Interesuje me da li su putari uradili nesto sa raspalim putem od naplatne rampe gore ka Kopaoniku tokom letnje sezone ?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sidro iz naselja , gde skoro nikada nema snega , zanimljivo
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Kopaonik pozdravlja ove godine El Ninjo
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Kliker np.. ma da sad ce od ponedeljka padati , a gledam narednih 20 dana nakon toga sve oko -7 do +3 sto znaci idealno da vec od sledece nedelje krenu praviti podlogu i da im oba opena budu u fulu sa spremljenim stazama,sad je na njima dal ce otvoriti opet 3-4 staze za open ili ce se potruditi da makar uz ove standard otvore duboku crvenu - duboka 2 mali karaman pancic i ovo standard ostalo ,samo tako mogu opravdati makar malo cene za open
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da ne bude navlakuša od stručnjaka iz SS
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Samo rokaj .....
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Blackbear , stvarno dobro poredjenje i komentar na “divljanje” . Po stoti put pišem... obožavam Kop i tako će ostati ! Nema ono ali , morao sam da se snadjem , ipak , mi tamo dolazimo za svoju dušu ! Ovako to radim posto volim “divljanje” ( utvrdili smo da divljanje nije za svakog isti pojam ) ...budem prvi na žici kg , pa na mali k dok još nema nikoga , tu može da bude top skijanje sa sve onim skretanjem desno pa nizbrdica pa oštro levo , maaaaa. Onda na Gvozdac i Ledenice , to ne treba opisivati zna se ! Druga varijanta mi je prvi na Pančić , pa na Suncanu , kako tu može dobro da se skija uffff , dok još nema ski škola , difovaca i vojske ! Posle Gobelje pa tako dalje ! Pozdrav “divljacima” !!!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Da li zna neko sta je bilo sa devojkom sto su je udarile sanke Gorske Sluzbe spasavanja u petak na stazi na Pancicu?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@sskjas Vikend naselje nema sanse za razvoj, probijene ulice su suvise uske, parcele uzurpirane a infrastrukture nema. Izgradnja infrastrukture sada je skuplje nego srediti Jos banju ili Brzece. Gondola i broj skijasa bi u dve sezone doneli profit da bi se ceo novi Kop u smislu staza mogao napraviti. Znam da ste svi u naselju u tim nadama da se to razvije, ali to je jalovo ocekivanje. Realno kad saberes teren, vec postojanje velikog btoja objekata bez infrastrukture a i blizina admin linije nije zanemarljiv faktor. Tako da je bilo kakva drzavna investicija u naselje bacen novac i to ljudi koji se bace razvojem znaju. Uostslom svi ski centri u svetu smestajne kapacitete imaju u podnozju i tek poneki hotel na samom skijalistu. Upravo iz razloga cene gradnje i dovlacenja infrastrukture na samu planinu ili u blizini staza. Nisam ja ovde pametan,samo predocavam ono sto je vidljivo i logicno. A ponesti i znam 😉
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kopaonik jeste sunčana planina. A Problem je što je sunčano uglavnom u proleće i leto. Zimi je uglavnom kao danas.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Dobro je sto sa ovim snegom ide i zahladjenje i mogu da se zavrse spremanja Krcmara, Crne iKnezevih Bara, a taman i da se osveze dosadasnje staze.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dace Bog kao i prosle godine , da rade sve staze od za Ng. Odbrojavanje pocelo, sitnoooo
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Jedan od onih dana ....A nije reklama za uloške ....Pozdrav...znate već ...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Na Malom karamanu je kvar na elektronici. Čeka se rezervni deo.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Šta kukate toliko. Pa nisu Skijališta svemoguća. Desi se kvar sačeka se jedan dan deo da stigne iz Austrije. Pa ne mogu da imaju celu žičaru u rezervnim delovim na stanju da vi seka perse ne bi kukali kako vas trzne tanjir. Eto vam ga MK je popravljen posle jedan dan.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)Ovako je izgledalo... Link >>>Link >>>
