Ima li dovoljno snega da se spusti belim rekama skroz do gondole? Jel prolazio neko ovih dana mozda?
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nije utaban, ideš na sopstvenu odgovornost
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Vozio sam Bele Reke juce i danas. Staza je odlicna, moze da se ide skroz do Brzeca. Dosta je dubok sneg na crnom delu, dok je plavi cak i utaban.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Uprkos manjem broju staza, ove sezone je zbog gužve jednodnevno ili vikend skijanje na Staroj bolja opcija nego na Kopu. Juče ceo dan na Konjarniku i Sunčanoj dolini bez ikakvog čekanja. "Plaža" je bar jednako dobra kao kafići-brvnare na Kopu. Parking ispod Konjarnika besplatan, put čist. Pandan odlasku u "Kljunac", belmuž u "Ždrmi".
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Verovali ili ne...Više se i lepše naskijah za dan na torniku nego za nedelju u ovoj mravinjaku!Pa nek vrtim samo dve staze..Ako je neko gore, jesu li stranci dominantni sa brojem ili šta je ovo pobogu više..?
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kakav je oko krkljanac danas i juce bio na zicama?! Kao da se delio besplatan ski pas :o
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ovo je strasno vise. Nemam vise snage za ovu guzvu. A skijalista ima da se pohvale.... rekordna posecenost ive sezone. Svaka vam cast, i aj zdravo
(+52) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Управо стигли преко Руднице. Пут је чист, али има магле. Срећан пут!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav drugari, Zanima me gde bih mogao da ostavim skije za servis? Ako moze preporuka, gde rade profesionalno servis skija? Hvala unapred 👍
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)sinoc sam sa sinom pocetnikom skijao na kraljevackoj strani goca.staza je plava ,taman za pocetnike. postavljena je nova tanjir zicara,dnevna karta je 800 din a nocna 1000 din za one koji imaju karticu,ko nema doplatice 200 din. kypljen je i polovan tabac koji sasvim korektno izgleda ali ne mogu da tretiraju stazu kao na kopaoniku jer je malo utabanog snega pa bi umleli zemlju sa snegom na pojedinim mestima. ali staza je sinoc bila extra ravna i poceo je sneg da pada.drugo,u decijem odmaralistu dobre vode moze se popiti kafa caj i sve zestina,pivo,kuvano vino,sok,pojesti nesto malo izbora sa rostilja ,cevapi 400g 500din kako videh u jelovniku,kobasica,pileci file ,palacinke . cene su ko u kraljevu,na primer pivo i sok su po 150 din . cujem da je doterana dvosedeznica sa kopaonika i da je u planu da se montira ali jos nije poceto da se radi na tome.bice postavljena na istom mestu gde je bila postavljena bivsa zicara pancic jednosed koja je sklonjena . ali da se vratim na pocetak,pocetnicima bih preporucio tu stazicu na kraljevackoj strani goca. jednostavno pozovete broj odmaralista dobre vode i raspitate se da li ima snega i da li zicara radi
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@1Držim palčeve da im pukne projekat samo tako.Investitor crown peaksa nije računao na srpski prostakluk - ko će još da kupi apartman koji NIJE U CENTRU.Plus, Gobelju uključuju u rad teko oko Nove godine, i prvu isključuju. Te ako neko skija, neće biti oduševljen.Gde im palo na pamet da nacrtaju hotel. Na stazi, pa gde to ima, majko rođena...
