Može, s obzirom da temperature mogu opasti, pri cemu ce upaliti osnežavanje, međutim će raditi manje staza. Nadajmo se stamenosti ovog snega.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Dex Vozio sam danas Belu Reku 2, levak doslovno nema sneg. Svuda je blato i kamenje, zato je i zatvorena. Na ovoj temperaturi ne mogu da naprave vestacki sneg, tako da ce Bela Reka 2 morati da saceka vikend da padne sneg. Bela Reka 1 radi, doduse prilican je kacamak od snega.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ljudi, na stazama je neverovatan broj rumuna.
(+43) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ko je ono pre koji dan pitao za ski pas samo za jednu stazu – ima koncept u svetu, ipak, zove se beginner ski pass i svodi se na to da takav pas važi samo za žice koje vuku samo na zelene staze (i sa tih staza nemaš gde nego na iste te žice).E sad. Na velikim skijalištima obično ima na jednom mestu nekoliko zelenih staza i tamo su sve ski škole i svi početnici. Na Kopu ti osim sa Mašinca možeš da se zezneš i odeš ko zna gde sa lake staze i onda si u problemu – a znajući naš narod, takvih će da bude 100 dnevno. I onda se o tome izgleda ni ne misli.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@mare1985 Niko nije rekao da je Bela Reka 2 neupotrebljiva, vec da je sve osim levka u odlicnom stanju. Levak je totalno progledao, postoji jako uzak deo preko kog moze da se predje, ali je pun kamenja. Bolje je pitanje zasto nije napravljena zaliha snega za kriticne delove, a jos bolje zbog cega ima kamenja na doslovno svakoj stazi. Svakodnevno stetimo skije zbog kamenja koje je rasuto posvuda, dok je na nekim mestima nemoguce izbeci ih.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@mare1985 Potpuno si u pravu, ali se opet iznenadim s vremena na vreme. Što se tiče PRca, evo sledeće nedelje još pola metra snega na Kopu, tako da on neka ide na panoramsko razgledanje i gleda me sa žice kako prštim offpiste. ;) @dragann Takođe potpuno u pravu. Mogle su te pare bolje da se investiraju, no kako SS razvijaju skijalista u Srbiji, ovo je najbolje čemu smo mogli da se nadamo.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas se već oko 11 na gobelji napravila ogromna gužva, ko je planirano tamo sutra ili da zaobiđe ili da porani
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Trabant Danas sam naletao na kamenje na vecini staza, najvise na donjem delu Gvozca, od spoja sa Ledenicama pa do kraja, kao i na Krcmaru. Takodje, ski put Krcmar-Duboka 1 je doslovno imao gomilicu kamenja koju je nemoguce izbeci. Ranijih godina nisam imao ovaj problem.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jel zna neko da li se placa parking kod Jarma i ako se placa, koliko kosta? I da li neko ima predlog gde bih najbolje mogao da parkiram iz vikend naselja?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Najbolje da parkiras na suncanoj. Ne placas ulaz u nacionalni park, ima mesta, odmah si na zicari
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)S obzirom na vremenske uslove, prijatno sam iznenadjen stazama. Nerealna gužva od ranog jutra, Rumuni poranili :)
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)jel skijao neko duboku posle ovog zadnjeg takmicenja,zanima me kakva je staza za skijanje bila sa tom pripremom za takmicenje ?hvala
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Odličan predlog. Samo što bi ljudi i to zakrčili, kao na Gobelji ulaz za škole. Pošteno bi bilo da se ljudi uopšte ne puste dok ne popune korpu. Bolje da ide prazna, nego Romeo i Džulija sami, dok mi stojimo u mestu, čekajući.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Prosle godine su ljudi isto ovako kukali kako je ogromna guzva za Sretenje, kako je kapacitet smestaja prevelik za kapacitet skijalista, itd. Međutim, veca guzva je bila u nedelji nakon Sretenja, zbog broja stranih turista koji su dosli na Kopaonik (ja bio bas u tom periodu na Kopaoniku). To je verujem slucaj i ove godine.Strane agencije su jos tokom korone krenule da vode skijase na Kopaonik umesto na druga evropska skijalista zbog toga sto je ovde sve bilo otvoreno, mere se nisu postovale, nocni zivot je cvetao, itd. I gadjali su termin nakon Sretenja jer su smatrali da je tad manja guzva, nije skolski raspust i nije praznik.Tako da dodjosmo do toga, da ima manje Srba na Kopaoniku u nedelji nakon Sretenja nego tokom te nedelje, ali ima mnogo vise stranih turista, Rumuna na primer, jer im agencije objasne da dolaze u terminu kad je "manja" guzva zbog toga sto izbegavaju praznik u Srbiji.Mislim da ce velikih guzvi biti do kraja marta i da je vreme da su guzve velike za Sretenje, a posle toga ih nema, odavno proslo.
