Da li moze neko da mi objasni zasto ove godine je tolika mala posecenost?Hvala unapred.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Još jedan sjajan dan, malo više ljudi u odnosu na juče. Video topove kako rade na vrhu Sunčanih dolina.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Zarko ides prvo karaman greben 7 pa mali karaman 8 i imas masinac 22 on je najlaksi to su realno lake staze ,marine vode su lake al je tanjir pa je malo naporno za noge ako si pocetnik ,pancic je vec tezi uglavnom radi 4b crvena , tako da se drzi staze 7,7a ,8 i ako si bas pocetnik 22 , dok provozas to uklavirices lako ostale to ti je moj savet
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Raj na Zemlji -Kopaonik u Srbiji trenutno ! Uživajte svi koji ste ovih dana na Kopu!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Skipass može da se uzme danas,a da važí od sutra. Većina prodajnih mesta radi od 8:30. Pustanje staze zavisi od njene težine,utabanosti napadalog snega i visine . Plave staze se lakše i brže pripremaju,već sa 20cm snega prirodnog i prethodne podloge od veštačkog uz 2 dana tabanja-spremna je. Dok je crnim stazama potrebno min 50cm prirodnog uz dobru podlogu i tabanje 2-3x dan bar 10-tak dana da se osigura stabilnost podloge i zbog velikog nagiba spreči raslojavanje . Sa ovim sad stanjem i eventualno jačim padavinama sutra ,od ozbiljnijih staza mogao bi da se pusta Krčmar. Više od toga ne zahvalno je očekivati. Što se tiče vrem.prognoza,sve je moguće ,ajde da sačekamo sutra veče :-) Što se tiče opreme, nema tu šta da se imenuje i reklamira ,solidna je renta na Kopu. Savet moj je tražite servisiranu i naoštrenu skiju uz pravilno podešenu kantnu spram nivoa znanja i umeća skijanja.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Nikola, Krčmar i Marine puštaju sigurno. Mógli su danas da tabaju bez obzira na to sto pada sneg i magla je,to ratraku ne smeta. Na Kopu se malo kad danju vidi ratrak da radi,dok je u inostranstvu to redovna pojava . Možda večeras prođu par puta. Na Knež.bare je dosta napadalo . Ako i sutra bude padao ovim intnzitetom ,moguće je da če da puste i tu stazu. Ona je blaga i kratka tako da ne treba više od 2 dana mećave da napada dovoljno za puštanje Knež.bara.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Predivno..... :):):):):)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kada se pustaju sve staze svuda ima uslova
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Krcmar i Marine vode najverovatnije sutra. Za Knezevske se jos ne zna, od ponedeljka sigurno i one. Staze su ok i dobre , samo jos magla da se podigne i bice potpuni uzitak za skijanje .
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)mm Hvala ti brate moj puno. Bas si me obradovao. Kad si ti sa bmw-om izasao, trebalo bi da cu i ja sa vw ,😉 pozdrav za sve infokopovce..
