Generalno veliki broj ljudi ide u inostranstvo na skijanje (od procenta skijasa naravno).Prosle godine u Bad Klajnkirhajmu kad udjes u ski bife na stazi, kao da si usao u SkituljkaO registarskim tablicama i srpskom na stazi i da ne govorim
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)SNEG- Perspektive za taj period nisu baš najpovoljnije. Za sada kako izgleda jedina povoljnost je što će atmosfera biti dosta mirna. Na skije rano i birajte staze koje su manje opterećene. Za dobre skijaše i bordere bice solidnog skijanja. Da ne ulazimo u sitna crevca sa opisom vremenskih prilika, važno je da će snega na stazama biti dovoljno. Veliki pozdrav!🙋♂️
(+32) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Posto vidim razne fiks ideje. Zar nije bolje da dodaju staza na Staroj Planini, recimo 10ak kilometara ili da naprave neki novi ski centar u Srbiji?
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)MARKO- Do 29 uslovi će biti šareni, pretezno loši. Zadnjih 3-4 dana bi trebalo da stigne hladnija vazdušna masa. Nisam primetio tvoj post da bih pripremio nešto opsšiniju prognozu. Videću u toku dana da popravim stvari. Veiki pozdrav!🙋♂️
(+46) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)23.1. - skijanje odlično.Nije bilo većih gužvi u redu za čekanje na žicu tokom celog dana osim na kgb. Staze koje su radile su bile zaista dobro pripremljene.Jedina zamerka na rad skijališta Srbije je to što ne puštaju staze i ski puteve u rad koji bi realno mogli da rade. Npr. sunčana dolina 1b je radila u ranijim sezonama i sa duplo manje snega. Sada je samo krajnji donji deo progledao (može svakako da se spusti) što realno mogu da poprave jer ima dovoljno snega van staze. Takođe, vezni put vrh karaman grebena --> kneževske bare je progledao na jednom mestu, ali je prohodan. Spustio sam stazu 4d, prohodna je, samo treba zaobići na jednom mestu deo koji je progledao.Utisak je da ima sasvim dovoljno snega van staze da se pojedino parče popravi i pusti u rad.Nisam bio na gobeljama, ali verujem da je tamo slična situacija, da mogu da puste još jednu od svih tih staza u rad.Da ne bude da pišem ovde da ima snega da radi čitavo skijalište, probao sam da spustim stazu 20, na gornjem delu nema dovoljno snega i ne preporučujem ljudima da spuštaju tu stazu dok je skijališta Srbije ne puste u rad.Čini se da skijališta Srbije rade posao koji se od njih očekuje samo kada ima dosta dosta snega i 15000 skijaša na skijalištu. U slučaju da broj skijaša nije jednak rekordnom, neće pripremiti skijalište na adekvatan način i neke staze i ski puteve neće održavati. Svi plaćamo punu cenu ski pasa i skijalište treba da radi u maksimalnom mogućem kapacitetu i ako je na skijalištu 7500 skijaša.
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nemoze osnezenje da radi na +5 moraju da steknu uslovi da temperatura bude -3 do -5 minimum .
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prenesite vest o 15-o minutne cutnje u Dolini Sportova! Bravo skijasi! Ipak smo ljudi.
(+48) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pravo ćudljivo vreme na Kopaoniku. Danas jutro totalno suprotno od jučerašnjeg. Verujem da je dosta staza preživelo jučerašnju kišurinu i blagi plus. Biće danas odličnog skijanja i prelep sunčan dan! Nadam se takođe da će biti uslova da skijališta Srbije upale veštačko osnežavanje i održe staze u solidnom stanju. To bi omogućilo lep period za skijanje u narednim sunčanim danima (bar tako kaže prognoza).
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sve mogu da razumem i nestanak struje je možda viša sila. Ali da skijaški centar nema komunalnu službu, to ne mogu da razumem. Konaci se raspadaju i prljavi su kao buvlja pijaca. Da li ljudi koji upravljaju ski centrom, nekada izađu iz svojih kancelarija? Kako smo jadni i prljavi!
