Najnovija informacija je da od 31.12.2024. kreće sa radom Bela reka 1 i Treska.
(+34) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Јел зна неко зашто прелећу хеликоптери ту код центра?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jos jedan Savrsen dan za skijanje. Lice mi je izgorelo od Sunca. Uspeo sam da spustim 25 zica (od 9 do 16) - naravno uz zaobilazenje zice KGB-a u sirokom luku. Danas sam forsirao Gvozdac/Ledenice od 9 do 13..... Obe staze OLIMPIJSKOG kvaliteta. Oba Mala Karamana se herojski drze ceo danDuboke 6A i 6B fenomenalne cak i posle podneKGB 7 - veoma dobraKrst 3/3A odlicniSuncana Dolina 1 , razrovana i neravna , a 1B progledala na nekoliko mesta. Pancic 4D ima puno snega , ali kao da nije prosao ratrak ili je bilo puno skijasa pre podne. Cekanja na Gvozdcu nema, Pancic -5 min , KGB - 20 min, Mali karaman 3 min. ONi anksiozni ne bi trebalo da gledaju ovaj shizofreni zvanicni merac snega na ovom portalu . Od prekjuce do danas sa 61cm na 50cm ... MALO SUTRA !!Na Gvozdcu su jelke UTONULE u sneg barem 1m dubine. Na MK8 Suncanoj su ratracima napravili barijere od snega preko metrar visine. Snega ima u izobilju - nemojte se stresirati bez potrebe !Kopaonik je trenutno RAJ NA PLANETI ZEMLJI ..( a loš simbol je bivsi kafic Bondjorno u centru :) da mu ime ne spominjem)
(+33) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Novčanici, lap topovi i lična dokumenta se nikad ne ostavljaju u kolima!
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Aco Aco prognoza za ovu nedelju ti je 100% zlatna :) Sunce sija kao da je leto, a hladno je .... ne moze bolje od ovoga sto imamo poslednjih dana. @Novi sad - Prijatelju , ne brini , snega ima koliko hoces, i ne topi se zbog niske vlaznosti vazduha. A Ratraci tokom dana prikupljaju sneg van staza i prave PLANINE od snega pored staza... za rezervu kad i ako bude zatrebalo. Danas lagano zagrevanje na Knezevskim barama 14(dok nije crkao Tanjir - koji jos nije popravljen) . Knezevske bare su u jutarnjim casovima - SAN SNOVA , a posle podne postaju skoro pa neupotrebljive. Zatim sam presao na Duboku crnu 6(brzo se oguli do podloge , a bogami i do trave na pojedinim mestima) , i 6A, 6B 6C i 4 - koje su danas bile fenomenalne , ukljucujuci i zajednicki donji deo od Pajinog presla do zice D1 i do D2. I onda je na red dosla BELA REKA 1.... Staza duzine oko 2km .. od druge medjustanice gondole (gledano od MK) , koja se spusta do Brzeca i pocetne stanice. Staza je potpuno u senci, i Sunce do nje ne dopire. Ne mogu dovoljno da je nahvalim. Tvrda , savrseno ispeglana , brza , a u plavoj kategoriji. Idealna je za slabije skijase ili one koji vole da testiraju brzinu na skijama :) Preporucujem da je probate dok postoje uslovi za skijanje na njoj. Ako neko pita za BR2 i BR3 - u levku Br1 nema dovoljno snega a i Br3 nije dobro pokrivena sneznim pokrivacem pa ne postoje uslovi za pustanje u pogon. Obrnuo sam 5 krugova na BR1 sa zenom i sitnom decom uz puno zadovoljstvo. Onda povratak na MK ... spust niz 8A... i iznenadjenje : PRORADIO JE TANJIR 8a !!!! Morao sam da obrnem jos jedan krug tu, cisto da ispostujem brzi tanjir ... i povratak u smestaj. Srecna vam nova godina, a vidimo se ujutro u 8:30 na stazama :) Nema zabusavanja... ovakve uslove za skijanje nismo imali odavno ...tako da.... iskoristite svaki dan!
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kad smo kod Bele Reke... imao sam prilike da iz gondole i sa stanice br 2 pogledam malo bolje onu novu stazu BELA REKA 3 . Ta staza je napravljena sa idejom da se omoguci slabijim skijasima da zaobidju veoma tesku deonicu zvanu LEVAK na Beloj Reci 2 na putu ka Brzecu. Ali kad se malo bolje pogleda, ta nova BELA REKA 3 je strma , u najmanju ruku, isto koliko i Staza 19c-Ledenica , ako ne i vishe !?!? Realnod- dobili smo jos jednu CRNU deonicu na stazi Bela Reka (iako je zvanicno kategorizovana kao CRVENA). Ideja da ta alernativna trasa bude pristupacna slabijim skijasima nije realizovana na pravi nacin.Prijateljski savetujem sve skijase koji nisu na vrhunskom nivou vestine skijanja da izbegavaju BR2 i BR3 u sirokom luku. Spustite se gondolom do BR1 i uzivajte u finom blagom spustu do Brzeca.
