Stvarno je neverovatno da je snezna oluja ceo dan a da je od sedam ujutru napadao samo 3 cm...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kakva je situacija na putevima Brzece-Brus
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prema informacijama iz JP "Putevi Srbije" i Kruševac puta, prilaz Kopaoniku preko Brzeća je prohodan za saobraćaj osim za kamione sa prikolicom i šlepere. Za one skijaše koji sinoć nisu uspeli zbog nevremena da se vrate u Brzeće, JP "Skijališta Srbije" su organizovala prevoz. Kombi će čekati skijaše u 12 časova ispred garaže Kopaonik.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ok guzva, kola bez lanaca, velika mecava, ali ne dati neko upozorenje, obavestenje da je nemoguce stici do konaka iz pravca josanicke banje ili rudnice je nedopustivo, policija ne pusta dok se guzva u centru ne rascisti... A ja ne mogu da odem po klinca u centru kome je otkazana trka...
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Žalosno je što se sneg ne odvozi sa puteva,trotoara i parkinga iz centra.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Od sutra radi Bela reka 2, za par dana i Bela reka 1.
(+47) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Mare Po toj logici sci treba da vozimo kao pocetnici da bismo prilagodli svoju voznjupocetnicima? Cak iako se oni nalaze na crvenim ili crnim stazama? Trebalo bi da izaberes svoju putanju ine pravis drasticne promene ,ne zaustavljas se na sred staze i stojis da odmoris i procaskas ,a lepo je covek pitao sta je za ljudima koji da uskim putevima odjednom odluce da promene pravac kretanja,to je kao u kolima kada neko odluci da se ubaci u tvoju traku,da jezi ti iza ali ne bi bio kriv prilikom sudara! Tako da ne moemo biti iskljucivi i ponasati se kao da je cela staza nasa a svi iza nas treba da vode racuna o nama !
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dobri moji,Ova diskusija je malo promasila poentu.Moj cilj je bio samo da ako je ikako moguce podignemo nivo paznje I povecamo bezbednost na stazi...za dobrobit svih nas koji volimo da se na jedan ili drugi nacin spustamo niz planinu.Izneo sem svoje vidjenje situacija sa kojima sam se vrlo ceto susretao da jedan od ucenika apsolutno ne vodi racuna sta se oko njega desava jel vozi svoju voznju i bas ga briga za sve oko njega ,drugi ( onaj iza??? ) treba da vodi racuna.Sutuacija koje bi uz malo vise svesnosti I obazrovosti mogle da se izbegnu, situacija gde nema ko je kriv ako oboje stradamo(posledice mogu biti veoma veoma ozbiljne znam).Ja kazem da sam ja svestan i trudim se da budem savestan prema drugima.A onda se nadju pametni filozofi da teoretisu procitaj pravila,vozi skije itd.Ej nije u tome poenta,pa ja imam 43god I dvoje dece koji su na planini stalno sa mnom.Ja njih edukujem da vode racuna o sebi I drugima. Neka se nakon ove teme nivo paznje makar jednom coveku poveca ja sam srecan.Pozdrav
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@SnježnikPad i stajanje nije isto, ali je efekat potpuno isti. Dok se skijaš nemaš vremena da razmišljaš zašto je neko stao niti ćeš svoju odluku menjati u zavisnosti od razloga stajanja sve i da možeš da ga dokučiš. Prema tome, moraš da se skijaš sa saznanjem da na bilo kom delu staze mogu ljudi da stoje iz raznih razloga. I to ne znači da moraš da se skijaš kao početnik, već samo da treba da malo bolje osmotriš stazu, sačekaš da prođe nalet skijaša i prilagodiš svoju vožnju uslovima na stazi.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ja samo da podrzim @DMJer, mi borderi vidimo stazu drugacije, cesto nam je dovoljno pola metra dubokog snega pored staze da prodjemo pored guzve nego da kocimo 3-4m do potpunog zaustavljanja jer se skijas ispred ponasa nepredvidivo a ima mogucnost lake i brze promene smera kretanja. Prosto, razliciti su sportovi, razliciti nacini upravljanja, voznje, zaustavljanja itd. Vise je tema za instruktore skijanja da prenesu ucenicima koje zone staze da koriste za zaokrete, koje za zaustavljanje, na koji nacin da najave zaokret itd jer svaka predvidljivost znaci svim korisnicima staze. Bord je teze upravljiv od skija, zbog jedne kantne ima duzi zaustavni trag i jednom kad se zaustavis teze se pokrenes dalje jer ravnoteza bez stapova trazi inerciju da bi se ocuvalo kretanje. Naravno, uvek je odgovornost onog iza, to niko ne spori. Sportski pozdrav.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)o prevozu gondolom iz josanicke banje se govorilo jos pocetkom 80ih godina proslog veka. tako se javno pricalo o razvoju skijaskog centra. malo sad ode moja zamerka presiroko,kao da sam ja gledao teren i strucnjak sam za gondole i duzinu kolika moze da bude. ako ne moze jedna onda mogu dve pa se preseda . bitno je sacuvati stanovnistvo da se ne iseljava a to samo moze razvojem . sta vredi vikend naselje kad zvrji prazno kad nema snega. a josanicka banja bi se dovela u red i u toplim mesecima bi radila kao klasicno banjsko leciliste. ali opet ,ja nisam strucnjak
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)neko objasnjenje zasto nocni pancic radi samo 3 dana nedeljno?
