Od danas putem infoKOP web portala možete da pratite još jednu web kameru sa Kopaonika. U pitanju je kamera sa vile Mina koja se nalazi pored staze Karaman Greben.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Od sutra skijanjeeeee
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sutra počinje još jedna fantastična sezona! :):)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li neko zna da li će sutra da radi KG i cenu ski pasa?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Dosta nas koji ocemo na open da idemo bi voleli da znamo makar do srede koje ce staze sigurno raditi da znamo na cemu smo :)
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kratak info: od 1-6. decembra popust na ski pass je 70%.Topovi rade :)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Cao ako neko hoce ima sa nama 2 mesta kolima do Kopa... Gore bi krenuli sutra (sreda) oko 18-20. Moguce da bi se i vratili u nedelju zajedno sa Kopa oko 16-18h ... Ako je neko zainteresovan neka se javi na mail [email protected]
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@ marko 5 ... ne nadaj se previse da se nebi razocarao ipak je tek pocetak sezone , bice skijanja imamo 4 meseca pred nama :)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jeli to prognoza do februara 2016 ili su ti to mozda modeli i do 2017?:):):):):):):):)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nepada nazalost nego je magla pa tako izgleda. Znam iz iskustva zato sto visim na ovajbportal .😊 sto se tice ski openinga moze se otici da se malo zeza ko hoce. Ali ako bas ide zbog skijanja onda se nece bas naskijati. Ali neocajavajmo bice skijanja bice snega zima tek pocela. Majka mu stara nemoze bit da nepadne nikako snijeg.. pozdrav za snegoljupce i zaljubljenike u kop..
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Skijamo do 15. Decembra,koliko toliko,a onda cekamo njegovo velicanstvo SNEG😀
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ljudi, sezona počinje, ajde da se radujemo, da mislimo pozitivno i nadamo se sezoni sa mnogo snega, kakva je npr bila prosla sezona! Za najbolji Ski servis Stiv, veliki pozdrav iz Železnika, radujem se početku rada i skorom viđenju na Kopaoniku!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ajde neka se javi neko sa staze,i da nam kaze kakav je sneg za voznju,lepi li se za dasku,posto je pola veatacki?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ja sam vozio skejt ne lepi se na dasku,za mene je staza top obzirom za koje doba godine je....
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kkako ih nije sramota,otvaraju skijaliste,a BAGER stoji na sred skijalista,ruglo nevidjeno,,,,Da li ce neko da reaguje po tom pitanju....
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)ACO hvala ti puno što si se setio da mi daš info.Znači sada si apsolutno siguran da novi sneg neće pasti do 11og?po nekom grafikonu sa sajta RHMZ-a novi sneg počinje od 9og decembrahttp://www.hidmet.gov.rs/ciril/prognoza/kopaonik.php ostaje samo da se nadamo...pozdrav za sve...
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@havraNemoj biti hejter. Na stazama u ovim uslovima, mozda cak i ne moze bolje. Ima 2 staze, ali su odlicno pripremljene, bez imalo blata.Ovaj deo sezone nije za te tvoje `profesionalne skijase`? Svako ko je ljubitelj skijanja ce skijati makar i na jednoj stazi i uzivace u tome.Hvala na razumevanju, pozdrav.:)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ljudi sta dizete frku oko topova i osnezavanja. Valjda ljud koji su zaduzeni za to bajbolje znaju . Inace kad se osnezava mali karaman tad se pancic neosnezava i obrnuto..
