Skijanje danas opet odlično. Staze tvrde, vreme bez vetra, niska vlažnost, sunčano i toplo. Dosta više skijaša.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bravo, I ja sam za to, a I verovatno većina dobronamernih koji svraćaju ovde da ostave neki komentar, utisak, pitanje... U poslednje vreme je zaista ovde bilo mnogo gluposti I prostakluka. Pozdravljam vašu odluku.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)ajde bez mnogo bilo kakvih komentara , postavite tri cetiri dobre online kamere i ko ima i malo mozga sve ce mu biti jasno ..pozdrav za sve dobronamerne ljude
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Mirko, naravno da rade vezni putevi sa Karaman grebena na Mali Karaman i obratno. I da ne zaboravim, budite vrlo oprezni kad se isključujete sa staze Mali Karaman da napravite pauzu u Rtnju. Usporite skroz, jer ispred ulaza nema dovoljno snega, ima samo ledena ploča, pa svakodnevo skijaši padaju na beton ako pri većoj brzini dodju na taj deo! Kažu konobari iz Rtnja da su se ovih dana nagledali spektakularnih padova.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Krenulo osnezavanje, sad cekamo jos prirodni da krece i da sve legne na svoje mesto!!!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Podrzavam cenzuru, demokratija je precenjena stvar! Infokop nije polticka tribina, ni mesto za lecenje kompleksa. Napravite sopstveni forum SVESTOJENASEJELOSE pa se tamo dopisujte do mile volje. Iskreno se nadam da ce realne kritike biti prikazane. Pozdrav svim ljubiteljima skijanja !
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@AL Šta znaci intezivno osnezavanje?To je kad večeras počne da zatrpava i to nastavi i sutra tokom celog dana i sve ukupno padne 50 cm snega za 24 sata. Onda se otvori celo skijaliste za ljubitelje skijanja.Svi koji vole Kop ovo cekaju celu godinu!!!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Svi koji ste na KOP-u veliki pozdrav, Sneg veje i vidimo se uskoro. Svim skijašima i borderima Srećna Nova 2016 godina uz mnogo zdravlja i naravno SKIJANJA😧😧
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)U Novom Pazaru baš veje, nismo daleko, doći će i do Kopanika. :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@milicaМа поведи ђецу на Гвоздац или боље на Леденицу, шта има везе што су црне, на снимку изгледају као да су за почетнике. ;D"Ко зна скијати, тај само иде право, ко не зна, тај заковрће" ;D
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ljudi se ophode prema Kimiju i Aci kao da oni odlučuju kako će vreme biti.Lako je nakon bitke biti general.I češće se javljaju kada je povoljan razvoj događaja.Ljudi ne vredi da se nervirate oko vremena, čak savet ne pratite vremensku prognozu! Pozdrav za sve skijaše ali ne i meterologe!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Zahvaljujem se svim posetiocima InfoKopa koji cene moj I Kimijev rad i nadam se da ćemo opravdati vaše poverenje. Svako dobro vam želimo. :):):)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Dragi moji,Ova dva dana, obzirom na temp.skijanje više nego dobro. Kada smo odlazili danas oko 16.30h vidi se produkt te temperature, dosta vode i raskvašenog snega. Pohvale za SS, vidim da mnogi zameraju ljudima, ali od mene vrlo visoka ocena. Mislim da odolevaju i vrlo kompleksnim problemima, ne rade jedan ili dva ratraka. Osvrt na jubilej Acikin, čestitam i vrlo cenim i poštujem njegov rad, na kraju krajeva moji planovi za skijanje je plod njegovih prognoza, prošle i ovw godine.Putevi prohodni, naravno, staze dobro pripremljenje, ipak treba sačakati da se malo spusti temp i da napada novi sneg. To je realno u ovom.trenutku. Srećno i puno pozdrava za sve.