Stevs, ja sam trenutno na Kopu. To za stabla jela i Gvozdac nema veze sa životom, ili hajde da kažem otvoreno - u pitanju je čista neistina. Isto opravdanje SS koriste u poslednja dva dana i za žice Krčmar i Duboka 1. Naime, Krčmar je danas proradio tek oko 10.20h (iako je na semaforima radio od otvaranja centra, što je izazvalo bes i neprijatne scene, budući da su ljudi vođeni infom sa semafora silazili u rupu kod Duboke2/Krčmara). Duboku 1 su danas zatvorili oko 14.20h. Za obe staze, ujutro i popodne, sva službena lica su pričala priču o te dve jele, koje su pale i napravile problem. Kao da su dobili instrukciju, ili je to opravdanje sa jelkama prosto popularno kod zaposlenih, kada besni ljudi "krenu da gnjave" (citiram žičničara sa Duboke1;)))O čemu se onda radi? Krčmar nije dugo radio, smena je došla na posao u 8.30h - trebalo im je vreme da pripreme i otvore žicu do 10.20h. Zanimljiv je slučaj Duboke 1. Naime, na crnoj D. danas je bilo takmičenje. Žica je za prvu trku otvorena oko 1.5h ranije. I kada je istekla smena, u 14.20h žica je zatvorena! Zaključak: SS nemaju dovoljno ljudi za ovaj obim rada centra. Imaju samo 1 smenu i za tabače i za žice, nemaju rezervu. Izgleda da su posle topljenja snega raspustili puno ljudstva, da su ušli u neki "prolećni" nivo rada. Spori su, državna firma, direkcija i BG daleko, nisu uspeli da se organizuju. Zato ne sređuju staze ili ih sporo sređuju (Krčmar, sada Gvozdac, veze itd), zato ne otvaraju žice ili kasne sa otvaranjem... i zato, što ne smeju da priznaju da je do njih, klasičan loš menadžemnt, zato nam vređaju inteligenciju sa "leteće dve jelke" koje lutaju od staze do staze i zatvaraju ih...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Smetaju grane ? Dobra priprema pred sezonu, nema šta ? Poslao bih ja direktora SS da utaba staze i obidje žičare, i to sve peške sa motorkom u rukama.Pa tek onda na ratrak.Da pokaže radnicima kako se to radi, da im bude primer.Tad će i Kop dobiti ono malo što mu fali.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ova gospoda iz SS,nisu mi jasna,,sada je debeli minus,a oni ni da upale topove na kriticnim mestima bar gde treba snega,,bar juce i danas imaju te uslove,bice ga do ponedeljka,,Posto bi bilo lepo da skijamo i u aprilu mesecu,,,Mada to ljude u SS nezanima,oni bi sto pre da zatvore staze,kako bi sto manje para potrosili...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@MarkanNišta ne brini, nadokaniće se kasnije. Znam da nervira ovaj status quo,ali šta ćemo, moramo da čekamo. Hladnoća jako sporo klizi prema jugu, ali dogegaće se na kraju, pa će biti posebno lepo kasno večeras i noćas kada probije severac i obori temperaturu u siguran minus.Hladnoće ne fali, čim snega ima i po nižim predelima Bosne. :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)U Banckom cepaju topovi, ne prestaju, iako ima dosta snega... Prave ljudi zalihe da produze sezonu koliko god bude moguce. Mogli bi i nasi da se upale, snega nikada dosta...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Jedno pitanje, kad se već dotače priča težina staza na Kopu: Bio na vikendu sa porodicom, svi smo početnici (15-tak dana na snegu, u 2 sezone, dosad pre ovoga), i prvi put na Kopaoniku. Nismo išli preko puta na Gobelje, niti smo prošli Gvozdac odn. Ledenice, ali smo se spustili par puta niz Krčmar, kao i obe Duboke. Ja sam imao problema jedino na završnoj strmini na Krčmaru, kao i u drugom delu crne Duboke, ali i tu zapravo samo zbog leda, inače sam ih izvezao cik-cak tehnikom (odn. sa ivice na ivicu, pa preko cele širine staze - znam, na užas iskusnijih skijaša), bez padova; klinci su pak relativno lagano prošli obe, koristeći otprilike trećinu do pola širine staze za zaokrete. Dok recimo u drugim skijalištima gde smo dosad bili (uglavnom po okruženju), niz crnu stazu bih samo pogledao, i kazao "zdravo, doviđenja", a crvenom kad bih se spustio, bilo bi ono "uh, dobro je, preživeh". Pa me zanima da li su oznake staza na Kopaoniku zaista malo naduvane u odnosu na realnu težinu?