@Jelena: Govelja radi danas normalno kao i svaki dan. Na skijalištima postoje info table sa radom skijališta i svaki skijaš na “terenu” može da vidi da sve instalacije rade osim: Krčmara, Gvozdca i Gondole
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zbog cega mislis da ce krcmar biti tek posle 17. Otvoren?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Citam danas neki tekst na portalu Nova S i bas se iznerviram. Ceo tekst je u kontekstu da ljudi koji skijaju ne mare za koronu, a eto grdni lekari nam poumirase... Ne znam sta je cilj takvih tekstova, a vidim da ih oni s vremena na vreme ponavljaju. O komentarima necu da pricam... u glavnom,ljudi se gore bahate, sve je to polusvet i sl....mojih par komentara koji su u suprotnosti sa tekstom, naravno, nisu objavljeni.... Pozdrav skijasi i samo uzivajte!
(+30) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li neko može da nam kaže kada dolazi struja? Uporno zovemo ED Raška na broj 036 736 045 i niko se ne javlja.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)U Lidlu jeste gužva. Možda zbog toga na ulazu stoji čika koji ne dozvoljava da se uđe bez maske.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)BRDJANIN- U naše krajeve u drugoj polovini naredne sedmice stiže osetno hladnija vazdušna masa sa severa i severoistoka kontinenta, pa je za očekivati umerene i jake mrazeve. Slabi od -5 do 0c Umereni -10 do -5c Jaki ispod -10c Veliki pozdrav!:)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zna li neko kakva je situacija sa garazama na Kopu, u centru (ne parking mesta, nego bas garaza, ili podzemni parking, da je suvo). Gde ih ima, koliko kostaju, moze li se rezervisati mesto? Da li mozda neka vila ima svoju garazu a da iznajmljuje mesto i ljudima koji nisu smesteni u njoj?Pozdrav i hvala!
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Miljana .. guzva ce biti sigurno za vikend 13-14 pa onda je i 15 dan drz tako da se ocekuje sigurno veca guzva 12-15 (cet-pon) pre toga pon-uto-sre neverujem. Ako mozete birati birajte nedelju pre 1-7 feb ili tamo nedelju posle. Dan drzavnosti je neki spic sezone kao i ovo sto bude za novu godinu. S tim da mislim da ce biti manje u februaru jel sad je ipak i raspust.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Šta očekivati od vremenskih prilika u drugoj polovini Januara? 🤔 Zna li se šta? 👍
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nije u pitanju nekultura skijaša, stvar je u nekulturi cele nacije. Mi smo, generalno, bahat, nekulturan i sebičan narod i to se vidi na svakom koraku. Na svakom parkingu se može naći neko vozilo parkirano tamo gde samo njemu odgovara, bez obzira na to da li time ugrožava nekog drugog. U bilo kom redu će se naći neko ko će bez pitanja preći preko ljudi i završiti svoj posao... i sl... primera ima na sve strane... Najgora stvar je što kad takvom čoveku i kulturno skreneš pažnju, dobiješ neprimerenu reakciju u skladu sa njegovim bahatim ponašanjem, pa se na kraju ti osetiš jadno....Evropske zemlje sve to rešavaju strogim kontrolama i kaznama i to je jedino što bi nas moglo da dovede u red.Pozdrav svim skijašima i lepo vreme vam želim!
