schhh- Prijatelju poenta je u tome da manje više ni jedno skijalište u regionu i u Evropi nije imuno na extremno loše vremenske uslove. Kada se udruže visoka temperatura uz maglu, kišu, jak topao vetar i vrlo malu količinu prirodnog snega, onda tu teško moze da se učini nešto što bi zadovoljilo i najnize skijaške kriterijume... Ove godine su pojedini glečeri na Alpima u septembru kad obično padaju prvi značajniji snegovi na njima imali extremni nedostatak istog čak i u oktobru... Znači nisam mislio da svi zimski centri imaju trenutno problema sa snegom i vremenskim neprilikama. Veliki pozdrav i svako dobro ti zelim.🙋♂️
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Palite sve topove i žirafe!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Krle (Android) Nisam stručna, ali prema onom što vidim sa lica mesta i sa kamera, osnežava se sve to što ste naveli. Za još neke staze eventualno, ne znam. Pozdrav.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da.ali kad bi se pustili u rad i drugi sistemi.brzo bi se ispraznile akumulacije... Jedino resenje trajno.je pretvaranje povrsinskog kopa na Suvom Rudistu u ogromnu akumulaciju.... Visestruka dobit.i brz povracaj investicije...
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Gledam slike, gledam prognozu (14 dana) i mogu samo da kazem: Zalosno..
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Apsolutno je netačno da su staze na Krvavecu loše i preorane. Naprotiv, staze, prepune hupsera umeju da budu na Kopaoniku, primer Krčmar posle 12-13h nažalost. Na Krvavecu su staze već decenijama prave piste, a na Kopaoniku su tek u poslednjoj deceniji uspostavili taj nivo održavanja i pripremanja staza i kvalitet staza, jer je to neophodno ako se želi imati "mondensko" skijalište. Za sve koji nisu mrdali dalje od Kopa na skijanje, info, Krvavec je vrhunski ski centar što se tiče staza, tamo su staze prave piste, i pravo je uživanje tamo skijati, kao i na Kranjskoj gori, Vogelu i Rogli. Smeštaj je odličan i čak povoljniji nego na ''mondenskom'' Kopu, jedina razlika je što je u Sloveniji ski pas i dalje skuplji za nijansu nego kod nas.
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ne brini ove godine samo Kinezi i Rusi 😁
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@KobasDa, dobro si razumeo, ovo jeste nekarakteristično. Primera radi, prošle godine u ovo vreme je bilo metar snega, i skoro sve staze su radile, bilo sjajno skijanje.Otkad sam stao na dasku, mart mesec na Kopu nije izdao nijednom, kao ni februar i januar uostalom.Međutim, sad ne znam za januar šta bih ti rekao. Nadam se da će ponovo biti sve kako treba, al s obzirom na to da trenutno snega nema uopšte, možda tek u drugoj polovini bude vajde.Treba da napada jedno pola metra snega za ozbiljno skijanje, a prema prognozi, nije realno da to bude u narednih par sedmica.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav svima, da li neko mozda ima iskustva sa skijanjem u Obertauernu u Austriji? Sto se tice smestaja i cena. I ako moze neko da odgovori da li je Krvavec pogodan za pocetnike u poredjenju sa Kopaonikom?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Aco čačak Možemo li da se nadamo nekom zahlađenju i snegu bar malo posle Nove godine, jer po svemu sudeći narednih 10 dana neće pasti ni jedna pahulja...?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Što se bijeli u gori zelenoj?Dal'' je snijeg il'' su labudovi?❤️❄️Jutrooo🤗
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@BolbaKad pročitah komentar da je skipass free, mislio sam da si lud, no izgleda da smo mi ludi ovde.U Livignu rezervišeš min 4 noćenja i dobiješ ski pass za dž.Skijališta Srbije ti daju popust na cenu, za jednu stazu koja radi.Mislim, stvarno...
