Nikad nisam saznao
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Svaka cast za pustanje Gobelja i Jarma. Kakva je situacija sa Krcmarom i Crnom? Kada se ocekuju?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Interesantno da skijališta naprave novu stazu na Krcmaru a ne postave bar barijere za vetar. Da ne govorimo o topovima. Eno na slikama, novi deo potpuno ogoljen. Nema 5cm snega.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Jana ne morate svaki dan, uzmite sedmodnevnu. Ja npr uzmem godisnju jer cesto dolazim a ne znam u kojim terminima
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Boro druze, rodjen sam tamo gde vi sada zimujete i volim svoje rodno mesto vise nego bilo ko od vas ali sta zelim da kazem je da nije uredu vredjati ljude koji idu na Zlatibor na nacin kao da su manje vredni sto idu tamo!!!
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Hajde i ja da napišem koju na temu gužve.Za skijanje jeste nenormalna gužva na svim planinama oko praznika (Nova godina, Božić, Sretenje), što je i prirodno. Žele ljudi da iskoriste maksimalno svoje slobodne dane, a i deca imaju raspust. I sam sam više puta bio zaglavljen u toj masi. Međutim, onda jedne godine preskočim Sretenje i odem naredne sedmice radnim danom na Jahorinu, a slično tome početkom aprila odem na Kopaonik. Ljudi, maltene sam bio sam na stazama. Imao sam osećaj da je cela planina samo za mene.Tako da vam je moj savet - gorenavedene praznike preskačite za skijanje, idite sa porodicom u neki mir i tišinu. Srbija i okolne zemlje su prepune prelepih planina na kojima može carski da se odmori, za smešne novce. Primera radi, Javor kod Ivanjice. Ili poznatiji Zlatar. Savršeni za šetnju, hiking, MTB biciklizam, planinarenje, trčanje, izlete. Postoji nedostatak ostalih sadržaja, ali jedna knjiga i par filmova upotpune dan, pored ovoga što sam naveo.Nisu planine samo Kopaonik i Zlatibor i skijanje.Ili sepomirite sa tim da ćete biti u gužvi, zaglavljeni u saobraćaju, i u redu na žici.Aj u zdravlje, pa se vidimo na Kopu za koju sedmicu. :)
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li neko moze da mi kaze da li i dalje postoje lopatari na kopaoniku ili se kroz ovaj sistem to uredilo planiran da dodjem sa 3 drugarice za 3 dana pa me svaki put presretnu i oderu. Takodje da li je moguce parkirati ispred jata, svake godine tamo parkiramo i niko nas ne dira. I da li je put od brusa prohodan i da li su potrevni lanci?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bolje da je ostao disk ,ili da su dodali jos jeda disk nego onu glupost...Sad da bi dosao do Gobelje biras izmedju dva zla sta je bolje.Ono cudo na Marinim vodma ili onaj nesretni Vucak koji kad napada sneg moras da legnes da bi te izvukao,jer se toliko spusti sajla da ti nije dobro,a to sto ti sajla umaze jaknu to je posebna prica...
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@PetarT Na MM sidro/tanjir često staju jer mehanizam ne valja. Ne uvuče sidro/tanjir kada se skijaš otkači. Onda radnik na gornjoj stanici mora da zaustavi žicu tačno kada je taj tanjir/sidro kod stuba, pa se popne i udari mehanizam (da, udari), pa siđe i pokrene. I tako svakih malo. Ako je to u skladu sa standardima onda si u pravu. Ja bih ipak rekao sa je uzeto neovalitetno rešenje.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@StjepanSpusti se sa Karamana/Marinih voda na stazu Mali karaman(presecaš vezu MK/Marine vode) pa kad se digneš sa žicom vataš desno za centar...Ko još tabana uz Vučak ?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)zašto niste objavili moj komentar da je Vućak1 demontiran nepotrebno
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)u subotu u podne nigde mesta za parkiranje za 500 din ,jedino u novoj garazi ga imalo po 1900 din . mislim da je preterano ,moraju se obezbediti parking mesta a ne silovati i praviti posao vlasniku nove garaze