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas mi je nekakvo crno ulje koje je kapalo sa korpe na Dubokoj upropastilo belu jaknu. Platim ski pass debelo da bi naišao na ovako nešto. Kome se žaliti?
(+32) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Cupavi Na tvoj komentar o ograničenju upotrebe teških staza deci, evo izvod iz Pravilnika o ponašanju na skijalištu: "4. Из безбедносних разлога деци од 0 до 6 година није дозвољено коришћење црних/тешких стаза, као ни ноћне стазе. „Baby” карта неће важити за коришћење инсталација на поменутим стазама. "
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@ Danijel AndroidUravo sam bio na gondoli, pocetnoj staniciu u Brzecu, ali zicnicari kazu da nema nikakve kamere koju je neko doneo ili predao.E sad,pitanje je kome verovati i koliko su uopste savesni i posteni ovi radnici koji rade na gondoli.Tebi hvala u svakom slucaju na informaciji
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Mika Aman, levak na BR opisujete ovde kao da je levak smrti u pitanju. 😂
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Slow border Bez sale, jako opasna deonica, pogotovo posle 11-12h. Hupsera ima koliko hoćete, strmije je i od ledenica a duplo uze. Ujutru uz max koncentraciju cik cak. Nisam imao upalu mišića ne pamtim! I❤️Kop
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li je danas gondola iz Brzeća počela sa radom u 9 h?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bilo je i prosle nedeljje i pretprosle
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Apel za Skijališta Srbije da upale topove na BR2 i navuku sneg na levak i ispod njega. Kod levka i ispod njega danas puno kamenja pa se skije uništavaju! Hvala
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi, nemojte da se žalite na Sretenje i gužve.Ako ste u prilici da idete na skijanje u drugom terminu ili na drugo mesto, idite. Ako niste, niste. Nema tog skijališta koje ne bi puklo da mu dođe cela zemlja na 3 dana.
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kakva je situacija na Gobelji
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas sam se popeo oko pola 11, najveca guzva je bila na Marinim vodama, cekalo se oko 15 min isto kao i na zloglasnom Karaman Grebenu. Uz sve to, kao i pauzu u kaficu od pola sata, spustio sam se, sa decom i suprugom, 10 puta. Na gondoli sam bio u pola 4. Prosle godine sam bio nedelju posle Sretenja i cini mi se da se duze cekalo na zicarama.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)sredjuju li se staze karaman greben i pancic pre nego pocnu da rade kao nocne staze ili ostanu staze ko oranje ? hvala
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)DUSAN REMBRANT Početkom naredne sedmice prolazno naoblačenje koje će usloviti manje snežne padavine i kratkotrajni pad temperature. Iza toga sledi porast temperature sa vrednostima maximalnih dnevnih izmedju 3⁰ i 7⁰ dok bi noćne se kretale uglavnom u blagom minusu. Krajem naredne sedmice nestabilno i vetrovito sa maglom i daljim porastom temperature, koja će biti izazvana cirkulacijom dosta jakog ciklona koji će naročito priobalnim Dinaridima donositi obilne padavine... Ovo je normalna situacija na kraju meteorološke zime, ali bez brige, zima ni izdaleka ne napušta više planinske predele iznad 1500m. Veliki pozdrav.🙋♂️
(+39) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Vreme super, staze veoma dobre (kako koja), sve instalacije rade, ali najveci utisak ostavljaju nevaspitana deca dok se ceka zica. Roditelji koji ih huskaju da se guraju, pa kada se proguraju dobiju jedno “bravo sine”, pa se zatim i roditelji izguraju, jer jelte, moraju biti sa svojim detetom. Bas ruzan osecaj i transfer blama i sramote dok se ceka zica preko 5 min. Super tata (vlasnik klanice u babusnici) i fensi mama (vlasnica salona za nokte) sa zivotnim fakultetom uce svoju decu da se ponasaju kao primitivci. Normalni i vaspitani (kojih je u manjini) sa nekim zalom u ocima to gledaju i sa smehom caskaju sa svojom decom, kojima cekanje uopste ne smeta, vec ga koriste za smeh, salu i zabavu. Kopaonik je super, ljudi nisu :D