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Narode, ako fali sredstava, pocnite da stedite tih 200e vise i sledece zime pravac Alpi. Necete morati gledati javasluk i bahacenje koje se ovde vidja. Jeste izlizana i "hejterska" tema, ali zaista jeste tako, znate i sami. Plus sto na ovim podnebljima ni sneg nije siguran, leto nam do oktobra traje, bice samo gore sto se zime tice.
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li neko zna,ukoliko dodje do bolesti,npr Covida da li postoji mogucnost povrata para za skipas ,smestaj?
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Malo se kao zabelilo iako nije bilo u prognozi padavina ;)
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)[quote]@marko1985Meni samo nije jasno sto vi koji volite Alpre trosite vreme ovde Ako vas srce boli sta se radi, nemojte gledati. Bolje no da vas srce boli, umrecete ranije...[/quote]Nije poenta da se ode u Alpe (zapravo jeste, da bi ljudi videli kako može bolje od ovoga što imamo) nego da se situacija na NAŠOJ planini sredi da to liči na nešto što neko društvo u 21. veku održava, razvija a ne da izgleda kao.... pa kao što sad izgleda Kop i Zlatibor a neka se spreme Tara itd.Dakle, vi koji smatrate da ljudi koji ukazuju na prljavštinu, primitivizam i sve to najgore što možemo da vidimo na NAŠOJ planini, treba da se manu infokopa i KOPa generalno, ste zapravo najveće štetočine i kladim se da ste vi neki od onih koji bacaju smeće po planini i bahato se ponašaju prema prirodi koju je grupa kriminalaca i hohštaplera dovela do ekološkog uništenja.Snega i zime nema pa nema i tu ne možemo ništa ali smeće, šut i beton ne padaju s neba. To je krivica ljudi koji to čine i vas koji zabijate glavu u pesak i koji savetujete i ostalima da ne talasaju.
(+34) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Od 3-17 decembra deca još uvek idu u školu i da nam džabe daju i smeštaj, porodice sa detetom ili decom ne mogu tada ići. Ali podržavam Vas koji Možete-idite. I treba da se ide, mene čeka jedna Cortina d''Ampezzo jednom, jedne godine, kad deca porastu i neću porediti ni pare ni vreme puta već ću da uživam 😎
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@vlDruze mozes da pljujes do ujutro, kad nema snega i toplo je od skijanja nema nista, kad ga ima staze su utegnute i spremne svako jutro svakog dana sezone. Problem nisu ljudi koji nece da dodju vec oni koji dolaze jer ih je previse i onda ocekuju da imaju kraljevski tretman za kupljeni ski pas tipa da parkiraju do staze ne cekaju na zicama i da im drugi ljudi ne gaze po repovima skija. Kad si na planini cele godine kao npr. ja onda ti skijaski dan dodje kao bonus na sve sto planina nudi, ako vazda vagas gde ces i sta ces za vreme i kintu na raspolaganju ima sigurno boljih resenja. Kopaonik ostaviti onima koji Kopaonik vole, nit ce biti guzve ni nervoznih ljudi na stazama. Svako dobro.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Vreme koje dolazi pokupice i ovo malo snega .. mada po meni i nije za skijanje vise za suncanje i uzivanje u nekoj konobi na vrhu ... tuzna slika Kopaonika bez snega . Ova godina bice jako losa sto se snega tice i u 2023 ..
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kopaonik je takav da se skijanje moze planirati samo danas za sutra ko je u mogucnosti, ostalo je sve rizik. Nema snega, vetar, magla, jugo....