(+35) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li je neko ovih dana parkirao auto na parkingu Sunčane dolone, koliko se plaća (ako se plaća uopšte) i da li je gužva?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Što danas nisu u funkciji Gvozdac i Krčmar?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav, Da li neko ima informaciju šta se dešava sa sankanjem na Kopaoniku. Znam da je ranije jedna od staza, recimo Karaman Greben utorkom i četvrtkom umesto noćnog skijanja bila namenjena za sankanje. Čak su i SS delile sanke. Da li još uvek postoji ta opcija ? Hvala.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Svakakvih gluposti sam se načitao ovde, ali poređenje Kolašina i Kopaonika mi je do sad ipak pobeda, otprilike kao da praviš poređenje između Šušnja i Sen Tropea, realno je Šušanj jeftiniji 😂
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Kamikazkinja: Apsolutno mi ne smeta kritika, na kraju krajeva svi mi primecujemo sve negativne strane Kopa koji nam smetaju i koje bi voleli da budu ispravljene, ono sto me nervira je pljuvacina od ljudi koji sami kazu da im ne pada napamet da provode vreme na na ovoj planini. To nije dobronamerna kritika koju vidimo od vecine ljudi na ovom forumu, vec omalovazavanje i ruganje svima nama kojima nije ispod casti da skijamo, bordamo, ili bilo kako provodimo vreme na Kopu!
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li staza Bela Reka radi u potpunosti ili samo donji deo?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ona reka fekalija na Malom Jezeru ne može nikako da opravda bilo koju cenu ski passa, ekološke takse, smeštaja il'' bili čega drugog. Potok toalet papira sa sve pripadajućem sadržajem. Ono je NEDOPUSTIVO.
(+56) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Na Beloj Reci 2 ima pola metra snega tabac jos ni jednom nije prosao…
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Potrebno je staviti jednu kameru koja bi obuhvatila obe polazne stanice Duboku2 i Krčmar, da ljudi vide da li da se spustaju, jer se tu prave velike guzve a kada sidjes vise nemas opcije…
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Najveći problem Kopa, barem za mene kao strastvenog skijaša, a ne pozera za fotkanje, jesu gužve, kada vidim gomilu na žici u dužini od 20 m, okrene mi se ceo Kopaonik, da ja platim 5000 din dan i čekam 20-30m na žici, tu jednostavno skijanje gubi svaki smisao, to je ponižavanje za svoje pare. Postojeća infrastruktura nije dovoljna i potrebno je momentalno da se proširi, Pančić mora biti šestosed ili osmosed, Krst, Sunčana i Mali Karaman su nepristojno spori, iz centra mora da ide još jedna ili dve žice, nije toliko gužva na stazama koliko je na žicama. Lično, nikada ne idem u ovo doba jer sam gužvofobičan, čekam mart i odem u radne dane, a za praznike isključivo Austrija ili Bugarska
(+54) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@CarDar - Nebeske stolice
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Проблем је ветар који недозвољава снегу да се лепо “слегне” на врху панчића. Ко је био по ветровитом времену на врху,може да схвати о чему је реч. Јуче се на излазу панчића видело тло и била је бара метар даље,данас кад је било осетно хладније излаз је издржао са снегом који је набачен.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@cardar Prosto proskitaj planinom, pa ćeš naći. Autentičnost neće škoditi
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Има ли шансе да се данас после подне/увече упале топови да мало поправе ово стање на стазама? Требало би да температура буде задовољавајућа за освежавање
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@CarDar Vrh Marinih Voda sa onom klupicom i pogledom ka Pančiću
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Za nema nije skijanje da cekam na zici 40 min i da se spustim za 3 min i placam ski pas 50€ to je mucenje .
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Decembar 2024 je bio verovatno najlepši period za skijanje u posl 10 i više god. Skijaša na stazi taman toliko da ne pomisliš da si sam na planini, na svaku žičaru ulaziš bez zaustavljanja (0 - 2 ljudi čeka u redu), sneg na stazama fantastično ispeglan, kao za svetski kup...