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)&JovanM Da je gužva, gužva je. Cele nedelje parkiram uglavnom oko Konaka po 500-600 din dnevna, cak kad se uvece vratim bez problema pokazem kartu i skijam nocnu. Danas bas okasnio, mrzelo me da cekam red za slibodno mesto pa zapucao u novu garazu,10:30-16:30 900dinara, mesta koliko hoces.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Bili: neće ti auto odneti zbog lopatara sigurno :)Sve zavisi šta znači regularno, do ove godine je bilo mnogo mesta koja su smatrana da su regularna a nisu. Sada svuda gde nije obeleženo parking mesto mogu da odnesu auto, na primer ranije se parkiralo uz put od Granda ka dole (leva strana) a tu je leti trotoar (zimi se ne vidi od snega) i odatle se sada nose vozila...Takođe van puta u snegu je bilo dosta parking mesta koja su sada "zelena površina" i sa kojih se takođe nose vozila.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pitanje za skijalista srbije :dokle mislite da nas maltretirate sa pauzama i prekidima na novoj instalaciji sidra i tanjira na marinim vodama.naime svaki put kad odemo na sidro staje najmanje 2 puta i pauzira po 2-3 min dok ne pokrenu ponovo .da podsetim da je ovo nova instalacija od prosle godine i nije satavila jedan dan da radi u kontinuitetu .pored nabavke pograsne - lose opreme niste u stanju da napravite da i nova stvar radi kako treba
(+38) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@freeride, @StivsZar Vucka 1 nije isao 50 do 100 metara ulevo u odnosu na putic koji vodi sa stazama 19 a i 19 b. Kada pogledas na mapi, jasno se vidi da je dosta veliki prostor izmedju.https://imgur.com/a/ztLL4ss
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pa Turci su svetski poznati proizvođači ski vučnica!One koje su su pravile u Boru su za ovu sadašnju na Marinim vodama za klasu kvalitetnije?!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jovane, staze se drže odlično. Vlažnost vazduha je 20% tako da je sve “betonirano” bez obzira na visoke temeprature. Trenutno su verovatno najbolji uslovi za skijanje. Bez vetra, toplo i niska vlažnost. Lično sam ovih dana baš uživao u skijanju.
(+35) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Padaaaaaa
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ja sam juce ceo dan bio, dal je bilo dobrog skijanja je stvar licnog osecaja. Guzve nije bilo uglavnom, lagano se ulazilo na bilo koju zicu. Krcmar je progledao na par mesta i to dobro, mada tu progleda svake godine kada je ovakvo vreme. Duboka je ok, suncana leva strana ok, gvozdac, ledenice... Ova nova sto je probijena ka Masincu je skoro cela bila losa. Nocna je bila jos bolja, nigde nikoga a minus taman toliki da drzi lepo. Mislim da sam trebao da platim ski pass mozda bi malo zalio pare. Pazite se, juce je bilo dosta padova, naletali su ljudi jedni na druge i to sto nema guzve....
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Vise nego dobar restoran Boing u okviru JAT apartmana kao i restoran hotela srebrna lisica. Cene pristojne.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Evo Boro da ti odgovorim, staze već od pola 10 kad sam izašao na stazu popustila, tj sneg je bio mokar i lepljiv ali je moglo da se skija. Gvozdac, Crna duboka i Krcmar pogledali na par mesta dobro, gornji deo novog Krcmara nema skoro uopšte snega. Danas vreme bilo oblačno, magla i kiša krenula u jednom trenutku u donjim delovima skijališta. Što se tiče gužvi na stazama nisu velike osim u centru. Koliko vidim sredinom nedelje novi sneg i zahlađenje tako da će da izdrze staze. Pozdrav
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Stizemo 7.znaci bice bolja situacija sa stazama?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Skrenuo sam neki dan ljudima iz skijališta da stubovi, tačnije postolje od betona za stubove žičare Pancicev vrh nije zaštićeno. To se pre svega odnosi na stubove broj 2 i 3 koji su direktno na stazi. Postoji opasnost da se ponovi slučaj od pre nekoliko godina kad je mladi čovek udario glavom u beton na Karaman grebenu. Od nedelje nisam vise gore pa me zanima da li su nešto uradili. @stevs ti si u mnogo boljoj poziciji od bilo koga od nas da utičes na skijališta da zaštite ne samo čelični din već i betonsko postolje koje je izuzetno opasno u toj zoni.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Vukašin:Ispravljeno za kamere iz Vikend naselja. Ako vam ne radi napišite iz kog browsera i koja verzija. U principu trebalo bi da radi bez problema iz Chrome-a, Firefox-a i Safarija na desktopu i iOS Safarija i Android browsera.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kamere sve bolje i bolje.Ima napredka.Lakše ih je sada prevariti ;)
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Prvo pitanje za skijalista srbije:dokle mislite da nas maltretirate sa zicama na marinim vodama koje su nove a svako penjanje staju po 2-3 puta po oar minita platili smo ski pas da se skijamo a ne da vreme provodimo na ziciDrugo pitanje:Tanan su kamere lepo radile i sad opet nista dal je moguce da nista ne mozete da napravite iz prve kako treba i da radi duze vreme a para imate u izobiljuOcekujem odgovor nekoga iz skijslista hvala
