Iako vremenski uslovi nisu idealni i buduci da smo pri samom kraju sezone ne mogu a da se ne osvrnem na neka bas negativna iskustva od danas.1.Pojedine staze kao da nisu uopste peglane. Na spoju crvene i crne duboke u 10h su bili toliki hupseri da je to bilo za rubriku verovali ili ne. Iako nisam pocetnik i volim tu stazu bilo mi je bitno samo da izvucem zivu glavu. Znam da je taj deo jedan od najfrekventnijih na Kopu i da je suludo ocekivati pistu ali mogu da zamislim kakav je tek pakao tek bio posle,recimo, 13h. Nijedna osoba koja je bila u nekoliko korpi ispred mene se nije ponovo spustila Pajinim preslom sto znaci da nisam jedini bio odusevljen stanjem staze.2.Mali karaman je vec u 10h takodje bio u katastrofalnom stanju. 80% staze je bila jedna velika ledena ploca, a tanjir 8a koji vec danima ne radi da bi se ustedela struja bi rasteretio guzvu na zici koja je bila jeziva. Da ne kazem da je cetvorosed konstantno zastajkivao sto je dodatno pojacavalo frustraciju kod svih.3.Iako su po meni jedna od lepsih plavih staza(idealne za vezbu) koja se uvek iznenadjujuce dobro drze, Marine vode ljudi zaobilaze u sirokom luku zbog one turske instalacije. Hvatam sidro, postavljam ga pravilno, i posle par sekundi sidro bukvalno otpada sa konstrukcije i ostaje u mojoj ruci na zaprepascenje svih! Eto i to moze da vam se desi na ovoj cirkus instalaciji.Naravno da nije sve tako crno, bilo je super dana pocetkom nedelje, ali ono sto mi je najjaci utisak je da sam prvi put od kad skijam na Kopu docekao da mi bukvalno svih 7 dana bude suncano. Pozdrav svim pravim ljubiteljima srebrne planine:)
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)LUIS NAZARIO- Realno je da će ova sezona biti upamćena po velikom snežnom pokrivaču, gužvama i ranom otvaranju većine staza. Ove sezone nije bilo problema sa snežnim pokrivačem, imalo ga je na pretek... Mart je bio dosta hladan što će se najverovatnije odraziti na topliji April od višegodišnjeg proseka... Kratkotrajno zahladjenje sa snežnim padavinama treba očekivati od subote popodne do utorka... Veliki pozdrav!🙋♂️
(+32) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Hoce li biti snega u subotu na nedelju... , dolazim 10.4 da skijam i suncam se😁
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)U nedelju 10 Aprila poslednjeg dana ove lepe ski sezone, očekuje se pravi zimski ambijent sa snegom i temperaturom ispod nule.🤗 Veliki pozdrav.🙋♂️
(+32) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)prosle godine sam uplatio od 9.4 do 12.4 i bilo top skijanje radio i Krcmar.. isto iplatio i ove godine .. i onda cujem zatvaraju skijaliste 10.4 . PA dobro zaradili, bilo guzve . . tj da li je ovo politika skijalista neznamo jer treba jos neko da uziva ili kod nas 31.3 svi kuci pa se vidimo ..? Koji luzeri.. svaka cast hotelima Gorski , , Grand ,Putnik i Viceroy jer jedini nude smestaj i opcije za 4 mesec .. Ostali neka misle malo .. strasno kako su bahati i jos zadnja dva dana 20% 😂
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Јучерашње скијање (петак) непроцењиво. Уколико вас интересује скијање по влажном снегу без камења и пропадања. Са појачаном концентрацијом и већим утрошком снаге. Није као на -10. Позитивне стране - одсуство самоуких камиказа - адреналинаца - неостварених учесника каравана светског купа ("скијаши до јај.."). Нисам уочио да се неко повредио (да су неког повредили). Целодневно уживање. Ако преживите ђубре уз пут до стазе, упорну електронску музику уз мјаукање, стењање са разгласа, поломљене степенице, блато - чека вас скијашки рај на стазама. Вреди, моје препоруке, Уживао сам.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Od 17.4 stize zahladjenje i jos novih 20cm snega i bilo bi normalno da otvore vikendom makar od petka do nedelje 22.4 -24 i od 29.4 do 2.5 barem Pancic i Karaman .. jer se stvaraju uslovi za odlicno skijanje . Uz napomenu da daju 40% na ski pas . Cekamo odgovor skijalista ..?