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Blackbear:Ne znam da li si procitao moju drugu poruku, gde sam upravo pokusao da otklonim sumnju da sam ovakav tip kakvim me impliciras. Pokusacu svejedno, kroz jos jedno pojasnjenje ovog mog iskustva, da se vratim na temu koju sam hteo da zapocnem, a to su oznake tezina staza na Kopaoniku. Zamisli dakle porodicu pocetnika koja stize po prvi put na vikend na Kop, sa zeljom da vidi da li se isplati (verujem da cemo se sloziti da Kop uopste nije jeftin, uostalom o tome se ovde mozda i najvise raspravlja) dolaziti tamo, ili ne. Akcenat je dakle na obilazenju sto veceg broja prikladnih staza, i tako se prvi dan odmah krece po plavim stazama, i redom obilaze, navescu brojeve da ne nabrajam imena, staze: 1, 2, 3, 7, 8, 9 i 10. Na svakoj po 3-4 voznje, ali se i to brzo zavrsi, i vec negde do pauze za osvezenje oko pola 2, to je sve gotovo. Nakon toga se prelazi na stazu 4d, koja je oznacena takodje kao plava, a onda posto se predje 2-3 puta, i sa zice snimi situaciju na ostalim 4-orkama, krece se redom kroz 4c, 4b, 4a, i na kraju 4. E, tu se pojavljuje pitanje koje sam i postavio u prvoj poruci: ove staze deluju kao suvise lagane za crvene staze. Evo npr. na ovom sajtu za Pancicev vrh stoji duzina 1393m, visinska razlika 248m, to je srednji nagib od manje od 18%, plus pretpostavljam da su ovo podaci za zicu, dakle staze imaju istu visinsku razliku, a duze su od zice, znaci prosecni nagib im je jos manji, dok Wikipedia lepo kaze sa su crvene staze tipicno nagiba 25-40%. Plus, prosto je i subjektivni osecaj da su ove staze lagane, pa maltene pola vremena se vozi pravo, u stojecem stavu. Sutradan, opet se prvo negde do podneva voze razne varijante Pancicevog vrha, a onda pada odluka da se proba crvena Duboka: gornji deo se vidi sa zice prema Pancicu i zaista ne izgleda tezak, na mapi je ucrtan vezni put natrag prema Pancicu sa sredine tako da se moze odustati ako se donji deo ucini preteskim, i naravno vaznije od svega ovoga, raspitamo se kod kolega skijasa kao i zicnicara, i bez izuzetka cujemo da nije ni crvena Duboka previse zahtevnija od strmijih segmenata na Pancicu. Tako da krenemo, dodjemo do prelomnice, snimimo situaciju i zakljucimo da zaista mozemo, i lagano se spustimo. Onda je okrenemo jos 2-3 puta, usput snimimo i crnu Duboku, ista prica: vidi se da je donji deo strm, ali gornji nije tezak, i opet na mapi ima vezni put od sredine natrag prema crvenoj Dubokoj, pa probamo do prelomnice. Donji deo je stvarno nezgodan, ali ipak ga spustimo bez incidenata, pa se onda vratimo jos jednom. Posle ovoga, bilo je logicno produziti jos i na Krcmar. Zavrsna strmina Krcmara je zaista neprijatno strma, skoro kao na crnoj Dubokoj, samo sto je kraca, ali ostatak nije tezak, tako da smo i njega izvezli dvaput. Onda smo, jer smo se slozili da su te strmine na Krcmaru i crnoj Dubokoj zaista preko nasih mogucnosti, a i jer kako sam rekao vidljivost nije bila dobra, vratili na Pancicev vrh, i spustili se jos par puta do kraja radnog vremena zica.Prema tome, zaista ne vidim da smo napravili bilo sta