Dva odlicna dana za skijanje na kopu, u petak pravi prolecni dan, danas vise zimski. Prosto neverovatno da skijamo u aprilu, poslednjih 10ak godina verujem da je bilo dosta slucajeva da u sred najvece sezone nema dovoljno snega. Nema ni guzve naravno.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas pravi januarski dan. Gusta magla na vrhovima, hladan vetar, temperatura u blagom minusu i sneg tokom celog perioda skijanja. Staze odlično držale do kraja. Priličan broj skijaša za ovo doba sezone, ali bez većih gužvi. Gondola 🚠 odlična veza do vrha za one koji mogu na jedan dan iz Brzeća. Sve u svemu solidno skijanje danas.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Za prvi deo Vaseg komentara u vezi parkiranja ste potpumo u pravu ,ali ne i oko muzike.Kao sto rece neko ,pustiti da oslusnemo planinu( ili ono stoje od nje ostalo)....
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sjajno opisano stanje stvari.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Lepa beše sezona kako smo se nadali od ove korone i kako je kilavo počelo sa snegom u decembru.Do prvog snega smo sa bojazni samo osluškivali Acu Čačak,Kimija i pratili dugoročnu prognozu iz sata i sat.Ostaje mali,baš mali žal što ne uhvatih bar jedan dan skijanja ovaj poslednji vikend.Polako jenjava ovaj forum do iduće sezone koju željno očekujem da isprobam i primenim "skilikepro"pravila na stazi.Ostajte mi zdravo ski populacijom i ljubitelji ove divne planine!
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Dolazi kraj još jednoj uzbudljivoj sezoni.:(Kao što reče Krle da polako jenjava ovaj forum jer dolazi kraj još jednoj čaroliji koju nam je omogućila ova čarobna planina.Naravno Kop nije još rekao poslednje što se tiče snega, ali kalendar je neumoljiv.Dolazi polako proleće i priroda se budi, sve će da živne a ovaj forum lagano odlazi u hibernaciju do pojave prvih snegova na Alpskim glečerima krajem avgusta i početkom septembra.Zanimljivo je da proleće na ovom forumu počinje u septembru i oktobru kad se ovaj soj tako čudan i poseban a zovu ga skijašima, borderima, snegoljubcima budi u iščekivanju snežne čarolije na ovom divnom parčetu zemlje kojeg zovu KOPAONIK.Po običaju na kraju svake sezone poželeo bih svima vama najpre puno zdravlja koje nam je najbitnije, a onda lične uspehe na poslovnom planu i jedno prelepo leto koje će nam napuniti baterije za sledeću sezonu o kojoj već sad svi maštamo.Živeli dragi moji.:)
(+56) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Znam da je i te kako neisplativo raditi na dalje, ali Ljevnajic je drzao sezonu skoro pa do poslednjeg cm snega i tako je bilo godinama. A sada snega u odnosu na datum ima vise u ne znam koliko prethodnih godina. Da li je to bilo zbog njega zapravo je apsolutno nebitno, samo konstatujem. I bas nista ne prejudiciram, samo moje licno zapazanje. Pozdrav svima, bila je ovo odlicna sezona.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)PLANINAR- U pravu si da je Kopaonik prelep i u ostalim godisnjim dobima, i sve to stoji, a jedino sto gresis je to da ja nisam pisao da Kop ne postoji u ostalim dobima godine vec sam govorio o ovom forumu koji u odnosu na zimsku sezonu gotovo zamre ili ima zanemarljiv broj komentara. Vidimo se na leto gore i svako dobro ti zelim.🤗
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jel ovaj dan poslednji u ovoj sezoni ili....😉 U svakom slučaju jedna sjajna i duga sezona. Bili smo hejtovani od strane medija i kriznog štaba celu sezonu, ali smo izdržali. Svako dobro svima, i da se vidimo dogodine ⛷️⛷️⛷️
(+42) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Skijanje je zivot,sve ostalo je sporedno!Vrh sezona,sve pohvale skijalistima,pa se vidimo za 5,6 meseci!
