Kopaonik ce jos malo biti tema svih zezancija na netu a i sire, pazite koji je to apsurd:1. Placate taksu za ulazak u nacionalni park, a kad dodjete morate da cuvate zivu glavu od kvadova i sanki koje poplasise sve zivo i mrtvo u krugu od 100km!2.Placate taksu za Nacionalni park a kazu vam voda nije za pice, ej u nacionalnom parku na 2000 metara, pa gde onda jeste?3.Nacionalni park koji ne moze da resi problem lopatara a kamoli bespravne gradnje.4. Rusi se sprat na zgradi na Pancicu ali zato na Karamanu ladno se napravi jos jedna.5. Montazni objekat samo kod nas moze od betona i to ful sa temeljom..6. Niko da stane na kraj bespravnoj gradnji, odavno kapaciteti vise nisu u mogucnosti da se normalno skija.Inace, meni je Kop daleko ispred jahorine, bugarske i ostalih u regionu a za Alpe ne znam jer nisam bio...
(+69) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Belina stigla, ali tek sada kada je susedni brat Željin "prosledio" severac niz greben je ono što se tražilo. A sve ove padavine su tek uvertira ili zagrevanje, kasnije kroz noć, jutro i sutra prepodne sledi glavnina padavina sa ludim vetrom, pa će biti i gadne vejavice. Količina snega koji će pasti je tu i dalje oko 30cm, mada će to biti razbacano samo tako. Ne zamerite mi što sam se nešto češće oglašavao ovde, ne mogu ni ja dočekati da planina poprimi pravo zimsko ruho.
(+71) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Osnezavaj mali Karaman i duboke vreme je
(+30) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zašto sada ne uključe topove na "manje prioritetnim" stazama?
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Došao i taj dan. Sneg napokon počeo da pada. Kako bude odmicala nic, sneg ce sve jače padati, kao i temperatura. Nocas nema spavanja, vec ce se gledati kamere neprestano, sa velikim zadovoljstvom. Uzivajmo nocas i ujutro u debelom snegu, a još malo i u dobrom skijanju. Svako dobro i veliki pozdrav za našeg Kimija i Aca posebno, kao i ostalje ljubitelje Kopaonika i skijanja!
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)"Najlepsi je kad zablista belim sjajem".
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Goran Zapravo, prskanje ledom i snegom je definicija reči cool, lol. Otelotvorenje izreke svetu se ne može ugoditi. Nije valjalo kad nisu radili topovi, ne valja ni kad rade.
(+29) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Prijatelji skijanja, sneg i u toku noci je nastavio da pada, pri cemu su bili aktivirani i topovi za osnezavanje staza. Situacija se polako popravlja.
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@snjezni Nisam siguran gde vidiš u mom postu bilo kakvu komparaciju. Komentar je nezavistan, offtopic, za promenu malo, jer prečesto ovde na delu vidimo bezsmislene, nekulturne i kojekakve druge komentare od ljudi koji svoj auto parkiraju na Karamenu. Pozdrav.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)hopkop (Android)I na Goču i na Divčibarama je danas palo više snega nego na Kopaoniku.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Tanus@To što kažu "Obavezna upotreba zimske opreme" podrazumeva da spremni dođete na planinu. Vremenske prilike na planini mogu očas posla da postanu i neprilike. Zato u gepeku obavezno lanci, ili nešto slično (čarape, vezive...), sklopiva lopata, četka, strugač leda za stakla. Zlu ne trebalo, ali neka se nađe.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ljudi ,porediti Kopaonik sa alpima nema smisla. Posebno sa francuskim. Ko ozbiljno skija Kop nije opcija . Ali do Francuske treba stići. Samo benzin i putarine izađu oko 500e , pri čemu treba spavati usput negde između Verone i Torina što je min 100 e. Cene u apartmanima su ok, ali je Francuska generalno skupa . Kopaonik je lep kada ima snega , staze se lepo sređuju, blizu je i odlična je opcija za produženi vikend.
