Da li ima neko informaciju, kada ublaze mere i pusti se rad do 9h kafica i restorana da li ce odmah SS pustiti nocno skijanje,ili ce cekati da se produZi rad do 23h. Hvala
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Za gospodu kojoj je jedini argument da vole da skijaju između jelki, znači u Evropi ispod 2000 mnv, informacija da sva poznata visoka skijališta u Francuskoj (3000+ mnv), poseduju i staze koje se spuštaju u podnožja, koja su ne samo između jelki, već su to najčešće i najduže, najstrmije i najbolje staze, a vode u seoca koja su po opisu slična onima koje veličate u Austriji. Problem je što te niže staze u ogromnim skijalištima retko ko posećuje, pa većina i ne zna da postoje, jer je gužva obično u centralnim delovima (ala Kop). A cene na stazi u F jesu skuplje, al zato ćete lokalce u njima retko videti, oni dolaze da skijaju i nose hranu u rancima.A to da Bansko nije vredno, apsolutno je netačno. Sva tri vodeća bugarska ski centra su odlična, neuporedivo bolja od našeg Kopića po dužinama, strminama, širinama staza, a o kvalitetu smeštaja i odnosa cene kvaliteta da ne govorimo. Zapravo je za one kojima je smeštaj prioritet, Bugarska broj jedan, staze Francuska, pogled na fenseraj Italija Dolomiti, blizina i smeštaj Austrija. Švajcarska je kao Francuska, al preplaćena.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sta je sa topovima zasto ne gruvaju. Temperatura je ispod -3 vec tri noci za redom. Kome oni prodaju maglu. !
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Napokon ćemo dočekati da imamo prelazak preko našeg područja jednog jačeg fronta sa severozapada. U sklopu te formacije imaćemo i advekciju (talasanje odnosno prenos putem vetra) hladnije vazdune mase uz intenzivnije padavine. Ova promena stiže najverovatnije u vremenskom okviru koji sam naveo u prognozi datoj 14 Dec. Veliki pozdrav..:)
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Dali je cena vožnje gondolom uključena u ski pas ili se uz ski pas možete voziti uz ski pas bez posebne naknade samo starim žičarama Bela reka I i II, Da li počela da radi gondola i kad počinje ?? Koja je cena vožnje bez ski pasa-clotfriket ? Dokle će raditi gondola da se vratim u smeštaj ? Ako neki zna ili sazna molim da napiše pošto tako nešto nema na infokopu Hvala
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zdravo svima! Imam jednu molbu, ako ne ko zna... Trebalo bi da dođemo na jednodnevni izlet, 2.1.2021. pa me interesuje da li radi neki kafić gde možemo da uđemo,popijemo kafu i ugrejemo se. Hvala svima.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Vi sto prognozirzte sneg od25-26.12.. recite koloko ce pasti centimetra
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@ mijatEvo proveravam cenu ski pass-a, ali nema nigde popust od 50%.Isao sam i na kalkulator cene i na onaj file koji je okacen.Jel mozes da mi kazes gde mogu da procitam informaciju o popustu, za koji period vazi itd.Hvala unapred!
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Definitivno ce Dinarski sistem planina kom pripadaju i Bjelasnica i Jahorina od ovog zahladjenja dobiti vise snega od kopa. Jahorina ce do srede da izadje skoro 1m. A svakako ce najvise snega da dobiju Prokletije i Durmitor.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ja ne bih toliko mračio, jer mislim da situacija neće biti loša kao što većina ovde misli. Nije Kopaonik baš mačiji kašalj.:) Sneg je već iznad 1850mnv i polako se spušta sve niže... Veliki pozdrav za sve posetioce Infokopa.:)
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Hoce li taj sneg ili sve ode u kisu?