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Braca Srbi, vi treba da bidete ponosni i gordi stha imate tako lepu planinu i centar Kopaonik. ja se slazem sa svima da nije ovo austria ali ja vam tvrdim da je Kopaonik austrija na balkanu. kad ste na planinu samo dishite!!! pozdrav do svima koji zele ovu prelepu planinu i centar Kopaonik kako i ljudi koji rade na infokop
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Postoji li neka visednevna karta za ulazak u nacionalni park? Mi smo u smesteni u vikend naselju pa bi morali svaki dan placati po 300din?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav društvo,Problematika naplaćivanja ulaska u NAc park je složena.Radi se o ponašanju nac parka a u interesu hotelijerstva u centru koji na sve mogguće načine utiču da smanje br gostiju u vikend naselju.Kapije za prolzak gde se naplaćuje ulazak su odmah izad Brzeća i Još banje /samo da me neko ubedi da meštanima naplaćuju leti odlazak na svoje njive!?/No naplata sa strane Raške je daleko iznad Vik naselja - namerno.Tako običan čovek ne može da ide u poštu, kod lekara, po lekove,samousluge bez naplatea iz vikend naselja.... Pa neka nacionani park obezbedi takve ustanove(pošta,lekar,samousuge...) pre naplate!!!...Naravno reč je o instant naplati i otimnje novca građanima...da ne govorimo o objektu posle Megalit -Šumnika ka Treski..... Čak ni onaj iz Srebrenca ne plaća svaki dan kad ide u Centar...
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Stevs, Hvala na trudu što hoćeš da nam daš neke odgovore. Ipak, sve što si napisao nam je poznato, a ni reč o tome zašto nisu urađeni vetroustavi osim na samom vrhu, a s obzirom na poziciju staze to je neophodno!? I od mene sve pohvale za kamere i uopšte za Infokop. Pozdrav svim skijašima i ljubiteljima Kop-a.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Malo da sumiramo utiske. Ove godine smo uboli bas losu smenu (ponedeljak-petak). U ponedeljak i utorak veoma visoke temperature, pa je vise izgledalo kao da je kraj sezone, a ne pocetak februara. Sneg poprimio braon boju, na pojedinim delovima staze progledale. U sredu nagla promena vremena, apokalipticne scene na stazama i ekstremni uslovi za voznju na onom olujnom vetru, nije ni cudo sto su staze bile potpuno prazne iako je skijaliste puno turista. U cetvrtak i dalje ledeno, staze tvrde i ledene, pa nije bilo nikakvo uzivanje voziti po ledu. Vise od pola staza nije radilo, pa mozete zamisliti guzve na zicarama, a raspust u toku, gomila dece. E jedino u petak je koliko toliko bila zadovoljavajuca voznja, bolja situacija sa stazama, mada opet je bila gusta magla. Zamerke za ski bus koji uprkos najavljenom snegu nije postavio lance, pa su ljudi cekali polazak busa vise od sat vremena, da bi na kraju ostali bez istog, a isto tako u povratku u sredu je nas 40 cekalo vise od pola sata bus po najvecoj mecavi i vetru, da bi na kraju u jedan bus strpali ljude koji su cekali bus u pola 4 i 4, kao najvecu stoku. Sve u svemu, veliko razocarenje. Ove godine nam se Kopaonik zaista smucio i ukoliko budemo ponovo dolazili ovde, to ce biti na 2-3 dana voznje i to da se dolazak planira svega par dana unapred, kada je prognoza sigurna, a ne da se placa ski pass da se ceka u redu za par zica koje rade... Vama ostalima zelim lepu i bezbednu voznju, ko je juce dosao verujem da ce imati sjajno zimovanje. Pozdrav svima
(+47) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas sam gledao kako je u vikend naselju pauk došao da nosi auto ženi sa malom decom jer je bio parkiran uz put. Zena je sasvim korektno parkirala, auto nije virio na ulici i bez problema su autobusi mogli da se mimoidju a nije ni bilo znaka da je parkiranje zabranjeno. Naravno tu je bio i jedan policajac zajedno sa vozacem pauka. Da ironija bude veća u neposrednoj blizini ispred hotela Zoned i Mujen automobili vire na ulici jer im je parking suvise uzan (automobili koji prolaze moraju da predju u suprotnu traku da bi ih zaobisli) i još gomila parkiranih automobila takodje uz put a oni našli da nose auto ženi sa malom decom. U kojoj mi zemlji živimo. Jesam za to da se uvede red ali prvo obezbedi parking, pa najpre skloni automobile iz hotela koji su sazidani uz sam put i nemaju dovoljno parking mesta nego vire i prave problem u saobracaju pa onda rešavaj dalje. Najlakše je isterivati pravdu i silu na nemoćnim licima a okolo javašluk i što se tiče parkiranja i svega ostalog. Sramota me u kojoj zemlji živim. Ljudi su došli na odmor a ne da trpe iživljavanje samo da bi se neki pojedinac ovajdio a ne da bi se rešio problem. Pa sad izvolite na Kopaonik platite debelo svoj odmor a ponizavanje i maltreiranje dobijate gratis.
