Da li je neko bio na Val Thorens. Ako je neko bio moze da napise utiske
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ufff ja bas tamo za dve nedelje 😲
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@DraganOKicbil je na nekom glasanju 2015. godine proglašen najboljim ski centrom, piše negde. Ti koji su to izabrali se verovatno lože na prastare žice, koje su u velikoj većini. Međutim, sa svojom smešnom visinom od svega 2000mnv, je niži i od Kopa. Da nema Streifa, ništa drugo specijalno što se staza tiče nema. A Streif (najopasnija spust staza, uz onu u Valdizeru) je svega 3km duga, kraće od BELIH REKA, realno strmija, al kraća.Drugi deo liči na levi deo La Planje, baš liči i to mu je plus. Samo u neposrednoj blizini ima dva mnogo bolja centra, Ski Velt, tačno naspram drugog dela Kicbila i najmoderniji i najveći ski centar u Austriji, Salbah (408km staza).St Anton je najbolji Austrijski centar, a i kolevka alpskog skijanja, 3000mnv, preko 300km staza.Inače svako selo u Francuskim alpima ima stazu tolike dužine da zaboraviš kad si krenuo i setiš se da nisi dovoljno trenirao jer moraš da staješ da predahneš više puta. Više od polovine svih ski staza u Evropi su na teritoriji Francuske. Najduža crna staza (realno je samo početak crn) serene u Alp DHuezu 16km, najduža zelena staza Val Cenis 10km, najduža staza uopšte Les2Alpes 23km, najviši vrh Evrope Mon Blan iznad Šamonija, najveće skijalište na Svetu 3 doline 600+km staza, najveće međunarodno (Port De Solei, Fra/Swiss) je većinom u Francuskoj 650km staza, najveći glečer po površini Les2Alpes na vrhu od 3560mnv, najrže dve staze na Svetu gde se obaraju brzinski rekordi, nekada Les Arcs u Paradiskiju, sada aktuelni šampion Vars, "najopasnija" staza u Port Du Soleil, kreće sa vrha iznad Avoriaza ka Švajcarskoj i zove se Švajcarski zid.
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Dragan0 По твом писању, видим, да ниси ногом крочио на Јунгфрау или Венген. Наиме, у Венгену нема кола, нит саобраћаја. Гаража се налази у Гриндевалду. Направљена је 2020 године, а до тада је био пакао паркирати у том ски центру, горе него на Копаонику. Ухватио си се за цену гараже, која је скупља за 3 евра него у Србији. Капацитет гараже у Швајцарској је 1200 места, на Копу 350. Да је цена 300 динара на Копу, никад места не би било. Још једна мала дигресија, ниси смео да грејеш кола, тј да кола раде док се пресвлачиш. Шетају редари и полиција и опомињу да угасиш кола. Друго, глечер који спомињеш је само за шетњу, тамо нема стаза ни ски лифтова. Готово да нема више ни један глечер у Европи где је преко лета дозвољено скијати. Могу само скијашки савези, тј. такмичари. Има ресторан, продавница луксузних ствари. А треће, оно кад се у Србији сви праве паметни, поготову за цене, е сад ми реци, где то на Копаонику има гулаш да кошта 2300 динара ? Или кобасица 3000 динара ? За ресторан питам, не у овим хотелима од 5 звездица, јер смо ручали у обичном ресторану на стази. Елем, великој већини у Србији није доста што им покажеш конкретан рачун или доказ, не, паметује се и пљује сопствено. Уживај, ниси једини, паушалаца пљувача колико хоћеш.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li se ocekuje magla za sutra kao danas? Kakvo se staze generalno ocekuju s obzoriom da ce nocas da padne 10cm snega po prognozi snow forcast? Pitanje za ljude koji su trenutno gore vredi li doci?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Mislim da poredjenje Kopaonika sa Alpima ili ostalim evropskim skijalištima nije ok. Kopaonik je odlična planina do koje možeš da skokneš bez nekog većeg planiranja, odličan je za početnike a ima po nečeg i za iskusnije skijaše. Tako da uporedjivanje 1:1 sa Francuskom recimo, nije ok i nije realno. Ako je neko otišao samo da se prošeta je apsolutni njegova stvar. Manje hejta i više informacija o stazama, putevima i informacijama koje imaju veze sa boravkom na Kopaoniku
