Koji je razlog da tanjir mali Karaman ne radi? Čini ki se da je radio oko nove godine.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sramota je da ne radi Pancic na ovu guzvu i coronu!
(+38) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Svake godine kada je sunčano,na stazu izjure pomahnitali skijaši, koji ne skijaju normalno, nego se sjuravaju sa vrha staze, potencijalno ugrožavajući sve nas,koji smo došli na rekreativno skijanje! Skijam od 1975.godine, i veoma dobro znam kako se osećamo svi mi, koje preseku manijaci na skijama.
(+41) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@BeliSkijam na Alpima poslednjih 5-6 godina, nekad i 2 puta u sezoni. I evo informacije iz prve ruke - ne dešava se isto! Na vrhu Kicštajnhorn (3029 mnv) čist WC, uvek ima vode (i to tople vode), sapuna i ubrusa u WC-u. Svi vučni sistemi rade UVEK u toku sezone. Parking besplatan! Za sve ove godine evro-cent nisam potrošio na parking tamo. Da ne pričam o dostupnim trotoarima u podnožju planine gde se posle skijanja uvek može opušteno prošetati bez gacanja kroz bare i češanja o automobile (kao što sam lično iskusio početkom januara na Kopaoniku). Nemojte lagati ljude kako je stanje na Kopaoniku "normalno" i da tako isto izgleda u svim ostalim ski centrima van Srbije. To nije tačno.
(+128) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@hopkop То боље да тражиш на другој планини
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jaram
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)"hopkop (Android)"...da se dopunim....i na Sunčanoj dolini (1) (pogledajte na ski mapi poz između 1a -1b -1c staze) , ka toj strani mislim da možete naći mesta i padine koje nisu toliko opterećene, a uglavnom su plave kategorije ,to vam je kad se popenjete pored staze Malo jezero (2) pa na desnu stranu... malo prošetajte i pogledajte....(mislim da čak imate i putić pored objekta Srebrna lisica, meteorološka stanica)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zdravo,da li i ove godine uz 10 u sezoni vazi nocno?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sinisa 87- Biće povremenih prodora frontalnih oblačnosti koje će davati sneg uz temperature u konstantnom minusu... Vrlo je nezahvalno davati procene koliko snega ali bitno je da će ga ukupno sa postojećim biti više nego dovoljno... Veliki pozdrav i lep provod na planini od 24 Jan.🙋♂️
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav svima. Moze li neko da napise kakve su staze, ima li guzve i da li ce sutra raditi pančić?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@vlnije problem u duzini kolko u sirini
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ključna reč je "gomila skijališta".
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Joja, Da, bas tako stizes do Jarma... KG-MK-MV i levo na Jaram! Karaman Greben moras da prezivis jednom u toku dana! Mislim da je i to bolje uraditi u 9 ujutru jer mogu samo da zamislim koji je pakao od fuzve ispred garaze za ta 3 polaska.... JADNA 3 POLASKA u zamenu za fakticki kljucnu zicu! Gluplju ideju za samo 3 polaska, tacnije bezobrazniju, odavno nisam cuo! O cimanju skidanja skija u dolini sportova i tabananju u pancericama da ne pricamo... Cao Kope, lepo je bilo!
(+35) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ima li neko info, zašto ne radi žica "Gobelja relej" ? Hvala
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)...prosto ne mogu da odolim......možda je najbolje rešenje da "svi" prestanemo da dolazimo na Kopaonik jedno 3 godine,mislim da će onds svi problemi biti "mnogo jednostavije rešivi"...pa će i "lokalnim" i "ne lokalnim" gazdama doći od "dole na gore" da treba konačno vitalne stvari rešiti..., recimo:1. zabraniti na dalje gradnju na tertoriji NP2. rešiti komunalne probleme3. rešiti saobraćajne probleme4. rešiti probleme transporta skijaša i bordera kad "žice" kucavice ispadnu iz sistemapa makar za početak jednim kvalitetnim ski busom za koji nikako da se nađe "pravo rešenje"!!!5. stavite sami na dalje šta želite i šta su vam prioriteti a možete malo i da ispremeštate redosled....