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Moze li mi neko napisati kako da se dodje sa vrha bele reke na vrh struge
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Imaju dva pauka na Kopu, video sam ih juce na parkingu iza naplatne stanice za eko taxu, iz pravca Vikend naselja ka centru. Jedan od njih je bas u tom trenutku spustao jedan automobil. Naravno, za onoliko divljanjen sa parkiranjem, nije dovoljno ni 100 pauka.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Juce smo na ulaz u kop iz vikend naselja,cekali 20 min,napravila se kolona od par km,zbog naplate ekoloske takse,malo mi je falilo da se okrenem i odem,plus znajuci da me gore ceka muka sa trazenjem parking mesta,a o 700din ceni i da ne govorim,ali je problem sto ga ni nema.Pogotovo ova nebuloza sa naplatom eko takse je sramota,jer je u samom centru toliko izgradjeno i nabacano zgrada i urusen ceo nacionalni park.Bukvalno kad dolazim na kop od ove dve stvari me vise hvata jeza,nego da li ce biti snega i kakvo ce biti vreme
(+72) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Marko1985GDP Per capita Romania 2022. ---- 38,097 US$GDP Per capita Serbia 2022.------24,084 US$Nije duplo baš ali nije ni daleko. ˇ I odakle ti ideja da ja "volim pljuvati" po bilo kome??? Svašta i ovde kao i na partijskim društvenim mrežama. Što se stanja putne mreže u globalu tiče garantovano nisi "bio-video" u Rumuniji još iz vremena pre nego je u toj zemlji izvršeno od-Čaušeskovanje i od-Rusovavanje pa pričaš samo na osnovu poslovičnog srpskog šovinizma i neumerene i nerealne opijenosti nacionalističkim: "Sve naše najbolje, sve tuđe ne valja".JovanVNGde si ti pročitao da sam ja jednom jedinom rečju spomenuo da Kopaonik "ništa ne valja" ili da Rumuni žive u iluzijama pa zbog toga dolaze ovamo???
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Tresnja- Biće i narednih dana povremenih snežnih padavina pa i pljuskova snega. Veliki pozdrav!🙋♂️
(+39) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Mole se posetioci da ne hrane trolove.
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jel'' se meni to cini da su Rumuni nestali sa Kop-a? Gledajuci kamere danas, primetio sam da su guzve daleko manje nego li prosle sedmice (bio sam gore, bila je ogromna guzva).Da li moze neko, ko je gore bio danas, da prokomentarise? Hvala unapred.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@ Marko 1895 A vidim sa (tvojim) prvosrbijancima smo se usrećili k''o pop s''bulom. Inače, na Kopaoniku sam prvi put bio na skijanju davne, mnogo davne 1967. godine kao đak srednje škole. Tada se ti (najverovatnije) nisi ni rodio ili čak, mene bi iznenadilo i da si uopšte bio u planu da ugledaš ovaj svet. Ne tvrdim da je tako. Samo predpostavljam. O toj avanturi(vozom do Raške, kamionomdo Rudnice i peške iz Rudnice jedinim putem tada i to zavejanim i smeštaj u "Mašinac"- barakama od dasaka) sam na ovom forumu pisao pre jedno pet...šest godina. Od tada sam, kao zaljubljenik u skijanje bezmalo svake zime išao na pavi sneg. Naravno, najviše puta bio na Kopaoniku ali bio i u slovačkim Tatrama i u Zakopanima ina Vitoši i u Sloveniji pa i u Rumuniji. To da GDP Per capita nije merilo standarda građana neke države je mantra koju eksploatišete vi prvosrbijanci. Ako to nije onda šta je? Prosek plate po RSZ-u? Znaš ono: "Statistika naša dika..." Kao i još čuvenije "Kupus-meso u proseku-sarma"... Mada, bez obzira na nakaradnu statistiku koja se ovde pumpa do bezobrazluka, i tu nas Rumuni "utepaše". Da Marko! Rumuni su nam odmakli "daleko-mnogo" više nego što ti i tvoji hipnotisani istomišljenici, prvosrbijanci(ma šta ta budalaština značila) želite da priznate iako sam siguran da ste svesni da je to jednostavno ISTINA!!! By the way, nisam mendžer nego inženjer u penziji. Ne znam kako si utripovao da ja mrzim sve naše a da veličam sve što je sa zapada. Pa bre kako si prevideo geografsku činjenicu da je Rumunija NA ISTOKU, aman zaman. I hajde malo opusti se i manje slušaj, što ovde napisa jedan, "Selo moje lepše od Pariza". Da! Moje selo (ZA MENE) je mnogo, mnogo lepo ali, Pariz JE IPAK....PARIZ...jbg...
