Čitam ovde da je na Kopaoniku bolje nego u Austriji, e odavno nisam čuo veći biser. Porediti Kopaonik i Austriju je kao da poredite Adu Ciganliju i Maldive. Ko je stvarno bio u Austriji zna o čemu pričam. Lepota planine Kopaonik se ne dovodi u pitanje, ali sve ostalo na žalost liči na jedan seoski vašar bez reda i organizacije. Skijanje u Austriji je nacionalni sport broj 1, kod njih svako selo ima žicu i stazu, a imalo ozbiljnije skijalište je uređeno na visokom nivou, naravno da bude gužve na žicama, pa iz cele Evrope i sveta dolaze kod njih, ali gužve na stazama nema ni u najposećenijim periodima. Normalno je da staze popuste u 12 sati kada je napolju 10 stepeni, pa to ne može niko da spreči. Oni imaju "milion" skijališta, staze kod njih su nekoliko puta duže nego naše, a što je najvažnije i po nekoliko puta šire nego na Kopaoniku, da ne spominjem glečere.Ono što je takođe veoma važno kultura skijaša je na neuporedivom nivou u odnosu na Kopaonik, nema tamo na crnim i crvenim stazama kamikaza kao kod nas, to je nezamislivo. Istina, ski pas je skuplji, ali koga je tamo briga za to, namerno kažem tamo, za nas iz Srbije je skupo, ali njima je jeftinije, računajući njihov standard, nego nama na Kopu. Naravno o kvalitetu skijanja je uzaludno trošiti reči. Isto važi i za Švajcarsku, italiju, Francusku...I jedna vrlo važna napomena, sva skijališta su u vlasništvu privatnih firmi. Opet, Kopaonik je blizu, dobro je da i i mi u Srbiji imamo jedno skijalište koje ima ogroman potencijal, neki začeci se i kod nas vide, ali daaaaleko smo mi od Austrije. Kao što sam nekoliko puta ovde već napisao, mnoge stvari će se promeniti kada SS ne budu više u rukama države, do tada lupajte minuse koliko vam volja, ali duboko u sebi znate da sam u pravu.
(+44) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da prokomentarisem ovu temu oko Austrije. Naime nikad nisam skijao u Austriji ali imam kumove u Insbruku. Oni kupuju neku nazovimo je "kartu" godisnju porodicnu, za dvoje odraslih i dete (13god) i ukupno ih kosta nesto manje od 1000 eur, znaci malo jace od 300 eur po osobi. Sa tom kartom oni mogu da koriste sve zicare, gondole i sl, u celom Tirolu (njihova pokrajina), zatim bazene (nesto kao akva park sa termalnom vodom u zatvorenom), teretane saune itd. Ja sam naprimer platio ulaznicu za bazen 15 eur., dok gondolu koja izvlaci na neki vidikovac mislim 20 ili 30 eura za jednu voznju. Hocu da kazem da su ljudi napravili sistem za svoje gradjane gradjane, gde svako moze sebi i svojoj porodici da priusti, i dobro skijanje i dobro kupanje itd.., i naravno i oni da dobro zarade.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bio sam na skijanju od 06.02-16.02 i zaista je bilo dobro skijanje. Bilo je tu dosta magle,jakog vetra i hladnoce ali se skijalo svaki dan. Staze su bile odlicne, izdrzavale su do nekih 13-14h a vec posle toge su bile unistene, naravno neki dan budu vec i oko 12h unistene... uglavnom nije bilo leda, osim par dana ali i to sam pregurao.Sve u svemu lepo je bilo :)Pozdrav svim skijasima i borderima! :D
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zorzzo,Skijao sam i u Livignu (tada smo skijali i Bormio i St.Moritz). Cortinu d’Ampezzo sam skijao u nizu skijališta Dolomititi superski. Znam po svom novčaniku da porodično nisam mogao da skijam a da ne potrošim bar 1500 e (računaj 2000 e). Put je dalek i prevoz autom je skup. Pri tom je to sve bilo vrlo, vrlo skromno sa smeštajem u apartmanu. Nikakvo razbacivanje, ručkovi, večere itd. Hoću da kažem, Kopaonik koristi prednost što je blizu i što ima jeftiniji ski pass. U Francusku voziti se busom znači da ćeš izaći iz njega bez kičme. Skijanje je skup sport a ko skija porododično još skuplji.
