@zvezdaracVideo je postavljen pre sat vremena na Instagramu kao i slike. Uskoro stiže i na YouTube :)Link >>>
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Opet temperatura na infokop u 21.36h je +7C Jeli to normalno ili neko gresi jer po kamerama nije +C
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@drak:Trenutna temperatura (ponoć) je 7.7C na hidmet stanici na Sunčanoj dolini. Jedino što koliko toliko spašava ovaj sneg je vlažnost od 29%.Link >>>
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sunčana 13 C >:(
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ekstremna toplota ne samo da se ostvarila (koliko su samo modeli bili sigurno u to, još od pre 9-10 dana se crtalo takvo nešto) nego je danas oboren i decembarski apsolutni rekord za maksimalnu temperaturu na samoj stanici. Malo je reći brutalna advekcija topline na visini iz Afrike i Sredozemlja, relativna vlažnost u najtoplijem delu dana svega oko 10% je bila.Danas je bio njen vrhunac, od sutra sledi postepen pad temperatura, ali tek u kategoriju "vrlo toplo" (sutra i prekosutra) a onda i "toplo" (petak i vikend). Od sutra u drugom delu dana će biti i dosta oblačnosti pa će i to doprineti snižavanju maksimalnih temperatura. Od petka popodne i jugo u jačanju, pa će biti i magli.E tamo na samom kraju sedmice (nedelja kasno uveče) ili samom početku sledeće (ponedeljak) se za početak makar daje advkecija hladnijeg, "svežijeg" vazduha s okeana koja je dovoljna da vrati sneg i zimske uslove makar u više planinske zone (1500m i iznad), pri čemu bi se takvo stanje s povremenim upadima zadržalo i kroz neki naredni period, uz dalje opadanje snežne granice. Hoće li to na kraju završiti sa snegom i do nizija, znam da to mnoge zanima, pitanje je. Potrebna nam je u tom daljem periodu "blokada" Atlantika, odnosno razvoj anticiklona oko Britanije i Skandinavije, da nam hladni vazduh sa severa dotiče više sa kontinentalne oblasti a ne morske ili okeanske. Kažem, to bi bilo od značaja za pravu zimu i sneg do nizija, za planinske predele iznad 1000m nv to nije ni važno, ali ipak složićete se red je da se uspostavi i takvo stanje, da zime bude svuda što se kaže.
(+57) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Hello everyone,Can you recommend a good ski carving instructor in Kopaonik? I will be there between December 27th and January 2nd and I would like to improve my carving as much as possible. :)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)E, kako se ne da sneg, svaka mu cast! :D Bori se, ne zna gde ce pre da se otopi jadan..
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zao mi je ali sam primoran da ostavim komentar u kom izrazavam svoje razocarenje nacinom na koji posluje Ski centar. Bio sam proslog vikenda na Kopaoniku i staze su izuzetno lose i rade samo dve za normalno skijanje. Pored visokih temperatura osnovni problem je i nedostatak vode za osnezavanje i rad topova za vestacki sneg. Druga stvar koja me je zaprepastila jeste parking. Verovali ili ne cena dnevne karte u novoj garazi iznosi 1900 dinara i dali su popust te je bila 1500 dinara. Pa to je bezobrazluk. Pored toga svakom ko je nepropisno parkiran saobracajna policija je okacila kaznu bez prethodnog obavestenja. Ranijih godina smo svi parkirali gde bismo nasli mesto ili bi se raspravljali sa "lopatarima" koji hoce da nam otkinu 500-600 dinara. Ne kazem da ne treba uvesti red ali je ovo previe s tim sto od ove nedelje kako su nas u policiji obavestili radice i pauk koji ce odnositi vozila. Uz sve to popust na ski pas je smesan s obzirom da ne radi ni 10% kapaciteta a hotelijeri se svadjaju sa skijalistem jer ako jedni daju popust drugi nece. Mislim da s +ve ovo vodi propadanju uz sve manje snega i da ce se vecina skijasa ozbiljno okrenuti prema drugim ski centrima. Jahorina je ove godine daleko iznad Kopa a popusti na ski pas su 50%. Neka se zapitaju rukovodioci. PAŽNJA svima na parkiranje, kazna je 5.000 din.