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jedan moj poznanik je pitao na sajtu Crown Peaks koja je cena apartmana i dobio odgovor od 3800-4500 + PDV 😎 Mislim da će se bas zato svi brzo prodati…. Ima dosta kandidata koji će hteti da se upisu…
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nadam se da ce konacno proraditi Bele reke 1 i 2. Sad vise niko ne moze da se vadi na to da ima snega manje od 1m pa zato ne rade
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@RobosrbJa bio u Les 2 Alpes pre par godina i gazili su mi skije. Doduše, samo na ponekim žicama, jer je retko gde bila gužva. Ali nije da je nigde nema, ima i tamo uskih grla. Svakako je bolje skijalište, ali s obzirom da sam omatoreo, i da nisam neki zahtevan skijaš, više mi prija vikend skijanje, tako da Kop dobro dodje. Ali ove godine nijednom ne odoh, ove gužve me odvraćaju, jedino u aprilu ako ugrabim nešto.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@MareNa sajtu koji si ti naveo, kao poslednja misao pise: "You''ve been careful not to trod on anyone''s skis or push your way through. But how is it that this person who started out behind you is now ahead of you?!". Sta iz toga zakljucujes? Sta dobijas od toga sto ces meni da se popnes na krkace ako neces sesti u korpu brze? Iz tvojih komentara se vidi da si ili jako bogat (u finansijskom smislu) ili iznajmljujes skije. Ima nekih koji rade da zarade za te skije, ma koliko one kostale. Ni tvoje patike ne kostaju mnogo, hoces da dodjem da skacem po njima i da ih cepam, jer, kako ti kazes, ne utice na performanse, samo je estetsko ostecenje.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav, kakav je put iz Jošaničke Banje, jel trebaju lanci?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zna li neko, zašto ne radi gondola iz Brzeća? Vidim da skijalište obaveštava da će bus doći po skijase. O čemu se radi?
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Molba, procitajte sta cu sledece napisati!Jutros na Gobelji, ja medju prvima na zicari, i blizu zicare stoji grupa dece i 2 trenera. Ne znam koja je to kategorija jer ne pratim takmicenja pa ne znam kako se to razvrstava u skijanju, ali deca imaju mozda 6-7 godina, tesko je proceniti jer su neka manja a neka veca. U duksevima i jaknama su na kojima pise SRB, crveno-plavo-bele boje su duksevi, tako da kontam da je neka kategorija reprezentacije.Uglavnom, u jednom trenutku jedan od ove dvojice trenera krece da urla na jednu devojcicu, a onda i na jednog decaka. Sledeca situacija, odvodi decaka sa strane, gde je stajao drugi trener, iza decaka brdo snega, a njih dvojica ga bukvalno opkolili da se ne vidi sta rade, i onda ovaj sto ga je odveo krece da ga udara. U jednom trenutku decak je pao, a ovaj ga i dalje udara odozgo. Ostala deca se prave da ne vide, kontam da i nisu smela da pogledaju.Prosao sam bio kroz kapiju, pa nisam mogao da se vratim, ali da je moje dete mislim da bih preskocio ogradu sa sve skijama i sahranio bih ga na onom mestu.Najgore od svega je sto pre mesec dana, isto na Gobelji, dok sam cekao na tanjiru, takodje trener, takodje u duksu SRB, koji je prilicno licio na ovog drugog iz prve situacije koju sam spomenuo (ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim da je on, davno je bilo), urla na decaka, i kaze mu sledece: "P***a ti materina, dolazi ovamo...sad cu da ti j***m majku...".Znajuci da sam svedocio tome dva puta u mesec dana, prilicno sam siguran da oni maltretiraju onu decu, i da deca verovatno ne smeju da kazu roditeljima, jer da neko od roditelja zna do sad bi ih odrobijao. Verovatno i radnici na skijalistu to znaju, ali ne obracaju paznju, jer je ta grupa stalno tamo, nemoguce da niko nije video...Verovatno ce sad biti svakakvih misljenja, ali po meni ovi ljudi ni slucajnu ne smeju da rade sa decom. Svaka njima cast, verovatno su oni dobri skijasi, ali koja je poenta ako si debil. Ja razumem da deca mogu da budu naporna, ali ako to ne mozes da trpis onda odes pa radis nesto drugo.Svi mi smo ovde jer volimo skijanje, i jedna retka stvar koja vredi u nasoj zemlji je sport. Zato mislim da treba uraditi nesto ako je moguce i ne dozvoliti da se ugrozi psihicko zdravlje te dece, i da srpsko skijanje ide u tom pravcu. Jer ako cemo tako uciti decu i graditi reprezentaciju, onda je bolje da i nemamo reprezentaciju.Ja ne znam ko su ovi ljudi, ali mozda neko ko bude citao zna, oni su stalno na Gobelji, ovaj koji je udarao decaka je smedje kose srednje duzine, malo puniji u obrazima, nosio je naocare za sunce, u duksu reprezentacije. Mislim da bi bar, ako neko slucajno zna neko od dece koja su u toj grupi, trebalo obavestiti roditelje, pa da popricaju sa svojom decom, verovatno bi imali svasta da cuju. Bar da znaju sta im se desava sa decom, pa da onda odluce dal ce ih i dalje slati na treninge...