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pesimista, ako si dosao ovde da plasis ljude sa nekakvim prognozama koje nisu tačne, molim te idi sa ovog sajta. Zna se kao i uvek da na Kopaoniku, posle 16-17. Decembra kreće sneg. A veoma male su šanse da ga ne bude. :):) NSalajka je rekao sve :)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)ALEKSA-Sigurno si video ako pratiš forum da ja već 3-4 dana najavljujem sneg oko 17-18 decembra.To bi trebao da bude prolazni front sa S.Zapada uz kišu u nižim predelima.Noći će biti dosta hladne i moćiće da se intenzivno osnežvaju sve staze po prioritetima.Verujem da će u narednih 7-8 dana biti veći deo staza pripremljen za skijanje.Uglavnom i ako nema dovoljno prirodnog snega ima uslova za veštački što je svakako bolja situacija nego prošle godine u ovo doba.Pratimo situaciju intenzivno jer sad ima vremena za to,javljamo svaku promenu u iščekivanju da Planina pokaže svoje prvo lice.Pozdrv veliki z tebe i sve koji posećuju INFOKOP.:)
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ja verujem samo @ aco cacak :) ... NSalajka bravo za kom objasnio si :)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@pesimistaKako prosle godine nije bilo zime. Skijao sam u aprilu kada je bilo 2m snega. Do sredine januara je bilo malo problema jer je prosle godine bilo dosta vetra pa se sneg nije zadrzavao na vrhu. Od sredine januara pa sve do 1. maja je bilo odlicno.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@optimistaPricamo o snegu, jer ga hronicno nedostaje( nezavisno od toga da li ga ima na alpima ili ne, nas interesuje KOP). Ako nista drugo volim da vidim predeo pod snegom.Sto se tice teme , naravno da je treba otvoriti i to nece biti 1. put. Treba zapravo napraviti forum pa tamo elaborirati.Jedini problem je sto mi time necemo promeniti niciju svest i ponasanje, niti natereti SS da budu restriktivna prema takvima.Jedino sto mozemo je da se cuvamo i budemo oprezni i za druge( neodgovorne)i uzdamo da nas Bog cuva. Prosto nema pametnog i brzog resenja za godine needukacije skijasa, mada mislim da se tu radi najvise o kucnom ne vaspitanju i samozivosti.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pogledajte kamere prosle godine u ovo vreme, bice sledece nedelje snega
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)GTAV-Mogu da ti kažem da je januar po običaju mesec kad nema puno sunčanih dana na Kopu.Ova apstinencija sa padavinama je vrlo izržena i nastavlja se i narednih bar pet dana.Veoma će biti interesantno kada dođe do promene vremena.Samo je pitanje u kakvom i kolikom obimu će se ovaj nedostatak nadoknaditi.Ujedno da odgovorim i IVANU,ako si mislio do kraja ove sedmice,snega više neće biti.Sledeće do četvrtka isto tako neće biti a tamo od petka možemo se nadati nekom snegu ali je pitanje koliko će ga biti.Biće dosta minusa tako da se za veštački sneg ne treba brinuti.Analogija-prošli decembar sa dosta kiše i temperature do pred sam kraj više u plusu nego u minusu,ove godine ima minusa i to je za decembar problem jer onda ima manje padavina,ali kao što rekoh nadoknada stiže i onda ćemo uživati,u to sam više nego siguran.Svako dobro vam želim.:):):)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Aco čačak jel se to oko Nikoljdana ocekuje sneg
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)38% valažnost vazduha, +3C i topovi prave sneg samo tako :) Još jedan primer koliko je bitan podatak vlažnost vazduha za postojanost snega.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)trenutno se osnežavaju,osim malog Karamana, crvena Duboka i malo Jezero.Bar se tako vidi po kamerama
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Rekose sinoc da ce danas pustiti Krst, ako vremenske prilike dozvole!?!?! Dje je ba zapelo???
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Temperatura vidim +5 a na kameri kod Rtnja žirafa šiba veštak samo tako...Znam da je u pitanju vlažnost vazduha ali sve pohvale za SS 8).
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Krst je spreman. Pitanje je trenutka kada će biti pušten u rad. Realno trenutno na Kopaoniku ima vrlo malo skijaša te je to verovatan razlog zašto se još uvek ne pušta u rad. Mali karaman i Mašinac su vrlo blizu puštanja u rad takođe. Ko želi da skija sa popustom moja preporuka je da iskoristi ovo vreme što pre jer je skijanje na ove tri staze vrlo dobro. Niska je vlažnost, temeprature noću u minusu, malo skijaša tako da treba iskoristiti ovaj trenutak :) Iz iskustva od prethodnih godina, kada proradi pet i više žičara najverovatnije neće više biti popusta.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pesimista i slicni njemu, ne vidim poentu vasih komentara sta hocete da postignete, koji je cilj vasih poruka osim sto zracite negativnom energijom na kilometar... Ko si ti da pricas kakva ce cela zima da bude, to niko ne moze da kaze sa sigurnoscu, ni najveci strucnjaci, a ti kao znas, reko ti sveti Petar u snu kakva ce zima biti, pa ti nas ovde prosvecujes svojom krasnom i vrlo korisnom vizijom o narednom peroiodu.Po meni ovakvi komentari treba da se banuju i ljudi koji sa tog emaila pisu takve gluposti trajno banuju.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)juce bio predivan dan na kopaoniku. krst nije radio. bilo malo skijasa. staze perfektne ceo dan. sneg se nije topio. topovi rade non stop i pripremaju se ostale staze. osnezava se duboka crna i crvena takođe. pitanje je da li će ih uskoro pustiti u rad ali krst masinac mali karaman verovatno idu u rad uskoro.ko može da dođe na dan, na vikend, neka iskoristi. nije strašno skijati mali broj staza, bez gužve ni na stazi ni u kafićima, nema guranja, idealno. skijaćemo do aprila ko gde voli.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Los pocetak :( , ali nebrinite za sve posetioce foruma 10% u stivu
