vec sam pisao da velez u josanickoj banji ne treba zaobici. dodajem mira u bogutovcu. cene su im priblizne. .na ulasku u kraljevo ima mali i veliki AS i restoran nacional ,sve je blizu magistrale i vredi svratiti i vratiti se pa nastaviti put. baralic opet kazem je losa pecenjara,nikad nisam bio zadovoljan i prestao sam da pokusavam. pecenje u kraljevu kod pijace ,zeleni venac i kod zivana . stopanja i mladenovac takodje pecenje vrhunsko. kod braca u stepojevcu porcije su obilne ali je dzaba ,jednom bio i nikad vise. u cacku kod sloba pecenje svi hvale,ja sam naleteo na bzvze i vise nisam svracao. ima stari put koji veze kraljevo i cacak i u tim selima pored puta moze se pojesti pecenje vrhunsko. u selu slatini,cini mi se da je pecenjara od bele fasadne cigle ,ja ni na internetu nisam video takvu koricu.ima i na skretanju za jezevicu,kafana da te nikad ne privuce da svratis a pecenje imaju fenomenalno. dobra hrana i restorani nisu uvek pored puta .primer je miro u bogutovcu koji godinama opstaje. ja sam u brezi u raski uvek jeo odlican rostilj a ta kafana i ne odaje neki utisak kad prodjes ili udjes. u kraljevu u pecenjarama koje sam naveo ja odaberem od cega da mi naseku,a ne da mi uvaljuje neko but koji samo neznalice jedu. i ne kazem ,u maglicu je guzva ali mi se higijena ne svidja .pozdrav i prijatno 👍
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Ja buo na Straji u Rumuniji pre 2 god. Straja je za Kop smesna. I dalje glavna zica neka stara dvosedesnica. Gondola se placa odvojeno, drugi vlasnik. Kamenja kolko hoces jer je golet bez vegetacije (mada je generalno bilo problema sa snegom)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)1. rumuni 2 popunjavanje korpi1. Krajem januara sam bio sa Rumunom na korpi. Čovek oduševljen količinom snega (a ono tad stvarno i drveće pod metrom snega bilo) i kaže da kod njih nijedno skijalište ne radi jer im sneg uopšte nije pao. Eto, možda je situacija tamo i dalje loša, pa dolaze ljudi ovde.Rumuni inače u ogromnom broju idu agencijski na Alpe (i dobijaju mnogo povoljnije aranžmane jer ih je mnogo), pa je moguće da je i njihova fensi ekipa malo otkrila Kop ovih korona godina, dok su se tako pojavili.2. Poluprazne korpe su problem i Bugarima. Pogodili smo njihov raspust pre koju godinu u Pamporovu. Stojkite, najlepša plava staza koju imaju, sat vremena u redu glat, a korpa šestosed, ako sedne 3-4 u jednu, dobro je. Svi živi se ponabijaju unutra i čekaju da im stigne cela ekipa – žičari pi* i teraju ih da idu, jok, stoje i čekaju.Mi se dosetili, izuješ skije, prođeš kroz čekače, staneš na kapiju, obuješ skije - na korpi si za 40 sekundi, uvek ima mesto. E sad... njima je verovatno sasvim OK što neko prolazi tako preko reda, jer oni čekaju još ko zna koliko. Naš narod bi takav pokušaj verovatno dočekao toplim zecom.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Snjezni, Na Kopu skijao dok nisu dosli slicni kojima je samo Kop jedan jedini.Nervira me samo to sto trip da je Kop najbolji ne donosi nama skijasima nista bolje, vec tebi kojem je posle Divcibara Kop otprilike Aspen.Imam vremena da budem na chat-u, a jbg sto bi rekli moze mi se.Ja cu uvek pricati onako kako jeste, a vi se divite sto su Rumuni dosli na Kop, a mi ostali snobovi moramo na Alpe.Sto bi rekli pametni ljudi, svaka ptica svome jatu.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)@snesko A ti frajeru kad si toliki mangup i hoćeš "svoj Kop", uzmi sebi pa kupi jedan. Zašto admini dopuštaju komentare kojima pojedinci (pokušavaju) lečiti (neuspešno) svoje komplekse ovde? Ako nema pitanje, odgovor, niti jednu korisnu informaciju, već samo lik pljuje po domaćim planinama konstantno i čemu god stigne, hvaleći se kako je obišao ceo svet (a verovatno nije mrdnuo iz svog ćumeza) - ne doprinosi ovom forumu, te bi komentar trebalo proslediti gde mu je i mesto - u kantu za đubre.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)@Dusan NS Skoro sve dobre stvari su zabranjenje 😉😉. Salu na stranu znam to ali opet adrenalin malo radi i ima svoje draži. Što se tice Vučije staze i prirodnih životinja jedina koje se bojim na Kopu je čuveni Gajgur koji napada nocu kada si sam pa zato uvek na nocno skijanje idem u društvu😊😊😊