(+78) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas savršen dan - sneg, sunce, minus, staze ispeglane...sve kako treba! Medjutim, velika gužva! Ko želi intenzivno skijanje, neka ne dolazi za vikend, ako može!
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas Gvozdac, oko 15:30, dete se spetlja na polaznoj stanici, otkaci mu se skija i oni normalno zaustave zicaru. Iz kabine izlazi lik koji tu radi, malo stariji, sav nadrndan, dere se kao ludak roditeljima i detetu, vredja ih, naziva ih debilima, bukvalno. Roditelji ocute sve to, pomeraju dete iz reda, da skijasi mogu da prolaze, dok se oni malo saberu i opet nameste skije na noge. Lik i dalje vice na njih, histerise, dere se kako je mogao da zavrsi u zatvoru da se dete povredilo. Dete pocinje da place, ljudi u redu negoduju, govore liku da oladi, da je sve ok, da pusti zicaru. Lik samo nastavlja da vice, pita preteci ko mu se to podsmeva, "Nemoj da ti dodjem sad tu !!!" Nekoliko minuta je stajala zicara dok se nije smirio. Odvratan odnos tog radnika skijalista, krajnji neprofesionalizam nekoga ko tu treba da dezura i da pomogne kada je potrebno.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Mozda se covek sa zice uplasio za dete i neprimereno reagovao. Zao mi je i njega i deteta i roditelja. Dete mora da bude vrhunski skijas, a i roditelji, ako skija Gvozdaju u pola 4 kad ne znas da li je vise leda ili hupsera. Mozda su se vracali sa Gobelje. Ono sto je interesantno, a nevezano za temu, je da gomila likova kad ih pitas gde skijaju, su uglavnom na Crnoj d., Ledenicama i Gvozdcu. Svi oni, ukljucujuci i mene, kao i 95% skijasa na tim stazama to ne moze da odskija. Ili ih poluodskija ili ih spusti. Majstora na kantni da spusti u dva metra ili poluspust karvingu nema mnogo. Posle 2 Tirola ove godine i 2 Kopa, realno gledam na nasu planinu, kao na odlicno skijaliste za da te mine zelja-na jedan dan uz obaveznu proveru prognoze i rasporeda raspusta. Za porodice sa decom koja treba da proskijaju je odlican jer je blizu. Za sve ostale koji znaju da se organizuju u vecim grupama ili onima koji imaju love, tu su Dolomiti, Tirol, Francuska u martu i sl. Svima je lepse da skijaju po dugackim i sirokim stazama, da nema redova i da im je sansa da je vreme ok znacajno veca. Statisticki na Kopu je tek svaki 4.dan suncan. Treba zapusiti i usta hejterima koji pricaju kako se staze lose pripremaju i sl. Kad se vracas u selo u Zalbahu isto ima hupsera, leda i skijasa kao u 12 sati izmedju P.presla i D2. Problem je sto skijasa na Kopu ima kao Val Torensu, a staza jedva 40km. Sto naravno ne sprecava da i pored nedostatka infrastrukture imamo jos 20 000 kreveta, zasta nam treba jos bar 50km gde mozemo da skijamo. Od sve te price nema nista, dace Bog, bar kanalizaciju da srede, da ne plivaju govna po onoj prirodi.