(+51) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bojim se da nekako sezona i nije kako smo se nadali i radivali u Decembru. Pratim Acine (Cacak) izvestaje, pomalo se i sam bavim vremenom, al bojim se nema nekih povolinih naznaka za padeavine do kraja Februara meseca. Mart uvek zna da iznenadi. Snega vas odavno nije bilo🙁
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi kakva je situacija gore, vredi li dolaziti za vikend? U kakvom su stanju staze, da li su progledale i ima li kamenja? Ne mogu vise, skija mi se, iz koze bih iskocio, ali ove tople zime nas ubise.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Otac i sin … kako nema kamere.. evo je na dnu. neznam o kakvom dečijem ski liftu pričaš to nepostoji kod početka gondole.
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@PoredjenjeDnevno te pokrivalo oko 2500 dinara na stazi po osobi rucak i market? (svaka cast).Mozda ste zaboravili zdravstveno osiguranje sa ski rizikom,mada nije to neka stavka (uvek ga uplatimo ako skijamo vani).Sa klincima tog uzrasta ste sigurno skijali sve staze i iskoristili mogucnosti skijalista.Pa bolje da zivim tamo sa ovim primanjima nego u Nišu.Smestaj studio u centru za cetvoro 700€, ski pas 6 dana za 2+1 (cetvrti clan je jos u milosti SS-a 😁) 520€, put 50€,nedeljna taksa za ulazak u NP 7-8€,parking 0€, dorucak u sobi,pice,klopa neka na stazi (jeftiniji lokali) oko 40-50€,vecera kako kad (soba,restoran) 250€, ukupno manje od 2000€.I da skijao sam sa klincima KG,Pancic,Krst,Suncanu,Marine,Jaram i te "light" varijante.Po neki izlet dok oni pauziraju neku crvenu/crnu 🥹.Razlika "tisuć" €Ne branim Kopaonik i cenovnu politiku ali porodicno sa klincima ono sta i koliko mogu da skijaju meni za sada ovo pije vodu.Pozz 👋👋👋
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Moze li neko da mi pojasni koji je najbolji model za prog. vremena na kopu: YR.NO ECMWF ili Weather2Umbrella ETA2 ili SNOW-FORECAST.COM ili DWD.DE ICON?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Postovani Aco da li ce uopste biti snega u februaru ? Unapred hvala
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi nemojte pricati svakakve gluposti. Nemate informacije a prenosite netacne stvari. U kakvoj zemlji zivimo i sta se sve desava SS su jos i dobra, tacnije samo ljudi koji odrzavaju skijalista su odlicni. Skoro 20 dana temperatura nije pala ispod nule,i pod tim uslovima uspeli su da odrze skoro sve staze otvorenim sto je neverovatno. Juce je vestak pravljen do 13h tj dok temperatura nije dosla do -4. Veliki izazov je broj tezih povreda na skijalistu sto zbog leda, sto zbog lu...a koji misle da znaju a u stvari nemaju pojma da skijaju, kada se na to dodaju hupseri ispod zirara i topova bude haos, zbog toga su oni oprezni sa pravljenjem snega tokom rada skijalista. SS su juce rasporedili redare da upozoravaju skijase o pravljenju snega. Neko napisa stanje par staza, a ja cu dopuniti i za ostale Gobelje crna i crvena dobre, Gvozdac i Ledenice top, Jaram dobar.
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Odlican dan za skijanje danas. Suncano ceo dan, blagi minus. Mislim da moramo pohvaliti odrzavanje staza, ko se vozio dubokom 2 video je da ovo ispod zice deluje prilicno prolecno. Snega ima na stazama, nema ga puno ali ga ima, ima i dosta leda doduse.
