Bila sam na Kopu ove sezone dva puta i obišla dosta lokala i na stazama i u centru. Ono što ja mogu da primetim je da su cene stvarno različite. Od onih koje su bezobrazno visoke do sasvim normalnih i pristojnih. Na stazama je ubedljivo najbolji odnos cena - kvalitet u Skituljku, a što se tiče restorana, Kamelot ima standardno vrhunsku klopu po skroz normalnim cenama.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sve pohvale za SS ali dimnjaci zemalja i razvoju će odlučiti o skijanju narednih godina.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@munja Hvala ti na lepim rečima. Ja idem da naučim da skijam da bih uživao. Nisam ljubitelj jurcanja po stazama. Bio sam ja kada je bilo nenormalno snega 2021. Ali ovo je stvarno tuga. Naravno iskristiću koliko god je potrebno.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kop je cudo... ne odlazite skije naredna tri dana cete videti da ce pasti vise snega nego sto je iko predvidjao. Samo pozitivno
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Frodo ti skijas preko kamera ili stvarno skijas?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@FrodoPa ti ne idi po šumama i gorama nego skijaj po stazama.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas su guzice i leđa svima mokra, bez obzira na kvalitet opreme, sneg mokar, korpe niko ne čisti metlom, zašto bi kad je ski-pas u pola cene😂. Ne daj bože da imaju korpe grejače ili ove glavne staze da su korpe sa haubom, čist trošak za SS. Manjak snega je viša sila ali ovo čist bezobrazluk. Sve dok je nas ovaca neće falit vune.
(+45) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas real feel -10, magla i prehladno. Sneg je bas bio dobar ali sta to vredi kada ne zele da odrzavaju staze uopste. Zaradili su i vise nego sto su mislili, i bas ih briga sada u martu pred kraj za mali broj ljudi da se potrude. Danas na tanjiru kod skituljka mali karaman redar mi govori da nece jos pustati tanjir dok ne bude guzve??? I naravno ceo dan nije radio zbog cega? Jel mi kupujemo skipass zbog guzve???
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dajte nam Krčmar!
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kada otvarate Krčmar? Ima uslova, zaslužili smo, mi vam vadimo sezonu i verovali smo u vas kad niko nije!
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zupljanin (Android)Izvinite, je l se mi poznajemo, pa smo na ti?To je taj pogrešan pristup koji imamo, nek je i jedan skijaš, platio je punu cenu ski pass-a i trebalo bi da ima mogućnost da skija na svim stazama na kojima postoje uslovi. Je l Vi radite u SS pa štitite njihov interes?
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco Cacak, Jel može vremenska prognoza sad za vikend, da li ce biti kise kao sto se najavljuje?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Gledam kamere, lepo vreme..i tek sad vidim koliko jos ima mesta za nove superlux objekte. A tek u Kaludjerici..pardon vikend naselju(mala slova), tamo su tek mogucnosti za gradnju neogranicene.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Je l ima sanse za sneg u toku dana? Place mi se od ove kaljuge
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)dobro vece, da li neko sutra ide ka Kopu, potrebno nam je gorivo? hitno je
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Juče dođoh sa Kopaonika. Totalno razočarenje. Staze slabe, progledale.Sneg mek i skijanje na žalost je loše i ne mogu ga nazvati skijanjem. Samo možete opremu da oštetite. Radi ljudi koji bi došli, ne planirajte, samo gubitak vremena i novca. Sezona je gotova i možemo ski opremu da odložimo do naredne sezone. Svako dobro!
(+36) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Cvrle Isti slučaj i kod mene, iskoristio sam 5dana i ostalo isto toliko. Skijališta Srbije bi trebali da izađu u susret i dozvole prenos dana. Sigurno neću da forsiram da bih potrošio preostale dane. Ako ne dozvole prenos sigurno više nikada neću kupiti 10 u sezoni koji kupujem od 2010. godine ... Rezultat svega i krute politike je da će se ljudi okretati skijalištima na 2000m+.... Takođe dodatni faktor za nezadovoljstvo je i vanpansionska potrošnja, platio sam čašu vina 1200 din...
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Konačno osnežavanje! Sutra će biti vrhunsko skijanje!
