Ne radi link ka viber grupi. Ako moze novi link.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Gorance isto tako odem u martu i aprilu i nema problema sve radi i uzivam mada volim da dodjem vikend u januaru da malo osetim sneg al ove godine pada u Novom Sadu konacno
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)U 14:22 sam na kameri JAT-a video kako pauk odnosi belog Mercedesovog SUV-a koji je blokirao pristup podzemnim kontejnerima.;DNadam se da će se naučiti pameti da ne parkira na jako lošim mestima!:P
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@PetarT, najkraća gondola na svetu sa najmanjom visinskon razlikom je nažalost upravo kod nas i to na Staroj planini. Četvorosed koji se u svim ostalim zemljama pravi za tu dužinu i tu visinsku razliku od 180m kod nas u Srbiji je gondola! Realno “ normalnija “ stavar bi bila kad već nije četvorosed da su postavljena 2 tanjira koja su mnogostruko jeftinija od gondole. Znam da nije ni vreme ni mesto da se komentariše sve sem kopaonika, ali jednostavno ovo je nedopustivo i gorak je ukus. Ski pozdrav
(+33) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav svima Da li znate zasto su ponovo zatvorili duboka 1 i neke druge staze? Sve je smesteno da bih se otvorile staze ! A pored placamo skupo ski pass za toliko malo staza otvorena, gondola ponovo ne radi, trebalo bih barem mali popust na cenu. Sramota, svake godine po nesto nije u redu…
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Molim odgovor na prosto pitanje. Zasto se zove ski open ako samo pustite par staza 2 dana i posle ne radi nista iako snega ima i prodajete ski pas po punoj ceni kao da radi sve na planini. I zasto ne iskoristite vremenske prilike da zivi skijaliste i turizam hvala
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li gondola radi?Pomisljam da dodjemo na dan i da parkiram u brzecu, ali cujem da malo radi, malo ne radi!?Najnovije sam cuo da nece raditi do 24.12.?? :(
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ne radi gondola kao što je i najavljeno zvanično.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@VELINтребало би да може са ски пасом
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Nemanja kop Na izlazu iz Kraljeva ka Kopaoniku, u Bogutovcu mislim je "Kafana Kod Mira", a samo par km dalje je restoran "Jerinin Grad". Oba restorana ljudi puno hvale. U ovom drugom sam bio, uredjenje je malo kao iz komunistickog vremena :) , ali zato je hrana odlicna.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Nemanja kop: kao što su ti već pomenuli imaš kod Mira u Bogutovcu (po meni najbolja opcija) a zatim imaš Velež i Kljunac u Jošaničkoj Banji (Kljunac je na izlazu iz J. Banje kod rampe Nacionalnog Parka).
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Gondola krece sa radom 20.12 nakon urgencije hotela a ne 24.12.. Treba uskoro da proradi Krcmar i Gvozdac pa da bude veselo i pre Nove Godine. Sve najbolje bice ovo top i duga sezona
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Dobar dan. Da li ima šanse da u januaru radi bela reka 1 i 2 (gondola brzeće)? Hvala unapred
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas hladno sa dosta magle ali skijanje odlično sa jako malo skijasa... Staze su bile odlično, sve koje su radile.. Odličan dan..