(+66) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sta se sekirate kad ce sled.nedelje u ovo vreme biti jedno 50cm..
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)I mene zanima parking... ima li negde slobodnog parkinga kod hotela "Grand", ili samo ova nova garaža dolazi u obzir?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zašto u krugu garaže ne bi bio i jedan pristojan auto servis.? ;)
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)I mene zanima situacija sa parkingom u centru, ima li neko informacije o parkiranju kod parking servisa (a da nije novootvorena garaza)?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)E’o ga 100% vlaznost. Dovidjenja snegu...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)unesiteime(Android) | 20.12.2019. | 15:42 Pa po svim ovim prognozama od nedelje bi trebalo da krene da pada i to od uveče. Znači od srede bi trebalo da bude pogodno za skijanje, a od od idućeg vikenda već ozbiljno skijanje kako po stazi tako i sa strane... Da li ti ti ozbiljan druže?!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sad sve iz pocetka....
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Vlažnost 100%.pritisak 820.4 hPa .:(
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Tuga mi videti ovakav Kop krajem decembra..
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Koja je godina bila(u poslednjih 30) sa najmanje snega?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)IggzBGDPreko neke od osiguravajucih kuca(Dunav, DDOR, SAVA osiguranje i dr. - isto kao i za auto osiguranje...)
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Cudno(iOS)U Italiji I Austriji su ogromni parkinzi u podnožju skijališta besplatni.Bila sam čak I u podzemnoj garaži ispod same gondole koja je bila besplatna uz ski pas.Spominjete autobus iz vikend naselja.Pomnožite kartu u dva pravca za četiri člana porodice i eto Vam cene garaže.U manje buseve hotelskih kompleksa u vikend naselju koji su registrovani za 30 osoba se nagura 80.Samo što u rikverc ne idu.A vi u komplet opremi pa tako pola sata.U Livinju je recimo gradski autobus između žica besplatan uz ski pas.Jasno mi je da mi nismo ni Austrija ni Italija.Znam da je garaža koštala I ne treba da bude besplatna.Znam da ćete reći da je skijanje za bogate ali ovo je preterivanje.Isto kao i cena ski pasa za roditelje sa malom decom.Za dlaku jeftinija od dva.Pa ne mogu u isto vreme držati guzicu na žici!Ne znam, puno se uradilo,Kopaonik je divna planina ali prečesto ga napustim sa gorkim ukusom u ustima.
(+56) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@JanaBriga njih sta mi mislimo, drugacije bi bila situacija na Kopu da ih zanima nase misljenje, tj nas koji volim Kop.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Poredeci strane ski centre sa Kopom zaboravljate jednu stvar. Kopaonik ima publiku za svoj kapacitet od 6 hiljada skijaša. Koga briga da li negde ima jeftinije ili ne. Ekonomska racunica kaze ako prodas vise ski passova od kapaciteta skijalista ski pass ti je jeftin imas guzvu i nebezbedno skijanje.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bojan011 Ovde gore je potrebna komplikovana matematicka formula da bi se izracunala visina snega :D p.s. vetar non-stop u naletima sa svih strana i odnosi puno snega
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Evo kratak info da pojasnim trenutnu situaciju na Kopu:Posle nešto više od 24 časa neprestanih padavina, snežni pokrivač na Kopaoniku je dostigao visinu od 26 cm. Obzirom na prošlonedeljnu ekstremnu toplotu i činjenicu da se kompletni sneg otopio, za pripremu, veštačko osnežavanje i otvaranje novih staza potrebno je dodatno vreme. Minimalna visina snega potrebna da bi mašine za tabanje snega bile u mogućnosti da pripremaju stazu je 35 cm, prilikom čega se sneg sabija na sloj debljine oko 15 cm. Sistem za veštačko osnežavanje ne radi jednovremeno na čitavoj površini skijališta, već se osnežavanje vrši po deonicama. Kada se ponovo osneže najfrekventnije staze u Dolini sportova, nastaviće se sa daljom pripremom i puštanjem u rad ostatka skijališta. Dodatni problem predstavlja izuzetno jak vetar koji onemogućava zadržavanje snežnog pokrivača na vrhovima planine. Zbog svega toga, vrlo je teško u ovom momentu predvideti kada će proraditi još žičara i staza.Trenutno se veštački osnežavaju Mali karaman, Pančićev vrh 4b, Pajino preslo prema Dubokoj II i delovi crne i crvene Duboke. Najbliže ponovonom puštanju u rad je Pančićev vrh, međutim izuzetno jak vetar na samom vrhu je glavni problem.
