Skijalista i Raska uzeli lovu,neka ociste nakon nekultirnih ili uvedu jace kaznene mere. Gomile gradj. suta na sve strane,inspekcije cute,tajkuni rade sta hoce a mi cistimo maramice i plasticne flasice. Smesno. Treba prodati upravljanje Kopom jer ovo je pokazni primer kako ne treba da se radi.
(+46) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Buraz, ako nisi skapirao, priča se o treštanju sa „zvaničnih“ zvučnika, okačenih na stubove žičara.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@NITRODa naučite dete da skija, ako vam je preskup Kopaonik, imate kao opciju Staru planinu ili u okruženju Popovu šapku, Brezovicu i Kolašin, koji su duplo jeftiniji (smeštaj i klopa), a i ski pas je jeftiniji nego na Kopu.Kao vikend destinacije su odličan izbor i za iskusne skijaše.Nije Kopaonik jedina planina.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Susnežica i sneg padaju jutros iznad 1750-1800mnv. Veliki pozdrav.🙋♂️
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nije bitno koliko će i da li će sneg pasti u novembru, bitno je da padne u decembru kad počne sezona, a to da li će ga biti ne može bukvalno niko sa sigurnošću da tvrdi u ovom trenutku, moraćemo da sačekamo bar još 15 dana za te najave.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kakvo prelepo iznenadjenje...Samo padaj...Konačnoooo....
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Alpi su 2000km odavde, Kopaonik je blizu. Glupo je porediti babe i žabe. Svako neka izabere prema mogućnostima i šta mu više odgovara. Kao neko ko živi na manje od 2h vožnje od Kopa i Stare, meni je 10/sezoni za nas troje, cak i po ovim cenama, dobar izbor, jer mi smestaj ne treba. Ali to sam ja. Da živim u BG-u ne bi bilo isto.
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ovo je prelepo i sa kamere gledati samo
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Utihnuše topovi, stiže kišica... ipak ne može bez dramaturgije do Ski openinga >:(:o
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@SrboljubJa se iskreno nadam da ti troluješ i da nisi toliko ograničen...
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Na komentar gde ljudima kažeš kako jeste, dominiraju minusi.Zato nam je, između ostalog i društvo u žalosnom stanju kakvom jeste. Većina ljudi ima problem sa realnošću, radije veruje u sopstvene fikcije.Genijalci bi hteli da topovi cepaju u plusu, dok pada kiša. Naučite nešto o snegu, planini, skijanju, kad se već predstavljate kao skijaši.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Evo malo da skoknemo do komšiluka u Sloveniji Link >>>
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@frederikhausJock brate.Samo znam kada i kako se osnežavaju staze.A ti si mogao pročitati bar neki komentar na tu temu, imaš ovde na forumu i detaljnije pisanije.Možda deluje komplikovano, temperatura, vlažnost vazduha i sl. ali zapravo i nije.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)nije nam se svidjalo poredjenje kopaonika sa alpima,sad imamo poredjenje kopaonika i kolasina 😂😂😂😂
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bjelasica ima odlican potencijal, ali je za sad zaista daleko od KOP-a. Majka priroda jeste prema njoj bila možda i više blagonaklona, ali organizaciono i turistički tamo nema ponude. Skijašte CG apsolutno ništa ne preduzima iz sezone u sezonu. Šta reći kad ski pas morate u redu da čekate po pola sata-sat na jednom šalteru, jer nemate opciju kupovine online. Smeštaja na ski centru nema, ali biće verovatno kada se tunel prema Berana probije. Tada će se iz Jelovice stizati za 5min. Uglavnom, razvoj skijališta je tek na početku, i može se samo porediti sa prvim godinama razvoja Kopaonika, ali ne i sa sadašnjim stanjem na KOP-u.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@MasaPutaDuhovit nisi ispao, a nisi ispao ni pametan.Očigledno nisi video dalje od BG i Kopaonika.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Šta je bre ovo više s vremenom? U BG je trenutno +3 a na Kopu +4 stepena.... Uzgred,marko11, smorio si za medalju.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@joana @arioth Ovo što Arioth reče. Na samom sajtu ima prognoza vremena. Ko je dizajnirao ovaj sajt, nije se šalio. Sigurno jedan od najboljih sajtova kod nas bilo zašta.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)molim moderatore da naprave poseban forum za ove sto zele da se raspravljaju o skijalistima u inostranstvu. Mene te bespredmetne rasprave bas zamaraju. Ovo je forum INFOKOP - o Kopaoniku. Radujte se ljudi.. PADA SNEG !!! Skijacemo se ove sezone !!!
