Ovde je tuga gledati kako pada lep sneg a nece niko da radi u skijalistu i da nepricam o uslugama restorana i njihovim cenama .. . Toliko o sezoni dobro smo i prosli ove godine ..
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Овај отворени форум према својој сврси би требало искључиво да се бави унапређењем рада Ски центра - пре свега скијалишта према виђењу корисника. Дакле - корисници стаза, љубитељи Копаоника износе своја виђења, похвале, примедбе, предлоге ... Сврха је опште унапређење нивоа услуга. Боље разумевање проблематике и корисника и управљача. Форум у себи логично садржи и бесплатан маркетинг - привлачи госте да користе благо које нам је природа и историја дала. Уместо тога - овде читамо да нема профита.И гледамо снегом завејан Копаоник. Добијамо сумњиво "лупање" минуса на смисаоне примедбе - са општом појавом да уредно добијамо одговоре на питања која нису постављена и који никога не интересују. Од којих можда нека мања група људи има корист. Они који су планирали долазак када је мања гужва, дужи дани са више сунца, бољи услови за скијање - који уместо електронско-дигиталне "музике" са мегафона на стубовима жичара радије слушају пролећни цвркут птица - када је довољно отворити две стазе у центру ... Дакле - сви заједно можемо безбрижно да гледамо слике празних снежних стаза и спорадично да читамо "елаборате".
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@SmorDragi Smore, ovaj forum ima moderatore koji odlučuju da li je neka poruka u skladu sa pravilima korišćenja foruma. Svako ima pravo da iznese svoje mišljenje, kakvo god ono bilo, sve dok ta pravila ne krši. To se zove sloboda govora i ustavom je zagarantovano pravo svih nas. To što se vama neki komentari ne sviđaju, neće i ne treba da utiče na ljude koji ih pišu. I da, korišćenje velikih slova na forumima se smatra nepristojnim i nekulturnim. Želim vam ugodan dan.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sve je to ok ali oni su napravili ozbiljan propust, ljudi su se ovde zalili pre 10 dana skoro, sada je vec stvarno proslo dosta vremena, morali su da reaguju brzo i otvore skijaliste vec pocetkom nedelje. Pisali im mailove ali ne, oni nemaju sluha. Neka peticija da se napise da se smene elnici SS jer ocigledno da ne umeju da vode skijaliste.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kardiolozi imaju seminar od 10-13 aprila. Aman lecnici uputite zvanican zahtev SS neka vam puste jednu zicaru ne spamujte vise ovde! Nije ovo zid plača :D
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Dado Do kada će raditi Bjelašnica, da li će raditi za vikend? Inače, sutra najavljeno novo snežno zatrpavanje na Kopu koje će Skijališta opet izignorisati.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prvi put su meteorolozi pogodili dugoročnu prognozu. Više najava je bilo da će zima biti suva i hladnija i stvarno je takva bila. Mart je opet zakazao drugu godinu zaredom ,ali to je bilo i očekivano s obzirom na to da su novembar i decembar bili hladni. Prvi put veštačko osnežavanje je zaista napravilo veliku razliku. Kao što su već neki pisali, visina prirodnog snega nije igrala gotovo nikakvu ulogu u kvalitetu skijanja zahvaljujući hladnom vremenu i novoj akumulaciji. Imam neki osećaj da će sledeća zima biti ona koja će nadoknaditi sve što nije palo u tri prethodne :)
(+34) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sad se vidi koliko nema snega. Bukvalno je par cm prekrilo zemlju i kamen.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Apsolutno nema mesta pričama da će Kopaonik ostati bez snega u narednim godinama. Ja sam ubedjen da će već sledeća sezona to pokazati. Kopaonik je lep i leti, ima onu svoju magiju koja se stvori u toku zime i ne nestaje... Veliki pozdrav!🙋♂️
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav za sve koji kao i ja gledaju kamere i zamišljaju sneg ❄️
(+44) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Drugari sa portala, jel ce uskoro neki izvestaj oko radova na stazama? Npr, da li je zavrsena BR3 (nesto se ne secam da je prosle godine bila u pogonu), za ovu godinu je budzetom bilo predvidjeno da se radi Duboka 2 ako se ne varam, cak je neki ozbiljan iznos bio opredeljen. Prvi sneg ce za dva meseca, iza toga nista do maja.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jocel bit otvaranje sezone skijanja u nedelju?
