Aj nek je srecna nova sezona! Osecaj kada vidim da staze rade, da ima ljudi, da ima snega, da je tek pocetak decembra.. da postoji bar teoretska mogucnost da vozim vec sledeci vikend, je neopisiva sreca i radost! :D
(+38) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da hoće bar još 6a da puste bilo bi taman.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li neko zna ili da li negde postoji službena informacija pri kojoj snazi vetra se zaustavlja gondola iz Brzeća ?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@DraganMTo najvishe zavisi od samu zicaru ali generalno max do 60Km/h mozhe neke da voze i do 70Km/h. Tacne granice mogu varirati u zavisnosti od lokacije instalacije, brzine udara vetra i drugih vremenskih uslova koje se moraju da se prate...
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ne, večeras je noćno na Karaman grebenu zbog revijalne trke sa bakljama. Od sutra radi Malo jezero.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kraj sezone 31.3 a april pun snega i zahladjenja ..? Koja logika zatvoriti skijaloata kad se ocekuju padavine narednih 10 dana..?
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ima li neko od juče da napiše utiske?Kakve su staze?Isplati li se dolaziti za vikend?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ima lekar, radi pre podne
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ne znam ko ovde ocekuje da kad pada sneg staze budu besprekorne. Jos u ski centru gde na jednoj stazi prodje milion skijasa do podneva. I na onom ski tepihu bi se napravili hupseri.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Za poredjenja samo, u petak su otvorili Bansko, Radio ceo centar osim Calin Valog…SS, ucite malo kako se radi
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@GoogleplexValjda si procitao kad sam ti napisao da Bansko na otvaranju sa isto mal broj skijasa je radilo celo skijaliste osim jedne staze Calin Valog i ski put do Banska. Znaci, kad se zeli, moze se
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Milan (iOS)Porediš babe i žabe. Bansko je na 2600mnv i trenutno je visina snega 120cm.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)PItanje u Vezi staze Mali karaman desno - MK8.... na SKI LIVE mapi je obelezena kao da ne radi , a na kamerama vidimo da je skijasi obilno koriste i prolaze pored Skituljka na dole? Da li radi MK levo 8A - ona je na mapi obelezena da radi?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Impresivno izgleda osnežavanje gotovo celog skijališta sa do 280 topova i žirafa. Veliki pozdrav!🙋♂️
(+57) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Uf,danas onaj dan,prvi u sezoni... Nadam se da će ih ove godine biti puno Iako ove godine planiram na Kop samo na par produženih vikenda,prvo što se ujutro uz kaficu gleda su kamere...Kop u srcu forever Srećan sezona svima!!!
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Auuuu ljudi moji kakvo predivno jutro na Kopaoniku.... Pa svaku od ovih slika sa kamere moze covek da urami i da stavi na zid koliko je lepo !!!
(+38) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jel ima neko objasnjenje za dobro poznatu maglustinu na Kopu pogotovo u decembru? Primera radi, Bansko/Borovets su bas suncani ovih dana kada je magla na Kopu skoro svakodnevnica
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@we Evo stha kazhe AI:Razlika u vremenskim uslovima između Kopaonika, Banskog i Boroveca, posebno u pogledu pojave magle, može se objasniti geografskim, meteorološkim i klimatskim faktorima, poput nadmorske visine, topografije i lokalnih vremenskih obrazaca.Kopaonik se nalazi na većoj nadmorskoj visini sa ravnim platoima, što omogućava nakupljanje hladnog vazduha i kondenzaciju, što dovodi do česte magle.Bansko i Borovec, imaju dinamičniji planinski teren i bolju cirkulaciju vazduha, što omogućava brže raspršivanje magle.Geografski položaj Kopaonika može zarobiti vazduh bogat vlagom, što pogoduje nastanku magle.Bansko i Borovec imaju povoljnije vetrove, zahvaljujući blizini planinskih lanaca, što smanjuje šanse za trajnu maglu.Stabilni atmosferski uslovi i povećana vlažnost na Kopaoniku često favorizuju formiranje magle.Na Banskom i Borovecu, drugačiji lokalni sistemi pritiska i jači vetrovi često donose vedrije vreme.Južne padine u Banskom i Borovecu primaju više sunčeve svetlosti, što zagreva tlo i brže raspršuje maglu. Ravni platoi Kopaonika nemaju iste prednosti.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zdravo, zanima me da li neko zna kakvo nas vreme ocekuje sledeće nedelje, da li će padati još snega?! Volela bih da malo zabeli posto dolazim već sledeće nedelje. Pozz❄️❄️❄️
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi kakva je situacija trenutno? Isplati li se doci?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Što reče Rambo Amadeus, ranije polupismen čovek nije mogao da iskazuje javno svoje mišljenje nigde i nikako, osim u kafani u koju ide, pa bi ga ovi drugi ućutkali ako bi pričao gluposti. Danas, bez posledica, ljudi po društvenim mrežama, svoje lične frustracije leče tako što hejtuju sve (poput ovog Kaligule).