(+63) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nema mesta ljutnji. Volimo Kopaonik i baš zato treba kritikovati loše stvari ili ono šta bi moglo biti bolje. Ne možeš da tražiš eko taksu a da nemaš PET kontejnere, ne možeš. Ne možeš da nemaš kanalizaciju u 21.veku i sve ispustaš u prirodu? Jel za to služi eko taksa? Pa sramotno. Lopatari? Ima li igde u civilizovanom svetu te pojave ? Da neki ljudi koji ne znaš ko su uzimaju novac za javni parking? Jel ima neko da stavi prst na čelo i da uredi tu planinu koju svi volimo? Pauk koji nosi kola? Ako je napravio prekršaj napiši mu kaznu a ne da otimaš nekom imovinu i tražiš harač. Sve to kvari utisak i potrebno je da se reguliše jer iako imamo strpljenja i ljubavi prema Kop-u, sve ima svoje granice. Onda kad se pređu, kasno je za povratak poverenja.
(+45) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)E ovo je odgovor. Svaka cast i nastavi da nas obavestavas
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ajmo malo ozbiljnih tema. Ko pogodi koliko će biti snega sutra u 14.00 Plaćam rakiju na Kopu u kafani po izboru 😎
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@iggybgd Challenge accepted! 44 cm. 😎
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)56cm ;DNapokon pozitivan komentar
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)AUUU.. KAKO VEJE !!!!! :):):):):) a -17 temperatura na Pancicu. Tipujem 48cm do sutra u 14:00
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Je l se desavalo ranije da otvore staze pre openinga?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nek otovre šta mogu. Najrealnije je da otvore Staze oko lifta 7, Karaman Greben, Oko lifta 4, Pančić, lift 2, Malo Jezero, Mašinac 22, tanjiraču RTANJ 8 i tanjiraču Karaman 10. Dosta više nego dovoljno. Kapacitet: 7800 jednovremenih skijaša. Ihahaj. Pozzzzz.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@hopkop: jel si ti ozbiljan kada pitas ko uredjuje stranu vreme?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Samo jedna napomena na raspravu oko uređivanj staza.Redovno leti dolazim na Kop, ako je bilo ko bio preko leta od vas zna da se staze leti uređuju, u smisu čišćenja kamenčina, zatvaranje rupa itd, e kako oni to ne rade leti uopšte znači bukvalno nikada nisam video da neko čisti staze, , naravno da je potrebno metar snega kako bi sve to pokrio, da su staze čiste kao što treba da budu bili bi dovoljno i 30 cm.Voleo bih da mi neko objasni ako nisam u pravu.Lepo skijanje vam svima želim ove sezone.