(+32) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nikako neki da ukapiraju da Kopaonik ima svoju publiku koja je daleko veca od kapaciteta skijalista. Zato su cene takve kakve jesu. Uopste nije bitno kako je u Francuskoj ili bilo gde u svetu ako se na Kopaoniku trazi mesto vise. Trziste sve definise a ne afiniteti pojedinaca. Zasto bi neko snizio cenu ski pasa ako se prodaje tri puta vise od kapaciteta skijalista? Zasto bi neko snizio cenu apartmana kada je non stop pun po postojecoj ceni? Zasto bi neko prodavao jeftinije pice u kaficu ako je kafic non stop pun? Ako se ovakav trend nastavi cene mogu da idu samo na gore.
(+66) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sta je sa noćnim? Nisam gadljiv na (minuse),samo da neko odgovori 🤣
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Jahorina Ne razumem stvarno cemu potreba da se iznose neistine. Lepo idi na booking i uporedi najam apartmana i videces razliku. Centar Kopa i centarJahorine razlika je od 1.5 do 2 puta, privatni apartman u konacima naspram istog takvog privatnog u vucku. Da ne govorimo da je razlika jos veca u manjim objektima na Poljicama. Kvalitet skijalista je naravno drugaciji, ali ipak ne opravdava toliku cenovnu razliku. A sto se tice samog otvaranja mozda je i postenije vratiti novac za ski pass ljudima nego drzati jednu stazu otvorenu. Generalno cene smestaja u Srbiji su veoma visoke ne samo za skijanje i treba biti objektivan a ne da se zavaravamo.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Od subote, 14. januara 2023. godine, otvara se i noćno skijanje na Kopaoniku. U funkciji će biti žičara Karaman greben i pripadajuća staza 7a. Radno vreme noćne staze je od 18 do 22 časova. Takođe, od sutra će u funkciji, po prvi put ove ski sezone, biti i žičara Mali karaman sa pripadajućom stazom 8, kao i gondola iz Brzeća koja će raditi za izvlačenje skijaša.Radno vreme ski centra je od 9:00 do 16:00 časova, dok će godnola raditi pola sata kraće tj. od 9:00 do 15:30 časova.
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Uporedjuete Jahorinu sa manjim brojem staza i kopaonik. Kopaonik treba sa bude u rangu sa Bansko i Borovec skijaskim centrima. Po km staza oba su veca ali i po ceni smestaja hrane oba su dosta dosta niza. Kop jeste nasa najbolja planina i najbolji ski centar i jeste u top 3 u regionu ali iza oba bugarska. Cene su neprihvatljive iako imam novca da platim ne zelim da me neko dere.
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Cene smestaja i putovanja su poskupele u celom svetu, putujemo cesto, nekada sam lep stan za cetvoroclanu porodicu u nekom gradu u Evropi nalazila za 60-80 evra za noc, a sada za 150-200! Prosle godine sam skijala na francuskim Alpima, cene u kaficima su iste ili skuplje nego na Kopaoniku, ali negde cak i jeftinije. Ali su neuporedivo veci pa moze da ss za svakoga ponesto nadje. Na Kopaoniku nema vise jeftinijih mesta za kafu ili hranu. Generalno putovanja, skijanja, pa cak i letovanja, bice finanskisjki sve nedostupnija nazalost.
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)SKIJASKOPSRB- Do 16 Januara počinje priticanje nešto toplije vazdušne mase uz pojačan vetar južnih pravaca. Do 20-21 Januara promenljivo nestabilno uz povremene mešovite padavine, dok bi u najvišim delovima skijališta to pretežno bilo sve u obliku uglavnom vlažnog snega. Od 20-21 Januara bi trebalo da bude pravo zimsko vreme na celoj planini... Veliki pozdrav za starog forumaša i sve pratioce Infokopa.🙋♂️
(+61) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Nsalajka: Te liftove na Marinim vodama treba odmah srusiti i prodati kao staro gvozdje. Sramota je da takvo nesto i postoji - ta dva lifta su antipropaganda skijanja.