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)To i mene zanima,a vidim da se stalno menja prognoza.Kako bi bilo lepo da se ponovi proslonedeljno zatrpavanje 🙂
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nek upale osnežavanje
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Robokaptradicionalno ste najnaporniji komentator ovde. Gospodine, delovi vaših rečenica u samo poslednja dva komentara su:"jel se ti praviš neznalica ili stvarno jesi neznalica""koji ti tako pametno komentarišeš""vodi ti računa dušebrižniče""ne umeš da čitaš""kad napišete neku glupost""Neverovatno koji stepen nerazumevanja"To je uvredljivo za bilo koga, a naporno za sve nas ostale čitaoce. Zašto mislite da bilo ko želi vaša podučavanja i ispravke? S kim se raspravljate i pred kim dokazujete nešto? Gospodine... skijanje, odmor, provod, svež vazduh, planina, lepota prirodna. Oladite malo. Pamet i znanje se dokazuju na drugi način.
(+38) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Gledam kamere od malo pre 7h i vidim radi Pančićev vrh četvorosed, vrti u prazno. Zna li se zašto radi žičara ovako rano? Skoro dva sata pre otvaranja za skijaše.Hvala.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Po gradovima prognoziraju oko 28 stepeni u ponedeljak. Stvarno strasno da će 1. aprila biti tolika temperatura. Koliko li ce onda leti biti. 50 mozda…
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@ Aco čačakHvala puno na najtačnijim i najbržim informacijama...Do sledeće zimske sezone i snega kakav dolikuje ovakvoj planini, svako dobro želim !
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Slazem se i sa tim da je manjak snega prouzrokovao manjak gostiju u kaficimaal ja recimo nikad nisam video vise ljudi koji jedu nesto na zici ili natezu pljosku (doduse pljoske je uvek bilo)Ja sam cuo da gore ugostitelji nesmeju ni da spuste cenu, jer odma dodju ovi drugi da mu kazu kako je to no no Sve u svemu preskupo. To sto neko kaze da su cene kao u BG, to je laz. U BG imate kafica i dalje u kojima je pivo/rakija 200din. I to u centru grada. Brat Če, brat Fidel, kafana Korčagin...
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Računi Olimpijskog centra Jahorina ponovo su u blokadi - trenutno su aktivna dva, a blokirano je 15 računa zbog neplaćenih obaveza, navodi portal Capital u svom tekstu.Ovim povodom je Capital kontaktirao i predsjednika Nadzornog odbora OC Jahorina, Nedeljka Eleka, koji je izjavio da će računi "za par sati biti odblokirani jer je Vlada RS izmirila obaveze Olimpijskog centra po dospjelim kreditima".Link >>>
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco Cacak - Da li ce biti uslova za skijanje za 10 dana, kada stigne najavljeni sneg?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Admiral Non stop imas "Reuch" rukavice u ponudi, samo nekada zalepe Nevica, nekad Ellesse itd. Cuj, Reuch:)
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sneg je iz više razloga bio žut. Kao prvi i osnovni razlog je dosta mali snežni pokrivač na gotovo svim stazama. Snežna podloga je trpela dosta termičkih promena pa je u kontaktu sa zemljanom podlogom povukla na boju zemlje. Drugi sekundarni razlog su i padavine koje su imale primese peska iz Sahare. Što se tiče fekalne kanalizacije postoje problemi koji moraju što pre da se rešavaju, ali to sigurno nije bio razlog žute boje snega. Pa da je se sneg pravio isključivo od kanalizacionih fluida ne bi podloga bila takva a i osećao bi se nesnosan smrad... Svi zajedno treba da se borimo da nam planina izgleda što lepše i čistije. Nije dobro ni samo kuditi i kritikovati ali ni samo pričati lepe stvari. Što više realnosti i umerenosti biće nam svima bolje. Veliki pozdrav dragi moji!🙋♂️
(+55) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Za Vaskrs smo na Kopaoniku.Da li neko možda zna da li se služi liturgija u crkvi u centru ili u Vikend naselju? Hristos Voskrese❤️
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nesa- Pao je jutros na visovima iznad 1850m. Biće ga i večeras u tim zonama... Veliki pozdrav!🙋♂️
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kopaonik je van zimske sezone "Grad duhova"😑 Sablasno
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)kota 1473:Zaboravio si da su u debelom minusu SS zadnje dve godine... sreca pa dobijamo jezero