nepromisljeno odn. nerazumno, jedino sto smo mogli preskociti po ta dva spustanja niz crnu Duboku i Krcmar, ali upravo nas je markacija Pancica kao crvenih staza i navela da krenemo dalje - da su oni markirani kao plave staze, sto smatram da je adekvatnije, sigurno ne bi uopste isli na Duboku, ovako smo bili "navuceni". To je, dakle, osnovna poenta zbog koje sam i napisao prvu poruku. Sa druge strane, kako sam dole napisao, mislim da mogu da potpuno razumem frustraciju iskusnijih skijasa kada im pocetnik napravi problem svojim pojavljivanjem na deonici koja je neadekvatna za njega (uostalom, ta moja cik-cak voznja, sa ivice na ivicu staze, u drugoj polovini crne Duboke odn. na zavrsnici Krcmara, nije bila bas sasvim zbog ne-vladanja skijama, nego u dobroj meri zato sto je ispred mene bilo nemalo ljudi jos sporijih od mene, pa sam se plasio da ako "pustim" skije i pravim zavoje npr. na pola sirine staze, da moze da se desi da necu moci da se iskontrolisem brzinu kada ih stignem, pa mi je bilo sigurnije da idem ukoso do kraja staze, skoro dok se ne zaustavim, pre nego sto napravim sledeci zavoj). Tako da ako ce nekom olaksati muku da mu ovo moje pisanje da povod da se kroz kritikovanje mene iskali na sve pocetnike koji su mu nekad na stazi napravili problem - samo izvolite.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Aman,ostavite coveka na miru.. Ovde su sve,izgleda,eksperti.. I kad ste bili indijanci u plugu pre Hrista, posto svi skijate hiljadu godina,sigurno niste guslali samo Karaman Greben,Krst i Malo Jezero nego ste hteli da probate neku jacu stazu da biste sebi nesto dokazali i da biste napredovali..Nekad nije samo do tehnike nego i do probijanja te psiholoske barijere i dokle god mogu bezbedno da se spuste,ne moze niko da im brani da se spuste niz Krcmar,recimo... Ko ce meni da zabrani da vozim kroz Kanjon Morace 50km/h umesto 150km/h kao lokalne kamikaze... Treba biti oprezan i zbog drugih skijasa i sebe i sa te strane znati svoje mogucnosti i nemogucnosti. Covek nije vozio spust na Gvoz(d)cu,nego se lagano spustio na Dubokoj i ako je platio ski pas,a ne dovodi nikog u opasnost,moze da spusti jos milion puta,iako mu to nece biti uzivanje dokle god ne dobije na iskustvu...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Nazalost od potpuno ozbiljnih I smislenih komentara na temu pocetnika koji skijaju na zahtevnim stazama stigosomo do farse I "preporuka" ozbiljnih kao npr "Neko iz mase"Krajnje cu pojednostaviti stvar I napraviti je licnom.Visok sam preko 180 I imam 105kg, bivsi sportista sada samo amaterski, sto bi trebalo govori o mojoj konstituciji. Skijam preko 30god I prosao sam sve nivo-e nekadasnje GENEX-ove skole.Vozim I motor tako da sam nazalost upoznao snagu sile udara o podlogu od recimo 50km/h. Sila koja se javlja, je tolika da ja prilkom udara/upada prednjeg tocka u rupu nisam imao nikakve sanse da se zadrzim na motoru bez obzira na svu snagu koju imam.Ja se krecem na ozbiljnim stazama otprilike toliko kad nije velika guzva a staza je dovoljno tvrda.Kad skijam opusteno na npr Dubokoj brziina od 30-40 je u mom slucaju normalna pojava. E sad zamislite udar u dete koje iz razloga slabe tehnike ili nemanja snage palo i ja nemam opciju da ga obidjem vec ga udaram ili jos gore padam preko njega.Te povrede bi bile jako opasne po dete a i po mene, a ni drugaciji jos gori ishod nije nemoguc.O psihickim traumama koji bi verovatno oboje nosili do kraja, takodje ne treba zanemariti.Kad dobijes ili prouzrokujes nekome ozbiljne povrede nastale cak i kao deo sportske aktivnosti, za