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Narode Hvala za info sa terenaPomeren datum ski pasa za februar.Nadam se da ce biti snega tada
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kratak raport sa Kopa…ovde sam vec 7 dana, radi jedna i po staza, bez najave da ce se to na bilo koji nacin popraviti. Na zicama (zici) i nije toliko abnormalna guzva ali na stazama (stazi) je deveti krug pakla…stotine instruktora I pocetnika na malom prostori, nagledao sam se sudara i cak koskanja.. o nekom skijanju na toj plavoj stazi nema ni govora. Svi su nervozni, mi skijasi (sem stotine kineza koji nista ni ne kapiraju), vlasnici apartmana razumljivo, ugostitelji….samo zaposleni u skijalistu Kopaonik izgleda nisu. Od kad sam ovde NIJEDNOM nisam video da rade snezni topovi a mislim da nisu ni nocu radili jer efekta nema…I sad dolazimo do tih uporedjivanja….Kop je definitivno divna planina ali sam je vise voleo pre 35 godina kada je bilo malo manje staza I mnogoooo manje hotela. Skijao sam dosta i u Italiji, nije priroda nista lepsa ali dolazio sam tamo i kad van staza nije bilo trunke snega ali su sve staze radile i bile savrseno pripremljene….topovi su radili i kad je snega bilo u izobilju i cak i dok je novi padao…ne znam sta bih dalje dodao, moram ipak da razmislim sta dobijam za svoj novac…a na Kop uvek mogu i leti da dodjem, bice isto kao sad
(+34) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zahladjenje koje se pre skoro desetak dana naziralo kao iole ozbiljnije za pred kraj meseca stiže ali u blagom obliku i tek sa mogućnosću manjih snežnih padavina. Vidim da se pojavljuju komentari da se ja i Kimi sad ne javljamo sa komentarima za prognozu i da to nije u redu i mogu reći da su ljudi do nekle i u pravu zbog toga. Sve što mogu da kažem je da mi ovih dana kad sagledam situaciju oko vremena dodje da bacim i komp i telefon.🤨 Postoje izgledne šanse za promenu vremena tamo negde iza 5-6 januara uz značajniji pad temperatura, a najrealnije je da ona dodje odakle drugo nego iz sibira i Evropskog dela Rusije. O tome cemo opširnije uskoro. Veliki pozdrav!🙋♂️
(+55) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Evo da i ja ostavim komentar. Staze su se trebale osnezavati i raditi kad god je bilo uslova za to. Poceli su sa akumuliranjem snega, zatim su stali i od tada ne rade nista. Ali mislim da je najgore od svega sto dovode ljude u zabludu, stavljajuci da radi instalacija Pancic. Kad se pogleda na sajtu koje instalacije rade, tu su Karaman greben, malo jezero i Pancic. Ljudi automatski povezuju i da je ski staza Pancic u funkciji, sto nije slucaj. Ne znam, na vreme ne moze da se utice, i tu ne zameram, ali ono sto su mogli a nisu, to je razlog da sledeci put dobro razmislim. Ima na zalost i mnogih drugih razloga, nevezanih za Skijalista Srbije, koji na zalost ne idu u prilog da dam jos jednu sansu.
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Za Novu Godinu vredi rostilj neki raspaliti kao 1 maja bice 20 stepeni 😂 Kakvo vreme , strasnoo..
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Браћо, мислим да ће од 15.01 на Копаонику бити супер! Код нас ни киша да падне, да се макар клизам по трави. 😂😂😂❄️❄️❄️
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ma dodji samo, osecaces se kao da nisi izasao iz CG, ovde se tvoji, dernjaju se, grade, bacaju gde god stignu, sve krs i lom. Dosli su autima sve do staze, evo ocekujem da ce sad i po stazi i da trube svim skijasima i bordasima da se sklone.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Uspela sam da pomerim datum početka ski pasa, svakako hvala svima na objašnjenjenjima, sledeći put ću kupovati depo kartu, ali i ovako sam on line uspela da pomerim za polovinu februara. Ski škola mm, takođe bez nadoknade je pomerila rezervacije časova za sve nas. Smeštaj je išao najteže, što je razumljivo jer su oni već doveli radnike na planinu, nabavke hrane i grejanje..sve to je već gore, ali nekako su našli jedan apartman i zamenili mi termin uz nadoknadu. Svima hvala, sada se nadajmo snegu što pre da što manje ljudi prolazi ovaj pakao pomeranja datuma i sopstvenih planova i godišnjih odmora..
