Još malo, 5 cm, pa pola metra ...Lepoooo ....
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Gledam u Ski centru Bjelasica(2139m) Kolašin CG, kamere i nema snega. Ipak je Kopaonik gromada i kad dogodine naprave gondolu iz Brzeće i proradi ta strana to će biti pravo. Na KOP-u u SS rade frofesionalci najvišeg nivoa.Nije sve uvek ni na Zapadnim skijalištima potaman.Lepo vam je čova (Struga) opisao.Ovde često dižu galamu neki koji imaju samo skije i ništa više.Kopaonik se ubraja u najbolja mini-srednja skijališta u Svetu u svim segmentima. ;);)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)Kakav dan (•‿•)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Znam da ovde komentare pisu ozbiljni skijasi i zato ce moje pitanje biti nesto kao "svetogrdje", ali.. ima li neko od vas ideju kako iskoristi Kopaonik zimi, ako niste skijas? Naime, moja ekipa bas voli Kop i cesto dolazimo leti kada je idealan za setnju, ali kakva je situacija zimi, kada je sneg preko 75cm kao sada? Da li je moguce penjati se (i silaziti) skijaskim stazama, naravno uz ivicu i pazljivo da se ne udje u putanju skijasima? Iz vaseg iskustva, rade li to ljudi i koliko je bezbedno?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@planinar Rade to ljudi. Neki se penju peške a neki žičarom pa peške na dole. Što se bezbednosti tiče, pa na stazi si. Čak i ako si uz samu ivicu, svašta je moguće. Ljudi voze 20-30km/h pa do 50-60km/h. Nije naivno. Najbitnije je da ne izetis naglo iz svoje putanje i da biraš manje opterećene staze. A rizik uvek postoji.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Nemanja.beo Primera radi, bio sam na otvaranju sezone na Jahorini, jeste da je radila jedna zica i jedan lift, ali na izlazu sa lifta je po ceo dan obavezno stajao redar i budno pratio silazak sa istog. Mozda to moze i na Kopu da se obezbedi, nema previse tanjira...a koliko se secam bilo je problema i sa tanjirom na Gobelji... to je najmanje sto bi trebalo da urade...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sale Zar je moguce da neznas kao vozac da postavis lance. Ja cu da ti ih postavim ,i to kosta 100e za tebe.. Neverovatno je da neko nezna da postavlja lance na svom automobilu.. a posle kada im ljudi koji to odrqde naplate ,kukaju kako ih je odrao. Neverovatno...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-26)Pozdrav ljudi moji dobri. Sve najlepse vam zelim u Novoj godini. Zdravlja pre svega, to je najvaznije. A potom i mnogo ugodinih i lepih dana za skijanje na nasem Kopaoniku. Ja dolazim 11.1. na 7 dana. Nadam se da ce mi biti pustene staze Gvozdac, Krcmar i Crna Duboka.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)milose napisi jel si uspeo da naplatis ostetu za ostecene skije od skijalista hvala
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Bravo Stevs... svaka ti ja na mestu
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pozdrav za ovog momka sto srravlja ove snimke...svaka cast
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Pitanje za sve decke ovde ... da li su potreni lanci sa strane Brusa ako se doalzi ili je put prohodan kao i da li ce sledece nedelje pasti malo snega ili ce svo vreme biti ovakvo ... topljenje hvala
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Danas skroz korektno. Malo je gužva. Staze skroz dobro drže. Gobelja za svaku preporuku
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Može li neko da mi napise koja je cena na parkingu MK ispod konaka kod hitne ...ima rampa. Pre dve godine 500din dan . Hvala
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Mora da naucite da razlikujete progledalu stazu od okopnelog snega. Okopneli sneg izgleda braon kao zemlja i na strana okrenutim suncu se pojavljuje. Kako inace obajsniti da ujutru na istim mestima staza izgeda kao pista?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Bili zadnju dekadu u januaru na Kop-u.Nas tridesetak iz Bl.Dolazimo ponovo,a vama koji ste gore ili se spremate u srpski Sent Moric - uživajte!.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Stevs, vezano za kamere, morate da odustanete od Flasha i predjete na WebRTC.Pozdrav
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)I da, ovaj sneg sto je pao je jako suv i sitan, tako da jak vetar koji duva jako lako oduva sneg koji je pao i prakticno pravi nanose na pojedinim delovima staza, dok je na drugim delovima sam ogoljeni led