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@nk, za mene su Bele reke poslednji put radile 27.3.2021. Šalim se malo, naravno, ali tog vikenda se dosta skijaša spustilo nesređim stazama. Pitanje je kad je poslednji put ratrak prošao istim... Znam da je žičara (dvosed koji je išao 25 i više minuta) možda pre 6 godina poslednji put radila za izvlačenje iz Brzeća a same staze.. nisam sigurna.. ima sigurno 10 i više godina. Svako dobro!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Završiti sezonu sa 90cm prirodnog snega nije baš normalno!Jurenje evropskih trendova sa otvaranjem sezone početkom decembra, silovanje skijanja na veštaku sa dve otvorene staze i brdo blata okolo je totalni promašaj.Ko god imalo poznaje Kopaonik, a lako se provere i meteo izveštaji, uočiće da se na Kopaoniku bez problema može skijati do maja.Nadam se da će to da shvate i SS i hotelijeri. Ne verujem da im se isplati da zvrlje prazni svaki decembar.Pozdrav za sve i hvala Kopaoniku što nam je dao još jednu sjajnu zimu :)
(+73) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Otvorite za vikend i stizemo 😊
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Koliko netaknutog snega...
(+30) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Hvala puno VL na iscrpnom odgovoru. Znači mi baš.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)VLADIMIR- Ima dosta stvari koje utiču na sve ovo o čemu pišeš. Prva čini mi se i najvažnija je da ljudi po inerciji čim u dolinama krene toplije vreme i bujanje vegetacije logično gube percepciju o zimi, snegu i svemu što oni nose sa sobom. Druga je da ne postoji rekao bih tradicija da se skija tokom celog Aprila jer su vremenski uslovi zavisni od godine do godine. Treća je da u Aprilu uglavnom kreću poslovi, raznorazni radovi a samim tim i vremena za posetu planini je drastično manje. Bojim se da bi parcijalno reašvanje ovog pitanja bilo od neznatne koristi i da bi mu trebalo prići na što sveobuhvatniji način. Najvažnija stvar je da se osiguraju što sigurniji uslovi za skijanje, za šta je neophodana snežna podloga koja bi se mogla obezbediti kontinuiranim osnežavanjem najsigurnijih staza tokom svih dana u sezoni kada postoje uslovi za to. Siguran sam da bi se na ovaj način gotovo sigurno obezbedila snežna podloga. Morao bi ceo april da udje u kalendar skijanja, naravno uz odgovarajuće popuste koji ne bi bili samo simboličnog karaktera. Što se tiče ovog zatopljenja za praznike ono je logično posle dugotrajnih pravih zimskih uslova na skijalištu. Ko posmatra vreme na Kopaoniku pogotovo u zonama iznad 1500m primetiće u velikom procentu da se ukoliko je zima blaga april i početak maja dobijaju hladne periode koji su logičan sled u prirodi koja nastoji da svemu daje balans. Imali smo neuobičajeno topao decembar i bez snega pa evo april je bio kao balans. Kad imamo hladan novembar i decembar gotovo po pravilu april je blag ali sa dosta snega u zalihama. Poenta svega je da se gotovo uvek mogu obezbediti ako ne normalni ono bar solidni uslovi za skijanje na Kopaoniku u Aprilu.... Veliki pozdrav.:)
(+36) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Infokop ima statistiku od 2006 a Aco ima i pre 1990. Covek najveci poznavaoc ove prelepe planine. Svaka cast brate.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Za kablovsku tv+internet ima Supernova (od juna u sastavu telekoma). Ako imaš fiksni telefon može adsl/box da se uvede. I Orion je na raspolaganju isto. Dosta ljudi koristi (4g) kućni net..