(+43) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)MIKI- Sutra suncano i hladno, temperatura u celodnevnom minusu uz umeren na trenutke i pojacan vetar, uglavnom SI pravca... Veliki pozdrav.🙋♂️
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li neko ima bilo kakvu predstavu do kad će trajati sezona na Kopu, s obzirom na vremensku prognozu?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Luis NazarioZa dobro skijanje još ovaj vikend i to je to. Bilo je dana, samo ko se kako organizovao. Konkretno ja ovog vikenda završavam sezonu. 18 dana, dosta je.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nije jos kraj stize zahladjenje i nove padavine oko 4 aprila i stizem da se oprostim od sezone 17.4 😁
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Aco čačak Ima li šta od ovog najavljenog snega za vikend, ili je realno sezona gotova?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kraj sezone je blizu. A koliko ce smeca ostati na Kopaoniku posle odlaska elite koja je tu zimovala,videcemo kada se sneg skroz otopi. Mislim da ce biti rekordno ove godine nazalost.
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@DzulovSve ste Vi u pravu, ali neće to skoro biti.Znaju to sve i u skijalištima, ali je njihova poslovna politika da izmuzu što više novca, za što manja (a najbolje nikakva) ulaganja.Kopaonik je kao planina na rubu kolapsa.Od nekadašnje prirode i divljine nije ostalo pola.Previše se izgradilo smeštajnih kapaciteta, koje skijaški ne mogu da isprate.Postojali su planovi za širenje skijališta na drugu stranu Gobelje, no, stoje u fioci...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Skijaliste se zatvara 17.4. - iz pouzdanih nesluzbenih izvora.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pada sneg, vraćajte Krčmar😉
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ima li neko gore da mi kaže ima li ikakvog smisla dolaziti u petak pa do nedelje?Kakva je situacija trenutno gore?Na kamerama mi baš nešto i ne obećava.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Izgleda da će zadnji dan sezone biti jedan od najlepših, najavljuje se jači sneg u noći ismeđu subote i nedelje i u nedelju ujutru, na ss je da pripreme staze da uživanje bude maksimalno. Zavidim svakome ko će biti gore :)
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)mozda daju uskrs? nada li se neko tome?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ima li neko informaciju, da li planiraju da pustaju nesto za 1 maj?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Na sajtu Skijalista Srbije:АПСОЛУТНИ УСПЕХ СКИЈАЛИШТА СРБИЈЕ''Промет који је остварен током 4 месеца рада је заиста импонзантан. Више од 40 посто је већи промет у односу на претходну годину, што показује да смо радимо изузетно добар посао. Скијаши су нам поклонили своје поверење и ми смо га и ове године оправдали.''Sta su bre opravdali??? Oni, ili stvarno misle da su svi ovi ljudi ove godine dosli zato sto oni dobro rade a ne zbog zatvorenih granica za nevakcinisane, ili se prave ludi. Meni stvarno nije jasno kako ih nije sramota da napisu ovako nesto.Jel neko sa infokop-a u kontaktu sa njima? Da im kaze sta ljudi ovde misle o tome kako oni rade svoj posao...
(+34) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jel vaze neiskorisceni 10 u sezoni? Ps Lepo sto su otvorili samo za pancic steta.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li će za Uskrs važiti sezonski skipass (10 u sezoni)? Ostao mi je još jedan neiskorišćen dan
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)bilo bi atraktivno da SS napravi akciju za vikend skijanje u kupacim kostimima i dovede promoterke 😀🏆❤️
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kako je krenuo da pada mozemo skijati i Bele reke😁Otvaraj barem Pancic i Mali Karaman gore da skijamo
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ponovicu nesto sa cim se vecina ovde ne slaze. Skijaliste radi, ne dok ima snega, nego dok ima zaainteresovanih za skijanje. To procenjuju prema statistikakama prethodnih sezona i poslednjih nedelja tekuce sezone. Recimo, proslu sredu, na +15 ne verujem da bi bas puno ljudi uzelo slobodan dan i doslo da skija. Ili zakupilo apartman i skijalo celu nedelju. Mi ovde na portalu smo ljubitelji (zaludjenici) skijanja i snega i mozda bi doslo max 10 ljudi na skijanje. Otvaranje staza nije samo okrene se prikidac i zica krene. Puno ljudi tu mora da radi, nekoliko na samoj zicari, spasioci, neko mora da taba stazu, mora da radi bar neko prodajno mesto. Skijaliste je zatvoreno 10. Koliko vas je skijalo 5. 6. 7?Skijaliste otvaraju tek 22.4. sa minimalnim kapacitetom jer ce tad biti malo vise zainteresovanih za skijanje, ima vise neradnih dana u nizu. Isplativost samog skijalista je i tada upitno, ali se malo pomaze i turizam na Kopu za praznike. Neko ce doci da planinari, neko da rostilja, pa jos dodju i skijasi i vec ce i hoteli, kafici itd. imati racuna da rade.