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas su se skijala dva drugara iz Niša na Malom Karamanu pored Skituljka.🤩
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aktiviran je Timelapse, odnosno ubrzan snimak promene visine snega sa merača kod Skituljka (Mali karaman). Snimak prikazuje poslednja 24 časa, a osvežava se na 10 minuta.Na mobilnoj aplikaciji postoji zaseban link:Link >>>Možete testirati kako radi, pa ako ima nekih predloga ili problema pišite nam.PS: Najverovatnije od sutra (subota) uveče kreće veštačko osnežavanje staza (naravno ako se stvore prognozirani povoljni vremenski uslovi).
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prosle godine ni u jednom jedinom momentu nije bilo 60cm snega na Kopu.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li je realno da još uvek niko nije pitao zašto ne pale topove 😂😂😂😂
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nadam se samo da će se neko iz skijališta oglasiti uskoro, kad već Aco Čačak i ekipa ne žele.😁 Samo 4 dana ima do ski openinga, a mi ništa ne znamo...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi ima li neko stručan da kaže hoće li biti skijanaja za opening?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Микула Trenutno su uslovi za osnežavanje dobri, ali topovi ne rade, mislim da se odgovor sam nameće.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Čempi (iOS) Čoveče kažeš većina ljudi koja dolazi na Kop ne prati Infokop?! Pa šta onda gledaju, horoskop? Ne znam nikog ko ide na Kopaonik a da nije bar jednom otvorio Infokop. I ko ti uopšte može reći da li će biti skijanja za 6 dana? Da baci pasulj i gleda u njega? Rešio si da ideš na Kop i sad očekuješ odgovor na nešto na šta niko živ ne može da ti da precizan odgovor i onda spamuješ ovaj forum.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Misljenja sam da bi bolje bilo da se SS mozda stavi na pauzi do poboljsanja uslova za skijanje. Jer ovo je zaista sramota na sta se skija.. Mislim ne treba po svaku cenu ljudima uzumati pare.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ovo je dzabe skupo da se skija sad na kop po ovakvim uslovima. D
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li trenutno pada sneg ili kisa? Ima li nade da padne barem 5cm nocas?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ja ne znam sta vi jurite u zivotu ali ovo je po mom misljenju idealan pogled...ugostitelj na kop-u=dere ti kozu dok si ziv (derikoza). Kvalitet hrane-jadan (jedva da se ne otrujes)..."da se kop probudi" ( dajte pare vi sto imate za bacanje jer jadan narod (vlasnici) nemaju da zarade od nerada za porez
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kimi i Aco daju najpreciznije prognoze za Kop! Kakvi crni modeli.... hejterima ako se ne sviđja neka preskoce njihove poruke. Samo pisite puna pdrska. Admin treba da skida ove hejterske poruke!
(+30) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@smučar Topovi i tabači mogu da pripreme staze, međutim skijati po bilo čemu strmijem od 4b i 6a će biti neprijatno. U svakom slučaju, dobro je pripremiti ledene ploče za kad padne sneg, jer onda i 5-10 centimetara kad padne, biće lepo skijanje.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Beating a dead horse...
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Čudno mi je da pored toliko osnežavanja ovih dana, spremna samo jedna staza sa Pančića?! Nisu ni u najavi ostale, ali zato jeste ukidanje popusta 😁
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)I baš ništa na Pančiċu, osim 4b :( nejasan mi je razlog, a nije ni važno. Laku noć i svako dobro.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Uslovi za osnežavanje su trenutno idealni, zašto nisu pušteni topovi na Krčmaru i ostalim stazama koje trenutno nisu u funkciji?
(+40) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@SmucarTo je losa ideja jer prvo, iz Brusa zicara bi vozila 3h do staza sto za skijaski dan od 7h je suvise dugo. Drugo, cekalo bi se satima u spic sezoni, jer ako si bio u Banskom recimo, tamo se ceka toliko da pola ljudi ide kombijem na stazu jer nema smisla provesti ceo dan. ja sam cekao 3h ujutru da se popnem. Problem je nenormalna gradnja u Vikend naselju. Samo Brzece i centar i skijasi iz Raske i Brusa i okoline bi bilo idelano da na stazama nema guzve jer ovo nema smisla, vise nije odmor vec jurnjava za parkingom, zicom i ostalim stvarima...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Tesko da tu jos ista valja ... Ko se opet nada, pa ceka da bude nesto bolje, sam je kriv ...