(+60) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Espace Lumiere u Francuskoj 180 kilometara staza, dnevni ski pass 47 evra. Ide od 1600 do 2500 mnv. Espace Diamond 190 km staza 49e ide od 1100 do 2100 mnv
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Budite srećni što imate izbor. Ko želi na planinu, može da uživa svuda, ali na Kopaoniku, bogami, najviše. Kopaonik je fenomenalan, a planina prelepa. Uživajte na čistom vazduhu, jer ništa se ne može porediti s tim. Novac nije uvek presudan, a skijanje je skup sport i oduvek je bio.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prosle sezone svratim sa sinom u jedan ski bife na izlazu karaman grebena. Ljudi neki jedu ,neki piju nesto,neki roditelji se skupili zajedno za velikim stolom jedu a decu postavili za drugi veliki sto ,deca jedu,komobar leti,sluzi. Popijemo ja i sin sta smo naricili i odem do toaleta kad ina sta da vifim.onaj konobar sto je sluzio hranu, golim rukama vadi kese sa istrosenim toalet papirom pored wc solja i trpa u jednu veliku kesu . Mozete da zamislite kako se odnose u kuhinji prema cistoci kad se njemu ne gadi da golim rukama dodiruje one kese koje se sigurno isprskaju pored wc solja sa mokracom. A posle toga mene nece videti ne da nesto pojedem ili popijem ,vec ni flasirano necu kod njih
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kolašin 1450 15e dnevni ski pass za 26 kilometara staza. Ima iz voz iz Beograda
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi - jel ce i narednih par dana da sve bude zatvoreno zbog vetra? Pls javljajte ako znate!
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@ Zmaj Jeste Bansko koje je pola kilometra vise od Kopa nema vetra. Kako da ne. Tamo ces za sve svoje pare da uzivas u redu za gondolu
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ne mora da ceka gondolu, moze da plati 5e taxi do vrha hahahah. Bansko je prevara, mi smo se najvise isprimali na ukupnu duzinu svih staza i najduzu stazu, navodnih 6km od cega je 4km kroz nizak i ravan predeo do gondole i u principu si ponovo u selu i moras nazad na gondolu da cekas. Generalno svuda se ceka na pocetnim gondolama, pogotovo na otvaranju, mada u Bansko se ceka uvek ako se dobro secam. Plsve u svemu Bansko je daleko skoro kao austrija a bulja je.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@ Pera U Bansko se ceka samo na gondulu samo ako dodjes nesto kasnije zbog bilo kakvih obaveza. Na Kopu u bilo koje doba dana molis se da ne cekas na Karaman i na Pancic po 10min i to na scaky voznju. Kad se popnes na Bansko gore cekanje je zavrseno. Ima i sire i duze staze nego Kopaonik. Slobodno mogu da kazem da nekada i bolje pripremljene staze. Ja licno napravim vise metara spusta na Bansko nego na Kopu, sto zbog brzih liftova, sto zbog manje guzve, sto zbog staza. Ja volim Kopaonik, dolazim 2-3 puta u sezonu ali nemojte pljuvati po drugim centrim kao da ne valjaju. Ima lepog skijanja tamo.
