Azumut Bice zabladjenja sigurno,uopste sneg je upitan ,a o 20cm da negovorimo.. ali i 10cm a posle toga hladnije vreme je super..
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)da li je realno da pisete kako je savrseno,odlicno skijanje,da li je realno?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)Pozdrav svima, Da li postoji rental malo boljih mtb bicikala na kopaoniku i ukoliko ima, da li imate kontakt? Voleo bih da izbegnem da nosim bajk iz Ns u malom autu.😊
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zna li neko gde se nalazi punkt za naplatu u NP iz pravca Raške? Da li pre Jolly Kopa , Kraljevih čardaka... ili posle. Pitam jer ću biti smeštena par dana u centru, pa nekoliko dana u vikend naselju. Da li ću plaćati kartu za jedan ulazak ili...Hvala
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Opa, sledeće nedelje se očekuje sneg na Kopu. Idemoooo
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Obrisite paucinu sa kamera
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ja se nadam da ce neki sneg konacno udariti i minus da ce se pojaviti. Ima li kakvih prognoza?Ja sam prosle godine bio 6 dana oko Nove godine i bilo je extra. Ove planiram posle Stevandana ako Bog da. Pozdrav braco skijasi i sestre skijasice.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Jaoj nesto sam gledala dugorocnu prognozu za decembar i pocetak januara mrka kapa,samo pomalo snega ,ne znam kako ce biti skijanje.Temparature u plusu. I mi planiramo krajem decembra ako bog da, samo slabo snega u najavi. Daj boze da je pogresna prognoza ili....Pozdrav svima.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pustite topove
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pozdrav zimski ljudi... vreme je da se pocne posecivati infoKOP svakodnevno :) Kantna naostrena i spremna... 😎
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Evo jednog snimka od danas: Link >>>
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Sto se tice gužvi, pre nekoliko godina je bilo bas dosta snega za opening. Radilo je i dosta staza, čak i mali Karaman. Popust je bio 70% pa je tog vikenda bila tolika gužva da se na Karaman grebenu i pancicu čekalo po pola sata.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Viktor 21 Sigurno da ce ti neko odgovoriti na postavljeno pitanje. Ono sto ja mogu da ti kazem i sto znam jeste da Jahorina ima jos dosta toga da uradi da bi bila u rangu sa Kopaonikom..A drugo sa 3 godine skijanja kako kazes ne bi trebalo da skijate samo staze koje ste pomenuli,vec neke ozbiljnije staze. Ali to je vec drugo pitanje..
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-27)@ Viktor 21 Ako sam te dobro razumeo,2 sezone skijas,ovo bi ti bila treca.Trebao bi da pocnes da izlazis na crvene staze kod nas jer blaza klasifikacija nego u inostranstvu.Poput duboke na Kopu.Ljudi ne mogu da razumeju da niu svi iste koordinacije,fizicke spreme ili godina.Shodno tome ne napreduju svi isto,bez obzira sto pretpostavljam imas 21 godinu kao sto si stavio u niku.Uzmi par casova instruktora( ako vec nisi ),jer on ce najbolje da oceni na kom si nivou I uz njega ces najpre da se oslobodis treme od nagiba terena ili neceg drugog.Sve najbolje ti zelim I puno skijaskih dana u tvom zivotu
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pa ko ima minimalac mora puno stedeti i odluciti se ili za skijanje ili za plivanje...npr. ...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nema ozbiljnijeg skijanja do kraja januara, nece u dec pasti po metra preko noci pa nece.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Da li se zna koje staze se sledeće otvaraju Pančić,Gobelja,Duboka i radi li veštačko osnezavanje?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-22)@zvezdaracVideo je postavljen pre sat vremena na Instagramu kao i slike. Uskoro stiže i na YouTube :)Link >>>
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zahvaljujem za novopostavljenu kameru sa Srebrnca!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Po čemu li se skija, da mi je znati
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Vlažnost 100%.pritisak 820.4 hPa .:(
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Opaaa,PADA.... IDEMOOOOO
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Misirac To je zbog toga sto je Kopaonik grebenska planina,pa je vise izlozena vetru koji pravi problem merenja snega..
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Toliko pada da ne stizu da pociste!!🤣🤣
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pogledajte u arhivi, isti dan prošle god ...U centimentar ista visina snega ...Ho ho ho ....
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Meni je malo nejasno otkud ovolika gužva sada, raspust valjda nije još počeo?Iznenadih se, iako rade samo ove žice, ne sećam se da je prošlih godina bila ovakva gužva pre NG.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Hvala ti puno na prognozama, iako nisam verovao onoj prognozi o jugovini. Taj vikend sam bio na Kopaoniku, da covek ne poveruje, gledas kako nestaje sneg, blato van staza, svi u pancericama biramo travu da se ne zaglavimo u blatu.....sutra idem ponovo na Kopaonik sa porodicom na 9 dana i radujemo se pravoj zimskoj idili. Samo jos da dodam, Kopaonik je i blato pored staza isto kao i lepo uredjene staze, jednostavno on se voli!!!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bravo za konstataciju! Sve same seka perse...te ovako je te onako je...na Kopu je uvek lepo....i zadnji vikend kad su progledale staze skijas okolo..daleko je bilo od idealnog al skihe idu ne pitaju ni za cenu parkinga ni za cenu ski passa....