(+44) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li neko ima informaciju kada Krcmar krece sa radom ? 8)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@skijamsvudaSve ok, na istoj smo liniji, ali nisi tako napisao doslovce u originalnom komentaru, te je smisao bio drugačiji.@TenderAKo ide u apartmanski smeštaj u Francusku, preko agencije, i ne uzima lekcije skijanja - jeftinije mu je da ode u Francusku nego na Kopaonik (red veličina, za 6dnevno skijanje, put, skipas, smeštaj i klopa izađu oko 600-700 evra).Krčmar i Gvozdac se mogu očekivati koliko ovaj vikend, a Bele reke ne verujem da će pustiti pre Sretenja, kad se očekuje gužvanjac na planini.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Cena sezonskog ski passa je u ozbiljnim skijalištima oko cene 3 šestodnevna (18 dana) i 3 sedmodnevna (21 dan) ski passa. Na Kopu je kao kad bi kupio 2x14 dana+9 dana (37 dana). U prevodu, realna cena sezonskog ski pasa bi trebala da bude odprilike duplo manja nego što jeste.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Hocemo bar jos Pancic nocu, nema smisla. Kupis ski pass za dnevno i nocno, ali dzaba kad nema skijanja nocu. U prevodu, bacih pare.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@freeriderNe treba njima racionalno objašnjenje nizašta. Oni puste novu žicu samo kad baš moraju. Da navedem sličan primer iz Maxi-ja u vikend naselju. Napravili su samouslužne kase koje im samo ponekad rade. Pitam juče kasirku zašto ne rade samouslužne kase, a ona mi odgovara da one rade samo kad je gužva. Oni smatraju da je normalno da se ljudi pate. Čim nema gužve na žičarama, oni se unervoze i počnu da ih gase. Ne daj bože da skijašima bude prijatno na stazi. Razmaziće se!
(+33) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Moze li neko da napise gde trenutno rade topovi na kopaoniku. Magla je pa se na kamerama ne vidi. Trebalo bi da rade na Krcmaru i Gvozdac. Ili su iz SS-a sebi rekli da je palo 65cm i bice dovoljno do kraja sezone,svakako nema puno ljudi ?
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Parking:Link >>>
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kopaonik ski pass za troje odraslih + dete, 6 dana 500 do 550 eura. Smeštaj 800 do 1000 eura. Put iz Bg 70 eura, parking 50 eura. Ukupno 1400 do 1600 eura. Od sutra skijamo. Austrija od 12 marta ski pass zvanično 930 eura, dobili smo popust 30% od gospođe koja nam izdaje stan to je 650 eura. Uz ski pass dobiješ dva ulaza u terme besplatno. Stan sa svim taksama i čišćenjem 800 eura. Parking ispred zgrade, žičara 50m od stana. Put 250 eura. Kopaonik sutra ne rade crne staze, gužva na žici, oko 35 km staza uređeno. Austrija rade sve staze uvek, nema gužve, 100 km staza i besplatna terma. Recimo 2018 dobili smo 50% popusta na ski pass, i smeštaj je bio 450 eura, ali su posle korone smanjili popuste u martu. Skijališta na koja mi idemo su oko 700 do 800 km od Bg. Jeste dalje ali je skoro sve auto-put. Svake godine idemo na Kop i u Austriju, i cenovno ne vidim neku preveliku razliku jer je skupo kada ideš porodično i jedno i drugo, a skijanje i odnos prema skijašima nije za poređenje.