(+37) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav svima,Da li ima novih informacija u vezi sa novim parkingom kod Sunčane doline, odnosno baze Novi Pazar put. Da li je završeno parkiralište? Da li će se naplaćivati? Da li je napravljena neka veza sa stazom Sunčana ili se ide pešaka kao kada se parkiralo pored puta?Hvala puno,Jakov
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ах те акумулације што недостају вредним запосленима у Скијалиштима Србије да груну оснежавање на целој планини одједаред, па да се скијање боље планира и сви више зараде 8)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Hoce li se mrdnuti ovih 26cm?!!Od jutros stoje a padao do uvece sneg ceo dan.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Otvorili Pančić...
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ljudi budite realni... Pogledajte kameru sa Krcmara. Viri trava. Vetar je ovaj sneg razneo na sve stranne! Do pre dva dana je bila zemlja svuda. Za jednu stazu da se osnezi u idealnim uslovima treba 72 sata pa racunajte sta i kada ce da se otvori jos nesto... I to sto nabace ode ko zna gde...
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Mislko sam na Karaman greben guzve .. strucnjaku Bajo pisem na brzinu . .. guzve se velike , magla i nesto sitno sneg pada a ocekuje se otvaranje Malog Karamana .. mada i to je malo za ovoliko ljudi ovde
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Stevs Hvala Stevs na informacijama,pisi nam sve sto imas.Za koji dan sam najzad gore 😊😍
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@StevsОдличан снимак као и увек, право опуштање је гледати га.Да ли је решење за хронично проблематичне врхове стаза на Панчићу и Крчмару:1. Постављање вештачке подлоге као на Крсту;2. Наношење земље са усадњом дрвореда и живих ограда/коридора?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Vidi se za koga lobirate.Kopaonik je uvek bio i dalje je bolji od Durmitora,,Bjelasice,Brezovice,Bjelašnice i Jahorine u svim segmentima.Osim Brezovice na njemu je uvek više prirodnog snega i uvek radi više staza nego na pomenutim skijalištima.Kopaoniku će uskoro konkurisati Kolašin-Bjelasica gde se trenutno ulažu veliki novci i biće jedino skijalište na trasi autoputa Beograd-Bar.smilies/wink.gifNe bih ulazio u rasprave o ovim stvarima o kojima se pise, ali moram da kazem, kao visegodisnji posetilac Bjelasice i Kopaonika(svake godine idem na obe), da je Bjelasica planina sa najvise padavina. Oni su tek ove godine nabavili topove za osnezavanje. Do sada je uvek bio samo prirodni sneg. Prosto to je oblast sa najvise padavina u Evropi.Lako proverljivo.Pozdrav ljubiteljima skijanja, zelim vam dobar sneg. Ja sam gore od 12og.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ako kažem da i sve preostale padavine do kraja nedelje dolaze iz severnih strujanja, mislim da sam iskusnijima ovde na forumu sve rekao šta sledi. Za one neupućene ili nove, jednostavno dobitna kombinacija. Navetrena strana, čitav sistem kopaoničkih planina kao prva velika prepreka (u smislu veličine i posebno visine) vazdušnim strujanjima iz Vojvodine, odnosno Šumadije. Rezultat, za ovakve situacije puno snega, mnogo više nego što bilo koji model nudi. Sasvim je realno da padne novih 29-30cm, ali i dalje će tu biti i puno vetra. Od vikenda i temperatura na par dana konačno u pravom podrumu.