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@ Decak Mika Mislim da naočare niko ne rentira. Malo je suludo da na oči stavljaš nešto što je ko zna ko nosio pre tebe. Po meni, ako ćeš da skijaš treba da kupiš pre svega pancerice, naočare i kacigu ako ćeš da je nosiš. Imaš svoje ono što ti ide na telo i ne brineš. Skije/bord možeš da iznajmljuješ sezonama za cenu koju bi platio ako bi kupovao.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ljudi, dobar sneg je pao u utorak i sredu, a u cetvrtak i petak su otvorene samo Marine vode?! Na kameri Gvozdac #2 sneg na ulazu na zicu stoji kao na napustenom skijalistu. Bar da ima tragova da je neko prosao! Znao sam da nece odmah celo skijaliste proraditi, ali ovo sto rade SS je neprofesionalno! Temperature su ceo decembar nonstop u minusu, pao je i sneg, a nije otvorena ni 1/3 skijalista! O cemu se radi?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Svi vi koji ste gore... zavidimo vam! Kakav dan!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Gledam Garmish. Nigde snega osim na skakaonici. Super je na Kopu :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Koje vi želje imate :D možda će neko poželeti da stevs stavi kameru na čelo i da šparta svim stazam uz live stream.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Po nekom mom skromnom iskustvu, najlakse staze, pocevsi od najlakse ka tezim su: 1) Masinac 2) Ski put koji vodi od Karaman grebena prema Dubokoj i Masincu, naravno krak prema Masincu 3) Karaman greben 7 4) Ski put od Malog karamana prema Karaman grebenu i nastavak na karaman greben 7(po meni to je jako lepa blaga staza za pocetnike) 5) Krst (kratka blaza staza skija se u dahu) 6) Knezevske bare 7) Karaman greben 7a 8) Suncana dolina 9) Marine vode 10) Mali karaman Kada sve ovo prodjes, vise puta, neces imati dilemu koja je sledeca.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)ha ha ha slatkice,providan si druze sa reklamiranjem svog ski servisa ,naljutice ti se kolega micko . na ovakve fore se prosle godine kamelot reklamirao ha ha ha
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)E zato je neophodan skibus! Ne razumem turističku organizaciju zašto je to tako komplikovano pričamo o njemu već pet godi a i uvek smo na ivici da taj problem rešimo!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ljudi prebrutalno skijanje u poslednjih par dana, staze fenomenalne (pohvale SS) doduse imali smo mestimicne pojave leda oko 13h svakog dana Guzva je malo pokvarila ugodjaj ali Rtanj je bio pravo utociste u takvim trenucima. Mali Karaman je stvarno bio kritican, ne znam zasto se tanjir nije ukljucio da rastereti cetvorosed. Moram da napomenem da su redari mozda mogli rasteretiti guzvu, ne znam zasto ljudi imaju potrebu da sede sa svojim sagovornicima za voznju od 5-12 min. To prilicno doprinosi stvaranju guzve.Pozdrav svim infokopovcima, i bago onom ko je danas na planini, prva zimska idila :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Takođe bih napisala da sada problem Kopaonika nisu žice, one su dobre i brze (osmi one spore na malom karamanu). Veći problem su staze - širina tj. kapacitet.PozzS.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Dragi moj Aldes...Sve je to lepo sto ste napisali i apsolutno tacno... Ali za 1980 godinu, recimo...Bas sam tako ucila da skijam, ali krajem sedamdesetih godina proslog Veka. Kao da ste prepisali deo neke tadasnje popularne knjizice, mozda Krizajeva skola smucanja iz 1982. god?Rekla bih da se niste bas naskijali u poslednjih 20-ak godina, pa bih Vas najlepse zamolila da se uzdrzite od daljih komentara.Srdacan pozdrav:)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)VLAD DRAKULA- Gde u Transilvaniji? Šalim se, potrajaće do polovine naredne sedmice, kad se očekuje priticanje nešto toplije vazdušne mase sa Atlantika. Temperature bi se i dalje zadržale u minusu iznad 1500mnv. Tamo u petak ili subotu bi mogli da očekujemo da nam u sklopu te vazdušne mase stigne i jedna frontalna zona, koja bi u predelima iznad 1200-300mnv uslovila susnežicu i sneg, a u nižim predelima kišu koja bi kasnije prelazila u susnežicu i sneg, najpre u zapadnim i severozapadnim predelima. Veliki pozdrav.:)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Na Kopu izadjes iz hotela i na stazi si kad hoces vratis se u sobu da se deca odmore. Na drugim mestima izadjed i nema skorog povratka. Nigde nisi za 4sata na planini nefo putujes.