Izgleda da ce od cetvrtka do nedelje da puste jos neku zicaru ;)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@KlimatologKopaonik je po meni idealna planina za ucenje skijanja I za pocetnike, pa su samin Tim su skolarci ciljna grupa ljudi koja u velikom broju dolazi na Kopaonik. Problem je sto je raspusta ove godine bio do 19og Januara I mi svi koji imamo skolsku decu smo morali da dodjemo u tom terminu I tada je bio haos. Dok mi deca nisu porasla obicno smo dolazili prve ili druge nedelje Marta u uvek je bilo super. Sada to vise ne moze, a Rado bih dosao u Martu, Ali nemogu troje dece da izvlacim iz skole. Ovo PO meni moze jedino da se resi na drzavnon nivou da se rasporede raspusti ili nekako drugacije organizuje.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Na zicama rade lokalni ljudi. Ovo je april mesec, poceli su poljoprivredni radovi, ljudi imaju posla u basti, njivi. Skijanje je u aprilu sporedna aktivnost. To nesto staza radi za one najvece ljubitelje skijanja.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Danas do pola jedan- jedan bilo skroz Ok,kasnije staze popustile u donjim delovima, temperatura skoro celi dan u +. Guzve nema,bez vetra,smenjivali se sunce i oblaci. Sve u svemu pristojno.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ehh Cvele. Samo mi nije jasno što dolaziš ovde to da kažeš Nisi ti nigde skijao nego mracis :-)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ledenice kao u januaru. Tamo se sneg uvek slabo topi. :))
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Mislim na utorak Bojane,moja greska :) U utorak ce od sredine dana doci do pada temperature na visini uz severne vetrove,ali ce kao sto sam ranije spomenuo padavine oslabiti :)Bice hladno sve do vikenda,a do noci sreda na cetvrtak ce biti uslova za slabije padavine.Trenutno ima snega po Sloveniji iznad 1700m nm,nadamo se da ce tako sutra popodne i uvece biti i kod nas . :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Jel su završene žice Krčmar i Gvozdac? I da li je ovaj sneg poremetio radove?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Taxista: Ja te ne plasim samo iznosim cinjenice. Vlasnicka struktrua je nesto tipa 45% Orion, 45% Udruzenje Rtanj i 5-10% akcionari sa nekom vezom sa železnicom. Svake godine je drugi upravnik da bi se zadovoljile sve tri strane. A onda jedni prave dugove pa onda dodju drugi pa kukaju na prve i tako u krug. Nema vise tu nista od starog Rtnja i one atmosfere. Na veliku zalost svih nas starih ljubitelja Planinskog doma Rtanj.Sto bih te plasio pa vidis da odjednom nema Rtnja na stranicama infokopa a tu su bili koliko se ja secam od samog pocetka.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Evo rade topovi.... 😄
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Pa ne znam kojom logikom mislite da bi bilo ko pomerio otvaranje, i prebacio sve goste koji su sada rezervisali u novi termin u kojem su drugi gosti rezervisali. Otvaranje je uvek bila cista lutrija.Otvaranja ce sigurno biti, pustice KGB na kojem ce biti vise blata nego snega i ispostovace formu...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Eeee..pa extraaaa....sad mi je lakse...jedva sam cekao zimu da se metnem na tjubing...jedina zamerka bi mogla biti sto ne nadenoše ime manifestaciji TJUB OPENING.. :D
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@TarikkJa bih te kaznio i za pravopis.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Zima vise nije kao nekad. Evo pada snijeg a u meni osecaj isto kao da pada u aprilu a ne u decembru. Onaj osecaj ubrzo ce se otopit. :-(
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)PRODUZITE POPUST NA SKI PASS MAKAR JOS OVAJ WEEKEND!!! SKIJASI CE VAM BITI ZAHVALNI I BICE VAM POPUNJENI KAPACITETI!!! Mislim da se i ostali slazu? Puno pozdrava!!!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sto volim ove PESIMISTE,nece biti skijanja pa nece biti skijanja.Eto bice skijanja za vikend ;)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)још да направе гондолу од брзећа до.....кнежевих бара....гвоздца....ајааоо... бела реке да ставе у фукнцију ,/плјунули сте лову за кабине са грејачима , пааа брее откупите тих пар ливада од тих сточара,поштованје одгајивачима крупне и ситне стоке !!!!!! каке 3 долине и остале глупости ...коп ће да буде све то у једном !!!!!!!!! наааш и једиини !!! нааајболјии !!!!! :D