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Samo Alpi!!!!! Ko je bio razume,ko nije bio,a hoce na kop na nedelju dana neka se brzo predomislja i pravac ALPI,NIKAD MU VISE KOPAONIK NECE PASTI NA PAMET.Tamo ti ljudi za novac koji im ostavis pruze sve,postovanje,ljubaznost,usluga...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-28)zaista danas su staze bile bez hupsera, zaista za svaku pohvalu jer je bilo dosta skijasa, a ne bas mnogo staza otvorenih... nije bilo guzvi na zici, sunce ceo dan, a temperatura mislim da nije prelazila nulu - zaista sjajan dan na kopu.. Pancic fenomenalan, Duboke sasvim dobre - jedini ozbiljan problem je neverovatna kolicina kamencica na najstrmijem delu crne duboke i to vec u ranim popodnevnim casovima... za ljude na kopu - pazite se na terasi Skituljka - iako deluje ocisceno drvo an podu terase je potpuno zaledjeno i jedan momak je slomio nogu...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Krenulo je konačno :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@7 Možda je fenomenalno prejaka reč, ali osećaj kada je danas padao sneg, magla se razišla i nije bilo gužve, jer su se svi pozatvarali u svoje sobe, je bio prelep. Nemojte samo tražiti negativne stvari. Ako već hoćete da tražite dlake u jajetu, pogledajte cenu ski passa u Bugarskoj... Što se tiče Jahorine... jbg tamo nema skijanja dok ne zatrpa. Pun je Kop ljudi iz BIH. Alpi su super, ali su daleko i skupi su (možda i nisu za one koje idu solo - ja idem porodično). Što se tiče organizacije skijališta na Kopaoniku sve pohvale. Jedino, mogu da pokvare utisak, ako sutra ne puste Krčmar. :) Osnežavali su ga danima, a danas je palo još i 10-15 cm snega
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ja sam skijas 25 god. Veliki sam ljubitelj skijanja. Za 25 god. Skijao samo jednom na Brezovici. Za mene je Kop sasvim dovoljan. I molim vas prestanite sa prepiranjem, pogledajte gore, iznad komentara, je l vidite slike kamera?! Pa to je ono sto smo svi cekali, evo ga, zabelio se... Svima prijatno skijanje! Aj pa pa!!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@stevs, da li moze neka informacija o tempu otvaranja ostalih staza, da li se pripremaju i itd..da li imaju dovoljan br raspolozivih tabaca, i da li je palo dovoljno snega za bele reke...pozz
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Kako brzo upropastiše ovaj ski centar koji se jedva malo izvukao iz čamotinje srpskog privređivanja.A pre dve godine je na 0cm snega radilo skoro celo skijalište (krčmar je bio u fazi izgradnje). Još imate na ovom sajtu slike u rubrici "značaj veštačkog osnežavanja na Kopaoniku".
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ne verujem da ne radi Krcmar i Suncana dolina,sutra dolazim na planinu, ako ne puste to necu ni da skijam,pa stvarno sramota!!!!!!!!!!!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Slazem se da je skipas preskup. Msm to je za Evropu da mi imamo njihove plate pa ajde...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)sta se ceka sa pustanjem svih zicara ???
