Ivan86 Konacno brate jedan zdrav komemntar. Kontam kada sam nekada davno skijao bukvalno brzo tj sto kazu da me skija nosi,tada mi je svaka staza bila kratka ma koliko km imala. Jer se brzo prodje a noge ostaju bez bolova. Kada sam svoju tehniku skijanja haj da kazem usavrsio onda su mi te iste staze postale bas duge. Jer na pola staze recimo crne duboke vec se oseca jak bol u predelu nadkolenica,mislim posle par dana skijanja ide to iz cuga bez problema ali hocu da kazem da je bolje odskijati i stazu od 1km dobrom tehnikom skijanja bez ugrozavanja drugih,nego skijati maratonske staze u modelu skija me nosi. Mada mislim da ljudi traze duge staze pretezno zbog manje guzve i razgledanje raznih prirodnih lepota planina koje pruzaju. Stazu od 2km odlicnom tehnikom bez otklizavanja i viska pokreta mogu iz cuga iskujati samo takmicari.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ivan86 (Android)@Nisi razumeo. Deo vezan za tebe je bio samo oko toga gde savetuješ ljude gde da vežbaju jer je pogrešan. Ostalo nema veze sa tobom, samo nisam naglasio.A što se tiče toga da li neko ima ili nema para da unapredi svoje skijaško znanje, je cena smešna naspram ostalih troškova. Većina ljudi nikada ne oseti tu draž skijanja koja pruža savršena tehnika, a omogućava skijanje po svim podlogama sa velikim osmehom. Cena grupne nastave je manja upola od cene 7-dnevnog ski pasa na Kopu. Individualni časovi su svuda skupi, a ljudi se prvo uhvate za to kao argument da ne mogu da ih priušte, a uopšte nisu neophodni.U bilo kojoj alpskoj zemlji možeš videti ljude svih generacija koji su neuporedivo skijaški tehnički pismeniji od 99% onoga što na Kopu možeš videti. A to nije slučajno, jer su oni u sistemu školovanja od malena.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Meni je lepse da vozim Gobelje, Crnu duboku, Krcmar i Ledenice( kad nisu izorane, kad jesu ne uzivam jer nisam dovoljno dobar,tj ne prija mi). Lepo izgledam na skijama, nisam Frenki, ali ne forsiram nesto kad me ne lozi. I kad sam u inostranstvu, izaberem, u velikom ski centru, ako ne idemo u safari, najvise 10-12 staza koje vrtim zavisno od toga sta bih vezbao. Ne lozi me da prodjem citave 3 doline, ali razumem nekoga koga to radi. Voleo bih da mogu da vozim dubok sneg, ali jos uvek nisam sto posto opusten, ali cemo i to savladati. Sa drustvom iz Treske, kroz Mordor, sad kad zvizne metar snega, pa ko prezivi.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Stevs Predlog da se doda mogucnost kacenja fotografija u prilogu komentara... Mislim da bi zaista svi to zeleli da imaju kao opciju, zaista bi bilo korisno.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)@Срђан:Ispravljen je ski info. Od danas rade Malo jezero i Krst. Krst nije sređen zbog veštačke podloge ali može da se skija.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Opala, padaj padaj sneze, babe ti se jeze, deca ti se raduju, hoce da se bordaju.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Ivan86Mislim da se svi razumemo, daleko od toga da se ja nesto ljutim ili pametujem. Hvala bogu, mogu da priustim da skijam. Ali moram da kazem sta mislim. A jako mi je zao sto veliki broj mojih drugara ne moze da priusti sebi lepotu skijanja."Cena skipassa je sasvim odgovarajuca sa dobijenom uslugom, ali samo kad radi 100% kapaciteta."Slazem se ali bih dodao i da je lepo vreme i da nema guzve (ali ovo je vec subjektivno, da ne cepidlacimo u +/- 10e, mala sala).Ali kad smo vec kod toga, trenutno na Kopu rade 4 staze a cena ski pass-a je 100%. A takodje, 100% staza znaci i staze Bele Reke (a one su radile 3 dana u zadnje 4 godine).