(+59) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zvezdarac merenje je sa metstanice sa Suncane koja je 300m niza od Gobelje i u zavetrini...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Poz skijasi! Zivo me zanima kako sad radici koji rade na gondoli Brzece Mali karaman imaju bus posto je produzeno radno vreme gondole,a pre nisu imali?Jeste da ponovo rade pola sata krace ali samo zapazam,valjda i sad nemaju bus ili se sprdaju sa skijasima.Hvala
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zna li se kad ce Pancic da proradi? Ovo sad vec nema smisla…
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Povremeno gledam kamere danas i naročito scenu sa crne Duboke. Ne znam šta bih dao da sam sada tamo baš. Vidim da je ozbiljan minus i nadam se da nemate previše vetra za tu temperaturu. Zavidim vam svima. Sunceeeeee !!!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sednem sa detetom na krug u gondoli ona se pokvari, sedimo ko idioti u kabini, mili... Pancic im stoji. Ljudi sta se ovk desava i dal ce neko bilo sta reci, snositi odgovornost, neko iizvinjenje. Neko lepo rece, procice valjda i ova Korona, zaobilazite Kopaonik na siroko... Toliko neprofesionalnosti da nemam reci... Banda
(+45) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li je moguce da sve istalacije iskoce iz funkcije? Nemoze biti opravdanje i svaliti na eps da nema dovoljno napona..... a gde su sada dizel agregati da pomognu u ovakvim situacijama? Pre neki dan tj.pre 10 dana tako je radio pancic na dizel agregat....mnogo velikih minusa za Skijaliste....
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kopaonik vs Tirol (Saalbach, Kitzbil)Saalbach sam skijao samo 16. Decembra sa drugarima, uzeli smo ski pass za 1 dan bio je 55 eur (60 eur od 17. Decembra do kraja Marta), kafići nisu radili jer su tek izašli iz lockdown-a pa ne znam cene. Staza ima koliko voliš (270km) i odlično su održavane. Maske moraju svugde, i to FFP2, na otvorenim žicama manje insistiraju iako je pravilo da treba. Na stazama ne trebaju maske, naravno. E sad, tih 270km je prilično razvučeno i mislim da se za neke delove od tih 270 km mora voziti nekih 30km (npr. do Kapruna), al mislim da ima SkiBus u kome važi taj ski pass. Od ostalog dela skijališta koje je spojeno - ponekad se moraju skinuti skije i u pancericama (sa skijama na leđima) hodati po asfaltu - ako želite da pređete na drugi deo, znači nije baš da se sve može obići na skijama, ali je definitivno odlična destinacija. Noćna staza ima jedna u Saalbachu ali nismo išli pa nemam predstavu, mislim da za to važi i dnevni ski pass od tog dana. U Salbachu poslednjih 1h skijanja pred zatvaranje žice - možete skijati i sutrašnjim ski pass-om.Kitzbil sam skijao 17-19 Decembra i ima nešto manje (234km) ski staza od Saalbacha, malo je kompaktnije mada se u te kilometre ubrajaju i neki delove do koji se mora voziti 10-tak km, no veći deo skijališta (rekao bih 85%) je potpuno povezan bez da se moraju skidati skije. Cene u kafićima na stazi su recimo - Bečka Šnicla 17.5 eur, Burger 14.5 eur, pivo veliko - 5 eur. Ski pass u Kitzbilu od 17. Decembra je 60 eur dnevno. Mrzelo nas je da istražujemo ima li noćnih staza.Parking - BESPLATAN i u Kitzbilu i u Saalbachu, dosta mesta ima, nije bilo gužve 16-19 Decembra ne znam kako bi bilo u sezoni.Skijanje - TOP, staze su vrh na oba skijališta - mada je Kopaonik konkurentan u potpunosti - osim u situacijama kada noću pada sneg do jutra pa bude brdo snega na stazama, ne znam kako to izgleda u Tirolu u tim situacijama.