanjem broja ucenika i ukodiranjem ski pasa od ucenika uvodi se red i eliminisu divlji ski instruktori . Jos da dodam moju staru pricu da im treba dati krst da rade i takodje da taj ski pas bude jeftiniji posto koriste samo jednu ski zicaru. A kome se luta po stazama po kopaoniku,druze u red i cekaj ko svi ostali
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Neverovatno kako svaka prognoza snega ili nestane, ili se pretvori u kišu kad se približimo tom datumu. Ko nas je kleo..
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pitanje za nekog iz Skijalista Srbije ili nekog njima bliskog, a ko je upucen u planove. Svima je jasno da su guzve tokom skolskog raspusta ogromne I da je skijanje mucenje zbog cekanja u redovima. Da li postoji neki plan da se to resi? Uvede osmosed na Karaman ili izgradi jos jedna zica iz Centra ili...? Protiv prirode se ne moze, ali se protiv guzve moze. :)
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sinoć je vejao sneg,toliko je vejao,da je bilo dovoljno da dune malo jači vetar u Kraljevu,više bi snega naneo:Dod tih 4 na 3 cm.@DrJohnTakvo je isto stanje od pamtiveka,od kada je Genex nestao.Ide se na totalnu zlatiborizaciju i uništenje hotelijerstva i turizma.Kod asfaltiranog parkinga na malom jezeru,sve ispod se ruši,ide nov hotel nova karakondžula,nov ekser u održivi turizam.Kada sve to sagrade i naprave solitere na vrhu,devastiraće planinu,kvadrati će se strmoglaviti,a od biznisa neće ostati ništa,siguran put u propast.
(+29) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Klima se menja i vec se dobrano promenila u odnosu na period od pre 20-30 godina.Svi su culi za klimatske promene, ali niko ne haje ili ne mari, sve dok mecka ne zaigra pred njegovim vratima.I u Austriji, polako ali sigurno, se sve manje oslanjaju na zimski turizam i vec traze alternativne smernice za razvoj turizma u zimskim mesecima.Na zalost i gleceri vise nisu sigurna oaza za skijanje, jer dolazi do pucanja leda i sigurnost skijasa vise nije zagarantovana. Iz tog razloga, mnoge ski instalacije na glecerima u Austriji se demontiraju, pocevsi unazad nekoliko godina, sa trendom porasta.Posto se protiv klimatskih promena ne moze, jedino resenje je:Ne kupujte ski karte unapred, ne rezervisite smestaj unapred !!Kao sto se vidi iz trenutne situacije, moze mnogo skuplje da vas kosta.Ostanite fleksibilni i ako vremenski uslovi odgovaraju (visina snega, ski staze), bukirajte ski karte i smestaj u zadnjem momentu (last minute). Mozda ce biti malo skuplje, ali bice nemerljivo jeftinije u slucaju sadasnjih uslova, gde skijanje jednostavno nije moguce.Ako ne ide skijanje, zbog trenutne vremenske situacije, zasto forsirati ?!Pa ima i drugih lepih mesta za posetiti, a ko bas insistira na skijanju, naci ce se uvek neka druga ski oblast u kojoj je dovoljno snega (Alpi, IT, FR, A, CH).Bukirati unapred znaci kockati se, gde su na zalost sanse zbog klimatskih promena uvek sve manje ...