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)@ kopaonikPošto si veliki poznavaoc stanja na Kopaoniku, naše(barem moje) najlepše planine, da li ti znaš čiji je Kopaonik. Da je to jedan čovek kupio, da jedan, taj isti koji je kupio tvoju, moju, našu, šećeranu za jedan dolar. Da li ti nešto znači, već kada pominješ nemaštinu u Srbiji, da moja ćerka nema gde da skija, jer je SkiPass isti kao u Evropskim elitnim skijalištima, a plata i do 20x puta manja u Srbiji, da li ti je poznato da 90% ljudi ne mogu da dođu na našu najlepšu planinu jer je korupcija ogrezla Srpskim društvom i "Kolmar" jakne dolaze tamo. EEEEjjjj bre, ko si ti da pričaš o ljudima koji su iz Raške, a nemaju para da dođu ni na jedan dan skijanja !!!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)UPOZORENJE!Područje Crne Gore, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije, Rumunije i većeg dela ostatka Balkanskog poluostrva u nedelju i u ponedeljak očekuje veoma obilan i jak sneg, a biće praćen jakim vetrovima, pa se očekuju i snežne mećave. Očekuje se da u većini predela padne od 20 do 60 cm, lokalno u planinama i do metar snega. Obilnih grmljavinskih pljuskova biće na Jadranu, a očekuje se i preko 150 mm kiše, dok se pojava snega očekuje i duž same obale. Kiše, pljuskova i grmljavine biće i na jugu Balkanskog poluostrva, uključujući i područje Grčke. U nedelju će u košavskom području Srbije, na planinama i na Jadranu duvati olujni južni i jugoistočni vetar sa udarima i preko 100 km/h, a potom će na severnom Jadranu početi olujna bura, ispod Velebita i sa olujnim udarima preko 160 km/h. Jugositočni vetar biće u postepenom skretanju na severoistočni, severni i severozapadni i u ostalim predelima i u košavskom području i biće jak. Obilne snežne padavine i jaki i olujni vetrovi mogli bi da izazove preobleme u saobraćaju, prekid pojedinih deonica i prekid električne energije. PREUZETO SA FACEBOOK STRANICE WEATHER2UMBRELLACO.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ni meni nije jasno zasto se ne pustaju ili osnezavaju marine vode, k. bare, duboka od pajinog presla sa dubokom 2. Gornji deo je los ali ne vidim da se nesto desava. Trazim opravdanje za SS ali ga sve teze nalazim. Cak ni zica na masincu nije u funkciji za pocetnike.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@sima: A ti si vidim strucan za sve pa i za pravopis :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)LJUDI SNEGA NA KOPU KOLKO HOCETE,PUTEVI UOPSTE NISU CISTI,ZNAČI UŽAS.SPAS SAM NASAO U NEKOM RESTORANU U VILA GORICI,SVIMA GA PREPORUČUJEM POŠTO JE HRANA PREUKUSNA I PREOBILNA.CAMEL ILI CAMELIN NISAM SIGURAN SAMO ZNAM DA JE DESNO OD BAZENA GRANDA TJ U VLA GORICI.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Uplatili ste smenu (oko Nove godine) gde ste unapred znali da nećete skijati sve staze...I sad kukate što sve staze ne rade.Kad je to bilo da krajem decembra i početkom januara da na Kopu rade sve žičare i da su sve staze dobro pripremljene-NIKAD.Možda su pre xy godina puštali u rad žičare čim padne sneg ali staze nisu bile dobro pripremljene.Uplatite opet sledeće godine u isto vreme i opet ćete skijati maksimalno na 6-7 staza...To je isto kad neko uplati letovanje u Grčkoj u maju, pa se žali da mu je more bilo hladno.Kao što se zna koji meseci su top za leto u Grčkoj (jul i avgust) tako se isto zna kad se na Kopu najbolje skija (zadnjih deset dana januara,ceo februar i prva polovina marta)...Naravno moguća su i neka odstupanja ali to je to.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-22)Trenutno je na Kopaoniku prava mećava. Putevi su za sada prohodni ali su u jako lošem stanju. Ne krećite ka Kopaoniku bez lanaca! Obavezno se raspitajte kod AMSS o stanju i prohodnosti puteva. Zatekao sam par zaglavljenih vozila sa zimskim gumama ali bez lanaca!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@dragisa Kopaonik ima ja mislim 8 tabaca, 7 PB 300/600(crveni) i jedan Prinoth(sivi). Ljudi morate da shvatite da sve dok pada sneg staze nece biti idealne, jer je novom snegu potrebno oko 48/72h da se sjedini sa podlogom koja je napravljena.. Sada kada bi pustili sve staze, u roku od 10 dana bi sve bile pune kamenja i nista ne bi valjale. Sto se tice Krcmara i Gvozdca, tu su do pre 15dana isli bageri, pa je potrebno mnogo vise snega nego na idealnim stazama kao sto su KGB, Masinac, Malo jezero koje su uredjene staze i gde nema kamenja(mnogo).. Posto se zalite kako ne vidite tabace, izadjite oko 5-6 ujutru pa cete ih videti ;)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Žičara „Bele reke“ od sutra radi za izvlačenje iz Brzeća do ski centra Kopaonik. Skijaši i borderi koji koriste ovu žičaru da dođu do ski centra mogu da se lako uključe u dalji sistem skijališta.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@stevs Gvozdac i Krcmar? Postoje li te staze? Sta se desava? Hoce li reci neko nesto o tome? Svi junaci a niko nista ne prica! Kruzite kao kisa oko Kragujevca!!!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)E pa ja vise nemam strpljenja!! Umesto na Kop odoh u Bansko! Aj zdravo!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)neko iz dosade lupa minuse ovde. Nemam pojma zbog cega samo sam pitao za lance. kakvih ljudi ima majko mila moja..
