Jako jako puno bugara i mađara, danas skijanje kriminalno iako je vreme dobro. Za Sretenje ko preživi pričaće...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Drakče (Android)Evo, sad će svi da ne dodju da uživaju, da bi ti mogao da uživaš. Koja smelost, čoveče...
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Evo lepe šanse da se sledeće sedmice otvore staze Bele Reke. Veliki pozdrav.🙋♂️
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Miloš:Lako je to napisati iz toplog stana dok sediš ispred monitora :) Većina kamera su visoko montirane zbog boljeg panoramskog pogleda, te su teško pristupačne i leti, a o zimi i da ne pričam (za montažu pojedinih kamera potrebne su bile merdevine i preko 10m dužine). Kada prođete pored Greena, pogledajte koliko je visoko kamera. Napolju trenutno pada sneg i a udari vetra su i do 100km/h. Sneg se zalepi na kameru u roku od nekoliko minuta, a nekada udari vetra budu toliko jaki da poremete PTZ pozicije. Srećom novije kamere imaju grejače, pa kada se vreme smiri sočiva se odlede. Čistiti npr. kameru na Greenu je ozbiljan rizik i bez ove oluje napolju. Čak i da se neko popne merdevinama, to ne bi imalo nikakvog smisla jer bi morao da se penje svakih 10 minuta da je čisti.Ledenice i sneg koji klizi sa krovova su posebna priča. Konkretno, čistili smo kameru kod Granda koja je relativno lako pristupačna. Za manje od 24 sata je bilo isto kao prethodnog dana.Tek posena priča je "saharska kiša", tada soćiva bukvalno postanu žuta. I to je najgore što može da se desi jer tu nema pomoći osim fizičkog čišćenja sočiva.Ono što se još nije dešavalo, a vrlo je moguće narednih dana je da zalede PTZ motori, a potom i cela kamera.
(+68) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zna li neko kakav je put ka Rudnici? Sutra ujutru se vracam iz Vikend Naselja pa ne znam je l bolje ici na Rudnicu ili Josanicku Banju?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li ce veceras uopste moci da se dodje do Brzeca? Decko i ja smo zaglavljeni u centru vec 5 sati pokusavamo nekako da dodjemo do apartmana… Samo bih da znam da li veceras spavam u snegu ili postoji ipak neka nada
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Trenutno je neprohodan prilaz Kopaoniku preko Brzeća i najverovatnije će tako ostati tokom cele noći i jutra.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)na kopaonik u zimskoj sezoni se ne ide autom bez dobrih zimskih guma . u gepeku obavezno imati lopatu ,sajlu za vucu , lance za sneg i kablove za prespajanje . uvek moze da se dogodi da se zaglavite ili uletite u namet pa da otkopate malo oko tockova,sajlu da vas neko izvuce ako ne izadjete sami odatle . mrazevi su pa se akumulatori cesto iscrpe i uvek nekog mozete da zamolite da prespojite a da to nije taxista 😂 koji ce vam naplatiti . uvek pun rezervoar goriva. pozdrav 👍
(+64) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Staze se neće sigurno sredjivati do pred samo jutro,,tako je bilo i predthodne dve večeri..Što se tiče snega,njega ima na Kopu preko 150 cm,,a ne kako piše ovde nasajtu,moramo da to prokemtarišemo,,,Što se tiče prohodnosti iz pravca Brzeća,to je NEPROHODNO,što se tiče druga dva pravca,iz Banje Jošaničke je prohodno,ali iz Vikend naselja je NEPROHODNO,radi bahatih vozača,koji parkiraju aute uz sami put i magistralu,GRTALICA NEMOŽE DA PRODJE PUTEM I DA SNEG OČISTI SA PUTA,drugo radi neplanske gradnje,niko nije razmišljao o autima koji će da se dovozu tu kada svi ti apartmani budu izgradjeni i useljeni..JEDNOM REČJU DIVLJI ZAPAD I NEKULTURA....
(+68) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zna li neko kakvo je stanje na putu od Jošeničke banje?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Tale Postavio si ok pitanje i dobio gomilu minusa :) Nisam čula do sada da postoji ski pass samo za plave staze, ali do pre par godina je mogla da se kupi karta za pojedinačnu vožnju za karaman greben i pančić žice čini mi se, a sada ima samo za panoramsko razgledanje. To i nije baš fer prema skijašima koji iz bilo kog razloga mogu da se spuste npr samo 2-3 puta dnevno (početnici, ljudi sa malom decom itd), i to bi ih koštalo 1000-1500din. Ovako, moraju da kupe poludnevni koji je 2750din. Takođe bi bilo odlično kada bi Skijališta uvela višednevni poludnevni ski pass... I kada ne bi tretirali decu preko 12god kao odrasle... Itd, itd
(+33) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav svima, po trenutnom stanju i prognozi u narednom periodu sta mozemo ocekivati za pocetak marta? Dobro skijanje? Hvala svima
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@ Sale Ja AndroidPut je odlican, samo dobre gume i pun gas cepaj.Malopre sam stigao iz Brzeca:);)
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)gledam ovaj nacrt ulaganja u ski centar i vidim da je opet zaobidjena josanicka banja.a tako bi valjala jedna gondola iz josanicke banje do konaka. banja koja ima izvore tople vode koji bi bili idealni za bazene da se skijasi u njima kupaju posle dana provedenog na skijanju . izbegnuto bi bilo penjanje kolima po snegu i ledu do tiristickog centra . ne bi bilo zavejanih auta ni lopatara . mnogo ljudi u josanickoj banji radi vec decenijama u svajcarskoj .nemackoj itd ,imaju kesa,tu bi bilo ulaganja u hotele i sve sto je potrebno. ali raska ne misli tako, u toj opstini samo se za rasku zivi,ostali se raseljavaju ,ne zovu ih za dzabe jevrejima. jedino da glavcic iz kanade pokloni zavicaju jednu gondolu ,e tad bi moglo da se napravi .
