@nije tesko biti finКупола на жичари има фунцкију да буде спуштена а не да користи за украс, тим поводом је и стављена. То је ствар безбедности скијаша, односно самог произвођача куполе. Та физичка безбедност је важнија од сваке друге. Ко има страх од вируса нека седи кући.Мада вирус је већ и прошао кроз сваког тако да велика већина већ и има антитела и не зна да их има. Страх и незнање увек дају глупост. Кажу маска штити и људи су поверовали и онда убеђују друге и dрже им лекције. Нисам знао да има толико лекара и доктора у Србији или су сами радили истраживања на великом узорку па потврдили ту тврдњу. Иначе, имали маске немали исто је.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-78)WOLFSKIN- Posle 18-og će doći do postepenog poboljšanja vremenskih uslova. Još nešto snežnih padavina je moguće u utorak ali ništa ozbiljnije. Od utorka se očekuje postepen porast temperature, pa bi do vikenda trebalo da bude promenljivo oblačno i pretežno suvo sa temperaturama uglavnom ispod nule... Tamo pred sam vikend bi bilo pojačanog vetra uglavnom južnih smerova... Svakako će biti solidnih u nekim danima i odličnih uslova za skijanje... Veliki pozdrav za tebe i sve posetioce Infokopovog portala.:)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zašto kamera Pančić ekspres ne pokazuje žičare nego je uperena na drugu stranu?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Tomba Difficult ski run 2567 Shiligarnik 1 Beginners 2047 Plato 1 Beginners 1730 Todorka Medium 1690 Chalin Valog 2 Medium 1429 Stara pista (Old piste) Medium 970 Chalin Valog 1 Medium 775 Ne kapiram sta nije jasno za duzinu staza pogotovo sto se neke nastavljaju jedna na drugu
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)@Dragodin Jel ti neko drma kavez? @alex Nista gore od kise zimi.... Najgors kombinacija je sneg na koji pada kisa. Tuzno.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-23)ZMAJ- Magla je neizbežan pratilac ovakvih situacija. Približavanje ciklona uz jak povremeno olujni vetar južnih pravaca idealna je podloga za stvaranje magle na visinama iznad 1300-400m. Kad sam juče rekao da ne vidim tako loše uslove za subotu mislio sam prvenstveno da neće biti značajnijeg otapanja snežnog pokrivača niti kiše a pogotovo iznad 1750-800mnv. Subota u večernjim satima povremeno sneg. Nedelja ujutro sneg uz slabljenje vetra i povećanom vidljivošću što se tiče magle, u večernjim satima novo naoblačenje sa snegom pojačanim vetrom i padom temperature... Veliki pozdrav za tebe isve posetioce ovog foruma.:)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Da da alex. Zato je i nazvana suncana planina. Malo su zime postale blaze u zadnje vreme,a Kopaonik je na rizicnoj visini pogodan za maglu.. U svakom slicaju Mart bude nekako najlepsi za skijanje.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Pozdrav! Zna li iko oce li pustati gondolu u rad i kad, hvala?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Pozdrav! Zanimame koliko dugo traje ski sezona na Kopaoniku? Planiramo ove godine da idemo od 28 Februara na nedelju dana. Da nije mozda kasno za skijanje? Hvala
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Zašto danas ne radi ovoliko žičara? Vetar ne duva jako.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@alex Neka brate, nije lose ni da se postavi neki rekord u negativnom skoru! Treba biti poseban :D
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Mladen Hvala na prosvetljenju 🙄🙄🙄 @XyZ Hahahahaha, zabetonirao sam se gadno. Sta cu jadan...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Danas sam stigao autobusom preko jarma. Ako neko dolazi sutra kolima, preporucujem mu da izbegava ovaj put jer je na nekim delovima uzak i nije dobro ociscen.Kad gobelje nisu radile to je zato sto nisu poslali nijedan tabac tamo. Prosao sam veceras pored malog jezera, staza nece biti spremna jos neko vreme sigurno. Jedan tabac je poslat i samo gura sneg levo desno, bolje da su bager stavili da radi isti posao, a da tabac zaista taba neku stazu.Veceras za nocno radi samo karaman greben sto je cist bezobrazluk. Politika skijalista srbije je da tokom smena skijasa i kad je manji broj njih na stazi ne mora sve da radi i onda ne tabaju staze. Naravno na celu situaciju donekle uticu stabla koja padaju pa ima ljudi koji su preorijentisani da resavaju taj problem.Medjutim zaista sumnjam da je neophodno da osoba koja vozi tabac i taba staze sece stabla.Slazem se da je trenutno najveci problem bezbednost na skijalistu, ali kad bude resen vrlo brzo ce se vratiti najveci problem a to je nacin upravljanja skijalistem.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Skijas2021:Izneo si niz neistina. Malo Jezero nije u kvaru. Duboka i Malo Jezero su zatvoreni zbog priprema za evropa kup. Imas vest na ovom portalu.Zicare se zatvaraju zbog opasnosti padanja jela cim je vetar nesto jaci. To nije onaj vetar od 25m/s koji zatvara zicare u normalnim okolnostima. Imam osecaj da bi se ovde ljudi radovali da neko nastrada. Onda bi bilo eto pustili su zicu a znali su za opasnost. Jos se nije rodio onaj koji ce Srbima ugoditi.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Zdravo svima,Procitao sam obavestenje da staza Malo jezero nece raditi. Da li neko ima informaciju kako u ovim uslovima stici iz apartmana na malom jezeru do centra? Konrketno iz Zupe.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Pozdrav, ljudi! Zanima me da li neko ima predstavu o tome koliko plus koji se najavljuje u narednim danima može da utiče na ovu količinu snega i skijanja u narednom periodu.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@IggyBGDduga je godina...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Moze li informacija sta od staza i zicara nece biti dostupno za vreme takmicenja? Samo staze na kojima je takmicenje ili i pripadajuce zicare
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Aco cacak Aco, kakav je ovo basnoslovni plus???
