@VladaPinus cembra, alpski bor.Raste na visini oko 2000 mnv pa i do 3000 mnv.Sw, It, Aus, Nem, trguje se sa tim drvetom, (zirbe)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Cvrle (iOS)Jedino ko u Srbiji radi kvalitetno boot fitting je Bojan Antunović, brend mu se zove BootPro.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Zbog cega gondola ne radi posle 17. i kada pocinje ponovo sa radom?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-21)Ok, ako se nekome ne svidja poredjenje nasih planina Kopa i Jahorine sa Alpima oko cena, javasluka, km staza, druzenja, parkinga i ostalih stvari za i protiv, je l'' mozemo makar porediti pitanje snega, kog ce ocigledno sve manje biti u narednim januarima...? Jahorina skoro gola, a i Kop ce naredne nedelje kada t ode na 7 stepeni. Ako zelimo decu voditi na skijanje narednih godina dok je raspust, nazalost/na srecu samo Alpi. Ova neizvesnost ovde nije prijatna.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-21)@StevsЗна ли се можда кад би могле бити пуштене стазе што спомињеш овде?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Veliki pozdrav za sve infokopce i ljubitelje snega i skijanja! Poseban pozdrav za naseg Aca-Cacak! 🙂 Lepota je vidjeti kada je sve u ovom pravom zimksom ambijentu! Jedino me razocarava najava do kraja godine, gde ce biti vise prolecno nego zimsko vreme, ali se nadam u malu vlaznost vazduha i nocnom osnezavanju staza i time ocuvanju snega na Kopu. Aco, zanima me tvoje misljenje, da li ima bojazni da staze progledaju i da li imas neke najave za pocetak januara?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Pozdrav, Zna li iko kako da znamo strminu nekog ski puta? U smislu ako je na mapi označen crnom bojom (jer vodi do crne staze) da li to znaci i da je sam ski put po svom nagibu crn?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@krle Haha, bas sam to hteo napisati... Trolovao Zaki i odmah stize replika. Ipak i normalni ljudi na ovom forumu pre reaguju ako se "diraju" nego da odgovore kada je normalan ton:)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Najavljeno max 6°C, trenutno 12°. Opet prognoza briljira... Srećom je vlaga na minimumu, inače bi sneg otišao u nepovrat.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)moze li informacija - da li poravnaju tabacem karaman greben pre nego puste nocnu ? hvala
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Evo javljam se iz suncanog Boroveca. 90 posto staza u funkciji , guzve nema prelepo je..
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Kad smo vec kod ostavljanja skija, gledam webcam, Lech Austrija, takodje ostavljene skije sa obe strane staze.Skijasi prolaze kroz uzak prolaz.A kad Holandjani u ovo vreme navale u Austriju, vise vremena provedu u barovima, pijani ometaju skijase na stazama.Info, ski forum, ljudi se zale na njihovo ponasanje.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Samo želim da podelim sa ovim forumom da je online sistem naplate ulaska u nacionalni park Kopaonik obično smeće.Za vikend smo bili na Kopu, stigli smo oko ponoći. Zbog umora sam potpuno zaboravio na plaćanje takse, i bukvalno pre tri minuta sam proverio svoja zaduženja na portalu - piše da nemam nikakvo zaduženje.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)@admiral - bravo care! To je pravi izvestaj sa lica mesta 🤘 fala
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Losa prognoza ide od 17. januara😡 Oko 15-16 moze pasti jos malo snega. Ja cu biti gore na skijanju od 15-22 januara pa cu vam poslati stanje sa staza. Ocekivao sam bas nove, konkretnije snezne padavine od polovine meseca, ali nazalost izgleda da od toga nema nista, bar do 24. januara. Apelovao bih na ljude koje se bave osnezavanjem staza, da iskoriste ove minuse do kraja ove sedmice da rade topovi u sto vecem broju i obimu. Ocekujem od brata Aca da nam da svoje misljenje🙂 Veliki pozdrav!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Samo kad spomeneš Zlatibor ja povraćam od zavisti. Ništa nema lepše u životu nego doći na Zlatibor, pa ući u Jasmil radnju u suvom centru, na bulevaru. Raznih dezena ima.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)@Lion ZvezdaraGde lako matori... pa nisam ti ja lav sa zvezdare...Sneg na planini, a ja na poslu, muka je to.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-23)@Mici (iOS)Slazem se, ljudi misle da znaju da skijaju, a kad dodju na strmiju stazu i led, vrlo brzo uvide gde im je ustvari mesto.A najgori su oni sto pokusavaju da brzinom nadoknade nedostatak vestine, pa brzom voznjem bez skoro ikakve kontrole pokupe ili se zakucaju u bilo sta sto im se nadje na putu.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Uzeo sam kineske rukavice preko Amazon-a sa grejačima. Baterija se nalazi u džepu na zglobu, ne smeta i dugo drži. Rukavice su same po sebi tople. Možeš da biraš tri stepena grejanja.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Od kad nosim rukavice bez prstiju nemam problema