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Goran(Android) | 25.12.2020. | 21:30 Stvarno bi lepo bilo da padne jedno pola metra snega i pokrije svo ovo đubre svuda okolo, ovo blato oko gradilišta, ovaj pesak rasut svuda naokolo, građevinski materijal. Lepo je kada se sve prekrije, zabašuri... ---- Gorane, slazem se. Ja sam o istim i jos nekim stvarima pisao pre nekoliko nedelja ali mi je komentar obrisan posle par dana. Cudi mi da u interesu infokopa nije ocuvanje planine vec sa na komentare tvoje ili moje gleda u losem svetlu. Na zalost u Srbiji je vec odvano licni interes ispred opsteg dobra, to je tako ocito na Kopaoniku, tuzno zaista ali to je do nas i nase kulture. Na zalost svi bi mi voleli da je prosecan Srbin Nikola Tesla, medjutim prosecan Srbin je Era Ojdanic (ako i toliko). Pozdrav svim ljubiteljima prirode.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kopaonik, ali kako to mocno zvuci...KOPAONIK. Blago je biti gore i uzivati u energiji koju pruza. I 😍🏔️🎿
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Info sa skijalista. Danas i sutra ne ocekujte dobro skijanje, sneg veje, talozi se na stazi i mnogo je dubok. Sto se tice novih staza, takodje ne ocekujte jos uvek da ce se nesto otvoriti. Barem mora da pada sutra jos i onda bi mogli da otvaraju jos nesto tj. pancic 4b, mali karaman i mooozda duboku. Videcemo, svakako je prelep ambijent. Minus koji je sve veci obecava.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kod malog karamana i na pancicu je temperatura dovoljno niska da mogu da rade topovi. Ili mozda SS ceka da padne tih 80 cm da bi se pustile jos neke staze.. da li neko uopste o tome razmislja ili ceka sve da padne sa neba bukvalno.
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kada kasnije i sutra krene jaci vetar tek tada ce ukljuciti topove koji i nece toliko pomoci kada je jaci veter. Neverovatno
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nažalost od sutra izgleda opet jugo u najavi!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Alex, kad ces da naucis da skijas i uzivas u planini? Ekipo moja planinska , kazite Aleksandri sta propusta :))P.S. Divno nam je trenutno, padaj breee :):):)
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Najnoviji podatci su da je u 19h izmereno 33cm snežnog pokrivača, a ukupna količina padavina je oko 23mm što je u okviru one procene 20-25mm.:)
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Trebalo je da uključe topove na svim stazama i da uz ovaj sneg koji pada dobiju lepu podlogu koju bi utabali i imali za dalje. Ovako ćemo samo slušati priče kako im je vetar razduvao sneg. Pogledajte samo Bansko, temperature su oko 10 stepeni svakoga dana, ali već su polovinu staza pripremili, palo im je možda 20-ak santimetara ove godine. Tako to rade ozbiljna skijališta, da je sreće da smo svi složni i da par godina ne dođemo zimi na Kop pa da vidimo da li bi se tako bahato ponašali.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Neko me je ovde kritikovao da se ne razumem u instalacije za osnežavanje. Sigurno je tako, ali sexona se završava u aprilu, imaju dovoljno vremena da svake godine urade po nešto. Slučajno imam kuću na Kopu, tamo sam skoro cele godine, nikada nisam video da bar kamenje sa staza uklanjaju, a ne nešto ozbiljnije. U pravu si da SS nije privatno skijalište, ali to je i najveći problem. Da je privatno bila bi ogromna razlika. Ne pravi se previše pametan pošto cero atno dalje od Kopa nisi mrdnuo i nemaš pojma kako se to radi u ozbiljnim skijalištima.