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Miki jel ti gledas kamere? Prsti sneg po celoj planini.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Utihnuli topovi. Nema uslova tek je -6. Da da.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)ЗАКОН О ЈАВНИМ СКИЈАЛИШТИМА – Сл. гласник РС 46/2006Члан 41 – На скијалишту мора бити јасно и видљиво означено седиште службе спасавањаЧлан 43 – Спасиоци морају имати предност коришћења жичара.Члан 49 – Скијашки центар обавезан је да води евиденцију о незгодама на скијалишту (идентитет унесрећених, време, место и околности несреће) и да о насталим случајевима незгода обавести туристичку инспекцију.Коментар: У случају незгоде, затражите пратећу документацију од Скијашког центра.Члан 54 – став 6 – Редар на скијалишту може да ускрати једну или више вожњи жичаром лицу које својим понашањем угрожава или може угрозити безбедност употребе скијалишта, односно жичаре (пијана лица и лица под утицајем дроге, лица која се не придржавају утврђених правила о понашању на скијалишту, лица која са собом носе недозвољене предмете и сл).Коментар: Редар не може да вас истера са скијалишта уколико се владате како је изнад описано. У случају да сте пијани и/или дрогирани, може евентуално да вам ускрати неколико вожњи. Тако Закон каже. Шититимо и негујемо „скијаше до ..аја“ и „ненавођене пројектиле“.Члан 62, 63, 64 – Ски школе немају приоритет коришћења жичара.Закључак/препорука за Скијашки центар - уклонити нелегалну информацију – писано обавештење на жичарама о приоритету улаза за ски инструкторе и ски полазнике. Обуку организовати у складу са Правилником – све тамо пише. Уместо тога, предлажем – имајући у виду да насилници на стази не могу да буду адекватно санкционисани – да се поменуте табле измене/искористе за видна упозорења да вам је уласком на скијалиште угрожен физичко-здравствени интегритет од стране силеџија/манијака на стазама и да је према томе ваша обавеза да самостално предузимате мере опрезности.Евентуалне повреде због бахатости других могу да буду тешке, да се дуго лече или да оставе трајне последице. Нема потребе да се овај проблем системски решава или да се игнорише.Нпр - за почетак: При додели ски карата, обезбедити флајере за сваког корисника о култури и обавези понашања на скијашким стазама на српском језику али и на језицима гостију из блиског окружења односно оних који су чести и бројни гости. Такође често и бахати. Не морају да су из окружења.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@mijatEvo kako ja to vidim (ne znaci da sam u pravu).-70% skijasa vozi plug i pluzni zavoj,paralelna tehnika je kvantna fizika i sa tim znanjem KG i Pancic su bezbedni za njih.- ja sam kao momak KG vozio ujutru na gore i u povratku,sa drustvom svo vreme Crna,Gvozdac,Gobelja, a kada hocu da se malo zezam Marine vode.-danas i zadnjih 10-15 godina zena,pa cera, sada klinac, osudjen sam da vrtim plug,pluzni zavoj,nagni se napred i to na KG,Krst,Suncana,jednostavno pravimo guzvu celi dan. Par stotina porodica sa klincima i eto guzve.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Veliki pozdrav za sve ljubitelje naseg Kop-a, POSEBAN pozdrav za naseg Aca-Cacak koji nikad ne promasuje prognozu, a uvek nas obraduje ovako nekom najavom za dobar sneg, ka sto je bila sinoc.Naredna nedelja idealna za vrhunsko skijanje, ja sam gore od cetvrtka i saljem naravno svoje utiske.Jos jednom, veliki pozdrav za sve i zelim vam najbolje skijanje ove sezone, koje se ocekuje ove sedmice!
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Petar (Android)Bez vas hejtera ni jedan dan ne moze da prodje!!! To sto nisi na planini sada ne znaci da trebas toliko da mracis. Narednih 10dana bice extra skijanje,pao je nov sneg i jos se pravi vestak pa kad se sve to slegne i utaba bice PUMPAAAAAAJ!!! ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) :) :) :) :) :) :)
(+66) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Evo sneg. Puumpaaj
(+33) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas super skijanje,magla ujutru se razisla,probilo sunce. Staze drze. Ukoliko niste u centru,guzve po Gobeljama,Krcmaru nema. Eto,bilo je i boljih dana ali sve u svemu nije lose.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)velika je sramota kako u Skijalisu Srbije cute na temu nabavke instalacija na marinim vodama strasno je da cute na losu i neodgovarajucu opremu u kojoj je mozda bilo i korupcije do toga da ni jednu sezonu nije radilo kako treba a da niko ne odgovara
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pada sneg. Puuuumpaaaaj!