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@hopkopJošanička banja je više od 12km vazdušnom linijom od centra, sa reljefom i više. Ne znam da li se igde toliko rastojanje savladava gondolom? Inače da, bolje da se ulagalo u Brzeće i Jošaničku Banju umesto u centar i onu nakazu od vikend naselja.
(+32) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@DiletantiKoliko god nesrećno i nepismeno sročeno, tu piše da će ti uzeti ski pas ako te vide van staze i da će te spašavati i medicinski zbrinjavati o tvom trošku ako ti se nešto desi van staze (npr. dok navodnjavaš četinare jer nigde nema javnog WC-a).Kad smo kod toga, rado bih uveo medicinski tajmaut od sat vremena za ove što se utrpavaju preko reda provlačenjem kroz ogradu.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Izvinjavam se, napisaću par rečenica van teme. Fantastičan dan danas na Kopaoniku, jedan od onih dana! Rade sve staze i žičare, ili sve značajne kako hoćete. Priprema staza perfektna, nema gužve. Rekao bih idealan broj skijaša. Par minuta čekanja na Krčmaru i u centru i to ne celog dana. Sunčano, ali oko -10C. Puštena odlično sređena staza Bela reka u celoj dužini, vraća sećanje na pre 20, 30 godina. Jedina zamerka na parking kod gondole koji za 720din nema očišćen prilazni put i na gondolu koja je prvih sat-dva milila, ali ni kasnije nije išla maksimalnom brzinom.
(+44) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Fenomenalan dan,Bela reka prva 2h fenomenalna...Gondola standardno problematična,prva vožnja 30min što je sramotno.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kako doci do Bele reke, dajte neki info? Pominje se dosta ovde ali nisam nikada video putokaz do nje.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Koliko nas dolazi sledece nedelje? Da bude sto veca guzva :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ako neko nailazi sa prelomnice i udari nekoga ko stoji ispod on je kriv, bez obzira na razlog stajanja ovog dole. Jednostavno idiot se zaleteo u nešto što ne vidi. To normalan čovek ne radi. Zašto je neko stao je nerelevantno.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Gondola puštena u 9.30. Zamolio bih dežurne branioce kopaonika da odbrane zašto je gondola puštena 30 minuta kasnije po vedrom i mirnom vremenu.
(+38) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jel bilo na Beloj reci dosta kamenja, kazu da je bilo tesko da se vozi? 🤟⛷
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Cvrle (iOS)Odeš u direkciju skijališta Srbija kod Policijske stanice,naprave zapisnik pa ti kao plate ako si uporan,tj nije do njih nego oni šalju nekom njihovom osiguranju koje predviđa takve slučaje.Pričam ti iz ličnog iskustva,priča je ostvariva ali treba malo živaca.Možda se nešto promenilo idi vidi i probaj
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nije istina za sezonski i gondolu ja vozio BR svaki dan od kad je otvorena pa i danas i naravno vracao se gondolom
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav, bio prisutan kada su neki momci pronasli kameru i komentarisali cija je i sta sa njom, razumeo ih da ce je ostaviti kod žičničara BR pa proveri sa njima. Pozdrav
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)bio sa klincima juce (subota) ,dosli u 11h ,guzva na parkinzima kod konaka ,gotovo da mesta nema ,u onoj novoj garazi ima . sto se tice skijanja ,guzve je bilo po centru ali smo se prebacivali kad se razgusi pa malo na karaman greben,malo pancic,malo krst. tako da smo dan proveli extra , sunce ceo dan a temperatura taman. iduci vikend opet na kop 🏂❄️❤️
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@hopkop, @Prkno Ништа се не брините, биће само 4-5 степени у плусу. Ништа се у наредних недељу дана неће десити са снегом на стази, а оно код РХМЗ што се смањује су неки други ефекти. Снег се слеже под тежином, лагано топи... На стази је утабан и не мрда нигде. Ја већ годинама уплаћујем прву или другу седмицу марта и никад није недостајало снега. Један дан је било 12°C, мало се раздроћкао, сутра било мало више леда, али ратраци и вештачко оснежавање све то доведе у ред. Уместо за снег, брините да ли имате сву опрему за себе и свој ауто 😉
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sneg se sleže. Ne topi se.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Je l je to samo danas bilo problema sa gondolom ili je bilo i prethodnih dana, da znam da li da dolazim uopste na gondolu?
