Ako pogledate prvu kameru na kojoj se vidi garaža i pitate se gde je onaj natpis KOPAONIK na garaži, evo da vidite kako stručnjaci u Srbiji napraviše garažu u Ski centru! Dobro je da neko nije poginuo!https://twitter.com/RDrasko/status/1232574158707490818
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas je po sneg najveci problem vlaznost. Temperatura je izmedju 2 i 4, ali vlaznost od 75% u 13h je puno. Na Kopu vlaznost ume da padne i ispod 30% i tad nije problem ni 5 stepeni sem mozda na stazama koje su direktno na udaru sunca.Neko nepisano pravilo je da posle ekstremno tople zime naredna bude puno bolja, tako da ostaje da se nadamo da ce dogodine biti bolje. Ja sam ove godine skijao 11 dana i ubo sam da svi budu losi :(Ko je blizu, moze da izabere dobar dan, ali mi koji moramo da planiramo bar 10 dana unapred, sta nam se zalomi, to nam je.
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Moze li se od hotela olga dedijer spustiti na skijama do neke od zicara i ako moze kako i kuda? Isto pitanje vazi i za povratak do hotela, da li je moguce na skijama? Ili moram kolima do neke od zicara? Prvi put sam na Kopaoniku pa ne mogu da provalim da li je moguce nekako doci do zice 1 suncana dolina od ovog hotela na skijama... deluje mi da onda sa te zice mogu da se prebacim bilo gde dalje. Ispravite me ako gresim. Pozdrav!
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Cetvrtak magla sneg nista specijalno, petak sneg jak magla vetar jak sto kaze drugar danas su nama trebali platiti sto smo na stazi a ne mi njima, sutra jedan od onih dana u najavi :-) Generalno iako je prosao raspust guzva je velika. Staze osim hupsera od pola metra na nekima ima dosta leda(krcmar, gornji delovi duboke) Karaman G , Mali karaman ogromne guzve, definitvno staze na kojima se moze skijati su ona nova duboka, knezevske pa do duboke, marine vode. Na gobeljama nisam bio pa necu da pricam. Godinama dolazim zakljucak je da je kopaonik u ekspanziji i sve ce ga vise ljudi posecivati generalno da se siri negde i nema tako da kroz 2-3 sezone ce postati nepodnosljivo, pazljivo birati datume dolaska izbegavati vikende i onda se i moze ubosti dobro skijanje.
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Данас је на Гобељи било супер, извозао сам 6сати, пола на стази пола около. Нема гужве, леп дан, жица брзо извлачи. Паркинг на кривини празан/на дну Гобеље - убедљиво најбоља варијанта за оне који долазе на дан.
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Mart nikad nije razocarao .. bude snega ,temperature od - 5 do 10+ ali moze da se skija ... Ali hoteli na Kopu i vecina smestaja , zicare i sve ostalo radi punim kapacitetom do 31.3 posle toga sve se svodi na 30% rada .. pa da i bude snega .. nema ko da radi .tj nema ko da plati ljude .. masine ... zato uzivajte u martu
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Na kameri crna duboka stoje 2 ratraka, da li neko zna u cemu je problem. Hvala
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas izuzetno težak sneg, mnogo skijaša na svim stazama, puno povređenih, kao da SS nisu spremile staze za ovaj vikend! Svi skijaši budite jaaako oprezni!
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Milance Iznajmiš apartman. Nosiš ranac na leđima i u njemu užinu (sendviče, čokoloadice, termos sa čajem...)
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas je bilo oko 0,cak -1,-2,o kakvih 15 stepeni pricas majke ti?Prethodnih dana,kad je bilo 15,20stepeni,staze su bile dobre,bolje ti ukljuci mozak ili gledaj prognozu,posto se javljas ko zna odakle
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Od danas su Tinj, Val d Isere, Les 2 Alpes a mozda i jos neka skijalista zatvorili sezonu. Mi smo juce odskijali poslednji spust u Les 2 Alpes, trenutno smo na granici u kilometarskoj koloni. Tuzno ali tako je...