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da je nacionalna skola u pitanju onda u redu, ali toga nema, to su privatne skole. To je slicno ko kad privatni biznisi u Srbiji koji ocekuju da im infrastrukturu obezbedi drzava od novca svih gradjana. Slobodno pravite privatne puteve, instalacije...Moze se rezervisati jedna staza za skijase pocetnike, npr Krst.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sto se tice instruktora bez nekih prozivki ali ...Instruktor i licenca koja se kupuje =..Savladana metodika ucenja,principi obucavanja,psihologija ucenja,sporta,razvoja(to se uci, ne kupuje se),...godine skijanja (decenije skijaskog staza) daju kompletnog instruktora.Svaki (kandidat) dete je individua za sebe u motorickom,intelektualnom,psihickom smislu, nemaju svi ista interesovanja, zelje i motivaciju.Nece svako dete da "klikne" na "ajmo pizza".Po mom misljenju (ne znaci da sam u pravu) 30% instruktora ne bi smelo da pridje deci.Tacno vidis da li vidi dete ispred sebe ili 45 min i 30-35€.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Hajde jedno pitanje za sve iskusne poznavaoce Kopa. Koje staze najduže "drže" u ovakvim lošim uslovima? Kada se svi faktori uzmu u obzir (orijentacija, kompozicija, rastinje, osnežavanje i sl.). Jasno mi je da je na takvoj listi, na primer Sunčana dolina jedna od lošije pozicioniranih staza. Koje su najbolje?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ja ne mogu da verujem,citate li komentare ili samo pisete.Snega ima,ako ne razumete ili ne razlikujete topljenje od popustanja staza onda skijanje za vas.Staze nisu progledale,snega ima dovoljno,problem je sto staze popustaju (nisu tvrde,osecaj kao kada gazis po finom pesku).Nema topljenja da ide voda.Temperatura+,nema juznog vetra,mala vlaznost vazduha sneg se NE TOPI!!!Juzni vetar,velika vlaznost (kad pogledas kamere magla) sneg se topi.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Than- MilicaM- U komentaru od 28 Feb. sam napisao da će ovaj Mart biti jako izazovan što se tiče vremena. Ova promena koju sam najavio oko 12 će stići na vreme, ali na žalost neće imati dovoljno hladnoće. Kasnije posle 15 stiže prava promena, ali dok stigne biće priblema... Sutra ću najverovatnije izaći sa detaljnijom prognozom. Svi ovde znate da ja uvek i u najsloženinim uslovima tražim slamku spasa dajući prognoze za 10 pa i 15 dana što je jako jako rizično, ali naišao je period koji deprimira sve nas i sve izgleda kao jedna agonija kojoj se teško nazire kraj... Veliki pozdrav!🙋♂️
(+49) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Neočekivano dobre staze pre podne, pre svega Krčmar oba kraka, Duboke, Ledenica. U nižim delovima je kasnije bila "njiva", ali s obzirom na vremenske uslove i baš visoku spoljnu temperaturu, solidno skijanje. Veliki pozdrav za ekipu iz Prijanovića koju sam danas sreo na stazi!
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Koji početak aprila. Da vidimo i od ponedeljka šta će da ostane.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Daj ljudi da se ne zavaravamo. Ide par dana zahladjenja i celih 4cm snega. Posle srede ide opet visoka temperetura. Jel mislite da ce SS ukljuciti topove koji nece nista pomoci a odvuci trosak SS-u. Nece se to dogodit verujte. Nazalost ova sezona ce se malo ranije zavrsiti.