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav,1. kako se aktivira skipass 10 u sezoni? 2. da li ga je moguce koristiti za pola dana?3. kojim pravcem doci iz NSa?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Divno skijanje juce, duboka, pancic, karaman greben (nismo isli na mali karaman). Staze su odlicno pripremnjenje i sredjene, fini minus drzi staze ceo dan. Nema guzve, vecinom odlicni skijasi, divna nedelja za skijanje.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)10 u sezoni ako si vec kupio pokupis na onom aparatu, skenira ti qr kod i izbaci. Ako nisi kupio, kupi preko sajta imas popust, pa dodatni popust ako placas master card karticom. Posle je nebitno jel skijas sat ili dan, cim ocitas, taj dan je gotov.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ne trebaju lanci preko Brzeca.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)U toku dana će biti pušten Karaman 10 i Marine vode.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@IgorSpakuj lance, nikad se ne zna, planina je to. Ako ti zatrebaju dobro ces ih platiti gore. Ja ih sama stavljam i skidam, naucila sa Youtube :)
(+30) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zasto pise da ne rade Pancicev vrh i Duboka?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas nisu u funkciji Sunčana dolina, Pančićev vrh, Duboka 1 i Malo jezero zbog udara vetra koji dostiže brzinu i do 25 m/s.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)SKI BUS iz vikend naselja trenutno ne funkcioniše zbog tehničkih problema.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Krčmar je najduža pristojna staza.... Kad ne radi Krčmar uvek kao da nešto fali na Kopu. Gvozdac i Ledenice su bolje ali kraće. Crna duboka - isto. Kad Belu reku osneže i srede još jedna dobra za ozbiljnije skijaše... Primetićeš da ozbiljniji skijaši nemaju problem sa hupserima, ne bore se za život i slično. Zaključak je da treba investirati u tehniku skijanja, staze su ono što jesu, sam biraš gde ćeš.
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)koja je staza na slici hotel junior brzece zajedno sa ovim ski liftom i pokretnom trakom?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Poštovani uživaoci prirode, planina i skijanja želeo bih da Vam se obratim ovim putem i iskažem svoje misljenje. Želim sve da Vas pozdrav kao i Stevu administratora ove stranice. Pomno pratim dešavanja na ovom portalu i jako je koristan za sve ljubitelje ove planine i dešavanja koji se odvijaju na pomenutoj. Smatram da većina Vas koji ovde provodite vreme i tražite informacije ste iskreni ljubitelji planine i prirode i da ste na pravom mestu. Moja zapažanja su sledeće. Ja sam na Kopaoniku negde od 1980 kada sam proskijao , kasnije i moja daca i tako do današnih dana. Na Koaponiku sam jako često uglavom zimi a ne retko i leti. Tako da znam kako se Kopaonik razvijao, širio, kako je bilo nekada kako je sada. Kakve su bile staze, kakva infrastruktira. Bilo je zima sa obilja snega i sa malo, bilo mnogo lepiš trenitaka nego ružnih ali bojim se se poslednjih godina javlja sve veca goričina i bljutav ukus boravka na pomenutoj planini. Danas sam se vratio sa planine, zaista je lepo, snega u izobilju, staze su sasvim ok pripremljene skijanje je dobro, sem što baš nisu bili idealni vremenski uslovi na šta ne može da se utiče. Sve ostalo je jako diskutabilno i ostavlja jednu razočaravajuću sliku. Ljudi koji su povučeni brzom zaradom, kao da sutra ne postoji, krša, gradjevina na sve strane, hotela još i još hotela i dalje još i kada se zapitate to je to, valjda je završeno, ne i dalje se gradi i zatvrara svako slobodno parče da se uzme i iskoristi, osetim kao da nema vazduha više. Dođete do gore i počinje borba, za preživljavanje, gde parkirati auto, naći mesto, ne ugroziti nikoga i sve to jako košta vremena živaca, strsa. Dali zaista sve mora biti tako, dali je Koaoniк zaista NACIONALI PARK PRIRODE ili se pretvorio za poligon rarznorane gradnje, pranje novca, privatizacije, malverzacija