(+57) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pošto sutra prvi put dolazim na Kopaonik, hteo sam da pitam koliko se plaća parking na ovom parking platou na koji gleda kamera sa JAT-a i generalno gde je najoblje tražiti parking, samo da nije ova lihvarska garaža? Inače bićemo smešteni u Konacima...
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)I mi smo danas videli da pauk nosi par vozila. Pazite kad se taksista lokalac zali da ce im rasterati goste, nigde nema znak za zabranu parkiranja, nema odgovarajucih parking mesta u Vikend naselju, a pritom je Parking servis privatan. Na sve nacine gledaju da oderu ljude. Sam covek je rekao, treba jedne godine skroz da pukne sezona, pa ce se mozda onda opametiti.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Vetar, mi smo pobegli u apartman
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sinoć smo se vratili sa kopa preko Rudnice, kolovoz je bio savršen, očisćen i suv, ostali putevi do Raske, Kraljeva i novi autoput takodje besprekorni. Moj savet, ukoliko dolazite iz pravca Bgd, da idete ovim putem. Pozdrav
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zaista?На жалост, већ дуже време се на стазама не "отуђују" одложене скије (бирам речи)... Оне се "грешком и случајно" од стране бездушних хохштаплера генијалаца "замењују" сличним - наравно, мање квалитетним. Пре више година, испред Оџаклије млади, тек стасали момци са луксузним џипом (у њему су се вратили) су "случајно" оставили своје црвено беле Atomic sl 9 - а узели моје Atomic sl 10... Које су "намерно" биле "погрешно" упарене на видном месту са скијама моје ћерке (далеко сам од прве младости и дуго, дуго сам у скијању). Бар су били поштени/храбри/дрски да се после час времена у већој групи врате са нашим скијама и узму своје назад - и брзо отишли својим (татиним) златним мерцедесом. За то време смо звали полицију, и гледали снимке, на рецепцији са надзорних камера, стресали се... Жалосно... Да не будем критичар и песимиста, наставио сам да долазим на Копаоник, Ртањ ми је и даље омиљено место (без обзира на силом наметнуту грозну електронску музику напољу) а спремам се за март, наравно, опет све исто - све са бенигном сајлом за везивања бицикала у џепу - ипак је квалитетна скијашка опрема изузетно скупа - и уживање на стазама са истом на себи непроцењиво добро ...
(+33) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nije mi jasno zašto ne puste tanjir i traku na Jarmu kad su u funkciji Karaman i Gobelja.Razumem, duva jak vetar ali na ovaj način je Gobelja potpuno odsečena.I kakav to vetar može da duva na Jarmu a da ne duva na Karamanu, kad su te dve žice udaljene pedeset metara.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kliker-np Upravo je redar skijališta prošle nedelje ispred jednog novog lokala na stazi ka pajinom preslu, sam sklanjao skije od kojih bukvalno nije moglo da se prođe a niko od tih istih skijaša nije pomislio da izađe i sam ih skloni. Mi nemamo osnovne elemente kulture a kamoli skijasku kulturu!
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)E moji drugari, takva bahatost je uočljivija jos u redovima za žicu...za vikend su bukvalno gazili po mojim skijama. Ne razumem zašto ne može mirno da se sačeka? Jel uzima puno od života ako se tri minuta duže čeka, da li je ski pass od bahatog vredniji od mog? Zašto moram da se dovedem na taj nivo svesti da moram da se svađam u redovima, zar nismo ni malo podigli svest o empatiji, brizi za tuđe i druge? Prilično sam razočaran i iskreno me je stid što smo takvi. Manjini, dobrim ljudima...dubok naklon. Pozdrav svima
(+48) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)JOCA- Ako pitas mene ja bih išao u četvrtak. Veliki pozdrav!
