Danas nije bilo jakog vetra. Nije bilo smanjene vidljivosti do mozda 16:15 kad je poceo da pada jace sneg. Jedini razlog zasto zice ne rade je ili zbog loseg odrzavanja zicare ili zbog potpunog neodrzavanja staze. Gobelje , Jaram, Gvozdac ako ne rade znajte da nijedan tabac tamo nije poslat. Malo jezero nece raditi jos 3-4 dana sigurno, ko zna da li ce popraviti zicaru, a da utabaju sav onaj sneg im treba par dana jer se staza ne dira.Tokom celog dana, pored 5-6 istih pesama koje se menjaju vec neku godinu za redom, na razglasu nam objasnjavaju kako treba da rasteretimo centar i da idemo na parking kod jarma i gobelje. Nemam reci za ovaj bezobrazluk. Ideja skijalista srbije je verovatno da skijasi koji dolaze kolima ne zauzimaju mesto ovima sto idu u gorski/grand itd, a da se usrece parkiranjem na mestu gde ne rade staze danima (bice i nedeljama posle ovog snega vidim ja).
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Skijas90Moja greska za Malo jezero. Zicara ne radi jer se sredjuje za kup, priznajem gresku. Svakako, pre tog planiranog zatvaranja je gasena zicara i nije sve vreme radila. Sve ostalo sto sam naveo je istina. Ako gvozdac, jaram ili gobelje rade poslednjih sat vremena, ne moze se racunati da su radile taj dan. Da si danas skijao video bi da danas vetar nije bio jak i da nas preko razglasa pozivaju da idemo na parking kod jarma gde zice trenutno ne rade ...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pa pobogu ne sve naravno.. ali kritične da.. One trule, one koje su visoke da mogu da padnu na žicu itd.. Siguran sam da im je to i posao leti... Ali treba raditi.. Bolje i malo a sa se ne radi nista... Čast izuzecima... od kraja raspusta pola skijalista malo malo pa ne radi....
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jedna kratka informacija.Na sugestiju da nam je skiinfo neažuran u jutarnjim časovima, kontaktirali smo JP "Skijališta Srbije" i našli zajedničko rešenje za bolju ažurnost. Naime o čemu se radilo. Svako jutro operater u Skijalištima unosi ski info, najčešće između 8:00 i 8:45. Problem je bio što do trenutka unosa novih podataka, stoje podaci od prethodnog dana. To je dovodilo u zabunu skijaše koji rano ujutru pogledaju ski info pre novog unosa. Sada se, nakon završetka rada žičara, sve instalacije deaktiviraju u skiinfu i tako stoje sve do novog jutranjeg unosa. Nadam se da sada neće biti jutarnje zabune, posebno za skijaše koji dolaze automobilima u centar, te kreću ranije na stazu.
(+73) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Brdjanin To nije plus to je pluscina 😄. Ma moralo je posle ovolikog snega da naidje period vecih temperatura. Samo da nebude velike vlage, nadamo se da ce preziveti Kop. I naravno da ne bude neke jake kise. Ski pozdrav.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zašto staza Malo jezero više stoji nego što radi?Moze li informacija sta od staza i zicara nece biti dostupno za vreme takmicenja? Ja mislim na FIS Evropa kup? Samo staze na kojima je takmicenje ili i pripadajuce zicare?Pozdrav
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zanima me jedna stvar ako je neko gore pa moze da mi odgovori, da li ima prostora ili prolaza da se ljudi spuste sa parkinga na pola Malog jezera dole do podnozija za ovaj period do 10. feb do kad staza nije u funkciji?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@RahanShvatam Vašu brigu, izbegavajte sedenje u kafićima (na otvorenom je sasvim ok), dok čekate na žicu i na samoj žici preko usana i nosa bandana ili fantomka, poručujte klopu, nemojte jesti po restoranima, zajedničke prostorije u hotelu izbegavajte.. Tako ja makar kontam za sebe (i moju porodicu), biće ok :)
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Gondola kreće za koji dan :) Javljam kada budemo imali precizan datum.