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ne znam zašto pojedini ljudi ovde iznose netačne informacije. Veštački sneg pravi se sada na sledećim stazama i sektorima: Krčmar 1, Krčmar 2, Karaman, Crna Duboka, Crvena Duboka, Mali Karaman 1, Mali Karaman 2, Marine Vode 1, Marine Vode 2, Sunčana Dolina, Dolina Sportova, Malo Jezero, Kneževske Bare kao i na delu staza Pančićev Vrh i Gvozdac, uz to i na nekoliko veznih staza. Zbog toga što neki topovi nemaju upaljena signalna svetla, teško ih je uočiti, ali rade. To znači da se sneg trenutno proizvodi na najmanje 15 staza, uz dodatne vezne pravce, istovremeno. Dovoljno je malo bolje zumirati kamere da bi se gotovo sve ovo videlo
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Filipe, Najbolje vam je da parkirate na parkingu kod staze Sunčana dolina.Parking je velik,sa glavnog puta se skreće desno (pitajte) i vrlo blizu je polazna stanica četvoroseda Sunčana dolina.To vas povezuje sa centrom skijališta.Parking je oko 600 ili 800 din dan.Proverite samo da li radi žica kod Sunčane.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas ko je skijao od 8:30 do 10:00 mogao je da uživa u savršenim uslovima i vrhunskim stazama, nakon toga je krenula gužva, magla i jak vetar. Subjektivni osećaj je kao da sam negde u Rumuniji, srpski se jedva čuje na skijalištu, neverovatno koliko ih ima ove godine. Sunčana dolina savršena jutros, do 10 se uopšte nije ni čekalo na žičaru. Pretpostavljam da je to prilično komplikovano, ali jednostavno se mora pronaći način da se ona količina sitnog kamenja sa Pančića nekako ukloni sa staze, ili da se preko nabaca neki sneg, ne znam kako, ali znam da uništavamo skije gore iz godine u godinu i ništa se po tom pitanju ne radi. Ako ništa, bar neka nabacaju sneg na silasku sa žičare, to i nije neki preterano izazovan poduhvat.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Aco čačakHvala na odgovoru i pojašnjenju, Aco! I hvala na uvek detaljnim i dobrodošlim prognozama za Kopaonik! :)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Krčmar kad će da proradi ako ima neko info
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kada se priča o ulaganju u planine poput Kopaonika (oko 2000 m), brojke pokazuju da se to dugoročno ne isplati. Zime su očigledno sve toplije. Zima nije nestala, ali je izgubila kvalitet - manje je stabilnih, dugih hladnih perioda, a sve je više kratkih epizoda snega koje se brzo tope. U ključnim skijaškim mesecima (decembar-mart) prosečne temperature su porasle za oko 1.5-2°C u odnosu na rane 2000-te, zbog čega je sneg znatno nepouzdaniji. Čak i kada padne veća količina snega, nedostaju dugi hladni periodi koji su ranije bili normalni.Veštačko osnežavanje se vidi kao rešenje, ali ono ima ozbiljna ograničenja. Da bi topovi za sneg radili, potrebne su dovoljno niske temperature, što je sve ređe. Uz to, potrebne su ogromne količine vode i energije, što značajno povećava troškove i pritisak na prirodu. Na kraju, dobije se tanak sloj snega koji ne može da zameni pravu, prirodnu zimsku sezonu.Problem nije samo jedna loša zima - trend je jasan i dugoročan. Svaka naredna decenija donosi prosečno toplije zime, kraće sezone i veću neizvesnost. Investicije u ski infrastrukturu se planiraju na 20-30 godina, a mi već sada vidimo da uslovi iz prošlosti više ne postoje.Zbog toga ulagati ozbiljan novac u klasičan zimski turizam na visinama do 2000 m u Srbiji znači kockati se sa klimom - i to sa skoro nikakvim šansama za dobitak.Ako se ovaj trend nastavi, realna pretpostavka je da će u narednih 20-30 godina skijanje na Kopaoniku biti moguće samo povremeno - u dobrim zimama i uglavnom uz veštačko osnežavanje, sa kraćom i neizvesnom sezonom. Klasična, pouzdna zimska sezona kakva je nekada postojala verovatno će postati izuzetak, a ne pravilo.Ukratko, problem nije u jednoj lošoj sezoni, već u pravcu u kojem klima ide. A taj pravac, nažalost, ne ide u korist skijanja na planinama poput Kopaonika.
