Da li moze neko da napise kakvo je stanje sa stazama i da li ce izdrzati ovaj predstojeci vikend zbog visokih temperatura? Hvala unapred
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Staze vec otpustile
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)pustio sneg danasali sve je radilo, i bilo skroz ok za bord...manje za skije cini mi se...ski putevi katastrofa teski...i da, izgoreo
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Od sutra skijalište radi od 8 do 15:30h
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Marko obavezno lanci... pa jel vidis kakvo je vreme!? Nemoj Marko mozes ovaj put i bez njih da prodjes, mozda.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Blackbear(AndroDa shvatam tu je princip bitan.To treba raditi češće i lagano i onda to postaje tvrđe,i duže traje,a to nam svima treba u ovoj sitaciji.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kopaonik je postao planina magle,nekad je bila to najsunčanija planina.....
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas se vracam kuci posle 7 dana, nikad goreg skijanja, nikad goreg vremena i nikad lošijeg snega. Mislim da će sedmica od 24.03.biti top u sezoni pa ko može... Blago njemu. Bice više od pola metra snega, sunce i blagi minus.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zima pocinje ponovo 19. 03 i zavrsava se mozda 30.04 na Kopaoniku sto se snega tice slobodno dodjite i uzivajte ko nije bio 7 dana na Kopaoniku nemoze da neprodje sva cetri godisnja doba:) Pozdrav skijasima
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Što se tiče rada skijališta u Aprilu radnici JP Skijališta Srbije su rekli da imaju informaciju od svojih nadređenih da će sve raditi do Uskrsa.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ipak su to deca, ja sam bio prisutan kad je dete prilikom podizanja zastitne korpe krenulo napred i da ga nisam zadrzao dete bi palo sa visine od 5 metara. Zato bih apelovao da se ljudi ne igraju stim i da mala deca uce samo na masincu ili da idu jedno po jedno sa instuktorom. A sto se tice instruktora vala ima ih svakakvih,apelujem na roditelje da razmisle dobro pre nego sto upisu dete u skolu skijanja. Da provere gde i skim pustaju decu da uce ...
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nocna staza samo petak,subota,nedelja.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Најбоље би било да жице раде од 8-16:30
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ljudi jel se peo/spustao danas neko sa Kopa? Kakvo je stanje na putu, da li trebaju lanci?Hvala
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Na kopaoniku verovali ili ne ima 91cm snega,posto je merna stanica na kojoj se meri visina snega pod stalnim udarima vetra i zato meri 76 cm.... Mogli bi malo to da isprave :)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ah....uživajte srećnici koji ste na Kop u...koliko vidim preko kamera, probija se i sunce.....
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Evo jednog predloga vezano za merenje snega. Stap, maskota kopa, ili bilo koji drugi merni predmet postaviti strateski u zavetrinu i jedna web kamera koja gleda samo u to. Ono sto je skijasima/borderima bitno je koliko je snega palo: 1. U poslednjih 24h 2. od zatvaranja zica prethodnog dana Svaki dan u određeno vreme se ocisti novonapadali sneg i time svi posetioci sajta imaju realniju sliku o kolicini snega. Ovo je praksa vecine severnoamerickih skijalista. Eventualno da se pokrije investicija moze uz stap da stoji banner sponzora. Naravno ovo ne garantuje da je svuda pala identicna kolicina snega ( jer se staze prostiru u vise pravaca i za ocekivati je da u zavisnosti od vetrova odredjena strana palnine dobije vise ili manje snega ) kao na mernom mestu ali je solidan pokazatelj generalne situacije. Komentar da se vecina staza na kopu nalazi iznad merne visine je verovatno statisticki tacan( zbog dominacije kratkih staza lakse kategorije) ali treba uzeti u obzir da najbolje staze (po slobodnoj proceni : Duboka, Krcmar, Gvozdac/Ledenica) silaze ispod 1720m. Idealno bi bilo postaviti jos par mernih stanica na dnu duboke 2 i gvozdca i time imati uvid u kompletniju sliku. Ne znam da li skijalista srbije kao javno preduzece moraju da koriste informacije iz republičkog hidrometeroloskog zavoda ali definitivno bi uz minimalne investicije mogli da pruze korisnicima kvalitetniji uvid u stanje na terenu. Think Snow
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jutros sam stigao na Kopaonik preko Brusa i Brzeće. Negde od Stopanje snega ima po putu. Baca se rizla i čisti sneg koliko je moguće. Ja imam loše gume na autu pa sam, više iz straha, postavio lance u Brzeći. Inače do ulaza u nacionalni park nema potrebe stavljati lance. Posle toga po nahođenju. Ako su dobre gume nema potrebe stavljati lance. Ja sam video još samo jedan auto sa lancima, pored mog. Svi ostali su prošli bez lanaca. Potrebniji su za probijanje keoz centar, pored Granda nego na putu.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Koliko staza zapravo radi molim vas nek mi neko odgovori
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@milenkobajic: 23
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kakav dan...da li može biti lepši ...Pozdrav svima ...