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Info od havariji na žičari Gobelja relej:Link >>>Budite stvarno obazrivi pri korišćenju tanjira. Najčešći uzrok izletanja sajle je neodovorno ponašanje skijaša koji krivudaju, puštaju rano ili kasno tanjir ili kao što rekoh pokušaju kao u mom slučaju da okrenu pun krug na vrhu iza rampe, koja tu stoji da se žica isključi ako neko dođe tako daleko. Uz sve to to su liftovi koji su i po 30 godina stari.Sva sreća ovaj put nije bilo povreda, a bilo je prethodnih godina i preloma butne kosti, ključne kosti, povreda glave itd. Hvala puno Borivoju na ustupljenim fotografijama!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Sto se tice smestajnih kapaciteta, čitajući ovde shvatam da kapaciteti (smestajni) prevazilaze daleko kapacitete ski staza i zicara...pre svega ski staza i celokupnog skijalista. Zanima me kako je onda moguce da u toku sezone u periodu januar - mart prakticno je nemoguce naci smestaj na Kopaoniku godinama unazat, prosto ne bih navodio hotelski i apartmanski smestaj, ali prosto nije moguce naci mesto za cetvoroclanu porodicu, hotele (skuplje varijante) kad nazovete prakticno su uvek putni kad su u pitanju smestaji u apartmanima gotovo da nema mesta nigde pogotovo tokom februara, jedan mali pad i mozda vece sanse da se nadju su krajem januara odnosno od 15.01. do 30.1. svake godine, ali mimo toga je govoto nemoguce, tako da mi je nelogicna (iako verujem da je istinita) prica da su kapaciteti hotelski daleko iznad skijalista, a pritom su prakticno svi puni, evo i ove godine kad nazovem ista prica. samo konstatujem stanje u kojem se verovatno vecina nas nalazi
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Da li ce biti otvorene i nove staze uz Gvozdac i da li bi neko mogao da iskomentarise kakve su nove staze, ako se otvore? Sto se tice smestaja, za ljude sa manje love, jedino Srebrnac ima neku jeftiniju ponudu, svi ostali hoteli u rangu cena kao u Italiji i Austriji. Ja sam taj sto pominjem cene i jedini razlog zasto dolazim na Kopaonik je dvoje male dece. Da je iole blize vremenski doci do tamo, Kopaonik me ne bi video sem za vikend varijante, bar sto se tice skijanja.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Molim ekipu redara na Pancucu u koliko migu da lepo ociste kameru ka Dubokoj koju su malo cas brisali metlom.Pozdrav
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Aco, i Vama srećna Nova godina i Božić.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Aco,batali ove stručnjake,na kopu ovakvih stručnjaka i na različite teme ima i za izvoz.Svi sve znaju počev od kako se skidaju lanci(ili stavljaju) do stručnjaka koji znaju kako utiču kisele kiše nad atmosverom iznad Kosovske Mitrovice.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Stevs, da li postoji neka statistika, koliko intervencija u sezoni odradi GSS, ili koliko se ljudi povredi na stazama?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Drugari,moze li mi neko reci koliko je gore hladno?Ne mislim na temperaturu koja se meri nego na osecaj,koliko je podnosljivo za skijanje.U utorak dolazim sa sedmogodisnjim detetom pa me brine hladnoca.Hvala
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)@iskrenii: kafić na Pančiću ne radi cele sezone.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Malo kasnim za temom,ali na FB mi izasla slika info kopa sa dvosedom Bela reka,pa me je podsetilo na jednu stvar.Mnogo je polemike o tome da li zicara treba da radi,da li ima mogucnosti da radi i da li je bezbedna.Iskreno ne znam,nisam se nikad vozio na njoj,niti spustao Bele reke...ali...bio sam na Slovenackom skijalistu Vogel,iznad Bohinjskog jezera...ako je neko bio zna o cemu pricam.Starost dvoseda koji vuce na stazi koja ima najvecu visinsku razliku i putanju i starost jednoseda koji vuce na najvisi vrh je sigurno u ravni sa dvosedom Bela Reka...sa tim sto u Sloveniji to savrseno funkcionise,bezbednost