Čekanje na žicama i gondolama - minimalno, max 2 minuta a uglavnom ništa, ali nemam predstavu kako to izgleda u sezoni, ovo se odnosi na 16-19 Decembar.Rekao bih da su staze ozbiljno strmije nego na Kopu, u Kitzbilu je najnormalnija stvar da plava staza koja se spušta od vrha planine do parkinga - osim blagih delova - je uglavnom strma kao prosečna Kopaonička crvena staza, uz par delova (2 ili 3) koji su kao Gvozdac, al doduše ne duže od 20-30m takvih strmina. Tu se po pravilu svi početnici nakrcaju na brdu, uzdahnu više puta - pa polako krenu uz Božiju pomoć :)Ja sam slabiji ka osrednjem skijašu pa mi je ovo iznad bilo malo naporno, mogu da pretpostavim da početnici i slabiji skijaši neće u toj meri osetiti koliko su to bolja skijališta od Kopaonika, ali zato verujem da dobri skijaši koji vole da pređu puno i ne odmaraju se svako malo i vole da obilaze planinu i ne strepe od baš baš strmih staza - itekako vide razliku između ovakvih skijališta i Kopaonika. Nebo i zemlja, ali u zavisnosti od nivoa na kome ste, bar po mom mišljenju.Na oba skijališta su prilikom kupovine ski pass-a - tražili Covid certifikat i posle više to ne traže, mada kad drugaru nije htela (jednom) da se otvori kapija na ulasku u Gondolu - redar(ka) koja je bila tu ga je odmah zvala da joj priđe i da joj pokaže sertifikat, da ona vidi dal je i dalje važeći.
(+53) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ajd da se malo osvestimo...Svi mi volimo najvise ono sto je nase, i nasa zemlja zaista jeste PRELEPA! I budimo realni, nije problem u zemlji, problem je u nama. Mi nismo sposobni da organizujemo svoju drzavu onako kako treba, zadnjih 50 godina. Kako onda ocekivati da mozemo da organizujemo skjaliste kako treba? Tako da je jednostavno:Kakva nam je drzava, takvo nam je i skijaliste!
(+111) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Aman ljudi, gondola ima smisla ako se postavi na dužim trasama kao n.p.r. iz Brzeća što je i urađeno... Na Jahorini su stavili dve gondole koje se nalaze na 10 stubova max, na stazama koje su dugačke po 1km. Non stop skidaš skije, na tako malim trasama se ne isplati...
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@ Ljubitelj Kopaonika (Android)Kakav ti je ovo komentar?!Pa da li si slep, tebi je ovo normalno? Ljudi dođu sa porodicom u jedinom mogućem terminu u toku raspusta, većina se debelo nategne da decu dovede na planinu i dočeka ih ovaj haos, prevara sa ski pasom (naplaćuju punu cenu a šta nude). I tebi nije jasno što se ljudi žale. Svašta.E pa ja ću baš iz ovih razloga da idem na skijanje sa porodicom u Sloveniju ove godine. Da me niko pogrešno ne razume nemam ja ništa protiv Kopaonika, ali uprava je bože sačuvaj. Bio sam sa porodico u decembru i bilo je ok, ali ipak decembar i nije bilo gužve. Naravno doći ću u februaru sa društvom, ali definitivno ne sa porodicom. I još nešto Kopaonik sve više liči na Kaluđericu. Žalosno.