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@No2 Dobit SS u 2022 godini posle poreza 2 miliona evra, u 2023 isto neto dobit posle poreza pola miliona evra. To je za sva 4 skijalista, od toga Zlatibor i Brezovica nisu radili ali su imali fiksne troskove, Stara Planina jedva, sve ostalo izvukao Kop. Ono sto sede glave u SS ne vide je da se prihodi smanjuju iz godine u godinu i da bez novih investicija u staze i zicare sigurno porasti nece. @Markone znam druze sta bih ti rekao, malo mi je ispod casti da navodim konkretno sta sve od nekretnina ima na Kopu, nek bude da nemam nista ako ce ti to ulepsati dan. Uzdravlje
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Molim za info ako neko zna...Da li se Trska veštački osnežava redovno poput KG-a, Pančića i sl. ?Ili baš osnežavanje direktno zavisi od količine snega (jer ga manje ima zbog sunčane strane)?Takođe, da li sama žičara radi IAKO ne radi staza?Pitam, jer mi je bitna veza između apartmana na Treski i centra BEZ AUTOMOBILA. Hvala svima koji mogu da pomognu odgovorom.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)postavite 1-2 kamere za vikend naselje
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Rados Ne postoji prognoza koja može da ti da takvu najavu, ljudi godinama čitaju takve i slične gluposti i bukvalno nikad se ništa ne ispuni, ali nastavljaju da čitaju i veruju... Jedina relativno precizna prognoza je 2-3 dana unapred, sve preko toga je puko nagađanje na osnovu modela, koji mogu, ali ne moraju da se ispune. Trebalo bi zakonom zabraniti da se iznose prognoze duže od 7 dana, jer je tu procenat uspešnosti minimalan, a ljudi se obično drže toga kao pijan plota.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kolika je tačnost modela prognoze snowforecast? Vidim prognoziraju skoro 70 cm snega (znam da ima još vremena do toga ali me čisto zanima)
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Osnezavaju ceo dan. Bio je prekid posto je nestala struja celom Kopu.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zato i pitam, da ne bih filozofir''o. :D rekoh, mozda zaista nisam uhvatio priliku da vidim da tamo topovi ikad rade.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Radio je danas veštak na 4b.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas i trenutno se osnežavaju Malo jezero (2), Krst (3, 3a), Pančićev vrh (4b), Karaman greben (7, 7a), Mašinac (22), Dolina sportova, a povremeno i delovi Malog karamana i Duboke 2.
(+35) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)A to odakle se vuče trenutno voda za osnežavanje je bitno zbog ?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Lion: znaci jedino sto ti vidis na kamerama smatras kao relevantnu informaciju? 😂To sto prenosi InfoKop da radi osnezavanje na 5 staza u centru plus povremeno Mali Karaman i veza za Duboku 2, to nije relevantno?Cisto onako infromacije radi, da li na kamerana u centru vidis ogromna brda snega? Mislim, ako ih ti ne vidis onda ih verovatno nema.Na kamerama to izgleda mnogo manje nego uzivo, cisto informacije radi 😉
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Molba za administratora za kamere: MOLIM VAS , optimizujte kadriranje kamere na SKITULJKU.... ta kamera 50% vremena nista ne prikazuje. Ukinite onaj zoom na centar. NE daje nikavu informaciju a prelaz na taj kadar i povratak sa njega traje VECNO. Molim vas snimajte STAZU MALI KARAMAN . Kamera nam pokazuje : Kolicinu snega, Vremenske prilike , Da li je guzva ili nije i da li radi zica - TO SU KORISNE INFORMACIJE . Hvala unapred
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Carapan Hvala za korisnu info. Po svemu sudeći, uslovi za ski opening će, bar što se snega tiče, biti najbolji u prethodnih x godina. Mislim da je čuvena rasprava o tome koliko staza treba da radi potpuno besmislena iz vrlo jednostavnog razloga. Cena ski pass-a se određuje pre početka sezone i ne zavisi od vremenskih uslova i broja otvorenih staza/skijaša tokom sezone, tako da su priče tipa "neće niko da skija i vozi ratrak u decembru" potpuno irelevantne kada se ovo uzme u obzir. Dakle, u svakom trenutku treba da radi maskimalan broj staza koje u tom trenutku mogu da se pripreme, jer je cena ski pass-a ista i kad rade 3 i kad rade 33 staze.
(+36) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bansko ne radi. Kako to da ti objasnim, da ti crtam pišem, kako hoćeš? I na kom jeziku da ti objasnim?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@sremSki Kapijice na ulasku na žičare stoje otvorene non-stop, nema potrebe da bilo šta kupuješ, samo prođeš.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zdravo, ima li neko info oce li biti otvoreno nocno skija je u periodu od 5.12 do 8.12?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jel ce moci da se isprobaju staze dan pred ski opening?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)