@Boban156:Slažem se sa tobom da je to najbolji prostor za dalji razvoj ski centra. Međutim postoje dva problema. Prvi problem je zato što je ceo taj prostor pod prvim stepenom zaštite Nacionalnog parka Kopaonik. Tu je zabranjena bilo kakva gradnja te i ništa nije predviđeno master planom. Drugi problem je što je slaba veza sa ostatkom ski centra pa je punjenje Gobelje sporo zato što je potrebno voziti se sa dva tanjira da bi se došlo do četvoroseda. Zato je prioritet prvo izgradnja žičare Vučak iz Crvenih bara, a zatim još jedne žičare ka Gobelji iz iste tačke iz Crvenih bara.O svemu tome imaš detaljno ovde:Link >>>
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bravo Jovo,malo je takvih iskrenih i verujem dobrih ljudi. Steta sto takvi napustaju nasu zemlju ,ali opravdano sigurno..Pozdrav za tebe i uzivaj na velicanstvenim Alpima..
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Danas je bilo fantasticno skijanje van staza.Na novim stazama na Gvozdcu skijanje za desetku, naravno ko je imao siroke skije ili bord :)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jedan zanimljiv podatak: pre tačno 4 godine, u isto vreme (11h) temperatura je bila -14 stepeni a visina snega 84cm. Osim što je bilo sunčano svi ostali parametri na isti dan gotovo isti!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Veceras u povratku sa Kopaonika, platim dvojici sa mi skinu lance i oni uz foru, udji u auto i okreni pun levi, skinu gumeni zatezac tj ukradu. To sam video tek u garazi. Eto jedne Bozicne anegdote.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@Goci u kom je to delu staza KG preko Pajinog presla ka Masincu crvena. Pa to je ubedljivo najlaksa staza na Kopu i prva na koju idu svi pocetnici kada malo savladaju stajanje na skijama i plug na masincu. Druze slobodno vozi tu stazu (leva staza KG) i ne brini nema nigde crvene delove. Pored ovih staza sa spiska moses da ides i na suncanu dolini (jedinica). Malo su strmije pri dnu ali su zato dosta siroke.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)SS bi mogle te dve nove staze Gvozdac 19a i 19b da preprave u Freeride staze, kao na Gobelji.Samo na pocetku sezone prvi jaci sneg da utabaju za podlogu i posle ne moraju da diraju .Da se ne muce.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Vozio sam Gvozdac 19A i onu desnu novu na dan pustanja gvozdca, to je bilo u petak po dubokom snegu i bilo je dobro skijanje. Staza je odlicna siroka ali dosta strma , sto je po meni trenutno najbolja staza za ozbiljne skijase na kopu.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Поздрав.Зна ли неко кад почиње лифт на Мариним водама и када је ски викенд са јефтинијим ски пасом? Хвала
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)Bole (Android) gledao sam nocas kasno live kamere tabaci su negde oko 2h po ponoci sredjivali redom staze.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@JoneDosta je hladno. Na kopu sam od prošle subote, moja deca su 7 i 9 godina i nisu se naskijala. Posle sat i kusur postane im hladno i beže unutra. Ni ja nikad manje nisam skijao.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)10.Januar 2019 sneg na kopu pada 3-4 dana bez prestanka.Kao sto naslov kaze 100 cm snega.Staze katastrofa pripremljene.Hupsteri veci od pola metra.Za ovih 4 dana koliko sam ovde na desetine povredjenih.Ljudi obratite paznju na svoju i bezbednost drugih skijasa.Ogroman minus za skijalista Srb.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-34)Od Raske do Sipacine je ok put. Posle ima snega. Vidim da neki stavljaju lance
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@JeremyLynch: Slovenci nisu za pohvalu kakvu imaju infrastrukturu, oni su nekada bili lideri u ski centrima a sada dobro kaskaju. Podsecanje:Sedamnaest skijaša je povređeno pošto je na mariborskom Pohorju pukla sajla na žičari, pišu danas slovenački medijiLink >>>Na Kaninu pala gondola!Link >>>
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)jel ima utisaka sa marinih voda? da li vise nema guzve - kao sto je nekad bilo (slepo crevo kopaonika)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ja se juce vracao s Kopa preko Raske. Od Novog sela bukvalno suv put a do Novog sela je ok. Ne trebaju lanci
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@freerider: Sto se tice ciscenja puteva, radi se o tome da su u dogovoru sa ovima sto postavljaju lance. Svasta sam cula, posipaju vodu po putu da zaledi, pa te iza ugla cekaju sa lancima. A onda se desi da ti iste te lance skinu sa parkiranih kola, pa ih posle ponovo prodaju. Svega ima... Zato ne krecite na ovakav put bez lanaca.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@Markedjani: Vucak1 je demontiran jos letos kada su radjene nove staze na Gvozdcu.I nece se vracati, posto trasa lifta Vucak1 sece nove staze - tj. prikljucak na dve nove staze.Sada kada su pustili nove Marine Vode i Vucak2 nema toliku vaznost.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)anja Vi samu sebe demantujete,u jednom delu komentara pisete da tamo nema prirode,a nema ni kafica na stazama niti hotela u centru,sto pobija jedno drugo,ako na kopaonik imate hotele u samom centru kao i kafice na stazama onda i nema toliko prirode kao sto kazes,ili obrnuto.. Kopaonik moze da se uporedi sa slovenackim skijalistima po mnogim stvarima,ali po stazama nikako,na kop je mala visinska razlika i normalno da su staze kratke i vece su guzve..Moze se ipak porediti sa slovenackim ski centrima kao i sa bugarskim.. A sa ostalim u evripi tesko. Planina je potpuno unistena.. Pozdrav