(+30) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)На Јахорини дан. :D
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da se i ja nadovežem na ove komentare o klimi i prosečnim snežnim padavinama na planinama Balkana. Svi sagovornici ovde su izneli podatke koji su zaista dosta tačni i zasnovani na realnim uslovima pa i iskustveno. Ja ću pokušati da se nadovežem sa nekim podatcima koji nisu pomenuti ili su zanemareni a umeju da daju prednost ili da budu mane za pojedina skijalista i planine... Tačno je da zapadni dinarudi pogotovo oni bliži Jadranu dobijaju više snežnih padavina, ali je tačno i to da su često izlozeni dosta jakim vetrovima, maglama i dugotrajnim snežnim vejavicama koje jako negativno uticu na skijanje. Takodje su prve na udaru toplih južnih strujanja kojima po nekada treba par dana da probiju u dubinu poluostrva. Kopaonik je kao svojevrsni greben izmedju Prokletija i Stare Planine pa je dosta specifican u odnosu na sve planine u regionu. Dosta je i specifičan kada su pogotovo u drugom delu zime prisutne padavine u jakim severnim strujama koje su u narodu poznate kao ,,babini jarčevi''''. Tada Kopaonik ume da dobije dosta više snega u odnosu na okruženje pa se po nekad čini da sve što ima padavina istrese se na njemu. On u tim okolnostima liči na svojevrsni magnet za snežne talase... Napomenuo bih da se a to i Kimi dobro zna gotovo svake zime dešava da se u nekim okolnostima obično krajem dana i u prvom delu noći pojavi oblačnost koja se ,,nakači" na Kopaonik i tu ,,istrese" sve što ima i to obično bude do 20-ak cm snega da bi se kasnije raspala. Napomenuo bih i to da se na žalost dosta puta desi da se upravo zbog toga što je svojevrsni greben desi da ga zbog odredjenih strunanja zaobidju dosta jake padavine koje pokupi ili Šarsko Prokletijski sistem ili Stara Planina. Sve u svemu Kopaonik je dosta specifična planina koja ima i mana a i dosta draži zbog kojih smo u ovako velikom broju i prisutni na njemu. Veliki pozdrav dragi moji i gledajmo na život sa lepše strane.🙋♂️
(+52) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@sassa Najjace je da je 15. januara izgubljena sezona, izgubljena je mozed za deciji raspust, al skija se vec godinama maltene i ceo april. Spotski pozdrav ✌️⛷
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Trebalo bi da u Beosportu kod Maksika mozes da se odradi.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ja sam radio bootfitting u Beosportu na Kopaoniku i u dva odlaska su mi rešili problem, pre toga nisam mogao da izdržim ni 2 sata u pancericama sada ceo dan bez problema. A pancerice su Head Raptor koje nemaju thermoform tako da ti momci znaju posao. Sve preporuke!
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Još jednom da ponovim za one koji nisu videli a stalno pisu jedno te isto. Neki nikako da ukapiraju da Kopaonik ima svoju publiku koja je daleko veca od kapaciteta skijalista. Zato su cene takve kakve jesu. Uopste nije bitno kako je u Francuskoj ili bilo gde u svetu ako se na Kopaoniku trazi mesto vise. Trziste sve definise a ne afiniteti pojedinaca. Zasto bi neko snizio cenu ski pasa ako se prodaje tri puta vise od kapaciteta skijalista? Zasto bi neko snizio cenu apartmana kada je non stop pun po postojecoj ceni? Zasto bi neko prodavao jeftinije pice u kaficu ako je kafic non stop pun? Ako se ovakav trend nastavi cene mogu da idu samo na gore.