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Molim za odgovor. Koja je cena ski pasa sada? I dali znate od kad krece snizenje za ski pas? Unapred HVALA !!!
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sa je sa krstom?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Prošle nedelje, od srede do subote četiri savršena dana, bez gužvi, staze držale do 13h, sunce, ali već u subotu problem, jak južni vetar, jede sneg. sneg težak, jako mokar, skoro nemoguće za skijanje. Vidim da je nažalost gotovo za ovu godinu. Polovina staza ne radi.. i verovatno ih neće više otvarati, pretoplo je ipak.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Neverovatno skijanje danas. Nema guzve nema puno ljudi,staze kao privatne,do 12h perfektne staze kao iz bajke,od 12h malo popuste ali upste nema velikih hupsera I moze bas lepo da se skija,osim naravno duboke donji deo.. Ko ode za praznike gore nece se pokajati.. Jedan od najlepsih dana sigurno..
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@BOJAN D.Druze upravo suprotno KOP svake godine nazaduje I nazalost odlican zalet od pre par godina je izgubljen. Nazaduje u svemu osim u kic-u I unistavanju prirode.Zapitaj se gde ide kanalizcija od svih hotela koji su se mnogostruko uvecali kao I ceo smestajni kapacitet u odnosu kad je odvod otpadnih voda projektovan. O zidanje gde kome sta padne na pamet necu I d agovorim , jednom recju ZALOSNO!
(+37) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Čitam komentare Blackbear-a koji je kreću od pohvala - "eh,kako je lepo,najbolje skijanje..."- do oštrih kritika o odvodnim cevima i kanalizaciji,uništavanju prirode i nazadovanju Kop-a.Prvi komentar je očito nemenjen nama koji volimo doći i jedno vreme boraviti na ovoj prelepoj plalnini u zimskoj sezoni.Ovaj kritički je za urbaniste i one koji tu ili okolnini žive.Verujem, dobronamerno.Zato treba zaustaviti neplansku gradnju i urbanizaciju.I dalje ću rado dolaziti na Kop i uvek se radujem "našem" susretu.Pozdrav iz Banjaluke.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li moze Stevs da napise nesto vise o letnjoj stazi na Jezeru,da li se radi,kad ce biti...ili mozda neki video,ako je upucen.Hvala
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Na Krstu,pardon :)
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Napokon pocinje da se nešto dešava i sa novim stazama.Link >>>Po ovome ima li neko predstavu koliki su ovo radovi i koliko novih km staza dobijamo?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nema privatnosti na javnom mestu!Ko zeli privatnost na terasi kafane na vrhu planine u najvecem ski centru u Srbiji treba da menja mesto ;)Kamera na Pancicu snima direktno na korpe, i vide se skijasi u istim, ali to nije problem posto je to javno mesto. Svako moze da vas slika u korpi, snimi slucajno i okaci na net, i to je sve OK posto se radi o javnom mestu.Ono sto je zabranjeno je postavljanje kamera koja snima (ili delom snima) privatan posed, prostor itd.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li neko ima sveze informacije vezane za vestacku stazu na Krstu,polovina meseca je,rekli su da ce biti gotovo do kraja avgusta?Stevs?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Scele - nemas se sta praviti samo prodji stave jadnike za 30 hiljada da came tu ceo dan i kolko im para donesu donesu , .. Marko - Ja koliko sam gledao na snimcima i propratio ide sve standardna oprema
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Opa sprema se opasno zahladjenje i sneg. Uh ala ce biti skijanje na Krstu dva tri dana kada se pokrije staza snegom 8) Hoce li neko da proba?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@ButragenjoNije uopste bitno sto je covek pogresio gde se nalazi spomenik Josifu pancicu, bitno je da je u pravu za nelegalni objekat. Uostalom kome se svidja on ce tamo sedeti i uzivati u pogledu, kome se ne svidja ignorisace ga i to je to. Nazalost!Inace za tvoju informaciju sam vrh Suvo rudiste u pojasu admin linije( manje od 400m a pojas porazumeva 5 km) sa Kosovom i kao takva nije dozvoljena za slobodno kretanje , ne samo da je potreban dozvola Granicne policije vec KFOR-a. Naravno u ovom slucaju to je besmisleno jer se radi o skijalistu koje bi onda prakticno bilo zatvoreno! Sama cinjenica da ovde neko napravio nelegalan objekat i drzava cuti jasno govori o poziciji vlasti i kriminala.