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Veceras u 20h je zasedanje vlade Srbije tj krizni stab. Moguce je da se od sutra uvede vanredno stanje u zemlji. Tako da se moze ocekivati svasta sto se tice daljeg rada Skijalista.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Za sve koji čekaju info, skijalište je danas u funkciji.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@VukZr, 27.02.2020Pomenuli ste Generali i Dunav osiguranje. Da li to znači da ste zahtev za naknadu štete od posledica nesrećnog slučaja (nezgode) po osnovu osiguranja podneli ka oba osiguravajuća društva? Da li ste kod jednog osuguravajućeg društva imali osiguranje na osnovu ski karte (JP "Skijališta Srbije"), a kod drugog na osnovu nekog drugog razloga (npr. povreda pri pohađanju škole skijanja).@RoboSrb, 28.02.2020Na osnovu čega povređeni skijaš može da zna da je osiguravajuće društvo isplatilo prenisku naknadu? Da li skijaš treba:1. da pronađe Konkursnu dokumentaciju od JP "Skijališta Srbije" za javnu nabavku usluge osiguranja imovine i lica i/ili2. da od JP "Skijališta Srbije" traži Polisu osiguranja?Unapred hvala na odgovorima.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Neko sutra na Kop, u samoizolaciju možda? 🙂
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Posmatram Kop iz Bl posredstvom kamera.Nestvaran prizor.Snijeg sipa, a nigdje nikoga.Ni ptice.Pretužno
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)To što si napisao je u redu, ali pogledaj ovaj ugao. 12.03 se pojavlju glasine da se skijalište zatvara. 13.03 skijališta se ljute i objavljuju da su to dezinformacije. 16.03 uvodi se vanredno stanje 17.03 skijalište javlja da će raditi do 01.04 čak i dalje, što znači da pozivaju ljude da dodju. 19.03 javljaju da je 20.03 poslednji dan. Kad prodaješ maglu(karte) za vreme vanredne situacije onda bi trebalo da je drugačije. To je isto kao da nemaju struje danima na skijalištu a oni prodaju karte uz ljutnju što im ne verujemo da ne radi žica. To mu dodje
(+38) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pogledajte kako priroda vraca kad nema ljudi i stetnih gasova ... . Ipak se okrece sad ljudi u kucama zatvoreni a zivotinje napolju .🤗
(+38) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@ Bodo , i ostali, volim i ja skijanje, ali zasto zanemarujete Kop leti, kao da nece postojati do januara 2021. :) Ako ste pravi ljubitelji Kopa, dajte mu sansu nekada i leti, prelep je, iako na drugaciji nacin. Sad, jeste kondiciono zahtevnije penjati se uzbrdo umesto spustanje skijama, ali to je mozda i zdravije i ima druge drazi. Priroda je jos opojnija leti, sume i livade, borovnice barete gde god pozelite, pogled pokriva 1/2 Srbije, a da ne pominjem da je 10-15c svezije od Beogradskih 40c u tom periodu.
(+29) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@el, sto nam lupi samar?Cuti, gledaj slike i zamisljaj kako je sneg vlazan, vetar jak i uslovi uzasni!:''( Pustite me na skijanjeeeeeeeeee
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pretpostavljam da nije mnogo skuplje od ski pasa, na dnevnom nivou, placati ove sa mot.sankama da te dizu gore?
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Mislim ,da nema kamera na Kop-u, sve bi se prašilo od skijanja !:)A ko zna, tamo gde nije pokriveno kamerama ?!?!?! ;):)
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)eh poslednji pravi sneg, oprostajni do novembra...;)8)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Juce Marine vode, danas Karaman, sutra cemo na Krcmar (to je najvece uzivanje).