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kimi je zaista u pravu, ovaj sneg će se držati još sutra kako tako pa mozda čak uvece na petak padne malo novog, ali čim ogreje od subote to će biti rolerkoster... Velika količina novog snega bez hladnoće bar one noćne u minusu je problem čak i za onaj sneg stari ispod... Odavno polovinom Aprila nije bio manji sneg, 21cm je totalno bedno... Svi previdjaju kad se goviri o skijanju u Aprilu da je to moguće svake godine, ali uglavnom pod jednim uslovom, a to je da se staze intenzivnije osnežavaju kad god je to prilika a ne samo u decembru ili uz početak ski sezone. Na taj način bi gotovo bez problema imalo snega na stazama do prvih dana maja. Da napomenem još da su u narednom periodu mogući i dnevni razvoji oblačnosti koji će donositi pljuskove ili čak sugradicu ili krupu... Uglavnom zaključak je da će na planinu doći oni koji uživaju u skijanju u svim uslovima a koji će biti od prilike kao skijanje na glečerima u julu... Veliki pozdrav za sve zaljubljenike u ovu magiju zvanu sneg...🙋♂️🤩
(+32) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Realan da li ti stvarno mislis da je ski pas ovde kljucna stavka za ne dolazak... nemoj da si smesan... 1700 dinara za dan NIJE prepreka da se skija... dzabe da daju isto bi bilo skijasa...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Malo je glupo to danas za sutra ima nas koji smo planirali vikend, ali ajde kako je tako je.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Evo zavrsi se sezona, Grand odmah krece da radi, menjaju se plocice, sredjuje se bazen itd.Skijalista spavaju, obecavaju nove zice i smanjenje guzve samo kada ljudi hoce da ih skalpiraju jer ne radi Pancic... Treba privatizovati Ski Centar Kopaonik ako SS nisu u stanju da ga vode na najbolji moguci nacin i na dobrobit skijasa. Tolike cene ski pasa, toliko ljudi, a oni godinama ne rade nista da se rastereti centar, ali i drugi delovi skijalista. Stare, spore zice, guzve svuda... Na primer, samo je jedan cetvorosed na gobelji, a sa milion staza, hocu reci daleko veci kapacitet staza u odnosu na zice... usko grlo Jaram... Bele reke ne mogu da osneze decenijama... takodje veliki kapacitet staza, i gondola koja se vrti prazna ceo dan... da ne pricam o guzvama u centru, to je vec svima poznato.Mnogo prostora za poboljsanja bez krcenja suma, a SS ni to ne rade...Kako izvrsiti pritisak i "primorati" ih da se trgnu i krenu sa investicijama i prekopotrebnu modernizaciju?