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Carpmen Apsolutno se slazem s ovim sto si rekao vezano za opremu. Ski oprema jeste skupa ali se isplati kupiti je. Jedino kod nas mozete za 10.000 da iznajmite pancerice, stapove i skije na nedelju dana. Bilo gde u Evropi bi prosli daleko skuplje, do duse skijasnice su bolje a samim tim i oprema koja se iznajmljuje. Gledano na 5 sezona manje vise ispada na isto ako skijate samo na kopaoniku 10 dana u godini ali luksuz koji dobijate koriscenjem sopstvene opreme je nesto posebno.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-31)Dopuna informacije za skipass.Ski pass danas je bio sa 15% popusta na šalterima.Pustili su krst, mada staza podseca na livadu.Nisu hteli da mi prodaju dnevni za sutra. Ako sutra bude puna cena >:(
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Dve staze I puna cena ski pasa. Velike guzve dok se ceka zicara. Da puste jos jednu zicu ne bi bila tolika guzva. Sramota. Sezona im polako propada pa resili da izmuzu koliko mogu. Mene vise nece videti.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)10cm snega ima na stazama. Topovi moraju da rade svaki dan inace ce sve brzo da se otopi. Ocekuje se da temp. u narednim danima bude 2°C.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@AcoDa razumem. neki cm samo da sto bi reko osvezi staze. Luda godina nema sta. Ove godine na Alpima situacija sa snegom komplikovana i Dolomiti i juzni Alp ce dobiti dosta snega, a Francuska ima dosta siromasnu bazu val d isere oko 40cm ali to nije bitno jer nema ko da skija! Ovakva slika remeti uobicajna strujanja i videcemo sta ce Januar da donese.Voleo bi da prihvatim ponuda za pice ali tesk, tesko, ove godine. Uzivaj te.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Kao sto smo sinoc rekli, Duboka (crna i crvena) i Marine Vode se otvaraju. Ceka se do 10h da se jos doradi staza i da se eventualno magla rascisti. Srecno skijanje svima!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Nikola bg (Android): Ti definitivno ne znas sta hoces. Jel hoces da vidis ili ne vidis guzvu? O boze odustajem. Glibi se sam dalje u blato.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Struga Da, online kupovina jeste dobra opcija i to treba pohvaliti. Takodje je za pohvalu postojanje vise opcija, ali pri tom svaka od njih treba da bude maksimalno efikasna. Desi se na primer, kao sto se meni desilo, da iz raznih razloga ne planiram dolazak danima unapred, vec vidim prognozu uvece i odem gore ujutru i jednostavno propustim da kupim online. Dakle ima dobrih stvari a ima i jos mnogo prilika za poboljsanja: na primer doba do kojeg vazi deciji skipas; opcije kupovine dnevnog ski pasa po satima - ako hoces od 10 do 4 jedna cena, ako hoces od 11 do 4 druga, ako hoces od 2 do 5 treca itd. Jednostavno, mora se kupcima skipasa omoguciti maksimalna sloboda izbora opcija. I ono sto je vaznije: Mali Karaman i Marine Vode ne mogu da nastave da rade na nacin na koji to cine sada. Druga stvar, povezanost Gobelje i centra skijalista je losa. Tu se moglo razmisljati o zicari koja spaja ova dva skijalista, umesto raznih skalamerija tipa Vucak, pokretna traka kod Jarma i sicno. Ako se ne moze doci za 10 -15 minuta iz centra do Gobelje onda tu nesto debelo nije u redu. Za pohvalu su nove nedavno formirane staze.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Vidim kometare na staze i na njihovu pripremljenost,na rad instalacija i svega ostalog...Pa to je sve smišljeno sa ugostiteljima,da mi ljudi odustali od skijanja i da im se uzmu pare na piću i hrani..Distance nema nigde,maske redari na žicama nose mozda u 10 procenata,niko ih nekontroliše..Što se tiče objekata niko nevrši nikaku dezinfekciju i nema ograničenja broja gostiju,,,Krizni štab predlaže,a i lekari,,Država ništa nije kontrolisala ni za vreme praznika,a ni sada,,Mora da uzmu dobre poreze i da napune kasu,a bolnice posle 7 januara opet će da se npune,,Kažu rastojanje,dezinfekcija i kontrola broj ljui u zatvoreno prostoru,,AJDE DA I TO NEKO VIDI..Na Jahorinu treba otići ,da vidi te staze.distancu kako drže,maske svi noe ode redara pa do instruktora,dezinfekciju objekata i sve ostalo,,,Parking za primer i sve ostalo...Cena su realne..