(+37) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Djordje-Danas na visovima Kopaonika duva vetar uglavnom južnih ravaca, za razliku od nižih delova gde duvaju uglavnom vetrovi severnih pravaca pa zbog toga imamo temperaturnu inverziju.Brzeće je pozicionirano Severoistočno od skijališta a Vikend naselje zapadno.Brzeće je izloženo severnim strujama dok je Vikend naselje u trenutnim uslovima bilo ušuškano i imalo je blago feniranje sa visova koji su topliji.Naravno da se situacija usled priliva hladnog vazduha sa severa promenila i u Vikend naselju.Trenutno još uvek imamo relativno visoku temperaturu na visovima Gore je temperatura lagano opadala, gotovo isključivo zbog padavina.Veliki pozdrav!🙋♂️
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Donese nam na kraju Božić sneg, daće bog pa da zatrpa konačno! 😀Imam pitanje pa ako može neko Aca ili Kimi ili bilo ko ko poznaje prileke da mi obkasni,kako je moguće da u Brzeću na 1.050m sada na primer veje a u viken naselju na 1.380m do maločas pada kiša, a tek sada po malo sneg? Nije ovo prvi put da se dešava pre bih rekao da je trend, pa eto kako je to prosto moguće?Hvala. Svako dobro.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Krenulo napokon. Sada po prognozi narednih 7-8 dana lepota. Ko je gore neka uziva,ko moze neka pakuje opremu i pravac gore, mi ostali cekamo godisnji i nadamo se da ce zima potrajati.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Mogli bi da osnežavaju plavi deo Bele Reke. I bez crnog dela je to jedna od najdužih staza na Kopaoniku, valjda je samo Krčmar duži
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@ilija:Konkretan problem u vašem slučaju je najverovatnije bio u tome što imate ili izuzetno veliki sistemski font ili veoma malu širinu ekrana, pa je dugme za negativno glasanje (palac dole) izlazilo van vidljivog dela ekrana. Taj problem je sada ispravljen i u takvim slučajevima tekst se lomi u novi red, kako bi sve opcije bile vidljive. Hvala na sugestiji.Što se tiče ski info podataka, sve staze koje su radile tokom dana, nakon završetka rada skijališta ostaju obeležene zelenim krugom, dok se isključuju samo žičare. Ako želite da vidite i koje su žičare radile, u našoj arhivi ski infa imate i te podatke. Arhiva obuhvata sve skijaške dane od 2002. godine do danas, a link se nalazi na dnu ski info stranice.Link >>>
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zao mi je sto vise necu moci da uzivam u carima skijanja jer nemam 50-ak evra dnevno za ski pas. Vama koji imate bas zavidim. Srecno.
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kopaonik -170mm Bjelasnica 165... ali cm snega☹️
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Izvestaj danas Ceo dan staze drze fenomenalno Ujutro hladno pogotovo od 10-12 sa jakim vetrom Popodne sneg ali toplije Na kgb se ceka pola sata Na pancic 10 min Na krst 10-15 min Na suncanu 5 min D2 5 min Guzve su nenormalne na ovim stazama za ucenje kako na zici tako i stazi, Ali za staze nemam sta reci spustam sa klincem za kraj krst u 15:30 staza je kao na fis kupu Naravno gore na vrhu pancica je vetar oduvao pa je led gore ali samo gore. Sutra defitinitvno izlazimo prvi da odvozimo sto vise dok ne krene guzva. Trenutno na kopu pada malo sneg oko -5 i ne pamtim ovako lep ambijent sve je belo od ulica do staza. Snega ima realno 15cm na stazama ga ima bas dosta
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav skijaši. Da li još uvek funkcioniše onaj veliki parking kod tehničke baze, kod Malog jezera? Čini mi se da sam pročitao da je planirana gradnja na tom mestu.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Krcmar odlican, bravo.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sve do kraja dana, talas intenzivnijih snežnih padavina biće prisutan iznad planine, uz jačanje severoistočnog vetra pa se očekuje prava vejavica.U nedelju ledeno uz jak, na udare i olujni severozapadnjak i sneg ili pljuskove snega u talasima. Očekuje se oko 20 cm novog snega.U ponedeljak još prepodne uz malo snega, zatim prestanak padavina i razvedravanje. Ostaje hladno i vetrovito, ali će vetar od sredine dana slabiti i okretati na zapadnjak.U utorak novo naoblačenje uz toplije vreme, ali bez padavina. Duvaće slab do umeren zapadnjak i jugozapadnjak. Maksimalna temperatura do -2 stepena.