se ne dovodi u pitanje...udobnost mozda da i vizuelni izgled,ali one sve rade,apsolutno su brze od vecine liftova na Kopaoniku,a nisu mladje...da li je stvar u odrzavanju svih tih godina ili sta je ne znam...ali liftovi slicnih godina rade i dalje...postoje 2 cetvoroseda kao sto vuku Pancic centar i Krst...sa tim sto jedna vuce nekih 50m samo izvlaci do gondole,a druga ima malo ozbiljniju ulogu,postavljena je uz jednu lepu plavu stazu.Ja licno ne trazim zamerke u svemu i volim Kopaonik takav kakav je,ali ipak mislim da bi oko sredjivanja staza,imali sta da vide od Slovenaca.Nisam puno smorio :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Marine vode su u test fazi spora zica da poludiš dok te popne. Neće više biti gužve tamo rešili problem!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco Hvala na odgovoru. Evo na primer 10 i 11 januara je bila velika magla i vidljivost nikakva. Danas je oblacno ali je vidljivost do 14 sati bila odlicna. Za sve ove dane prognoza je bila ista Oblacno. Ako sam dobro razumela ne postoji mogucnost da se predvidi stepen vidljivosti na Kopaoniku u ovakvim slucajevima kada vremenska prognoza kaze oblacno ? Onda sve to bude kao lutrija. Jer ko ima troje dece sigurno nece rizikovati da dodje i da mu svi dani prodju u magli i uslovima u kojima decu ne smes da pustis nigde jer je sigurnost mala. Hvala jos jednom na ne bas preopsirnom odgovoru ali odgovoru koji mi je znacio da razumem neke stvari.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Nevaljalica. Pre samo 4 dana imate odgovor od skijasa Halape.👀🎿❄
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Da li se i dalje naplacuje ulaz za vozila u Nacionalni park Kopaonik , kao prosle godine ? Da li imate informaciju funkcionise li ski bus iz vikend naselja ? Ako neko ima odgovore na ova pitanja , znacilo bi mi. Hvala unapred
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Dobro jutro svimaOtovrih info i ima šta da vidim prelep dan za sve Vas koji ste tamo idealno vreme za skijanje uživajte.Pozdrav
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Jedan od onih dana...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Maro, za hranu neznam,ali im je smestaj dobar ( renoviran je skoro).I ja idem sa decom, i nismo imali zamerke
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Realan .. Ti daj onda 250 din za nista,ako ga dam za pice onda znam za sta sam dao ,ovako dajem kome tih 250 din gospodi sns iz raske ,napravice sigurno nesto od mojih i tvojih 250 din,pre bi rekao napunice dzepove svoje, o negaciji mi ti nemoj pricati ne//moram stavljati na infokopu pravilan pravopis da bi me ti shvatio sta hocu da kazem , svakako si shvatio i sa nemogu i sa ne mogu.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Zelena jakna...Pre svega smatram da svako treba da ide tamo gde misli da mu je najbolje, imam prijatelje koji preferiraju Divcibare a isto su skijasi kao i svi mi (sto postujem...ne mogu mozda da shvatim ali postujem svaciji izbor) Pre svega ono sto hocu da kazem je sledece (nije mi namera da ulazim ovde u raspravu sa bilo kim vec da iznesem svoj stav) ono sto sam napisao a mozda ne do kraja pojasnio je da od hotela Spik do prvog skijalista istina ima ispod 10 kilomtara, ali taj prevoz ne traje nikad 5-10 minuta jer dok sednes dok ocistis kola dok krenes, pa dok ides u koloni (sto je cest slucaj u jeku sezone da prvih par kilomtara ides pa u koloni putujes do kraja naidjes na red u kojem gubis vreme) pre svega toga na kopaoniku nema tj.non stop si na stazi gde god bio. Prosto to jeste nevidjena prednost, jednostavno necu da palim kola svako jutro i da razmisljam vec da izadjem iz skijasnice i spustim se na stazu. Sto se tice cene, moram da demantujem jer prosto nije tacno, moj brat sada ide bas u spik, cetvoroclana porocca dvoje dece i on iznosi 1150 evra(u stari nerenoviran deo, tj.u standard sobe, ne u superior jer je po matematici cena u superiror sobama 1650 (odnosno 500 evra vise) namerno spominjem