Apsolutno se slažem. Ali, par puta kada je bilo otključano, ljudi su počeli da se svađaju istog trenutka. I to u vezi tema za koje je diskutabilno da li im je mesto na grupi. Nadao sam se da će grupa biti izvor korisnih informacija po pitanju stanja prilaznih puteva, rada žičara itd. Kad ono sekcija mali oglasi i fotografije admina...
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Tolika suma se posekla zbog gasovoda.a sad za jednu stazu relativno male povrsine se pravi pitanje.... Nema sta selektivna primena zakona...
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Do sadašnja Skijališta je da dve godine ne menja cene i onda treće poveća 10%. I tako praktično svake treće godine po 10%. Prošla godina/sezona je bila “ta” kada su podigli cene za 10%, tako da po tom pravilu ne bi trebali da diraju cenu. EPS nije menjao cene struje za velike potrošače, novih investicija praktično nema (ako izuzmemo osnežavanje dve nove staze na KG), kurs dinara je nepromenjen tako da nema nekih bitnijih razloga za promenu cena. Inače SS kao JP predaje vladi RS predlog novog cenovnika usluga negde u junu, pa onda vlada mora da ga odobri što se razvuče do novembra. Ono što je bitno je da SS već imaju nov cenovnik samo ne smeju da ga objave dok ga vlada ne odobri.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Noćas je na Kopaoniku iznad 1650m. bilo prvih pahulja koje nagoveštavaju dolazak hladnijeg dela godine i približavanje nove ski sezone. Jutros je temperatura bila u blagom minusu na mernoj stanici RHMZ-a na 1713m. dok je na Pančiću bilo i -2⁰c. Veliki pozdrav!🙋♂️
(+36) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)SS u Kuriru: Ski karte ce da poskupe...
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Svaka cast na slikama od oktobra napretka radova. Hvala i molim i za ubuduce
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ljudi sta se desava sa Konacima? Kazu ljudi kod kojih idem godinama da nece raditi ove godine! Jedino tamo smo jos mogli da boravimo u centru! Ostalo preskupo...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@citobela reka 1 ide od druge izlazne stanice gondole do 3 izlazne stanice gondole, bela reka 2 se nastavlja na nju i ide do brzeca. ako si relativno nov skijas, mozda ne bi trebalo da ides tamo jer je prvi deo strmiji i pun stena. ako se odlucis samo polako.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Evo prvog novembarskog snegića.🤩🙋♂️
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Sale99, miting i kontra-miting, tako treba. Izgleda da se to u Konacima ozbiljno zakuvalo.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Moze li ponovo da se uvede kamera iz Vikend naselja? Hvala
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Biće snega za vikend, pa i hladnoće za veštačko osnežavanje neće nedostajati. Ako SS budu ažurna velike su šanse da sve bude ok.🤩 Veliki pozdrav!🙋♂️
(+33) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Lidija, nemojte suditi tek tako! Nisu svi vlasnici apartmana milioneri, pa na 10 miliona hoce da doda jos par hiljada eur za sezonu. Neko me je to posao zbog kog se zaduzio. Jednom zamalo i sam da se zaduzim na 30 godina da kupim apartman. Mogu da zamislim sta bi bilo da ne mogu da ga izdajem ni sam koristim, a rate stizu.Protesta i blokada je oduvek bilo i bice ih. Ne ugrozavaju se tu zivoti i zdravlje, uvek ljudi puste da se prodje, ako je neko ugrozen.Evo, sama najava blokade je dovela do diskusije ovde, sto je vec pomak. Mozda neko ovde moze da pomogne, mozda ove informacije stignu do medija ili nadleznih, pa se problem resi... Gradjanska solidarnost, danas neciji problem, sutra moze da postane tvoj.