i čega sve već. Neko od Vas je baš juče pustio komentar u vezi sa parkingom u centru gde su autobusi i kavez za košarku. Odjedamut privatni prostor i poligon za još i još hotela i hotela. Ja se samo pitam gde je svemu tome kraj. Dali ta postojeća infrastruktura može da izdrži, gde ide ta kanalizacija, postoji li neki plan bilo kakav (u šta sumljam) i kakva je tu uloga Nacionalog parka. Šta je sa prirodom, sa šumom četinara koji sve jadnije i bolesnije izgledaju, koji se ruše po ski stazama. Šta je sa biodiverzitetom planine i kakva je tu uloga NACIONALONOG parka. Kopaonik mi liči na starog, relepog jelna kapitalca kome su skinuli skalp, odsterili i nogom su mu na vratu dok taj isti jelen gelda krupnim očima i čeka još neki tren da odahne. Na to mi liči planina sada i bojim se da je već kasno. A šta će nam ostati..., savijamo glavu i na neke stvari zazmurimo kao da ne postoje, progutamo zabu kao da ne postoji za rad skijanja, uživanja u prirodi, na žalost kog je sve manje. Bojim se da će se jednog dana sve to srušiti kao kula od karata. Voleo bih da možememo da zaštitimo planine Srbije ako je to moguće kada su sada svi ti ekološki pokreti toliko aktivni (reke Stare planine, zaštita Jadra od eksplatacije litijuma..). Moje vreme polako prolazi, imao sam sreće i mogućnosti pa sam skijao u Austriji, Italiji, Sloveniji, Bugarskoj..pa sam i video da itekako cuvaju svoje planine i svoja skijališta. Nisam ni ironičan, nisam ni besan, samo osećam tugu bojeći se da i to što smo lepo imali da ćemo vremenom uskoro izgubiti. Ja Vas sve srdačno pozdravljavam, želim Vam da lepo provedete praznike i da uživate u skianju i planinama ma gde bili. Svako dobro...
(+112) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Starac IlijaSve sto ste napisali je na mestu. Mislim da je problem to sto je Kopaonik jedina ozbiljna turisticka destinacija u tom delu Srbije a mozda i sire. To povlaci veliku koncentraciju posetilaca (skijasa i onih koji su tu da bi bili vidjeni), a to onda dovodi do svakakvih vidova nelegalnih poslova i gradnji, kao i pokusaja svih zivih da zarade na posetiocima, kao da im je to poslednje. Mozda ce nekom zvucati glupo, ali po meni jedino resenje je da se Kopaonik rastereti tako sto se vise ne bi pravile nove staze, i tako sto bi se zabranio svaki vid dalje gradnje (sto se naravno nece desiti). Zauzvrat, bilo bi idealno preusmeriti sredstva u razvoj novog ski centra, koji bi rasteretio Kopaonik, i cije bi nove staze takodje i skijasima donele nesto novo (jer realno kolko god da Kopaonik ima staza, posle par godina na njima dodje ti malo da promenis). Ne podcenjujem druge planine, ali mislim da bi zbog blizine Kopaoniku mozda bilo idealno razvijati Goliju kao ski centar. Planina je ogromna, pa je prosecanje novih staza ne bi puno ostetilo. Uslovi za skijanje su idealni, snaga zimi ima i vise nego na Kopaoniku. Ponavljam, ok bi bile i druge planine, ali zamislite da imate dva ozbiljna ski centra na udaljenosti od samo 50km, ceo region bi oziveo, a i stranih turista bi bilo sigurno puno vise. Jer je totalno drugacije kada imas razvijen ceo ski region u odnosu na situaciju kada imas samo jednu planinu, kolko god staza ona imala. Onda se hoteli ne bi gradili samo na planini, nego na celoj toj relaciji izmedju dve planine. Naravno, za to su potrebne godine, i puno volje...
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Poštovani ljubitelji Kop a,Sve ste lepo naveli iobjasnili ...Obzercvacija trenutnog stanja je upravo takva...Žalosno je i tužno šta se sve radi, posebno za nas koji smo skijali još u prvoj polovini ''80., rasli smo i razvijali se kao i naš lepi Kop ...Neponovljivo, kako je ambijentalno uradjen čitav kopmleks Konaka ... za današnje "urbaniste" je to misaona imenica...Jednostavno je sve postalo deo estrade i to one, koje se normalni i lepo vaspitani ljudi stide i okreću glavu da ne gledaju prostakluk ...Lepo je Cane iz Brejkersa jednom prilikom rekao: "Pobedila je narodna muzika"Budite mi zdravi i veseli ...