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ocekujemo topove nocas i sutra! 👍👍
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav,vredi li dolaziti za vikend?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prognoza uzas za narednu nedelju, kraj sezone 30. mart...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@DragiSta sve je prazno?! Za pojedine forumase ovde "dovoljno ljudi" je mozda samo krkljanac kad cekas po 20min za zicu? Skijanje nije samo sedenje u Greenu i krickanje kasicice druze...Aj pa tako.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)REALNO..VIKEND NASELJE JE PUKLO za izdavanja..jedino vlasnisci koji mogu da izdrze namete i da dolaze par puta godisnje,,,VIKEND NASELJE mora da skine cene od ugostitelja do rentiranja apatmana ..kao i usluge ciscenja....Veliki kkapaciteti su u centru I imaju zicare.....ovo je APEL NA SVE U VIKENDNASELJE.Naselje mora da obezbedi da dodju gosti sa malim prihodima ,,Ko ima pare ide gde mu je blizA staza.MORA DA SE PROBUDIMA I BUDEMO REALNI,Moramo da imamo sadrzaje zbog cega ce gosti doci i preko leta.Svi su prazni vec 2-3 godine
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Deceptikon Upravo tako. Bez zelje da hejtujem KOP i slicno, slazem se u potpunosti. Borovec je npr u odnosu naBansko meni sjajna opcija ako pricamo o regionu. Prosto smestajni kapaciteti su toliko mali u odnosu na skijaliste da retko kada mogu biti vece guzve. Takodje u odnosu na Bansko imas 3 opcije odakle da krenes da skijas, nisi osudjen na jednu gondolu.Kopaonik se unistio pranjem novca i ponasanjem bez reda i redosleda godinama unazad.Ja sam bio na Kopu u januaru a sada sam se vratio iz Francuske,prvi put da u istoj godini idem i u Fra i na Kop, i mogu vam reci da prosto nemam vise nijedan ali bukvalno nijedan razlog ili argument da dam sam sebi da dolazim na Kopaonik. To je prosto tako i to samo ako zelim sebi da teram inat mogu da radim . I finansijski i po uzivanju i po uslovima....sve je na strani Alpa. Jedina stavka kao minus je udaljenost ali i to se moze prevazici lako posebno ako covek voli da usput obidje neki grad u Italiji na pola puta.Buducnost kako sad stvari stoje ide u pravcu da ispod 2000m nmv nece biti moguce skijanje na neki nama omiljen i normalan nacin. Ski pass u Les Sybeles-u sam platio 170e smestaj jos 170e . 300km staza , u drugoj polovini marta uz kriticne vremenske uslove bez problema 50% skijalista radi sjajno a to je kao 2 Kopaonika. Put oko 150e.... ostatak je klopa koja je ista cenovno kao u Srbiji uz minimalna odstuoanja,zavisi kako se hranis.Ne znam da li da pominjem da je najduze cekanje na bilo kojoj zici bilo 5min jedno 3-4 puta...sve ostalo 1-2 min....Sve u svemu zalosna sudbina Kopaonika.
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Puno ljudi zaboravlja da Sarajevo nema samo Jahofinu, već i Ravnu Planinu, Bjelašnicu i Igman. S obzirom da tamo većina ide kolima, ako su nepovoljni uslovi na Jahorini, uzmu dvodnevni skipass na navedenoj i onda na ostalim mestima uzmu poludnevne i odskijaju opet 50 kilometara staza, a ako je dobra godina, 75+ kilometara. A da Jahorini Južni vetar pravi problem, pravi.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Може да се прави круг: жицом Панчић, па Дубоком црвеном до Д2, па жицом до КГБ-а, потом низ 7-цу до Долине спортова.Снег није одличан, али нема много скијаша тако да стазе нису изроване. Ове године у завршници ради Дубока црвена. Ова стаза је била припремљена за такмичење тако да може да се вози као да је најбоља зима, осим на почетку и од споја са путићем од Пајиног пресла па на доле. Спој Крчмара и Дубоке је тежак после силног спуста, али тек крајем дана, боле ноге, неће одмах ујутру. Када се навикнете на влажан снег на стази Панчић, после буде лакше - само пробијаш набацани снег. Добро је ове године испало што у завршници ради Дубока црвена, а не црна из разлога да је мање стрма и снега на њој остаје. Раде локали на стазама.Ко се размишља да ли још неки пут ове сезоне, може, свакако.