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Info iz prve ruke sa Dolomita. Ski pass 7 dana 385e u januaru, 435e u februaru. Ski oprema oko 50 dnevno. Hoteli 30 do 50 % skuplji nego isti takvi na Kopu. Cene po ugostiteljskim objektima šarolike ali uglavnom skuplje neko na Kopu. Put do tamo oko 4 puta skuplji nego do Kopa.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-25)@hopkop Upravo skijala Gobrelju, guzva kao i obicno krece oko 12,ali nije strasno na tanjiru, radi i cetvrosed i pripadajuce staze tako da je ok situacija. Preko noci se napunio Kopaonik, verovatno zbog vikenda ,lepog vremena i novih par staza… Uvek je bilo kamikaza na stazama ali mislim ove da ih ima najvise.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Za one koji ne prate InfoKop na Instagramu - priprema se Gvozdac! 🤗 - oni tabači što su danas prolazili u sred dana su išli do tamo.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Na prodajnom mestu izdaju taj spisak pojedinačnih vožnji. Izgleda kao račun iz Lidla. Jednom pitao i pokajao se. Dobio listing od 4 metra. Treba to ukinuti, čisto bacanje papira.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ako crown peaks gradi/investira isti onaj koji gradi i Sakuru na NBG, isti nece biti zavrsen za 5-10g ako se ikada i zavrsi.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Admiral Hvala na odgovoru Ps: moze samo objasnjenje od ovih sto daju minuse zasto to rade!?!?!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-20)@Zbunjen (Android) Mislim da ti je ideja dobra, ali nepotpuna.Definitivno je potrebno rasterecenje zicare KGB (mozda unapredjenje na osmosed - ako tako nesto postoji ili dodati jos jedan sestosed na istoj ruti). Zica sa Suncane na Pancic kao rasterecenje nije dobra posto slabiji skijasi ne mogu da se spuste sa Pancica... i to bi odmah bio diskvalifikacioni faktor za 60% kupaca ski passa. Eventualno bi mogla da se napravi zica sa medjustanicom na Krstu... ali mislim da je to preskupo, plus... Suncana dolina je staza sa najkracim trajanjem (zajedno sa Treskom) u sezoni. Malom karamanu 8 definitivno treba hitan upgrade na brzi sestosed - to se slazem, zbog servisiranja skijasa koji koriste gondolu , a taj ubogi cetvorosed bi premestio na Karaman 10.. da se skloni onaj grozni tanjir i ubrza tranzit nazad sa Gobelje. I Marine vode bi mogle u dogledno vreme da se unaprede na cetvorosed.. elegantnije je od postojece kombinacije Sidro-Tanjir. Tanjire bi ostavio samo na Malom jezeru i Masincu - da deca nauce da koriste taj tip opreme tokom obuke (Knezevske bare i Gobelja Relej mozda mogu da dobiju sidra, ako je to moguce).Sidro sa Marinih voda bi premestio na JARAM 11 (za duplirani kapacitet izvlacenje prema Gobelji).Definitivno bi vratio VUCAK 1 za izvlacnje na Mali karaman - posto sada vecina ide dole na MK8 , da bi se vratili nazad na vrh MK (u povratku sa Gobelje , Jarma , Karamana i Marinih voda).Eto ovo je malo potpunija misao za eventualni dalji razvoj Skijalista Kopaonik.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)@Milence vezovi će istrpeti pola broja veću-manju pancericu bez problema ako se ne opterećuju preterano (KGB je idealan za to, odskijaš 100 metara i na miru prepakuješ vez – ne znam što je sad moderno imati patent vezove na svim skijama, bogomdano za krađu), dakle ko nosi prosečan broj pancerica vrlo lako može da se posluži novijim i lepšim skijama. Zato se skije ne ispuštaju iz vida sve dok su „zanimljive“, ili ih treba zaključavati. Baš mi je žao zbog ovog što ti se desilo :(
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Pera Kojot Bio je plan pre par godina da se ili sa Karamana direktno spusti žičara ka Gobelji, i bila je verzija od vojnog doma ka Gobelji, o od vojnog doma do vrha Malog Karamana. Od toga se spektakularno odustalo i okrenulo gondoli stare staze Centar, od sadašnje crkve (!) i gondoli Mali Karaman na kojoj već postoje četvorosed i tanjir (!). Ne zna se koja je nepotrebnija. Jedinog smisla ima planirana gondola od Stare bukve u Vikend naselju do Suvog Rudišta, da se izbegnu gužve na parkingu u centru i dolini sportova, jer vikendaši mogu sa Suvog rudišta oravo na Mali karaman i Gobelju.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)S obzirom koliko je padalo snega u poslednih mesec dana staze su savrsene bile, skijaliste je izvlacilo maksimum koji je mogao. Osnezavanje je bilo problematicno jer nije bilo moguce na svim stazama jer postoji ocigledan problem. Tu je jedina manjkavost ,ali moglo bi jos da se skija da nije poceo jugo,plus kisa i velika vlaznost. To su vremenski uslovi koji ne mogu da se kontrolisu. Nadamo se veceras i sutra najavljivanom snegu i da ce situacija da se promeni .