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Pera zdera, Genije, pa otvori bilo koju prognozu dace ti kakav takav osgovor dali ce biti vetra. A dali ce biti iznad 16/18 m/s u toku dana na udarima ti ne moze niko predvideti u vecem delu slucajeva.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@ Milan: u Banskom se ceka u redu za gondolu uvek. Ako dodjes u 8 ujutru ili kad je vec otvaraju, opet ces da cekas bar pola sta, a sve kasnije znaci i cekanje od 1,5 casova. Onda dodjes na red i pojavi se grupa od 100 gostiju iz hotela Kempinski i moras i njih da propustis jer imaju prednost. Mozes da placas taxi do staza svakog dana, ali to nekako ne ide kad si vec kupio ski pas. Ako hoces svojim kolima do staza, moras vrlo rano da krenes, jer ima malo parking mesta. Isto to ce se desavati na Kopaoniku, ako se od vikend naselja izgradi gondola, tj samo jedna gondola. Medjutim, Bansko ima mnogo bolje staze za naprednije skijase i mnogo raznovrsnije i kvalitetnije smestajne kapacitete, o ceni smestaja da ne govorim, visestruko je manja nego na Kopaoniku, mada ce se i to ujednaciti ubrzo posle ulaska Srbije u EU (daj Boze da docekamo!)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Koja je seljanja ovaj Apres Ski kod KGB zice, sa ovim laserima i do iza ponoci, jos ne mogu da se nacudim! Ko god je vlasnik, stvarno me zanima kako misli da je to kul i lepo i sta ja znam...
(+48) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@BockyBG sve objasnio. Svaka mu zlatna :D
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Искључење у Кошевима је затворено до даљњег тако да рачунате на искључење на Крушевац Запад или Трстеник. Можда је и најбоље искључити се у Ћићевцу па старом трасом јер након Ћићевца има се где на магистрали свратити: Лучина и Сталаћ...
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nišlija, slažem se, neverovatno kako samo uvek imaju opravdanja za nerad i javašluk.Te je kriva magla, vetar i sneg, te su ljudi koji ostave negativan komentar, a na Kopu nikad gore.Bahatost u svemu, vožnjom na stazi, glasnom muzikom, čekanje u redu, primitivizam, da ne nabrajam dalje. Jadne žice, neotvorene staze - ko to voli ?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Stigoh danas oko 12:00 ...izadjoh na staze oko 13:00. DAN KAO IZMiSLJEN ZA SKIJANJE. SUNCE, BEZ OBLAKA i HLADNO. Sneg se ne topi. Mali Karaman 8 i 8 A - savrsenstvoKaraman 10 , vrlo dobar, al dosta izrovan posle podne.Marine vode 9 , odlicna. Ski put 10->19 - Veoma dobar i najzad u upotrebi.Gvozdac donji deo - SavrsenstvoKaraman greben 7, Veoma dobar , ali vidi se da je proslo 10000 skijasa do posle podneva. Knezevske bare 14 - izrovane i sa hupsterima (zeznuto za losije skijase) . Ujutro ce biti super.Ski put 14 -> D1 -> D2 - OdlicanSki put D2 ->14 , odlican , najzad uredjen i ispeglan kako treba. Pancic Duboka 6ab - savrsenstvo ceo gornji deoDonji deo Duboke do pred zicu D1 - hupsteri i izrovano do leda (zeznuto za losije Skijase) - Ujutro ce biti super.D1, D2, 9, 10, 14, 19 bez ikakvog cekanja i guzve od 13-16Jedino se malo ceka na Malom Karamanu - max 5-10 min. Ne znam zasto nisu pustili tanjir Mali Karaman 8A da povecaju protok i smanje patnju skijasa. Nisam zalazio do centra, pa ne mogu da vam kazem kakva je situacija na zici KGB.Vodite racuna na radno vreme zicara..... masa skijasa je danas ostala bez prevoza u dnu Malog Karamana - pa su zvali Gorsku sluzbu da ih izvlaci do gondole. Nadam se da su im pomogli.