(+29) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Skijali porodicno, 1 i 2 januar. Dugo sam na Kopu, 10tak godina i vise u tim terminima oko nove god. Nikad bolje skijanje, vreme , pripremljnost staza, staze drzale ceo dan kao na prvom spustu, ne velika guzva na dubokama, veca guzva u centru (doduse jednom se spustili vise nismo), dani za veliko uzivanje, kakvih dugo nije bilo. Moje misljenje a i misljenje mestana iz Brzeca. Pozdrav svima
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Termos i sendvič u rancu
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jel ima u nekom ski servisu na Kopaoniku da se iznajme turne skije?
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Za kolegu koji je pitao za povoljnije cene za predah na stazi mogu da preporucim kuvano vino u Masincu 330 donara, odlicno je. Parce pice je 250 din, casa mleka 180 din.
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav svima,Mozda nije pitanje za ovaj info ali kako Stara planina nema svoju info stranicu napisacu ovde pa mozda neko od skijasa koji su bili tamo moze da pomogne.Da li neko moze da preporuci ski instruktora, skolu tamo?
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Dan kao san!😀 Od decembra do danas je bilo iznenađujuće mnogo ovih savršenih dana!😀
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Milan: Godnolom jednu stanicu pa najduzi spust do Brzeca, ako proradi gornji deo, ako ne onda 2 stanice pa spust plavom :)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Grčka ima skoro 200 kilometara ski staza sa 10 miliona stanovnika, a Srbija 90 kilometara sa 7 miliona stanovnika. Imaju masterplanovi za izgradnju navedenog ali ih previse briga. Natrpali bi nas sve najradije na kop…..
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Na Kopaonik se zimi NIKADA ne dolazi sa letnjim gumama. To što je toplo ništa ne znači. Može se pojaviti poledica u hladovini, može se naglo promeniti vreme itd. Ne igrajte se sa svojim životom.
(+70) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Situacija u odnosu na prošlu prognozu nije se promenila. Kako stoje stvari prva dekada Februara će doneti snegove i hladnije vreme kako na planinama tako i u nizijama, s tim što bi snega nešto značajnijeg moglo biti u predelima iznad 1500mnv. i zadnjih dana Januara, a pre toga samo vlažnog i zanemarljivog. Veliki pozdrav!🙋♂️
(+47) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)VUK- Jel se pitanje odnosi na period od 9-14 Februara? Pročitaj opet moju prognozu od pre 2-3 dana i videćeš da se zadnji izlazi na prognzi recimo yr.no koje imaš ovde na sajtu Infokopa poklapaju sa mojom prognozom. Znači nije loše vreme do početka Februara kako su izvodi koje svi prate davali do danas, već negde do 29 Januara. Kako stoje stvari prva dekada Februara obećava dobre uslove što se tiče snega i hladnoće. Veliki pozdrav!🙋♂️
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kakvo je stanje, pljusti kisa, vredi li da se dolazi ? Skija mi se, na oci ne vidim.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ljudi kakva je situacija gore, da li vredi dolaziti sad za vikend? Vidim da neka kisa pada i da najavljuju plus, pa se plasim da li ce staze preziveti
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kraj nedelje je kritican pred promenu vremena. Jugo ce da cisti sneg pa se onda vraca zima.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)A kada ce biti evakuisani???? Izvlace jednog po jednog skijaša ski sankama, a ima nas na stotine. Vec sat ipo vremena smo zarobljeni kod Duboke 2 i ko zna koliko ćemo čekati. Svima treba vratiti novac za ski pas.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Verovatno je Drekavac iz šume pojeo kabel….ljudi, niko nije kriv kada je u pitanju Kopaonik SS i EPS, sve isti stručan kadar.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)26.1. - skijanje sasvim solidno na stazama na kojima sam bioKrčmar odličan do trenutka kada je nestala struja :(Crna zaleđena, nije za početnike onaj deo posle međustanice, crvene duboke super.Za kraj dana se sunce promolilo kroz oblake i "poslednja vožnja za danas" se vozila na sunčanoj dolini u prelepom ambijentu.U narednim danima će moći da se skija, ali ako bude toplo kao po prognozi mora da se ustane rano ujutru i da se iskoristi početak dana. Popodne će biti kačamak na većini staza.Prokomentarisao bih i svoje viđenje rešavanja situacije sa nestankom struje. Kada je nestala struja zatekao sam se na dnu krčmara i duboke 2.Mislim da su SS odradila dobar posao u datom trenutku. Zašto je došlo do nestanka struje i ko je za to kriv, to ne znam.Prvo su žene i deca su voženi motornim sankama do pajinog presla. Na neke sanke su povezali sidro pa su pomoću njega vukli dodatno dva skijaša. Rečeno nam je nekoliko puta da će tabači doći da nas izvuku do istog tog mesta. Takođe nam je rečeno da tabači prvo izvlače ljude sa dna duboke 1.Solidan broj ljudi je krenuo peške od dna duboke 2 ka dnu duboke 1. Treba shvatiti to i da veliki broj skijaša spušta crnu duboku, crvene duboke sa pančića i preko vučje staze i da poneko možda dolazi na dno duboke 1 sa kneževskih bara. Takođe, nakon nestanka struje svi koji se izvuku žičarom Krčmar se spuštaju na dno duboke 1. Pretpostavljam da su redari na dnu duboke 1 rekli ljudima da se ne spuštaju dole jer je došlo do nestanka struje.Zato se čekalo previše dugo na tabač na dnu duboke 2. Na jedan tabač je moglo da stane ugrubo oko 10 ljudi.Ja sam peške krenuo ka dnu duboke 1 i u nekom trenutku sam se popeo na tabač. Vožnja na tabaču nije najbezbednija stvar, kao i vožnja sidrom koje je zakačeno na motorne sanke koje jure. Tako da (uglavnom) su muškarci tako prevoženi do pajinog presla, a žene i deca pomoću motornih sanki.Mislim da svi oštećeni treba da se žale SS, pogotovo oni koji su čekali 2h da budu evakuisani i na kraju su dočekali da se struja vrati. Kao dokaz imate to da ste očitali ski pas neposredno nakon što je struja došla. Ne verujem da će SS izaći bilo kome u susret da refundira neki novac, ali treba se žaliti.