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nisam neki poznavalac prilika na Kopaoniku ali moram da konstatujem jednu stvar. Razumem da je Pančić zatvoren zbog vetra i magle,alu ne razumem zašto nisu otvorene staze Mali Karaman i Sunčana dolina. Danas su na Krstu i K.Grebenu bile tolike gužve da ti se prosto sve smuči i dođe ti da odustaneš. Možda neki bolji poznavalac prilika može da mi da neko logično objašnjenje.Takođe, bitno je da se zadovolji forma i da se na žicama drži rastojanje čime je kapacitet smanjen za duplo,a to što u redu dišemo jedni drugima za vrat nema veze.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Auuu Aco ,kao da si mi dao 100€ sad.Ziv bio,pa da se ostvari 🙂
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Slabe padavine, izgleda da ce da podbace sto nikako nije dobro zbog otvaranja jos koje staze. Mada je gds poprilicno bio suv ali je ec model bas u ovom intervalu davao dosta obilnije padavine(oko 11mm). Od sutra sam na kopu pa se nadam otvaranju jos koje staze, bar suncane doline.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da je ostavio kameru kao u prethodnih 10 godina sad bi ta ista kamera gledala u neki treci sprat novog zoned hotela. Da ima logike da su je sklonili ka ski vrticu mozda i ima malo jel su na ski openu novinari napadali da su guzve nema mera itd. Sta god da su uradili odlicno je jel niko vise ne smara kako su na kopu guzve kako se ne postuju mere, tako da se ne morate raspravljati vise o koroni i kamerama nego da uzivamo za koji dan kad otvore 80% staza i kad malo sunce sine
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nikola bg (Android): Ti definitivno ne znas sta hoces. Jel hoces da vidis ili ne vidis guzvu? O boze odustajem. Glibi se sam dalje u blato.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Želim svim posetiocima Infokopovog portala skijašima, borderima, ljubiteljima ove prelepe planine sve najlepše, puno snega, onih dana, čarobnih zimskih pejzaža i najlepšeg skijanja a iznad svega dobro zdravlje i svaku ličnu i porodičnu sreću u novoj 2021 god...:):):)
(+60) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Koja je poenta da se pusta po 3 čoveka na zicari na Karaman grebenu (a može po 6), kad se pravi red u kome stoji po 5-oro ljudi na metru kvadratnom, i tako 30 min se ceka???
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)U tih pet verovatno racunas i dečiji zabavni park i dečiji ski vrtić
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pa nije bas tako. Predhodni direktor Skijališta je znao da radi i tu je bilo manjih problema ali ne pamtim da je bilo ovako .Svake Nove godine sam na Kopu i znam o čemu pričam.To da li je neko glup ili nije na tebi da procenjujes posto se ovde radi o ljudima koji su kupili ski pas po punoj ceni a za to su dobili ovu nenormalnosti od danas.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Samo cu vam jedno reci. Budite srecni sto ste zdravi.Ja sam nazalost dobio koronu. Sada mi je malo lakse pa mogu da bar gledam kamere. Svi moji planovi i sve moje radosti su pale u vodu i sve smo otkazali. Prema tome moje skijanje ce bude ali samo mozda u martu jer ovo ni malo nije naivno. Sve mislis ma daj nece mene,e pa da vidis kako hoce. Nekoga samo potkaci i protrci a neko se Bogami malo i namuci. Zelim vam svima lepo skijanje i maksimalno uzivajte u svakom danu na snegu.
(+37) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Budalanisu ljudi budale da plaćaju garažu po nerealnim cenama::::)))))
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Evo, sad stao i Pančić. Ovolika količina kvarova nema veze sa gostima, ugostiteljima, koronom i sl. Samo sa nesposobnošću ljudi koji ovo održavaju. Pretpostavljam kako i zašto su zaposleni.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sad!!!