(+46) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Poštovanje svima Forumu. Ja sam iskusan skijaš, u svom životu skijao sam širom Evrope, ali i svake zime i na Kopaoniku. Nemojte pogrešno da me shvatite, ja volim Kopaonik i nema ništa lepše nego skijanje na Gobelji u martu u jutarnjim časovima. Na ovom forumu se već neko duže vreme raspravlja o mnogobrojnim problemima Kopaonika što je potpuno legitimno, pa bih i ja kao neko ko je do skoro bio i profesionalac voleo da iznesem svoje mišljenje. Da, Kopaonik ima mnogo nedostataka i zaostaje za "Evropom" i kao skijaški, ali i kao turistički centar. Na Kopaoniku nemamo osnove onoga što bi jedan ski centar srednje do veće veličine trebao da ima a to su: Kante za đubre, Ski bus koji funkcioniše, normalani prolazi za pešake, Javni WC-i na stazama i još mnoge druge stvari, ovde sam naveo samo osnove. Što se tiče cena, da Kopaonik jeste preskup zbog: 1) Kvaliteta usluge koju dobijamo za naš novac 2) Standarda života u Srbiji Skijanje je skup sport i rekreacija, to svi znaju, međutim u Evropi prosečan gradjanin, sa prosečnom platom može da priušti da ode do lokalnog skijališta na dan-dva da skija, dok ukoliko hoćete da odete na dan na Kop, ne možete da prođete bez 100€ što je veliki novac za nekog ko zarađuje 450€... Jednostavno cene na Kopaoniku nisu u skladu sa životnim standardom u našoj zemlji, a i sa kvalitetom usluge. Ljudi mi dolazimo u situaciju da 16. januara ne radi 2. staza za noćno skijanje zbog "štednje struje". Pa što se ne štedi i ski pass?
(+43) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Od danas radi Gvozdac i staze 19 i 19a.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Opaa Đurđo10 sekundi mi je trebalo da odem na sajt i da vidim da je samo porodicni ski pas 2+2 720 evra, a ti smestaj i ski pass platio 736????https://www.valfrejus.ski/en/ski-passes-prices/
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Koji je ovo tanjir koji se vidi na kameri Hotel Junior Brzece? Ne mogu da ga prepoznam na ski mapi.Koliko vidim, tu je i ona ski traka..
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Mole se i upozoravaju skijaši i borderi da poštuju ski signalizaciju na kopaoničkim stazama, pogotovo na lokaciji Gvozdac i stazi 19b koja je zbog svog nagiba podložna lavini!
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zna li se nešto za Krčmar, peglaju li stazu ...Stižem u nedelju, valjda će najlepša staza biti u funkciji :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li moze neka informacija o nocnoj stazi Pancic ?Da znam da li da uzimam ski pas i za nocno, ili nema potrebe :D
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Alex_eu@Друже све си лепо обљаснио из зимског угла... само село Мурен и њему суседан паралаелан кањон на коме је село Гринделвалд су нешто што је лети можда још лепше обићи и то пењањем :) а не само гондолом... са свим оним предивним погледима на Јунгрфау, Менх и Егер док вам дивокозе искачу на стазу кроз шуму... Снега и леда на тим врховима преко целе године а ви у кратким рукавима и ранцем. Плаво небо, бели врхови, а око вас цветна ливада....Елем, ко жели да обиђе Швајцарску лети, нека одседа у камперским насељима, са својим шатором, где имате буквално све од тоалета, интернета, струје а није ни скупо, 20так евра по особи дневно у зависности од локације. Без обзира што волим наше, морам да признам да је Швајцарска свакако прелелепа. Ипак, наше је наше и лепо је на свој начин....ниједна планина није лепа само зими! Скијашки поздрав!
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Anon Rider & Marko95Da dodam na freeride spisak:7. Vucja Staza, iza istoimenog restorana na kraju KGB zice. Veliki levak na pocetku sa retkom, pa sa sve guscom sumom. Bitno je nize u sumi ubosti putic koji vodi na levo, pa ne sici previse nisko u potok. Onda mora penjanje ili na Duboka stazu ili trazenje putica. Putic izlazi na pocetak Duboka 1 zice. Zbog guste sume nije za svakog, a pogotovo ne treba ici sam.Ja bih takodje voleo da znam gde se moze skrenuti za tu Strugu koju pominjete. Misli se valjda na desnu stranu od kraja gondole pa nanize kroz sume i cistine do prve medjustanice.Iako je Brezovica kategorija iznad za freeride i znam je kao svoj dzep, prijatno me iznenadio Kop sa mogucnostima.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Duboka 2, kuvana rakija 370, kuvano vino isto, palačinke 570, nema topla čokolada, pokvario se aparat🤣🤣🤣, čeka se pola h za sve, a za klopu možda i sat🤣🤣🤣.
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Kaunertalacpodrška za sve napisano uz opasku za deo "Jednostavno cene na Kopaoniku nisu u skladu sa životnim standardom u našoj zemlji" - naime, cene skoro svega u Srbiji nisu u skladu sa životnim standardom :(
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zamolio bih administratora da ova prepucavanja vise ne objavljuje...