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@Mara: Jat apartmani svake godine ulazu u delimicno renoviranje smestaja. Ove godine su zamenili sve prozore na hotelu. Pre dve godine sve sobe su dobile LED televizore. Drvenarija je ofarbana i sredjena zamenjeni duseci itd. Dobre dve zvezdice uz odlicnu hranu! Sto je najbitnije sve je perfektno cisto i blizu staze.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ako ti toliko smeta karta od 250 dinara ti nemoj da dolazis na Kopaonik. Što se tiče pravopisa to samo govori koliko si površan.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)@veliki vladimir I na kopu imaš puno ljudi koji dolaze kolima do negde (jaram, centar, kod sunčane...) i čak mislim da je većina skijaša u toku jednog dana došla kolima. Mislim da su kapaciteti u vikend naselju veći od onih u centru plus ima ljudi koji dođu na dan i vrate se itd. I ne, prednost Kopaonika nije ogromno naselje u centru. To je zapravo tragedija te planine i da bog da se prevrtao u grobu onaj koji je pre 60 godina zamislio takav razvoj turizma na ovoj našoj planini.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)https://www.youtube.com/watch?v=8D_TGSagS-oko nije gledao juce
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@gogaVecu GLUPOST odavno nisam cuo!! Vidi se skijasko znajnje I iskustvo.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@KaduuuNe topi se sneg. Reč je o dva procesa koji mogu dovesti do smanjenja visine snežnog pokrivača pri negativnim temperaturama.Prvi je sleganje snega kada sneg usled sopstvene težine istiskuje vazduh iz samog pokrivača.Drugi je sublimacija, odnosno preskakanje jednog agregatnog stanja. Dakle sneg tj. voda iz čvrstog direktno prelazi u gasovito stanje. Ovaj proces se mahom dešava za vreme sunčanih dana u kasnijem delu sezone kada je i sunce više na nebu i kada je relativna vlažnost vazduha niska.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li ke neko od jutros dolazio na kopaonik iz pravca Beograda? Kakvo je stanje na autoputu, da li ima snega na kolovozu?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Moze da ti prebace za sl.godinu ili da refundiraju mislim da je70% od cene ali mora med.dokumentacija i izvestaj gorske sluzbe i trauma centra ako ste povredjeni na kop u ako ne pozovite ih i raspitajte se
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@freerider:U tom slučaju neko vam je dao pogrešnu informaciju. Ja sam pre mesec dana imao takođe pad i prilično ozbiljne povrede - ruptura ahilove tetive, trostruki prelom petne kosti, prelom 4 pršljena, naprsnuće karlice itd. operisan sam u privatnoj Bolnici u Beogradu i u kontaktu sam sa SS i osiguranjem, i uopšte se ne postavlja pitanje da li će to osiguranje platiti - naravno da hoće, već gledam sada sa njima da li da se sada pravi zahtev samo za intervenciju pa na leto kad završe fizioterapije i za to, ili da sačekam pa sve odjednom da podnesem i dobijem.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Bole, ocekivano sto se tice izvestaja. Pa ta ista GSS je koliko cujem od prijatelja koji je tada bio na stazi udarila zenu sankama na ski openingu. Ne kapriju da njihov posao nije samo da spuste ljude do trauma centra vec i da takve teske slucajeve prijave policiji da bi se utvrdila odgovornost. Procitaj clan 46 zakona o javnim skijalistima i sve ce ti biti jasno. Medjutim ono sto je bitno je da je se to desilo na liftu i stazi. I za to imas dokaz. I to onome namenjenom pocetnicima. Opasna mesta kao sto je stub pre svega moraju da budu zasticena tako da je i tu pitanje odgovornosti skijalista. Ima tu puno, puno osnova za tuzbu mnogih koji nisu odradili svoj posao. Ne zelim da prijudiciram krivicu vec da pomognemo coveku da istera pravdu zarad drugih u budcnosti.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Da li neko zna (nisam ove godine bio na kopaoniku) da li je uradjen onaj pokretni most preko magistrale za skijase. Tj.onaj mostic najavljivani koji bi sprecio skijase da prelaze skijama preko magistrale. Secam se da je bilo najavljivano, i da li je zavrsen i uradjen ili je i dalje pretrcavanje na svoju odgovornost sa jedne na drugu stranu.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Danas je bila magla ceo dan,ocajno za skijanje. Idu topli dani,i pitanje je koliko ce snega da ostane do polovine meseca na planini. Mislim da SS previse kalkulise sa osnezavanjem. Dok ima prilike treba pomalo osnezavati uvek,nebitno koliko padne snega prirodnog. Jer topljenje je uvek brze od padanja..