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Struga Da, online kupovina jeste dobra opcija i to treba pohvaliti. Takodje je za pohvalu postojanje vise opcija, ali pri tom svaka od njih treba da bude maksimalno efikasna. Desi se na primer, kao sto se meni desilo, da iz raznih razloga ne planiram dolazak danima unapred, vec vidim prognozu uvece i odem gore ujutru i jednostavno propustim da kupim online. Dakle ima dobrih stvari a ima i jos mnogo prilika za poboljsanja: na primer doba do kojeg vazi deciji skipas; opcije kupovine dnevnog ski pasa po satima - ako hoces od 10 do 4 jedna cena, ako hoces od 11 do 4 druga, ako hoces od 2 do 5 treca itd. Jednostavno, mora se kupcima skipasa omoguciti maksimalna sloboda izbora opcija. I ono sto je vaznije: Mali Karaman i Marine Vode ne mogu da nastave da rade na nacin na koji to cine sada. Druga stvar, povezanost Gobelje i centra skijalista je losa. Tu se moglo razmisljati o zicari koja spaja ova dva skijalista, umesto raznih skalamerija tipa Vucak, pokretna traka kod Jarma i sicno. Ako se ne moze doci za 10 -15 minuta iz centra do Gobelje onda tu nesto debelo nije u redu. Za pohvalu su nove nedavno formirane staze.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li neko ima informaciju kada **gondola brzece-mali karaman** krece sa radom ??? :o:o:o
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nikola bg: Prestani da budeš frustrirano dete i da ponavljaš kao papagaj priču oko kamera. Što lažeš da je neko pomerio kameru sa Gorskog? Evo je snima direktno kućicu za ski pas. Niko te ne bije po ušima da dođeš na Kopaonik. Što trošiš energiju i nerviraš se. Idi tamo gde ti je lepo a pusti nas da čekamo pola sata u redovima. Mi smo mazohisti naša stvar.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)al ovi likovi sto se raspituju kad je guzva kad ne,Kop nikad nije prazan prijatelju
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Valjda su mnogi platili skolu i videli da se za ski opening,novu godinu i deo praznika koji se spajaju sa vikendom itd ne dolazi na skijanje. Uvek od kad pamtim su bile guzve u ovim terminima i kako stvari stoje bice jos vece iz godine u godinu. Ako si vec resio da bas tada dodjes,znas sta te ocekuje. Stisni zube,citi i trpi. Ja sam bio one famozne godine na ski openingu kad nas je bilo milion pa smo se spustali kolima do Brzeca 4-5 sati. Rekao sam necu vise nikada pa makar mi platili da dodjem na ski opening i to je to.Znao sam sta me ceka ali reko ajde da dodjemo.E pa kad sam vec dosao nisam zakerao i kukao.Cekao da prodje i razveo se od ski openinga. Stvarno ne znam koliko skijasa ima Srbija ali realno gde ce sada tolika armija ljudi. Nigde kod nas nema snega sem na Kopaoniku,a gde god napolje da mrdnes uhapsen si zbog kovida.Ili plati 9000 din po osobi test pa skitaj. Znaci ostaje samo Kop. Jel za bolje znamo-znamo. Jel bolje imamo-nazalost nemamo. Meni je Kop uvek dobar ali pazljivo biramo termine kada dolazimo. Lepo najavimo decu u skolu da nece biti tu 7 dana i posle ili pre raspusta dodjemo kao Bogovi.Pre toga moze neki produzeni vikend (cetvrtak-nedelja) koliko da se zagrejemo pred skijanje. Pozdrav i ostajte mi zdravi i veseli.
(+29) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas nema guzve na putu sa prozora vile Nikola. Na stazama relativna guzva. U centru se ceka 15-ak minuta. Van centra par minuta, na nekim zicarama i nema uopste cekanja.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Aco čačak, @KimiVBOvde svi pišu o količini snega, ali mislim da to nije glavni problem na Kopu. Snega uvek bude, manje ili više ali svake godine ga ima dovoljno da mogu sve staze da rade. Glavni problem je MAGLA. Ne umem da objasnim i zato pitam Acu i Kimija u čemu je fora. Često gledam kamere na okolnim skijalištima: Bansko, Jahorina, skijališta po Italiji i Austriji, ali nigde nisam primetio da ima ovoliko magle, šta više ima je jako retko. Kopaonik od 120 dana koji su pogodni za skijanje sigurno ima 60-ak dana magle ako ne i više. ostalo su dani sa snegom, oblacima i jako retko sunčani. Pa na Kopu čak postoji i izraz "onaj dan", koji sigirno ne bi postojao da nije taj problem sa maglom.Čini mi se da magle ima sve više iz godine u godinu, verovatno je stvar u povećanju temperature, ali je činjenica da je magla na Kopaoniku postala ozbiljan problem.
