@gunners Jeste, donekle si u pravu. Drugi problem je što mi imamo samo jedan skijaški centar gde se može iole pristojno skijati, zato se tu stvaraju gužve. Za Staru Planinu je svašta najavljivano ali još uvek ne može da se poredi sa Kopaonikom
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Velika količina teškog snega + veoma jak vetar i ode vrh.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@ Ljubinko, Pao je težak, vlažan sneg pre par nedelja i pod njegovom težinom se polomilo dosta drveća.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Voleo bih da čujem objašnjenje ljudi koji bacaju sa žičare, limenke, plastične flaše, prazne paklice od cigareta itd. šta misle ko će to da pokupi? To nisu ljudi, to su divljaci!
(+84) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ja bih stvarno voleo da mi neko objasni sa naucne strane koja je verovatnoca da se zarazis na skijanju. Kada kazem skijanje ne mislim na sedenje po kaficima na Kopaoniku, nego bas na pravo skijanje. Svi nosimo maske, rukavice, kape, skafandere, na oko 2.000 metara nadmorske visine, svez vazduh, suma, distanca uvek velika...bezveze se dize panika oko skijanja. Zatvorite kafice i restorane na skijalistima, to je ok, ali ne dirajte staze i zice. Onima koji provode veci deo dana u kaficu svakako i nije mesto na Kopaoniku.
(+86) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Na Kopu je predivno, veje sneg, skijanje savrseno. Kafane rade, nadam se da ce tako i ostati. Baba Marta se javlja 😍
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ana devojko, niko se ne ljuti na tebe, opusti se. Samo nas pusti da se radujemo odlasku na skijanje. Volimo te.
(+41) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nadam se da sled.sezone nece biti diskusija o koroni, nego o nekim novim stazama. Bio sam od subote uvece, jutros se vratio, bilo je super skijanje. Zao mi je ugostitelja jer ljudi zive od toga, ali meni je prijalo zatvaranje jer guzve nije bilo, kao da sam bio u nekom manjem austrijskom skijalistu gde ima vise skijasa, a manje hijelurona, vestackih trepavica i primitivnog testosterona. Steta sto odlazak na Kopaonik predstavlja neki status. Bilo bi lepse da je to rezervisano za Zlatibor, a da Kop ostane skijaska planina. Dobro bi bilo i da se nesto uradi i na Staroj planini( kad na Brezovici ne moze) jer sa one 2,3 staze svo ono ulaganje je bilo apsolutno uzaludno.
(+45) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Ana Ajde poslednji put da se osvrnem na ovu temu. Niste u pravu za ovo, nikako. Vi I vama slični ste zapravo dosta neozbiljni, kada vičete kopaonik kopaonik, a ne shvatate, da za zaražavanje koronom nije bitna geografska lokacija, već ponašanje ljudi. U prevodu, ako vičete kopaonik kopaonik, onda biste trebali da vičete i Beograd, Beograd, ili Novi Sad Novi Sad. Kada kažete "zatvoriti kopaonik" mogli biste onda i reći "zatvoriti Beograd" jel tako da zvuči čudno?! Planina kopaonik većinom pripada opštini Raška, manjim delom opštini Brus, i kao bilo koje mesto u Srbiji, ono ne može da se "zatvori" tek tako, jer je ustavom zagarantovano pravo svim građanima da se slobodno kreću po celoj teritoriji Republike Srbije. Ako kafići rade u beogradu i novom sadu, oni rade i na kopaoniku. Ako se sportom slobodno može baviti u Novom Sadu i Beogradu (teniski tereni, teretane, atletske staze na otvorenom, zatvorenom, fudbalski tereni, treninzi rukometa odbojke) onda se sportom sme baviti i na kopaoniku. Što se tiče zaražavanja u ugostiteljskim objektima, virus ne zna da li je ugostiteljski objekat na kOpaoniku ili u Hondurasu. Ja dnevno jednu kafu popijem u kafiću i u Novom Sadu, i na Kopaoniku. Kakva je razlika? Sada nedozvoljenih noćnih žurki u Beogradu i Novom Sadu ima barem 30 puta više, propprcijalno gledano nego na kopaoniku. Ako se zatvaraju kafane, to se radi na teritoriji cele Srbije, i tu kopaonik nije bio izuzetak. Eto, u tom smislu sam mislio i rekao da mračite, jer ste mešali pojmove. A u krajnjem slučaju, zarazu je donesena na Kopaonik iz gradova, i nije se desilo obrnuto
(+68) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)i pazi samo na pocetku staze ratrakom izrovare da pomislis da nema dalje. To polako prodjes i strikas posle. Mada sam ja u magli uleteo u to i vrhunski me protreslo. Da ne kazem razbacalo na sve strane.(bez pada ) Bitno je da imas snega.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@MarkoNaravno da neće, cepaj slobodno kad ima uslova. Inače, danas i juče je dvojika mogla da se spusti, s tim što su levak i dno kritični, viri razno rastinje i po koji kamen. Ali za iskusne skijaše nije problem. Sutra već sumnjam da će moći.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li se zna da li radi skijaliste za vikend?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nikad do ove godine nisam skijao u martu jer sam mislio da je tad sneg težak. Al ovo je super. Bolje nego u januaru. Svaka pohvala za Kop.