(+59) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Trenutno poceo da pada lagani sneg, smanjena gustina magle...vec ima 3-4cm novog snega. Nadamo da ce padavine jacati u toku noci, da se ujutro iznenadimo lepom prizoru sa prozora iz Konaka😊 Pozdrav za sve infokopce sa nase najlepse planine🙂
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@mareSuper, ako je opalo interesovanje, i ostanu poluprazni ove sezone, znaš kako će lepo da koriguju cene sledeće godine naniže. i da budu spremni "na dogovor".
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@peki Odlaganje je dobra ideja, osim ako možeš da ideš i ovaj vikend i za dve nedelje. :) Za dve sedmice postoje šanse da padne još snega, dovoljno da ovo staza što je otvoreno bude pripremljeno kako treba, i još poneka da se otvori.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Čuo sam i ja, u toj Švajcarskoj ti prvo daju 1.000 franaka da imaš, pa ti onda prodaju sezonski ski pass za dvesta, a kusur da potrošiš kako želiš... kakve sve bajke čovek ovde neće pročitati, mila majko.
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sneg upravo poceo na Kop. Doduše jugov, jer je temperatura oko nule, ali zato od veceras ocekujemo da ode u minus i da nastavi suvi sneg da se pripremaju staze. Veliki pozdrav za sve!
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Molim nadležne da nam vrate kamere vikend naselje 1 i 2!!!!!!zašto su ugašene???
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kiša do večeras a onda u narednih dana 37cm snega.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Na Kopaoniku nema popusta zbog malog broja staza koje rade? Na Jahorini ima.
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Valjda ce biti i ja dolazim za taj vikend
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Obožavam sve staze na Kopu i samo zbog staza sam uvek dolazio i dolazicu.. Što se tiče svega ostalog sve je isto kao i u celoj zemlji: Prelepa zemlja,najgluplji ljudi koji su sve upropastili.. pa čak i na INFOKOP-U-prelepo zamišljeno ,a čitajte komentare😪 Samo se pitam dokle ćemo voditi bratoubilački rat!? Pozdrav za sve skijašice ,skijaši voljno👊
(+48) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Rokaj, samo rokaj!!
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Koliko je otprilike taksi od vikend naselja do centra?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Pufna Upravo tako, ako nisu prodali koliko misle da trebaju za noćno neće pustiti sve staze pa makar svi ovi sto imaju 10 u sezoni banuli na noćno. Tako isto neće pustiti Gobelje bilo 2m snega u decembru....
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)šta je sada, puno snega pa opet ne rade žice :o
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)ma Alpi su fuuuj, svi na Kop da još malo opteretimo EDB.Forumaši, Kop se brani tako što se bunite protiv ovakvih stvari, jer ste vi platili ski pass, a nema skijanja.Možeš da ga voliš do neba, ali ovakve stvari te nateraju da skijaš na drugom mestu.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@SneškoE, za ovakve stvari se buni, i presavije tabak.A ne za to što nema snega, lol.Nema snega dva meseca, prvi put krenuo da sipa, i njima padne mreža.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Dragon Hajde malo strpljenja, pustili su danas 11 novih staza. Treba vremena da se sneg utaba i spoji sa podlogom. To prvenstveno vazi za strmije staze, kao sto su Duboke i Krcmar. U narednih 7 dana bi trebalo da puste skoro celo skijaliste, imaju sada uslova za vestacko da pripremaju Duboke, Krcmar i Gobelje.