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Nikola654321 Pa mogli bi SS da malo profita ostvarenog u punoj sezoni, prebace na drugu polovinu aprila i otvore 7-8 staza. Tako bi se polako stvarala bolja slika o Kopaoniku kao mestu gde se rado dolazi i izbegla bi se navala na Alpe sledece godine (koja je potpuno sigurna, BTW). Ionako taj profit prave imovinom koja im je poklonjena (pare iz budzeta za sve zicare), pa onda nema razloga da glume biznismene. A uz to, od javnih preduzeca se i ne ocekuje profit, vec pruzanje usluge gradjanima uz pokrivanje troskova poslovanja.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Aco čačak E upravo si pogodio suštinu. U svakom ozbiljnom ski centru staze se osnežavaju kad god je za to prilika, stvori se ploča od minimum jedan metar utabanog snega i to više ne može da se istopi do juna, kakav god da je plus. E sad, drugo je pitanje zašto niko nema interes da maksimalno produži sezonu, zašto se ne radi na tome da se skijaši privuku ozbiljnim popustima u aprilu itd. Meni je ove godine ubedljivo najbolje skijanje bilo za vikend 2. i 3. aprila, a januar i februar, pa i mart donekle su bili nepodnošljivi zbog gužve.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sve je to OK, i što rade žice i što nema puno skijaša. Pa celo leto se vrtela gondola i karaman greben za 3-4 osobe dnevno koje se provozaju / kupe kombinovani ski pas za gondolu - zašto ne bi za Uskrs i prvi maj. Što se tiče troškova za SS zanemarljivo a lep gest. Naravno da neće niko zbog toga specijalno doći na Kopaonik sada (KG/Krst) ali oni koji dolaze za Uskrs/1 maj mogu da se spuste par puta i da se sunčaju. Da ne pričam da su hotelijeri dobili još stavku u marketingu da prodaju sobe / apartmane za ovaj termin.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pe1ar | 23.04.2022. | 00:16 Zmaj kada se u aprilu spustis smuckama iz Val Thorensa do Saint-Martin-de-Bellevillea imas pravo da komentarises anything o kopu... pa sta si ti sada ovim hteo da kazes? :D u saint martin je prolece odavno, sve zeleno, a i da nije, opet ne kontam sta si hteo da kazes
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ako nocas padne sneg otvarate staze sutra ..?😁
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zasto nema kamere iz Vikend naselja?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jako mi je teško dok ovo čitam, kakav bezobrazluk. Ljudi, zato obavezno dobar advokat da pogleda svaki kupoprodajni ugovor, morate znati šta kupujete i koje su eventualne posledice nedostataka koje nekretnina ima. Bitno da su agencije napravile nauku od toga da okače oglas na internet i uzmu masnu proviziju a pravna pomoć za kupce je u drugom planu.Samo udruženo i javite ovo svim medijima, valjda će neko objaviti.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Ledenjak Ne znam da li si ukapirao ali MK tvrdi da je vlasnik hodnika, zidova, svega sto nije apt. Ja sam vlasnik samo dva zida i eventualno krova koji cine moj apt. Obaveza vlasnika objekta je da odrzava njegovo vlasnistvo kao sto ja odrzavam moj apt. Skijasnicu je MK prodao, skije svi ostavljaju po rentalima sa kojima imamo dogovore, opremu sam retko vidjao po hodnicima, preterujes. Ne vidim nista sporno.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@BrankoLink >>>
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Koja je poenta na Viber grupi da ne mozes vise pitati ništa, nego samo gledamo i pratimo oglase admina?!?! Bolje je ugasite, ali iskreno, posto nema poente. Bacite malo pogled na druge grupe (Live from Greece, npr) i shvaticete da je osnov same grupe dobijanje korisnih informacija u kratkom roku!
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)