@KimiVB Da li ovo znači da nema padavina čak ni posle Božić? Da li se očekuju povoljnije vremenske prilike tokom januara?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ovaj sneg iako nedovoljnan za ono što sve nas ovde interesuje samo pokazuje koliko malo vremena na planini je potrebno da napada toliko da se otvori veći deo skijališta. Katastrofalni decembar nas je sve ubio u pojam, zaboravili smo da se nekad dešava da i nenajavljan sneg zatrpa Kopaonik, baš retko, ali dešava se.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)❄️❄️❄️JUPIIIIII
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@MilovanLol, sjajna vest za sve. Putuj igumane i ne brini za manastir. Nama manja gužva na Kopu, ti presrećan u Alpima, milina.Nigde u svetu ne garantuje ski operater za rad svih staza. U Les2Alpes 2019. godinea, 2 od 6 dana nije radilo maltene celo skijalište zbog nevremena, pa nikom nije palo na pamet da traži refundaciju.Ali Milovanu jeste palo na pamet da traži ovde. Bravo Milovane.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)Upravo tako! No brain no pain.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da li može neko da prenese utiske sa skijanja? Stanje staza...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Snow forecast se predomislio. Ništa od značajnijeg snega oko 10og. :-(
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Snow forecast kaže 3 dana snega ali 19 cm ukupno.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Malo se promenio izgled za padavine... Da ne mracim, ali od konkretnog skijanja na Kopaoniku nista pre sredine februara.Bas neka mracna prognoza.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)... muzika u pozadini ..., pa kaze:[i] nadam se, nadam se,a i srce veruje,da nam dolazi,sneg ove godine ... [/i]@Snježni: Ako mozes kupiti kacigu, pamet ne mozes.P.S.Otputovao je iguman odavno ... i nije ga briga ...A uskoro ce i monasi ...A svi kao ti, sto su slepi pored ociju, mogu da pevuse od Ramba Amadeus-a: "Otiš’o je svak ko valja" ...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-23)Moze li neko od iskusnijij ili upucenijih da da procenu o mogucnostima da se dalje otvaraju staze sa ovom kolicinom snega?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Da li bi neko od skijaša podelio sa svoje utiske sa današnjeg skijanja? Da li za neki dan da odložim dolazak? Hvala unapred!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jutros je bilo na ski info da radi Suncana dolina, sad ne, jel to neka greska ili je zaista bila pustena jutros?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@PrlePogledaj na satelitu koliko prirodnih i veštačkih akumulacija vode ima Bansko, a koliko Kop.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Robosrb Hahahaha, engleskog jezika? Ajde se ti prvo pozabavi srpskim... "Sjemenu"!? Hahahaha. Da, ne moras 600km, idi do "Sjemena" koji je na 900m nv. Ima i u Aus jedno brdo, 32m nv, nema snega. Pozdrav, svako dobro.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Bice skijanja! Svi oni koji pricaju toliko o skijanju u inostranstvu i pljuju Kop su mi ravni ovim gastosima koji se hvale kako im je prelepo, a jedva cekaju da dodju u Srbiju. Nije poenta skijanja samo SKIJANJE, vec i druzenje, boravak na cistom vazduhu, zabava...a to mi u Srbiji najbolje radimo. Imajte u vidu da Kop radi SEZONSKI i da su to iste one cene koje placate u CG, Grckoj, Turskoj tokom letnje sezone. Jedino sto stvarno "BOLI" su visoke cene smestaja u centru, ali sta je tu je. Ja ga volim, i uvek cu mu se vracati, jer volim Srbiju.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Prle Ti pojma nemas brate. U nesto sto se ne razumes ne treba ni da komentarises.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Šta onda, jel ovaj vikend i dalje ce biti kilav za skijanje? Da bolje onda odlozim za dve nedelje...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@SKIJAM SVUDANe znam sta je bilo pre korone, ali sada Saas Fee ski pas 7 dnevni kosta 429 chf sto je oko 50,000 din, a na Kopaoniku 19,000 din. https://www.saas-fee.ch/de/unterkuenfte/hotel#/skipassesJel treba i cenu hotela 5* da objavim ili ces mi verovati da je skuplji nego isti takav na Kopu?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)ovaj Robosrb se posvađa sa svima redom... koliko imaš godina zemljače? čime se baviš, šta si završio od škole?