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Složio bih se sa investitorom...Jako teško da zaradite ozbiljne pare za iole razumno vreme od kupovine i rente jednog apartmana bilo gde, pa i na Kopu (ili možda čak baš posebno teško sada na Kopu).Nekome bez iskustva to može izgledati kao privlačan posao i lak novac. Popričajte malo s ljudima koji izdaju nekoliko apartmana. Tu prosto nema lakih poena. Čišćenja, održavanja, računi, rezervacije, otkazivanja, majstori, popunjenost, ocrne vas na netu razmaženi gosti za neku sitnicu, kratke i nepredvidljive sezone osim za praznike kad je sve puno...Ako ste blizu i ako vam je to hobi, OK. Uz priličan trud biste vratili investiciju za nekih desetak godina. Uvek može da se proda apartman naravno, ali teško da budete dobri na razlici. Da ne pominjem da uvek postoje eksternalije koje su potpuno van vašeg uticaja (ko će gde da sagradi hotel ili slične apartmane i koliko će toga ukupno biti u ponudi, na kakvom glasu će biti Kop za 5 godina... Nećemo sad o koroni, jel). Nađite plac na dobrom mestu i investirajte u automatsku perionicu vozila (otprilike isti red veličine investicije). To se vraća na dobroj lokaciji za maksimum nekoliko godina. Ostalo je čist ćar. Mnogo manji stres. Osim ako neko otvori drugu, bolju perionicu blizu. Onda i vi i taj neko dodate još neku godinu za povrat investicije. Uzdravlje.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sta se desava sa kamerom sa Mujenluxa?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Imam pitanje za sve, da li neko zna( možda ljudo sa Infokopa) zašto se parkiranim automobilima na trotoaru naplaćuje 500 dinara, kao da su na parkingu? Radi se o troroaru koji je 2017 godine asfaltiran( inače , dovoljno je širok da može i da se šeta njime). Viđam svakodnevno sa prozora kako čikica ladno naplaćuje 🤔 Pozdrav
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Krenuo sneg iznad 1800m...neka je srecno 😁
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sredinom sledeće nedelje se najavljuje sneg na Kopu.Pozdrav za sve skijaše.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kakav divan pogled na poslednjoj kameri "Karaman greben". Čak se nazire i sama staza, ako se dovoljno skoncentrisete da zanemarite beton i skele.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav svim ljubiteljima snega i planine. Ima li kakvih naznaka kako ce biti na ski openingu? Jesu li pansioni popunjeni, hoce li biti guzve? Pozdrav i vidimo se.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Al zato se uvek čeka na gondoli... Bansko je tipican primer nesrszmernog gradjenja... pravi vašar su napravili!!!
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Unazad 5 godina zna se da Kopaonik nema kapacitete za otvaranje vise od 5 staza do 25.12 i pitam se ako i padne 2 metra snaga moze li makar raditi 7 do 10 staza ..koliko znam tesko..Ski open dzabe da daju vise neidem to je uzas , prvi dan 2 staze palo metar snega i vise jedne godine .. tek 4 dan 3 staze na silu otvorise u 12 .. ma ljudi pre 5.1 neidem . Pozdrav svima eto me gore posle 10.1
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Krece poznata vremenska matrica. Stabilno vreme, pa onda padavine i tako u krug. Krajem nedelje moze da zvizne neki sneg. Lepo je kad je gore bar pola metra, ali sem ljudi iz Pazara, Krusevca i Raske, ne znam kome znaci sneg na Kopu u decembru. Oni skoknu i odskijaju dve staze da ih mine zelja. Do N.G. ce raditi KG, Krst, par Pancica i to je to. Sve i da padne sest metara. Da su Dolomiti u pitanju ili Francuska, pa bih razumeo tu bojazan i nestrpljenje u vezi sa padavinama.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Na severu Evrope polako počinje da se stvara kritična masa hladnoće koja će početi da se spušta lagano ka centralnim delovima, u isto vreme konačno će početi aktivacija ciklona u sredozemlju koji po pravilu se kreću pravcem Zapad- Istok i na čijem se putu nalazi i naše područje.. Gotovo svi izvodi modela manje ili više daju i padavine i priticanje hladnijeg vazduha u periodu krajem Novembra i početkom Decembra. Veliki pozdrav za sve posetioce Infokopa i naravno sve forumaše!:)
(+36) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)JeremyLynch ,Evo ja ću pokušati da ti odgovorim.Zato sto smo zemlja seljaka na brdovitom balkanu,Zato sto ovde ima mnogo napaljenih klinaca.Zato sto imamo filozofiju da komšiji crkne krava.Zato sto Novosadjani mrze Beogradjane, Kragujevčani Kraljevcane i td i td.U Bansko sigurno neću otići, lepo sednem u kola i odem u Austriju kad hoću, sad je korona.Ali uvek se vraćam našem Kopaoniku i ništa mi ne smetaPozdrav svima
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li neko iole pouzdano zna da li će se skijati od 3-6.decembra, pošto je trenutno mrva snega na stazama? Ili samo da gledam u pasulj do 2.dec i da se nadam :)
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pih opet nista od snega! Mozda je ovako bolje pa da se ovo ludilo sa covidom malo smiri. Ako se pojavi jedna slika guzvi cela Srbija ce upirati prstom u Kopaonik.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Stevs, Da li je realno da postoje 3 kamere koje snimaju parking ispred JATa, dve maltene identicne koje snimaju konake i dve nebitne na izlasku KGB i Marinih, a da nema kamere sa pogledom na dolinu sportova??? Takodje, da li je realno da se 2,5 dana pred ski opening ne objavljuje da se isti odlaze zbog vremenskih (ne)uslova?