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zvezdarac, Slažem se za Krčmar. Bio sam na Kopaoniku kad su prvi put ratraci pripremali novu stazu Na Krčmaru i to baš objavio ovde da obradujem skijaše. Ali nisam mogao da verujem da s obzirom na poziciju staze nisu uradili i vetroustave celim gornjim delom! Bez toga ništa neće značiti ni veštačko osvežavanje. Da li je u pitanju nestručnost ili nešto drugo!? Možda Stevs, kao uvek, ima neku informaciju.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Možete da parkirate baš kod konaka u ograđeno delu. Dan 500 din, 7 dana 3000.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Bas skrnavo sto se desavaju kradje skija >:( tacno cu za ovu sezonu nabaviti onaj katanac mali sa sajlom pa biti jedini koji zakljucava svoje skije... bar da im malo otezam ako se nakane na mene >:(
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Na ski mapi u legendi stoji znak "vi ste ovde". Ja nikako ne mogu da ga nadjem na karti. Jel zna neko gde je/sam?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Veliki lektori se pojavili ovde 😂😂 Bravo Pero detlic samo napred 😉
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)VLASTEM- Juče i prekjuče su postojale izražene nesuglasice modela u pogledu večerašnjih padavina.Pojedini su davali padavine ali većina ne..Najavio sam nekima od ovde aktuelnih forumaša u ličnoj prepisci da će biti snega večeras, ali nisam izlazio sa zvaničnom najavom jer nisam bio siguran kakav će biti intenzitet padavina, iako je bilo za predpostaviti da će biti u formi snežnih naleta ili pljuskova...Prelepo je bilo večeras gledati kako veje na Kopu, naročito onima koji su imali privilegiju da to gledaju uživo... Sledeća snežna epizoda u petak.Veliki pozdrav.:)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Može li jutro da bude lepše ...Kakav prizor ...Uživo sigurno još lepše ...Pozdrav, znate već ...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Tačno,"Beogradjani" nisam hteo da prozivam ali toliki nivo nekulture i bahaćenja pa ja ne znam gde su rasli a veze nemaju sa skijanjem.Isto ponašanje i na Jahorini i na Kopaoniku.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Da se oglasim i poslednji put ovdje, vidim da pojedini ljudi ili ne čitaju komentare,ili ih ne razumiju pa da ne trošim ni svoje ni njihovo vrijeme. Naravno, ovo još jednom potvrđuje da je predrasude i prezir najteže izbaciti iz čovjekove glave. Ja sam govorio o bahatosti, preziru i predrasudama koje imaju pojedini na ovom forumu i onim koji generalizuju stvari. Buki eto zaključio da branim skorojeviće, da sam o skijanju čuo prije dvije godine i da nosim Colmar jaknu, veoma pronicljivo, svaka čast. Neka bude tako, ako ćeš se bolje osjećati. Zzzzz, pročitaj još jednom šta si napisao, pa moj komentar na to, ako želiš shvatićeš, ako ne, ne mogu ti pomoći. Pozdrav svima i uživajte u snijegu i skijanju.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)#VeljkoSa 300 evra na skijanje u Francuskim Alpima. Lupite i ostanete živi. Pališ raju. Vidi se da niste dalje od Divčibara mrdali.Sa 300evra ne sme čovek krenuti do Niša. E moj prijatelju.Kopaonik je mnogo jeftin za ono što pruža.Tu si u kući. Razmislite malo.Platiš 300 a bar još 2000 morate staviti u đžepu a?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-18)Uopšte mi nije jasno zašto bi ljude odgovarali od Alpa pričom kako je tamo preskupo - nek lepo svi odu i vide i sami koliko košta (nisam bio, ne znam) i kakvi su uslovi - a nama koji idemo na Kop bude još bolje jer bude manje ljudi na stazama na Kopu, savršeno, svi srećni, win-win :)Ovde smo svi prostaci, seljana, smeće, gužva, primitivizam, ne rade žice (šatro zbog vetra) a Skijališta Srbije ne vraćaju pare - treba svako ko može da izbegne to i ode na Alpe i pusti nas proste da se sami gušimo u svom smradu :)Ono što sam čuo je da može za 300 i nešto evra da se ode u Francusku u jako skroman smeštaj i da se kupi hrana (paradajz turizam) u marketu u podnožju (kažu ne dao ti Bog u restoranu gore da se hraniš, mnogo skupo) tako da zaista može ko voli da ima super skijanje i stvarno treba što više ljudi umesto Kopa da proba to :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)Drugari dolazim osmog marta, recite mi dal da ponesem snowboard ili mountainbike?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-23)Xenon, mozes apelovati na skijalista Srbije da urade tako nesto. Epilog ce biti da ce se samo nasmejati i baciti pismo u kantu, mislim da se to ne radi nigde u svetu sem mooožda u Americi gde ce pruzaoci usluga uraditi sve da zadovolje zahteve musterija. Ali ne verujem ni da tamo tabač radi u toku dana.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Baza: kada krenes od Granda ulicom prema Vila Nikola (ulica Ive Andrića), sa desne strane je obelezen parking (dozvoljeno) a sa leve strane je trotoar i tu dozvoljeno parkiranje - povremeno pauk nosi vozila (sto je veoma dobro, zato sto sada pesaci i skijasi mogu da se krecu normalno trotoarom a ne da se provlace izmedju vozila).