normalnu osobu ostavljaju dubok trag!Sve to jer su hteli da probaju Duboku, Gvozdac itd.....a nisu spremni za to, ne samo kao skijasi/tehnicki, vec i u smislu fizicke forme " da uteknu ako treba". Ljudi skijanje spada u adrenalinske/extremne sportove i tako tretirajte i opasnosti. Naravno ovo ne pisem jer zelim da druge ucim pameti, vec prosto opsti utisak je da ljudi JAKO cesto pribegavaju skijanju na ozbiljnim stazama a da nisu ni blizu po sposobnosti da je savladaju bezbedno posebe i druge. Nisu ni promislili sta zapravo rade i koliko su rizici veliki vec to posmatraju kao "kupanje u malo dalje od plaze tokom letnjeg odmora",to je najveca moguca greska.Ponavljam jednom, ovo pisem bez ambicije da bilo koga "ucim pameti" ili na neki bizaran nacin isticem sebe, vec samo da skrenem paznju na proste stvari koje se lako i brzo prenebegnu.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Vidimo se negde u novembru da razmatramo o novim cenama ski pasa realno jako skupa i loša sezona za nama
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Evo snega opet. Za gledanje i uživanje....:):):):)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Lepa je planina Kopaonik. Mozda cemo za 1. maj na nekoliko dana.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da mi je da jos jedan dan zagazim u sneg, da lakse prespojim do kraja Novembra :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Prvi snezić pada na Kopu.:) Da nas mine zelja.::) Pozdrav za sve Infokopovce.:):):)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da se nadovezem na Kimijev komentar za prvi sneg. Prvi snegovi obično dolaze kao što sam naveo u nekom komentaru iz septembra kad hladnoća kasni na severu pa onda kad se pojavi ona po pravilu spušta se duboko u kopno kao što je i sada slučaj. Obično prvim snegovima predhode i prve slane i slabiji mrazevi. Snega u petak će biti najverovatnije u zonama iznad 1700mnv. Prvo će padati kiša a onda će ona preći u susnezicu i sneg pa bi trebalo da se zabele ponovo najviši delovi planine. Veliki pozdrav.:)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Mozda bi mogla malo de se moderira ova lista kamera. 1/3 su skroz nepotrebljive crne slike.I fotografija dana, visi lici da bude fotografija godine. Pa kad prorade onda ih ubacite. Ruzno ovako.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Aco ČačakMolim te daj mi tvoj imejl ili broj telefona.Tvoje prognoze prošle godine su bile tačne 100 %. Zahvaljujući tebi sve je bilo o.k.Molim te da mi daš prognozu za januar. Planiram da idem 20 januara na Kopaonik pa me interesuje tvoja prognoza.Pozdrav iz Vršca
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Sto @petru toliko minusa decko se zeza da prepisuju i jos lepo kaze sta je procitao i pozdravlja vas sve ,al ovde uvek ima debila koji udaraju minuse i aci i svima ovde jel im je dosadno u zivotu ,radujte se snegu sledece nedelje nas zatrpava videcete
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Do openinga ima jos vremena, bice snega gde zurite A tek u januaru, verujem da ce nas ove zime Aco obradovati mnogo puta :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prelijepa slika. Kod nas Zb ima toliko snijega. Kolasin nesto manje. Ali vec je pocelo razvedravanje u citavoj zemlji. Nadamo se snegovitoj zimi I kod nas I kod vas!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Mali Karaman nece biti otvoren sigurno sneg na toj strani je ispod 5cm i vec se zemlja providi .Samo Karaman i Pancic od staze radice i to je dobro na 10.000skijasa koje ocekuju ha ha .
