Cempi A sta tu ima ko da javlja. Od sutra ide zatopljenje, a snega kao sto se vidi nema dovoljno za tabanje. Tako da sami mozemo zakljuciti da skijanja nazalost od cetvrtka nece biti. Cekamo sledecu sansu.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Čempi (iOS) Čoveče kažeš većina ljudi koja dolazi na Kop ne prati Infokop?! Pa šta onda gledaju, horoskop? Ne znam nikog ko ide na Kopaonik a da nije bar jednom otvorio Infokop. I ko ti uopšte može reći da li će biti skijanja za 6 dana? Da baci pasulj i gleda u njega? Rešio si da ideš na Kop i sad očekuješ odgovor na nešto na šta niko živ ne može da ti da precizan odgovor i onda spamuješ ovaj forum.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Smarate i zatrpavate forum. Admin sve treba da izbrise ovo.Aco, Kimi sta mislite kakvo vreme nas ocekuje do polovine decembra? Mene to vise brine nego ski open.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Nece mozda promeniti situaciju na bolje. Ali evo snega bas kako je Aca najavio. Nema greske svaka cast.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Molim Infokop da više ne baksuzira padavine sa ovim meračima za sneg. Dosta su dva! Hvala ;D
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Bio dva dana, ko je hteo da skija, skijao je. Ne kajem se što sam bio, mada nije bilo srećno za slabije skijaše. Vezne odradile veliki posao, MK bez čekanja oba dana. KGB ok gore, dole je već bilo nezgodno za one koji ne vole ili ne mogu neravno i dublji sneg. Izuzetak relativno pozitivnog utiska u datim okolnostima je Krst, onu plastiku treba zabraniti zakonom i skloniti odande.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ljudi, jel nam se ovo smeši neko osnežavanje večeras?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@jedan ugostiteljTačno, kombinuje svašta, ali ne i padeže. Zato vi, draga većino kopaoničkih ugostitelja, od mene možete da dobijete samo sneg koji vam nabacim zaokretom dalje od vaše kafane.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)SS se zaista trudi da koliko toliko sredi stvar. Ali nisu oni madzionicari budimo realni. Ako ne bude neke extremne situacije zaokreta posle 20tog, bice ovo najgori Decembar u poslednjih mozda 10 godina.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)MarkoKV-Postoje indicije da bi oko 21-22 moglo doći do značajnije promene vremena.Još je prerano govoriti o tome, ali kakva takva uteha je postepeno zahladjenje koje nam stiže od 12-og.Veliki pozdrv!🙋♂️
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@bane_z Anticiklon bato :) Tri dana debeli plus. Tri dana debelo niska vaznost. Sneg nije mrdnuo! Na visini snega sve zamrznuto - minus tacka rose, vetar povetarac.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Aco ČačakKakvi su izgledi za sneg krajem sledeće sedmice, prognoze se dosta razlikuju?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Da li se zna kada se otvara Sunčana dolina?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)@SmucarTo je losa ideja jer prvo, iz Brusa zicara bi vozila 3h do staza sto za skijaski dan od 7h je suvise dugo. Drugo, cekalo bi se satima u spic sezoni, jer ako si bio u Banskom recimo, tamo se ceka toliko da pola ljudi ide kombijem na stazu jer nema smisla provesti ceo dan. ja sam cekao 3h ujutru da se popnem. Problem je nenormalna gradnja u Vikend naselju. Samo Brzece i centar i skijasi iz Raske i Brusa i okoline bi bilo idelano da na stazama nema guzve jer ovo nema smisla, vise nije odmor vec jurnjava za parkingom, zicom i ostalim stvarima...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Skijališta Srbije zbog nekih očigledno svojih interesa preko rada gondole ima nameru da koči Brzeće i pravi diskrimunaciju kod skijaša. Bilo bi poželjno da oni to objasne.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@smučarNe treba gondola do Brusa, nego treba autobus koji bi išao Kruševac -Brus - Brzeće - Gobelja - Konaci - Vikend Naselje - Jošanička Banja - Raška - KraljevoKao i linija Brus - Brzeće -Gobelja - Jaram - Konaci - Vikend Naselje - Jošanička Banja - RaškaBrzeće - Gobelja - Jaram - Konaci - Vikend Naselje - Jošaninčka Banja Kad bi se uveo po jedan autobus na svakoj od ovih linija, bila bi sasvim pristojna frekvencija prevoza na kopaoniku i u okolini.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Aco Čačak Kakve su trenutno šanse za ovo otopljenje i jugo od 3.1, koliki bi intenzitet topljenja bio?