(+34) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kopaonik is, without a doubt, the best mountain resort in Serbia. I love it with my whole heart – the snowy slopes, the pine-scented air, the golden sunsets, the energy in the air. There’s real magic here, and I’ve created some of the best memories of my life on this mountain. It should be a paradise. But each year, I return with more disappointment than the last.The problems begin before you even arrive. The roads in and around the resort are in terrible condition – potholed, cracked, uneven, and neglected. It’s simply not what a national treasure deserves. And once you get there, you’re thrown into chaos: parking is overpriced, disorganized, and incredibly stressful. It feels like they actively discourage you from bringing a car, without offering any viable alternative.Walking around is equally frustrating. In winter, pedestrian paths are buried under mountains of snow. When it starts to thaw, the entire resort turns into a swamp of mud and water – even the central square. It’s not just unpleasant, it’s borderline dangerous, and there''s clearly no plan in place for handling these conditions.The ski infrastructure is outdated and overwhelmed. Chairlifts are old, slow, and uncomfortable. Despite a growing number of visitors, there are no new lifts, no new slopes, no investment in capacity or experience. Queues are long and chaotic, made worse by a total lack of crowd control. People cut in, push through, and no one seems to care. Staff stand by, doing nothing.And yes, people smoke on the chairlifts. In 2025. On a public ski lift. It’s unpleasant, unhealthy, and unsafe – and there’s no enforcement, no supervision, and apparently no rules.Even worse, there are no ski patrols present on the slopes to maintain order and safety. On green and blue slopes, where families and beginners should feel safe, you’ll often see reckless skiing, speeding, and dangerous behavior – and no one does anything to stop it. There’s no visible authority on the mountain ensuring skiers follow basic rules of safety and respect. It’s lawless, and it puts people at risk.All of this comes with rising costs. Skipasses are more expensive every season, with no added value. Accommodation prices are skyrocketing, even though many buildings are aging, poorly built, or completely out of sync with the mountain’s natural charm.If you’re a skier, basic amenities are shockingly scarce. Lockers are few and far between. You''re left dragging gear around or stashing it wherever you can. Public toilets are nonexistent. For a resort of this size, this is unacceptable.Overdevelopment is suffocating the mountain. New buildings appear constantly – most of them ugly, cheaply built, and disrespectful to the landscape. Construction is everywhere. The soul of the mountain is being buried under concrete and short-term thinking.In summer, it’s not much better. Facilities for hikers and nature lovers are severely lacking. Trails are poorly marked, and maps – when available – are low-resolution, badly designed, and often outdated. There’s an abundance of third-party companies offering overpriced quad bikes, bicycles, and various activities, with little to no visible safety oversight. The focus seems to be on monetizing everything, not providing a quality or safe experience.There are few amenities for summer visitors – again, no public toilets, and a shocking lack of trash cans on the mountain.Information boards are broken or missing. Pathways and public areas are in disrepair. It genuinely feels like no one responsible for the resort actually skis, hikes, or even walks around the mountain they’re supposed to be managing.And yet, I still love Kopaonik. That’s what makes this so painful. This place could be world-class. It deserves care, vision, and pride. Instead, it’s being worn down by greed, mismanagement, and neglect.Please – if anyone truly cares – protect Kopaonik. Fix what’s broken. Restore what made it magical. Don’t let one of Serbia’s most beautiful places fall further into ruin.
(+72) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Predlažem da danas svi pošalju mail skijaliatima na mailove [email protected] i [email protected] da se sezona produzi do Uskrsa. Imace uslove za vestacko osnezavanje i to treba da se iskoristi u ovako losoj sezoni.