(+33) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Predhodna tri dana sam bio prvi put ove sezone na Kopu. Mogu vam reći da sam oduševljen kako su spremili staze sa svega nešto oko 10ak cm prirodnog snega (ako se ne varam). Skijanje do nekih 11h je bilo vrhunsko, sa stanovišta porodičnog skijanja sa dvoje male dece. Kasnije krenu gužve, ali staze su do kraj solidne. Naravno sa stanovišta ozbiljnijeg skijaša fale jače staze, ali za zagrevanje... ja sam zadovoljan. Na dubokoj do 12h nije se čekalo na red, a i na sunčanoj je bilo skroz korektno. Kada bi na sunčanu samo stavili brzu zicu to bi bila vrhunska staza. Sve u svemu pohvale Skijalištu Srbije na pripremi staza i šta su izvukli iz ovko mršavog početka sezone. Svaka čast momci!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@LeboSto te toliko boli ta Bjelasnica,predivna planina,u gornjem delu su staze odlicne,dole je laganica za pocetnike,cene 50% nize nego na Kopaoniku,ljudi predivni,sav smestaj je u centru,nov,komforan ,a ne golubarnici kao kod nas (lux app od 22m2).Sneg je jedino izdao februara 2024.Tamo je odlicno samo me mrzi da vozim 500km.Pozdrav za Bjelasnicu.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Haha ovo je neverovatno. Pada kiša danima, jer je temperatura konstantno u malom plusu. I čim se stvore kakvi takvi uslovi za sneg ( 0, -1 -2 ) padavine prestanu >:(.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kakvo je bilo noćno skijanje ovih par noći?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)konacno veje!:)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ajoj...pada Ajmo 30cm
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sto se tice ludog vremena , danas smo na Malom Karamanu ok o 14:00 imali tri klimatske zone : Pri dnu bez padavina, Od Skituljka pa 300m na gore - kisa...i pri vrhu sneg. Ispod Zice D2 u donjem delu , ispod ski puta 14-6 je bukvalno prolece - nema trunke snega, a onaj lepi potok tece punom snagom, , itd. Jutros sam obrnuo 8 X D6a, i moglo je da se skija lepo do 11h, posle toga kao i obicno . Knezevske bare - D1 - D2 je i dalje najlepsa ruta u postojecim uslovima. Jugo je dodatno ojadio skoro sve staze.. pa je bilo dosta vodenije nego juce. Na zicama D1, D2 i MK nije bilo nikakve guzve ...te sam uspeo da izvrtim 20 i kusur zica. Ali ... oko 14;30 je preko Jarma i Marinih voda stigao dugo ocekivani sneg... i to veoma vlazan i tezak. tako sa sam sa poslednje zice MK izasao kao Snesko belic. Do 21: 30 je palo oko 10cm...ocekujemo barem 15 ako ne i vise do jutra. Nadam se da ce staze biti uredjivanje sto kasnije veceras ...kako bi se sto vise novog snega sabilo u staze. Vidimo se ujutro ! Ne zaboravite, od sutra zice rade od 9:00 !
(+34) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kakvo je stanje na prilazima Kopaoniku, vidim da je otvoren put preko Brzeća?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li planiraju da otvaraju još neke staze? Šta je sa Jarmom 11 i sa Gobeljom?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li neko zna kako mogu da kupim 4 poludnevne karte preko web shopa i ostvarim popust od 5 %
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Hronicarev apostol Pamtim ja Kopaonik,Jahorinu, ... iz nekih drugih ("boljih") dana kada su tata i mama placali. Znam ga i sad,ali malo redje,sad sam ja tata pa neko drugi ide da se "muci". Sve u svoje vreme 😉
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Skijas (iOS), Lemi (iOS), Ski (Android)Krčmar će, prema trenutnim procenama, biti uključen u program najverovatnije tokom vikenda, dok će Gvozdac, Jaram i Gobelja nekoliko dana nakon Krčmara (potrebno je proizvesti znatno veću količinu snega za bezbedno skijanje na ovim stazama). Dobra stvar je da su vremenski uslovi idealni za pravljenje veštačkog snega. Naravno, nemojte da nas držite za reč.
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)