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@RobokapTi imaš problem, ovde prozivaš sve i svakoga. Ti si kompleksaš. Komentar o stazi Gvozdac je samo to - komentar o stazi Gvozdac. Smešno mi je loženje na tako beznačajnu stazu.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sto se tice cena u kafanama... Kop jeste skup, ali ne morate da budete ovce... Malo razmislite ljudi... Evo npr, ako hocete da jedete na stazi, Nebeske stolice 1 imaju svoj restoran (da li se zove Krcma u planini, ne znam...), sa Masinca parkirate skije propisno, uglavnom unutra nema guzve (jer nije fenseraj), ljudi nisu navikli da svracaju, jer racunaju da je hotelski objekat. Kolko me secanje sluzi, oko 5e bude kuvano jelo, mislim da ni druge cene nisu preterane, ne verujem da je sad znacajnije skuplje (pricam na osnovu iskustva iz proslih sezona)
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)240 din espreso , sa mlekom 270 . prirodni malina 470. na jarmui znači prosek . toliko je i u BG . žurka DJ pušta fanki Haus . za svaku preporuku . verujem da će za vikend biti ludilo
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)zavrsimo veceras skijanje i krenemo kuci. po putu gotovo da nema snega ali malo poledilo . nigde putara da bace rizlu. 40 na sat drugar vozi i na krivini gde je krajputas biciklistima na putu kopaonik josanicka banja ,samo se auto otkaci i sletimo sa puta ,ceo krug se prevrnemo i zaustavimo na boku. sad ce ona bezobrazna teorija -niste prilagodili voznju uslovima na putu - . pa mozda bi neko trebao da prilagodi svoj posao za koji je placen ,da baci rizlu i so . ma opusteno ,drzavna firma a i deca su im kuci ,sta ih briga za tudju decu.sedi u toplom,plata ide pa ide. hvala bogu nikom nista nije bilo ,dva decaka od 12 i 13 god su bila pozadi. hvala momcima iz busa skijalista koji su stali i pomogli i izvadili decu i nas matore iz kola i odvezli . a za one koji odrzavaju put kopaonik josanicka banja veliki minus. ako vredi pricati
(+29) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav skijasima.Moze li neko da da uporedjenje crnog dela staze Bela reka sa nekom od ostalih staza na Kopaoniku.Mislim na onaj levak.Treba sa detetom sledece nedelje da budem u Brzecu pa da se ne predjem zbog deteta.Ono inace spusta sve staze osim Ledenica i Gvozdca gde nije ni pokusavalo.Belu reku sam jednom davno vozio ali mi je malo izbledela slika a bila je uzasna,kao kacamak.Hvala
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Od danas radi Krčmar i obe pripadajuće staze sa oznakama 21 i 21a.
(+35) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Micko @freerider Apsolutno nema opravdanja da ove sezone Bela Reka ne bude utabana. Proslih godina nije radila zvanicno, pa naravno da nije ni bila tabana, doduse od Kamarista do Brzeca jeste bila tabana.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Taksa za ulazak u NP se naplacuje iskljucivo automobilima sa tablicama koje nisu lokalne, a racu n dobijes samo ako stanes i cekas ga…
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kakav je danas bio Krcmar? Gde ima leda? Koliko se ceka na zicu? ...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zasto Belih reka nema na spisku staza, ni na sajtu, ni na info tablama?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@MajjaAko možeš da biraš, onda dođi nedelju posle Sretenja.Uvek je za Sretenje nenormalna gužva na balkanskim planinama, a Kopaoniku ponajviše.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ladno ce samo vikednom na pustaju nocni Pancic zbog stednje struje.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@SneskoReći da se na Kopu ne skija, realno, može samo neko veoma isfrustriran, da ne kažemo snob.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@SneškoCena ski pasa na sajtu koji si naveo je 347 EUR za 6 dana. Skijaliste ima 115km staza. Dakle, cena po kilometru je 3.02 EUR.Cena ski pasa na Kopaoniku za 6 dana je 18000 RSD ili 153.35 EUR. Kopaonik ima oko 55 km staza. Dakle, cena po kilometru je 2.79 EUR.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Koga briga koje su cene i da li je jeftinije bilo gde u svetu kada Kopaonik IMA svoju publiku i non stop je pun. Koga briga da li se to nekom pojedincu svidja ili ne kada ima tri druga pojedinca koja ce da plate tu cenu. Cim ljudi placaju te cene i sve je puno znaci da su opravdane. Ponuda i potraznja definisu cenu.