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-22)Šta se zezate sa lopatarima...Kad dođeš na Kop plati uređen parking 300 din kod Koleta, uveče kad odu meštani koji rade na Kopu, vikendaši,lopatari i turisti kojima je smena završena lepo preparkiraš na besplatan parking i ne mrdaš do kraja smene.Ovo je recept za sačuvane živce i koliko toliko jeftino parkiranje.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ovim postom zeleo bih da se izvinim svim ljudima koje sam mozda ovim komentarom isprovocirao.Nisam bio u zemlji mesec dana,i nisam mogao da vidim dugorocne prognoze dok sam bio u Svedskoj.Kada sam pogledao prognoze pao mi je mrak na oci jer nisam video sneg u opste u mom gradu a ni na kopaoniku.Moja je greska.Svi ste upravu snega ce biti.Pozdrav iz kisovitog Sapca!!!!!!!!!!!!!!8)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@ns ne radi se o tome da ja treba nekoga da prevarim i da se krijem ( mozda maskiram u svoju zenu, tastu, ...), nego, po mom skromnom misljenju, to nije nikako u redu. Zasto bi morali da placamo dupli ski pass? Ako imamo dete, skijanje treba da nas kosta duplo? Po cijoj to logici?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Brate cicane njihov eta2 model kaže da će biti snega uostalom kao što iradar pokazuje ali je vrlo nezahvalno sa sigurnošću predvideti sve kad imamo pojačan jugoistočni vetar koji kao da topi oblačnost koja pristiže.Javlja se sve više ćelija iz pravca albanije koje daju padavine a u isto vreme i u južnim i jugozapadnim delovima Srbije i to daje sve više sigurnosti da će biti snega na Kopu vrlo skoro.Svako dobro...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Padavine koje se citav dan nabijaju na Dinaride napokon uspevaju da ih preskoce,pa je snegic krenuo.I radar je se lepsi,sneg bi konstantno trebalo da pojacava,te da izmedju 19:45 i 22h usledi vrhunac padavina,kada bi one mogle biti jakog intenziteta.Nadamo se da ce biti makar 15-ak cm novog do jutra :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@biker (mobile)Ne samo na Pančiću, puno duvamo gde stignemo!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ko pita za realnu situaciju na terenu i uslove na stazi minus komentari. Ko pise o zenskama i picencu odmah plus. Soraja Srbija krenula da ide na kop... Prazne price se vode. Kontam da vam je dosadno ali neke ljude interesuju da cuju bitne informacije...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Ljudi bre, pa timovi F1 ne znaju uvek da li ce da padne kisa u narednih 20 minuta, a ne da vam neko tacno kaze kakvo ce vreme da bude par dana ili jos gore celu nedelju unapred. Gledajte vise prognoza i verujte u onu koja vam najvise odgovara, pa sta bude 🎿😁 Mnogo ste razmazeni!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Auuuu vlajzicicu,sada tek vidim sta si se izlupetao,pa Kimi je ovde legenda,decko pise vec dugo ovde i svi odlicno znamo kako se zove,mogu ti reci da sam sada kada sam sve komentare procitao i shvatio da je marko u pravu kada je napisao da te Kimi izgleda negde zulja,hahahah,pa ti mrsko da mu spomenes ime.Kimi legendo,molim te ne napustaj nas,mnogi od nas planiraju dolazak na Kop bas po tvojim prognozama,a porucujem ti da ako negde vlajzicica zuljas da nastavis i dalje jer za bolje i nije,hahahaha.Podrska za brata Kimija!!!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)LEO brate, samo je reč o tome da ja ovih dana možda imam samo više slobodnog vremena pa se češće javljam.Inače Kimi je legenda ovde i ja mu nisam nikakva konkurencija, ni njemu niti bilo kome daleko od toga.Ja sam ovde nov na ovom forumu, pa želim da se upoznam sa vama pa je i to razlog što sam češće na forumu.Prognoze su relativna stvar, i bolje je možda da nas ima više pa da pokrijemo više vremena i da onome ko ih traži budemo dostupniji.Pozdrav i svako dobro:):):)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)SANJA I BRANIMIR-Prema predhodnim podacima bilo je 64cm. sada je 75 što znači da je prema zvaničnim podatcima palo 11cm.Verovatno je se sneg slegao malo između dva merenja a i obavezno je da novi sneg kad pada na stari rastresiti on ga priteže i sleže pa nemamo isti porast kao kad padne pored na neku tvrdu podlogu i onda prema njoj imamo disbalans u