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ne, nije dosta o konacima... slika je jasnija ali ne do kraja .. sad opet nismo culi drugu stranu price , ljudi iz odrzavanja .. ako se ne jave , a znamo da citaju ovo , onda su oni opasni muljatori .. I da odmah razjasnimo , svaki biznis pa i ovaj ima svoj rizik .. ovo nije soc kategorija ili kao sto neko rece zivot ugrozen pa da pomazemo i eto precutkujemo blokade .. dosta mi je blokada , vrlo slicnih, taksi udruzenja , advokata itd
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jel radi osnezavanje i jel se zna nesto za pocetak sezone ima li neko informaciju?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)A sa cim ce da se prevezu u centar kada mora da radi Mali karaman da bi gondola radila?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Paki Nisam posustao i nastavio sam sa istraživanjem. Navodno ako je u katastru uknjižen kao "Stan-apartman" moguće je aplicirati za kredit, što je slučaj, koliko vidim, sa većinom objekata u Vikend naselju. Međutim, postavljaju se dva pitanja, da li prodavci žele da prodaju kupcima na kredit, i da li rizikovati da te banka iz nekog razloga ipak odbije, a nakon što si dao kaparu?Eventualno ako se nađe neka dobra duša od prodavca i stavi se u predugovor da se vraća kapara u slučaju odbijanja kreditnog biroa iz razloga koji je van moći kupca, kao što je ovaj.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Mare NS: trebalo bi da radi Mali Karaman za ski open, osnežavaju veze KG-MK za sada a kada se to završi (povezivanje gondole sa centrom) onda će i stazu MK da osneže.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li je tacan info koji sam dobio da od petka pustaju neke staze?
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Od 8.12 stize topli talas cak ce temperature prelaziti 6+ .... moze li Aco da kaze nesto za period od 8.12 .. kakvo nas vreme ocekuje od 8.12 do 12.12
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pa, mozes pogledati prognozu, samo upises Kopaonik Weather na Google-u. Ali pazi, sve van 3-4 dana nije ti sigurno!
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kako stvari stoje, skijanje na Kopaoniku je sve gore i gore iz godine u godinu. Vise faktora ja ukljuceno na zalost, od ogromnih guzvi, politike kojom se vodi vecina ljudi na planini (opljackaj sto vise mozes), pa sve do magle koja je izgleda realna buducnost Kopaonika, jer je toliko dana sa maglom da to vise nije normalno. Tako da je korisnicko iskustvo sve losije... :(
(+56) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)To sto neko lajkuje Acin komentar, ne znaci da ocekuje sneg od njega, vec je u pitanju samo znak zahvalnosti za to što čovek radi. Ski pozdrav!
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Mene interesuje da li će raditi Bele reke ove sezone i kako do njih stići, jel sa malog karamana, ledenice i izlazi se na belu reku 2? Hvala u napred! Pozdrav svim skijasima
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li neko ima novije informacije koje će staze biti otvorene za ski opening, ako neke uopšte?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li ce policija da radi svoj psoao za ski opening,,Jer gore ce da bude veliki kolaps,a svuda ce se parkirati i niko se nece kaznjavati...Da li ce da se stave kante za smece u celom Kopaoniku ili ce da se opet zatrpamo u smecu..
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Milan Ako cemo realno za ovaj vikend ,70% ljudi ide da uziva u kafanama 😃 Planina,skijanje nisu na prvom mestu...pogotovo uz ovakve uslove sa snegom.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Realno najveći pomak će biti kada se izgradi jezero između Malog karamana i Karaman grebena. Plan je da se uz jezero povećaju i pumpna postrojenja, te će onda jednovremeno moći da se osnežava daleko veći deo planine. To je verovatno sledeća velika investicija na Kopaoniku (red veličine oko 5 miliona eura), koja će podići kvalitet skijanja na početku ski sezone i tokom decembra meseca, kada je generalno najveći problem sa snegom.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bravo za novu kameru na Green Ski Bar-u :) wow... :D:D:D:D:D:D
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zvanicno : Konaci opet rade i nastavljaju rad u nadamo se uspesnoj sezoni 😊
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ako sam dobro razumeo neko Vas je na stazi pokupio ski skuterom dok ste skijali i povreduo i nije pronadjen odnosno sankcionisan od strane nadleznih!??ja ne mogu da verujem da je postalo normalno da se na stazi vozi skuter ili sanke doknima skijasa i da to nadlezni dozvoljavaju, katastrofa!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@velja - zaboravio si da kazes i kad nije magla, i kad ih ne mrzi da pripreme staze kako treba...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Su A ko to nije za bolje? Na koga si ti toliko besan? Opening nije uspeo i sad si ti srecan 🤦♂️
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Obzirom na trenutno stanje i prognozu koja se očekuje, šta je relano da proradi od staza za 2 nedelje?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav za društvo! Izdržite jos nocas, vec sutra u drugom delu dana, a posebno u toku noci(nedelja na ponedeljak), kišu smenjuje sneg i temperatura u minus. Bice snega prirodnog(narocito krajem iduce sedmice), uslova za veštačko osnežavanje (posebno u ponedeljak i utorak). Tako da samo jos malo strpljenja, skijasi i snegoljupci uskoro dolaze na svoje😊 Poseban pozdrav za Aca, od kojeg očekujem takođe lepe vesti, vezane za prognozu( i da potvrdi ovu moju) 😁
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)A jel uopste postoji mogucnost (ne od SS nego tehnickih i to) da se skija na Krstu na onoj plastici kad ovako nema snega?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Konačno trpaaaj!!! Dolasim prekosutra!