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)RAKA-Do utorka siguran celodnevni minus. Oko petka oblačno moguć sneg a u nedelju nova oblačnost i opet malo snega. :):):) Pozdrav za tebe i forumaše. Uživajte u ovoj zimskoj idili.:)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)MARKO- Ako si pratio forum ovih dana, mogao si da vidiš Kimijevo objašnjenje zbog čega je ovako veliki snežni pokrivač. Sneg je padao sa dosta niskom temperaturom i sav je rastresit i pun vazduha. Ja sam odmah na njegov post dodao da će uslediti sleganje snega i da nikoga to ne buni i da ne pomišlja da se on topi. Bilo je u jednom merenju izmereno 80cm. do sledećeg posle 6h palo je još 4 cm a izmereno je 79cm a sad naravno je sleganje intenzivnije i eto već se meri 64cm. Ali bez brige, snega ima više nego dovoljno i biće ga tek.:)Pozdrav za tebe ii sve posetioce InfoKopa.:):):)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Opet ja kažem nije za poređenje, i nisam postavio post da bih reklamirao neko skijalište, samo odgovor iz prve ruke na komentare kako negde tamo preko mnoooogo skupo, mogao sam da uporedim Bansko da sam hteo, ispalo bi jeftinije nego Kop. Nije u tome poenta, već da se kod nas jako slabo trude i ne rade skoro ništa na poboljšanju. Gde je ski bus? Zašto se ne napravi još neka akumulacija za vodu, kako bi se osnažavale sve staze, šta je sa problemima sa vodom, sramotno parkiranje da ne spominjem, mogao bih dve strane ovde da napišem o nedostacima...naravno da ima pozitivnih stvari, ali to je samo i isključivo zasluga pojedinaca, a ne dobrog vođenja skijališta i dobre organizacije.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Od sutra su u funkciji Bele reke za izvlačenje.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Btw: sneg opet pada :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Martin: white river slopes don''t work because there is not enough snow on them and they haven''t been prepared, but the ski lift works, it is used to bring up skiers from hotel junior-and the rest of brzece village.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)DAKI77- Polovina februara je dosta dalek period za iole ozbiljniju prognozu. Ja iskreno rečeno očekujem da u to vreme bude onako kako je za polovinu februara uobičajeno a to je da bude hladno i snežno.BANE- Hvala na poverenju i imaš veliki pozdrav od nas.:)KINZI- Verovatno me pitaš za taj period jer se najavljuje toplije vreme. Ja sam još pre sedam dana najavio da iza 24-25 Januara sledi postepeno popuštanje mrazeva i nešto toplije vreme od polovine sedmice, što nikako ne znači da će temperature biti u velikom plusu, ili da se očekuju nekakvi izrazito nepovoljni trendovi. Temperature bi u najtoplijem delu dana mogle da idu par stepeni iznad nule, ali bi ostatak dana bile u minusu ili oko nule. Što je najvažnije neće biti kiše niti velike vlažnosti sa temperaturom u plusu... Snega na stazama ima dosta i nema potrebe ni za kakvo razmišljanje i zebnju da li će ga biti u narednom periodu. Najveći pozdrav za sve posetioce InfoKopovog foruma.:):):)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)meteoplaneta su snegomrsci.. po njima na sve planine snijeg ce se otopit u srijedu,a na.kop ce trajat do vikenda haha.. videcemo i to. Ja se nadam dobrom snijegu u februaru.. pozdrav za sve snegoljupce ☺
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Blackbearne, nego je problem u tome što na Kopaoniku postoji svest da može za mesec dana rada da se napravi godišnji prihod, kao i da turizam može da se bazira na najbogatijem sloju stanovništva u prebednoj Srbiji. Raspali JAT apartmani sa iscepanom posteljinom i slavinama koje cure sledeće nedelje koštaju 565 EUR za 2+1!!!! Tu može da se spakuje četvoročlana porodica, ali samo dok su deca mala. Takva cena najosnovnijeg smeštaja je apsolutno nerealna i viša je od ekvivalentnih ne u regionu, nego svuda u Evropi. A to je smeštaj koji onima kojima je do skijanja najviše treba - da bude toplo i da se prespava do sledećeg skijaškog dana.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Grga je to veoma lepo opisao. Danas pada sitna izmaglica iz niske oblačnosti pa se ima utisak da pada prava kiša. Temperatura je celo jutro ispod nule a trenutna je -0,2c. Sutra malo jači plus od 5-7 u zavisnosti od pozicije, ali lep dan. Do ponedeljka noći sa minusom dani uglavnom lepi sa blagim plusem, sem petka i subote kada bi dnevna bila oko nule, tada je moguć i kratkotrajan sneg. Sve u svemu dosta dobri uslovi za skijanje. Veliki pozdrav od Aca.:):):)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Aco, kakvi crni RHMZ i meteo portali, oni mogu da pogode najdalje dva dana unapred, tvoje prognoze su se do sad pokazale najtačnije, i najrazumljivije objašnjene.. kao što Liketa kaže, tu si i ne mrdaš nigde :D
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Planiram da dodjem za vikend, ako neko moze da mi kaze kakve su staze. Znacila bi mi informacija, dolazim sa malim detetom, pa ne bih da se maltretiram ako ne moze lepo da se skija. Hvala unapred
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Po kamerama se vidi osnezavanje piči Krčmar,Ledenice,Gvozdac
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)jos nesto da dodam: nisam bio na kopu 23 godine, jos pamtim da je bila jednosedeznica tada.. lepo se sve razvilo sve je to super, kada sam na stazama osecam se fenomenalno, dakle ski centar je veoma veoma dobar, ali ovaj divlja gradnja okolo, i generalno kolicina nesredjenosti i djubreta itd itd.. to jesu sitnice, ali to je Srbija.. ako predjete preko toga, i samo uzivate u skijanju, bice okej, ako vam to previse smeta, onda u evropu na skijanje gde je sve pod konac, kop je divlji, ali lep!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-40)koga briga za mali karaman osnezavajte duboke i krcmar !