(+57) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Krajem 80-ih sam kao mlad pripravnik slušao argumentaciju da se neko igra sa statusom Nacionalnog Parka. Adut je bilo to što je u jednom trenutku bilo "osmotreno" oko 500 automobila. Nekoliko godina kasnije smo se svi zgražavali nad građevinom vedete vladajuće stranke tada, a poreklom iz Raške, koja je nama se činilo umislila da je veća od samog Kopaonika. Gospođa je sagradila omalenu uzgradu imajući u vidi današnje standarde, levo od prečice kojom ste pored Granda izlazili na tadašnji dvosed "Karaman Greben". Od tada je prošlo dosta vremena, i kada pogledam na šta to sve sada liči, žao mi je nas ali to smo mi. Kada pričate o Austriji, Italiji, Francuskoj, pa čak i Bugarskoj ... imajte na umu da su to uređena društva u kojima su odgovornosti jasno definisane. Džaba nam je da se žalimo i kukumavčimo. Jeste sve ovo bedak i pre svega sramota svih nas. Skije služe za skijanje a olovke za zaokruživanje ... Želim vam već sutra zorom, jako sunce i mali minus a vetra samo u snovima :)
(+52) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Re Pera Coyot Moram da ti odgovorim iz razloga što ništa nisam slagao, i zato što te nije mrzelo da goog-laš. Ne znam koji je od ta dva, sem da je bila pored stara crvena kabina od gondole. Nisam bio sa drugarom, nego sa ženom i detetom, nad dvoje smo pili kafu, pa pivo ne sećam se tačno njihovih cena, klinac toplu čokoladu, pa je uzeo veliku porciju sa dve bečke i velikim pomfritom. Račun je bio 30 i 1-2 E, dao sam mu 30 E u papiru i 3-4E preko... Nemam nameru da omalovažavm Kop, čak sam i naveo koliko koštaju časovi u Austriji... , bio sam na Kop - u u decembru, a nadam se i sledeće nedelje.., ništa zlonamerno nisam pisao, i ništa nisam slagao,ne znam šta je tebe to toliko povredilo. Da si ti meni živ i zdrav, i što više skijaških dana, gde god..
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)gondola iz josanicke banje je bila planirala jos 80ih godina proslog veka . a kao sto sam vec pisao opstina raska je napravila fabriku za preciscavanje svojih otpadnih voda a na kopaoniku nacinalnom parku teku potoci kanalizacije i izdaju dozvolu da se uzme samokovka na kadijevcu zbog minihidrocentrale . ciganija. al dobro,to glasamo svih ovih godina od 90ih pa dobijamo sta smo trazili. mozete zamisliti turiste iz rumunije sta ce govoriti posle ove lude sezone
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Aco Čačak Može li prognoza za vikend? Hvala unapred
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Evo sad moze da se vidi serija novih kamera... 🙋♂️🤩
(+49) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sve pohvale za nove kamere koje gledaju najopterecenije zice!!!! Sad se lakse prati kad ne treba ici u Centar!!!!
(+45) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Peđa:Rekao bih da je u pitanju jedna ili možda dve kamere koje se pomeraju i zumiraju (pan-tilt-zoom) i na svaki minut se beleži jedan snimak, a snimci se "vrte" na pet minuta.Stevs je u komentaru na članak "Otklonjen kvar na žičari Pančićev vrh" Link >>> 30.01.2022 u 16:26 napisao:6. Pre dva dana smo u saradnji sa Led Mrežom Srbije postavili kamere koje gledaju na Dolinu sportova (prethodna kamera nije uklonjena našom krivicom, već je izgrađen hotel ispred nje). Sada možete da gledate uživo stanje na polaznim žičarama iz Doline sportova. U koliko rešimo problem sa internet vezom (CGNAT), imaćete i uživo stream. Kada bih vam rekao, da već par meseci pokušavamo da rešimo kameru iz Doline sportova, većina bi rekla “jeste kako da ne i što baš sada”.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@stevsDa li bi mogao da se postavi neki tekst o načinu pripreme staze za takmičenje (imam neki osećaj kao da je bio već na portalu pre takmičenje prošle godine ali nisam našao)?Na kameri se vidi kako radnici počinju pripreme, koriste neka creva i slično. Čini mi se da će polivati stazu.Bilo bi lepo pročitati neki takav članak. Hvala.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kakva je prohodnost puteva do vikend naselja?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sta podrazumevaš pravim prolećem..lepo vreme za skijanje ili temperature u ozbiljnom plusu,ne daj Bože...bar do aprila😁
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li neko ima informaciju zasto ne rade sve tri zicare za nocno skijanje?Naplacuju ski pas 1d+n, 2d+n, itd po punoj ceni, verovatno naplacuju i ski pas za nocno skijanje po punoj ceni, a gase jednu zicu koja radi najnormalnije tokom dana.Cini mi se cim je proradio pancic za nocno skijanje da su odmah ukinuli malo jezero za nocno skijanje.SS pokazuju da im je stalo samo do profita, bez razloga gase malo jezero za nocno kako bi ne znam, ustedeli na struji ili tako nesto.