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Znaci, sledeci vikend kad budem otisao ceka me kacamak..Fantazija...😢
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@al: Isto smo supruga i ja doziveli prosle godine. Imao sam prelom ruke. Trauma centar, skener sve po redu. Vratili oboje skipass nadajuci se da ce sve biti u redu. Po povratku su vratili samo meni novac i to 70% vrednosti, dok supruzi nisu hteli da vrate, jer je bio potreban treci svedok da potvrdi da je ona prekinula odmor sa mnom. A oboje smo vratili skipas. Onda sam lepo nasao menadzment strukturu skijalista i napisao jedan bezobrazno lep email svima redom koga sam nasao, i zapretio da cu da platim blogerima 300e da opletu po drustvenim mrezama da naprave negativnu kampanju kao za Tonus hleb. Posle tog mejla je sve moglo. Medjutim i supruga je dobila debilnib 70% cene. Naplata osiguranja je skroz druga dimenzija. Oni ti lepo govore da ti skupljas dokumentaciju i da ce sve biti u redu. Na kraju meni lekar nije prepisao fizikalnu terapiju jer nije bilo potrebe, dobio sam vezbe koje sam trebao sam da radim. E to je bio razlog zasto ne mogu da naplatim osiguranje. Ali vec dalje nisam imao snage da ispravljam krive drine, morao sam da zaradim za hleba za porodicu itd... Nazalost sve moze uz pretnju, buku, drcnost i galamu. Kad god sam se tako ponasao dobio sam svoja prava. Moj savet svima koji moraju da prekinu skijanje iz bilo kog razloga: PRODAJTE SKI PASS NA CRNO!
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)A, bre, ugušiste s tim cenama i drugim ski centrima! To nema nikakvog smisla više! Moderacijo zašto ovo dozvoljavaš?Pišite, bre, o Kopaoniku, ako imate šta. Ako ne, ćutite. Zar nije prosto ko pasulj?
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Solenau, napisao je covek dole komentar. Skroluj dole pa vidi, nemoj da ti je muka. Bolje da se otvori podforum prognoza, pa da nema potrebe da ove ljude koje nisu Nostradamusi pitamo 500 puta dnevno kakvo ce vreme biti kad mi se rodi unukov sin. Doduse Aco, iako kapiram da nisi carobnjak, ova poslednja prognoza je bila u politickom tonu. Sve si rekao, ali nista rekao nisi. :) Hvala ti ,svakako, sto pises uopste.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas raspad. Pretoplo. Praktično sve je popustilo do 11h. Ona najgora varijanta, fen vetar i sunce je napravilo kašu - gore čak nego juče. Količina ljudi na stazama nepojmljiva. Takođe i količina idiota koji ne znaju, misle da znaju a neki i znaju da skijaju ali im je svima zajedničko da nemaju obzira ni prema sebi ni prema drugima. BTW, u jatu je i dalje ručak do 16:30 menu od 4 jela + čorba /supa + salata. Ove godine 500 dinara (bilo 470 do prošle godine).
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Niko ne pominje put preko Jošaničke Banje... vredi li?
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jak vetar. Valjda unete da čitate ski info...