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)>:(>:(>:( Sto ne napravite jos letnjih staza
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li neko zna sta je s kamerama iz Vikend naselja?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ne prodaje se struja na pijaci pa da se cena odredjuje na oko ;) Postoje kategorije potrošača (samo nekoliko) i cene u skladu sa njom, ne sedi baba u EPSu i odredjuje svakome drugom cenu - nego postoji jasan cenovnik. Skijališta Srbije će imati ograničenje i/ili restrikciju samo u slučaju da struje _nema_ tj. sistem prenosa EPSa ne može da je isporuči. A namerno ograničavanje bi samo uništilo posovanje SS i svih turističkih objekata i ostalih zavisnih grana turizma.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Marko 96Od Krcmara je nemoguce da se sidje direktno u Brzece jer se ulazi u potok Crne Duboke.Potokom moze od polazne stanice Krcmar jer ima put kojim leti idu pesacke ture i kvadovi,a zimi je trasa za motorne sanke do Mramora, na 2km,iznad hotela Junior.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Evo novog snega, trenutno 0,4⁰c na 1713m. Kod Skituljka je vrlo blag minus dok je na Pančiću -1,5. Sta reći za ovo zimsko vreme u Septembru.🤩 Veliki pozdrav!🙋♂️
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Micika Nema klizaliste na koje ti mislis,ali svuda bude klizavo jer se ne cisti 🙂
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sada sam se cuo sa covekom od koga sam ranijih godina iznamljivao apartman. Kaze,da Konaci definitivno nece raditi ove godine,zbog nekih igara Mk grupe( Kole sto takne tu trava vise ne raste). I da ce cele zimske sezone vlasnici blokirati Grand .. Znaci,vikend naselje...j..a
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ja licno skoro 30 godina zimujem u Konacima. Neki se tada jos nisu ni rodili.Zao mi je kada vidim da nesto jos jedino lepo i autenticno sto je ostalo u centru preti da propadne. A,zbog cega? Prevare i obesti pojedinaca i interesa krupnog kapitala. Necu(a i ne mogu) da zimujem u Grandu i onim drugim skalamerijama. Da smo svi pravi ljubitelji Kopa,trebali bi svi da im pomognemo i da sacuvamo planinu od toga. Inace Zlatibor u najavi! Podrzavam borbu Konaka i evo me sa porodicom na blokadama samo kazite kada.
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@MamaDina Nemojte previse licno da shvatete neke komentare,ja nemam nista protiv vaseg apartmana i izdavanja i zelim vam da resite to,ali mi nije logicno blokiranje bilo cega.Tako je u proslosti moglo Brzece,a sada Vikend naselje da blokira puteve dok nisu/ne dobiju gondolu,jer moraju da budu mnogo jeftiniji apartmani da bih gosti dosli kod njih,ja licno nisam kriv ni vama,ni npr.njima sto vi imate probleme sa MK ili sa kim vec.Ja tamo gde idem u smestaj posteno platim,platim skipas SS ,platim ulaz u naciinalni park...zasto vi mene da pravite blokadu? Mozda ja idem sa malom decom gore i vi mi pravite problem,nedozvoljavate mi da prodjem do svog smestaja,da iskoristim skipas itd itd.? Ne ulazim u niciji novcanik,ali ja imam dobar posao,roditelji privatnu firmu,rade vec dugo,pristojno...imam uslove da odem na skijanje i 20 dana u sezoni,ali i dalje nemam uslove i mogucnosti da bas kupim apartman u centru,pogotovo sada.Zato mislim da nema bas razloga da toliko kukate za egzistenciju.Izvinite ako gresim.
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da jesam, problem je veliki, pokušavamo to da rešimo, sve se zatrpava i gura u fioke ove bespravne države. MK je prodala održavanje firmi koja se nije bavila održavanjem već dzeparenjem, uknjižila na sebe hodnike I liftove, parcelu, što je protivzakonito…preprodaju nam struju, vodu I slično Pa sad , ako je Vama to ok, na to imate pravo, ali nas ne osudjujte što pokušavamo da se izborimo jedinim putem koji nam je preostao Verujte, moji gosti će stati uz mene
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)A zasto ne radi ni jedna kamera u vikend naselju??
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Do centra ce i da dodju, samo ce malo teze nazad:)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bilo bi lepo da stge stave nove kamere,kako bi bile jasnije,da se bolji predeli vide,,Bitnije pozocije,jasnije i da nezakucavaju sliku,da budu brze i jasnije,,,
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Budite oprezni sa pompeznim najavama ski openinga, vreme u narednom periodu ne ide na ruku sistemima za osnežavanje, a ne želim nikome da se ispali kao mi danas na Jahorini! Uzeli odmor, platili smeštaj, prešli 400km u jednom smeru, da bi nam na dan otvaranja rekli da od skijanja nema ništa, jer nisu uspeli da spreme staze. Pritom se hvale mesecima nekakvim vrhunskim sistemom za osnežavanje koji kao radi i na + temperaturi.
