@Carvig tri Nisam prošao tim putićem par godina ali vidim da ga koriste. Ok je, pređeš ulicu imaš malo ravno i blagu uzbrdicu (sve može na skijama) i kroz šumicu izađeš na stazu. Povratak u hotel još lakši, kreneš niz desnu stazu, odvojiš se i sve nizbrdo dok ne dođeš do hotela,pređeš put i to je to :) Kada nema snega, mislim da nema osnežavanje putić ali nisam 100% siguran da li je nešto rađeno.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ja imam utisak da se neće godinama oporaviti Kopaonik. Sistemski se urušava. Zamislite da je u Kop fabrika, sve će uraditi kao i sa privatizacijama. Obesmislice sve, vrednima i poštenima zagorcati život da odu, prevaranti i lopovi će ostati da nagrizaju ostatke i jedni druge. Lopatari se biju sa Kinezima pored saobracajne patrole u centru, i onda naplaćuju parking pored patrolnih kola kad skinu žicu kojom ogradjuju parking mesta. Skijališta Srbije nisu pipnule Gobelje od juče, treba ovce držati na stazama gde kafici placaju reket. Bas zato sto je Sretenje, sto je to špic sezone, sad nas treba ubiti u pojam da se više ne vratimo. Još sezona dve i ocistice se se sve za prodaju preostalog. A onda će Kopaonik dobiti status opstine, kojim će raditi šta je volja 20tak ljudi koji ga poseduju. Tad će biti kasno za pilicare iz Brusa i Raške, vrhunac zarade turizma će im biti stavljanje lanaca. Kop je lepa i zahtevna planina. Traži puno rada, priroda je lepa si surova. Zadnje dve nedelje 4 suncana dana, ostali apokalipticni. Sve to dobra turistička otganizacija treba da amortizuje. Nažalost ovde se radi da se pojačaju negativni efekti, satru pozitivni...
(+44) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Prelep dan....sutra se nadam jos boljim.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Mi smo prosle nedelje uzeli porodicni sedmodnevni i vazio je za nocno skijanje i nocno sankanje. U principu se isplati.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas dan savrsen,jutros Gobelja,milina.A onda je krenula guzva,Duboka se nije mogla voziti,milion ljudi.Strasno mi je sto bas ljudi ne paze jedni na druge,mene je jedan odneo u punoj brzini i to na Suncanoj.Sreca nije bilo posledica al moglo je biti strasno.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Bumbaširević (iOS)Bas si me slatko nasmejao,ima danas da se naskijas za sve pare
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da postoji zica Bela Reka lako bi isli do Kopa ali nedaju
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@GoranTo se nikada nece ni resiti iz prostog razloga sto mi imamo urbaniste koje savrseno boli uvo sta, kako i zbog cega.To sto je izgradjeno dole unazad 5 godina je totalno bilo neplanski, mislim i dalje se neplanski gradi tako da moze biti samo gore.Od Putnika pa nadole krece dramaturgija svaki dan...od gomile ljudi koji parkira kako gde stigne jer idu preko suncane na skijanje pa dole oko Milmara i Mujena se uvek napravi kataklizma jer radnike mrzi da ociste njihove parkinge pa se put toliko suzi da moze samo jedan auto proci.Ja sam izmedju Mujena i Cardaka pa znam sta je muka i golgota svake godine.
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ne vracaju pare, lazna informacija !
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)U svetskim ski centrima ne parkiraju vozila na put kao u vikend naselju pa putari verovatno normalno čiste put
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zavisi kakve gume imas
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Stef Taj put preko Josanicke banje je ceo u zahacu tj.okrenut je vise ka SZ i ceo je kroz sumu fakticki od Josanicke Banje pa do vrha. Dok put preko rudnice je juzno orijentisan i nema sume do samog vrha.. Pozdrav
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)DžIMI- Manje više veći deo nas gleda kako da nacilja što bolje vreme za skijanje, pogotovu ako je to porodična varjanta. Video si da glasanje na tvoj komentar to i potvrdjuje na neki način. I dalje tvrdim da će mart biti vrlo promenljiv. Ovo zahladnjenje devetog i desetog je kratkog daha i padavina će biti. Još ih modeli na yr no ne prepoznaju ali se nadam da će uskoro.Iza toga opet bi došlo do porasta temperature ali ne dugotrajnog i ne tako izraženog.Vrlo je teško ciljati non-stop prognozu preko 5-7 i više dana, ali skijanje i ova prelepa planina su veliki izazov.Veliki pozdrav i želim ti lepo skijanje sa decom.:):):)
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas veliki broj skijasa, staze izdrzale dobro. Opsti zakljucak, odlican dan za martovsko skijanje.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sto se mene tiče-top skijanje ovog vikenda! Vreme izmišljeno,sneg fantazija:)
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sanibojs"Pukle staze"Moze li malo preciznije sta to znaci ?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bolje i 7 stepeni uz vlaznost od 30% , nego kao prosle godine u ovo vreme 5 dana za redom magla( vlaznost 100 posto) i 3-4 stepena. Bice tesko naciljati 3 dana za redom, a da ne bude zesci plus ili neki kijamet. Nece mart da izda, samo da se izdrzi do devetog i da jugo iskulira. Inace uz sav optimizam, skijati se moze, ali ne bih bas pucao pare za sat i po skijanja dok staze ne popucaju. Mogli i bi da razmisle da otvore staze ranije.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Odlican dan za skijanje. Nema guzvi, na zicama se ne ceka. Staze odlicne.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Šta je ovo sa kamerama, Crvena, Crna Duboka, Srebrnac...zašto ne rade!?Ranije su bile kamere i sa Gvozdca, M.Voda, Vila Mine, Krčmara (sa staze)...!Bilo bi dobro da ih ima više, kao u većim Ski centrima, jer i Kopaonik to jeste.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bogme, kako stvari sada stoje, skijanja ce do kraja ove nedelje biti jos sigurno u sredu, cetvrtak i u petak prepodne, a za vikend idu bas visoke temperature ...................... ja planirao da krenem sutra ujutro, nadam se da ce makar ta tri dana moci da se skija .....................