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@zvezdaracHvala na info, upravo to i jeste moja poenta.Nije jeftinije, a suvišno je pričati kako je bolje.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da malo demistifikujemo skijanje napolju. Solden (Austrija) 11-18.02.2023. Apartman za 4 osobe sa 2 spavace sobe na 11km od skijalista (Lagenfeld) je 980 eura + 3,5 eura dnevno boravisna taksa po osobi. Ski pass 6-dnevni za celu Otztal oblast za taj period je kupljen pocetkom decembra 322,5 eura po osobi. Ako ga kupite par dana pred termin je 390eura. Rastojanje je 1054km u jednom pravcu. Inace obicno tokom marta odem i par dana na Kop iskljucivo u jedan objekat u Brzecu pored same gondole. Nema problema oko parkinga, odmah ste na stazama gvozdac, ledenice, duboka, krcmar i izbegavate ono ludilo u centru. Tako da sve ima svoje mane i prednosti. Poz svima.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Moli se admistrator da nam da informaciju zasto ne radi Duboka 2 i Malo Jezero,umesto sto citamo ova prepucavanja ko je gde i kako skijao, jer zaista ste smorili vise sa tim.90% ljudi ovde bas bas briga vase skijanje po Dolomitima i Alpima.Ovo je Info -Kop i ovde su potrebne brze informacije u vezi Kopaonika vezano za skijanje,smestaj i prohodnost i rad staza i puteva,a to sto se 3-4snoba iskomleksirana prepucavaju ovde vec danima zaista nikoga vise ne interesuje.Postoje mnogo lepse i korisnije teme i informacije koje su nam potrebne.
(+35) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bila ekipa na produženom vikendu. Kačili smo ponedeljak – dan kakvog nema ni u katalozima. Za vikend prilično loše vreme i očekivano velike gužve, ali smo ipak odskijali dobru meru. Noćno u nedelju bilo odlično, pogotovo kad se ono malo razvedrilo na sat vremena. Staze su još uvek mekane, pretpostavljam da treba više tura tabanja da se to dobro stvrdne. Spas je bio debeo minus, pa nigde nije bilo jugovine.Link >>>Primeti se loša povezanost delova skijališta kad god su te gužve. Na Jarmun u subotu pogibija od ljudi koji su bežali sa Gobelje zbog očajne vidljivosti. Onda podjednako neefikasan spoj sa Malog Karamana ka grebenu, ko neće da nosi skije na ramenu uzbrdo, a neće 98% ljudi. To bi se stvarno moglo pojačati nekom žicom.Isto tako, kad bi se stavio tanjir od Pajinog Presla do vrha grebena, centar bi se dobrano rasteretio.Ima instruktora koji samo što te ne gurnu sa korpe jer [i]prioritet[/i], bruka i sramota.+1 da se ugase oni užasni zvučnici kojih nigde drugde nema osim kod nas. Kome je do muzike, sigurno ima slušalice za telefon i sluša nešto svoje.
(+30) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li radi onaj dnevni parking preko puta vile "Jaram" ? I ako radi, koja je sada tamo cena parkinga ?Kako se sada plaća taksa za ulaz vozilom? Da li je sistem proradio? Može li da se plati prilikom izlaska iz NP, u gotovom ?Svima unapred hvala na odgovorima
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Meni se po ceo dan vrti ovaj youtube strim na televizoru...kakva lepota...
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@biciklistaTrenutno se ne zna ni ko pije ni ko plaća, sistem „samo što nije proradio“ a terenci pare ne traže.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zna li neko zasto se Gvozdac juce od 13h vrteo onako sporo?Izvlacili su ljude koji su ostali na zici 1h U cemu je kvar?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)U vezi Duboke2. Već godinama se pitam zašto se ne uklone suva stabla pored trase žičare. Dakle, ja kao totalni laik sam mogao da vidim da će ta stabla ugroziti žičaru a SS i NP ne vide. I onda se dočeka da se to radi u vreme malobrojnih skijaških dana, leto nije dovoljno dobro doba.Treba uhapsiti nekog za to.
(+34) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)