(+57) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)MARE NS- Pitanje je samo koliko su uspeli da proizvedu veštačkog snega, inače temperature one maksimalne će se kretati uglavnom u intervalu od 2-4⁰c na većem delu skijališta uz pretežno nisku vlagu... Veliki pozdrav!🙋♂️
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi oce li sta raditi od staza za ski opening?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Klima se promenila i vremenske prilike takogje. Pre 30 40 godina snega je bilo i u nizini za tadasnji dan republike 29 novembar a u poslednje vreme snega nema ni na najvećoj planini ni povratkom decembra. Tradicionalna manifestacija SKI OPRNING start nove ski sezone je pod znakom pitanja zbog edostazka snega.Cudno je da niko od vodećih ljudi ski centra ili iz SS ne donese opravdanu odluku da se prvi dan opvaranja i manifestacija odloze za 7 dana kad se steknu bolji uslovi.Ispada je ski opening kao crkveni praznik pa ne moze da se pomeri. Pa i Vaskrs se pomera pa nikom ne smeta .Isto bi moglo i ski opening pm samo kad bi pomenuti iz SS hteli. Nedelje pre ili posle nije bitna skijašima. Kako moze na Staroj Planini i na Zlatiboru kasnije. Predprosle godine samo je Karaman Greben bio osnezen a okolo trava. Dobronamerno vam dajem predlog i ideju.
(+35) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Večeras i noćas će se sređivati staze za sutra. Najverovatnije Karaman greben i Malo jezero. Danas je bilo i kiše tako da je stanje sa snegom relativno loše. Najavljeno je i nešto padavina noćas u vidu mokrog snega. U prevodu od noći zavisi šta će (i da li će) raditi nešto ujutru. U svakom slučaju ne očekujete ništa spektakularno o skijanja. Sve je na samoj ivici za bezbedno otvaranje staza. Ako bude bezbedno i minimum uslova za normlano skijanje skijalište će raditi. Pratite rad tabača noćas na kamerama :)
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Lion Zvezdara To verovatno samo tvoja prognoza tako kaže, od četvrtka petka je bas otopljenje kao i ovog vikenda i nastavlja se na sledeću nedelju tako da si ti očigledno promašio mesec, haha.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zna li neko kakva je situacija danas? Vidim.na kamerama.da i nema baš nešto snijega...imam rezervacije za 15.12....da li će biti dovoljno padavina do tada...najavili su dosta padavina ovih dana, ali koliko vidim nema ih :( Ima li šanse da otvore još koju stazu sem Pančićevog vrha do vikenda?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Skifan Pancicev nije ni bio pusten. Skijaliste je zatvoreno do daljnjeg, tj.staze. Temperatura ce ici do +8, tako da realnog skijanja nema ni ovog vikenda predstojeceg. Izgleda da cemo tek u 2023.godini imati normalnog skijanja. Nadamo se..
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kako je lepo sad, dusa me boli sto ce da ode smeg za vikend :(
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Može li se fino sankati sa decom na Kopaoniku? Postoje li uređeni delovi i za sankanje? Idemo prvi put, mogao bi da padne i predlog smeštaja, ko je voljan. :)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pitanje za Stiva Brate nije on Stiv nego Stevs,Stiv je lik koji rentira opremu na stazi KG. Mislim da sve sto sazna Stevs i objavi na forumu. Moje misljenje je da ce raditi te staze od Srede. Ali videcemo. Tezak pocetak sezone ali sve ce to legnuti na svoje. Pozzdrav
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Milan Ne zna.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kako stvari stoje po prognozi, jedina šansa da se koliko-toliko održe i ove "prioritetne" staze je da se sad u subotu na nedelju i ceo dan u nedelju konstantno osnežava, inače nema skijanja do januara.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Praksa je da SS ostave bar jednu stazu da radi,kako ne bi morali da refundiraju ski pasove. Jedino ako je bas drasticno ugrozena bezbednost skijasa...oni zatvore. Tuzno je ali tako je.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Šta je sa kamerama? I njima smeta temperatura u plusu?