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@SKIJAM SVUDA, ко хоће да уштеди - нађе начин, ко неће - нађе изговор. Полупансион за двоје одраслих и двоје деце, 5.3.-12.3 у хотелу са четири звездице у викенд насељу: 106750 дин Породични ски пас: 45050 дин (15% попуста онлајн до 15.11.). 1. Еко такса: 0 дин (не улазим у НП) 2. Паркинг: 0 дин (хотел има паркинг и не мрдам ауто недељу дана) 3. Бус до центра на сат времена: 0 дин 4. Доручак и касни ручак/вечера: 0 дин 5. Бонус: у цену је урачунат и спа центар (базени, сауне,...)
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Opet su se pojedini ovde zaigrali sa prelucavanje. Zaista bi bilo lepo da admini otvore poseban deo gde ce biti to prepucabanje i besmisleno komentarisanje sta je i gde bolje. Gori su postali nego deca u vrticu u svadji ko ima bolju igracku. Dopustanjem takvih komentara ovaj forum gubi smisao.
(+38) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bruka za parking preko puta Konaka..blato voda..ilovaca...naplacuju parking 700 dinara.zar to nije mogloda se asfaltira preko leta...kazu kao da vojska izdaje..ali na racunu pise Parking servis Raska
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav, još neki utisci o stazama? Da li ima dovoljno snega? Da li je sneg ok?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)ne znam kako ih kontrolisu koliko su karti za ulazak u nacionalni park prodali ? gledao sam kad uzmu pare a ne donesu racun da su naplatili,vozac jednostavno da gas i ode
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nervoza vlada na forumu a razlog je da je sada svuda bolje nego na Kopu. Sneg davno ovako nije izdao kao ove godine.
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Stanje danas na kopu. Kratko jasno najgorem neprijetelju ga nebih preporucio. Ali iskreni budimo da od skijanja vise nema nista,ako ne padne sneg brzo ovih dana ,a nece ,mislim da ce ovo biti kraj pre kraja.
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)I još nešto zaboravi. Kada je jugo i visoka temperatura tabanje staza je sizifov posao. Sa ovoliko skijaša razbiju se za pola sata. Možete da tabate ceo dan stazu bila bi sve vreme puna hupsera. Fizika za peti razred osnovne.
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jutros sredjene staze. Odlicno skijanje.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Stevs, ova kamera sa Srebrnca, kad zumira na Gobelju Relej, uopšte nije loša za praćenje ski trka. Da se zaključa na toj poziciji i još više zumira, da se ubaci snimanje, i da se poveže sa zvaničnim semaforom na stazi za merenje vremena, eto uživo prenosa za sve koji ne mogu uživo da prisustvuju... Može i pretplata na stream :)
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Juce stvarno katastrofa skijanje i guzva, ali ni danas nije bilo skoro nista bolje jer je bilo previse vestackog snega na stazama i nije se moglo dobro skijati iako je temperatura bila u minusu. Na pocetku dosta guzve, bukvalno kao da je opet sretenje, ali vec kasnije oko 13h je bilo mirnije.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Postoji li neki razlog zašto se KGB i Pančić noćne ne tabaju uopšte? Dve noćne staze ima, i ne može ratrak da prođe čoveče. Bio sam na žici u 6, tako da nemojte one priče da su utabane, pa razrovane.. nije bilo žive duše inače.