(+29) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Yeti Oni koji su ti dali negativne komentare na tvoje pitanje o visokim temperaturama su verovatno siti takvih pitanja čim se temperatura približi plusu. Potreban je mnogo veći i duži plus u kombinaciji sa vlagom i vetrom da bi se znatnije otopio sneg. Pre dve godine u martu je bilo 12 stepeni i jeste bio kačamak taj dan, ali sneg je preživeo, zahladnelo je i pao novi sneg, tako da je jedina šteta bilo malo ružnije skijanje tog dana od podneva. I ja sam tako brinuo prvi put kad sam rezervisao smeštaj u martu, ali sam naučio iz iskustva da nema potrebe brinuti. U martu je (u proseku) lepše vreme što naročito znači deci, duži je dan i može da se skija od 8:30 do 16:30 a i jeftiniji je smeštaj.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@sm4rk0Kontam da bi se taj tip pitanja izbegao kad bi prognoza na sajtu radila npr. ovako:- Danas je objavljena prognoza od danas do cetvrtka, znaci sledeca 4 dana- U cetvrtak se opet objavi prognoza sa sledeca 4 dana i tako u krug
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Koja mobilna mrezna nudi najvise interneta za 5 dana....Kupio bi neku prepaid karticu, pa koja ima najbolji omjer dobivenog interneta sa cenom....(pozivi me ne zanimaju...) mozda ako neka mreza ima tjedni flat internet?Isprika na OT, jer nema direktne veze sa skijalistem,ali treba mi tamo dok sam...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Globalttel mreza 5 gb 300 din, 30 dana
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Skituljko, kamera?
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Previse je smestaja izgradjeno, staze su kratke pa se guzve formiraju. Pored toga ima toliko ski skola da mnogi idu preko prioriteta u centru pa se duze ceka
(+39) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas je bio divan dan - sunce i hladno, ali ne previše. Ali danas su uslovi za skijanje bili očajni. Nikada nisu bile ovolike gužve. Gužve su praktično na svim žičarama na kojima sam bio danas (Pančić, D2, Krčmar, Gvozdac, Gobelja, Mali Karaman). Hajde i da su samo gužve na žičarama, jezive su gužve i na stazama. Nikada nisam video toliko ljudi na delu gde se sastaju D2 i Krčmar. Ljudi samo naviru i naviru. Nadam se da će od naredne sezone moći normalno da se putuje da se rastereti Kopaonik. Ovo ni onima koji ga vole najviše na svetu nije dobro.
(+58) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Vld Ne radi večeras kgb zbog sankanja, samo je Pancic za skijaše operativan
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Utisak dana - ljudi o onoj kadici od bazena na Malom jezeru. Pogled fantazija - parking, zgrada u izgradnji, žičara koja tandrče. A oni piče selfije...