(+40) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Uzimajući u obzir temperaturu, staze su u solidnom stanju. Neke su mogle da budu bolje pripremljene, ali neću da hejtujem. Pitao sam redare za gondolu, kažu vrlo uskoro će biti otvaranje, ali Bele Reke neće raditi nažalost.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav svima , trazio sam ali nisam uspeo da pronadjem sta je sa marinim vodama A zasto nee radi i da li ce je osposobiti uskoro. Hvala
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ove godine su se interesi ljudi koji zidaju nemilice po Kopu i nas skijaša izgleda poklopili. Oni nisu mogli da propuste da ne strpaju lovu u džep ove zime, a nama je to što je Kop otvoren, u uslovima pretežno zatvorenih granica i pandemije, predstavljalo jednu od retkih mogućnosti da uopšte skijamo bilo gde. Pa se vratismo na Kop posle 2-3 godine. Sreda 3.februar, divno vreme, sunce i čini mi se da nije prešlo nulu. Krenuli sa 2x4b, nova Crvena Duboka (odlična staza), 3xstara Crvena Duboka, 4x Krčmar (2 stara, 2 nova) - nije bilo gužve, odlično, pa nova 20ica (ozbiljna staza, na žalost oko 12-1 već rasturena), zatim preko Malog Karamana (gde tanjir nije radio pa se na žicu čekalo 10 min i još 10-15 da se popne gore) i Marinih Voda (nije bilo gužve) na Jaram i Gobelju. Na Gobelji divota, nema nikakve gužve, ali na žalost je umor stigao, 4 spuštanja (crveno 12, 13e, 13c, 13a), pa nazad, veznom na Gvozdac, i sa Malog Karamana skroz do centra.Četvrtak, 4.februar, prepodne oblaci/magla, Suvo Rudište skroz u magli. Počelo je sa lutanjem po magli gde smo završili na novoj plavoj grani 4a, zatim 4c, pa nova staza na Karamanu, pa sa Karamana preko Pajinog presla skroz do kraja, pa Krčmar jedanput (za razliku od srede, sad je bila žešća gužva, valjda ljudi ibegli jer je bila bolja vidljivost). Posle toga prelaz na Mali Karaman, tanjir je radio pa na žici nije bilo gužve, i spustili smo se jednom niz Mali Karaman ceo. Opet gore, Ledenica, pa onda sledeća vožnja stari Gvozdac. U zajedničkom delu za Ledenicu i Gvozdac je bilo poteško, jer je staza već bila u prilično lošem stanju. I onda za kraj, na Marine Vode, opet radio samo tanjir ali je bila gužva. Posle toga na Jaram i Gobelju. Gobelja opet divna i bez ljudi, 7 spuštanja (12 plava, 12 crvena, 13 d, 13, 13 b i 2x13a), pa nazad. Opet preko vezne za Gvozdac jer je tanjir 10 crkao u međuvremenu. Sa MK skroz do dole, i onda još jedno spuštanje niz „crni Karaman“ :-) za kraj. Utisci:- Parking ok, 500 din ispred Konaka kao i ranije,- Izgradnja na Kopu je potpuno otišla dođavola, u centru niklo više hotela, na stazama niču novi lokali.- U centru na žicama KGB i Pančić velika gužva već od pola 10-10. Gužva na žici Pančić velika do kraja dana. Kao i u baštama kafića po centru.- Proširen deo od Pajinog presla do spoja sa Crnom Dubokom - dobra stvar, kao i nova Crvena Duboka- Novi Krčmar je pun pogodak, divna široka staza, u gornjem delu skroz blaga, pred starom medjustanicom se spaja sa starim Krčmarom i tu je nešto strmija ali ne previše (manje nego završna strmina Krčmara). Čini se i da su korpe na žici proređene, što je dobro jer je manji dotok ljudi na stazu. Ranije je bilo pogibeljno zbog gužve voziti Krčmar, sad je ok. Proširena je i vezna ka žici Duboka 1, pa nema gužve ni na njoj ni na završnoj strmini Krčmara.- Nova staza 20 dobra, ali da bi nju vozili treba doći odmah ujutro, posle bude rasturena.- Mali Karaman i dalje usko grlo, čim tanjir ne radi kolaps.- Marine Vode kad sidro ne radi može da bude gužva.- Gobelja milina. Hvala bogu da je loše žicama spojena sa centrom pa mnoge mrzi da šipče do tamo, dokle god je tako Gobelja će ostati oaza za uživanje na Kopu.Na kraju, glavni utisak je da je perspektiva Kopa sa besomučnom gradnjom nevesela. Smeštajni kapaciteti nadmašuju poprilično kapacitet skijališta, i u takvim uslovima dobrog skijanja može da bude samo ponekad tokom radne nedelje i van školskog raspusta. Gondola iz Brzeća (koju su puštali ova dva dana praznu u probni rad) će samo olakšati pristup skijalištu, dakle još više ljudi na skijalištu koje ni sad nema kapacitete za sve skijaše. Perspektiva je mrka.