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Streptomicin za lopatare Dajte mi fiskalni račun.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Juce stvarno katastrofa skijanje i guzva, ali ni danas nije bilo skoro nista bolje jer je bilo previse vestackog snega na stazama i nije se moglo dobro skijati iako je temperatura bila u minusu. Na pocetku dosta guzve, bukvalno kao da je opet sretenje, ali vec kasnije oko 13h je bilo mirnije.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Na Kopu danas magla, kiša, dakle visoka vlažnost i plus, uz jugovinu - od osnežavanja nema ništa u tim uslovima.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Koliko vidim prema prognozi za narednih par dana, bice uslova za skijanje od srede do subote prepodne, to valja iskoristi. Posle temperature ponovo idu u debeli plus i to ce verovatno i znaciti da ce se sezona zavrsiti i pre kraja marta.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Koliko se snega očekuje u sredu i četvrtak.Dolazim u ponedeljak pa me interesuje.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-33)Aco Čačak, Hvala puno,pomeram za sredinu iduće nedelje i to će biti to za ovu sezonu! Pozdrav!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@stevs Ako mozete uticite da Krcmar radi. Planiramo da dodjemo sl. vijend al stvarno ne mozemo samo u centru da dkijamo. Dovoljno je bio onaj fijasko u januaru - karaman i pancic 😔. Cena ski passa nije duplo manja sad, da bi manje od pola skijalista radilo. Mislite malo i na nas napredne skijase,bez gvozdca cu da prezivim, al bez krcmara tesko 😁
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Prosecni posetilac Kopaonika ce biti zadovoljan i sa onim najmanjim, mini kikerima i boksovima. Ne treba nama nista veliko sto realno moze da izveze 15 ljudi u Srbiji. Mislim da bi vecina bila zadovoljna i sa nekoliko mini kikera i poneki boks.. Najmanjih dimenzija kikeri i "ficeri" nece biti previse opasni i nema potrebe da se zatvara cela jedna staza zbog "parka"... imali bi nesto da nas zelja mine.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Do 20-og aprila
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Anon – SS imaju običaj da ne tabaju staze kad pada sneg. NIje da i po svetu nisu krivi za taj greh, ali kod nas je baš simptomatično.Doduše, to može da se smatra i za Powder Day :D
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ako su tačne informacije o stazama koje će raditi do kraja sezone , kako je moguće da nije u planu da radi gondola iz Brzeće? Neko stvarno uživa da iritira ljude!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ko dodje na KOP uzivace, ko ne dodje kajace se. Sledece skijanje za tek 8 do 9 meseci
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Vreme dobro, staze dobre. Nema guzve za sad.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Snjezni Ne radi se o tome da li ima magle ili nema,nego o tome da je na Kopaoniku duplo vise maglovitih dana nego na Alpe. To je zbog granicne visine Kopaonika i verovatno zbog grebenskog reljefa.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Molim skijaliste da za vikend otvore sve staze .Nemoze prvo ako bude gostiju .. to se tako neradi prvo ponidte nesto .. pa 40% ski pas ,i sve staze i dolaze ljudi sigurno od cetvrtak -petka sigurno dajte neku ponudu .. ali Krcmar obavezno . Viidimo se na vrhu 14.4😇
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Imam 80 dana skijanja u Alpima i ne više od 5 dana magle. Verujem da sam imao sreće , ili je odgovor u nadmorskoj visini, ne znam. Ne žalim se lično ni na Kop. Znao sam i tu da ubodem po tri nedelje skijanja u sezoni a da u najgorem slučaju imam 70% lepog i 30% lošeg vremena:).