(+124) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav, Dali imate za preporuku neku internet karticu prepaid (biti cu na kopaoniku od nedjelje do cetvrtka...) Hvala
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Mika_vk Miko, najbolji pit-stop za fast food je selo Mrcajevci, moja preporuka pecenjara Baralic ali ima sigurno jos 5-6 mesta sa rostiljem neposredno pored puta. U istoj ulici je i trgovina Cacanka pa mozes da se snabdes sa svim sto ti treba, dakle nema potrebe da svracas u Cacak ili Kraljevo. Igraonica mozda ima u Emezzeti u Preljini pre Cacka ako bas morate da stajete da se dete poigra. Mesto sa solidnom i povoljnom klopom na tom putu je i kafana Jerinin grad u naselju Maglic mada meni omiljena Kljunac posle Josanicke banje neposredno pre ulaska u Nacionalni park, obavezno probajte corbu od vrganja sa lepinjama koje prave vlasnici, fenomenalna je. U Josanickoj banji ima jos nekoliko restorana sa solidnom klopom, dakle sve zavisi gde cete da ogladnite. Srecan put i uzivajte na Kopu.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dajte neku prognozu za narednih 10 dana.Hoce se sve otopiti?
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Dex Температура је 10 степени у центру на неких 1720 надморске! Шта мислиш колика је на 1100 надморске где силази Бела Река?
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kamenje na stazi nastaje u 2 slučaja.1: odroni se sa odseka iznad staze2. tabač ralom pogura hupser pa pretera na neki način (ili je staza neravna, pa zakači zemlju slučajno)U oba slučaja, rešenje je skijalište koje bolje priprema staze i koje koriste skijaši koji ne oru stazu.A to sa „doslovno svakom stazom“, nešto nisam siguran da je baš tako na Kopu (a i ja imam svoje skije, tako da znam muku) – 5x gore prođu skije od „bontona“ u čekanju na žicu nego od kamenja. Sve dok ne odvališ kantnu, nisi u problemu, možeš zapuniti i sam, ali izgreban i izrezan gornji deo skije je večan.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prema ovoj prognozi na sajtu, čeka nas ozbiljna kiša oko vikenda... Nadam se da neće ozbiljnije ugroziti sneg...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Како издржавају стазе на овим врућинама? Да ли може да се скија? Какве су ноћне стазе?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@ Kimi iOs Ta informacija kosta 100 evrica:D:D:D:D;D;D:D
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Šta se to dešava sa Rumunima, otkud ih je toliko odjednom? Još uvek je sve neizvesno, ali se nadamo tom snegu sledeće nedelje, a ovi iz Skijališta treba ozbiljno da se potrude da ne prave greške kao npr. prošle godine kad su bez ikakvog racionalnog objašnjenja i razloga zatvorili sezonu u prvoj polovini aprila kad je bilo metar snega na stazama. Decembar i pola januara ove godine su propali zbog nedostatka snega, treba raditi na osnežavanju kad god je to moguće i uz prirodne padavine produžiti sezonu što je moguće više!
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Koliko je glupo kad gledaš koliko ima polupraznih korpi, a koliko ljudi čeka red. Svakoga kad dođe na red boli uvo za ove iza što čekaju. Kako se lako zaboravi da je i on bio u redu i čekao i da će opet čekati više nego što je neophodno. Otprilike je 30% smanjen kapacitet skijališta.Evo odmah i predlog. Trebalo bi da postoji dodatni red za popunjavanje praznih korpi. Kad zafali iz glavnog reda da se ulazi sa strane. Ili da operater bukvalno tera ljude da popunjavaju korpe.