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-39)Ako se nakon 25og u celu pricu ubaci celodnevna magla ne gine nam vestacka zima sa ispod 5 stepeni,ali samo u nizim predelima,ne racunajuci planine,inace na vidiku i dalje nema prave zime i prodora sa severoistoka,ako pak ne bude magle nek se bar temperatura po visini normalizuje,kad je u gradovima oko 10 stepeni red je da na Kopaoniku bude oko nule,nadajmo se da modeli grese i da ce vec od sutra promeniti svoje misljenje.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)U potpunosti se slazem sa Tarzanom, Bojane nadam se da ces ostari sa nama, svi mi pratimo i tvoje i Acine postove, samo ispravi recenice kako ti je Tarzan rekao, i kada je napises procitaj je jos jednom, jer meni iskreno skoro pa nista nije jasno sta ti pises, jer nisu lepo formirane recenice. Jos jednom nemoj da zamenis i nastavi da pises mi te slusamo tj citamo :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Замолио бих вас све да пишете ћирилицом.Хвала.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-27)temperatura -5 C.pali topove i nišani!:) ;)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Evo pada po malo neocikivano ovoliko jakim inetezitetom jos uz to vetar i minus 10....prava stvar za ski opening!!!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Idilicno;)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Uopste mi se ne svidja sto su zapoceti radovi na novim gradjevinama a nedovrseni i sad tako stoje u centru. Izgleda ruzno po meni ali jbg sve je u parama!!!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Стевс, кад ће камере на Гобеље да окаче?Ако време послужи, овим темпом 2 дана прашења = 1 стаза, могу да отворе за опенинг поред М. Карамана и Марине воде, Караман и обе Дубоке.А око Нове године Беле реке кад падне довољно природног.Заиста штета што није изграђена до сада планирана акумулација, цео ски центар у оваквим условима би опрашили за 10 дана.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Zasto ne ukljucite uzivo neku kameru gde se vide skijasi? Da uzvamo makar viz0uelno ako vec nismo danas gore.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@ Ацо чачакУбо си жицу, приоритет ово, приоритет оно... треба их поређати.Планирана акумулација број 1Систем за оснежавање на Белим рекама број 2 ... Да ради како треба прво оно што имамо, а онда све друго. Показало се да за овај период вештачког оснежавања од 10 дана може цео ски центар да се уради да има акумулација како треба. Замислите да ски сезона и цео ски центар сваке године почиње са радом почетком децембра.@Стевс организујте радну акцију озелењавања Панчића да га незовемо више ћелац. Мање ће бити и проблема са ветром који носи снег са самог врха стаза. Урадити зелене коридоре између стаза, донети мало земље и посадити зеленила, сигуран сам да би се велики број људи са овог портала организоваo и одазваo таквом позиву. За похвалу је видни напредак у организацији и стратегији СС, ал увек може боље. Свако добро свима.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Od sutra, 6. decembra, u funkciji je i žičara Pančićev vrh i pripadajuća staza 4b.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Mislim da i v.d.direktora Skijalista Srbije Dejan Ćika ima zasluga sto su staze sredjene. ;)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Najverovatnije ćemo početkom sledeće sedmice imati što bi Kimi rekao okomitiji upad ciklona sa S. Zapada koji će uz pristizanje hladne vazdušne mase iz subpolarnih oblasti Rusije i Skandinavije izazvati kod nas prvo kišu u nišim a sneg u višim predelima koji bi se kasnije spustio i u nizije, ali sa slabljenjem intenziteta. Iza tog perioda bi opet imali stvaranje anticiklona nad većim delom Evropskog kontinenta. :):):)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)U toku Ski openinga radiće staze žičare Krst, Malo jezero, Pančić, KGB, Mali karaman i Mašinac i pripadajuće staze 2, 3, 4b, 7, 7a, 8 i 22.