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-30)@Edmundo: Ta vezna staza, odnosno kompletna Duboka 2 nije otvorena. Vasa je greska sto ste tuda krenuli i to sto se desilo. Steta sto Vam je propalo skijanje. Prolazio sam danas tuda i obelezeno je da staza nije u funkciji. Mnogi su “na divlje” tuda prolazili, po neutabanoj i nesredjenoj stazi. Pod hitno mora da se aktivira vadjenje sa dna krcmara/duboke ka Karanan grebenu jer je prekrcat sestosed jedina veza sa ostalim delovima skijalista. Danas su skoro ceo dan radili topovi na Krcmaru tako da ima nade.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)"Na svaku pomenu da je nesto dobro kod nas ispadnes bot ili ne znam ni ja sta". Čovek se lepo predstavio ovde. Na Kopaoniku su još moji baba i deda kupili kuću 80-ih godina. Priroda je na Kopu prelepa, ali čim su ljudi upetljali prste sve su uništili. Od 90-ih na ovamo samo urbani haos. Ljudi moji još su stari rimljani imali vodovod i kanalizaciju, ali gle čuda na Kopaoniku toga danas nema, pitajte ljude koji ovde imaju kuće kako dolaze do vode i gde ide knalizacija, ili bolje nemojte, neće vam se svideti odgovor.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Previse botova, jezivo! Mada infokop I jeste samo to.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)@perice,Kimi je u pravu. Ove progmoze koje se automatski osvezavaju ne pokazuju pravu sliku. Sutra ce pasti dosta snega tako da ce planina izgledati onako kako treba.Ja sam najjavio kisu ali su me izvesni ovde lupali crvene recke ali sada kako stoji stvare postoji realna mogucnost da ce u nedelju ili ponedeljak biti period jake kise. To se vidi iz odredjenih meteo modela i mapa koji mi meteo entusiasti pratimo.Kimi je vec spomenuo da ce nijanse odluciti jer Kop se trenutno nalazi na nekoj toploj/hladnoj granici a iz ranijih iskustva ja znam da ta granica moze lako da se pomeri ka Dunavu tako da je sve juznije pod uticajem toplog vazduha. Situacija je dosta dinamicna a distance su male tako da ce se bolje videti sta ce biti blize tom vremenskom terminu.za sada uzivaj u dugo ocekivanom snegu.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-28)Милина видети ратрак на Гвоздцу. Стевс ел се зна разлог зашто је лошији него раније квалитет снимка са камера Скијалишта Србије? Један секунд ок, други све у растеру, баш ми дресира очи.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Pušten je Krčmar i to obe staze. :)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Da li neko zna kada dolazi struja?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Da li neko može da nam kaže kada dolazi struja? Uporno zovemo ED Raška na broj 036 736 045 i niko se ne javlja.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Citam u komentarima o problemu sa fekalijama kod Dolini sportova i dole negde niz puteve.O cemu se tacno radi?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ok ako ima dizel agregat. Ali svakako stoji skijalište, ceo sistem je napregnut i postoji mogućnost da u budućnosti ovo bude česta pojava. I bez ovakvih problema su veliki redovi i gužve. Ne kažem da je loše ali uvek može bolje. :)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)U Vikend naselju trenutno pada kiša. Danas oko 15:00 je padala i na skijalištu čak i na Pančiću. Ubrzo je prešla u susnežicu i sneg oko 15:30. Nadam se da je gore sada sneg ali temperatura ne obecava.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Na 1500m kisa pada vec satima. Oko 18h, kad smo bili gore ,nista bolje nije bilo ni u centru. Takodje ni jedan ski pass aparat nije radio(prazni) a red na salteru je bio kriminalan. Sutra cemo probati u milamariju
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Aco čačak @alex Samo da pre svega kazem da ja zaista nisam nikakav meteroloski strucnjak niti znam mnogo o prognozi. Pratim prognozu na telefonu (the weather channel), ovde na aplikaciji i ponekad pogledam neke prognoze na internetu, tako da o prognozama znam kolko i vecina ljudi ovde a to je- onoliko koliko mozemo sa telefona da procitamo. Jednostavno mi je bilo cudno da posle 10 dana dobrog minusa i dosta snega naidje dan sa nekom kišom i blagim plusom pa da se opet od sutra nastavi sa debelim minusom i snegom. Zato i jesam rekao da ne mislim da postoji sansa za nekom kisom u periodu kad se dan pre i dan posle pretpostavlja da ce biti temperature ispod i -5c. Uopsteno, a to sam vec i rekao ovde na forumu ako se neko seca, o prognoziranju ne znam nista pa samim tim i mislim da nisam mnogo kompetentan da pricam o tome. Uvek navijam za sneg i naravno nas Kopaonik ispred svega. Ski pozz za sve i vidimo se uskoro gore
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)odlazak na Kop=cist mazohizam...nesto poput letovanja i CG
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)Odjednom ugreja sunce I ispade lep dan.. Na KG se čekalo 15 min.. Gore izgleda nego što jeste.. Koliko sam video vucak sa MK ka vrhu Marinih voda je tu I radi. Staze u skladu sa snegom i brojem skijaša na njima...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Pozdrav, Zna li neko koliko se placa parking na Suncanoj i ima li mesta ako se dodje oko pola 10, 10? Znam da je na Jarmu 500 ceo dan a mislim da je toliko i u centru..