(+52) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pre svega da pozelim srecnu Novu godinu svima koji je slave po julijanskom kalendaru. @nije tesko biti fin Mislim da je situacija o kojoj pricas po malo konfuzna i da nisi bas 100% u pravu. Kada je u pitanju tresh muzika, pusenje, bilo sta drugo, glupiranje u korpi, zaista se slazem 100% i mislim da bi to uvek trebalo da izostane osim u slucajevima kada neko pita i dobije "amin" od "saputnika" za aktivnosti koje nisu da kazem dozvoljene dok ste na zici. Ni ja, ni ti, niti bilo ko drugi nismo nadlezni da donosimo sami pravila i sami odlucujemo kako cemo se na javnom mestu stititi od korone ili bilo cega drugog. Zatvaranje korpe tj. spustanje haube na Krcmaru ni u jednom trenutku nije na bilo koji nacin opisano od strane nadleznih, u ovom slucaju JP SS, kao nesto sto ne bi trebalo da se radi zbog povecane mogucnosti od infekcije virusom korona. Prica u kojoj ces se lakse inficirati kad je hauba spustena, i ne pije bas 100% vodu zato sto se zicara krece, postoji strujanje vazduha, hladno je, duva vetar, dakle nisi u zatvorenoj prostoriji a ono najbitnije niste okrenuti jedni prema drugima i ako postujete procedure- imate maske ili bandane mogucnost da se i ispod spustene haube zarazite je ista ako ne mozda cak i manja nego u npr. redu za zicu. Naravno, uvek treba pitati skijasa pored sebe, "jel ok da spustimo haubu", ali mislim da nije potrebno da pravis frku oko toga ako je neko to uradio bez prethodnog pitanja. Njemu je mozda hladno a tebi nije, ako on spusti haubu nece mu vise biti hladno a ti sigurno neces umreti ako predjes preko toga sto si zajunio. Pre svega izbeci ces konflikt, koji je apsolutno nepotreban, a i svoje dete ces zaobici sa stresom koje ono siguran sam dobija dok se njegov otac na njegove oci i usi svadja na ivici tuce sa nekim, kako si ti opisao. Opet ti kazem, slazem se sa tobom oko svega osim toga da neko nema prava da spusti haubu ako ti neces, a to da ti sam ili ja sam donosim neke nove mere koje su nam ionako preko glave necu ni da dovodim ovde kao deo diskusije jer mislim da je apsurdno. U principu jedini je problem u tome sto dolazi do tvoje reci protiv njegove, pa sad ko je jaci da istera svoje taj je pobedio. Ja licno kad bih dosao u tvoju situaciju ne bih se puno ustrucavao jer nisam dosao da se svadjam sa skijasima vec da uzivam u planini i skijanju pa bih samim tim i popustio jer mi zaista nista nece faliti. Nadam se da neces pogresno shvatiti moj komentar. Pozdrav tebi i svima, vidimo se na planini!
(+39) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@brdjaninpremisa da njemu neće biti ništa ako mu je malo toplije a ovome će biti hladno ako se ne spusti kupola je zapravo zamena teza. Kao što je njegovo pravo da zatvori kupolu i prilagodi atmosferu sopstvenom osećaju, tako je i pravo drugog da ostavi kupolu podignutom. Niti je bilo super ledeno niti je bilo ekstremno toplo.U situaciji u kojoj se nalazimo, uzimajući u obzir okolnosti da nije bilo nikog drugog, dakle bez gužve i potrebe da se bilo ko "nagurava" u tu korpu kad već sledeća je potpuno prazna i dolazi u roku od 10 sekundi, momak je svesno izabrao da sopstveni komoditet stavi ispred tuđeg koji je već bio tu i čekao da sedne na korpu.Bahatost tog momka ogleda se ne samo u tome već i u činjenici da je potpuno zamenario tuđi osećaj bezbednosti u ovakvom trenutku. Možemo da razglabamo na široko o statistčkim podacima vezanim za to da li je moguće zaraziti se u tim okolnostima (a moguće je svakako višestruko više nego kad je kupola podignuta samo je pitanje koliki je to procenat) ali to nije uopšte poenta priče.Poenta je da je taj mladi par sa gramom mozga mogao da shvati da je nepotrebno ulaziti na korpu sa nekim ko je već tu.Da sam ja bio na mestu čoveka sa detetom prvo je da bih verovatno sačekao sledeću kopru kad vidim da se ovi nabijaju baš na moju. To je možda jer sam verovatno stariji od njega i shvatio sam da mi je fitilj postao kratak za tu vrstu bahatosti pa sam počeo da izbegavam konflikt da ne bih napravio neku veću glupost. Lakše je onda meni da sačekam 10 sekundi.
(+44) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)kao veliki ljubitelj skijanja i boravka na kopu imao bih jedan predlog za skijalista srbije cak mozda i za vas sajt koji redovno pratim kao i vecina kop fanova.naime zivimo u digitalnoj eri pa mislim da je moguce ubaciti negde na jako vidnom mestu na sajtu i aplikacijama jedno lepo napravljeno uputstvo za ponasanje na planini da bi nam svima bilo lepse da bi se izbegavali konflikti a i da novopridosli kao i stari gosti znaju pravila ponasanja.mislim o tome od urednog parkiranja do bacanja smeca samo u kante.takodje kao drugo uputsvo treba napraviti pravla lepog ponasnja na stazi kao i redovima na zicama.mislim da bi moglo da se to lepo osmisli ili ilistruje i agresivno nametne da svi vide i procitaju zeleli to ili ne i bilo bi nam svima lepse i prijatnije odmaranje i uzivanje-hvala
(+55) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@suprimsistaknuta pravila ponašanja neće ništa promeniti. jer ljudi koji ih krše neće da čitaju to, niti ih interesuje, u beogradskim šoping molovima jasno stoji znak da je parking mesto rezervisano za invalida i svi znaju šta to znači...ali....bahata nekulturna stoka se ipak tu parkira....kako god..postoji samo dva načina za rešenje problema...prvi je da se kažnjava žestoko..svako kršenje pravila a drugo je da se normalni ljudi svaki put kad vide nekulturu žestoko usprotive istoj...ali...to je malo teže..obično se svi sklone i ćute....lično znam nekoliko bahatih bogatih ljudi sa Vračara koji se namerno parkiraju na sred ulice ...ispred kafića, jer ih mrzi da traže parking....a kaznu od 900 dinara će da plate bez problema, ako ih snime.....oni misle da su posebna rasa.....to se donosi iz kuće....komje kako vaspitan...bez obzira na pare i okolnosti....