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@SuroviPravo pitanje. I ja sam sa drugaricama za NG na Kopaoniku i sad me vec zaista brine prognoza. Aco, KimiVB kakve su vase prognoze za Novu godinu?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)I sutra i prekosutra dobri minusi trebalo bi da topovi rade ,imaju oni u vidu da dolazi nova godina i da moraju privući ljude
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@stevs jel pod obe duboke misliš crnu i crvenu ili duboku 1 i 2 :-) ?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Malo snega koji sam najavio evo upravo pada.Najverovatnije će ga biti malo i u subotu takođe po najavi.:)Veliki pozdrav od Aca.:)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)...malo li je, 20% popusta za 20% zica (staza) u funkciji.4 zice od 20, popust samo takav!!! Nidje logike, al mi i logika!!!Za trud i rad da se osposobi sto vise staza, svaka cast, al cenovno nije ni primamljivo ni adekvatno...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Auh kako je jutros sređen Pančić. Hladno, tvrdo, sunčano, suvo i skoro bez vetra.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas je prelep dan na Kopu. Sunčano, bez daška vetra, temperatura u plusu, a topovi na Dubokoj i dalje rade. Vlažnost vazduha je izuzetno niska, što omogućava rad topova. Snega na Dubokoj ima dovoljno, problem je na spoju, ali će i to biti brzo rešeno. Staze su fantastično pripremljene i odlično izdržavaju po čitav dan. Sve pohvale za SS. Ne znam šta mnogi očekuju, čitajući ovde razno-razna mišljenja nezadovoljnih ljubitelja planine i snega, ali treba biti realan i priznati ovim ljudima da odlično rade posao. U francuskim alpima još uvek nema skijanja, a mi se ovde makar i na samo ove dve staze- ipak skijamo. Uživao sam ovih 5 dana na Kop-u.Pozdrav svima!
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Veliki pozdrav za Kimija i Acu!!! Retko pisem ali redovno citam ovaj deo foruma. Samo jedno pitanje za nase legendarne prognozere ;) ima li ikakve nade za jos neke padavine do nove godine? Znam da vas smaramo sa istim pitanjima non stop ali vi ste nam poslednja nada :) Veliki pozdrav svim ljubiteljima kopaonika...
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Od jutra pada sneg što bi rekli "slabog do umerenog intenziteta", sada ima cini mi se vise od 5cm novog prekrivaca, sto je oko 15-20cm ukupno (na stazama i vise), ratraci ravnaju uvece oko 21-22h i ujutru kada svane koliko sam video tako da ce staze biti ispeglane pre skijasa ako ne bude padao sneg ujutru naravno. Prognoza kaze sutra suncano tako da ce sigurno biti odlicno skijanje i na stazi i u dubokom snegu tako da preporucujem svima koji su u mogucnosti da dodju makar i na dan skijanja.I jos jedna važna napomena popust na ski pass je 20% jos par dana
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Padavina do nove godine nece biti, skijaska sezona krenuce negde od 10. januara kad bi trebala da krene prava zima...
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@optimista Svaka ti je na mestu druze...
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Na kameri sa Duboke vidim da ima tragova skija...Ako nije ekipa iz SS, neko je u povratku imao dobar kondicioni trening.Kad odmori nek napiše u kakvom je stanju staza ;D.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Od četvrtka rade i Mali karaman i Malo jezero.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zdravo svima. Mi smo na Kopaoniku vec 7-8 godina po 15tak dana svake godine.Verujte mi juce smo se bolje skijali nego mnogih dana ranijih godina kada je bilo i po 80cm snega!Staze su tvrde i tako pripremljene da drze celog dana i uopste nema onog tzv kacamak snega!Od tog blata koje neki pominju nema ni b.Verujte mi na rec!Rade 4 zice ali je skijanje top.Na stazama nema ni malo peska,zemlje ili bilo kog dela gde su pustile!Ko god moze neka dodje na dan da se uveri!Ja sam obican skijas koji osim zelje i ljubavi za skijanjem nema nikakvu vezu sa Kopom.Ovo sam morao napisati da neki ne pomisle da imam neki drugi razlog za ovo sto pisem!Pozdrav sa suncanog Kopaonika i jos jednom skijanje je bolje nego mnogih ranijih godina u Januaru kada je bilo i po metar snega!
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Skijanje danas opet odlično. Staze tvrde, vreme bez vetra, niska vlažnost, sunčano i toplo. Dosta više skijaša.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Snow-forcast od subote vece do utorka u podne predvidja 56cm padavina, i jos 20cm u sredu vece i cetvratak popodne. Uz 2 dana da se srede staze od subote 9. trebalo bi da je SS u stanju da pusti sve staze. Realno za Krcmar ne treba previse, nakon toga Marine i Suncana, pa Jaram i Knezevske, pa Gvozdac i Gobelje.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)