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)odgovor za fenrira: i meni je to bilo zastrašujuće to sa drvećem, pa sam pitala jednog akademika biologa i on reče da se drveće prvo razbolelo od nečega pa su se kao posledica toga lišajevi razmnožili. to je ozbiljan problem ali ne znam da li se iko gore u nacionalnom parku time bavi... žalosno, kao i sve ostalo
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Topove ne ukljucuju u decembru, a ne u martu.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav, moze li neko da napise kratak izvestaj o stanju staza i kolicini snega na stazama i da li ce li raditi bar pola skijalista za vikend ...?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)sta je sa kamerama na sajtu skoro ni jedna ne radi ??? ne moze se videti uzivo
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Provedoh na Kop-u od 21-24.03. skijanje od 8-11 h odlicno, posle toga raskvasen i tezak sneg ali za ovaj period i vise nego odlicno. Na Gobeljama nas 15-tak skijasa se vrti od 8-11 h. Pozdrav do sledece sezone :)
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)I ja se juce vratih sa Kopaonika, solidnog skijanja je bilo u cetvrtak, petak i subotu od 8-13 h, sve posle tog vremena je uglavnom bilo mucenje, sa izuzetkom subote, gde je zbog odrzavanja humanitarne trke na Karaman Grebenu palo peglanje staze i u popodnevnim satima, pa je moglo da se skija i do 15 h ................U cetvrtak su dobro bile spremljene Ledenice i Gvozdac, dok zbog temperature nije popustio onaj donji deo. U petak i subotu su za svaku pohvalu bili Krcmar i mali Karaman, i sve tako negde po podneva ili nesto kasnije.U poredjenju sa prethodnom godinom (bejah maltene u isto vreme) vremenski uslovi nisu bili tako povoljni, ali sta je, tu je, to su stvari na koje ne moze da se utice.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pitanje za Stevsa a i ostale: Može li neko da mi preporuči neki povoljan smeštaj(studio, apartman)za boravak same osobe u njemu, krajem jul na sedam noćenja.Da bude u centru, a ne u vikend naselju i ne u Brzeću(zbog prevoza). Može na mail: [email protected]Hvala
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nije.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jeste Grand je prodat još 2008. godine!
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Značu, ipak ću morati da platim i izlazak, jer ću biti deset dana u vikend naselju! Smejurija!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li imamo preciznije informacijr o snegu i o pocetku rada skijalista za novu sezonu 19/20? Hvala puno pozdrav
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Boki Prvi ski open je prvi vikend decembra, o samom pocetku rada skijalista zavisi oce biti snega, ja bar mislim da ce sigurno poceti u toj prvoj decembarskoj nedelji
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Stevs...da li mozda mozes da mi kazes nesto vise o garazi? Hoce biti spremno sve za pocetak sezone ,da li moze da se rezervise unapred za odredjeni datum ili nesto sl?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pohvale za novu kameru sa Krčmara.Bilo bi dobro da je live jer je na dobroj poziciji.Nadam se da će biti novih kamera a po ugledu na razvijene ski destinacije, jer i to je jedna vrsta reklame za naš Kop.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Hvala na odgovoru.Bas steta,to su tako lepe staze.Nadam se da ce se nesto napraviti tu u skorijoj buducnosti.Jedna gondola bi tako dobro dosla.Da se rastereti vrh a i zbog smestaja u Brzecu.Pozdrav.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Drugari, planiram dolazak na otvaranje 5.12 i ostanak do 8.12. Gledam ove kamere i bas sam pesimistican. Da li ce bar biti vjestackog snijega ili nesto, da ne bude da berem pečurke po Kopaoniku. :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ovo odsustvo prvog snega se zaista baš "bezobrazno" odužilo, ako sam na brzinu video to se desilo još samo jednom u istoriji merenja (od 1949. godine). Svakako o tome više i prezicnije u tekstu narednih dana, kao i o samoj detaljnijoj prognozi. Na prelazu između dva meseca biće prvih pahulja i manjeg pokrivača, zatim prolaznog otopljenja pa opet zahlađenja. E sa tim "povratnim" zahlađenjem bi jako lepo bilo da se poklope i neke konkretnije padavine, ali zasad nisu previše raspoloženi modeli za to. Gledano dalje ka samom terminu openinga, zasad se ne nazire nikakva jugovina, što je dobro jer valja dobro porazmisliti šta raditi sa veštačkim osnežavanjem, jer su zalihe vode prilično ograničene.