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)NOVI SAD- Ne brini rijatelju, trenutna temperatura na Kopaoniku je 6,4⁰c. dok je relativna vlažnost vazduha svega 25% a ono što je još važnije je da je tačka rose oko -12⁰c. Ovi podatci govore da se sneg na Kopaoniku iznad 1700mnv. gotovo i ne topi, sem nešto malo na najosunčanijim delovima. Trenutno nad našim područjem vlada anticiklon i imamo temperaturnu inverziju, a u Vojvodini i pojedinim nižim delovima imamo maglu koja značajno utiče na niske temperature u tim predelima. Veliki pozdrav!🙋♂️
(+33) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)SLAVONAC- Snega će imati dovoljno i na stazama i van njih... Tačno je da nas početkom i sredinom sedmice očekuje toplije vreme uz pojačan vetar, naročito u višim predelima. Imaćemo kasnije zahladjenje i novi sneg, tako da će uslovi za skijanje za vreme tvog boravka biti zaista šarenoliki. Veliki pozdrav!🙋♂️
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Instalacije sa haubama su manje otporne na vetar. Tako da najbolje klasiku terati
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sve pohvale za investicije u sistem veštačkog osnežavanja i novo akumulaciono jezero. I naravno pohvale za aktiviranje sistema, kada za to postoje uslovi. Zaista impresivna slika veštačkog osnežavanja.
(+39) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Al ce Ratko svaki dan da dodje ovde da kaze da nece doci :-)
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@NenadMMM Neće se Kopaonik tek tako zatvoriti, nego će sezona biti kraća, mada će verovatno se pojaviti još inovacija u proizvodnji veštačkog snega, pa će sezone biti. Ako se u Sloveniji skija na 850 mnv po 3-4 meseca godišnje, skijaće se i na kopu na 1500 mnv
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da, doprinosi veštačko osnežavanje naravno ali ja sam reko u kontekstu da od njega ne bi bilo nista da priroda nije učinila svoje kako sa snegom tako i sa niskom temperaturom, da bi inače mogli da pokrenu veštak… inače ne moram da gledam kamere jer skijam po njima i pišem realnu situaciju a ne iz fotelje.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Voleo bih da pokrenemo temu (ne)rada noćne staze sa Pančića, koja je poslednji put bila u radu pretprošle sezone. Šta je problem da ta staza bar nekad radi? Osim toga, uz jedan reflektor na izlazu tanjira može da se osposobi staza "Mašinac" za noćno skijanje jer je zadovoljavajuće osvetljena od objekata koji se nalaze pored, a više je nego dovoljna početnicima. Niste prodali dovoljno ski passova? Nema dovoljno skijaša? Bolje je da svi skijamo na KGB noću, i ovi što uče i ovi što imaju dva promila u krvi, pa da se međusobno kršimo i otimamo za parče planine.Po ceni ski karata zaista ne mogu primetiti bilo kakve razloge što imamo ovakav tretman od strane SS.
(+60) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav, bas je dosadno nocno skijanje bez pancica i sa pocetnicima je bas prekratak i pomalo nepodnosljiv. Ali se opet setim svakog nocnog pre.... i vetra kog duva tik uz pancic...(jednom je toliko ljuljao cetvorosed da zamalo nije udario u stub drzeci) pa sam kao jedva popustio.Ali treba za pancic neka nova jaca veca i bolja opcija od jednog cetvoroseda taman i konstantu guzvu da srede ...
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@MilanCe Ja bi dodao da veci problem je sto na svim zicama na Kopaoniku ispunjenost korpi je 60-70%. Na ovim guzvama da korpe idu 2/4 ili 3(4)/6 ispunjenosti je suludo. Svako na planini ceka nekoga da idu na korpama zajedno, stoje pred rampama cekajuci poznanike…sce u svemu balkanska posla. Zaposlene u SS boli uvo za ovo, na moje reagovanje da rade posao i da pune korpe dobio sam odgovore, ako ti se svidja vozi se, ako ne pravac kuci….
(+37) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Gondole su po meni najveća glupost na trasama koje su ispod 3000m. Ima smisla na vrhovima gde su ostriji uslovi, vetar, hladnoca itd. Kop je suvise “pitom” za izgradnju gondola kojom bi se vozili 4,5 min. Mozda gresim…
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Poštovani,dali neko zna prevoznika ali povratak sa Kopaonika u jutarnjim satima do Beograda?Hvala puno!
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ovaj pametnjakovic sto kaze da netreba gondola ispod 3000m da li pratic situaciju i guzve . Da Pancic ima gondoli koja moze da odnese 10 skijasa u 3-4 min kao na Jahorini nestao bi bi mravinjak .. o tome se prica
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Krajnje je vreme da se i staze Bele reke uvrste u ski info
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)