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ja bih voleo da sam pogresio,ali kako rekoh-izgleda da ce samo da zabeli. Nista ispod 15cm nije ozbiljan sneg koji uliva optimizam da malo produzi sezonu. Ne mogu,doduse,ovi momci sve ni da pogode, niti od njih i od skijalista nesto zavisi sad. Ovaj mart nije kao oni proteklih godina. Smena sutra do sled.nedelje ce i skijati na skoro svim stazama,od 9-12, a posle po kacamaku. Od 5og ce biti polako gasenje staza. Razumem da ljudi imaju planirane i odobrene odmore i poslodavce i td. ali na Kopu se uvek nadje smestaj cak i dan pre planiranog dolaska. Cak i da je malo skuplje, bar manje-vise znas kakvo te vreme ocekuje i onda gadjas prognozu koja ti odgovara u periodu kad mozes da budes slobodan.I na kraju i da platis vise izadje te jeftinije jer bar znas da ces da skijas. Ja tako radim poslednjih 5 godina,sa porodicom ili bez, i nikada nisam bio bez snega. Jedino magla i vetar iznenade,ali minus nikad.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ja nisam pljuvao ni Acu ni Kimija, nego sam prosto razocaran, a momcima hvala sto pisu prognoze. Ne zavisi vreme od njih. Svi su govorili da ce da opali 15-20cm, napisao sam jos u sredu da nece biti nista od toga.A nekada se desi da i najavljenih 5 cm bude pola metra, mada je ova sezona bas pod znakom pitanja sad. Bice sve staze otvorene jos neko vreme, ali nije isto da li je plus 7 ili ispod nule i da li je pored tebe bar 10 cm snega ili livada. Onaj ko ide na produzeni vikend moze uvek na blic da nadje smestaj, posle provere prognoze. Onaj ko zimovanje placa na rate ne moze i u tom slucaju u radijusu od 500km bolje da ide u Bugarsku zbog sigurnijeg snega i boljeg i povoljnijeg hotelskog smestaja. Da se razumemo, ja Kop volim mnogo, ali realno gledam da idem negde gde ce moci manje da brinem o vremenu s obzirom da retko ko od nas ljubitelja moze da provede vise od 10-15 dana na snegu godisnje, sto zbog vremena, sto zbog love. A sezona brzo dodje i prodje. I u Francuskoj je negde frka za sneg, a ne na Kopu. U Banskom je metar snega, na Borovecu od 100-150cm i uvek ga ima vise i zbog visine i lokacije. Bansko je na 900 metara pa je ledena ploca do grada tamo citave zime, a ovi ne mogu najlepsu stazu Bele Reke da srede i osneze, i time i one ljude u Brzecu ekonomski dignu na noge.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Najhladniji Januar u zadnjih 30 godina. Ne znam da li mere koliko su veštačkog snega napravili, ali gledajući Bansko i Borovec mi bi trebali da imamo bar 1m snega. Razumeo sam najtoplije zime, razumeo sam i kad zatrpa pa ne stignu da spreme staze... Ali ovo je tužno isplanirana sezona...
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bansko, a ne Banjsko je na 530km od kojih je 400+km autoput. Prednost mu je kolicina padavina i cena smestaja u odnosu na Kopaonik. Da li blizu ili daleko od gondole, dva puta je jeftiniji nego bezobrazluk na Kopu i 90 posto hotela ima spa i polupansion za pare za koje u V.naselju ne mozete da nadjete ni 4krevetni apartman. Nije S.Moric,ali bolje nego Kop.Ne bih da dajem primere i zbog reklame i zbog toga sto vise volim nasu planinu. 12 stepeni je bilo u Banskom, a gore kad digne gondola 12 stepeni nije ni leti. Cene smestaja su mnogo manje i zbog neplanske gradnje i hiperprodukcije. U planu je jos jedna gondola i postoji neki spor u vezi sa ocuvanjem zivotne sredine. Ski pas skuplji na sva tri glavna skijalista u Bugarskoj 20 posto. Borovec nema kvalitet kao Kop i Bansko, ali je malo blize(45 min od Sofije) i ima vise snega i isto nekih 50-60 km staza. Mnogo mirnije. Nikad ne bih u Bugarsku otisao da koliko-toliko znam da ce biti snega, progutao bih dranje za smestaj( u odnosu na standard i uslugu) zarad blizine. Sa zicom iz V.naselja i gondolom iz Brzeca, totalno druga prica. Kop idealan za nas za ove vikende i za porodice kad ima snega.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Поштовани љубитељи скијања, препоручио бих вам да скијате на најлепшим стазама на балкану - ски центру „Брезовица" на обронцима Шар Планине. Стазе су на надморским висинама од 1.800 - 2300 метара и снега има у изобиљу све до маја, понекад и до јуна месеца. Због северне стране и наведене надморске висине исти је увек квалитетан. То је српска средина на КиМ-у, због познате ситуације није улагано деценијама, али и поред старих жичара, и неугледних хотела, за онога ко воли природу, и врхунско скијање ово му неће сметати! Сваког дана имате аутобуски превоз из Београда за Штрпце - српска општина на 15 км од ски центра, или сопственим превозом што је боља варијанта, јер безбедност на путевима није више упитна. Смештај је по кревету просечно 10€, дневни ски пас је 18€. Једини недостатак јесу огромне гужве викендом због доласка Албанаца из оближних градова на КиМ-у, док су остали дани растерећени. Никада се на стазама није десио ни један инцидент, ни у најтежим временима! Поздрав из Врања, и срећно скијање!
