MM-Ne verujem da bi izdržalo ni do kraja sledeće sedmice.Tlo je relativno toplo još uvek, tako da bi kombinacija plusa, vetra i nedovoljno rashladjenog tla bila jako loša za podlogu.Veliki pozdrav!🙋♂️
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Evo ga, opet pada kao lud, pa ce opet da se otopi. Istrosice se i nece ga biti tokom zime.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)@Бошко Da budem iskren, malo mi je neprijatno da se dopisujem sa odgovorima koje kopiraš iz ChatGPT-a, iako nemam ništa protiv što ga koristiš. Živ bio!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Nadajmo se ovim sneznim periodima do nedelje. Evo upravo prolazim preko kopaonika, sneg po inje da pada jeste da je jugov ali daj sta das.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Ski Da, ali je te 2023. godine do 30. novembra konstantno padao sneg i palo je skoro pola metra, uz dodatno osnežavanje. Onda je od 1. decembra krenula jugovina i snegožder, ali su staze već bile utabane i spremne, pa se i ski opening nije dovodio u pitanje, iako su uslovi za skijanje tih dana bili očajni.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)21cm sledece merenje vrv 25cm ;) izgleda da ce Kimi da pogodi u santimetar sneg
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jel se zna kada će biti puštena staza Bela Reka 3?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-23)Ovako smešan ski opening nisam video ni u filmovima
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ako lepo gledam prog. za vlazni termometar vestak ce praviti od petka do srede?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Zašto je pobogu u BG 3 stepena, a na Kopu 9 :o :''(
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Po prognozo od večeras gruvaju topovi, pa se nadamo najboljem :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sta da pisu nista novo anticiklon monotonija. Narednih 10 dana nema ni S od snega. Kimi je to isto napisao pre par dana I sve prognoze se preklapaju. Veci problem je vestak. Moze da radi jos sutra ili prekosura i posle toga kraj. Da ima uslova za topove 7-8 dana prirodni sneg ne bi ni bio neophodan. Anticiklon se zacementirao ne mrda. Ostaje da cekamo da sklni da dobijemo neki ozbiljniji prodor hladnog vazduha. Do tada....
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Koja bez veze pitanja, majko moja... pa nema snega kad temperature su iznad NULE !!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@marko Od sutra rade Panćić 4b i Mali Karaman 8
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Svaki pogled na vremensku prognozu ovde pokaze sneg za 5-6 dana, kao juce npr. Danas vec nista od tog snega. Spektakl:)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Potvrdjujem, ja sam danas skijao.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@ВолођаBolje rešenje koje se praktikuje u Austriji je da umesto reda za ski škole, taj red bude namenjen za one koji se na žičari voze sami(single line) i taj ko tu uđe popunjava nepopunjene korpe. Tako se popunjenost korpi popunjava na maksimum a ne da u proseku 4 od 6 mesta bude popunjeno na najvećoj gužvi. To da žičničar tera ljude da se razdvajaju je sizifov posao koji u praksi nije moguće isforsirati i zato je trenutno ovakva situacija i to bi se rešilo uvođenjem single line reda.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Pa ima svega. Zaista je Kopaonik poslednjih godina po stepenu uredjenoati staza blizu Alpskih destinacija. Odlican posao rade. Alpi kubure sa snegom poslednjih godina. A Bad Klainkircheim nije bas merilo Austrijskih skijališta. Blizu je, ali je relativno skromno i pre svega nisko skijaliste. A Jahorina me nykon prosle zime nece skoro videti. Kopaonik je 5 kategorija ispred. Tamo je bas napeto sa snegom i jugom koji ga otopi za cas
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Danas je bilo lepo skijanje,sunčano sa velikim minusom.Sve staze koje rade imaju sasvim dovoljno snega.Na stazama je i dosta Rumuna,verovatno tamo kubure sa snegom.@NikBrzeće je možda povoljnije ali je daleko od najpodesnijeg.Na gondolu se ne možeš osloniti uvek,malo jači vetar i ona više nije u funkciji.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Dragi Infokop, zašto ne napišete zašto ne radi Gondola, kao i na koji način SS planiraju da nadoknade ovo skijašima? Hvala unapred i pozdrav, Igor