cifre jer znam tacno koliki su iznosi i to je platio sve dosta ranije da bi mu bilo najpovoljnije moguce (da bi bilo povoljnije) i i de sa dvoje dece, jedno od 7 drugo od 9 godina, i ide bas iz tog razloga sto postoji za 150 evra mogucnost da ti deca provedu 4 sata na stazi sa intruktorom, pa mozes slobodno da skijaju roditelji to vreme. Druga stvar Hotel gran za isti period ga je kostao 1700 slazem se razlika u ceni je ocigledna tj.500+ evra, ali ako bi isao u novi renoviran deo onda je cena gotovo identicna, a novi deo je blizi grandu, po kvalitetu da kazem, za bazene se slazem da ima Spik jedan vise ako je to nekome presudno ok. Ali nikako da spoemenemo vinjete, putatine, put, zeleni karton, medjunarodnu dozvolu, toskove goriva, 300+ evra razlike, a onda imamo ski pas (ma sta mi pricali na kopaoniku je jos uvek ski pas gotovo duplo jeftiniji nego na slovneckim skijalistima, pogotovo ako neko ubode top ski vikende ili top ski nedelje gde je 20% manje ski pas) o opremi, doduse ja ne rentiram, ali ko rentira ogromna je razlika (u sloveniji moram iznajmiti kacigu) ali na primer kod Micka na kopaoniku je oko 3000 za 6 dana sto je ispod 25 evra, tamo je od 130 do 150 evra cena istog. Pritom ponavljam svako jutro palis kola i vozase se do skijalista i nazat, sto prosto ne volim. Druga stvar hoteli na samoj stazi, ajde da govorimo o njihovim cenama i cenama Granda (da umalo da zaboravim ko ne zeli ima mogucnost za znatno manje pare odsedne u Andjeli, Mecavi, pa i Jatovim apartmanima, da ne govorim o Rtnju renoviranom pre par godina ili nekom drugom hotelu koji je tu...sve ove hotele koje sam nabrojao polupansion je od 3500 do 7000 dinara po osobi, po meni Andjela je najbolji odnos cene i kvaliteta ali nista ne zaostaje ni Mecava samo sto za veceru nema sv.sto vec dobijes izbor jedno ili drugo jelo, ali to su takodje hoteli na 50 metara od staze, i pritom Spik (Koji takodje volim) hotel je usred nedodjije prosto nemate centar gde bi seli(sem hotela) itd. sto se tice nocnog zivota kafica uvece muzike (klavijatura) kako god ih nazvali tu je kopaonik nenadmasan, sto se K. Gore tice sve posle 8 zamre prosto nema nicega i ono sto radi je poluprazno, dok na Kopaoniku uvece ne mozes naci mesto, sto se tice instalacija raznih vrsta zicara, tu je Kopaonik daleko ispred svih, sto se tice staza ni tu se ne mogu sloziti, ok mozda ima razlicitih misljenja, ali ja ne smatram da je bolja.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)zamislite da nema objekata u centru...Staze bi se spustale do 1200m.Snega ima
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ulaz na Kopaonik treba da plaća je svi ili niko .;)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Upravo sve što si rekao govori o tome da baš zbog takvih stvari (padanja,gubljenja kontrole na sidru) ne zele taj vid skijana,prosto ljudi zele da sednu sa prijateljima popričaju, niko ne želi da na pola sidra skida skije pa na rame pa do staze,primeri Ledenica od "nekad" i sidra baš govore da je potrebno o tome razmišljati. Do preprošle goddine bila je ideja da se preslika model Malog Karamana na M.Vode,bez obzira što je laksa staza,po toj logici i Krst bi trebao da ima sidro a ne sed.prema ranijem planu trebalo je da se ostavi sidro(tanjir nebitno)i da se uradi četvorosed i to bi bio pravi potez u pravcu rasterecivanja centra i privlačenja početnika i dece sa instruktorima,jer je idealna za početnike, e a kako bi imala i sidro i cetvorndsed i kao na Mal.Karamanu da postoji izbor za svakog ko sta voli. E to je onda prava stvar,i ne bi imali ove prepiske, ali finasije su preovladale i uradila su se dva sidra. A ako neko baš voli sidro, ja iskreno verujem svako ko ide u drustvu ili sa porodicom i decom draže mu je da sedne i poprica i odmori (zaboravljamo da najveci broj ljudi ide fizicki nespreman i da mu taj odmor da sedne i procaska znaci vise nego da i nizbrdo i uzbrdo bude na skijama,da ne napominje ako padne sa sidra pa skidaj skije pa na rame pa opet oblaci pa na stazu) u prilog tome ide i cinjenica da sve staze gde ima da se sedne ima 2 do 3x vise skijasa od sidra i tanjira,sve u svemu sa cetvorosedom i sidrom bi bio izbor za sve,ko sta voli,a za ljubitelje sidra ima bezmalo staza koje imaju samo sidro,toga bar ima na Kopaoniku.