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@prleNikako ti da razumeš druškane bilo šta. Nit ko je za šta zadužen, nit ko i kako radi. Imaš samo neku maglovitu predstavu o funkcionisanju jedne planine. Pokušali su ti ljudi objasniti, ali izgleda da nema tu vajde, ni kapaciteta za učenje.@sneškoHahaha, upravo o tome pričam. Da si video sveta zaista, ne bi imao potrebu da budeš snishodljiv ni prema kome, niti da se razmećeš time.Čisto za tvoju informaciju, pošto vidim da se jako interesuješ za moj način života, poreklo i slično, pa da ti odgovorim na pitanja. U Budvi nisam bio od srednje škole, poslednja tri letovanja Kipar, Jordan, Egipat. Što se tiče zimovanja, mimo redovnih 20ak dana godišnje u lokalu, na balkanskim skijalištima, biće ove godine Gruzija, a dogodine Bože zdravlja, Kanada. Nisu meni i kompleksašima zanimljive iste stvari. ;)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Kimi, Aco Kada se ocekuje prelazak kiše u sneg na Kopaoniku? Ovo jutros je jako teško gledati, kao da je početak novembra😔 Sneg sto pre da počne da pada je jedini spas!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Po ovim aktuelnim prognozama ozbiljnije padavine ipak izostaju?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Idemo, rookaj snimaj ⛷✌️❄️
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Dalibor Kada si vec sproveo tako detaljnu racunicu vezano za zimovanje i tih 18 godina, mada je to vise od 18 godina, osim ako nisu trojke u pitanju, onda bi trebalo da ti je jasno da u tom periodu na Kopu kada nema snijega ne mozete nikako zajedno porodicno da skijate. Posto je takva situacija oko raspusta da djeca zajedno mogu da skijaju od 8. do 15. januara, onda idu u tom periodu negdje drugo gde ima snega sa ski instruktorom/ skolom skijanja/ svojom ekipom na skijanje. A i sigurno ce im biti puno lepse kada malo porastu da idu sa svojom ekipom bez mame i tate na skijanje. A mart i Kop, to je prica za matore da idu tada da skijaju i uzivaju, a ne za decu.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-24)U ovom trenutku dok pišem komentar je 09:20 i nijedna žičara nije u funkciji. Da li je to neki štrajk SS-a ili ih je iznenadio sneg?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)K A T A S T R O F A !!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@DexRealno, u pravu si. Da je kvar trajao ne znam koliko dugo, pa i ajd, da besnimo, nego relativno brzo otklonjen.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Definitivno dolazim u martu ovo se ne isplati sad.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Dalibor Ako moze jos jedno pitanje , kad su se bili stekli uslovi za vestacko osnezavanje a da nije radilo? Samo ako moze datum , jos jednom veliki poz
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Dalibor Izvinjavam se ako sam nekoga uvredio, nije mi bila ni najmanja namera. Ali stvarno mislim da je nemoguće za jednu noć spremiti stazu, gde god bila. Ne, ne vozim ratrak za SS, znanje zasnovano na iskustvu vožnje snowboarda. Godinama provodim prilično vremena na Kopaoniku i Jahorini, i imao sam mnogo puta priliku da razgovaram s ljudima koji rade na održavanju staza. U Skijalištima Srbije zaista ima mnogo problema i loših praksi, ali hajde da ne krivimo njih baš za sve, od nedostatka kanalizacije do toplog vremena.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ako misliš na Rtanj i tamo deru.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Da li je neko bio na Val Thorens. Ako je neko bio moze da napise utiske
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@TrabantDruže, svako može da ide na planinu iz razloga kakav poželi, i tamo da provodi vreme kako mu se dopada.To što ti ideš da skijaš dok ne spadneš sa nogu, to je tvoj izbor. Nekome to nije ideja uživanja i kvalitetnog zimovanja.I čisto da znaš, na Kopaoniku postoje desetine kilometara staza za pešačenje/planinarenje.Da si nekad izašao iz tog centra koji pljuješ, možda bi ih i primetio.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Trabant A jel ti palo na pamet da nemaju svi iste želje? Svako ima pravo da uživa na planini kako mu odgovara.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Sve je baš super nego ste zaboravili da za neki dan kreće naplata elektronska za ulazak u nazovi Nacionalni park gde nema vode za piće recimo. Spremite kartone da prekrijete tablice, inače dranje vam ne gine. Biće suza krokodilskih