(+45) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ljudi dajte malo da spustimo loptu. Imam jedan predlog za sve vas. Pustite ovu virtuelnu stvarnost i ajde da napravimo jedno druženje "infoKOP-ovaca". Da popijemo po neku kuvanu rakiju npr. kod Skituljka, da se upoznamo, da se družimo i skijamo zajedno. Skijanje je uvek bio sport koji spaja ljude i tako treba da ostane :)
(+81) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Božo, U svakom slučaju si u pravu, svi mu koji smo uzeli Ski pasa tog tipa smo oštećeni. Mislim da se ovo ponavlja prošla ski sezona... Mislim da treba da se pošalje peticija Skijalištima kako bi ispravili gresku/propust.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bozo Svakako da podrzavam tvoju inicijativu,i ja cu da posaljem email SS-u . Ali mislim da nema nikakve svrhe. Tako su odlucili i to je to. A znas zbog cega,? Nije zbog cene,vec zbog Hotela i ugostitelja.. Ljudi koji imaju 7dnevni ski pas su inace gore celih 7 dana. A mi koji imamo 10 u sezoni uglavnom ne spavamo na planini. Pozdrav
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nije im losa kompezacija. Prvi dan sezone nije besplatan al je besplatno nocno sve dane sto je ok. Verujem da ce od petka pustiti i mali karaman gledam na kamerama skituljko cisti bastu non stop neverujem da je cisti dzabe :-) srecan pocetak sezone
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Proleteh juce....lepota sneg sneg sneg
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Evo prognoze za vreme trajanja ski openinga: Četvrtak: Noć i jutro vrlo hladni, sa jačim mrazom. Minimalna temperatura -11C u prvom delu noći, zatim u laganom porastu. Tokom dana pretežno sunčano i prohladno. Vetar slab, ujutru i prepodne jugoistočni, zatim u skretanju na jugozapadni. Maksimalna temperatura će ići do negativne nule. Relativna vlažnost u najtoplijem delu dana oko 50%. Petak: Noć i jutro takođe hladni, ali sa blažim mrazom, minimum -5C još iz prvog dela noći. Do sredine dana ili ranog popodneva pretežno sunčano, a zatim će uslediti postepeno naoblačenje. Duvaće slab do umeren zapadni i jugozapadni vetar. Maksimalna temperatura 3C. Relativna vlažnost u najtoplijem delu dana oko 60%. Kasno uveče i tokom noći može biti kratkotrajne kiše i susnežice. Subota: Još ujutru kratkotrajna slaba kiša ili susnežica, tokom dana uglavnom suvo, popodne i sa periodima sunčanog vremena. Duvaće slab do umeren zapadni i jugozapadni vetar. Minimalna temperatura 0C, maksimalna 4C. Relativna vlažnost visoka, u najtoplijem delu dana oko 85%. Nedelja: Delimično oblačno i suvo, uz sunčane intervale. Vetar slab do umeren, jugozapadni. Minimalna temperatura 0C, maksimalna 3C. Relativna vlažnost visoka, u najtoplijem delu dana oko 85%. Što se uslova za skijanje tiče, definitivno će najbolje biti tokom sutrašnjeg dana (četvrtak), mada će i u petak biti sasvim zadovoljavajuće. Za vikend sa druge strane značajno lošije, biće nepovoljne kombinacije temperature i povišene vlažnosti, a zbog delimično prisutne oblačnosti i same tople vazdušne mase na visini izostaće i mrazevi.
(+72) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zna li neko šta se obično dešava posle openinga. Da li radi neka žičara ili se čeka sledeći vikend. Ima li smisla doći od ponedeljka? Snimci od prošle godine u tom periodu su fantastični
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li postoje realne šanse da do sledećeg vikenda otvore i MK , Pančić i Duboku? U odnosu na prošlogodišnji Opening da li je gužva manja ili veća? Prošle godine su doduše bila dva Openiga, ali su mnogi rezervisali očekujući popust od 70%. Sada se unapred znalo da će biti 30% tako da nije bilo nekih iznenađenja.
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Mikelis: Podržavam banjski turizam, samo ne znam kako neko ko ide na Kop zbog skijanja to da izvede u banjama???? Ako je nekome do dobrog apartmana, spa centra i klope, ne vidim potrebu da samo zbog toga ide na Kop ;-)
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nije valja da ne radi kamera kod Skituljka? PETICIJA HITNO
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zamolio bih Skituljka da ne cisti sneg, da mozemo da izmerimo visinu svezeg sneznog pokrivaca. 🤣🤣
(+33) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Neće
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kako funkconise nova garaza,i da li radi stara Grandova garaza i dalje?Pozz
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)