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@andreasMala devojcice, nikoga ovde nije briga za tvoje misljenje. Knjigu u ruke da lepo naucis poznavanje prirode i drustva :D
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-57)Aco care treba da dodjemo sutra celo drustvo ali neki hoce da odloze zbog snega. Moze neka dobra prognoza da ih poteram malo.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)ČUMPIKA- Za tu ,,jednu,, nema problema(dal flašu ili času sad ne znam)ha. Naravno da Kopaonik ima šta da ponudi a pogotovu noćnu zabavu. Što se tiče Pohorja ono je dosta nisko pozicionirano 1533 mnv vrh ali ga spasava to što je uz Alpe i dobija veću količinu padavina. Bačište hotel više ne postoji jer je na žalost uništen u bombardovanju. Brezovica je prelepa i gotovo uvek puna snega, na njoj neke staze su pozicionirane i iznad 2300mnv, sećam se jedne godine je palo na nekim mestima i do 5 metara snega tako da su ljudi nekakvim motkama kroz sneg napipavali svoja auta. Dođite na Kop sa društvom i ne brinite, provod je ovde zagarantovan. Veliki pozdrav. :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)vlajko021 ma stignem i ja pre al dok svratim u Rašku po kajmak i ostale stvarčice
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)skijanje juce i posebno danas zaista dobro, moje skromno misljenje da je bilo fenomenalno - suncani dani ali temperature nisu bile previsoke pa su se staze vrlo pristojno drzale, posebno danas - ovaj dan mi je vratio veru u vrhunsko skijanje na Kopu u martu ove godine (nadam se da ce biti jos ovakvih dana)... takodje i juce i danas su radili topovi/zirafe na dosta staza u toku dana... guzve na stazama su dosta velike - pre svega jer malo staza radi... nemam prituzbi za stanje staza, cini mi se da ljudi koji rade na odrzavanju staza zaista cine maximum - ali zato visenedeljno povremeno zatvaranje crne duboke (zbog takmicenja, ali i zbog iznajmljivanja staze makedonskom ski klubu???), kao i danasnje zatvaranje staze Krst zbog revijalnog takmicenja Bojan Krizaj - zaista su to potpuno neshvatljive i izuzetno drske odluke u uslovima kada radi trecina skijalista i kada je cena skipasa bez ikakvog popustaza skipass - od sledeceg vikenda pocinje akcija top-vikend (ili kako je vec zovu) - 20% snizenja za 3dnevni (pet-nedelja) i 4 dnevni skipass (cetv-nedelja) - ocekivao sam to vec ovaj vikend, ali mi je gospodja na slateru rekla da to pocinje narednog vikenda... pitao sam je kako to da sam imao taj popust sredinom januara kada sam kupovao 4dnevni vikend skipass i da li je sredina januara niza sezona od pocetka marta - slegla je ramenima i nije imala odgovor na to pitanje...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Opet pljuskovi snega :) Prelepo veče na Kopaoniku.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)@koptopЈа се управо предлогом залажем да добију још по мени више квалификованијег посла а и за то сам да им се повећају плате генерално, да добију још механизације барем још 5 ратрака а ми сви бољу услугу. А не да се остварује и приказује добит јавног предузећа на крају године а опљачкани радници са својом мизеријом од примања, немају довољно механизације а стазе кад је овако слично нападао снег прошле године нису прорадиле у пуном капацитету 2 недеље. Баш ме занима кад ће ове године прорадити ево да видимо. За то сам и да лопатари имају људи нормалан посао а не да се понижавају да би зарадили који динар.