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bice pravi izazov u narednom periodu odrzavati barem i deo staza,a kamoli celo skijaliste,zbog cestih perioda visokih temperatura.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)aco da li to HARP radi pa neces da nam saopstis sta nas ceka ove zime ?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Čovek je u pravu. Imaš prognozu na InfoKopu gde navode da će tokom sledećeg vikenda doći do znčajnog otapanaj snega i kiše koja će ubrazati proces.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)bukirali za produzeni vikend 23. decembra nadajuci se da ce raditi ono glavno tipa karaman greben, pancic, krcmar, duboka, suncana dolina (kao sto je prosle godine bio slucaj i to nekih 10 dana ranije), jer bolje je u decembru ako radi 10ak staza nego januar, februar kad rade sve staze ali je ona guzvetina. sad vise uopste nisam optimistican da ce ovo biti slucaj :( nisam ekspert ali vremenska prognoza mi uopste ne uliva poverenje
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Stive, imaš li možda informaciju iz prve ruke da li će raditi bar ove dve staze (kgb, malo jezero) u sredu i četvrtak? Hvala
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Otopljenje spomenutog intenziteta je apsolutno izvesno, jer se cirkulaciji iznad Evrope uključuje ex uragan iz oblasti Azora. A on ima potencijal da povuče ispred sebe izuzetno toplu maritimnu vazdušnu masu iz supropskih oblasti centralnog Atlantika. No, što neko reče, najmanji je problem tu temperaturna brojka na visini u ovo doba godine, već tip vremena koji to prati-jak jugo, magla, vlaga na milion. To je ono što je problem. Videćete još jedno, drugo jako otopljenje na visini koje se nazire za nekih nedelju dana, unutar anticiklona, kako je to totalno druga pesma. Između te dve epizode topline biće zahlađenja za vikend. No, otom potom. Čisto sam ovo hteo da objasnim, znate da ne volim previše ovde da se uključujem jer deo o prognozi svakako postoji na sajtu.
(+36) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)cene na stazi u italiji. za referencu. espresso 1,3e, kapućino 2,9e pita od borovnica 5e kola zero 0,33 2,5e toceno 0,5l 7e dobro skijanje gde god skijaki.
(+35) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Do vikenda ce Karaman greben da se skroz oguli. Ako bi spremili u medjuvremenu drugi deo Karamana, Pancic i Krst, pa bar od subote da se ima gde skijati.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Može li neko ko je gore da napiše u kakvom su stanju ove dve staze koje rade, postoji li neka šansa da se održe do vikenda
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kažu na HMZS vreme u decembru slično 2006. godini. Pretražujuci po netu naiđem na komentare članova na ovom portalu od 16. odn. 18.01.2007. god. "Mnogo je vruce. 10 stepeni je. Mesavina kamena, leda ì kacamaka. Ali bojje i to od sedenja u kancelariji!""Prosle god.smo 15marta bili zavejani na kopu.sada beremo visibabe na fruskoj gori a od 17marta cemo i na kopu..." :D Nadam se da nas ne čeka isto i ovog januara :D:''(
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@MikiHvala na odg. Gledam prognozu i bojim se kako će opstati bar i KGB do sledećeg vikenda. :(
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Baš lepo videti da je izgrađen novi parking i to baš na stazi karaman greben. Super što se konačno vodi računa o ljudima koji nemaju gde da parkiraju automobile, pikapove, kombije i da ostave svoju opremu i građevinske mašine.Bio jednom jedan ski centar...
(+51) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)-scchhhJa razumem sve kritike na račun bahatih investitora, Skijališta Srbije i slično, ali protiv prirode se ne može, pa sve i da smo najbolji u prethodno pomenutim kategorijama (kao što bi trebalo, a nismo). Jeste na dva sata duže, ali u kom pravcu?? Nije ista klima ljudi, praktično sva skijališta u Sloveniji su pod snegom iako su mahom na mnogo nižim nadmorskim visinama, ali eto pogledajte Bansko i Borovets koje su na višim pa vidite na šta liče ona.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)