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Gbi (iOS)Gondola je u problemu sama sa sobom od kada je napravljena,al vadili se na koronu,do sada, a sada ne znaju na šta više da se vade.Bila sam u Brzeću skoro,od 6 dana dva puta sam otišla gondolom, a samo jednom se vratila,drugi put isključena-vratio nas bus.Ostalo kolima svaki dan i plaćanje ulazka u nacionalni park i parkinga gore,al ko te pita,samo pare da se uzmu a za uzvrat možda nešto i dobiješ a možda i ne:D
(+41) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Marko1985Ispod dna Krčmar žice je klisura reke Duboka koja je dosta uzana sa strmim stranama, a njen pad nije previše strm. Ima kolski put koji prati reku i onda tako malo po malo stižeš u Brzeće sa gornje strane. Nije to prostor za stazu. To je to na Kopaoniku. Nema dalje gde. Možda severozapadna strana Gobelje, možda istočno od Suvog rudišta i Sunčane, ali žali Bože da dalje uništavaju Nacionalni park za par stotina metara novih staza.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Vozio sam danas 7, 8, 9, 10 i belu reku. Bela reka je bila zaledjena, ove ostale odlicne.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@marko1985Nema nade da se tolika staza napravi na Kopu. Za sve veoma duge staze je potrebna visina, da staza ne bi sišla toliko nisko da na njoj ne može da se održi sneg. Prosečan skijaš na Kopu je korisnik lakših staza; da ima gde da se probije tako neka, odavno bi je probili.Eventualno ako se nekim planom predvidi da se malo probije brdo pa da može sa Pančića na centar i iz centra pod Preslo i na Krčmar :D
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zasto stoje u redu svi ti dobri ljudi, jel se deli nesto za dzabe?🤣
(+35) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@marko1985: kda bi napravili BR4 plavu verziju dužine 3km (realno može, pošto je crna 1.6km [BR2]) pa kada se odskija BR4 i BR1 (1.8km) to bi mu u kombinaciji bilo 4.8km plave staze.. To bi bio raj za većinu skijaša na Kopaoniku.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Vozio danas Belu reku, kamenja gotovo da nije ni bilo po stazi, staza danas odlicna 🤟⛷
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zdravko jel mi gledamo iste kamere? Imaš polaze KGB, Mašinac, Pančić, Krst… Najveće gužve su tu uvek.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@vl: Uopste ne sumnjamo da je kvalietnije, brze, profesionalnije, bolje,... nego na nasem starom dobrom Kopu, al nas je jbg. kad mi padne napamet uvece se spakujem i ujutru iz Bg. na skijanje (bordanje), nase je pa je lakse organizovati. Nije problem u tome sto je tamo bolje vec da i ovi nasi malo unaprede uslugu gde je to moguce :D
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@vl Hvala za iskustvo sa Zell am See. Planirao sam dogodine tamo iz Salcburga. :) Napokon neko realan review iz inostranstva da napiše, unesto kojekakvih bajki koje mesecima slušamo
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Poslednjih 5 godina imam jedno jedino zlatno pravilo u vezi skijanja:Nikad za Sretenje na Kop. Jednom sam se zeznuo i nikad više. Gužve su uvek takve, i moram priznati da mi je čudno - kako to dosad nije svima jasno.Ne znam šta očekujete.
(+52) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Za početak marta očekujte veće gužve. Dosta ljudi neće Sretenje, pa ''ajde tada. Ni danas ne bi bilo toliko ljudi da nije bilo otkazivanja rezervacija za vreme zimskog raspusta. Ono što je trenutno najočiglednije, Kopaoniku pod hitno treba padavina. Sneg podustaje.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zasto danas ne radi BR2 ?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Belisa Ne druže. Čekaju da im neko javi da na -1.9 stepeni u 3h noću mogu da upale topove. Najbolje je da im pošalješ mejl.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sta se desava sa Belom Rekom 2?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Imate u Novom Pazaru..
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Što se klope tiče, ko voli tradicionalnu hranu, a ide na Kopaonik preko Brzeća, preporuka je da svrati u Kljunac.Ko ide preko Raške, obavezno da svrati u Čakmaru (koja je još i bolja i povoljnija opcija). Oba restorana su u etno fazonu.U Čačku su najbolja mesta za krkanluk skretanje sa puta ka Kopaoniku, od bar 15ak minuta vožnje ka Ovčar banji i Užicu - pečenjara kod Brana i teletina ispod sača kod Nemca.Baralić je nekad imao zaista odlično pečenje, ali nakon što se pročuo, kako to obično biva, opao je i kvalitet, pa sada kako se kome zalomi, može da bude dobro, ali uglavnom nije. :)
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Meni je malkoc nejasno to navlačenje zaliha odozdo k''o da je ''87, ima u konacima i maksi i idea i cene su normalne. Ko neće da na kopu ostavi ogromne pare (van smeštaja i ski pasa), ne mora.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Mazalice kod Jerine
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Otkud danas ovolike guzve?
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)