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Šta je sa kamerama na,centru od Jata, već koliko ništa nema, rešite to.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zdravo svima,Zna li se nešto o parkingu ovog leta, gde parkirati auto u centru i koje su cene. Ima li besplatnog parkinga i gde?Hvala
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Divno, Stevs, hvala puno! :-)
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Xenon:Za ovu sezonu trebalo bi da se proširi ski put od izlazne stanice gondole do početka Bele reke 2, da se uredi Bela reka 2 i proseče još jedna staza koja će biti u ogledalu Bele reke 2 i da se uredi kompletna Bela reka 1. Za sada se čekuju dozvole od Zavoda za zaštitu prirode da bi se krenulo u radove. Veštačko osnežavanje će saćekati ipak sledeću godinu.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Hvala za info Stivs, nadam se da ce Bele reke konacno raditi od sledece sezone...Imas li neke informacije za ove nove staze, od vojske do MK i zicaru Centar do Pancica? Sta se tu zbiva? Hvala i ziv bio!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Gondola u VN neće mnogo pomoći ljudima iz VN. Naselje je previše razudjeno pa će pomoći samo nekolicini koji su odmah uz početnu stanicu, ostalima je otprilile isto ako sedaju u kola da dodju na parking Sunčane ili te nove instalacije (ako tamo uopšte bude bilo parkinga?). Ima nekoliko varijacija za tu gondolu i po meni nijedna nije preterano pametna. Jedino pravo rešenje je da ta gondola ima medjustanicu na dnu Sunčane Doline a izlaznu stanicu na vrhu Sunčane prema Krastu - samo na taj način će gondola da se u potpunosti koristi pošto će biti skijaška! Bez toga, ako bude služila samo za izvlačenje su bačene pare. Naravno, podrazumeva se da ide iz VN a da je na Sunčanoj samo medjustanica. Raščani nemaju šta da se “bune” što je Brzeće / Brus dobilo gondolu, decenijama su u mnogo boljoj poziciji, sama opština Raška 80% budžeta puni sa Kopaonika a vraćaju vrlo malo, JP rade jako loše: ne rešavaju pitanje parkinga, higijena ulica je na očajnom nivou, vodovod i kanalizacija katastrofa i tako dalje. Nego je to filozofija: nek komšijama umre krava, da ne dobiju ni mrvice. Sve češće se čuju zahtevi da se područje ski centra “izvuče” u zasebnu opštinu Kopaonik tj. da se teritorija preuzme od opština Raška i Brus koje su nesposobne da se izbore sa problemima i ozbiljno bave poslovima turizma. Sposobne su samo da uzimaju novac a zauzvrat vrlo malo da vrate.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Rade li se Bele reke? Hoce li ove sezone biti otvorene? Bilo je prica o jos nekim novim stazama, ima ne nekih vesti? Kakvu guzvu ocekujete u odnosu na proslu godinu, manju istu ili vecu?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)bla, bla,Mislim da bi sredinom Oktobra već trebalo da budu poznate cene, mislim da prodaja startuje od 1. Novembra (kada imamo popust od 15% na kupovinu pass-a)Pozdrav
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ljudi, jesu li realne ove cene smestaja prema Cenovniku koji je prikazan na sajtu turist.agencija? Cene su vece za 60-70% u odnosu na proslu godinu! Pogledajte smestaj u Apartmanima Konaci ili JAT apartmanima.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Petar (Android)Cene u JAT-u skoro 20% veće.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sta se desava sa wurstom, ski avenijom i lancem tih kafica koju su na tom potezu? Jel se samo renovira prostor il su ugaseni i postoji neki novi plan?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Smisljaju 2 cenovnika ,sa Covid propusnicama i bez.Ovi koji imaju, skijaju tek posle 22h.
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@SasaLeRecimo da neće ali to si mogao da pročitaš da si se malo potrudio...
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)To je ograda oko polazne stanice zicare Karaman greben,nista novo nije i nista ne blokira osim da ljudi prilaze kucici za radnike i zicari sa strane koja nije za skijase.