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@ZVEZDARACBravo za komentar komsija :) Sebicnost je po defaultu osobina u Srbalja.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Za pusenje treba jos kamera pa sa se oduzima ski pass. Kraj. To sto nekome ne smeta tudja cigara je idiotizam. Sta mislite, gde toj gospodi zavrsi pikavac?
(+56) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav svim skijasima. Zanima me da li mozete da batalite svadje i ako postoji mogucnost da nam kazete kakvo je stanje na stazama i kako se skija sad na ovim minusima. Unapred hvala na info i vidimo se u ponedeljak.
(+38) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Iako je palo puno novog snega i temperatura je u dubokom minusu danas je skijanje po meni bilo extra... Sneg suv i nije problem i kada ga ima neutabanog po stazama...
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Deki Ne znam u kakvom je stanju put preko Brzeća, ali iz iskustva znam da je put preko Jošaničke Banje uvek sigurniji i gotovo uvek očišćen do asfalta.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Gondola je danas dobila upotrebnu dozvolu.
(+57) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ima li neko ikakvu informaciju ili prognozu, vezano za pustanje Belih Reka?Pozdrav svim ljubiteljima Kopa :)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Test uradjen i pcr i seroloski. Nije korona. Obican stomacni virus koji traje dan, dva.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Robosrb31/1/2019. Kopaonik. Pogledaj arhivu da vidiš koje su sve staze radile tog dana. Videćeš da ima greška da Gvozdac nije radio. Ja imam dokaz da jeste. SkiTracks aplikacija je korišćena, sin i ja prošli smo SVE staze koje su tog dana radile a to je bilo praktično 100% ski centra BEZ belih reka. Sve samo po jednom osim MK desna varijanta! Uz jednu pauzu od pola sata stigli smo sve da izvezemo do 16:20. Tačna kilometraža je 54,4km pređenih staza.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ok hvala ljudi saznao sam danas da je jak vetar zatvorio Krcmar .. sve najbolje nada se sutra boljem skijanje sve ostalo je bilo top vreme i nema guzve pravo uzivanje . :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@alex Uzas brate, -20 u poslednja dva komentara😆😆 Reci sta prognoziras za subotu, ja stizem u ponedeljak pa da se ne brinem... Sto se tice minusa, ne brini, ja cu ti dati plus, znam kako ti je😆
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zasto ne rade jedino kamere Srebrnac ?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@ Aco,dal ce se ova magla razrediti u subotu?Danas je okovala Kop,ne vidi se 20 m ispred sebe.Nemoguce je za skijanje na svakoj stazi.Pozdrav!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas dan katastrofa magla , staze lose .. mene samo zanima kako sad ljudi koji su na Jarmu mogu da skijaju tacnije dodju do Malog Karamana kad im neradi staza 10 ni Gobelje ..?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Tko sto ispod tnjira 10 Karaman ima vezni put ka stazi 19 Gvozdac i onda se sestosedom izvucete na vrh Malog Karamana Pozz
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Mare Nisam pocetnik, naprotiv, pa sam na tom veznom puticu za Gvozdac zamalo pao u onu padinu sa leve strane jer nisam video rupetinu koja mi je pokupila skiju jer se neki momcic mucio u plugu i rasirio skije da nisam imao gde da ga obidjem.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Skandalozno ponasanje uprave skijalista Srbije. Znaju da rade samo 4 zice a prodali su na hiljade skipasova, SRAMOTA!
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nije u pitanju vracanje novca nego organizacija . Nemoguce je da nemoze da radi Mali Karaman ili Jaram koji ima vucak .. pa o kakvom udara vetra picamo onda .. Danas su trebali da zatvore kompletno skijaliste ili da prodaju manje karata da se ljudi nemuce .