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Xenon Ne razumem sta si hteo da kazes sa viskom zdravlja? Sta je na primer sa mnom koji sam preezao koronu pa sam bezbedan u svakom pogledu? Samo treba razmisljati i donositi odluke na vreme, sto je u ovom slucaju u potpunosti izostalo. Ne skijamo jedno drugima na glavi, na otvorenom smo, skoro svi nosimo fantomke, gde ces bezbednije od ovoga?
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Skijasi, info koju sam upravo pokupio od uniformisanog lica skijalista srbije kod zicare za KGB jeste da ce sutra biti skijanja sigurno, samo na KGB i to ne od 9h vec malo kasnije oko 11h. Sta god to sa satnicom znacilo od 9h smo u ski aveniji i cekamo da krene! Ponavljam, samo Karaman ce raditi, oko 30-40cm utabanog snega je na stazi i radice samo desno odvajanje od izlazne stanice koje je i suzeno. Vidimo se!
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Što se Kopaonika tiče, danas pred kraj dana postepeno povećanje oblačnosti za juga. U toku čitavog dana duvaće jak južni i jugoistočni vetar. Maksimalna temperatura 4C.U ponedeljak oblačno, početak padavina se očekuje u ranim jutarnjim časovima. Biće to svakako u početku kiša, koja bi zatim prešla i u susnežicu, da bi daljim jačanjem padavina prešla u mokar sneg. Na Pančiću se sneg očekuje od samog početka padavina. Duvaće sve do ranih popodnevnih sati jak jugoistočni vetar, koji će zatim oslabiti i okrenuti na jugozapadni vetar. Temperatura u intervalu od 2C pred početak padavina, pa do nule u toku većeg dela dana, da bi tek kasnije skliznula u minus i zaustavila se na -2C pred sam prestanak padavina uveče. Po prestanku padavina, biće i magle.U utorak postepeno razvedravanje, pa će biti pretežno sunčano vreme. Vetar slab do umeren, južni. Maksimalna temperatura 3C.U sredu novo prolazno naoblačenje, uz talas slabijih snežnih padavina u toku dana. Duvaće jak jugoistočni vetar, na vrhu planine i sa olujnim udarima. Biće i magle. Maksimalna temperatura 0C.U četvrtak dosta oblaka, ali je moguća tek po koja pahuljica snega. Biće i magle u višim zonama. Vetar slab, jugoistočni. Maksimalna temperatura 1C.U petak se takođe zadržava suvo vreme, uz slab zapadni vetar. Maksimalna temperatura -1C.Što se snežnog pokrivača tiče od prvog talasa, činjenica da će glavnina padavina biti mokar sneg, na "golu" podlogu, znači da će akumulacija otežano ići, ali se svakako očekuje manji snežni pokrivač. Talas padavina u sredu će takođe dodati par centimetara. Ipak, temperatura će stalno "plesati" oko nule, pa se očekuje i topljenje, posebno u utorakLink >>>
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Evo da pokušamo da damo mali rezime kako se kreću temperature na Kopaoniku, na kojim temperaturama se javljaju susnežica i sneg i kako bi se to odrazilo na sutrašnje padavine. Stanica RHMZ sa koje stižu aktuelni podatci o vremenu na Kopaoniku se nalazi na oko 1713mnv. Uzmimo u obzir da bi se početne padavine javile na temperaturi od približno 1,5c koja je i gornja granica posle koje se zvanično upisuje da je 2c , u tom slučaju bi se temperatura recimo u dolini sportova kretala oko 1,2c- kod Skituljka oko 1c - na vrhu Malog Karamana oko 0,3 - na vrhu Krčmara 0c dok bi na samom Pančicu temperatura bila u blagom minusu i kretala se negde oko -0,3c. Pojavu susnežice obično možemo očekivati kada temperatura padne na oko +1C u zavisnosti kog su porekla oblačni sistemi, kolika je jačina padavina i brzina vetra. Uslovi kada susnežica kreće ranije: -ako su padavine jače -ako je vetar jači -ako su padavine kontinentalne odnosno dolaze u hladnim severnim strujama (naročito u drugom delu zime i u rano proleće) Sneg se obično javlja na temperaturama bliskim nuli (0-0,5c) što opet zavisi od svega navedenog i za pojavu susnežice... Zanimljivo je da sneg može u jakim severnim strujama krajem zime i u rano proleće po nekad da pada na temperaturama i iznad 3c. U aktuelnim uslovima na osnovu prognoze yr no. mogli bi da očekujemo da bi kada počnu ozbiljnije padavine to na stanici RHMZ bila kiša -u dolini sportova takodje -kod Skituljka (približno 1800mnv već bi počela da promiče susnežica -na vrhu Mali Karaman na oko 1927m već bi bio čist sneg.. Ono što je zanimljivo je da bi snežna granica u početku padavina bila negde izmedju 1850-1900mnv. i ona bi kasnije pala na nekih 1600mnv. da bi već na samom kraju padavina spustila se i do samog vikend naselja. Veliki pozdrav za sve posetioce Infokopa.:)
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Šta je sa kamerom koja je pokazivala dolinu sportova?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Malden88 Ja sam drugarcina pa se ne ljutim bez obzira sto si licno nekoga opleo. Ne hranim ego i ne napadam Kop jer mi je tu detinjstvo,srce,svaki deo duse posto su moji tu preko 80 god. O tome ko kakvu politiku o poslu vodi njegov je problem ali demokratija je.Svako moze da kaze sta misli. Za Bugare ma bas mnogo briga u zivotu ali da znas da nisam ja promasio materiju vec ti. Pre par dana sam se vratio sa puta iz Bugarske. Bansko je naprskano koliko toliko(a dosta je naprskano) + im je pao sneg ,sem u gradu.A grad je na 200m nadmorskoj visini manjoj od Brzeca. O tome kako nula staza radi,da znas da je nula u celoj EU. Upravo se kolju oko toga da li ce moci posle katolickog Bozica ili oko 10.01.2021.Gospodja Merkel je predlozila da bude januar za celu EU. A za Grke,sta da ti kazem.Mnogo bi se pomucili da iz Atlantika dovuku vodu jer im je Santorini koliko ja znam u Egejskom moru 🤣 Odjavljujem se na ovu temu. Cekamo onog odozgo da nasoli. Dobro skijanje svima zelim ko dolazi ovaj vikend.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sad je pravo vreme da se ukljuce topovi. Ali mislim da SS kalkulise zbog zatopljenja koje ide. I pitanje je da li uopste se isplati ukljucivati osnezavanje i pravljenja snega koji ce se brzo istopiti. Ali oni najbolje znaju i mi tu nista ne mozemo. Cekamo neka bolja vremena. Ski pozdrav
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Mira Na Kopaoniku ne postoji krštena ambulanta a kamoli laboratorija:( Takav ski centar a medicinski osakaćen...doduše kao i cela naša zemlja
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Dragi Serdjo opet pricas proizvoljno. Da si gledao kamere nocas video bi da su radili topovi. Stvorili su se uslovi - radili su topovi koliko je moglo. Ja ne znam kako ne kapiras da je na -3C i 100% efikasnost pravljenja snega na najnižem mogućem nivou. Fizika za sedmi razred osnovne škole. Dizem ruke od objašnjavanja veruj u sta god hoces.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kakav je potencijal Popove sapke kao skijalista? Znam da portal infokop imenom definise da su info o Kopaoniku, ali realno ovo je jedini, pravi, skijaski sajt/mesto i nemam gde da pitam, a ovde,svakako, ima nekog ko zna odgovor. Gledam lepe vrhove preko 2700metara tamo i 60cm snega, prostrano.. Da li ima mogucnost da postane dobar ski centar?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ovo je tuzno, bas nemamo srece sa vremenom... ja sam se nnadao da ce biti nekih promena pred kraj decembra ali nista od toga... mozda vidimo par cm snega tek pocetkom Jan.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)