(+95) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Cao ne bih se usudio da ti preporucim,nisam bio zadovoljan kada sam morao na Kopu da radim jer u Beogradu dajem na sredjivanje ljudima sa ozbiljnom mašinom. Ako mozes i ako imas u Makedoniji siguran servis,odradi tamo.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jos jedan FREE savet za sve. Kada vidite da zatvore sve osim KGB, MJ, Krsta, Duboke 2 i Masinca NE IZLAZITE na skijanje iz 4 razloga:1. Prave se neverovatne guzve jer radi samo 5 zicara2. Vetar je orkanski i to jugo - danas 120 km na cas - probija do kostiju3. I te staze sto rade budu najgori kacamak4. Korona - pogledaj stavku 1
(+61) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)1. Ljudi, gde se svađate sa ovima što negiraju Koronu. Ja se samo nadam da tim ljudima niko nije ozbiljnije nagrabusio od Korone pa valjda nisu svesni, ili šta god. Meni je samo žao što smo sami sebi najveći neprijatelji. Što nismo samosvesni kao nacija i ne brinemo za svoj opstanak kao neki drugi mali narodi. Ali to je što je.2. @Ski - koliko znam nema iznajmljivanja kod Sunčane (jedino ako ovi iz baze Novi Pazar iznajmljuju ali mislim 99,9% da ne). Jedino ovi po hotelima i apartmanima koji iznajmljuju po Veknd naselju i Treski. 3. Juče i danas kao što vidite katastrofa vreme i vetar ali ja nisam nezadovoljan kako su staze koje rade spremljene. Ruku na srce radi malo staza, možda i nisam sve posetio sve. Vreme je takvo, Kop ima takav problem, to je to. Juče i danas znatno manje ljudi, koliko kažu komšije po Treski haos im naravno kreće od četvrtka i ja tada i prekidam skijanje.... Znam da mnogima odgovara spajanje za Sretenje i ne osuđujem ljude, moja sreća da mogu da biram dane kada skijam.Veliki pozdrav svima i nadam se samo da ćemo biti malčice složniji kao nacija, da nas ne bi bilo svake godine manje 30.000 a i da povedemo računa o našoj prirodi jer je toliko ubijamo da će nestati zajedno sa nama.
(+44) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@JakovKoliko se secam nekada davno su spominjali neku stazu za nordijsko skijanje koja je valjda bila ili trebala da bude ili u stvari nikad ni nije bila špartana i održavana preko puta konaka i JATa.Ima kao neka staza gore od vrha KGBa kroz šumu ka vrhu Malog Karamana (ako se dobro sećam), ali to nema dodirnih tačaka sa stazom za nordijsko skijanje. to običan vezni put koga niko ne šparta niti održava. A sve mi je nekako i logično jer nordijsko skijanje kod nas nije popularno niti ga iko promoviše.Valjda jedino negde u Sjenici ili okolini ima neka staza tog tipa ali i to mi je saznanje iz treće ruke i na osnovu priče.Bilo bi sjajno kada bi se ovaj sport barem malo promovisao i kada bi u našim skijaškim centrima (a i ne samo njima) bilo barem po jedna staza, pa makar bila samo 2-3km u krug izšpartana i za classic i za skate. Tj za skate i ne treba bog zna šta. ALi classic stvarno može da u roku od pola sata savlada svako bez obzira na godine do nivoa uživanja i opuštenog taljiganja po špartanaoj stazi.Em je zdravo, bezbedno (koliko već može da bude) em jeftinije a i vrlo lepo....a iA i može da se komercuijalizuje jer isto podrazumeva i instruktažu i opremu i odeću i obuću i sl...Ako ima entuzijasta po ovom pitanju i ako se kod nas neko bavi nordijskim skijanjem rekreativno ili kako god, bilo bi lepo ako bi se pokrenula kakva takva kampanja i edukacija na ovu temu...i još kad bi se kakva takva staza spremila.. gde bi nam kraj bio....