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@stef Kada zavrsis lecenje onda podneses zahtev i ako imas invaliditet ces dobiti neku sicu jer osigurana suma je 500000din (bar bila prosle godine). Mene pokupio skijas, slomljena podkolenica i 5 meseci fiksator i gips i posle rehabilitacije od 3 meseca Generali samo na osnovu papira tj bez ikakvog pregleda donese odluku od 5%inv. Dok Dunav osiguranje na osnovu istih papira donese odluku od 10%. Sad cekam Narodnu Banku Srbije da proveri poslovanje Generali jer su mi odbili prigovor. Tako da sa srecom !!!!!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Trebao sam doci ovaj vikend ali zbog nastale situacije, korone , otkazivanje skupova i toplog vremena , ipak odustao. Za ovaj vikend sneg e sad ni to nije dobro za neko bolje skijanje .. znaci ipak sledeci vikend ili je ovo kraj..?. Uzivajte svi koji ste na planini . 🤗
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)#Stevs Molim te daj nam ako možeš što pre informaciju da li će sutra da radi skijalište? Hvala.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zatvoreno skijaliste . Konacno nesto korisno
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-39)A bifeima krsenje zakona live. Ako pogledate za stolom sedi cetvoro sa razmakom manjim od 2m, a za susednim stolom osoba koji ni od tih cetvoro nije odmaknuta 2m. Nije da to meni licno smeta, ali ako se drugi pridrzavaju, trebalo bi i oni. Inace, epicentar zaraze u Austriji i okolini je skijaliste Išgl , gde je zaraza krenula iz jednog ski bifea. Sada je zbog toga ceo Tirol u karantinu.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Imamo isti problem
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Cao,Sto se tiče ulaska u nacionalni park jeste 300,00 dinara, ja sam kupio nedeljnu, košta 800,00 dinara i koristio 10 dana, samo mahnem kroz prozor i puštaju. To izadje 80,00 dinara dan i može da se koristi i za bilo koji drugi auto. Sto se tiče parkinga u centru, parkirao sam na velikom parkingu gde se okreće autobus iz Cardaka, 10 dana, nisam platio ni jednom. Ima autobus iz Cardaka ide u 9.30,11.30.,14.30. I 16.30. Vraća se u 10,12,15 i 17.Inače Kop je pun i lepo je. Kome se ne svidja, nek ne dolazi.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sta se desava sa kamerom sa Mujenluxa?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zna li neko sta se desava sa parkingom preko puta JAT-a? Hoce li raditi u sezoni, ili dobija neku drugu namenu? Bili smo ovog vikenda na Kop-u i bas smo se iznenadili kad smo videli na parkingu nesto sto lici na gradiliste...BTW, put preko Brzeca nema rupa.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Šta fali Banskom? I kad su najveće gužve na žicarama se ne čeka duže od 5 min a staze su veoma dugačke.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)Pustajte topove, pustajte topove ... ! 😁😎🤩
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)To hocemo da cujemo, ciklon u Sredozemlju. Djenovski zaliv je majka!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Mislim da je ovih i predstojecih dana ocuvanje zdravlja najvaznije. Pametni uce na tudjim greskama a budale na svojim. Epidemija u Evropi je buknula posle skijanja u Ischgl- u ( italijansko skijaliste na granici Svajcarske ). Kako organizovati bezbedno skijanje u uslovima epidemije je najvaznije. Skijati sa maskama? Skijati bez maski pa onda masku staviti u redu pred zicarom? Sta je sa odstojanjem? Secate se guzvi na Pancicu, Karamanu itd? Ko ce ljude da kontrolise i organizuje stajanje ispred svake zicare? Na sta ce da lice ti redovi? Koliko ljudi sme zajedno sesti na sedesnicu? Na ova pitanja niko ni na zapadu ne zna odgovor. Znaju samo da ce imati ogromne gubitke ako ne rade.Sve je ovo previse za moje poimanje skijanja, uzjvanja i slobode koje ono predstavlja.Sad je pravi trenutak za promovisanje turnog skijanja i nordijskog skijanja koja su kod nas nepravedno zapostavljena.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)Za opening livada. Steta sto nece malo poprskati da lepse na kamerama izgleda. Kad nema za otvaranje, zviznuce kasnije.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Kako napreduju radovi na gondoli?Vec duze vreme nema izvestaja.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pa ne moze ti mnogo niko reci.Topovi bi verovatno radili pun gas i sredjivali sve,ali temperatura nije bila adekvatna ni za rad topova...danas/nocas bi i to trebalo da se promeni i verovatno ce krenuti pun gas.Koliko ima tacno treba da srede bar te staze sto uvek idu na pocetku,ne znam stvarno.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Stevs, hvala puno na iscrpnim odgovorima! @Stevs @Brdjanin slike su zaista vrhunske, nema greske, ali budimo i realni, prvog dana, ako ga i bude, kad krene stampedo sa besplatnim ski passom na 6cm snega, mislim da ce u 10:15 biti kraj :-( Dalje, pitanje za odlaganje sam postavio jer je po mom misljenju malo neodgovorno da se takav dogadjaj, koji je realno za vecinu ljudi udaljen preko npr 200km, i za koji ti trebaju dani odmora, opravdanja deci u skoli, rezervaciju smestaja itd. odloziti dan pre planiranog... Jos jednom hvala na odgovorima i pozdrav!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Petar Cudna je ovo planina, ako ima snega bice uglavnom sve staze otvorene... Najbolje je rezervisati dan-dva unapred kad vidis na kamerama da ima snega :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)