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Skijanje danas blagi uzas!Jutros sam ustao pre 4, krenuo iz Beograda, dao 4-5 hiljada za gorivo, skoro 4 hiljade za ski pass, hiljadu din za taxi da me odveze iz centra do Gobelje, znaci ukupno oko 10 hiljada...Staze utabane ali ledene, ispod povrsinskog sloja sve je led. A ljudi, vise nego za Sretenje, iako sam bio prvi na Gobelji, uspeo sam da se spustim 2 puta i to je to, i zicara i tanjir su vec bili pretrpani. Smorio sam se i otisao pre 14:00...zali Boze para i izgubljenog vremena. Da pitate bilo kog ko me zna rekao bi vam da je nemoguce da sam ja odustao i otisao pre kraja dana, ali eto...mozete onda da zamislite kolko je bilo dobro danas.Inace, danas mi je bio 20. dan na Kopaoniku ove godine. Polovina od tih dana je bilo ili sa tolikom maglom ili sa mecavom da je bilo nemoguce normalno skijati. Od ostalih dana koji su bili suncani, polovina njih je bila sa ili nenormalnim guzvama, ili sa neutabanim stazama. I kad se sve skupi mogu da kazem da sam skijao lepo najvise 5 dana, i to po 2-3 sata dnevno, uglavnom ujutru dok jos nema nikog. Mislim da je to jednostavno premalo.Tako da sam resio da ubuduce zaobilazim Kopaonik za bilo kakav duzi boravak. Ovo jednostavno vise NIJE SKIJANJE!Zao mi je sto je tako, ali ima puno stvari koje ne funkcionisu. Neke od njih su:1.) Nenormalne guzveNemam nista protiv da se razvija turizam, ali jednostavno Kopaonik ne moze da podrzi ovaj broj ljudi. I ne samo Kopaonik, nego sva skijalista zajedno kod nas. Za ovaj broj ljudi bi trebalo imati bar 3x vise staza. Trenutno je na Kopaoniku pola Rusije, Madjarske, Rumunije...lepo je to, ali tamo nema mesta ni za nas iz Srbije.2.) Pokusavaju da te oderu na sve straneVerovatno malo zbog nase kulture, a malo zbog situacije u zemlji, uglavnom na Kopaoniku svi pokusavaju samo da te opljackaju. Pocevsi od likova koji namestaju lance, taksista, pa i svakakvih prodavaca. Evo danas sam kupio palacinke u krugu Konaka, Euro krem i Plazma, i jeduci u kolima skontam da niti je u njima Euro krem, niti Plazma...kolko trebas da budes jadan da naplacujes palacinke 350din i da jos pokusavas da ustedis na jeftinom kremu i keksu?3.) (Ne)KulturaLjudi se svadjaju na sve strane, oko reda na zicarama, reda u garazi, reda u prodavnici...Zapravo na zicari i ne postoji red, jer ima tolko njih koji misle da je ok sa se ubacuju na pola reda. Takodje je kod nas normalno da uzmes iznajmljene skije, i da te je onda briga i da u redu non stop gazis skije drugih ljudi. Prosle godine sam kupio nove skije, i vec posle 10 dana su bile skroz izgrebane odozgo.4.) Odnos SS prema skijasima i skijanjuKad su videli da je moguce ponasati se prema skijasima kako god hoces, i da ce ih opet biti puno, ljudi iz SS su to prihvatili oberucke. Tako da je sada normalno da imas 15 hiljada skijasa na dan (sto je vise od 5 miliona dinara zaradjeno od ski pass-a tog dana), a da te mrzi da utabas staze. To se desavalo vise puta, tabali su oni uvece ali je padao sneg preko noci. Pa i da jeste, kad uzmes tolko para za taj dan msm da je ok da predjes staze i ujutru ako je preko noci padao sneg. Ali ne, kod nas je to po principu, ja sam odradio svoje, nije do mene, skijajte po dubokom snegu, to je cool. Da sam hteo da skijam po dubokom snegu otisao bih u svoje selo pa bih se spustao niz brdo, tamo ima dubokog snega kolko hoces.Tako da, sve u svemu, ok je ovo za turiste i za pocetnike, ali ako trazis nesto vise od skijanja, na zalost na Kopaoniku ga vise neces naci. Tako da, cim prodje korona, pravac Dolomiti, ili Austrija. Platis vise, ali i dobijes vise. Bar znas da si svoje slobodne dane potrosio skijajuci, a ne cekajuci u redu.A na Kopaonik, samo po nekad za vikend, ili ako potraje do Aprila, kad svima ostalima vec dosadi skijanje...