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Probao sam to - svaki dan ustajanje u 6 i zurba, nije bas prijatno. Ako dodjes kasnije, taman kad si posle sat i po cekanja blizu ulaska u gondolu, naidje grupa od 50 ljudi iz hotela Kempinski i onda cekas jos neko vreme, jer je taj hotel na neku foru obezbedio poseban ulaz za svoje goste. Onda se pojave u redu i nasi klinci koji bi po svaku cenu da udju pre tebe, i onda moras da se bijes sa njihovim trenerom ili caletom, a sve to platis. Nije bas lepo. Sa druge strane, na Borovecu su Bugari angazovali redare da u jutarnjem redu za gondolu ( koji je mnoogo manji nego u Banskom, a i ta gondola nije jedini izbor) sprecavaju upade preko reda i to na dobroj udaljenosti od same gondole, bar je ovako bilo pre 7- 8 godina.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Odličan komentar. Ludost je da nema veze sa Sunčane i Krsta do Pančić. Time bi se u lepom procentu rasteretio centar. Zaista nisu jasni razlozi za demontažu sidra Suvo Rudište bez instalacije nove žice. Prelazak preko magistrale u ski cipelama je posebna priča. Unikatna za Kopaonik.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Da li neko koze da mi objasni zašto su sidra i tanjiri osetljiviji na vetar od standardnih žičara (cetvorosedi, šesto sedi, gondola). Logika kaže da si na zemlji bezbedniji nego kada se ljuljas na 60m…
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@kliker-np Časovi skijanja su skupi i relativno kratko traju, a ljudi koji prvi put skijaju se uglavnom sporo spuštaju. Logično je da postoji prioritet za instruktore. Radni dani im traju dugo, po pormenjljivim vremenski uslovima, ponekad po dvanaest sati i opravdano je da imaju prednost.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)@MećavaIdi na Bjelašnicu kao i svi ostali koji pišete da je na drugim mestima bolje, lepše, jeftinije... prestanite da pisete ovde više. Ovo je portal o Kopaoniku.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-19)konacno veje!:)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kada ce biti dobri uslovi za pustanje krcmar i gvozdac?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@zvezdaracRazumeo sam, volim i ja skijanje, ali evo neka se javi jos neko ko ce voziti do Kopaonika i potrositi 110e za jedan dan skijanja. Ali iskreno molim vas. Ono, mozda nekog zelja mine i za pola dana skijanja pa ga sve to izadje 85e, pa ne mora 35 din dnevno da stedi, nego 30. Malo besmisleno piskaranje i "argumenti" ako neko napise da mu je skijanje skupo.A ovu klasicu mantru, kada neko nesto napise sto nekome nije po volji, "nemas za to i to a imas za internet", zaista ne bih komentarisao nesto vise od toga osim da internet danas zaista nije neki luksuz :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Staze izuvaju koliko su dobre, ambijent top malo jaci vetar je i hladno je. Ono sto primecujem nakon 12 godina dolaska na kopaonik je more ski skola i ljudi koji uce da skijaju guzve u centru su nenormalne, nikakve gondole za vikend naselja i neke fore sa jarma na mali karaman ili o cemu se vec prica, ovde treba postaviti jos jednu zicu pored kg-a da vozi od masinca do vrha gore isto karaman grebena da se ovo rastereti malo, od gore imaju 3-4 staze karaman grebena koje se mogu spustati dole u istu tacku, ovaj trend sve vise novih skijasa ce samo praviti jos veci haos nego sto je sad.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Cekaj samo da se zavrsi Rozeta, to je 700 do 800 ljudi više na stazama, od tog trenutka. Postalo je neizdrzivo i ne vidim do kada ce trajati ovakav pogrešan trend, sigurno ne jos dugo.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@infoKOP Da li je poznato kada ce poceti sa radom staza Bela reka 3? Da li je to moguce ovo sezone ukoliko bude dovoljno snega?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Da li ce više od 50% staza biti otovoreno do kraja sezone?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)To se i ja malo pre čudio. Još je od kad je napisano 36 cm sve vreme padao slab sneg. Pošto je -15 o sleganju nema govora a na meraču kod skituljka gde stalno gaze došlo do 40 cm. Ima jedno logično objašnjenje da je vetar oduvao deo snega i smanjo prosečnu visinu a drugde negde napravio nanose. I jedno iz teorije zavere. Na 40+ cm nemaju opravdanja da im ne rade neke staze, Sunčna , neke na Gobelji, Pančići pa i Bela reka uz veštačko osnežavanje, ovako kad ih puste puste. Ako ih puste :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)i 6b radi
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jel moze neko da napise neki izvestaj od danas il juce kakve su staze bile? Hvala