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Ja gore idem sam od 20.01. gore, pa ako je neko za skijanje nek se javi :)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Upravo si krenuo dole da uživaš gore?😂
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Sto se tice staza,pred novu godinu je uvek ovako...otvaraju malo po malo...do 2-3 januara sa ovoliko snega,bice pusteno verovatno sve,osim Ledenica i Gvozdca...snega stvarno ima puno,ali uglavnom ne tamo gde treba.Vrh pancica je skoro golisav...prvi deo crvene duboke je smrznuta trava(nize je super),verovatno je tako i na Krcmaru,zato i ne pustaju,duvao je bas jak vetar ...Suncana je pustena i dobra je,ali i tamo ima mesta gde visoka trava viri...samo ne znam sta je sa Krstom...on je bas u ocajnom stanju,Karamani su svi dobri...koliko se vidi iz Duboke kad se penje na Karaman ,kanal sto spaja Knezevske i Duboku ima snega dovoljno...kontam da nece dugo jos celati na Knezevske i kanal ,da puste i to.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Imam pitanje za poznavaoce puteva ka Kopaoniku, ceo život idem preko Brzeća, ali ove godine imam neke obaveze pre puta u Čačku, tako da ću dolaziti iz tog pravca, pa me zanima da li mi preporučujete put preko Jošaničke Banje ili put preko Raške i Rudnice ? Koji je prohodniji, bolji put ?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Član 46Služba spasavanja, odnosno spasioci u slučaju nesreće obavezni su da utvrde identitet lica koja su učestvovala u nesreći i da obezbede dokaze vezane za prouzrokovanje nesreće, a u slučaju nastanka smrti ili teške telesne povrede da neodložno obaveste najbliži organ ministarstva unutrašnjih poslova.Rado bih zakacio zapisnik da je moguce, da vidite da apsolutno nista nisu upisali. Ako prelom kicmenog prsljena i trostruki otvoreni prelom vilice nije teska povreda ne znam sta je. I ovo ne pisem da vama zagorcavam skijanje, vec da ljudi znaju da nista nije preduzeto da se slucaj ovakav ne desi.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Igor Bgd Bolji je put preko Jošaničke banje, uvek je prohodan, manje krivina, manji uspon, a i usput ti je. Ja ću ove godine tuda. Prošle sam išao preko Brzeća.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zašto ne radi osnežavanje nigde?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sad ka krenu originalni komentari tipa ''jedan od onih dana''..
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Ovo je prava katastrofa sta se radi od najlepse planine u okruzenju, poseci sumu i drvece koje je stitilo vrhove od olujnih vetrova da ne odnesu sneg je dokaz neznanja I pohlepe da se na silu otvore nove staze samo zarade radi iako nije moguce!!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-26)Niko se ne pravi pametan, ajd molim te reci na kojoj visini se zavrsava zica? Ako pogledas malo bolje vidjeces da je sneg oduvan I na manjoj visini upravo zbo srce stabala pogledaj I uveri se! Lep pozdrav I uzivaj...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ili sam ja slep ili niko da napiše da li radi novi parking kod sunčane doline? Dajte neki info ko je gore. Hvala
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Karaman je imao havariju. Parking kod Sunčane nije zavrsen. Neki podzemni kabal valjda nisu zavrsili. Tako je bilo pre tri nedelje kada sam bio tamo.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@mladdennNema preciceSki put 19 do Gvozdca, pa zicom Gvozdac na vrh Mali Karaman i onda dalje
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Da li je u izgledu da će taj tanjir Karaman biti popravljen? Kad ne bude dovoljno snega na veznom putu do gvozca, neće biti moguće prebaciti se odatle praktično nigde!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Nisu potrebni lanci, svi putevi su prohodni.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Bili: neće ti auto odneti zbog lopatara sigurno :)Sve zavisi šta znači regularno, do ove godine je bilo mnogo mesta koja su smatrana da su regularna a nisu. Sada svuda gde nije obeleženo parking mesto mogu da odnesu auto, na primer ranije se parkiralo uz put od Granda ka dole (leva strana) a tu je leti trotoar (zimi se ne vidi od snega) i odatle se sada nose vozila...Takođe van puta u snegu je bilo dosta parking mesta koja su sada "zelena površina" i sa kojih se takođe nose vozila.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pitanje za nekog ko zna:Gde na Kopu mogu da se unajme ili kupe krplje za hodanje u dubokom snegu.?:D
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pa Turci su svetski poznati proizvođači ski vučnica!One koje su su pravile u Boru su za ovu sadašnju na Marinim vodama za klasu kvalitetnije?!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nikakvih oznak, pregrada, ukrstenih stapova, nista nije davalo upozorenje da je staza zatvorena!!!!! Nisam blesav da se izlazem riziku bilo kakvom!!! Ako ih je neko uklonio iz samo njemu poznatih razloga, "svaka čast"!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav, treba mi preporuka za neki dobar restoran na Kopaoniku? Ne zelim nikakvu egzotiku nego ono nesto klasicno sa pristojnom hranom i cenama?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Majja-Na Gobelji nikada nema gužve, predaleko je od centra, i zamisli moraju I skije da se skidaju da bi se prešla ulica. Sem ako nemaš iznajmljene skije, pa kao klasična Srbenda kažeš sebi "Ma nas me briga, svejedno nisu moje), ali to nam je skijaska kultura. Kao I skijanje u centru, Karaman greben npr… Stvarno me fasciniraju ti ljudi, skoro isto kao I oni koji se žale na neupeglane staze posle 12 hahahahahaha :D
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Majja, Sme da se parkira i besplatno je. Isto vazi i za stranu iz Brzeca, a to su Srebrnac, Jaram i Marine vode. U centru je to parking ispred Kragujevackog odmaralista. Kod Kragujevackog najcesce bude guzva, tj. ostavljaju se kola i preko noci, dok na svim ostalim ako dodjes pre 9, sigurno ces imati i da biras mesto.Mislim da se sada sve ostalo ili placa ili je rezervisano za goste itd. ili je nepropisno. Ako neko zna jos neko mesto, nek javi!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)