(+37) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ja mislim da je u svakom "biznisu" zadovoljstvo potrosaca najvaznije. Skijalista treba da razmisljaju tako. Svi mi znamo da sve to kosta ali isto tako svi mi znamo koliko se para zaradjuje i kako. Ne moze niko da kaze da ce biti u minusu ako recimo padne sneg sledece nedelje puste topove na 4,5 staza. NE OTVARAJU IH ZA VOZNJU DOK IH NE SREDE, da ne budu alavi pa kao daj odmah pare da se zarade. Nego da naprave dobre staze sa dosta snega koje ce od momenta pustanja da drze 10ak dana. Ne mislim da ih puste u sredu, neka puste u petak, subotu i neka odrzavaju do posle Uskrsa, mnogo ljudi dolazi na Kop za Uskrs. I eto iskoriscenog vremena. Drugo, Kopaonik sluzi i profesionalcima ne samo nama rekreativcima. Generalno SS moraju da promene menadzment pod hitno kako bi od planine koja ima mnogo potencijala mogli da naprave najbolje skijaliste na Balkanu.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Svako ima pravo na misljenje. Ja gledam iz ugla nekoga ko kupuje sko pas i vozi po tim stazama. Za mene je skroz ok otvoriti skijaliste i na 2 ili 5 dana, pa makar bilo kako kazete 10 forumasa, ne zaboravite da info kop forum nije mesto na kom su mnogi aktivni, narocito ne da pisubkomentare. Takodje ni 200 skijasa nije malo. Poenta je da nigde nije normlno da se skijalista zatvaraju ili ne otvore ni na 2 dana jer eto nekome nije isplativo. Pa ako tako gledamo nisam sigurna da je ova sezona uopste isplativa pa je bila kao i prethodna. O novcu SS neka vode racuna oni sami. Kada ima snega i mogucnosti za vestacko osnezavanje treba da rad skijaliste i tacka. Ne samo Kopaonik nego svako skijaliste pa makar bilo dnevno 10 ljudi. I nemojte mi to nije isplativno kosta bla bla... ako tako razmisljamo onda nam skijaliste ni ne treba. Jer sam sigurna da je SS sve to mala zarada.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nek upale topove. Za 48h spremno sve. Ima snega ispod ovog svežeg napadalog.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@SkijašČovek se potpiše kao skijaš a piše kao da radi u SS. SS je javno preduzeće i kao takvo treba da se rukovodi javnim interesom. Profit kod javnih preduzeća nije i ne sme biti u prvom planu. A vrlo je verovatno i da bi broj skijaša koji bi došli čak i ekonomski opravdao otvaranje 2 ili tri žičare i uređivanje odgovarajućih staza. Ponašanje SS ne odgovara čak ni onome što su sami o sebi napisali na svom sajtu:"Ми смо предузеће чија је задатак да ски центре у Србији, развојем скијашке инфраструктуре, стави раме уз раме са европским и светским ски дестинацијама и да их учини што приступачнијим и атрактивнијим за домаће и стране туристе....Наша мисија је да врхунском понудом за свако доба године и високим квалитетом услуга у сваком моменту осигурамо потпуно задовољство свакога ко посети наше планине."
(+41) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li postoji neko, negde ko može ili da nam da neki kontakt da se kontaktira skijalište da se urazumi. Ljudi ovo nema nikakvog smisla. Pa staze su bolje sada nego ceo mart pa cak i deo februara. Skijalo se po blatu poslednjih dana marta a sada ne moze po snegu. Ko je ovde lud? I kako doci do ljudi u SS. Ovo se sada mora iskoristiti da se puste topovi na ovaj dodatni sneg i da se sezona produzi. Da li ce da bude ljudi kao u januaru, naravno da ne. Ali jos je lepse kad je prazno, a ti vozis stazu sam, milina. Da li ce skijalista da osiromase ako ovo urade, odmah da vam kazem nece, ni dinara. Najveci je problem sto skijalista vode oni koji ocigledno nista ne znaju. Sramota! Velika sramota za Skijalista Srbije!
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)