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Bole Loša poređenja 😂. Da zato što je Sljeme na 700m nadmorske visine, Kranjska gora na 900m, a Kopaonik 1800m. Ne osporavam to da sneg nije pao, ali SS su takođe odradila loš posao. Ako se osnezilo 1500m staze na KGB-u, što nije i 800m na Krstu i 1300m na Malom Karamanu. Ako u Zagrebu može staza za svetski kup da se spremi. Što ne bi mogao jedan najobičniji Pančić? Zato što nije bilo želje od strane skijališta krajem Novembra, kada je itekako bilo uslova za osnežavanje.
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ja sam iskusniji skijaš. Naravno veštak i prirodan sneg nisu isti. Ali skijanje je skijanje kakvo god ono bilo. Radije bih da skijam Crnu Duboku sa veštačkim snegom. Nego KGB sa prirodnim.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Na skijalištu je -3 do -5, suv vazduh, idealno jer još večeras imamo uslove za veštak i to je to. Topovi moraju da rade punim kapacitetom . Od subote srećom nema vetra ali je tu ozbiljan plus i suv vazduh sto je bolja opcija. Istina i 15000 duša
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Svaka cast za tih 15000 gostiju. Imali su uspešnu godinu. I Kopaonik je bio uspešan. Što im želim i u sledećoj.Nova godina je. Šetnja. Pivce. Planinski vazduh. Sunce. Drage osobe pored vas.:-*;)
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Muka mi je da citam prepiranja i negativne komentare na ovom forumu. Ulazim na ovaj forum samo da bih pratio trenutno stanje, ali mnogi komentari prosto "bodu" oči. Ovo je slika naseg drustva, koje i na jednoj opuštenoj temi (skijanje), nadje razlog za takmičenje ko je pametniji, ko je gluplji, ko zna, ko ne zna itd. Čemu sve to? Nećete od toga ništa biti ni srećniji ni informisaniji.
(+57) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Raspust, rade tri žice a na Pančiću i Krstu nema gužve-mogu misliti kakva je trenutno posećenost Kopa.Čak i da februar bude ok sa snegom biće stravična gužva.Kad se sjate ovi što redovno idu u februaru plus ovi što su pomerali skijanje iz januara ,biće svaki dan ko za Sretenje.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Covece, 11 stepeni je trenutno. Sta ima tu da izdrzi.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Dragi deda mraze, Za novu godinu želim metar snega na Kopu 🙂
(+39) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Snow forecast predviđa 10og malo snega.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas smo snimili sve staze koje su u funkciji u timelapse-u:Link >>>
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Snow forecast se predomislio. Ništa od značajnijeg snega oko 10og. :-(
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Dobro je sto su Skijalista Srbije obavestila da danas zice rade od 9 :(
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)a vode za topove imaju za dve staze
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Mladen,I dalje ostaje "znacajan" sneg za ponedelljak/utorak nezavisno od toga sta kaze taj snow forecast!:);)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Snow forecast kaže 28cm snega u utorak. Valjda nece da se predomisli.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@ivankvTreska počinje sa radom kad padne metar snega!:D
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@velja @ivankv Veljo, pogresio si :D Treska pocinje sa radom kad padne metar snega, padavine stanu, i prođe dva-tri dana Otprilike...
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Tolko sam uzbudjen sto dolazi sneg... dršte se!!!
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Prognoza je obećavajuća, nadam se da će se ostvariti 🥶😶🌫️🌧️❄️☃️
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@NSalajka, proverite, ali mislim da se odobrava popust kada rade 3 ili manje instalacija. 3 su procentualno ta granica za odobravanje popusta. Ali, naravno, ko je vec kupio ski pass, ne moze da ostvari povracaj dela novca. Cini mi se da je ranije taj popust bio 30%. Ne znam da li je to propis ili praksa SS.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Stize sneg,zima bas i ne...slagacu vas,ali 1 -2.januara 2017 ili 2018.tako nesto...na Krcmaru je bilo -24° .To je bila zima 😍
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kad padne prvi sneg tad zabeli se breg🙏🙏 Idemoooo pozitivnoo🍀 Ljubavvv svimaaaa❤️
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)