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-98)@Aco cacak Hvala na informaciji.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)AcoKako cenis vreme nakon 14.2?Unapred blagodaran:)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)@carpman,Nebi trebalo da bude neke jake kise u ponedeljak. U tok dana ce temp biti u padu u odnsou na jutro a tokom cele nedelje ce biti oko 0. Bice uslova za maglu.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Koji servis u Beogradu (sa ozbiljnom masinom)? Hvala.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kao sto sam i rekao, i kao sto je @Stevs najavio. Otvaranje gondole u petak, 12. februara od 12:00
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Sta je zapelo sa zicama danas?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Samo u centru, sve ostalo ide bez ikakvog čekanja... Ali su staze već oko 12h bile prilično raskopane
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Sve staze su odlicne s obzirom na uslove, nocas napadao fino, led ispod, laganih -20... Gobelje pobedile, opet. Mnogo padova, malo skijasa, malo sunca, mnogo vetra. Sve u svemu zjb. uslovi, ali moglo se.. mislim da je ovo za ekstremiste bio top dan! :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Supernova travel, bez razmisljanja. Sve ostalo preumorni vozaci bez odmora, kombini bez tahografa itd.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Ne plašite se visokih temperatura. U ponedeljak i utorak prognoziraju najvišu oko 10°C. Prošlog 13. marta je bilo 13°C i jesu staze bile kačamak, ali sneg se nije istopio i moglo je kako-tako da se skija. Pogledajte u arhivi fotografija.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Staza "Duboka 1", zbog predstojeće trke ne radi cela (sve podvarijante) ili ne radi samo ona crna varijanta, a radi crvena (ona nova, leva)?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Konacno jos malo snega da padne :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Jel moguce da kada se dopunjava petodnevni skipass za dan, dva, tri, preko webshopa da je cena ista kao kada se kupuje novi skipass? Ne vidim onda poentu dopunjavanja, kad moze da se kupi novivpo istoj ceni? Ocekivao sam da ce ti dodatni dopunjeni dani biti povoliniji
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Sumpor Poenta je da ako imas vec karticu ski pasa, od ranije koriscenu, da mozes da je dopunis preko web prodavnice, i tako ides pravo na stazu ( bez odlaska do saltera ili do ''pickup'' automata). Po meni je i ovako korisna opcija. E sad, ova dopuna koju ti pominjes - ako vec imam nekoliko dana vezanih karti i zelim da dodam (nastavim) jos neki dan po nizoj ceni, je pogodnost o kojoj bi skijalista mogla da razmotre za narednu sezonu...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Kvazi izlupo si se maxsimalno oko zgrusavanja krvi aj procitaj sta napisa pa se zapitaj dali to znaci da svi koji su vezani za krevet iz bilo kog razlog sem korone moraju da piju lek protiv zgrusavanja ajoj majko mila a ti ako si pio i ako su ti davali lek imas ozbiljan problem zdrastveni pozzz p.s svi sto komentarisu poznaju doktore naucnike presednike itd ja nepoznam nikog al razmisljam svojom glavom
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)ALEX- Pošto će se raditi o frontalnoj oblačnosti prolaznog karaktera, kao deo široko rasprostranjenog ciklona koji će cirkulisati severnije od našeg područija, neće se raditi o velikoj količini padavina ali će svakako značiti posle ovako dugotrajnog sneznog posta.:) Ono što mogu da kažem na osnovu trenutno raspoloživih izvoda je da neće biti ekstremno loših situacija do polovine marta. Veliki pozdrav.:)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Velika količina teškog snega + veoma jak vetar i ode vrh.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Skijalista rade normalno i ski rente,kafici ne rade,to je to za vikend 1000posto,ponesite vodu i sendvice i uzivajte