(+66) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ja napisah prosle cetvrtak ili petak kad je bilo 16 stepeni da se ne sekirate, da ce biti pola metra za nedelju dana i mislim da nisam mnogo pogresio.:). Koliko znam za tabanje malo strmijih staza potrebno je bar 50-60cm ravnomernog snega ili neka me neko ispravi ako ga ne mrzi.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Tanko je svuda na vrhovima a i 4b i Mk su sužene sa razlogom. U zavetrini ima baš mnogo snega ali na otvorenom skoro ništa. Gornji deo crvene duboke je smrznuta zemlja a vetar i dalje duva. I pored svega, bolje na kopu nego na poslu :-)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Dzimi (Android)@ Tačno prato sam te.A ja sam znao 99� će biti snega za NG kad je bilo kuknjave.. A 18.12.2019 | 09:08 Smem se kladiti da će pre Nove godine pasti 30cm snega. +9 -8
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Mix (iOS)A ti to tako odokativno? Tipicno razmiljanje coveka koji veze nema kako se sredjuju staze. Ti si nesto video i ti znas kako drugi trebaju nesto da rade. Covece oduvan je sneg sa vrhova. Nije bilo nikakve podloge pre tri dana- Jel ti citas uopste sta ti se pise? Necu vise da ulazim u raspravu i objasnjavam nekome ko ne zeli ili ne ume da cuje istinu. Veruj u sta god zelis.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Можда вас СС изненаде до Нове године и поставе све покретне топове 100 м испод Дубоких да направе брдо вештака које ће нанети на врхове :o.Што не ради Сунчана долина, тамо би требало да има довољно снега?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Stvar je prosta. Kad bude neko iz okruzenja imao ozbiljnije skijalište, menjaće se i Kopaonik. Ovako vadite lovu za gospodu iz SS-a
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)odoh da jedem pa na noćno... uživaću i za sve vas
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Šta se osnežava od staza?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jedva čekam da proradi Struga i Bela reka pa da se preselim u Brzeću :D
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Mix (iOS)Nema Struga 4000 metara.Ubraja se u crne staze ali nikad proradila.;D
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sukobljavanje misljenja do besvesti ne bi trebalo da je primarna svrha foruma...ljudi koji dodju na kratko da vide sta ih zanima ne mogu od toliko medjusobnih prepucavanja da nadju ono sto im je bitno. Ovde bih ja hteo uvek sveze informacije i mogucnost da se pitanjima i predlozima priblizim koliko toliko skijalistu(preko Stevsa itd...)
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@freedom4allza BL svakako ČA-Jošanička banja. Izbegavaš BG i Turke usput.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)SinišaT,U svakoj zemlji ima 10-15% bud*la, ali su oni u civilizovanom svetu potisnuti od normalnih ljudi, i ćute. Kod nas ti je obrnuto, isplivali su na površinu, pa su bučni, drcni, ne vaspitani i bezobrazni, a normalni, obrazovni ljudi tihi i povučeni.Mnogi komentari ovde nemaju veze sa vezom, preskočiš ih i ne čitaj.U svakom slučaju, Vi koji ste gore uživajte i za nas, koji se patimo na poslu pred Novogodišnje ludilo.Pozdrav svima i ugodno skijanje svima!!!!
(+33) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)U toku je finalno zatrpavanje:)
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nadam se da je neko obratio pažnju na statistiku, naime od 2006 godine, ovo je Nova Godina sa naj više snega.Mislite samo pozitivno!!!!!!
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Upravo krenuo dole,ovaj vikend nasa lepotica pocinje da lici na planinu,guzva je i dalje,premalo staza radi ali realno je nemoguce vise,na Pancicu je vetar sve razduvao verujem i na Krcmaru,na Dubokoj 1 trava i zemlja vire,tako da treba jos vremena da stane sneg pa da se pripreme staze ali je ambijent bajkovit i bice ovo jos jedna sjajna sezona gore....uzivajte a ja se vracam gore za vikend
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)