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)@Ivan nbgdНије овде само поента у томе да се ми провозамо најбољом стазом у региону, него да ли се размишља о скијашима смештеним у Брзећу?Што се они неби враћали у смештај на скијама?Зашто почетници у скијању смештени у Брзећу неби могли да се вежбају на Белој реци 1?Ове године СС много озбиљније припрема стазе плус су добили нови табач са витлом, тако да не видим проблем ако временски услови дозволе да се пусте и те стазе. Када би се више људи спустило њима верујем да би било и више гласова да се погура за следећу сезону да сређивање овог дела скијалишта буде приоритет.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li postoji plan novih staza, odnosno prosirivanja istih, nezavisno da li su spekulacije ili nesto blize realizaciji? Ne mogu da nadjem na sajtu. Iskoristio bih i priliku da mom bratu Danetu BNS cestitam izlazak iz pluga uz nadu da ce uskoro napraviti i neki paralelni zaokret.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)S lica mesta: Staze koje rade su perfektno pripremljene sa jako malo leda pri vrhu. U najvišim delovima planine su jaki udari vetra, zbog toga verovatno ne radi Krčmar (velika površina korpi sa haubama). Tanjir Mali Karaman je juče iznenada "vaskrsao" i uskoro će proraditi. Gužve su prilične na lakim stazama oko Doline Sportova, Gvozdac izvrsno sredjen i potpuno prazan. Mislim da Ledenice neće skoro, mada topovi rade. Zbog loše pripreme staze preko leta (ogromno šiblje izraslo po stazi) potrebno je puno više snega. Putevi se odlično čiste i nisu nigde potrebni lanci. Parking je bolje uredjen nego prethodnih godina, ali skup (400-500 din dnevno). Lopatara ima mnogo manje.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)milos_@Svakako je brže preko Brusa, i to sat vremena. Jeftinije je preko Jošaničke, ali i nepotrebno rizičnije. Centar Beograda-Konaci je oko 290km. Od izlaska sa auto puta na Pojatama do Kopa ima 111-113km (najčešće mi je 111km pisalo na kolima). To parče puta pojede najviše vremena, ali je svakako bolje tuda nego Ibarskom.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nasao sam desnu rukavicu reusch RACING. Ako je neko izgubio nek posalje poruku na 069600750
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Skijaška kultura je na Kopu na vrlo dobrom nivou,to će potvrditi svako ko je skijao na više evropskih skijališta. Zima je počela u dobrom stilu,samo da nam potraje ovakva do aprila. Nadamo se sunčanom vikendu pa svako na svoju stazu i uživajmo . Snega imamo dovoljno za svačiji gušt. A i staza :-)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)@stevs Sve pohvale za sajt. Ipak, da ponovim pitanje od pre 10ak dana: zašto nakon što stavimo + ili - na neki komentar stalno vraća na vrh strane...? Pozzz svima!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ово са културом или не... Србија је синоним за некултуру! Још је на скијалишту и добро!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Boda BLako stignete do Kruševca, nema smisla da tu ostajete da noćite jer do Kopa ima još manje od 90km, osim ako imate želju da prošetate po Kruševcu i vidite njegove znamenitosti (a ima ih).Ako već planirate da krenete u subotu i presečete put, onda možete preko Kraljeva (ima šta da se vidi), pa u Kruševac, pa onda dalje ... Nemam preporuku za prenoćište, ali se zahvaljujem na lepim rečima :D
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@kiklopraspust za decu, tek će da počne :D Bilo je spojeno od NG do Božića, sad deca idu u školu do kraja ove nedelje i tada im počinje raspust koji traje 2 nedelje (28.1.-12.2.)Hoću reći: gužve će tek početi ...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Dragan Uragan: Singe Line radi na Pančiću. Lično sam ga koristio zadnjih pet dana. Imam osećaj da niko osim mene ne koristi tu mogućnost.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Vecina restorana zatvorena prosla poreska inspekcija. Ozgleda da je sve reseno u zemlji jos samo da pocnu da izdaju fiskalne racune. Turisti a ima dosta stranaca nemaju gde da veceraju na Kopaoniku. Svaka cast majstori
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)@realanZapitaj se kako je gradjeno naselje, i da li postoji pravi kanalizacioni sistem. Bilo je ljudi koji su bili svedoci da su hoteli istakali kanalizaciju pored puta..