(+47) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Plan za gondolu je odavno na stolu iz vikend naselja medjutim koliko me secanje drzi plan je bio da direktno ide na Pancic a ulazna stanica bi bila tamo negde oko greenwooda na pocetku vikend naselja. Razradjuje se o dodatnoj koja bi isla iz sadasnje baze ispod Kraljevih cardaka pa da se spoji sa ovom. Ali to je negde ono u vazduhu nije se plan usvojio niti razradio ali se priprema teren koliko mi je poznato.Svakako opet za obe varijante bice kuknjava sto je gore ili sto je dole.A gondola Brzece je tu gde jeste jer je zavod za zastitu odbio sve druge pravce zbog zasticenog podrucija i zelenih koji su protestvovali zaboravio sam kako se zvala ona bucna zena iz neke zelene agende. Ona ideja iz Dinkicevog doba koja je trebala tamo oko Juniora da krene i tom stranom da ide je tek docekana na noz jer je isla kroz celo zasticeno podrucije.Dobro je da i ovo imamo. Dal je idealno nije ali je opet imamo.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sad se vidi šta je klima visokih planina o kojoj sam pisao. Ceo dan pada sneg na planini a u nizijama suvo. Kopaonik čarobno izgleda večeras.Osmatrači na mernoj stanici su verovatno pogrešno dojavili visinu snega. Najverovatnije da je ona već i prešla 40cm.Malo je verovatno da je vetar u pitanju, jer nije osmotren jači intenzitet danas.Uživanje je večeras gledati kamere.Veliki pozdrav!🙋♂️
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pustili sve 4-ke. Aco bio si u pravu ispravili su sada je 40cm.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Onaj dan. Neka uzivaju svi koji su gore. :)))
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jeste, dan je predivan i staze odlične! Jedino je baš hladno bilo ova dva dana, a i uobičajena velika gužva na nekim stazama.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Od sutra su u funkciji ski liftovi Gobelja i Jaram, pokretna traka Jaram i Gobelja četvorosed, kao i pripadajuće staze 11, 12 i 12a.
(+33) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jel se zna kad se otvaraju Gvozdac i Bela reka jer su Skijalista Srbije na Instagramu objavili kako sredjuju staze?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@ĐeramEvo današnjih snimaka.Gvozdac: Link >>>Ledenice: Link >>>
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Generalno nam je kultura skijanja i kultura ponasanja uopste, na jako niskom nivou, sto potvrdjuju i prethodni primeri. Ovo je narocito vidljivo kod male dece i klinaca koji na svakoj zici pokusavaju da se uguraju preko reda kao da drugi ne postoje. I uopste mi nije zao niti glupo da ih ucim lepom ponasanju i objasnjavam im da cekaju red jer nisu pametniji od drugih vec samo bezobrazniji. Takvi izrastu u ovakve prethodno navedene primerke. I tu je odgovornost na roditeljima koji ih ne uce lepom ponasanju, ali i na instruktorima koji ih ne uce skijaskoj kulturi.
(+47) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li je neko koristio ski put Jaram - Gvozdac?U kakvom je stanju?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nije to bas radovanje iz zle namere. Zla namera i pohlepa je kod investitora koji zidaju na vrhu planine ili tek nesto malo niže. Kad ovako razmišljaju i ruže planinu oni koji imaju novca, znaci da im nije stalo do plana, estetitke, da izgradjeno ostane lepo i oku ugodno i za 20-30 godina. Zamislite na sta bi ličili Alpi da su dopali u ruke ovakvim ljudima, a ovi su ovo malo nasih planina naruzili za sva vremena.
(+34) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Aca Cacak postovani , kakve su prognoze za februar ? Unapred hvala na odgovoru , srdacan pozdrav 🎿⛷️
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)