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Planirali smo za vikend da skijamo ali koliko sam ispratio najavljuju kišu. A ima li ko da je siguran da neće kiša, ne bi baš da prelazim 500 km zabadava. Možda je bolje da odemo malo do kumova na selo . Biće skijanja dogodine. Srećni nastupajući praznici ko slavi.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Peglajte Krčmar da dođemo da spustimo par puta, uslovi su savršeni 😁😁😁
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Kakvo peglanje staza, ko stvarno voli, on će da stavi touring skije na noge ili splitboard, i da cepa.Ali takvih ljudi ima u Srbiji da se nabroje na prste jedne ruke.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-23)zimo pozuri ❤️❄️🏂
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Malo si kontradiktoran. Kažeš nema snega ispod 2500 mnv, a predlažeš proširenje skijališta kod Srebrnca. Trol
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Šaka HislopPre dve godine je gondola pustena 15 Decembra, i skijanje bilo vrhunsko, 70% s taza radilo nije bilo guzvi. Potreban je samo jedan odlican sneg da se potrefi pocetkom decembra i eto odlicnog skijanjaNije mi jasno, koliko su ljudi ovde ozlojedjeni da zele da ni snega nema?!@Šaka Hislop, šta ti je lol?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-18)A iz Niša i dalje nema ni jedan prevoz do Kopa,nema busa,nema kombija,nema voza,aviona,ništa,a Niš-Kop je 125km,a da i Kop je najpopularniji skijaški centar u Srbiji,i što bi bilo prevoza iz Niša.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@kota 1473Sigurno ima mnogo prostora za napredak ili modifikaciju cene u smislu fleksibilnijih i promenljivih cena. Peglanje potrošnje je dosta teško, ne samo korišćenja žičara, sličn je i sa npr cenom struje... To bi morao da izračuna i prilagodi neko ko raspolaže sa mnogo više podataka od nas.Možda i uvođenje neke vrste prepaid karte koja bi se dopunjavala a kredit trošio korišćenjem žičare. To bi verovatno, sa stanovišta pravednosti, bilo najbolje a nije nepoznat koncept u ski centrima. Onda ne bi bili u situaciji da se osećamo kao magarci kad odemo na vikend gore i damo pare za 10 spuštanja u dva dana.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@JeremyLynchIskustvo sa skijanjem na Goliji pretprosle sezone: -Jedna staza, poprilicno strma i zaledjena (zaklonjena od sunca tokom skoro citaovog dana) za nas pocetnike.-Jedan lift - tanjir je radio sto opet nije bilo sjajno za pocetke na bordu.-Ski pass je papiric koji se kupi na dnu tanjira, cini mi se da je bio 800din/dan tada.Postoji par staza i liftova, ali u Januaru 2022. iz nekog razloga nisu radile iako je bilo dosta ljudi, brzo se formira red kada radi samo jedan tanjir.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ako neotvore stazu makar jednu na Kop sutra onda su smesni. Na Jahorini krece skijanje 26.11 i popust 70% . Pa da cujemo ove strucnjake sa Kopa sta kazu ..?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Bilo bi lepo kada bi u subotu pustili barem 3 staze.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Kakav prizor na kameri sa Srebrnca u 6:52 😍😍😍 Najlepsa planina!!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@frederik HausTi napisa ovde da si upoznat sa pravljenjem veštačkog snega i da si stari posetilac... šta onda ima da ti se objašnjava?Možda jer je pred opening bila manja vlažnost vazduha i niža temperatura, ha? Pa je bilo moguće praviti veštak, a da to ima smisla.Čak i da jesu idealni uslovi, a nisu, opet ne bi bile otvorene staze na Kopaniku danas - jer nema ko po njima gore sada da skija.Inače, kada padne najmanje bar pola metra svežeg snega, može da se počne sa pripremom staza. Kad ih utabaš, potrebno je par dana da se sneg veže i formira tzv. ledena ploča. I tad možeš da otvoriš stazu, a ne odmah sutradan kad padne prvi veći sneg.Minus brigada radi, kada lupetaš kao nenormalan.