Juče očajni uslovi ,danas odlično za skijanje,temperatura skoro pa ista ali juče bila visoka vlažnost u kombinaciji sa velikom gužvom što brzo urniše staze!Oni što pričaju da se ne tabaju staze,neka izađu ujutru od 9 i odvozaju bilo.koju čisto da se uvere da je sve ispeglano lepo!
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Znam da zvuci cudno ali gresis. Klimatski uslovi diktiraju kvalitet snega i njegovu mugucnost za tabanje. Vec danima su prilicno nepovoljni,tako da je sneg na stazama strukture kao da je prosuti sećer. Obe staze su taj dan tabane,sticajem okolnosti to mogu da vidim iz smestaja. K.G. konkretno u vise prolaza od cega poslednji oko 17h30. Lepo bi bilo ako administrator moze da okaci video zapis sa veb kameta i lako bi se u to uverio. Razlog zasto staze deluju ne uradjene u 18h je je taj sto na samoj stazi Karaman Greben ima 5 ugostiteljskih objekata,gde skijasi ostaju nakon dnevnog skijanja( pricam o 100 i vise skijasa u tih 5 lokala) Vecina voli da iskoristi sveze utabanu stazu i spuste se bas u tom periodu pre pocetka nocnog. A ovih dana staze se razbiju bukvalno za 10-15min. Ne bih voleo da neko pomisli da branim SS. Sto se mene tice,oni su tezak javasluk kao i vecina JP u Srbiji.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ako negde bude padao sneg to će biti na Kopaoniku,tako da bez brige skijaće se i u aprilu!
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Skiborder (Android)Poštovani, molim Vas za info kad će biti para kako bismo se na vreme organozovali.Unapred hvala i prijatan vikend.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Gledam slike sa kamera i ne mogu da ne postavim pitanje dežurnim braniocima kopaonika, šta kažu na ove parkinge gde je blato do kolena. Nemate ni protiv toga ništa?
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)LOSAKOPIJA- Prijatelju ako si mislio na moju najavu snega, tamo lepo piše da će ga biti uz pad temperature što se upravo dešava. Inače u višim zonama planine sneg je počeo odmah da pada. Veliki pozdrav i svako dobro želim tebi i svim posetiocima Infokopa.🙋♂️
(+41) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Stvarno preterujte sa ličnim prozivkama. Menjajte temu, takve komentare više nećemo objavljivati.
(+60) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@info odakle ti ta glupost da skijalište radi do 20. marta?
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sad sam gore -3 sneg je padao danas od 14 do 17 tu oko 3 cm novog snega .. sad vidim izlaze da spremaju staze .. bice sutra top za skijanjje i skijaliste ako bude uslova radice do 20 aprila .😀
(+32) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Evo gledam kamere upravo, Uživajte danas ljudi koji ste gore,vrh dan,onaj dan...🎿🌞
(+30) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prelepo je bilo. Danas svi srećni i zadovoljni. Staze su već počele da popuštaju oko 16h hahahaha
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Evo snega ⛷✌️🤟
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav ljudi, ostavio sam kacigu na žici Mali Karaman danas, kako sam sišao sa žice ostala je na sedistu. Redari sa žice su odmah obavešteni, ali izgleda sa je kaciga pala dole pri povratku dole ili nešto treće. Dosta mi znači ta kaciga da ne objasnjavam sad, značila bi mi bilo kakva informacija o izgubljeno nadjeno ili sta god da postoji na Kopaoniku. Izvinjavam se na dugackom postu, srećno skijanje do kraja sezone želim :)
(+37) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ono kada te neiskusni skijas povredi na sred staze, iz GSS-a kazu da se popnes nekako najblizom zicarom jer ce te tamo oni sacekati, doktor utvrdi povredu, i ne urade povracaj novca za skipass jer iz SKIJALISTA SRBIJE kazu da si ipak u mogucnosti da skijas jer si slusao GSS.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Cvrki Kako ko. Ja uvek stanem,platim i trazim racun (nikada nisu pravili problem). E sad imas ove telce,dzibere,kretene,... koji samo gas i leva traka u kolimo od 15000€ i vise, mnogo im je 800 din. za nedelju dana. Ne vidim razlog da za sitne pare sebe dovodim u glupu situaciju.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kakve su staze vredi li doći
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Mile Kako si samo pemetan, te prognoze su toliko validne da se menjaju svaki dan. Kolko hejtera koji ne znaju sta ce u zivotu 8)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Vecinom krajem marta stize zahladjenje i sneg kao da sezona tek krece .. Ocekujem i nadam se skijanju do 17.4 . Bice snega i radosti 😀