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ha ha , ma da kao i sve je njihovo a nista nije.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sta je problem bio sa gondolom za vikend i danas? Planirao sam dolazak u Brzece sledeci ili onaj tamo vikend, ali sada se dvoumim ako gondola nije pouzdna.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Mart na Kop u nikada nije izneverio ...Budite mi zdravi ...
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Gondola. 06.03. Krenula u 09.30. Napravila se gužva. 10.03. Dva sata kasnila. Išli autom. 13.03. Dva sata kasnila. Auto... Parking poskupeo 12.03. sa 300 na 500.
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Oni koji kažu da su staze i uslovi za vožnju očajni, trebali bi malo da ulože u unapređenje svog skijanja, savladanja novih tehnika, kao i u duže i široke skije, a ne celog života da voze 165cm, i radijus 12m, pa bi tada videli, da dani poput današnjeg, mogu biti "jedni od onih dana"
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Meni je danas bilo super za skijanje, budite realni, takva je trenutno situacija, sneg pada poslednjih 24h. Malo za promenu vožnja po dubokom snegu, novi izazovi, posmatrate to na taj način. Budimo srećni što skijališta uopšte radi. Za pravog skijaša nema lošeg skijaškog dana, napravite sebi ugođaj.
(+62) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Gledajuci ovo jutro deluje da danas skijanje mozda bude tek popodne. Nanosi snega su ogromni, a vidim da duva i dalje jak vetar. Pitanje je sta ce od staza raditi. Nadajmo se sto skorijoj normalizaciji vremena i bar nekom zraku sunca.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Hoce. Brnabicka je malopre rekla da skijalista nastavljaju da rade, ali da se zatvaraju kafici i restorani u skijalistima. Takodje je rekla da ce krizni stab insistirati na zatvaranju skijalista u potpunosti, ali da ce se o tome naknadno raspravljati.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ništa mi nije jasno Gobelja , Gvozdac u zavetrini a neće da je puste da malo skijamo ovo nema smisla za punu cenu skipass
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Gondola treba da radi od 9 , ali treba da zavrsi u 16 30 h
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Muk, svako dobro Vama i Vasoj porodici, divno je videti nekog sa tako pozitivnim razmisljanjem, da nam je vise takvih! Eto, probala sam danas i dubok sneg po prvi put i odusevila se, kud nisam ranije! :) Znaci danas fenomenalan dan. Inace, danas do 12-13h Duboka 2 odlicna! Sneg koji je pao je zaista fenomenalan, jedino treba paziti na led tu i tamo. Ujutro u 10 se spustate bukvalno sami, jako malo ljudi ima, iako dosta staza nije radilo, na zicama se ne ceka gotovo uopste. Snega je toliko palo da moze do 1. maja da se skija, samo da ne zatvore skijaliste. Ko dodje u drugoj polovini naredne nedelje ima da uziva. Ziveo mart i martovsko zatrpavanje! :)
(+52) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@IvanI ja se godinama pitam to isto, ali, u svim ski centrima po Evropi. u kojima sam bio, sredjivanje staza poçinje odmah po zatvaranju staza.....niko ne radi ujutru..pa ako pada sneg tokom noći, na stazama je mnogo snega.....ne znam...možda mora tako..jer se staze smrznu preko noći, ne znam...bilo bi dobro ako neko ima proverenu informaciju da nam objasni.....
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li neko zna kako se skidaju fleke sa ski jakne,nastale kaplanjem ulja sa zicare.Unapred hvala!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav, videh da gondola povremeno ne radi...dali je radila danas i da li se zna da li ce ista raditi sutra?? Pozdrav i veliko hvaaaalaaa
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Stevs, mozes li da nam kazes da li ce skijaliste raditi punim kapacitetom zakljucno sa nedeljom 28.marta ili do cetvrtka 1.aprila? Naravno, ako imas takvu informaciju... Hvala unapred na odgovoru.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nista od sneznog rekorda, rekao bih... Vise nego 2015., ali manje nego 2006...
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li neko može da da informaciju zbog čega je svakog dana problem sa gondolom?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ako može informacija od nekog ko je sad gore, kakvi su prilazi od jošaničke banje i raške, i dali je put dobro očišćen oko centra, i prilazi parkinzima, s obzirom na ovolike padavine, hvala znače ove informacije nama koji dolazimo narednih dana.:)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Stevs, Daj neku informaciju do kada ce raditi skijaliste?! Neka bude i nezvanicna, ali bi bilo lepo da ljudi koji planiraju dolazak imaju kakvu-takvu info... Unapred hvala
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ja sam dosao lastinim autobusom danas i od Josanicke banje je prohodno sve i ocisceno. Ako autobusi idu moze svako sa autom.Pozdrav svma
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ako ne puste do 11.04 nista nisu uradili. Tad su uskrsnji raspust na zapadu i doći će ljudi posto se drugde ne skija.... Pamet u glavu i ako do sada niste zatvorili sad u fülű do 11.04.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ne znam šta bih vam rekao oko rada skijališta za dalje, a da bude pouzdana informacija. Plan je da skijalište radi sve dokle bude bilo interesovanja. To znači da će u nekom trenutku da se prvo redukuje broj žičara pre konačnog zatvaranja. Prvi korak je redukcija noćnih staza te trenutno radi samo Karaman greben. Za vikend će biti baš popunjen Kopaonik, te očekujem da otvore i Pančić za noćno. Jedino što sve ovo može da poremeti je neka odluka Kriznog štaba, što ja lično ne očekujem.
