predlozite mi neku stazicu gde bih mogao da ucim skijanju dva decaka a da nije guzva i nije strmo,vec blaga padina. ne mora da bude duza od 100m. neki deo staze koja nije puno posecena. na zicaru nece a dobro dodje fizicki napor kad se budu sami penjali .onde u centru je guzva ,plasim se da neko ne naleti na njih a taman je ona strminica na staroj stazi pancic blizu pocetka zicara. hvala
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sinisa 87- Ostaje sve po staroj najavi, uz par kratkotrajnih toplijih talasa do pred kraj Januara ostaje uglavnom hladno vreme uz povremene snežne padavine. Svako dobro tebi i svim posetiocima Infokopovog portala.🙋♂️
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kakvo je stanje bilo danas, je l bila velika gužva?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Hvala ti Aco što nisi zaboravio na mene... pozdrav!
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco, koliko možemo očekivati visinu novog snega do krja ove nedelje?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Izvinjavam se. Nisam dobro pročitao, mislio sam da čovek pita za desetodnevni. 10 u sezoni uključuje. Uzeo i ja jedan takav ove godine.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Imam informaciju da je na Kopaoniku ovih dana bilo preko 10 hiljada skijasa dnevno. Ako cemo da budemo realni, za Kopaonik je to previse i to je ono sto izaziva dobar deo problema.Kopaonik nema visinu kao Alpi, iz tog razloga su staze puno krace. Ako pogledate bilo koji video o skijanju bilo gde u Evropi ili Americi videcete da na stazama nema guzvi, to nije zbog toga sto ta skijalista nisu posecena, nego jer jednostavno imaju dovoljno visine da mogu da imaju puno duze staze. Tamo nije retkost da skijaliste ima 300km staza, i da neke staze budu cak i do 10km dugacke. Za razliku od toga, broj staza i njihova duzina na Kopaoniku su na zalost ograniceni, prosecna staza je dugacka oko 1km, a broj staza uskoro nece biti moguce dodatno povecati, jer osim Male Gobelje i lokacije oko Bele Reke (sa obe strane), ja ne znam gde bi vise sekli.Tako da je ocigledno sledece, trend povecanja kilometara staza se usporava, dok se trend povecanja broja skijasa i broja hotela povecava. Tako da to sluti na katastrofu, kako za planinu, tako i za kvalitet skijanja.Po meni je resenje, da se "Skijalista Srbije" podsete da im je zapravo ime "Skijalista Srbije", a ne "Skijalista Kopaonik". Jednostavno je, zaustaviti trend povecanja broja skijasa i broja hotela na planini, i taj trend preseliti na drugu planinu. Na taj nacin cemo razvijati i druge delove zemlje, i necemo unistiti Kopaonik. Pogledajte sta sve moze da se uradi na Staroj Planini, ako bi se samo vratili na FIS-ov plan staza (ne na ovaj trenutni gde se prave staze na juznoj starani planine) videli bi da ima puno potencijala za fantasticne staze na lokaciji Golema Reka...Goliju i njene potencijale necu ni da spominjem. Da su u zadnjih 10 godina na svake 2 godine pravili po jednu stazu na ovim planinama, i investitori bi dosli tamo, Kopanik bi sad bio rasterecen, i mi bi mogli da malo promenimo i da skijamo i u drugim delovima nase zemlje.
(+120) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li radi gobelja relej?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Munjo, sve se ovo moze resiti na kraju sezone pocetkom aprila😬
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)"opis vremena: povetarac, brzina vetra 2m/s, udari vetra 3,5m/s" i ne radi cela gobelja danas u 10h. Skijalista Srbije su bankrotirala pa štede struju i gorivo? Da nije pandemije nego da ljudi mogu opušteno da odu gde god hoće, ne bi vam niko ni dolazio. Rusi i Rumuni neće sigurno više.