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Bravo!!! Ne znam ko je bio zaduzen za vatrometr za srpsku NG, ali je show bio fantastican!!! Svaka cast za ovakvu paznju gostima Kopaonika. Bravo bravo! Ne znam gde u svetu na jednoj planini organizuje takav dogadjaj. Hvala Kopaonik!:):):):)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-38)Zdravo danas mi je pala kaciga sa naocarama sa zicare jel moze neko ako je uzeo da ostavi na neku od kucica
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Aco Čačak Molim te za prognozu za vikend, sa akcentom na jačinu i pravac vetra, koliko će uticati na rad žičara i topljenje?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@max Nije pametno odmah uključti telefon. Pošto je dugo dana bio u vlagi, otvaranje i čišćenje izopropil alkoholom je preporučljivo. Alkohol uklanja vlagu i naslage koje uzrokuju koroziju.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ne bih da idem off topic ali za 100 god unazad imate vremenske izvestaje, tako da mozete lako da proverite kako su se kretale temperature, inace 1990 za Bozic je bilo 17oC, igrali smo fudbal u kratkim rukavima tako da price da su zime uvek bile hladne jednostavno nije istina, jedino je sada duzi taj topliji period ali je i pre bilo toplijih zima...takodje postoje i kamere a i TV zimska Olimpijada pa mozete da vidite da ni na Alpim/Dolomitima nije nesto sjajno sa snegom...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pratim prognozu vremena ovde zadnjih 10-ak dana veoma pazljivo i neverovatno je koliki su promasaji sa najavom za sneg.Smesno je vise koliko laznih najava i brisanja najavljenih prognoza i to samo za 2-3 dana u napred.Ama bas nista nije pogodjeno...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)TK-Što se tiče vetra kritični dani su utorak i četvrtak, dok bi u petak jačeg vetra bilo samo u najvisšim zonama.U utorak pojačan vetar severnih pravaca uz sneg i pad temperature.U četvrtak jak vetar južnih pravaca uz olujne udare u najvišim zonama.U petak skretanje vetra na severne pravce, povremeno jači udari.Veliki pozdrav!🙋♂️
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Vozimdasku ( iOS ) Na putu Brus - Brzece - Kop nema nigde snega na putu, do Srebrnca t.j do malo ispred Gobelje, tu pocinje sneg!!! Staze su extra za skijanje !!! Pravo uzivanje;)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)- Produženo radno vreme Ski centra Kopaonik (od 8.30 do 16.30) važi do nedelje, 22.2.2026. godine- Noćna staza Panćić će takođe raditi bar do 22.2.2026. godine- Na našoj ski mapi dodali smo lociranje putem GPS-a i kompasa. Takođe smo obeležili sve staze koje imaju veštačko osnežavanje.Probajte i testirajte:Link >>>
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Odlicno skijanje danas..kao sto neko rece, malo centar guzva, ali se fino rasporedilo..staze solidno drzale, s obzirom da je bilo malo toplije.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Juce i danas divan suncan dan.Guzve u centru uobicajne ,staze ujutro do 12 odlicne Pancic najbolji.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Prosle godine je bila do 31. ovim tempom daj boze do 20 25 da dogura
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)snega do 15.aprila
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Danas top skijanje skoro ceo dan. Nema guzve cak ni na Grebenu.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@sonja123 Duboka, Pnčić, Karaman Greben i Mali Karaman rade sto posto do 31. marta, a možda i do 5. aprila
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@SkijasEntuzijasta Ne davaj im ideje za zatvaranje staza ranije.Pa sad je zahladjenje i pada sneg, pa nek redukuju staze tamo od 30.03.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Zasto da ne produze sezonu skijanja? Koliko je staza radilo u decembru do nove godine i kakav je bio ski opening? Da li ce paliti topove ili ne neka procene sami, odavno je Kopaonik kao ski centar zaostao, ali u onom drugom smeru nije sto je ocigledno, freerajderu.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Stanje na putu uvek može da se promeni, a po krivinama često može biti zaledjenih delova asfalta. Zato je bitno da uvek koristite zimsku opremu, kvalitetne zimske gume, a sa sobom obavezno imate lance ili, još bolje, čarape za gume, kao i malu lopatu. Za informacije o stanju na putu, nemojte se oslanjati na forume. Najbolje je da pre polaska pozovete Puteve Novi Pazar ili Puteve Kruševac i direktno se informišete o stanju na tim deonicama. Što se tiče BMW-a i zadnje vuče, to nema nikakve veze. BMW modeli sa zadnjom vučom imaju uzdužno postavljen motor i dobar balans mase, praktično 50% na prednjoj i 50% na zadnjoj osovini.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)