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ko se seća, pre 15a godina je bilo i stradalih u sudaru sa bahatim "motornim sankarošima". Onda je neko rešio da zavede red pa je dovedena policija, kupljene im motorne sanke i počeli su da hapse one koji voze sanke po stazama i taj problem je rešen. Pre 7-8 godina policija se udaljila sa staza i sve je bilo ok do pre par godina kada su prvo počeli manijaci da jure uz KGB do prvog kafića gore ili do vučje staze. Sad vidim da je ove godine opšte rasulo opet i nanovo se čeka da neko nekog ubije.Ali OK, zašto bi skijalište bilo išta bolje od ostatka džungle zvane "Republika Srbija".
(+58) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li moze neko na google mapi da mi posalje gde je tacno ski lift Treska? I da li tamo ima parking ispred zice?
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jel moze neko tacno na google mapi da mi obelezi gde je parking kod suncane doline?Hvala.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@realno, pre 12-13 godina je zabranjena voznja sanki za sve sem policije, spasilaca ili redara. To je uvedeno posle nesrece u kojoj je nastradao mog prijatelja sin, koji je naleteo na sanke pri smanjenoj vidljivosti. Ta uredba i dalje vazi, ali se ocigledno ne postuje. Zvanicno, kada se rentaju sanke, dobija se pratilac i vozi se samo rutama predvidjenim za to, ali je pitanje ko gde vozi kada pozajme sanke klincima iz kraja ili kada neko ima svoje. Sanke nisu toliko skupe i ko moze da kupi vikendicu, moze i sanke, ali je pitanje koliko je odgovoran i kuda ce da ih vozi. Prijavljuj i dalje kada vidis nekoga da vozi stazom, dok se ne nadje neko sistemsko resenje, sta drugo...
(+35) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Smestili se u Brzećem, 250 metara od gondole. Planinska kućica, ekstra lokacija, ekstra domaćin. Iznajmili i opremu kod gondole. Popili rakijicu sa domaćinom i poželeo mu puno uspeha u radu. Mislim da će za par godina sve ovo biti neprepoznatljivo. Sada se već puno smeštajnih kapaciteta pravi. Rekao bih da danas nema puno gostiju, ali verujem da će za Sretenje biti puno skijaša.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sto se tice nordijskog skijanja, nekada je za to bila predvidjena staza Crvene Bare, do koje se dolazi kada sa parkinga ispred Konaka predjes put i udjes u sumu, pa ides jedno 300m ... To je prelepa staza ali mislim da to niko ozbiljno ne uredjuje vec godinama i da je koriste samo motorne sanke.Ta staza koja je obelezena na Karaman Grebenu ima nekoliko problema. Prvo, ne uredjuje se za klasicnu tehniku (nema spura), dok za skate tehniku moze. Drugo, staza je na 1400 - 1500 m nadmorske visine ili jos vise, sto uopste nije pogodno za vece fizicke napore. U svetu se ovakve staze prave do visine od 1200m, retko preko toga. Trece, da bi dosao do staze moras da platis ski pas ili da ides gore peske, valjda je ideja je da nordijskim skijanjem mozes da se bavis bez da platis ski pas !!
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sumpor,Ja sam to radio u upravnoj zgradi na Kopu, samo sam imao neke male vezice, ali nije ništa komplikovano. Napisu ti pisamce i odeš dole na salter i zamena uz doplatu. Ja nisam imao problema!!!!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Mozes da dokupis preko web shopa...mada mislim da ga prvo moras podici,jer je potrebno da ides na dopunu i ukucavas WTP broj koji stoji na kartici ski pasa,ali da pomeris datume isto mislim da ne mozes.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas je bio perfektan dan za skijanje. Mada se nije još zavrsio.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)da li neko može da mi preporuči mini bus do Kopa i nazad. oni što voze od vrata do vrata. šaljem dete, pa mi treba neka preporuka. hvala
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Izvinite pitanje jel parking suncana 500 din, i jel neko skoro parkirao kod marinih voda?