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ratrake upalili sinoc i provazali. Od tada palo mnogo snega. Staze u ocajnom stanju. Trebali su bar jutros da prodju...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Jel pre tacno 6 godina(2-3 dana plus minus)bilo oko 130cm?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@baba: ne može da prodje ratrak preko BR2 zato što je staza raskopana za zig-zag putem zbog izgradnje gondole. Samo freeride 👍⛷
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Muk, slazem se, treba biti pozitivan, probati nesto novo (recimo ja nisam vozila dubok sneg nikada) i biti srecan sto moze bar koliko toliko da se vozi, mada priznacete, vecina nas dolazi ovde jednom-dva puta godisnje i voleli bismo da vremenski uslovi budu idealni, ili bar zadovoljavajuci... Inace, jako mi je zao zbog zatvaranja kafica, gde ce ljudi koji nisu smesteni u centru da se okrepe i ugreju, naredni dani ce biti jako hladni? Za wc savetujem da se ode u bilo koji hotel u centru, a za caj, dodjite u Nebeske stolice i kuvam vam caj! :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Parkiras se kod gondole u Brzeću i tu kupis ski pas
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Dal'' neko ima informaciju vezanu za proslogodisnje ski pasove. Od danas bi trebalo da vaze 10 u sezoni koji nisu iskorisceni ,pa me zanima dali to vazi i za sezonske. Pitam za pasove od prosle sezone,kad je 20.marta zatvoreno skijaliste.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Da li neko zna kako se skidaju fleke sa ski jakne,nastale kaplanjem ulja sa zicare.Unapred hvala!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ja sam danas bez ikakvih problema podigao ski pass od prosle sezone, tacnije preostale dane za 10 u sezoni. U direkciji dobio odstampanu odluku i otisao na prodajno mesto da podignem isti. Sve je trajalo 10 minuta. Za sezonske karte verujem da vazi ista prica. Inace od ljudi iz skijalista niko nema informaciju do kada ce da rade. Navodno prodaju karte do 1. Aprila ali me ne bi cudilo da vec od 28-og rade sa smanjenim kapacitetom. Velika steta ako bude tako posto ovoliko snega u Martu ne pamte ljudi koji provode zime ovde godinama unazad. Nisam uspeo da dodjem do informacije da li je moguce kupiti ski pass i dalje u Kraljevim cardacima posto je za ljude iz vikend naselja to mozda i najbolje resenje. Ako neko ima informaciju zahvaljujem unapred.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Trebao bi iducu nedelju da dolazim na Kop. Imam opciju pon.-cetv koju je teze izvesti ili cet- ned koja je sigurnija. Interesuje me da li se moze znati da li ce skijaliste raditi STEVS I kako bi trebalo vreme biti kraj sledece nedeljeACA CACAK, HVALA
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Bez lupetanja,ovi sto su se vratili sa planina su se sami izjasnili da su se tamo zarazili i to citave porodice.Naravno mere se ne postuju ni na drugim mestima a sto se sajma tice pa ljudi su dosli da se vakcinisu.Pa moraju da stoje u redu ali koliko vidim nose se maske.vakcinisati se moramo ali skijati ne moramo.Nije to pitanje zivota i smrti pa ako se ne skijamo 5 dana propascemo.Hajde molim vas.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-43)Da da, pauk nosi iako nije posle malo slobodnog mesta. Ja se ne secam, mada dolazim unutru, da je do juce bila bas tolika guzva na Suncanoj. Goxy, tvoja tvrdnja bi bila tacna kada bi ljudi stajali u koloni jedan za drugim u samo jednom redu ali ocigledno ili nismo na istoj planini u isto vreme ili nam se moc zapazanja bas debelo razlikuje koliko ljudi je oko tebe i mene u redu na zici. Nije bitna sada korona, mozemo da zanemarimo koronu i da o guzvanju i preskakanju preko skija i male dece pricamo na nivou kulture i toga kako formiramo proklete redove dok cekamo zici. Nista se ne razlikuje od prethodnih godina i svake je sve ludje (sem oni nesrecni kanapi na Karamanu i Centru). Prosto i bez korone ono guzvanje je LUDILO
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@StevsDa last možeš da nam nabaviš podatak koliko je ljudi skijalo u ponedeljak i utorak....Može podatak i za danas.....hvala..ja sam bio do juče..uživao...ali...to je potpuno ne isplativo za SS...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Otvorite gobelju za vikend!!! :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)