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Nažalost takva je raspodela hladnih i toplih vazdušnih masa trenutno,na Goču koji pripada severnokopaoničkim planinama od jutros na 900-1000 mnv pada jak sneg i već ga ima više od 10 cm trenutno,a i u Kraljevu se dobro zabelelo,a sve to na nekih 50 km udaljenosti vazdušnom linijom severnije od Kopaonika na kome lije kiša!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@FilozofKOP Palo je 60 cm snega zasad na Bjelašnici
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Prebacite otvaranje sezone za zadnju sedmicu decembra i sve pomerite za tri sedmice unapred.LP iz Davosa
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Temperatura vlažnog termometra -5C, kraj agonije, topovi rade :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Da li planiraju da otvaraju još neke staze? Šta je sa Jarmom 11 i sa Gobeljom?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@BrzecemanKakav si ti Brzeceman, kada nisi pogledao Infokop kameru gondole, i nisi informisan da je gondola izuzetno osetljiva na vetar:DAko zelis pouzdanosti i stabilnost prevoza do vrha,bez gledanja u kristalnu meteo kuglu, Brzece svakako nije dobra opcija, jer SS nema rezervnu opciju kada je gondola van funkcije.Kod planiranja gondole, bilo je vise opcija trase, bas zbog vetra, odabrana je vidis i sam kakva trasa.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Lo Nema fensi lokale, to je bar jasno. Sledece pitanje...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Danas savršen dan za skijanje i uživanje! Popodne se,naravno, zbog velikog broja skijaša, mestimično pojavio led ali, sve u svemu, izuzetan dan!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Pozdrav, da li je istinit video koji se pojavio, kako se izlila kanalizacija iz Grey hotela?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Đeram-Jelly-Još sutra solidni uslovi za skijanje.Subota pojačan vetar južnih pravaca, temperatura oko 1⁰ maximalna. Problem će biti navlačenje magle, samim tim i velike vlažnosti vazduha što će uz pojačan vetar južnih pravaca biti loša kombinacija.Nedelja nešto toplije uz jačanje vetra, tako da bi pri vrhovima moglo biti olujnih udara.Tokom dana moguće povremeno mešovitie padavine.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Поздрав људи, може ли молим вас неки извештај са стазе данас (23.01.)? Требало би да дођемо за викенд, али с обзиром да смо један викенд (између Нове године и Божића) већ дошли узалуд и одмах се вратили, не бих да се понови. Вреди ли то ишта, или да чекамо другу прилику?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Skijanje danas bilo odlično, u jednom momentu se spustila magla, ali nije dugo trajala. Staze fenomenalne, ceo dan drže, sve pohvale za skijališta.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)RossignolHero-Kako stvari sada stoje, do polovine meseca promenljivo, ali ne bi se reklo da će biti nekih ekstrema.Vrlo je nezahvalno davati procene vremena za duze periode, ja sam ovde izneo svoje vidjenje na osnovu nekih trendova.Veliki pozdrav!🙋♂️
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ne vredi, ova gužva izgleda jezivo. Dobro pa ne dođosmo...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Od ponedeljka proleće u nedogled.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Nesto mi pada na pamet da bi se protok na zicarama drasticno ubrzao kad bi se vratile one starinske dvosed korpe. Ovako se svi cekaju da budu zajedno na 4 i 6 korpama, pogotovo pred otvaranje kapije pa zice rade sa mozda 50% plus se stvara dodatna guzva u redu jer je nemoguce sa skijama na nogama zaobici čekače. Kad su dvosedi u pitanju stvar je jasna, vece grupe se cekaju na izlasku, parovi mogu da se uklope na polasku, niko nikog ne ceka jer se svakako nece voziti zajedno (pogotovo tinejdzeri koji najvecu guzvu prave).
