Da li bude guzve na ski openingu? Nikada nisam bio na skijanju prvog dana, pa me interesuju neka iskustva.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@ Marsal Ako lelo pogledas proslu sezonu videces da je Kopaonik jedini radio “punom” parom celu sezonu na Balkanu. Bansko/Borovec/Pamporovo su otvireni tek krajem Januara, u Makedoniji su bila samo 2-3 skijaska dana, Kolasin jadan da je imao 5 dana skijanja, za Jahorinu i njihov populizam znamo, da se neprepricavamo… Ljudi, uzivajte u Kopanik koliko god mogli i nebitno koliko staza su u funkciji. Neko bi skijao i na te staze…
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Vidim da osnezavaju i MK. Da li to znaci da ce raditi gondola u cetvrtak?🫣
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Visinu snega meri RHMZ. Oni imaju ozbiljnu i vrlo skupu opremu.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Potpuna laž. Na Borovetsu ništa ne radi. Evo zvaničnog linka: Link >>> Imaju i kamere. Sve je prazno.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pisemo po 100x put ali zasto nasi imaju problem da prave od vestaka podlogu pre nego padne sneg? Ok, nemaju kapacitet za celo skijaliste, ali da li je moguce da ne mogu napraviti podlogu na MK i recimo na jos 2-3 vezne staze i onda sada preko ove podloge ovaj prirodni sneg....
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Admiral O visini snega i nacinu merenja istog je ovde pisano vise puta. I da vetar cini svoje u mnogim situacijama merenje nije objektivno.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@SuTi si u nekoj teskoj paranoji. Evo linka za livecams sa zvanicnog portala Borovets:Link >>>Ni Bansko ni Borovec trenutno nisu u funkciji, što potvrđuju zvanični portali i snimci s kamera.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kako funkcionise taj besplatan prvi dan ski opening-a? Kapije budu otvorene ili mora da se uzme karta za ostale dane pa se sa njom prolazi? Hvala
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Trenutno se pripremaju Malo jezero (2), Krst (3, 3a), Pančićev vrh (4b), Karaman greben (7, 7a, 7b, 7c), Mašinac (22), Mali karaman (8) i Dolina sportova.Gondola Brzeće - Mali karaman će raditi za izvlačenje skijaša od četvrtka do nedelje, dok će od noćnih staza raditi Malo jezero. Prve večeri na stazi Karaman greben će se održati i revijalna noćna trka sa bakljama.Biće pripremljene vezne staze Mali karaman - Karaman greben i Karaman greben - Mali karaman kako bi se skijaši iz Brzeća bez pešačenja stigli do i od godnole.
(+39) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)pozdrav svima, da li neko zna koje je radno vreme ambulante na kopaoniku i da li imaju doktora opste prakse 🙏 hvala unapred
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Radno vreme ambulantne od 9h do 16h svakog dana.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Uvek sam prvi hvalio Skijališta u situacijama kad su i pored očajnih vremenskih uslova uspevali da obezbede kakvo-takvo skijanje, ali ovo danas je čist bezobrazluk. Počev od ogromne gužve na blagajnama, pa do broja otvorenih staza. Palo je pola metra snega a na celom skijalištu i pored tolikog broja ljudi rade KG, Mali Karaman, Pančić 4b i Malo jezero?! Pritom, na jedinoj stazi sa Pančića koja radi, danas nismo skijali nego izvlačili živu glavu probijajući se kroz maglu, hupsere i ljude koji su prvi put stali na skije, ali su ipak pomislili da bi bila dobra ideja da pokušaju da prežive i Pančić, kad su već tu... Sve u svemu, otvarajte i druge staze što pre, rasteretite centar i dajte nam bar neki minimum onoga za šta smo pošteno i papreno platili ski pass!
(+38) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)U jutarnjim satima danas i juče staze su bile ispeglane. Imao sam sreće da prvi prođem i stvarno su bile dobre. Što se tiče sređivanja to je priča stara kad padne sneg, treba mu malo vremena da se slegne i očvrsne. A kad dune jugo kao danas, tu nema pomoći. Plus mnogo skijasa i staze puknu brzo.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jel ovo realno. Sto vide da neko sa imenom "Dzemil" postavi najnormalnije pitanie, pucaju minusi😏😂
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Dzemil, ovo je jedan od najtoksičnijih foruma koje sam video. Tako da je sve moguće. Ne daj bože da pitaš nešto što je neko komentarisao pre 5 godina, a ti nisi pročitao. Odmah te neki dokonar poklopi, užasno društvo u celini.