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-20)Za Miška (Android)Dobro jutro upravo si svojim pitanjem dao i odgovor.Cena individualnog časa je dogovorena između škola i opšte oni se dogovaraju zamisli kada bi jedana od škola odudarala od cene drugih,bila bi bojkotovan od svih drugih škola,tako je kako je.Pozdrav.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Probili su Jaram oko 18:30 ali policija još ne dozvoljava prolaz. Kažu svedoci da je u današnjoj petočasovnoj koloni pukao lanac na jednom autu i nastao je zastoj.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi , da li je neko skoro skijao na Brezovici , ili zna nekog ko je bio u zadnje vreme ?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ajde jedno pitanje potpuno van teme al mozda je neko imao iskustva.6.febr udarim nogom i slomim mali prst.Hodala,vozila cak drugi dan obula pancericu malo bolelo al nista strasno.Tek treci dan mi stave gips sa strane,stim sto mi gipser kaze da idem na skijanje 18.samo polako da obuvam pancericu (jer nema boljeg gipsa od nje).Znaci 18 febr ce biti 12. dan od povrede.Ima li neko slicno iskustvo,malo me strah a toliko mi se ide na skijanje.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@Carvig tri Nisam prošao tim putićem par godina ali vidim da ga koriste. Ok je, pređeš ulicu imaš malo ravno i blagu uzbrdicu (sve može na skijama) i kroz šumicu izađeš na stazu. Povratak u hotel još lakši, kreneš niz desnu stazu, odvojiš se i sve nizbrdo dok ne dođeš do hotela,pređeš put i to je to :) Kada nema snega, mislim da nema osnežavanje putić ali nisam 100% siguran da li je nešto rađeno.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Hvala Jelo na odgovoru,ja nosim gips vec nekoliko dana,planiram da ga sama skinem posle 9 dana i dodjem pa sta mi bog da 😀
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Zasto je od sutra krace radno vreme?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nova informacija i u Vikend naselju zastoj. Šleper blokirao put kod Mujena. Obe trake blokirane.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Sutra planiramo da vodimo decu (vise tinejdzere) na skijanje pame interesuje koliko je iznajmljivanje ski opreme i naravno koje staze su najbolje ( znaju da skijaju ali ne bas najbolje)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-29)@Kiklop AndroidKo voli skijanje i ide iskljucivo zbog toga,a ne da ga bude viden(кamo sam kaźeš), taj izbegava,žice u Centaru, Pančić i Krčmar jer tu se oni guraju.Gde su pravi ljubitelji skijanja nije tesno.Bio sam četiti dana.Raj na zemlji i na stazama normalno kao i u Austriji i nema vi.Osim....
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Neko da kaze kakve su staze na gobelji, sutra idem prvi put tamo. Realno skijasko znanje je nivo krcmara i crvene duboke, gvozdac i crna duboka i dalje teski.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-22)Dejane Mogao si da skijas i bez krplje. Sta je tolika euforija oko toga da bi postavio komentar..
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-18)Vreme danas lepo, ali su staze oko podneva vec pocele da popustaju. Sneg je bio vlazan i poprilicno tezak za voznju. Cak je bilo tesko voziti i van staza. Dosta se otopio sneg povrsinski koji ce se preko noci pretvoeiti u led. Verujem da ce narednih dana staze biti ledene bukvalno dok ne padne neki novi sneg. U svakom slucaju, svima zelim dobro skijanje i bordanje!:)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Ma sta te briga koliko ga ima u cm. Ima ga dovoljno da se skija. Doduse pojedine staze su progledale, ali zaobidjes pa teras dalje. Veci su problem temperature. Danas oko 9 je bilo 4 na alkoholnom termometru kod jata. Koliko je bilo kasnije nemam pojma - ne setih se da pogkedam. A rezultat je prilicno mekane sve staze. Nije strasno, samo prethodni dani su bili savrseni, pa se primeti razlika.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Odakle vam ta informacija da tad pocinje gasenje?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Cudno mi je da nema prognoze na infokopu za narednih 5 dana. Nadam se samo da ne bude umesto najavljenog snega neka maglustina. Aco reaguj.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Marija mozes i bez guma .. :) Nije pozeljno bez zimskih guma ima dosta leda na coskovima u Brzecoj i na putu
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)Topove ne ukljucuju u decembru, a ne u martu.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Za Stevsa imam jedno pitanja posto je upoznat sa izgradnjom sidra iz Treske tj. odakle tačno polazi novo sidro koje se prebacuje sa Ledenica??Na googl mapama se vidi veći deo kuda će da ide i gde će da bude silazna stanica( oko 150 met iznad Krsta bi trebalo da bude silazna stanica) ali mi nije bas najjasnije odakle polazi pa ako može odgovor.Naravno ako još neko zna sem Stevsa neka odgovoriUnapred hvala
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)