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Nazoves 987 pa ti kazu
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Prica se... Ako bude snega, minusa, Brzece-Mali karaman, uz gondolu. Zaista bi to bila prava poslastica.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Ima li neko ikakvu informaciju ili prognozu, vezano za pustanje Belih Reka?Pozdrav svim ljubiteljima Kopa :)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ma kakva kisa. Nece biti kise gore iznad 1750 sve sneg, a kasnije i dosta dosta nize. Jedino je pitanje koliko ce ga biti. Ako Aco kaze da subota nije sporna onda nema cemu da se plasimo.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)@Aco čačakPozdrav druze, ajd mali savet. Jos uvek se lomim da li da krenem ujutru, sta mislis kakva ce situacija biti sa vetrom sutra. Da li ce opet toliko jako duvati da nece moci da rade zice? Hvala
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)@Carpmen Na tvoju zalost a moju srecu nikad nisam drzao casove. I to sto sam godinama polagao, bilo je iz "kurtoazije". U potpunosti si u pravu sto se tice off road voznje, ali kao sto je i @Carpmen rekao ima dosta mesta za voznje ali kroz šumu... Prava draž free ride skijanja je, bar za mene, na cistini koja nije "ispeglana" ratrakom. Ni ovo kroz šumu nije loše, čak suprotno, veoma je zanimljivo ali ako je šuma poput onih na Kopaoniku moze da bude jako nelagodna za skijase, dok je borderima dosta lakse.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-94)@stevs Salji hitno dron da ocisti kamere :):)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Branimir Svasta si napisao,a nista pogodio nisi. Jedina losa stvar od pocetka sezone je konstantno magla,magla,vetar,magla,vetar...nadam se da feb. i mart donose mnogo lepse vreme,pa da uzivamo.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Kvazimodo Brate, da ne moze da se skija zbog snega je malo preterivanje, svakako da nije bilo idealno ali je moglo da se skija manje vise. A sta da ti kazem, verovatno da ovde medju ovim "hejterima" najvise volim planinu i Kopaonik al sta ces, sve znaju najbolje... Ne kazem ni ja da sam najpametniji, daleko od toga, al treba biti realan.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-18)Da li se zna kada ce gondola brzece krenuti sa radom, i sta se ceka posto dozvolu imate?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Zašto ne radi pola skijališta!!!?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pa pobogu ne sve naravno.. ali kritične da.. One trule, one koje su visoke da mogu da padnu na žicu itd.. Siguran sam da im je to i posao leti... Ali treba raditi.. Bolje i malo a sa se ne radi nista... Čast izuzecima... od kraja raspusta pola skijalista malo malo pa ne radi....
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kako je stanje danas sa stazama. Da li rade sve ili je opet problem sa jelama.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@PAXSlozio bih se u svemu , osim u jednoj stvari , da se maske nose u prodavnicama. Ja koliko sam primetio u Maksiju 50% ljudi ne nosi maske a ogromne su guzve.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Imate u Srebrnoj Lisici....ukoliko Vam to znaci.100m iznad je parking i izlazite na Suncanu.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Skijaš11Tačan termin i vreme otvaranja gondole je zakazano pre sedam dana. Niko nije mogao tada da garantuje današnje meteo uslove.Ovo danas (da specijalno radi 96% instalacija i 93,8% staza, poprvi put ove ski sezone) je najbolji dokaz šta se dešava na Kopu i kako "Skijališta".Bruka.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Branimire pa rade topovi. Eno prskaju Mali Karaman uživo.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Obrišite sneg sa kamera!!!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)