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@JakovMene interesuje, upravo se raspitujem.Imaš li iskustva da li se sprovodi na delu? Nema šanse da se klinci provlače?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@milos Тако је и било - у викенд насељу смо, али само коментаришем да су неке ствари бесмислене (бар са моје тачке гледишта, али ваљда они знају).
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nikad lepse skijanje jutros!Staze lepo sredjene, vrlo malo skijasa, takoreci prazna planina do nekih 10 pola 11.Nadamo se i sutra slicnom scenariju.
(+35) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Onaj dan danas,blago svima koji danas uživaju na Kopu!
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Od danas, ski centar Kopaonik radi sat vremena duže, te je radno vreme od 8:30 do 16 časova. Po prvi put ove sezone, sa radom počinje Gobelja četvorosed i Gvozdac šestosed. Trenutna brzina vetra na vrhovima je od 10 do 20 m/s te su mogući prekidi u radu pojedinih žičara.
(+32) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ajde Mare molim te ne lupaj,neka ide ko kako moze i hoce.Neko nema mogucnost ali ima zelju prema tome se i spremi i ode na odmor,nismo svi tako bogati kao ti.
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)TolimirNije problem u cenama.Kao što je neko napisao Vi birate gde ćete ostaviti svoj novac.Ne morate popiti ružan čaj u poznatom hotelu za 500 din i još doplatiti za limun,možete ga i sami spremiti.Možete poneti svoje osvezenje u rancu na leđima kao što se nekad radilo.Ko ima i želi naravno da će platiti i tu nema ništa sporno.Problem je što se na Kopaoniku ne može više skijati a to bi trebalo da je na prvom mestu.Paradoks je da se pored toliko novih staza i savremenih žičara skijanje na Kopaoniku svelo na STAJANJE U REDOVIMA( ni taj red ne umeju da organizuju)..Preteralo se u gradnji.Previše je ljudi.Ja se tamo vise uopste ne odmorim.Dodjem kući sa gorkim ukusom u ustima da sam nešto skupo platila a dobila sam jedno veliko NISTA.Taj stres pri dolasku,odlasku,parkiranju,taj odnos ljudi zaposlenih u SS prema skijašima,blato,prljavština,smeće,gradilišta…..E to je problem a ne cena čaja !
(+99) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Слажем се са ценама за Копаоник, неке ствари немају смисла. Али рекао бих да Копаоник држи неку врсту монопола на скијање у Србији - практично је једини већи ски центар у Србији (Торник и Стара планина не могу да се пореде са њим по броју стаза) и већина људи тамо иде највише због близине. Јахорина се последњих година почела приближавати Копаонику, пре тога није било за поредити, мада и тамо са ценама се полако приближавају Копаонику, али даље је, а кад се иде са породицом и то је битан фактор.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Takođe,da li je ikome zasmetalo što ne postoji papirna mapa za skijaše ko prethodnih sezona? Mapa koja postoji je turistička mapa sa ucrtanim kafićima/hotelima, a staze nigde...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Био сам прошле недеље на Копаонику, гужве уопште није било, скроз другачији утисак! Наравно да би добро дошло још које веће скијалиште у Србији: Стара Планина, Голија, ... Погледајте само колико скијалишта има у Тиролу!
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)zmaj je zaboravio da pomene i Mašinac :D
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Dragi skijaši, kakve su staze ovih dana na kopu? Da li se dobro drze s obzirom na blagi plus... I da li ima gužve? Srdačan pozdrav!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Upadam malo kao padobranac, ali da pitam ... pricalo se prosle godine da ce se raditi nove zicare od vojske do vrha MK i od nove crkve do Pancica... Ima li nekih naznaka da ce nesto krenuti da se radi do sledece sezone tj po zavrsetku ove zimske?Hvala puno na odgovoru,Aco
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)stevs, da li imaš informaciju o povređenom detetu od sinoć? nikada više kamikaza na noćnom skijanju kao sinoć na pančiću, redari bi trebali nešto da preduzmu dok neko na nastrada
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@FilozofKOPŠto se tiče Jahorine sve se slažem ali rođeni kad su u pitanju Alpi grešiš mnogooooo..pa u većini ski centara žice/gondole kreću sa 1400-1500 mnv i idu ka vrhovima (kao na Kopaoniku) e sad ako si nekad bio na Alpima znaš da krećeš da skijaš sa vrhova koji su naravno goli ali kako se spuštaš, negde oko 2000 mnv ako ne grešim, ulaziš polako ponovo u pojas šume kao na Kopaoniku , Jahorini ( inače i na Pančiću nemaš ni zbun a kamo li drvo jer se iznad pojasa šume). Znači u velikom broju ski centara imas da skijaš i na "kršu i goletima" ali i kroz šumu, na tebi je da li ćeš ceo dan da se vijaš na + 2500 nmv ili ćeš da se spuštaj i niže..