(+53) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sunce ti ..... kada je vec sad na Pancicu 6 stepeni
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)KlikerDa u pravu si onda definitivno 2013, lepo sam napisao da nisam siguran koja godina tacno. Nadamo se da ce se obistiniti sledeca nedelja i da ce pasti nesto snega pa da se tradicija jakog marta nastavi.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Izgubljena kamera Gopro hero4 na Krcmaru jutros - zahvalna unapred ako se pronalazac javi.... Dragana 0643511785
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Za ove sto troluju sa prolecem: obucite prolecnu garderobu, pa dodjite ovde gore, popnite se bilo kojom zicom i javite za 15tak minuta kako vam prija "prolece". Snega ima u prilicnim kolicinama. sve zice rade. Sneg je mek zahteva korekciju skijaske tehnike. Nije idealan ali sta sve na planini jos moze da bude daleko od idealog: debeo minus, vetar, nedostatak snega, magla.... Tim pre treba uzivati u danima kada je sve potaman a njih je ove sezone bilo i vise nego inace!
(+40) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Meteo stanica sinoć u 1 merila 35cm snega,a jutros u 7 45cm!
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bio sam na Kopu protekla tri dana i evo objektivnog izveštaja:Minusa nema ni noću, znači toplo je i ujutro u devet sati, duva neki južni vetar i napravio je haos, sve su staze progledale, Gobelje su gotove, neupotrebljive za skijanje. Nažalost sada se pokazalo ono što sam uporno ovde pričao. Staze nisu dovoljno veštački osnežavane tako da je debljina utabanog snega veoma niska, ukoliko se nastavi ovakvo vreme i ne padne sneg sezona će ove godine vrlo brzo biti gotova. Bukvalno smo skijali po vodi, nije pitanje skijaško umeće, možeš biti i Hiršer,ali po vodi jednostavno ne ide. Istina od 9 do otprilike pola 11 još i može da se skija posle toga još samo Ledenice drže koliko toliko, ali je donji deo Gvozdca pred žicu prava katastrofa za skije, pun kamenja i vode tako da ni slalom ne pomaže. Ono što je problem sada i da hoće ne mogu topove da uključe, nema minusa ni noću. Toliko od mene uz nadu da će zahladneti i pasti bar neki sneg.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@NekoTamoDalekoDaj boze da si u pravu, ja bas dolazim 12 og i nadam se boljoj situaciji. Ovako kako je sada, ne znam da li da nosim skijasku ili paninarsku opremu u tom periodu? :(
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas krenuh i gledam prognozu nadajuci se da ce biti bolje za nedelju dana. Nemam bas para za trosenje, a sad ko dolazi, a nema od ranije uplacen smestaj, je patoloski zaljubljenik u skijanje. I ja sam isto, ali je razum preovladao i ostadoh kod kuce. Na hupserima znam da skijam, ali da kazem da mi je uzivanje da budem na vodenastim stazama na plus 8 stepeni, bas i nije. Da imam para da dodjem ponovo, dosao bih i danas, ali mozda je bolje sacekati par dana da prolece prodje. Ubo sam onaj produzeni vikend od 27og, cini mi se, kad je bilo najbolje skijanje u poslednjih 5 godina, pa ne bih da kvarim utisak skijajuci po kacamaku i gledajuci u travuljinu.