(+38) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Govorili im mestani da je tu najjaci vetar, ali "inzinjeri" ne slusaju. 1 iz gradjevine.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)A dobro biće bekoliko dana da se sve osnež kako treva, a u nekom trenutku bi trebalo i sneg da padne, ili je ovo i prospa sezona repriza 09/10 i 10/11?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Trenutno se vidi značaj da veštačko osnežavanje radi uvek kada je to moguće. Da nije bilo uključivano trenutno bi samo na karamanu skijali. Solidan posao su obavili SS, mora da se prizna.
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav drugari, sta mislite kakva ce biti sledeca nedelja sto se tice snega ? I da li ima smisla uopste dolaziti
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@snesko bgdPosto si bio pre dve nedelje secanje te sluzi,napisi mi molim te koliko si to "jeftinije" prosao.-Smestaj,kakav,koliko od staze za koliko ljudi i cenu,-Ski pas koliko dana i cenu,-Prevoz,bus,kolima,gorivo,putarine i cenu,-Klopa,nosio sarme ili restorani,cena,-Dnevni trosak na stazi,pice,klopa,.Pretpostavljam da za cetiri osobe nije moglo da te okrpi ispod 2500€.Hvala.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@CarapanTo skijanje preko grane je 2500€+ za cetvoroclanu porodicu.Kod nas je druga prica.Ljudi skijaju na Staroj,Zlatiboru,Zlataru,Divcibarama kad ima snega po neki vikend, Kopaonik u varijanti smestaja VN, polu dnevni ski pass i svoja klopa nije uopste skupa varijanta ili po neki vikend.Mali je broj ljudi koji bi ulupali 2500-3000€ na Kopaonik za sedam dana, ako za te pare vec mozes da se uklopis negde preko.Pozz
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Drago mi je čuti od Ace bilo kakvu reč. Dolazim za vikend na Kop pa šta bude, u kući više ne mogu izdržati. Ako snega bude početkom marta, evo me opet.Treba obratiti dodatnu na led koji je na stazama (posledica toplog vremena) i skijati se.Iskoristiti nadolazeće niske temperature, barem će biti veštačkog snega, ako ne padne prirodni.SKIJAJTE SE, svima želim od srca.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Rade topovi
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Mecava (iOS) - Najbolje bi bilo da kontaktiraš SS i ponudiš im konsultantske usluge o tome kako i kada da prave sneg :) Nema potrebe da nagađam da li će plusa biti ili ne – prošle sezone zima je bila baš takva o kakvoj ti govoriš da su ti isti ljudi, sa šest puta manjim vodnim kapacitetima, uspeli da naprave dovoljno snega kako bi celo skijalište radilo tokom cele sezone. Zašto misliš da sada ne znaju šta rade?
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nije mi jasno zasto se obazirete na hejtere...Skontao sam da ljudi koji nisu sposobni da obezbede sredstva za skijanje, od pakosti dolaze ovde da truju. I da ovima koji idu na svaki nacin pokusaju da pokvare dozivljajSve te zamerke stoje, ali oni da su po lepom suncanom danu ove godine sisli sa zice na pancicu pa spustili duboku, ne bi se zalili...nego to Kop vidi sam ona kamerama sportski pozdrav i pozdravite Alple, al obavezno dodjite ovde da kazeta kako je tamo bolje, dok skijate iz svoje dnevne sobe :)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)