(+29) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ako već nisu hteli da puste celo skijalište i da tim potezom naprave istorijski ski opening, jedino što su mogli da urade, a da im niko ništa drugo ne bi zamerio je da su pustili Duboku.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jek ovo neki novi fazon da tabaju samo pola sirine staze,odnosno 2/3,na nekim delovima staze,npr.Pancic,Mali karaman itd.,zar nije poenta da bude sto sira staza mnogo je bezbednije,veci kapacitet skijasa,jel moguce da stede na takvim stvarima,da ne prodju punu sirinu staze i sve utabaju,nije valjda sneg pored manje napadao...
(+36) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@SasaLe, ovo je najgori ski opening od kad ova manifestacija postoji?!? Kaži nam Sale kakvo je skijanje bilo na prošlom i pretprošlom ski openingu?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@makiImas vest na ovom portalu:Link >>>
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav svima, Da li je neko upratio info SS o otvaranju KGB za nono skijanje. Vidim da se na infokopu spominje samo Malo Jezero. Hvala
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@milan b Sad je nocno na Malom Jezeru. Infokop ce javiti kad bude na Karaman Grebenu
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Trenutno se istovremeno veštački osnežavaju staze na Sunčanoj dolini, Krstu, Pančićevom vrhu, Dubokama, Krčmaru, Karaman grebenu, Malom karamanu, Gvozdcu, Ledenicama, Vučku, Karamanu, Gobelji i Kneževim barama. Sa novim jezerom, kompresorima i pumpama protok može maksimalno da ide i do 340 l/s, a do prošle godine makismum je bio 130 l/s.
(+66) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Viktor6 Gonodla zapocinje officijalno na 25.12. Evoni clanaka na tu temu. https://m.infokop.net/vest.php?id=3650
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@admiral:Jezero je praktično puno, tako da ne vidim razlog da Gvozdac ne proradi do Nove godine (naravno ako vremenski uslovi za pravljenje veštaka posluže). Upravo se veštački osnežavavaju i Gvozdac i Ledenice kao i Sunčana, Krst, Pančić, Duboke, Krčmar, Kneževske bare, Vučak, Mali karaman, Karaman i Gobelja. Nemojte da me držite za reč, ovo je moja pretpostavka. Što se tiče gondole, ima indicije da će proraditi i ranije, tačnije 21. decembra ali to još nije sigurno.
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kao što je i najavljeno pre neki dan, biće dinamike, ide kratko zatopljenje a od petka u večernjim satima stiže zahladjenje i sneg. Snežne i prave zimske idile ni malo neće nedostajati, naprotiv.🤩 Veliki pozdrav!🙋♂️
(+75) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Trenutno na zici! Raj!
(+39) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)kOPAONIK nikad spremniji za sezonu,a nikad prazniji..Raterali su goste i ljubitelje skijanja,sa cenama na planini i u samim hotelima..Zato su Slovenija i Austrija pune naših ljudi na skijanju..
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kop nikad spremniji za sezonu nikad vise utegnuto, najavljuju i novi talas snega, al dzaba kad su ubili u pojam sa cenama, jednostavno nema narod para ili nece da ih trosi tu pre 2 3 g Jahorina i Kop su bili slicni sa cenama sad opet Kop 50% jaci od Jahorine, ovi sto izdaju sobice po konacima druze ne mozes da izdajes 150e dan za dvoje, docices ponovo u situaciju da ti zvrji prazno i posle kao izdajes za 50e da bi se vadio. Ugostitelji doveli neke klince gasere da im rade koji bi brzu lovu ko na tik toku. Prelepa planine al razvalise je skroz.
(+35) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bjelasica u Crnoj Gori 30 eura ski pas, 50km staza. Jeste da je infrastrukturno sam planinski centar tek u razvoju, ali staze i sama planina ostavlja bez daha. Za prave skijaše vrhunsko iskustvo. Smeštaj se može naći u Kolašinu za 30 eura noć, hrana povoljna.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@MašinacZa vikend sam bio u tom istom Mašincu.Nisu cene ni blizu cenama u Grandu.Čemu takve laži?Svako može lično da proveri, prostim uvidom u meni.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Opa nova kamera iz centra :)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Prvi sam da kritikujem jer je Kopaonik moja planina na kojoj sam odrastao ali budimo realni da je do sada palo više snega nego cele prošle sezone. Ovo što će da puste od staza prošle godine nije ni radilo..