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Срђан postovani, morate imati u vidu da pod SS spadaju i ostala skijalista (Zlatibor, Stara planina, Brezovica..) njihovi profiti su daleko manji od Kopa.. Zaposlenih ima i daleko vise od 500 + administracija u Bgu + sezonski radnici. Plate im nisu 1000€ vec daleko manje tipa 350€ u proseku. Samo odrzdavanje skijalista je preskupo (staze, zicare, akumulacije, osnezavanje (topovi, cevovodi, pumpe), ratraci, sanke i jos mnogo toga), da ne pricamo o nabavci nove opereme. Budzet SS odredjuje Vlada na skupstini, a sama zarada mora da vrati neke pare u budzet. Da budemo srecni i sa ovim napretkom u skijanju, je do pre 10 godina so imali samo 1 cetvorosed (KGB) na Kopu.. Sve pohvale za SS svakom godinom su sve bolji i bolji. P.S. Ne zaboravite da nije bilo skijanja na americkoj turneji!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da korigujem svoj prethodni post: ono juče nije bila gužva, ovo je gužva! Dakle, katastrofalni redovi, da izgubiš svaku volju za skijanjem, čekaš pola sata, a spustiš se za minut i po. Ne krivim skijališta pošto su uslovi takvi, ali barem je singl line mogla biti puštena... Inače vreme je prelepo i danas.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Poštovani @Miki(iOS)potpuno ste u pravu kada kažete da se gradi neplanski i da priprodni resursi koje nudi Kopaonik polako posustaju nad ovolikom "navalom".O toj temi se ovde dosta pisalo i stvarno mislim da bi opština morala da nešto uradi povodom toga, tj. da se umeša vrh vlade Srbije i da se reši pitanje korupcije.Što se tiče ljudi koji dolaze samo da bi bili viđeni...mislim da je to sasvim OK i da svako ima pravo da izabere kako želi da iskoristi izabrano mesto za odmor.Nadajmo se samo povoljnim vremenskim prilikama za skijanje, a oni koji stvarno uživaju u Kopaoniku će naći svoj kutak daleko od šunda i ....
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Auuu a la pada!!!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Savage Naravno da je ovo bio saljiv predlog. Ali definitivno SS godinama izmice novac iz ruku time sto ne umeju da naprave model cenovnika za ovakve situacije kada je otvoreno 10% skijalista. Uporno se reklamiraju sa brojem zica koje rade. Zasto ne napisu koliko je to km staza...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ja sam rezervisao hotel na Kopu ali pošto nema snega otkazao sam dolazak,sada vlasnik hotela neće da vrati 50% novca i moram da se natežem sa njim,a cene smeštaja su visoke,mislim Hoteli su katastofa a cene astronomske kao da su od zlata sa 5 zvezdica,samo hoće da zarade,jako su loši i mutni ljudi na Kopu,nikada ne plaćajte ništa unapred,samo gledaju da pokradu sve turiste! Više nikad na tu planinu!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-39)Zvezdarac- Mala ispravka, sinoć je palo oko 5cm snega jer ga je imalo oko 5 juce pre padavina a sad posle padavina je 10cm. Svako dobro...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pronađen GoPro koji je izgubljen danas u toku dana. Javiti se na 063/339980 Milošu.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Do ove nedelje sam hvalio SS za sređivanje staza ali ova nedelja je prošla u velikom taktiziranju sa veštačkim snegom. Cele nedelje je mali pomak.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Evo jednog snimka od danas:Link >>>