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Laku noc Jakove (sa malim zakasnjenjem)
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nije mi jasna jedna stvar, na kopaniku onaj koji ne skija nema sta pretezno da radi zimi. Da seta i nema gde sem po centru koji je mali. Kafici ko kafici svuda ih ima, klubova nekih i nema, sadrzaji neki bob zicara zip ima to i na drugim mestima. S druge strane smestaj skup pice skupo hrana skupa. Da me ne shvati neko pogresno nemam nista protiv tih ljudi ali ja da ne skijam ne znam zasto bi bacao pare na kop da prosetam popijem kafu blejim itd. Mi smo takav narod kop je postao neki vid luksuza fensi mesta pa ko veli aj idemo malo tamo vidi svi idu. Nije mi jasno sto ona ti koji ne skijaju sto ne idu na kop mart april maj jun nebitno nego ne ide se ng januar jel boze svi su tamo tamo je in tamo je full. Meni je realno da skijasi idu na kop a ko oce neki odmor sa porodicom devojkom drugarima pa to je zlatibor.
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li ja koji skijam, imam pravo da povedem suprugu i bebu koji ne skijaju? Molim za brze odgovore, jako mi je bitno to da znam. Hvala.. A ako bas ne moze dajte neki predlog. I ako moze, da li za njih moram da kupim ski pass, kao sto neko rece????
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nisam hteo ponovo da komentarišem ali sve sto je Jakov napisao je istina svedelo se to nekom ili neBahatost koja je trenutno na Kopu je nešto sto treba sve nas da zabrine.Izgubili smo ljudskost a dobili nenormalnosti.Gužve jesu ali ne mogu da verujem da smo toliko nevaspitani i netolerantni Juče prvo na Karamanu pored nenormalne gužve dolazi baja sa komplet Bogner porodicom i naravno pocinje da gazi sve ispred sebe a najgore od svega i decu tako uči( gazi mi smo samo bitni) a odmah posle toga na međju stanici Duboka Bogner devojka isto radi ( gazi preko oba moja deteta samo da stigne do korpe a gužva nije bila da se čekalo više od 5 min)Uzalud i svadja i prepirka niko joj ništa ne može ( inače devojka ima oko 15 ili 16 god i koristi dečiji ski pas posto prilikom ulaska na kapiju se čuje zvučni signal) Redari stoje i ne reaguju još se i svađaju kada se pobunimo kako je puštaju preko redaZa kraju mi je najveći kralj bahatosti tip koga sam takodje video juče na Jarmu kada se pokvario tanjir .Naime dok smo čekali da poprave tanjir držao je predavanje kako je doktor sa prosekom 9,66 i da ima Američku nostrifikaciju ( prelazim ti Aspen )ali da ovde ne može da nedje posao kao vrhunski stručnjak ali čim je tanjir proradio odmah se ubacio preko reda . Pa doktore sram vas bilo ja sa ženom i dvoje male dece čekam uredno u redu bila gužva ili neNamerno sam sve ove ljude naveo i sigurno će da se prepoznaju mada nema mnogo vajde od ovog pisanja a inače sva tri slučaja skijaju kao da se rvu sa medvedima( ne vredjam samo iznosim ono sto sam video)Jakove ne brini Treska do godine republika
(+43) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kad se ocekuje otvaranje krcmara i gvozdca?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ne mogu da verujem da nije izbacena prognoza na sajtu za predstojece padavine...
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav, ima li ove sezone top ski vikenda?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Perice u tvom postu jedino sto si napisao konkretno je da imas kucu na Kopaoniku. Nista vise nije vredno paznje. Sve pausalne ocene. To nije argumentovana rasprava. Covek koji provodi na jednom mestu toliko vremena sve mu na kraju dosadi. A onda mu sve smeta. Sto mucis sebe prodaj kucu idi tamo gde je lepse.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@alex,pošto puno skijam svuda gde mogu da odem, često koristim jednu prognozu koju ovde niko ne spominje. Naravno gledam i YR, i ostale ali ovo jako retko greši kada prognozira do 3-4 dana unapred, pošto je Kimi spominjao nedelju na ponedeljak evo šta ova kaže:nedelja na ponedeljak, od -2 do -4 na uz prilično dosta snega, ponedeljak ceo dan u minusu.Ponedeljak na utorak, sneg i dalje, malo slabiji ali temperatura -5 dio -7. Namerno neću da kažem koja je prognoza da je ne izblamiram, ako pogodi i nekog bude interesovalo vrlo radu ću je podeliti.:
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)