(+34) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Prošle godine se skijalo sa prekidom početkom i krajem aprila, a mogli su da ostave žičare u kontinuitetu, nego su ih zatvorili 10. aprila uprkos dobrim prekrivačem, pa upalili 22. aprila kad se sv epočelo topiti. Sezona 2010/2011 je imala 90 skijaških dana, a 2020/2021 je imala 145 skijaških dana. Jahorina je nekim čudom prošle godine izgurala 152 dana. Gledao sam i jednu epizodu Belih Staza gde krajem decembra 1990ih na svim planinama u SRJ bilo po 25 cm neutabanog snega. Da se vratim na ovu sezonu, mogli su i da osnežavaju malo dok je minus bio konstantan. Pre bih rekao neosnovan optimizam nadležnih u pripremi staza.
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Može li neki komentar o stanju staza ove nedelje? Drze li staze do 12h? Misljenje za sledecu nedelju? Vredi li dolaziti? Hvala.
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Бела река 2 (горња, црна стаза) је затворена. БР1 је отворена и свуда има доста снега, осим првих неколико десетина метара од међустанице до стазе, али је тај снег мекан и није неко уживање возити, осим из радозналости ако никад нисте прошли туда.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas izuzetno loši uslovi za skijanje, u skladu sa vremenom. "Nove" plave staze na Karamanu, koje vode ka Mašincu sinoć sigurno nisu tanane, jutros u 9 i 15 sam prošao, velika sramota po meni.. Takođe zar je toliki posao nasuti nekim agregatom, rizlom 20 metara oko parkinga na sunčanoj, blato je katastrofa, vazno da su podigli cenu parkinga. Snega malo ali zato đubreta na sve strane..
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kada na ocitavanju ski passa na ulazu u zicu pise preostalo 5 dana, da li to znaci 5 novih dana ili 4 dana i ovaj koji koristim trenutno?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)malo je reći katastrofa od vremena,a nekog ozbiljnijeg snega ni u najavi... ni najveći pesimisti se ovome nisu nadali, to je sigurno
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Snega je bilo sinoć, nešto više u zonama iznad 1800m. Snega će biti i danas uz pad temperature u nešto dublji minus. Početkom naredne sedmice kratkotrajno otopljenje a u sredu ponovo sneg. Veliki pozdrav.🙋♂️
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Oooo kakav dan na našoj divnoj planini!
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zašto ne radi staza Krčmar
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas zatvorena crvena duboka 6c, deca su imala trening. Kasnije su zatvorili i crnu duboku dok je levi deo crvene duboke bio otvoren. Takmicenje ce biti na crnoj dubokoj, tako da mislim da ce za vikend crvena raditi. Inace teski uslovi danas, jak vetar i magla. Gornji delovi pancica i krcmara potpuno pod ledom. Vetar je odneo sneg sa visih delova planine. Gvozdac los, magla, led. Najbolje skijanje stara crvena duboka. Sutra bi trebalo da bude toplije i da se smiri vetar.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav svima. Da li je moguće kupiti godišnju kartu za ulazak u Nacionalni park?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)GSS nema veze sa državom i sam se finansira i volonterski radi vrlo human posao, a pre nego što napišete ovakav komentar, prvo se raspitajte da se ne brukate javno. Toliko spašenih života, a i gubitaka svojih u akcijama spašavanja. Treba musliti o suštini, a ne neosnovano napadati i kaliti bes na pogrešnoj adresi.
(+49) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Poginuo je Gargi vrhunski mehanicar za odrzavanje motornih sanki, kvadova i jet ski iz Aleksandrovca. Divan covek laka mu zemlja.
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Изгубљене рукавице COLMAR јутрос на Крст.Ако их је неко пронашао и жели да их врати нека пише.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Poslednji ozbiljan sneg je pao pre dva meseca skoro, a skijanja ce biti do 1.4. i to skoro na svim stazama, naravno ako od ponedeljka ne krenu sa redukcijom sto je ocekivano jer je kraj sezone.
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jedan od onih na + 15..? To nikako ali u utorak i sredu 29.3 stize bas to oko -5 i sunce .. a ako postoje uslovi tj skijaliste produzi sezonu do 17 .4 bice top skijanje.. manje staza ali lepo jer stize zahladjenje
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)