(+38) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Apsolutno nema mesta za paniku što se tiče snežnih padavina i temperatura. Do jutros u 6h palo je 10cm novog snega a do podneva očekuje se jos par cm. U toku sledeće sedmice za očekivati je da snežni pokrivač predje pola metra, dok bi temperature se kretale uglavnom u opsegu umerenih mrazeva (-5⁰ do -10⁰). Ovakvo vreme će dati priliku i instalacijama za osnežavanje da dodatno itekako učestvuju u stvaranju debele snežne podloge na stazama. Veliki pozdrav!🙋♂️
(+60) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pisao sam pre mesec dana da ce ove godine pasti snega i za ovu i proslu sezonu zajedno, vec ga ima za decembar sasvim dovoljno, sledece nedelje u par navrata najavljuju jos sigurno 20-30cm minimum, a tek kazu da ce ga biti u januaru i februaru itekako. Vec sada nemoramo razmisljati vise o snegu jer ce ova sezona biti vise nego dobra. Sad samo da ubadamo one dane sunce minus u terminima kojim dolazimo i bog da nas vidi⛷️
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li ce se otvarati nocno skijanje na Karamanu sledece nedelje gledajuci da se broj skijasa povecava u tom periodu + odlicni uslovi sto se tice snega? Pitam cisto da li vredi uzimati ski pass sa nocnim skijanjem - jer samo za Malo Jezero uzimati i ne vredi bas. Hvala!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ко жели аутопутем од Кошева за Београд, то моћи ће од сутра 23.12.2024.г. у 9:00 сати. Неки су вечерас отишли тамо од Читлука, међутим, требало би да су се само окренули на кружном току Кошеве и упутили се на Наплатну станицу Крушевац Запад.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Milan genije, fala na odgovoru. Pitanje ostaje za one koji se razumeju detaljnije u prognozu - jel se ocekuje dovoljno jak vetar narednih dana, da budu zatvorene zice?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sta ti je sudbina - stizem na kop danas, do subote. Pogledajte vreme od nedelje 😆
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Možda malo van teme, ali da li se neko peo na kop sa all-weather gumama? Da li mislite da je izvodljivo bez većih problema?
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Samo ono sto svi zelimo da cujemo, gore sam guzve nema snega ima , staze su ok, putevi prohodni ali ako ne vozite dzip lanci pomazu bas, potrebni su ako se pomerate gore zbog staze , vreme nije bas idealno zbog skijanja kroz oblak, isplati se doci, pozzzz ;)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)ADMIRAL- Verovatno si na nekih 270mnv. inače bi se nalazio negde na pola Avale gore, da se malo našalimo. Ovaj ciklon cirkuliše severnim obodom Mediterana, znači njegov centar se izmešta pravcem zapad-istok. U prvo vreme padavine su nam dolazile sa Jugozapada, kako se centar ciklona izmeštao ka istoku padavine su dolazile iz drugih pravaca dok nam danas već dolaze sa Istoka i Severoistoka. Znači ni u jednom trenutku padavine nisu dolazile linijom Sever-Jug da bi se kretale id Beograda ka Kopaoniku. Inače za sve one koji su tvrdili ovih dana da će Beograd dobiti više snega od Kopaonika, evo neka pogledaju koliki je trenutno sneg ili još bolje neka pogledaju sutra ujutru ili u podne pa da procene ko je bio u pravu.😇 Bilo kako bilo situacija sa snegom na planini je dobra, radiće i sistemi za osnežavanje, barem do pred samu Novu Godinu a i vetar će uskoro da utihne. Od subote slede ONI DANI! Veliki pozdrav!🙋♂️
(+55) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Aco Aco , prognoza ti se pozlatila... ja stizem u nedelju ... i koliko vidim bice SAVRSENO vreme za skijanje.... :D
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Taj apres ski sa laserima izgleda potpuno neprirodno. Moj apres ski je da se nažderem koliko mogu i da zaspim.
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)info o vremenu kao brzina vetra i temperatura vam se ne menja danima, da ne kazem da je potpuno pogresna, posebno kada se jelke vidno savijaju na pola ...
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav, kakvo je stanje na putu preko Brzeca? Da li moraju lanci da se montiraju?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Popeli se veceras preko Brzeca, put je cist, ne trebaju lanci. Posle Brzeca bilo dosta magle.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Niti treba 14 sati niti je skijanje isto. Malo si pobrkao lončiće.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Upravo sam svratio u restoran”Dva Feljera”u Mataruškoj Banji na putu za Kopaonik,usluga i hrana na veoma viosokom nivou,cene su niske u odnosu na druge restorane,sve pohvale za taj restoran ko bude u prilici neka svrati nece pogresiti sigurno.Jos jednom sve pohvale!!
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav Ima li neko info da li Bele reke rade i šta se dešava sa njima? Vidim da ih nema u ski info.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)