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Svi pocetnici bi trebali uzeti instruktora bar na 2-3 dana, to su casovi od po 2 sata a mnogo znace jer je instruktor instruktor i gledate ga kao osobu sa autoritetom koju trebate da slusate, nije to isto kao kada vas uci prijatelj ili clan porodice. Poceo sam da skijam pre 10ak godina (sa 15) i imao sam instruktora 3 dana koji me je drugi dan odmah odveo na Pancic i vecno cu mu biti zahvalan jer sam tada shvatio (tacnije kada sam se spustio - ziv i zdrav) da je strah i nesigurnost najveci problem kod skijanja, sto mi je i sam objasnio. Prvo se treba spremiti psihicki tj reci sebi OK trebam da naucim da skijam to podrazumeva upornost, volju i padanje, dosta padanja :D prve dve godine samo polako na zelene i plave staze, probajte slobodno i crvene bas zbog tog straha koji trebate da savladate, a kada naidjete na preveliku strminu po vasim kriterijumima - polak,o mic po mic, oni koji dobro skijaju ce vas zaobici a oni koji ne ce isto ici sporo, uostalom sta vas briga bitno je samo da se spustite bezbedno :DInace spadam u kategoriju skijasa koji voze "brze" i meni je to uzivanje, i nemam nista protiv ljudi koji skijaju "sporije" - kao sto oni imaju protiv nas. Nikada ne ugrozavam sigurnost drugih i uvek se trudim da prolazim na bar 2m rastojanja od ljudi a narocito dece, najveci problem na stazi prave ljudi koji samo odjednom zakoce na SRED staze, i onda cekaju ostatak ekipe pa se okupi tu njih 3-4 da bi krenuli opet a svi ih obilaze, pa imajte malo obzira sta je tesko stati sa strane? Jos kad bi ljudi pogledali da li neko nailiazi iza njih pre takvih nerezonskih stajanja cak bi i to bilo ok, najvise se nesreca, sudara da kazemo desavalo bas tako kada neko odjednom zakoci i ne pogleda iza sebe jer svaki skijas "predvidja" putanju skijasa ispred sebe i u startu se trudi da ga bezbedno zaobidje. Izvinjavam se na romanu, ne komentarisem cesto pa rekoh ajde ja kao "iskusan skijas" da kazem nesto na temu instruktora :DZakljucak je, instruktor obavezno, volja, upornost, eliminacija straha i - padanje :DPozdrav za Stevsa, Acu i ostale ljude koji rade sve ovo, a naravno i mojim skijasima/borderima, da se neko ne oseti uvredjenim - Vidimo se na planini :D
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Stevs Hvala ti za sve ove snimke sto delis sa nama. Meni mnogo znace, da sagledam realno stanje na stazi/skijalistu. Verujem da ces nam uskoro postaviti i snimke Duboke crvene i crne. Naravno kada prorade, a to je verovatno sutra. Ako moze i snimak (izlaz karaman greben - ulaz duboka 2) ako me nisi bas razumeo voleo bi da odvezes varijantu kad se izadje na KG pa ski putem 6a ide do racvanja gde se desno ide na masinac a ti da ides levo na duboku i onda do kraja duboke i dole do krcmara i cervoroseda br. 20 duboka 2. I to sve naravno kad se bude moglo voziti tim stazama/putevima. Hvala samo tako nastavi. Pozdrav svim ljubiteljima KOPAONIKA i skijanja. Zivi i zdravi bili. Vidimo se 23.12 ako Bog da.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kopaonk trenutno ima najbolje sredjene staze u Evropi.Ne verujte pogledajte. :);):D
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Pozdrav svima, imam jedno pitanje za ove meteorologe ovako ako nije problem (samo nemojte da se ljutite i da mi udarate minuse zato sto pitam) da li ima sanse da 31og bude nesto snega ili nekih padavina, jednostavno mi nije isti osecaj da skijam na vestaku a oko mene sve zeleno pozdrav za svee!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-22)petarski je u pravu. smanji malo dozivljaj aco cacak. ok je da pises ali ti ko da neiskljucujes ovaj forum . bez ljutnje,shvati ovo kao drugarsku zamerku
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-50)