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nije ovo ništa strašno, prošle godine sam bio za Sretenje 7 dana, 3 dana je bilo + 15, i skijalo se svaki dan. Dolazim u nedelju 5-og marta i radujem se skijanju. Neće biti kao kada je 100 cm snega, ali dobro, tako je kako je. Kopu nedostaje tih 500 - 600 m visine, nažalost. Ne mogu da kritikujem SS vezano za topove jer ne poznajem dovoljno tu materiju. Jedino znam da sam u januaru video u VT 130 cm snega, pada sneg i topovi rade?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Svedoci smo velikih klimatskih promena koje su ranije najavljene...i biće sve izraženije...tako govore naučnici...Niko nije mogao da pretpostavi da će relativno brzo to i da se ostvari..Velike su temp. razlike u kratkom vremenskom periodu...Mi smo savremenici takvog dešavanja u prirodi..Nisam siguran da će baba marta značajnije uticati na sve prisutno topljenje snega...Sezona je naglo počela a kako stvari stoje, tako će se i završiti ...pozdrav svima
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Lepo je napadalo ....Bice sutra top skijanje ...Minus je nocas hladan vetar duva neki....Ocekujem do nedeje lepo skijanje ...Danas sam preskocio bila magla i sneg ...Inace svw staze rade ...Od 9-13 top skijanje posle ustaju ludaci da voze po hupserima i kacamaku....:-)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas ko ne skija ne zna sta je ekstaza ...Dan kao stvoren za skijanje ...Minus 10...A sunce przi .....Sneg pao nocas...Poeglane staze perfektno....Auuuuuu....Odoh da ss spremam za stazu....pozzz svima
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zasto se NIKADA ne sredjuju staze, koje su u najlosije, u toku dana???Bolje zatvorti stazu na pola sata da ratraci protrce, nego da ljudi lome ruke i noge...
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ne razumem komentar za Gobelje, mi se danas skijali na crnoj I crvenoj Gobelji od 9do 11 I od 14 do 16.30
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Hvala Branislave.jeste mislila sam na top vikend..jel.ti provereno
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Upravo tako sam pazario 2 komada (za veliko dete i sebe) za 1. Top ski vikend u januaru.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas sasvim korektno skijanje. Bilo je onih pljuskova snega, malo i magle ali sve u svemu dobro. Vetar je duvao na pancicu bas jako. Staze su bile ok do 12h, posle mekse ali uz malo dodatnog truda skijanje izvodljivo za razliku od juce.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Samo opusteno :) krenuo sneg a posle spektakl :D
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Slabo je napadalo danas, negde mozda par cm. Staze danas slabije pripremljene, ne znam razlog, ali skijanje opet zadovoljavajuce. Gobelja je pred gasenjem ako ne padne neki jaci sneg, ostale staze se drze.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Uz ovaj sneg danas i prekosutra, ako bude minus po prognozi narednih dana, kao sto je najavljen, i ako budu uslovi za osnezavanje, eto nama dobrog skijanja do kraja marta najmanje.Pozdrav.:)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Konacno. Najdraze mi je zbog lopatara. Sad ne moraju da, na +7c, objasnjavaju sta se placa.