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bilo bi stvarno dobro da se neko oglasi da li će skijalište raditi uopšte narednih dana, nema smisla da se ljudi drže u neizvesnosti do poslednjeg momenta. Bar dajte neku okvirnu informaciju!
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Stevs, svaka čast na YT video stream-u.Kop je od svih skijališta u regionu najbolje pokriven informacijama upravo zahvaljujući InfoKop-u.
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Polako ljudi .. ako pricate o zagadjenju pocnite od svoje kuce ..? Koliko vas su vozaci i ima kola u garazi dvoristu , koliko cistite svoje dvoriste i pomazete drugima ..? Nije problem samo Kopaonik .. problem smo mi ! Dolazi hladno vreme malo kasni .. ili ipak kad zvanicno pocinje zima 😀
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jedno je sigurno, svi gore "beru kajmak" za vreme zimskog raspusta i za Sretenje - po najvise. Sada kada ljudi vide da nema snega mnogi ce se preorjentisati na druga skijalista van Srbije, tako bih i ja uradio da nisam uplatio depozit za smestaj koji nije mali, a ne mozes ni termin pomeriti. E, tu je problem, zasto ne moze da se pomeri termin, to mi nije logicno?! Fleksibilnost nula, svi misle da ce im kapaciteti biti popunjeni nakon raspusta, a kako su granice otvorene sada i druga skijalista, ovi nasi ce da izvise za jedno 20-40% profita u odnosu na prethodne 2 godine. Voleo bih neki "hotelijer" ili vlasnik smestaja da nam kaze na kraju sezone kako je "prosao".
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Evo sad možemo da vidimo kako bez problema rade uredjaji za veštačko osnežavanje i na +3⁰ ali kad je mala vlažnost, u ovom slučaju svega 28%.
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Koliko si Slovenaca ukupno video na Kopu?
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Po mojem veoma skromnom iskustvu, nekako će naš Kop uvek da izbalansira stvar. Sada je to bez snega, ali će se sigurno to odraziti na januar i februar... padavine će se nadoknaditi kasnije. Naravno, tužan je decembar bez snega... ali verujem da posle 20.01. ima da bude extra... No, Aco to bolje zna.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Temperatura je tokom celog decembra prelazila u plus. Snega nema ni u najavi prognoze za 10 dana, a raspust već od petka počinje za jedan deo Srbije. Skijaša nikada manje na Kopaoniku, a tek će se videti u narednim danima koji je broj odustajanja.Nadam se da ovo nije uvod u najgoru sezonu za Kopaonik.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jel ima neko od starih forumaša da se seća, da li je ikada bilo zime bez snega na Kopu? Takođe, da li iko zna kad je najkasnije stigao sneg?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Livinjo - ima tu akciju uz 4+ noćenja besplatan ski pass, ALI samo u kratkom periodu početkom decembra i od 15-og aprila. Svakako je pohvalno što i toliko postoji i naši ski centri bi trebalo da imaju više akcija i popusta, posebno za porodice. I do samog Livinja vam treba tih 200€ za vinjete, putarine i gorivo..naravno, treba ići, ali i dalje je Kop jeftiniji u većini segmenata. Možda sa Ski fun ili manijacima može za manje novca ali samostalno je kop jeftiniji od Dolomita, u sličnom rangu usluga. Elem, ko je mlad, bez dece i pomerljivih poslovnih obaveza i treba da kalkuliše i dva dana pre puta menja i skijalište i datume. Nama, sa decom, ostaje da ovaj raspust i sa snegom i bez, iskoristimo najbolje moguće na obe ski staze 🥃
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pa naravno da cu za svoje pare ići gde ja hoću. Zadnji put otišao na kop 7 dana pre više od 10 godina od tada samo vikend kada je vreme perfektno. Nego prijatelju mogao bi ti otići jednom u Alpe na pravo skijanje mozda ti se otvore vidici. Da se razumemo, volim Kop ali to što nudi za pare je tragedija.
(+29) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)