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Zna li se sta oce li pustat krcmar i gvozdac
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@stevs Sve je tacno i za Alpe d Huez, ali bih dodao i za L2A da je donja polovina skijalista za povratak ka smestaju uzas od mokrog snega u martu (cak mozda gore i od Alpe d Huez), tako je i za Sarren stazu pri vrhu je crna a od 16km 6km je sigurno ravno ko Mašinac okrenuto ka jugu. Pritom na vrhu guzva jer je staza atrakcija, pa ima vise ljudi nego na Karaman Grebenu u spicu. ✌️⛷🤟
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jel realno da ovde još uvek neko trajanja o Vengenima i šire.OVO JE INFO KOP
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Upravo sam gledao cene za Valfrejus i samo je ski pass za nas dvoje odraslih i dete od 11 god 1000€ i to sa 50% popusta. Kako si uspeo da nadjes i ski pass + smestaj za 7 nocenja za 736€?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@Šaka Hislop(Android) Ako tvrdis da ima kombi prevoz petkom uvece iz Beograda do Kopa, to onda ovde i dokazi? Pod petkom podrazumevam svaki petak u sezoni, a ne narucene voznje zakupljenih kombija gde mi je jeftinije da odem sam svojim autom.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@KaunertalacDođe i na Gvozdac ekipa drljača pa ga raskopa do podne, pa bude gore ledena ploča dole odjuženi hupseri i kamenje. Ledenica je 2x bolja, ali bzvz što nisu stavili tanjir samo za nju.Pored toga, Gobelja ona staza sa tanjirom kad nije jugovo, i Jaram za malo laganije trenutke. Te najduže traju, a imaju kvalitete.Sve ostalo, trk na prvu žicu da se vozi dok je staza u komadu.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@SKIJAMSVUDA Lepo ti napisah i agencije, tebi i dalje nije jasno. I dalje pišeš pričice. Dokumentacija nula. Stazom koju pominjes, u Les2Alpes sam se spustao vise puta, i nema vise od 16km. Ali dobro, to sto drugi tako kažu, to što na se na netu pominje na vise mesta16km, ništa nije tačno, ti znaš bolje, jel? 😂 Pozdravi puno te tvoje "vlasnike najpoznatijih agencija", daj ti nama libk sa cenovnikom, haha.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)@BombardierHvala najlepse, gledao sam danas neki x3m likovi vozili taj deo okacili video na fb. Skontao sam da je nesto tako, a tvoje objasnjenje to potvrdjuje.Nisam bio, ali mislim da ima dobrih voznji kroz gustu borovu sumu od te FIS medjustanice prema pocetnoj Gvozdac. Ima klipova po netu, ali zbog guste sume tu samo sa nekim ko vec zna put.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@skijamsvudaImaš gugl, pozovi agenciju, i pitaj, valjda nisi toliko nesposoban.Lik samouvereno napisao "po sećanju" potpunu nebulozu za dužinu staze, promašio za 1/4, dodao 6 km, i nema nikakav problem sa tim.Oko linka za skipass, ako nisi znao druže, internet sve pamti, pa tako možeš da se pronađe sve što je nekad bilo postavljeno na isti. Što znači da si i to samouvereno neargumentovano izlupetao.Tako da nemamo ovde više niti jedan razlog da poverujemo da bilo šta što si napisao nije nebuloza.Neću ti više poklanjati pažnju, s obzirom na nebuloze koje pišeš, nije vredno utroška vremena.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)@MareУ Француској су распусти од 4 фебруара до 6 марта. Француски распусти су подељени на три зоне. Свака зона по две недеље, тако да се преклапају, тј. прва и последња недеља се не преклапају.Биће гужва, ако желиш да осетиш чари гужве, дођи... Шалим се, наравно.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Ilija: obrati pažnju da se poslednjih par godina staze BR nisu tabale - pa i to značajno utiče na težinu spuštanja niz njih.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Jel zna neko zasto nije radila duboka 2 zicara
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco , Kimi kad staje sneg 😂 Ima da se skija do 15 maja kako sad stoje stvari
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zna li neko zasto se Gvozdac juce od 13h vrteo onako sporo?Izvlacili su ljude koji su ostali na zici 1h U cemu je kvar?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)