(+40) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sagledaj situaciju na Gearthu, videćeš prosečen koridor šume za Strugu. Struga, geografski, je vrh. Pozdrav
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Videh raspravu o Rumunima na Kopaoniku. Dokaz da vole Kopaonik je to što su oni koji su bili ponovo došli i vraćaju se u više navrata tokom sezone, a dolaze i novi turisti.Razlog zašto dolaze je nebitan, očigledno da im prija planina, okruženje, cene, i sve ostalo. Da li će preći 300 ili 700km, nebitno, da li će platiti manje ili više, nebitno, dolaze pa dolaze. Jedino ih vreme ili nevreme može sprečiti da dođu na skijanje.
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Uvek sam se pitala zasto ljude koji upute neko pitanje o bilo cemu vezanom za Kop(vremenske prilike,staze,smestaj,cene,parking) dobiju "minuseve"? Zasto toliko malicioznosti,pametovanja,jednostavno netrpeljivosti(da ne kazem neku tezu rec) dobiju od silnih "pametnjakovica"? Mozda dolaze prvi put,dolaze posle 15 god....mozda zele dozivljeno iskustvo a ne puku informaciju. A naravno da je potpuno besmisleno ocenjivanje komentatora na ovom portalu.Takvim stvarima se mogu pohvaliti 3 dnevno-politicka portala.
(+60) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li pancic nocna radi svim danima ili i dalje samo Petak, Subota, Nedelja?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Neko reče da bi voleo da zna kakve su staze. Evo izveštaja sa lica mesta od danas: Skijanje sasvim korektno. Do 12h čak i vrlo dobro. Sve Duboke i Krčmar se dobro drže osim spojeva gde je kačamak i hupsevi od metar jer je toplo i sneg je mekan. Gvozdac i Ledenice odlični. Sunčana dolina se jedva drži. Beka Reka 2 zatvorena zbog nedostatka snega u levku. Gužva podnošljiva. Sve u svemu, jako korektno.
(+42) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@KopLover Džaba ti objašnjavaš, ne vredi slepom pokazivati, gluvom govoriti, ni snobovima proširivati vidike. Autošovinizam je ozbiljna dijagnoza. I za razliku od problema sa vidom i sluhom, teško se leči. ;)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Za sve ljubitelje Kopa, parking kod Sunčane doline 100 din/sat, mislim da sam toliko platio parking u garaži u Monaku.u Vikend naselju 5 ćevapa ili mala pljeskavica za poneti 600 din ali lepinju plaćate dodatno 150 din, mislim onima koji jedu pljeskavicu u lepenji.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li neko zna da li pauk nosi ako se parkira pre rampe za parking na suncanoj dolini? Jer video sam dosta vozila koji su bili pre rampe pa me zanima da li neko ima neku informaciju u vezi toga?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi realno ako ne padne sneg u najskorije vreme,mislim da ce posle dugo godina ovaj mart da podbaci. Ko i malo voli skijanje ugrabi da skija od 9 h do 11h i to je to. Posle toga smesno skijanje. Nadamo se snegu da spasi situaciju
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Alhemicarka vožnja neosvetljenim stazama noću, osim što je zabranjena, je i veoma opasna. Ta staza se sa razlogom zove Vučja staza a mi se zabavljamo u prirodnom staništu divljih životinja :)
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Dusan NS Skoro sve dobre stvari su zabranjenje 😉😉. Salu na stranu znam to ali opet adrenalin malo radi i ima svoje draži. Što se tice Vučije staze i prirodnih životinja jedina koje se bojim na Kopu je čuveni Gajgur koji napada nocu kada si sam pa zato uvek na nocno skijanje idem u društvu😊😊😊
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)kimiVB ne produzavaj agoniju, sezona se zavrsava ,ne verujem da ce biti novog snega . saopsti im .moramo se suociti sa tim
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Suncana dolina parking. Nova cena u odnosu na prošlu godinu (700) Ne daju da se plati karticom , a kusur kao nemaju 😂😂😂
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Koliko se dosadni sa tim gotova sezona. Zatvaraju staze i slično. Vidi se da nemate veze sa vremenom. Pričali ste ceo decembar i januar da je kraj pa se skijalo sa 0 santimetra prirodnog snega. Čim vetar okrene sa juga i padne vlaznost biće vrh skijanje opet.
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)