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@cena: Cenovnik je poslat na usvajanje Vladi Srbije. Čim je poslat definitivno znači da će biti neke korekcije cene. Kolike će biti korekcije videćemo za koji dan kada zvanično izađu cene ski karti. Ono što je sigurno je da će i ove godine biti popusta od 15% od 1. do 15. novembra. No sačekajmo još koji dan na zvanične potvrde svega ovoga.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nemanja kop (iOS):Skijališta još nisu zvanično izdala saopštenje kada će ove godine biti Ski opening. U opticaju je i dalje prva polovina decembra ali datum još nije preciziran. Trebalo bi za koji dan da znamo tačnu informaciju i oko cena ski karti i oko termina Ski openinga.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li neko zna...od hotela Putnik koji je renoviran...do Suncane doline,moze na,skijama ili ne? Ili obrnuto?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nema nista od ski opena ove godine. Bar ne u onom obliku kakvom ga poznajemo poslednjih desetak god. Kad to kazem ,mislim na jedinstven dadum i cenu ski pasa umanjenu za 70%. Ocigledno da ce ove godine biti nekoliko termina koji obelezavaju pocetak sezone.Jedan od strane SS a drugi od strane hotelijera. Cena ski karte ce biti umanjena za 30%.Pozdrav i zelim vam svima lepu ski sezonu.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Mirko neznam sta izmisljaju ,verovatno su hotelijeri uradili za 6-9 dec a ovi sad pomerili nedelju kasnije i doveli njih u nezgodan polozaj ,sve u svemu neka im opena sa 30% znam da ce polovina ljudi odustati zbog tako malog popusta za neke 3 staze sto otvore
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Na Kopaoniku prava snežna vejavica sa pojačanim vetrom i temperaturom u minusu na većem delu skijališta...:):):)
(+46) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ne muti se ništa. Vlada je izglasala cenovnik 20. oktobra tako piše u Službenom glasniku. Treba osam dana da stoji tamo i onda postaje pravosnažan. 28. oktobra će da se pojavi. Poskupljenje 10 posto.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kako povecavaju ski pas i nocno da se placa tako im se i vraca , sunce 15 stepeni narednih 20 dana sve lepo vreme iako je temperatura u padu nigde se ni jedna pahulja ne pojavljuje verovatno im je frka kad ce otvoriti novu skupu ski sezonu
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@JeremyLynchProsle godine za Top ski viked u januaru dosli smo u sredu popodne, kupili 4 dana pass, i mogli da skijamo sredu uvece.Moguce je da je novo pravilo ove godine, ovako je bilo prosle.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Napokon se na vidiku očekuje promena sinoptičke situacije:) Na kraju druge i u toku treće dekade novembra počeće konstantno priticanje hladnije vazdušne mase sa severa Evrope koja će napokon doneti zimske uslove u predelima iznad 1000mnv.:):):)
(+41) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li neko zna kako napreduju radovi na Marinim vodama?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nemoj tako pričati. Zicare su u savršenom stanju. Staze su sredjene vrhunski. Skija sam i pre sredjivanja i posle godine, sve je na nivou. Kop je veci i bolji, tu nema price samo su cene na Jahorini pristupa nije. Ja sam inače i volio malo prirodnije i neuredjenije staze. Ali ovo je novo i super. A opening je 70% popusta, dok su nas na kpou ove godine neprijatno iznenadili i zbog datuma i cijene,tako da smo odabrali Jahorini 13.11
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jel ce biti na kraju tih 23-24 cm snega?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bilo bi idealno i velikodušno da za promenu, skijaliste svečano, besplatnim danom skijanja otvorite neradnog dana, (subota ili nedelja), i na taj način omogućite svim zaposlenim ljudima i njihovoj deci produktivnu radnu nedelju kaja ce uslediti. Veliki pozdrav svima vama koji se radujete zimi.
(+33) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li će se plaćati parking kod Sunčane?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)