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)OPET JA- Snežna granica je bila negde iznad 1200-300mnv a ispod je padala kiša i susnežica. Tako da na niže pozicioniranom delu Belih reka nema snega, dok ozbiljnijeg ima tek iznad 1400mnv.:)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)postovani @slobodanh, ne branim SS, ali postoje propisi zbog koji neke staze ne rade. Ti propisi su u korist bezbednosti skijasa, dakle neka staze ne moze i ne sme biti pustena u rad dok se ne zadovolje svi bezbednosni uslovi. Mora imati odredjena visina ugazenog snega na stazi, ako ratrak koji ima preko 10 tona prdje preko trenutnih "45cm" snega, od njega mozda ostane samo par cm ugazenog, zavisi od kvaliteta snega. SS je ovim sebe ogradio od sudskih sporova i gubitka para u slucaju povreda skijasa, koje je doprinela mala kolicina snega na nekoj stazi. Ljudi se trude, prave sneg kad god je moguce, osnezavaju Gvozdac i Ledenicu, nadamo se da ce uskoro poceti i ostale staze. Nadam se da malo preblizio zbog cega neke staze ne rade. Uzivajte i u ovakvom skijanju, jer vecina skijalista u svetu ne moze da se pohvali ni pribliznim uslovima kakve mi imamo. :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-21)Staze su blago rečeno katastrofa. Niko ne očekuje da se staze tabaju u toku dana, ali je problem što se staze ne peglaju (ili se peglaju nestručno) ni nakon 17.00h, ni noću, a ni kada ne pada sneg. Ne interesuje me što nema dovoljno ratraka i što se ekonomiše sa gorivom. Za 3200din (cena dnevnog ski passa do pre neki dan) hoću da skijam po ispeglanim stazama. Ako nemate dovoljno ratraka, gospodo iz SS, tabajte lopatama. Ako znate debelo da naplatite skipas onda pripremite staze. Zna se koje se skije koriste za neuređene staze i koje skije koristi 90 i kusur procenata skijaša na Kopaoniku. Nije palo 3 metra snega u zadnjih 5-6 dana nego nego 60 cm. Neće me Kopaonik uskoro videti. :(
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi sta je sa vama,cemu takva negativna energija.? Kad nije bill snega,vecina je bila u depresiji, sada snega ima ,I dalje ljudi nisu zadovoljni. Treba da budemo srecni sto su se stvorili uslovi za normalno skijanje. Ja idem na Kop za desetak dana I srecan Sam sto Sam ubo dobar termin. Lep provod svima koji su trenutno na Kopu. Idem autobusom na Kop, interesuje me kojim putem je bolje ici (koji prevoznik) zbog radova.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)За скијашка такмичења би требало да се припреми посебна падина - ван уређених терена и само за то да се користи. Озбиљни скијашки тренинизи на заједничким теренима би требало да се одржавају пре почетка и после завршетка скијашког дана - са посебним мерама организације - дакле - на посебним падинама и о трошку спортског савеза и спонзора. Деца - спортисти - скијаши, такође могу раније ујутру да устану и свој тренинг да воде тако да други не трпе. Ски инструктори када возе за своје задовољство, не могу да иду преко реда. Нема потребе да то раде ни када воде групу. То заиста нема логике? Због чега се млађи нараштаји не би учили реду и култури? Какве вредности развија таква обуке? Истрајност? Осећања за друге? Спортски дух? Мени не изгледа да је тако.Очигледно је, платим скупоцену ски карту и у форми пријатног изненађења, срећан сам што ми ски инструктор гази преко скија или што не могу да се спустим омиљеном стазом због тога што "негујемо будуће шампионе"? Који не могу ујутру рано да устану, а питање је колико могу да претрче и уопште, какав је њихов тренинг у смислу одрицања и "спартанског" живота??? С обзиром да овај спорт припада свету имућних, после вероватно тако и ауто возе ... Да им се сви склоне са пута ...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)