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)Питање мало другачије природе: где се може купити добар природан мед на Копаонику?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Danas je skijanje mnogo bolje nego juče. Bilo je nekih oblaka pa sunce nije toliko przilo.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Danas do 11 bilo odlično za skijanje, onda su staze koje su na suncu (Knezevske bare, put od njih 6a, delovi Dubokih…) popustile i bile teške i opasne za skijanje. Ali veći deo. Staza je do kraja dana bio dobar, Karamani, Pančići, Krst, 2/3 Krčmara… Sve u svemu super dan na Kopaoniku. Sutra će po prognozi biti viša temperatura, plus veća gužva…
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Danas fantasticno skijanje na svim stazama, a Ledenice i Gvozdac su prava poslastica !!!Zice i gondola jutros otvorene od 08.30h tako da je skijanje savrseno do 12h.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)U nedelju posle 12 i u ponedeljak je bilo prazno. Nigde nikog. I žice iz centra su bile bez čekanja.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Dobro vece. Da li neke ima informaciju, kad se ocekuje kraj sezone na Kopaoniku? Planiramo dolazak 2.4 do 5.4, pa bi nam znacila informacija da ce staze raditi u tom periodu, tj. da nece sezonu zatvoriti 31.03. Hvala unapred
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Где су сад стручњаци који су почетком марта на прогнозираних +5 говорили: "То је то за ову сезону"!? Скијао сам од 13. до 15. марта и било је сјајно време. Довезао се по чистом и сувом коловозу и исто тако вратио. Скијао од прве до последње жице и уживао за све паре на полупразним стазама. Најдуже сам чекао на жицу око 10 минута кад се нека гомила људи сјатила на тањир на Караману. Обишао сам скоро све плаве и црвене стазе од Сунчане долине до Гобеље. Прескочио сам само Дубоке, Кнежевске баре и Гвоздац. Гобеља је била најгора и њу су прву затворили. И наравно, доњи део Дубоке и Крчмара је био стандардно у хупсерима. Али Крчмар, Панчић и Караман (10) су се најбоље држали до самог краја дана. Снег ни сувише стегнут ни сувише отопљен. Скијаша је било приметно мање него иначе за овај период. Често сам био буквално сам на стазама. А и добро знам шта је просек јер већ пет година скијам само у првој или другој седмици марта. Радник из скијашнице објашњава тиме што је главни део сезоне био добар и да су људи тада искористили време/новац. Да је мање људи видело се и у хотелу где сам био (паркинг, ресторан, скијашница, бус). Моја прогноза је да ће се сезона завршити пре због слабе посећености него због недостатка снега.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Realnost je da je ''neko'' skijanje krenulo od Bozica i kako stvari stoje trajati do Uskrsa.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@skijasSkijao sam danas Krcmar, Gvozdac i Gobelju. Na Malom Karamanu je red bio 15 minuta. Na Gobelji 3 minuta, a na Krčmaru je već u 9:15 bilo više od 50 ljudi u redu. Dakle bila je gužva.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Gaga (Android)Dobar deo skijaša je fizicki nepripremljena za odlazak u Maxi, a kamoli za ekstremni sport. Pojedini skijasi zauzmu celu stazu plugu dok mlataraju stapovima koji nicemu ne sluze osim da nekog povrede.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)9:45 - Kamera koja gleda Karaman greben - 5 skijaša ukupno u Dolini.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Bilo bi epohalno da stazi 6a dodaju reflektore za noćno skijanje i onda da istovremeno upale sve noćne staze vikendom. Koji bi to bio šou.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Uplatili smo da dođemo sledeće sedmice, međutim dočekala nas je danas odluka skijališta da na skoro metar snega koliko će pasti narednih dana drže jednu stazu otvorenu, kastastrofa!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Realno je da od 1 Aprila radi bar jos pancic krst i duboka. Samo KGB je zaista užas. Predgodnih godina od 1 Aprila je radio centar pancic kgb krst i M jezero cak i na menje prirodnog snega. Zasto ove samo Karaman greben to se ne zna. Ali nije realno.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)