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li neko moze da objasni zasto nijedan tabac snega danas nije bio na stazama?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pantelija jel me zezas da se ta korpa tako ljuljala? Ako jeste to je onda ozbiljni vetar!!!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)SteveGJa mislim da ti malo zezas. Naravno da trebaju lanci zar nisi procitao da su putevi neprohodni i delimicno u prekidu. Odgovorio sam ti u istom tonu.Kakvi lanci i katanci kad je snezna granica bila na 1500 m.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)NE znam sta napadate ljude ovde za to da ne trebaju lanci,ok ne trebaju i sta sad,u obavedznoj je opremi da ih imas u svakom slucaju kad ides na sneg,Jos bolje ako ne treba :D
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)PETRIČKO- Danas i sutra oblačno uz sneg i pojačan vetar severnih pravaca, nedelja i ponedeljak promenljivo oblačno sa povremenim uglavnom kratkotrajnim pljuskovima (naletima) snega. Temperatura na skijalištu će se kretati uglavnom od -3 do -8c. Vetar sutra u pojačanju a u nedelju i ponedeljak slabiji stim što će u vreme prolaska oblačnosti koje budu davale nalete snega biti nešto jači...Veliki pozdrav.:)
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas je bilo dobro do 12 h, posle toga magla, pa vetar, pa sneg koji trenutno veje. Gvozdac i Ledenice dobri, Krcmar u gornjoj polovini perfektan, crvena i crna gore odlicne. Najgore je od ukrstanja crne i crvene do cetvoroseda Duboka 1 i Duboka 2. Sve u svemu, sledece dve nedelje extra skijanje sigurno.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Napokon pravi sneg i pravo zimsko vreme na Kopu. Ono prethodnih dana je sve bilo "na misice". Nocas fini pljuskovi snega, vetar, temperatura vise nego dovoljna za pustanje topova da se stvori dodatna kolicina snega i time otkolone sve dileme o nastavku skijaske sezone. Ocekujem da do sutra bude izmedju 60-65cm snega!Pozdrav za sve drage infokopce!!! :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Za ledenicu ne radi samo zica, staza je uvek najbolje sredjena i drzi uglavnom ceo dan. Sto i da radi sidro kada imas dole sestosed.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@nikolabg Staza radi, a vucnica ne radi zbog nedostatka tehnicke dokumentacije, a i nekako gubi smisao pored sestoseda sa haubama.
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Podrzavam tabanje u toku rada skijalista,to je lagano raditi na krcmaru i dubokoj,a i nuzno kada su losi vremenski uslovi.ista stvar vazi i a gvozdac.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@NSalajka Baš si neki nervozan tip. Stalno držiš predavanja o tome kako je skijanje ekstreman sport, a oni koji ne uživaju u lošim vremenskim uslovima treba da (kao sad, recimo) idu u banju da se kupaju sa babama i bazenu. Ako ti uživaš u magli, hupserima, vetru, mećavi, ne-znam-ni-ja-čemu-sve - super, eto, ti si naš idol i mi ti se divimo, ali nema potrebe za tim tvojim predavanjima, zaista. Svi skijaši vole skijanje, ali to ne podrazumeva uživanje u lošim vremenskim uslovima ili lošim stazama. Opet, ako ti uživaš - super za tebe. Ali nisu svi ti i ne moraju tvoji kriterijumi da budu primenljivi na celu planetu. I da, ne znam gde si ti pročitao da je od tebe neko tražio pomoć pa objašnjavaš da ne možeš pomoći?
(+29) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nigde u okolini (Italija, Austrija,Slovenija,Bugarska...) nije u ovom intenzitu i kolicini padao sneg. Ali tabanje na smrzlu podlogu sa razlikom u temperaturi dan/noc i do 10-12 stepeni napravi samo jos veci problem-kups i grudve. Zato ne trazite previse, vec uzivajte u onome sto nam podareno. I zajecarsko pivo za relaksaciju obavezno.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Cao drugari ja sam danas stigao pa da vam javim šta ima,Brus ništa snega u brze čim je padalo bas dobro danas, niko nije imao lanac jedino su dva autobusa nešto pri samom jarmu nisu mogla da prodju,sneg je do evo sad padao 17h.Duboka 1 katastrofa karaman i mali karam su totalno ok,magla je bila pa je vidljivost oko 50-ak metara,sunca nigde...skijaša ima ali na žičaru se odmah ulazi,snega ima bas fino,neće se zajebati ko god dođje ovih dana,a bogami i možda do kraja marta kako najavljuju,eto mog utiska
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)