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)KRLE- Petak subota i nedelja najbolji opis je mršavo. Nekog smisla ima doći od ponedeljka do petka jer bi tada bilo i novog snega a i minusa. VLADIMIR NS- Snega će imati sasvim dovoljno ali će temperature biti malo problem. Za sada je to jedino što bi moglo okvirno da se kaže. Veliki pozdrav!🙋♂️
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Od ponedeljka će raditi sve od Sunčane doline do Malog karamana bez Krčmara i Gvozdca. Dakle u odnosu na danas, prestaju sa radom instalacije na Gobelji, Karaman, Jaram, Vučak 2, Marine vode, Krčmar i Gvozdac. Postoji šansa, kao prethodnih godina, ako vremenski uslovi dozvole i bude veći broj skijaša, da bude aktiviran i Krčmar.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li će od ponedeljka raditi noćno skijanje i na kojim stazama?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pocetak sezone krece i zatrpavanje snegom .. a oni zatvorise pola skijalista .. e tugo 😀
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kakva je prica sa SNOWPARKOM , zasto ga nema ?Mislim da bi to bio pun pogodak posebno za ove toplije dane posebno kad se moze voziti u duksu
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@vlastem“Realno za ovaj broj posetilaca, više i ne treba“Zamisli da platiš hotel i hotel te spakuje u zajedničku spavaonicu sa ostalim gostima i za obroke služi SDO jer je trenutno popunjenost kapaciteta manja od 80% i realno tom broju gostiju ne treba bolja usluga, a i dosta da vas servisiraju jedna sobarica i jedan kuvar?
(+36) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jeremy Lynch- Gotovo cela sledeća sedmica će biti prava zima na Kopu. Veliki pozdrav!🙋♂️
(+41) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Radi i Krčmar danas.
(+47) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Svaka cast za Krcmar kao sto sam i rekao petkom-i vikendom treba da otvore , sledeca nedelja prava zima i snezna pa za vikend moze i Gvozdac . Stizem😀
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Extra skijanje danas,sunce,nema guzve,al nije ni pustos,snega dosta,bajka.Po prognozi bice snega i minusa sl.nedelje,ima izgleda za skijanje bar jos dve nedelje.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Los dan u najavi. Magla, kiša, sneg... 😮💨
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Mogli su bar duboku 1,da ostave,onda bi imali 3 staze duboke,plus krcmar preko sume,ipak cele nedelje sneg i minus,plus raspust i uskrs
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@robosrb. svake godine isti komentari ne bi li se neko dozvao pameti i pokušao da privuče skijaše i u aprilu i decembru. kop je prazan zato što oni pogase žice kada nisu prodali dovoljno ski passova. kada ne bi gasili žice bio bi pun. to je kao sa noćnim skijanjem, ne pale žice jer nisu prodali dovoljno ski passova a ne prodaju ih zato što ne rade žice.
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Odavno je poznato da Skijalista Srbije i skijasi ne gledaju istim ocima situaciju.Nasa potreba za sto vecim brojem staza,njih ne dotice puno,oni imaju svoju kalkulaciju i mi tu ne mozemo nista,jer ce uvek neki ljudi doci na Kop da skijaju.Neko je naveo da su Gorski i Grand puni za naredne dane,verovatno jesu,ali gledaj sa te strane da Nebeske stolice 2 sigurno ne rade od kraja marta,verovatno tako i Masinac i ko zna koji jos hoteli i apartmani.Pajino Preslo ja zatvoreno verovatno i Skituljko sa gasenjem MK...nazalost je kraj,ali svakako treba iskoristiti ovo sto nam se daje maksimalno,zato sto nas vise dodje bice bolje,mozda puste i Duboku,Mali karaman samim tim imas uslove i za Knezevse bare i kanal,Krcmar ...to je vec sasvim dovoljno.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li će biti noćno za vikend?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Tina Razumem i slazem se...ali doci ce neki novi skijasi,koji tek ulaze u svet skijanja,neko ko je do sada skijao na Zlatiboru,Jahorini...neki novi stranci...uvek se nadje ko ce.Tesko da se mozemo izboriti sa SS.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@SumadinacKakav komentar! To je kao da napises: "da li je moguce da ce neko da radi za docek nove godine po restoranima i klubovima, trebaju i ti ljudi da provedu docek sa svojim porodicama". I ne, nisu svi koji bi zeleli da skijaju vernici. Ja bih prvi dosao na uskrs kada bi radila gondola iz Brzeca, ovako mi je premalo staza
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pa oni rade za platu.ne za eksere..
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Od sutra pa do nedelje u funkciji će biti i četvorosed Mali karaman i pripadajuća staza 8. Umesto najavljene Duboke 2 u funkciji će biti Duboka 1.