(+108) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sve si tačno rekao.Precizna dijagnoza, metastaza, terminalna faza.Sve je otišlo dođavola sa hiperprodukcijom građevinskih dozvola. Čarda na Pančiću samo je vrh ledenog breda. Lokalne samouprave su legla korupcije. Bivši opštinski službenici grade cela naselja. Do juče pas nije imao za šta da ih ujede, sad su gazde. O bahaćenju helikopterima i građenju na samoj stazi da ne govorimo. Desetine i desetine miliona su oprane. Za to vreme vikend naselje nikako da dobije kanalizaciju. Devastacija tektonskih razmera. Bilo koja vlast da dođe posle ove neće moći mnogo da "popravi". Pored toga što si prinuđeš da gledaš kako ti rasturaju omiljenu planinu da bi jedrili svojim jahtama po dalekim morima, najjadnije je kako se svi odnose prema tebi. Kao predmet čerupanja na svakom koraku, prosto čekaš da te bace na zemlju i počnu da ti otimaju pare iz džepa. Svugde. Na parkingu, u restoranu, u smeštaju, u taksiju, u prodavnici...Prosto atak na bazično ljudsko dostojanstvo i ponižavanje na svakom koraku.RIP dragi Kop
(+47) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)InfoKop kao portal pravih skijaša bi morao mnogo oštrije da kritikuje ovakvu situaciju kakva je gore - realno cele sezone. Tekst koji je objavljen o poseti u prošloj nedelji - skoro do je tabloidni.. Lepo vreme I dobra staze su razlog gužve? Ne nego je milion smestajnih jedinica razlog gužve...Ovo gore je potpuno besmisleno... Ogranicite broj ski pasova uradite sta god - bas nas briga.. To skijaliste je NASE napravljeno od nasih para!!Dodje mi da pozelim da 5 godine nema cm snega, da to sve prsne kao oblanda gore... Kukamo na Zlatibor ali gore od para koje uzimaju nesto I prave.. A ovde prave samo glupost...Ja sam do ove godine bio bar 15 dana gore godisnje.. Više im dinara neću dati..
(+35) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bio u Sloveniji ove zime (dva puta, u poslednjih mesec dana), snega slabo prirodnog, dosta veštačkog, po meni recimo dovoljno za turističko/rekreativno skijanje ili za decu na nekoliko dana. Guzvi nema (bar nije bilo kad sam bio, ni na jednoj žici nisam čekao ni minut bukvalno, na stazama se dešavalo da nema nikog sem mene), doduše tada im nije bio raspust, a sada (ove nedelje) je čini mi se i kod njih i u Hrvatskoj, pa možda su sad veće gužve. Tada su trebali digitalni EU sertifikati za ulazak u Sloveniju i tamo (za kupovinu ski pasa npr.), sad čini mi se da su ukinuli to, može sve da se proveri na sajtovima
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li ste videli slike na viber grupi kako je Kopaonik izgledao pre 20-ak god? U dolini sportova teniski tereni, sve zeleno, sređeno, šuma, jedini objekat koji štrči, Vila Gorica kod granda. Danas su tu istu vilu potpuno zaklonile dve skalamerije na samoj stazi. Na tom mestu će uskoro morati da postave neki semafor, dok se mimoiđu skijaši, oni sa sankama iz nebeskih stolica, šetači, kola od gostiju pomenutih skalamerija. Ne znam gde je kraj alavosti ovih što grade, čula sam da su navodno već podeljene parcele duž većeg dela staze KG i da će se graditi novi hoteli! Leti ne može da se prođe dolinom sportova od silnih bagera, šuta, smeća i ostalog. Jedino malo dublje u šumi imate neki osećaj da ste na planini. Nažalost, slično je i zimi, centar je postao takav da ne želiš da skijaš tamo, kao vašar... Šta napraviše od divne planine :(
(+100) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)