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Gagi Kabadaić i društvo imali su danas prvi freeride ove godine na Kopu.🤩
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Anon – Nemoj tako, Goč je super za pola dana zezanja, pogotovo što je pun početnika pa ko ne pada svakih 10 metara, taj je faca, a ko ume da skija, taj je bog na zemlji ;DA i brate, tamo kad padne sneg, to je do pupka.Što se tiče Pevca, slažem se sa svim što mu je do sad rečeno...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bacite pogled na kameru kod hotela Junior. Izgleda kao da se neko vec spustio stazom. Mozda i celom Belom rekom ? :)
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@pevacAjde odmori malo stručnjače, dosta nam je takve pameti, koja nas ubeđuje da je crno belo i obrnuto."Industrija" je već preuzela Kopaonik, domaća industrija, zbog koje se i pretvara u ugostiteljsko-urbanističku džunglu. Ta na koju ti aludiraš, nikada nije bila, niti će biti zainteresovana za Kopaonik, zbog premalog skijaškog kapaciteta.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kad krecemo sa skijanjem idemo lagano 😀
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Mnogo se ovde raspravlja o Francuskoj, Italiji, Austriji.. Mogu samo da kažem da ste i jedni i drugi u pravu. Tri doline su poznate po zgradama na samoj stazi, ali bukvalno zgradama sa jako malim aprtmanima, svaki ima ispred u samom hodniku ormarić za skije i cipele i iz aprtmana u lift i pravo na stazu. To su ipak aprtmani za one sa manjim budžetom, istina da su na zapadu cene po skijalištima i restoranima jako skupe. Letos na Kopu platih kiselu i kafu 900 dinara, šta li će biti na zimu??. Da li je to normalno? Dakle, na Kopu može da se nađe povoljan smeštaj i jeftin ski pas, u odnosu na zapadna skijališta, ali su cene po restoranima i kafićima pravo kidanje i u rangu su sa zapadom, ako ne iskuplje. Istina je da svako ima neki budžet za skijanje i ide tamo za gde ima para, sve ostalo su čista prepucavanja.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Skijaši, sezona je na pragu. Spustie tenzije i obuzdajte retoriku. Spremajte opremu, servisirajte skije i čekajte poziv planina. Nije bitno gde, samo SKIJAJTE!
(+36) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@frederik hausMa jooook logičnije je da su pustili pre tri nedelje staze. Naravno, i Krčmar obavezno.Lepo ti je napisano nedavno, koliko vremena je potrebno da se pripreme staze nakon svežih padavina, аli džaba gluvom govoriti i slepom pokazivati.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zasto ne rade topovi -6 je gore. Ili ovi iz SS misle da ne treba.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ovde smo svi stručnjaci opšte prakse. Evo zamolio bih @snjezni da nam kaže koliko tačno treba da se srede staze i zašto je to baš 07.12.2023.? Hvala
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Dado Kapaciteti akumulacionih jezera su mala. Pretpostavljam da čekaju nedelju kad opet krene minus. Onda imaju 6 dana do openinga da osneže. I onda će moći da se usresrede na delove gde ga nema, jer sve ide preko kompjutera, pa mogu biraju koji topovi rade.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@mladen Izvoli druže pa pročitaj, ako umeš da sabereš dva i dva. Ovi ljudi pre mene su sasvim lepo sve objasnili, pa da ne ponavljamo (mada pojedincima koliko god puta da se ponovi, i dalje izgleda nije jasno).
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@mladenZa potpuni užitak i opšte oduševljenje pravih ljubitelja Kopaonika i skijanja, biće otvorena staza Karaman Greben.Kao što je i napisano npr. na početnoj strani ovog portala i saopšteno na svim mogućim profilima Skijališta Srbije.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ski² Mi smo prosle ski sezone praktikovali tokom skijanja da svratimo na klopu na masinac, ''Krcma u planini'' cini mi se da se tako zove. Klopa je bila skroz ok sa povecim porcijama i dosta povoljna.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)ako vreme posluzi eto nas tokom ovog promotivnog perioda da odskijamo jedan dan 🏂❤️❄️
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pošto se pomenula tema klope, moram da pomenem restoran Čakmara.Ako neko ide preko Raške, obavezno da svrati na ručak. A i ako nije planirao da ide, vredi zbog njega bar u povratku s Kopa namerno otići na tu stranu.Povoljne cene, prelep objekat u etno stilu, odlična tradicionalna hrana, i porcije da se najedeš.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ne panicite razloga bez. Prosle sezone ceo decembar i januar jugo pa smo skjali. Ovo prolazi u nedelju. Dolazi zimulja ponovo.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zna li se da li će raditi neke staze sutra, kako je najavljeno?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dzabe kad nece sneg padati
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Neverovatno šta napravi jugovina za manje od pola dana, ode sneg u nepovrat, a što je najgore duvaće još dan i po...
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Moglo je ujutru da se skija koliko toliko. Sve vam staze je ODNETO od senga bukvalno!!!
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)