(+29) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Par komentara od mene:- Skijanje je bilo super, broj zicara i staza adekvatan u odnosu na broj skijasa.- Ski pass 10 dana u sezoni (npr.) resava problem cene ski pass-a na kraju sezone. Ako se kupi u novembru, vazi 15% popust, best bang for the buck.- Snega na pretek i padace jos.Pozdrav svima.
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dakle, evo jedan friška izveštaj iz Tri doline, od pre tri sedmice. Podseti me ovo pominjanje magle. :)Subjektivno, nikad gore skijanje u konkretnom slučaju na Alpima, i to od nekoga ko ih je prošao (francuske pre svega) uzduž i popreko.Smešteni u Val Torensu, prva tri dana snežna mećava, temperature od -10 do -15, uz subjektivni osećaj i da je hladnije. Napadalo je pola metra snega, uz neizbežnu maglu. Normalno, Francuzi se nisu trudili da tabaju staze, dok ne prestane da pada sneg. No, pošto je bio svež snežić, to ne bi ni bilo toliko strašno, da je mogao da se vidi prst pred okom - te nije bilo ništa od skijanja prva tri dana. Probali smo da siđemo u Meribel, kad i tamo slaba vajda pada kiša.4 dan su se razišli oblaci, sunce blješti, sve kao iz sna, dubokog snega pored staze koliko voliš, staze upeglane, prava uživancija.5 dan je krenula da duva jugovina, i sve ono što je napadalo prethodnih dana, rapidno se topilo, opet loše skijanje. Poslednji dan smo od muke seli u kafanu u 11h, i nismo se ni vraćali na stazu. Pravac apartmani i pakovanje za nazad, da ne bismo izgubili celu noć u putu.I nije nam kriva ni država Francuska, ni francuska skijališta što smo imali 1 dan skijanja od 6 planiranih.Dakle, magla, promenljivo vreme, neutabane staze, loši uslovi - to vam je sve normalno. Ko kaže drugačije, taj planinu ne poznaje.
(+61) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Uz sve poštovanje prema ljudima koji se ovde kunu i Kimijeve prognoze vremena, nisam baš siguran da zna šta priča u vezi magle i Alpa. Teoretski verovatno ispravno, ali vrlo lako proveriti da nije u pravu. Svako skijalište ima kamere i može se se sve videti, pa Bansko je 100 km od mora i nema magle skoro nikada. I još jedan dokaz: preko 100 trka svetskog kupa u skijanju ove godine, a samo par je otkazano zbog magle. Sviđalo se nama to ili ne, ali na žalost Kopaonik je jedno od najmaglovitijih mesta za skijanje, to je činjenica i tu nema mnogo priče...
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Za vikend je očekivana kiša. O kakvom suncu Vi pričate. Jedno su želje , a drugo je stvarnost. Mi smo kao i mnogi odustali i idemo na selo kod svojih.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Na selu ocekivana kisa na planini red sunca ,snega i na kraju moguca i kisa ali sigurno bolje na planini veruj mi .. 😀
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pratim Dina na fejsu,a on ne maši prognozu i za vikend najavljuje obilne kiše ispod 1900 m. Zato se informišite na vreme. Mi smo otkazali smeštaj u Grandu. Odosmo na selo da proslavimo Vaskrs sa familijom. Pozdrav i srećan praznik ko slavi.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ostavimo po strani subjektivni osećaj i da vidimo šta kaže statistika po pitanju magle na Kopaoniku. infoKOP trenutno ima u bazi 1542 skijaška dana koja sadrže podatak za vidljivost na Kopaoniku. Podaci su na sledećem linku:Link >>>Podaci su od 8 sati ujutru za lokaciju Pančićev vrh. Dakle, od 1542 dana 445 (28.8%) se smatraju maglovitim, odnosno imaju vidljivost manju od 150m. Grubo govoreći, za 7 dana zimovanja imaćete prosećno 2 maglovita dana.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da i ja suze ronim...
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Evo ko je slušao ove sa sunčanom prognozom nek traži povrat para od njih. @Mare.ns kako je vreme, treba li krema za sunčanje? Aman ljudi informišite se.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Somar, možeš bilo kojom žičarom i ako ne skijaš, ali treba ti karta za jednu vožnju. Ne vidim je u cenovniku za ovu sezonu, ali u prošloj je koštala 500 dinara za sve osim za gondolu, koja je bila 1100 dinara.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Moglo bi malo da se skija za 1 maj 🙃
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bilo bi lepo kad bi moglo da se skija za 1 Maj ali će uslovi biti loši. Snega bi moglo da bude izmedju 3 i 6 Maja. Veliki pozdrav.🙋♂️
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Trebalo bi da radi. Mogli bi bar da puste gornji i donji deo, jer se ti delovi lakše pripremaju od srednjeg dela zbog koliko kapiram orijentacije i strmine. A ima i osnežavanje od jesenas.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)