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@turistaako si iz Beograda, najbolje je da kupiš ski pass online, dobješ 5% popust i podigneš ga u Beogradu u Beosportovim radnjama ( Sava Centar i Beo).ako ne, imaš prodajno mesto u Brzeće, neposredno pre skretanja za Kopaonik na glavnom putu. Parkiraš na Jarmu, ima parking 500 dinara dan.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav, da li postoji neki parking kod ski lifta Treska i koja je cena? Hvala
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)santa justa mislio sam na otkaze rezervacija TAKMICARA po hotelima.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Alex Danas sam se vratio sa Kopa,preko Brzeća;) pratim kamere redovno kao i prognozu,da bih približno znao šta i kako. Čovek pitao za lance...ne trebaju mu za vodu na putu.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas je palo novih 4cm snega i sad ga ima 83cm.:)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)I kamere ispred Jata su u režimu prenosa uživo.:)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Данас идеално време, који степен изнад нуле! Стазе добре, мало више гужве било на Панчићу и К.Гребену и Крчмару
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)U subotu magla katastrofa....a u nedelju sunce od rane zore,ne prevelika gužva i uzivanje....staze su se dobro drzale.... Dobro je što su uveče minusu i što nije velika vlažnost.Nadam se da ce staze da drze još dugo......
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Šta je sa Skituljkom,nema bašte jel zatvoren ?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Aco, da li ce za vikend biti solidnog skijanja ili ce na stazama biti kacamak posle ove sedmice? Ovo nam je poslednja sansa za dolazak na Kop ove sezone pa nas zanima ima li smisla nadati se kvalitetnom skijanju? Veliko Hvala I Pozdrav!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas do podne skijanje vrh
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kakva je situacija što se gužvi tiče? Na kamerama više ljudi nego što sam očekivao..Ima li čekanja sem na KG i Pancicu? Hvala...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kako je krenulo, gore ce biti 15 stepeni danas.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Vec neko vreme vidim da Skituljko ne radi??? Zna li se razlog???
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@DraganOSvako ko papreno plati ski pass ima pravo da skija na stazi na kojoj želi. Po ovoj logici ko nije na vašem "nivou" nema šta da traži na crnim stazama. Bahatost se više ogleda u vašem komentaru nego ljudi koji se žale na zatvaranje staze.Druga stvar, ja u potpunosti podržavam treninge klinaca i zatvaranje staze za te potrebe. Ali ja nisam uspeo videti klince ni jednom. Ne kazem da nema treninga, ne kampujem je na vrhu ceo dan, ali ja ih nisam video pre podne. Sigurno se treninzi ne odvijaju od 9 do 16h. Ako klinci zbog škole ne mogu da treniraju pre podne, zbog cega se ne otvori staza bar do 12h potom neka je pripreme za klince.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Hipotetički, ako se sutra zatvori skijališta, da li hoteli vraćaju deo uplaćenog aranžmana. Ako neko zna
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@aco cacakIma li sansi da padne bar 10ak cm snega do sledeceg vikenda?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)ALEX- Nema potencijala za ozbiljnije snežne padavine do pred kraj naredne sedmice. Od subote veče pa do srede biće mogućnosti za osnežavanje staza ili bar kritičnih mesta na njima. Ako si gledao moju prognozu datu 22 februara ona je aktuelna sve do kraja naredne sedmice kad bi trebalo očekivati novo zahladjenje uz nešto jače snežne padavine.. Veliki pozdrav.:)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Mateja - koliko znam,samo ako te je zbrinuo GSS na stazi i ako nakon povrede se konstatuje trajni invaliditet. Tako je barem bilo pre 10 godina kada je moja žena povredila koleno.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Bla bla, Ako možeš da biraš, dođi od 1.3. jer će sigurno biti snega a jakog vetra ne bi trebalo da bude, što za narednu sedmicu ne može još da se kaže jer prognoza nije pouzdana za više od 5-7 dana. A i ko zna kuda će otići ovo sa kriznim štabom do tad.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)LOVEKOP- Evo lepa nova stara vest, za sledeći vikend stiže osetno hladnija vazdušna masa sa severa kontinenta i donosi snežne padavine posle dužeg vremena.:) Veliki pozdrav.:)
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Cile Podrzavam komentar. Dok nisam otisao na crnu stazu nisam savladao kratke zaokrete sa znacajnijim koriscenjem kantni i nisam naucio da kontrolisem brzinu i ritam. Svi koji su monopolisti na Gvozdcu i Ledenicama su iz materice izasli u pancericama i direktno su sa pelenama vozili pomenute staze unazad. Meni ne smeta niko, ali ni ne volim da vidim da neko pluzi na Crnoj dubokoj. Doduse, dokle god me ne ugrozava, ja nemam problema da vozi i klizaljke.
(+40) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas, s obzirom na vreme, solidne staze do 12h. Ne znam zasto je tokom dana zatvoren bio Krcmar, radio je ujutru i bio odlican. Cini mi se da ni crna duboka nije radila, i to ceo dan.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)