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)@Alberto: pocetnici se bez potrebe "nabijaju" svi na KGB, postoji mnogo zicara sa plavim stazama idealnim za pocetnike:KrstSuncana DolinaMali KaramanDuboka 2Ali, iz nekog razloga (verovatno navike) se svi "zalepe" na KGB.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)@SKIJAM SVUDAšta nije jasno u rečenici @GS-a? postoji razlika između otklizavanja i vožnje. To što na kopaoniku a generalno u Srbiji SVI ubeđeni da su najbolji skijaši, a u proseku 100 takvih "skijaša" ukupno nema dva časa skijanja u životu, pa ne razumeju šta je ovaj čovek rekao, kao ni mnoge druge stvari, a opet, odmah prozivaju, je druga priča, i fenomen, zreo za ozbiljnu multidisciplinarnu analizu
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-23)Postovani Aco,Kakve su prognoze za sledecu nedelju *ponedeljak/petak, kada je u pitanju magla i smanjena vidljivost. Svi se radujemo suncu. Pozdrav. Hvala
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)Dobro jutro Kako je lepo videti ove slike Kop zatrpan snegom nadam se da će izdržati do 24.02.2019.Avi koji ste gore i koji trebate da uskoro dođete uživajte.Otklizavajte,rubite,tociljajte se vozite karving i ostale stilove.Pozdrav.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)@KaduuuSneg se ne topi nego se sleze pod svojom tezinom sto je sasvim normalna pojava. Donji slojevi snega se nabiju pod tezinom gornjih slojeva. Pre nego sto hejtujes, prouci malo fiziku.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)@Slave Smučar. I trenutno, i juče i sutra. U životu na bord nisam stao, niti planiram da stanem
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Stvarno smešno ceo dan pada sneg a napadao 7cm. Treba da se izmesti merna stanica. Danas je palo sigurno 30cm i vise a broji 7cm. Smesno
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Ljudi je l'' neko zna mozda da li ima mogucnosti povratka ski pasa koji nije uopste koriscen, kupio sam 10 dana u sezoni, povredio sam koleno i to je to. Sad samo da vidim da li nesto mogu da iscupam.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Provod Ove godine je proved bio bolji nego ikada. Pub! Mesto koje je falilo Kopu. Super bendove dovode i dobra je svirka. Nema greške. Tu je bar za jedno veče i wurst sa pevacem koji je zao! ;) Ovo nije reklama ovo je realnost! Uživajte!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-21)Moze li neka preporuka jeftinije klope, da nije u krugu (aloalo, salas...), mozda i na stazi...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@freerider, znam kroz šta si prošao, verovatno smo iste osobe zvali. Sa svim se slažem osim sa tim da su osiguranja kriva. SS su raspisale tender javne nabavke, izneli zahteve, i izabrale najbolju ponudu. To sto su najbitniji kriterijumi najniža cena, je nešto sto nisu krive osiguravajuće kuće. Iz SS se dobiju umirujuca uveravanja, ne brinite osigurani ste, sve će biti uredu, samo podnesite zahtev. Bitno je da se stisnu i da ne žele da daju ni punu refundaciju za neiskoriscene dane, jer ipak imaju troškove. Malo jadno ako to pogledate iz perspektive porodice kojoj je upropastena Ski sezona ili čak dve.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Miki: najbolji put je sledeci: ides pesice do Vile Nikola, nastavis kao da ides za Brus, prodjes deo gde su sa desne strane kontejneri i posle 15tak metara sidjes sa puta desno - u 99% slucajeva imas ugazen trag. Trag vodi preko livade kroz sumicu, pa pored akumulacije (sa desne strane) na dnu MK i onda nailazis na mali mostic preko potoka. Prelaskom mostica si na stazi MK, blizu dna, onda ides uz stazu pa kod Rtnja levo uz brdo do cilja :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)