(+30) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)o kopaoniku mogu samo da mastam,imam platu 40,ooo dinara.od cega, sve je preskupo skupo...kopaonik vise nije ko nekad , nekad kao u moje vreme,,sve se svelo samo na novac i sto vise gradnje da se sto vise zaradjuje na struju,info ,kablovsku itd.kuces gore kad ja u sopstvenoj drzavi moram da platim moje 3plate da bi uzivala...da me neko ne shvati pogresno...zalosno sto se sve svelo na novac.:''(:''(:''(al ok onaj ko ima nek uziva..sirotinju i bogu si teska.
(+68) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)milan (Android):Raspon cena imaš ovde:Link >>>
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Везано за храну: у Ало Ало 5 ћевапа са кајмаком је 650 рад, сасвим добра порција за паузу на скијању
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da se nadovežem na tvoj komentar. U preriodu 26-29. Decembar je grupa skijaša isto tako vozila kaskaderski noćnu stazu. Slažem se da noću ima manje ljudi, ali i dalje ima solidan broj ljudi. Momci su se spuštali u paru uglave skije jedan u drugog i dole, pa njih trojica puste pravolinijski preko hupsera i svega, a po stavu skijanja bih rekla da ne mogu baš da se zaustave kad oni to požele. U nekom momentu sam videla redara na stazi, ali sa pomenutim momcima nije ništa bilo jer već na sledećem spustu su radili sve isto.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kakva deblokada brzine, o čemu vi to? Pre će biti blokada razuma. Kakvi so to roditelji koji deci dozvoljavaju ovakvo ponašanje, nije u pitanju samo sopstvena bezbednost tog deteta već i drugih skijaša koji mogu lako stradati ili dobiti ozbiljne povrede nakon susreta sa takvom brzinom. Inače sam takođe stava da deci treba zabraniti pristup crnim stazama. Čak i u pratnji roditelja. Crvene su sasvim ok za bolje skijaše i znatno bezbednije za decu.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nebojša Po mom iskustvu ništa.Meni je izgubilo dete od 10 godina koje je skijalo sa mnom.Nisu sa Karamana (10) hteli da nas izvuku jednu žicu gore pa posle možemo da se vratimo.Posle tri sata natezanja zvala sam i direktora ski centra,rekla da ne tražim novi ski pas,da me izvuku jednu žicu,da ću doći da pokažem slip od kartice da je ski pas kupljen,da ću platiti posebno tu vožnju.Rekao mi je citiram ”idite gospodjo peske”.Bilo je to pre dosta godina ali sudeći po iskustvu od pre par kad sam se povredila ništa se tu promenilo nije.Neljubazni ,nekulturni,nezainteresovani i bezobrazni.Dobro je samo do momenta kad im ostavite pare,posle toga ih ne zanimate puno.
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@vlDeca ne vode racuna o svojoj bezbednosti. Pogotovo u tim godinama. Desava se to veoma cesto. Mozda je to nacin da se prebrodi strah od brzine, ali sto taj strah ne prebrode na blazim stazama kao Mali Karaman, Karaman...Bila je situacija prosle sezone da se odrasla osoba tako spustala i izgubila kontrolu nad skijama i zavrsila izmedju sundjera i topa za osnezavanje.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)