(+40) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Odličan put preko Josanicke banje
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Rudnica suva kao barut, ako krene neko tuda. E drugari, da li neko zna, da li slikaju za poludnevni ski pass?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ljudi,pauk nosi kola parkirana van parkinga kod Sunčane,na putu!
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas bio da stavim tacku na sezonu. Kao sto sam u predhodnom postu napisao,ko ide iskljucivo zbog skijanja ovo su dani za njega. Nema guzve, staze dobre ,mirno kao nekada sto je bilo. Krcmar radio sto je odlican potez. Jedino ne znam do kada ce skijaliste raditi. Sto se snega tice moze jos dugo,ali da li im se isplati da se vrte zice skoro prazne to oni najbolje znaju. Pozdrav do decembra svako dobro.
(+42) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Kkk:Lično ne verujem da će biti gužve. Kopaonik je trenutno praktično prazan. Biće malo više ljudi za vikend ali ne očekujem gužvu. Od ponedeljka ide najverovatnije još veća redukcija rada žičara. Zavisno od interesovanja ali vrlo je moguće da će od sledeće nedelje raditi par žičara ili samo Karaman greben.PS: Nemojte da me držite za reč. Opet kažem sve će zavisiti od interesovanja.
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Biće ovo fantastično zatvaranje sezone. Mi dolazimo večeras. Neki moji prijatelji za vikendMislim da će do kraja nedelje biti pristojno popunjeno.Od ponedeljka če Kop verovatno biti prazan, ali ko je mogao i očekivati sezonu do pola aprila.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bice preko 2000 skijasa u pet, sub i ned.To ce se znati jer ce u 9.15 na krcmaru biti 100 skijasa na cekanju, jedva cekam da budem u redu.Centar ce raditi zakljucno sa nedeljom 18. april 2021. Nadam se da ce se prodati i vise karata.SS veliki aplauz za sezonu!Povecajte plate radnicima (stalnim i sezonskim) i molite se (a i borite se) da se zabrani dalja gradnja na planini, bilo gde, bilo kada, bilo koja povrsina.
(+44) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nadam se da u subotu neće biti gužve. Inače od subote se zbog potpune rekonstrukcije zatvara put preko Jošaničke Banje. Zatvaranje traje do novembra.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)16000 komentara🎉
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)sve znam, tuljan gledao nisam pošto nisam ni pretpostavio da može da radi, kao što je bilo i sa Krčmarom.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)I ja mogu da potvrdim isto! Dva bela mala aviona su preletela preko centra. Drugi je pustio beli trag po sred centra. Leteli su po mojoj proceni na 50-100m maks.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kopaonik nije nikakva zabranjena zona za letenje, može da leti ko god hoće kako god hoće. Štaviše, na kopaoniku su ucrtana letelišta za paraglajderiste i jedriličare.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da, zatvarale su se. Kakav Bonstil, kakve gluposti. Pa masa skijalista u Alpima se zatvaraju sredinom aprila, bez obzira na meteo uslove. Jedan Val Thorens se zatvara uvek u prvom vikendu u maju mesecu. A zna da bude i preko 2m snega.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ljudi 😉 veje sneg, u pon/uto još 30+cm snega, danas tvrde staze, mećava, pašće do sutra bar 10cm snega. Gre’ota da se sezona zatvara, jedan je ovakav april, a skijaša ima dovoljno (obično u aprilu nema nikoga a sada ima mnogo više nego “normalno”). Zato: Skijalištima Srbije, ostavite bar 2-3 žice do Vaskrsa, dobro je i za marketing a i za nas skijaše ⛷
(+35) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li se neko seca kad je poslednji put bilo skijanja za 1.maj? Kad je ekologija u pitanju, ne znam zasto nijedna vlast bar elementarno ne resi pitanja nekulture adekvatnim kaznama, ekoloskim akcijama, stimulacijama i slicnim stvarima. Nikom to ne bio bio politicki minus, nego plus. Ljudi su okrenuti sebi slicnima, pa im je strano kad neko baci pikavac sa zicare i sto ima tone plastike kad se sneg otopi. To je Srbija i da su Srbi malo svesniji narod, drustveno odgovorniji, ziveli bismo u drugacijim uslovima. Ovako je Kop paradigma svega sto nas okruzuje. I dobrih ljudi, i stoke koja baca otpatke, i nelegalne gradnje , i menjanja urbanistickih uslova, i ljudi koji dodju u kolima od 100 000 evra i mucenika pored njih koji lopataju na -20 da bi uzeli neki dinar, i prirode, i silikona..
(+45) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)