visini snega.Možda malo komplikovano ali drugačije se ne može objasniti.Isto neke ljude buni kada danima imamo temperaturu ispod nule bez padavina a sneg sve manji,nije naravno u pitanju topljenje već sleganje rastresitog snega.Još da dodanm da će do kraja sedmice biti blizu metar snega po mojoj proceni i prognozi od pre dva tri dana,sigurno ovoliki sneg u ovo doba godine je odlična podloga za dugotrajno zadržavnje snega u oproleće možda i do prvog maja ako bude malo sreće.Bio sam opširan ali nadam se da nisam razočarao sa odgovorom.SVAKO DOBRO!:):):)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Za Dr. House: Zaboravio si u priči o sređivanju staza nekada davno i sada da sagledaš bitnu stvar - broj skijaša. Koliko je skijaša moglo da prođe za jedan dan Krčmarom pre 20 godina? Pa max toliko skijaša koliko žičara preveze za dan, tadašnji dvosed koji je išao 25 minuta. Sada Krčmarom za dan može da prođe max toliko skijaša koliko preveze šestosed koji ide 10 minuta. Stazu kvari broj prolazaka njom, a da ne pričamo o nivou skijaškog znanja skijaša koji su nekada skijali Krčmar i pojedinih koje sada možeš sresti na Krčmaru??? Pozdrav i svako dobro!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sramota sto brisete iz komentara one koji kritikuju Kimija. Ua Kimi, Ua cenzori. Brisite koliko hocete mi cemo pisati i dalje sta mislimo.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-22)Nakon kratkotrajnog otopljenja, novo intenzivno zahlađenje sa severa Evrope stiže u naše krajeve u nedelju. Toplija vazdušna masa sa zapada Evrope je u petak podigla temperaturu bliže nuli što je porast od 10 stepeni u odnosu na prethodne dane. Već tokom noći petak na subotu rubno će nas zakačiti brzopotozeni front sa severozapada Evrope. On će doneti pad temperature pred jutro i uslove za nešto malo snega. Prolazno će biti jakog severozapadnog vetra. Već kasnije popodne i uveče vetar će okrenuti smer na jugozapadni kao najava znatno ozbiljnijeg fronta u nedelju koji dolazi sa severa.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Aco,to su srpska posla,sve sto valja nama ne valja,sve tudje nam je dobro.Nastavi samo i ne obaziri se na kojekakve komentare nekih koji mozda i neznaju sta je sneg.Puna podrska za Tebe i Kimija.Vase komentare svi cekamo
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Molim nase prognozere da ostanu pribrani, oni su odradili ogroman posao za InfoKop i za sve nas koji pratimo meteo prilike, jer nemamo vremena da ga trosimo na situacije kad nema skijanja jer nema snega ili ce biti MECAVA pa opet nema skijanja.Ovih par zluradih komentara izignorisite, necete valjda dozvoliti da par negativaca upravlja vasim emocijama i da zbog njih ne radite ono sto volite.Da dajete tacne prognoze!! Pa nece valjda tako lako pobeditiRAZMISLITE
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Monax bitno da si ti na kopu i da "redovno izvestavas" kakvo je stanje na stazama i slicno. Ne vidim sta je tu lose sto se pisu redovno prognoze, zasto i vi koji ste tu ne pisete kakvo je stanje na kopu? Retko ko se javi i napise kakvo je stanje sa stazama i sl, a i sad si mogao napisati kakvo je stanje, ali ne bitno je da si ti na kopu.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ooooo..... neka nam je sa srecom ovih 105 cm. Eee sad moze da krene sunce, da bude kompletna uzivancija.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Aco, gde si majstore?105 i opet..:);)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Aco Čačak i KimiVB - junačine!!!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Vi stručnjaci koji na Kopaonik dođete jednom godisnje i sto se pravite pametni , a u stvari nemate blage veze sa situacijom u Raski vezanu za Kopaonik ,skijate bre na Avali ! Dodjite malo zivite u Raski pa onda pričajte nesto. Vi iz beograda mislite da pišate kolonjsku vodu jel? Pa ne treba samo vi da živite, i drugi delovi srbije treba da zive! Najbolje bi bilo kada bi sve sto valja u srbiji pripalo Beogradu da samo vi imate pare a mi iz ostatka srbije...ma mi nismo bitni bre sto bi mi uopste ziveli. E moji be beogradjani, niste svesni vi nicega u srbiji, beograd je drzava u drzavi...na žalost.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)