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Svi vi što tražite vremensku za 10 dana ukoliko niste oni što pišu istu imate na ovom saju:Link >>>Pozdrav od Ivane
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Bice bolje Svaka ti je na mestu brate. Slicno to sam i ja napisao ovde,ali nazalost dobio mnoge minuse od neukih ljudi. Kao da oni vise vole kop i sneg od mene haha. Ali samo smo realnu situaciju napisali.. Steta i zalost..Pozdrav.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)@Aco ČačakOce biti snega za Sretenje?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)@Sekac(Android)@Najbolje ti je da preko interneta pogledas sta se sve trenutno od skija kod nas nudi(Planet Bike - Elan, Volkl skije, Marconi - Head, Beosport - Atomic, Salomon i dr, ili otidji do njihovih prodavnica pa pogledaj sta trenutno imaju na stanju. Potrazi preko interneta recenzije za datu skiju, otidji na sajt zvanicnih proizvodjaca pa potrazi model i procitaj nesto o njemu... upoznaj se koliko mozes... Imas sajt: Skijanje.rs - na kome mozes naci dosta tema u odeljku FORUM, koji ti mogu pomoci da se malo vise upoznas sa samoim skijama i opremom itd itd... Nakon toga pitaj za neki konkretan model koji te interesuje prema svojoj visini, tezini, skijaskom znjanju, zeljama (skijanje samo na stazama, van staza, brze, sporije, kraci zavoji duzi i mnogo toga...)Srecno...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Od petka, 3. februara 2017. godine u 8:30h kreće ski bus sa stanice Milmari.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Nije br.dana od presudnog znacaja. Neki i nakon 35 dana na snegu koče uplugu , skreću ramenima itd ,karving nisu savladali. Dok neki sa toliko dana već jesu dobri rekreativci i mogu da voze ''race'' skije. Gledano kroz skije : početnik -elan amphibio 14,rekreativac-fisher superior,a expert -''race'' klasu (redster ,rc4world cup, racetiger itd) . Cipele -uz skiju da su kompatibilne . Flex 60 ne može na skiju race. Sajt skijanje.rs i skijanje.hr skiis.com treba da prečešlja svaki skijaš.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@KolubaraИма лопатара, али има и слободног паркинга који се плаћа 500 дин дневно. Иначе похвала за људе што раде на наплати тог паркинга, ми у доласку и одласку смо замолили да паркирамо пола сата да узмемо/вратимо ски пас и скије и пустили су нас, нисмо плаћали тако кратак период
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Baš lijepo izgledaju kamere ovoga jutra :D
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Realno, ne zatrpava. Od onog poslednjeg snega pocetkom januara, nije palo nista. Ovo je vise da jelke zabele i ambijent bude lepsi. Nadam se da ce uskoro pasti nesto konketno da bude izvesnije i lepo skijanje pocetkom marta.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@alanfordVisina snega se iskljucivo meri u Kraljevu i Subotici. Pozdrav.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@SasaP Hvala ti na komentaru. Samo me interesuje sto mi 20 ljudi lupa minus. Pitao sam legitimno pitanje nema potrebe za glupiranjem. Da li rade topovi? Posebno preko noci? Makar malo da naprave zaliha...?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)@PejoAko je tako onda ne treba ni postavljati pitanja. Svakog ponedeljka i četvrtka neka Aco napiše prognozu i gotova stvar. Po meni bi bilo najbolje da to bude postovano na vremensoj prognozi.Ako neko već obezbedio pristup internetu i došao na ovaj sajt, najmanji problem je da samo da klinkne na link i pogleda sve informacije i komentare samo za vremensku p.A tamo mogu da postoje pitanja i kakvo će vreme biti u aprilu 2018.Ja to neću posećivati jer što reče neko svako vreme je dobro može biti samo loša oprema.Pozdrav od Ivane
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Boban156 gde nađe za 1000 evra po osobi skijanje ˝preko˝? Mene uvek koštalo 1500 i više...Ali brate to nije tema ovde, ovo je forum posvećen Kopu. Ako već pričate o tome budite bar malo realni...početkom januara sam bio 7 dana Orelle-Val Thorens,četvorokrevetna, prevoz, ski pas 340 evra, smeštaj imao bazen, saunu i đakuzi. Potrošio 60 na hranu...znači 400 sve. Ali na Kop ću ići uvek jer ga volim!!!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Dragi moji, kamikaze ne mogu da se snimaju, jer dolaze s''leđa, jedino da se okrene GoPro naopako. Danas me je tip spucao, ali sam dobro prošao. Bio u trauma centru, snimak pokazao sve ok.Molim sve da obrate pažnju na svoje skijanje...neka su i nabeđeni i početnici i ovakvi i onakvi...razmišljajte da ćete nekog ozbiljno povrediti a i sami sebe.Danas bilo idealno skijanje. Acko, drug moj, veliki pozdrav.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)