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zna li se nešto, hoće raditi Karaman greben ove sezone, mislim zbog gradilišta, šuta i građevinskog materijala koje je i dalje na stazi? :o
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li neko ima informaciju sta se desava sa Olgom Dedijer?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@SasaLe Covek cilja na to da nema svrhe da gondola radi za nocno skijanje,jer sta ce ti isti skijasi na vrhu Malog Karamana koji nije osvetljen i nije nocna staza? Kako cete doci do centra(sto je donekle i moguce po mraku) ,ali kako cete se vratiti na Mali Karaman? Ljudi smesteni u Brzecu za nocno skijanje ce i dalje morati kolima do centra za nocno skijanje,nazalost...ali tako je.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Opstinu Brus treba da je sramota. Drzava im izgradi gondolou od 27 miliona a oni nemogu da asvaltiraju prilaz gondoli... Katastrofa od blata...a vi pricate o nocnom skijanju...
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Dobro Sasaa,necemo pricati o nocnom skijanju...izvini!Samo bez ljutnje.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jedna, dve kamere mozda prenose neke bitne informacije, a vecina kamera nema bas neku svrhu, osim sto svakako volimo da bacimo pogled....koliko ih ima morale bi biti bolje postavljene.... do pre god, dve, cini mi se da su vernije prenosile atmosferu iako ih je bilo manje.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Lepo je videti osnežen Kop,uliva nadu za sezonu:):):)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jel ovo infokop ili infocovid?Dolazimo na ovaj sajt jer hocemo da pricamo o skijanju...ako hocete da pricate o koroni, mozete to sa svojim prijateljima, kolegama, komsijama, itd...Smrt koroni, sloboda skijanju 8)
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Moje pitanje je bilo da li je ok i da se u skorije vreme taba, da se sneg ne bi razleteo, znajuci da Krcmar nece otvoriti bar jos 20 dana, kako bi se sacuvala podloga.. Prioriteti su u ovom momentu drugi-kapiram. Znamo da tamo vetar otkida, a ne znamo da li ce za 14 dana biti -20 ili plus 10. Pa da se iskoristi ovih 50-70cm snega bar da se malo sabije, ne da se priprema kompletna staza. Ne razumem, pa zato pitam. Da znam- ne bih postavio pitanje. Da je srece, para i organizacije sa sadasnjim vremenskim uslovima celo skijaliste bi najkasnije u sled.sredu bi bilo otvoreno. Nit je ljudima gore lako, nit ima zelje,kapaciteta i interesa od strane organizacije da se to uradi pre NG. A ti robosrb umesto sto hejtujes, napravi neki inspirativniji nadimak.
(+36) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Na kameri kod Srebrnca izgleda kao da je ratrak presao i preko Gobelje :)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zdravo svima... nisam bio na kopu nikad ovako rano, a ove godine dolazim sa porodicom 20. decembra. Sta moze da se ocekuje da radi od staza tada? hvala unapred
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Tabač taba sve staze, bez obzira na to da li će biti otvorene ili ne. Za adekvatnu pripremu staza je potrebno vreme, da bi se sneg slegao, povezao, a kako bi dobro držale staze.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da bi staza dobro držala, treba vremena da se stegne sneg. Nije priprema staze samo proći dvaput ratrakom.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Srećan početak sezone :D:)
(+34) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@j.e.l.e.n.a.Džaba se jediti i očekivati logičnost od ovih naših "experata". Odgovor na Vaše pitanje bi bio u stilu: "Jel znate vi kad naš (radnički) autobus ide, moramo da stignemo kućama?!"Btw, poenta gondole je da Brzeće spoji sa centrom i da radi do kasno u noć i eliminiše besmisleno vozikanje kolima...ali kome je pišem...
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)I da dodam kad ima snega treba sa se poveze jos Jaram staze sa Mali Karamanom i to je to do 31.12 .Sve najbolje
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav, zna li neko koliko kosta taksi od naselja do centra? Dolazim sa bebom pa ne bih da idem ski busom.hvala
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li postoji neki logican razlog zasto gondola radi skraceno?@Stevs da li imas vise informacija kad mozemo ocekivati da gondola radi barem pola sata pre i nakon ostalih zicara? Ili da otkazujemo smestaj u Brzecu :D
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)