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)@Šaka Hislop Ti se pozivaš na eLeMeNtArNu LoGiKu a opravdanje za to što skijalište sa pola metra snega + veštak još uvek ne radi pronalaziš u guglanju ski openinga drugih evropskih skijališta 😁 Još ako pod lažnim imenom na ski forumu napišeš kako si ti baja a mi bili na jednom ski openingu istrog trenutka tvoje znanje o planini i pripremi staza eksponencijalno raste u očima svih nas ovde 😁 Sneg je "izduvan" vetrom sa vrhova, vidi se na snimcima, ali niko normalan ovde nije pisao o otvaranju celog skijališta, već nekoliko staza koje su dovoljno osnežene, tipa KG, Krst, Malo Jezero. I stvarno mislim da su ove rasprave besmislene, pogotovo vređanje i napadanje ljudi o kojima ništa i ne znaš, svima je valjda u interesu da skijalište što duže radi, mada po zluradim komentarima nekih, kao da navijaju suprotno.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Kud ste vi otišli u Francusku, Italiju... imate ovde bliže skijalište koje je već otvoreno sa 20 do 25 cm Jahorina npr.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)@Anon – Nemoj tako, Goč je super za pola dana zezanja, pogotovo što je pun početnika pa ko ne pada svakih 10 metara, taj je faca, a ko ume da skija, taj je bog na zemlji ;DA i brate, tamo kad padne sneg, to je do pupka.Što se tiče Pevca, slažem se sa svim što mu je do sad rečeno...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Mogli bi stvarno administratori da se malo pozabave "filtriranjem" komentara, inače će ovaj @Šaka Hislop uskoro početi da psuje majku svima koji se ne uklapaju u njegovo trenutno raspoloženje. Lik konstantno vređa ljude ovde, a ovo nije forum za lečenje njegovih očigledno jakih frustracija, nego za informisanje o Kopaoniku.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)@kota1473 Jaooo znao sam da si border, čim se nismo slagali u početku... Xaxaxxa A sad ozbiljno, sve sto je covek napisao potpisujem. Posle prošle sezone i svega što se desilo u prvih mesec i po dana bez snega, prizori sa ovih kamera mu dodju kao bensedin za ski/border dušu. Brojite sitno, ljudi. Ako bude nešto za vikend odlično, ako ne, biće od 7.12. i idemoooo!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zasto ne rade topovi -6 je gore. Ili ovi iz SS misle da ne treba.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Visina snega na stazama nula.Znači ništa?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ne panicite razloga bez. Prosle sezone ceo decembar i januar jugo pa smo skjali. Ovo prolazi u nedelju. Dolazi zimulja ponovo.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nažalost, prognoza je pogođena 100%, ali uzdamo se u takođe najavljene minuse i padanja.Kako cela ova godina kasni (list još zelen), možda to znači da će biti dobrog skijanja i polovinom aprila?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Tužno skijanje. Ovde samo možete da oštetite skije po ovako tankom snegu i nepripremljenoj podlozi.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Погледај на Скијалишта Србије. 70% је попуст до 6. децембра.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jel zna neko jel radi pijac na Kopu u ovo vreme i jel imaju neki dobar kačkavalj ili slan sir sa planine ili okoline?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Aco cacak nista ne menja sto si kasnije video pitanje prognoze za sredu,odustali smo da pitamo razredne sraresine da puste decu da idemo na Kop jer su pojedini nastavnicu najavili kontrolne zadatke,propitivanja. a nema uzivanja na skijanju ako ocene nisu dobre ,jel tako? ako ocene budu ok eto nas u subotu ili nedelju u zavisnosti od pogodnijeg dana za skijanje .pozdrav ❄️🏂
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-21)Imam jedno kreativno pitanje: Za koje potrebe radi zicara Pancic, kad staze ne rade?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)ja mislim da skijalistima srbije i nacuonalnom parku fali jedno vozilo tipa gusenicar koji moze da izvadi i presadi jelu,smrcu visine 2 do 5 metara da bi se pravile zavetrine oko staza a da moze da se krece po usponina i losem terenu. svuda na vrhovima fali drveca koje bi cuvalo sneg koji pada ili se pravi vestacki i zbog toga kasni uvek priprema staza na najatraktivnijim delovima skijalista
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)