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Može li jutro da bude lepše ...Kakav prizor ...Uživo sigurno još lepše ...Pozdrav, znate već ...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)ODLICAN dan za skijanje.Svez snag od sinoc, niska temp. tokom noci, dobro pripremljene staze, sunce od ranog jutra, kasnije krenulo da ‘popusta’. Pre nego nastavim dalje, Dobra odluka je bila izbor puta preko Brusa i Brzece posto je pre dve noci (utorak). bio dobro rasciscen I komotan, sada najverovatnije i jos bolje. Tako da moze bilo koja strana.Razbacane skije I daske I u nekoliko nivoa, cesto na ‘putu’ su na zalost jedan od primera bahatosti.NEKONTROLISANA BEZOBZIRNA GUZVAProuzrokovana najvise iz razloga sto deo korisnika hoce sa staze da se domogne ziceBez najmanje brige ko je dosao pre i gde se nalazi KRAJ reda, Pokusavaju I najcesce uspevaju da se proguravaju sa strane,Neko je dobro napomenuo da se cesto radi o razlici od 3 do 10 min. Znaci oko 30min/danu. Da li je vredno frustracije?28 ljudi je pokusavalo da se uvuce u jednu od 5 (+1) kapija u drugom redu.Sledeci red jos I vise, verovatno 40+ I tako oko reda, RAZDRLJANOG HAOSA!Kaze mi covek (sa detetom oko 11 godina) da se guramo I mi,Posto se ogromna vecina drugih isto tako gura. Kaze covek iz reda ‘to je jedini nacin, kada je vecina takva’NA GLAS kazem (bez privlacenja paznje u redu), a ovde ponavljam:ODBIJAM, kao i sve drugo sto smatram da nije u redu,A deci koja stasavaju savetujem da budu pazljiva prema okruzenju I da mesta na beskonacnoj traci ima dovoljno za sve.Primetim da su u ‘proguravanju’ najzapazeniji tinejdzeri u grupama, a bas na njima MORA da se poradi I oni da se upute na KRAJ reda bas kao svi drugi, jer to nije nista lose.A ko ce to da uradi?Roditelji?Drustvo?Ma koga je realno briga?Zapazanje:SILEDZIJSTVO I BAHATOST iz saobracaja copy/paste I na planini PINK pristup zivotu je nasa realnost, prihvatam je takvu kakva jeste, Nadam se duzem raspustu u ovom vremenu od narednih godina da ne bi bili prinudjeni da delimo sve navedeno gore iako se ovde govori nasim maternjim jezikom i ima mnogo divnih ljudi porodica uprkos svemu (u manjini), vecina je na zalost nekakav POLU-SVET!Sada smo ovde, I trudicemo se da nam ‘laktanje’ onih koji nece da znaju za drugacije ne kvari ‘nas’ osecaj kada smo zajedno,I DA: uvek cemo bez srdzbe ni ljutnje da propustimo sve koji ‘ZURE’. Ako vidite STAP ispred vase skije znaci da neko vec strpljivo ceka na svoj red I da nece vaditi STAP dok ne dodje vreme za pomeranje na sledeci nivo.Vremena ima dovoljno.Srecno!
(+75) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Koliko kosta iznajmljivanje motornih sanki? Neki kontakt tel?
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ovo je tačno što ste napisali, i verujem da je vama to bio veliki problem. Nekome bez male dece verovatno ne bi bio... Generalno, zimovanje sa tako malom decom nije baš neka opuštena varijanta. Nije u redu da tako generalno ocrnite Kopaonik zbog toga, mi baš nikad ne poželimo da odemo u neke strane ski centra pored ovakve naše lepote...
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Veljko@Znači 7 dana u Francuskoj sa ski pasom hranom, smeštajem i prevozom 300 evra.Oko 300 km staza.Osiguranje. Super.Zna čovek ima 50 godina, a skija od 15.To je pravo dobro a jeftino.Bravo za Veljka. ;)
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Druže nemoj da pominješ Gobelju, molim te...nagrnuće:-)
(+34) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Xenon, mozes apelovati na skijalista Srbije da urade tako nesto. Epilog ce biti da ce se samo nasmejati i baciti pismo u kantu, mislim da se to ne radi nigde u svetu sem mooožda u Americi gde ce pruzaoci usluga uraditi sve da zadovolje zahteve musterija. Ali ne verujem ni da tamo tabač radi u toku dana.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nemanja (iOS)Slobodno parkiraj,ne nosi pauk. Parkirali se tu 5dana u toku raspusta
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)