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Robosrb To je vaš problem što ne verujete, ali mnogo sam ja mator da bih "ložio" ljude sa komentarima. Ja sam u Austriji na ova dva skijališta, svake godine od 2009 kada su nam ukinuli vize u periodu od 15 do 30 marta jer imaju popust na ski pass i smeštaj 50%.Tamo je skijanje opasan biznis i pazi se na svakog gosta-skijaša, dok je to na Kopu malo skijanje, malo kuvano vino, malo krofna, malo neki ljudi koje vidiš jednom godišnje, ali i to se polako gubi jer te oderu gde god sedneš osim u planinaskom domu Kopaonik gde su i dalje divni ljudi❤️❤️❤️.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Zak Zašto se svaka kritika vidi kao pljuvanje?Neki od nas dolaze na Kop već 40 godina i u to vreme je Kop bio sasvim dobar ski centar, a npr Bugarska nije imala ništa od ski centara, a sada se bogami tamo ozbiljno skija. Samo jedan primer i pre 40 godina se pričalo da će Bela Reka proraditi samo što nije🤣. Od tada smo zamenili dvosede i ski liftove sa boljim zicama, napravili nekoliko staza uz postojeće npr uz Gvozdac probijeno još nekoliko staza, uz Duboku još jedna Duboka, uz Krčmar još jedan Krčmar...A za to vreme se izgradilo 400 hotela uz samo dva ozbiljna parkinga, od toga jedan za 2000 din dnevno. Za Anon Raidera info dok je poznati "Čupa* vozio ratrak sve je moglo i da se staze srede za jednu noć kao i na ozbiljnimn skijalištima, a sada sa mašinama koje su mnogo moćnije treba da odstoji, da se slegne... Izgovori samo izgovori.
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Na Kopu ima zvanično 14 tabača za zvaničnih 58,5km staza. Znači manje od 4,2km staze po tabaču. Ako ide nekih recimo 13km/h, pređe "svojh 4,2km" 3 puta za sat vremena. Ako radi 8 sati, pređe 24 puta svoju trasu. Naravno, nisu sve staze iste širine, ali neka neki prosek bude 4 širine staze da se taba, može preći 6 puta svaki deo "svoje" trase, pa ako izuzmemo priču o potrebnom sleganju snega, dođemo do računice da za samo jednu noć, ukoliko ima dovoljno prirodnog snega kao sada, lagano može sve da se pripremi za rad.Ovde se ne radi o pripremi staze za trke, koje moraju biti perfektne, ali se radi o modernim tabačima koji imaju sisteme za polivanje staza. Kad skrenete van staze, nije vas briga kakava je situacija sa "slegnutim" snegom ispod vas, ako ga ima dovoljno kao sada, već skijate.Inače je pre 60 godina počeo da radi prvi tabač za sneg u Austriji, u skijalištu Obertauern. Pre toga su ljudi dobrovoljno skijama tabali staze, uz nadoknadu ski pasa...Inače je bitno da ima snega, a ima i izgovora. Tabači imaju GPS, pa se nadam se neće dešavati (kao što je bilo ranije), da rade u mestu određeni broj sati, da iz njih kradu naftu i slično.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Deluje mi da rade topovi na krcmaru. Da li uoste ima korpi na zicari? Ima li neko info kad ce da ga puste?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@pavle fr Pancic verovatno zbog magle, i danas se nista nije videlo gore, a Jezero nzm dal ima nocno uopste, dugo ga nije bilo u nocnom programo( ispravite me ako gresim) ⛷🤟
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Oćemo opet da smaramo pričom iz Alpa?Francuzi itekako umeju da ne tabaju staze. One najprometnije potabaju svaki dan, a one „za iskusne“ i one koje zbog konfiguracije ili količine snega teže progledavaju preskaču za dan, pa i dva.Raspametio sam se u Italiji, gde su staze sat pred kraj radnog vremena imale tek po koji hupser na gadnim delovima. Rekoše mi iskusniji, pitanje je toga koliko se trude da pripreme stazu. U ITA bolje nego u FR, a u Austriji navodno još bolje nego u ITA – nisam bio, ne znam.Na Kopu se staze raspadnu za sat i po, one popularnije za sat. Ovo nije hejt. Ko god je skijao na Kopu, zna da je tako.Hajde bar to da se promeni.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Od danas su u funkciji žičare Duboka 1, Jaram, Gobelja i Gobelja relej i sve pripadajuće staze (6, 6a, 6b, 6c, 11, 12, 12a, 13, 13a, 13b, 13c, 13d, 13e i 13f)
(+49) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)