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@kopp1Pa zašto si brate tako upropastio Cileta, Cita i kompaniju? Kako sad da pljuju SS za loše staze, kad evo, vidimo svojim očima kako je u njihovom Banskom sve vrhunski pripremljeno, kao da nisu progledali Šiligarnik (1730M), Čalin valog (1200m) i Međustanica (1470m)?Tek od 2.000 m to podseća na Bansko inače.Nema dobrog skijanja bez prirodnog snega, i tačka.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)@hopkop Gresis , bas ta deca su pobednici na takmicenjima, ali vidim da se ne razumes,nema svrhe pricati sa tobom koji dalje od svog nosa ne vidi. Svuda imas skola koja prolaze preko reda, tako i u Srbiji. Da li ti mozda smetaju i takmicari ato prolaze preko reda ili se trkaju jer si bas tu stazu zeleo ti da vozis? Vidim da si jedan od onih JA SAM PLATIO i ocekujem sve staze da rade , vreme da bude isealno kad se ja pojavim na planini i pritom da ne cekam duze od par min na zici… haha
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-25)Molim Vas, sta mislite da ove kamere ne snimaju ugostiteljske objekte i hotele po Kopaoniku vec da nam prikazete staze i njohovo stanje? Sramota od 15 kamera , 3 kamere prikazuju staze.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Molim admin./moderatora da nam HITNO da info zasto ne radi zicara Krst i Malo jezero!!!Ako se ovo zove Info-Kop bar ste duzni da nas blagovremeno obavestite ovde o tome, a ne da citamo gluposti u nebuloze,prepucavanja ...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-31)Je li to taj dan
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@pera kojot: Live kamere rade sa mobilne verzije na potpuno isti način kao i na desktop verziji. Jedina razlika je što su na od odvojenoj strani u odnosu na “statične” (jedan klik više). Evo direktnog linka: Link >>>
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Čekaj, ako je to tako, zašto SS nisu obezbedili taj deo, na način da niko, ali niko ne može fizički da izvede takav manevar? Evo, baš ću obratiti pažnju sada ovde u Tignes, na onih par starih tanjira, što imaju, kako izgleda taj kraj žice. Kako je obezbeđeno, koje tehničko rešenje je upotrebljeno, slikaću zbog samog sebe, pa ću ga uporediti sa stanjem na MJ. Ne kažem ja ništa, prezirem i ja i apsolutno osuđujem bahate skijaše (i sve ostale bahate ljude na stazi) to nije sporno, ali meni je fascinantna spoznaja ova, da bilo ko, pustim dužim ostajanje na žici, može da onesposobi istu, i da ugrozi fizički integritet pa i živote drugih skijaša.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-18)Pa kao sto sam napisao. Da bi se vratili gosti koji ocigledno ne dolaze vise upravo zbog razloga koje sam naveo. A i mozemo mi da budemo pioniri u necemu!? Da li je tebi normalno da platis pun rezervoar a da ti sipaju 60%?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Odigralo se poduze kolo dok se cekao red na zici, neka vesela ekipa napravila razonodu. Šiba vetar za sve pare...ovo sto radi sasvim ok.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-18)Kad ce nocni pancic???
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)@Boško, ne može da bude ugroženije skijanje nego u narednoj nedelji, jer ideš na skijanje za Sretenje, kada je u skijalištu apsolutni haos, i kad svima sve presedne, tako da će ti sneg biti najmanja briga
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)Za 40e mozes u Brzece da ides, ako ti se stvarno skija preziveces sve prednosti/mane Brzeca
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)ove godine ce biti skijanje losije nego prosle, dolazimo na kop poslije Sretenja, moguce cak da ce nesto snijega i padati... ali dnevne temperature....neocekivano visoko
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)koliko sam video i austrija a vidim i nemacka oko minhena gde doseze pogled kubiri sa snegom
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-20)@Šaka Hislop - nemam iz prve ruke, ali sudeći po web kamerama i Stara se dobro drži. Vidim da je belo sve i da rade žice. Izgleda da je i gore padao sneg. Pratila sam situaciju na dnevnom nivou i primetila da rade topovi, uporni su bili. Ako odeš gore napiši kakvo si stanje zatekao.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Ako nije juce, zato je danas guzva brutalna. Lepo za skijanje, pancic 4a/b/c ne zna se sta je lepse..
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Da mi je neko rekao da ću se radovati Baba Marti :D:D Željno je iščekujem i "prinosim joj žrtve" :D
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kljunac (Jaram) ima ozbiljno dobru klopu (naša seljadija ekipa cepa pogaču, turšiju, beli mrs i prase), ali i cene, tako da ne preporučujem za budžet varijantu.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Samo da prežive staze od subote do četvrtka 🥵
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Aco, molim za tvoje mišljenje!!! Rezervisala sam od nedelje smeštaj, a kasnije ne mogu doći zbog drugih obaveza. Vredi li da dođem, ili otkazati? Vidim da je vremenska prognoza baš loša za skijanje:-(
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-23)