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ajmo neko ko je gore neka se javi sa info iz prve ruke, cini se da je stanje sa maglom maaalo bolje, da li je i dalje mnogo jak vetar? Cini se da je palo malo svezeg snega? Kakve su sanse za rad veceg dela skijalista sutra. Hvala.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@samo sunce- Mozes kad si sam i kad nemas striktnog poslodavca da gledas 5 dana unapred. Kad imas i decu i vreme kad moras da najavis godisnji moras u pasulj da gledas ili kad je statisticki najbolje doci. Ako deca idu u skolu i to zna da bude problem. Zato kad deca stasaju, bolje 4 dana Dolomita, nego 7 dana na Kopu u januaru. Zato su ljudi razocarani kad imaju vetar 100 na sat i maglu 5 od 7 dana, a pritom su za 4clanu porodicu pukli 1500€. Naravno, niko im nije kriv, ali nisu mogli da dodju u pucanj.
(+37) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Tea Kak''i kasno... Dodji i mesec dana kasnije ako hoćeš. Meni se taj period do sada najbolje pokazao ako izuzmem sredinu februara.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Malo jezero ne radi. Izgleda da je noćas palo drvo na trasu lifta.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zašto danas ne radi ovoliko žičara? Vetar ne duva jako.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@alex Neka brate, nije lose ni da se postavi neki rekord u negativnom skoru! Treba biti poseban :D
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@brdjanin: skijanje van staza se zove off-piste. Za automobile se koristi off-road.
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kakva je situacija sa putem iz Jošaničke banje? Jel trebaju lanci?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Koji parking preporucujete da je blizu pocetka zicara i preporuka za sankanje ima li vec oformljeno takvo mesto ili preostaje samo nizbrdica od centra ka zicarama spustanje izmedju stepenica? Hvala
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)1. Za parking, neka ti je Bog upomoc🤔 2. Samo utorkom i petkom, nocna staza Karaman greben u periodu 18-22h, namenjena je samo za sankanje😎
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Branimire, Vi sigurno niste duzi vremenski period bili na Kopaoniku, sta reci a ne zaplakati kakve ljudi pisu gluposti.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zašto Gobelja i Gvozdac ne rade danas?
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sta je sa Gondolom?! Sta se ceka? Dozvola je tu!!!!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Spomenuo sam infokop u predhodnom komentaru….Pratim sajt od pocetka i imam neko ocekivanje da infokop bude na strani skijasa i da konstantno radi na unapredjenju Kopaonika otvaranjem raznih nezgodnih tema. Toga je bilo dosta, i svaka cast za to, ali mi se cini da toga ima sve manje i znatno manje nego na pocecima. Kapiram da Infokop generise prihode od reklama za hotele, ski skole i od raznih ljudi koji na Kopaoniku imaju interes a koji se reklamiraju na sajtu, i da iz te perspektive nije bas pogodno stajati im na zulj. Jasno mi je i kakvi su to ljudi i da nije lako raditi profesionalno u ovakvom okruzenju, ali sve u svemu, originalna ideja sajta mi se izgubila i kao sto rekoh, mislim da je Infokop u poslednjih par godina emituje jednu ulepsanu sliku realnosti na Kopaoniku i da je izgubio onu nezavisnost koju je imao na pocetku. Inace, ti razni interesi se vide i po komentarima na sajtu kada neko nerealno brani ili napada neki komentar koju mu odgovara ili ne odgovara. Npr. ako izdajes one motorne ski sanke ili imas drugare koji voze ili izdaju, napadas komentar koji se kriticki osvrce na divljanje po planini. To je prosto tako na svakom sajtu koji dozvoljava komentare i nije krivica sajta, ali sajt moze da da svoj pogled na takve teme. Sve u svemu, svaka cast za sve uradjeno i infokop je i dalje broj 1 izvor informacija za sve skijase i posecujem ga vrlo cesto, i kada sam na Kopaoniku i kada planiram da dodjem, ali se bojim da se originalna ideja sajta izgubila, da je postao biznis i da se mnoge teme i nedostaci blago guraju pod tepih. Voleo bih da Stevs nadje resenje da nastavi da unapredjuje sajt ali da bude potpuno realan, i sto da ne otvoreno na strani skijasa i ljubitelja planine. Nadam se da komentar nece bit pogresno shvacen. Pozdrav!
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)na jahorini je med i mleko zato sto nemaju infokop....gde mozemo da kritikujemo jahorinu?!..ajde infokopu otvorite infojahorinu :)
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Treba znati uživati.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zašto ne radi pola skijališta!!!?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Karajova Palo je drvo u Brzecu verovatno. 😂😂😂
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)