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)evo predlog za SS ako uopste ovo neko cita od njih...neka ski buss ide od Srebrnca do vikend naselja ali svaki sat vremena tako da ljudi koji hoce da skijaju Gobelju,Jaram ili Marine vode iz vikend naselja mogu da izbegnu i ne prave guzvu u centru a mogu tu liniju da koriste i drugi skijasi
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@hopkop@РеаланBez ljutnje, ako je skupo 35 eur, onda promeniš ili planinu, ili planove sa klincem. Divcibare npr. 15 eur čas. Možda i sam da ga učiš ako si skijaš, ako nisi, na YT imš milion "how to ski" klipova pa se malo priučiš. Dosta nas nije imalo prilike za instruktora, pa skijamo.. i mi i klinci. A što se zaštite konkurencije tiče, to je već smešno (blizu žalosno ako si ozbiljan), pa ulje ti je poskupelo 60% što je osnovna potreba, osnovne namirnice 50%.. i šta sad? Da se organizujemo ispred prodavnica i vičemo lopovi? ili da prijavimo agenciji? Ne angažuješ instruktora! Pomučiš se. Ne kupiš skupo ulje! Mast je jeftinija.
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ima li neko info za žičaru pančić?
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Deka drIzvini, a sta je tacno covek pogresno rekao? Sta je slagao? Ajde prvo to da razjasnimo! Jel pao napon, jel mestimicno nestaje struja u razlicitim delovima Kopa, jel bio problem sa vodom, da li se zicare kvare non stop celu sezonu, neke cak i na 14 dana, tanjr na Gobljei je izgleda otpisan ove godine, ali ajde to i nije tako strasno, tamo je brzia zicara u blizini.Sta ima od toga da kaze da je sve super? Imace da ljudi dodju sad i vide da je tamo haos! SS je propustilo priliku da se spremi za krcatu sezonu, jer je drzava ovde sve dozvolila za razliku od drugih zemalja u sred pandemije. I taj instruktor i mi svi treba da trazimo odgovre sta se to desava sa nasim skijalistem. Bogatstvo je imati skijaliste na koje mozes da odes na zimovanje, ali i da skosknes na dan-dva tokom zime!!! Dozvolicemo da sve propadne izgleda??? Javnost treba da zna sta se desava sa nasim Kopom, Kop nije samo i iskljucivi skijalite, Kop je NACIONALNI PARK!
(+67) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@hopkopIstini za volju, stvari su daleko komplikovanije pa bi Opštinu Raška kao najodgovorniju, bilo zaista nepravedno optužiti iz prostog razloga što je zakon o zaštiti prirodnih dobara pa i Nacionalnih parkova takav da ostavlja prostora za ovakve stvari. Nisu Opštine te koje samostalno mogu da izdaju građevinske dozvole. Po našem Zakonu, možeš da se prezivaš i Rotšild from Raška, ne možeš da zidaš ako ti to ne odobri Upravljač, tj.JP Nacionalni Park Kopaonik. Ovo preduzeće je odgovorno različitim Ministartsvima ali ne i jedinici lok.samouprave, tj opštini Raška. Drugim rečima ima ingerencije da da pozitivno mišljenje ali i da spreči izdavanje građ.dozvole ukoliko proceni da će objekat da ugrozi zaštićeno prirodno dobro. E sad, znajući sve što svi znamo odavno, bzze je i da polemišemo na temu ko je tu sve kriv. A tek SS sa ovim nemaju nikakve veze. Opet moram da se ponavljam, to smo mi na žalost !
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Evo posle 2 nedelje uslisena molba i sad imamo i najbitnije kamere koje gledaju najopterecenije zice!!!! Hvala svima koji su to omogucili!!!!
(+32) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@pedja A druže svi i mi i oni znaju sta bi imalo smisla, cim postavili kamere ljudima malo sad i Jaram i Marine vode…
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Gondola:Ja sam bila sa dvoje male dece u Brzeću kod gonole za vreme raspusta, poslednja nedelja. Bilo je sve super, osim gužvi. Nosila sam na skijanje extra novac za taxi baš za slučaj koji navodite, ako gondola prestane da radi, za povratak. Pre polaska sam potražila info o radu gonole i pročitala negde da gondola prestaje sa radom ukoliko je brzina vetra veća od neke vrednosti, sad se ne sećam tačno koje, npr. možda 15 -20 m/s, potražite info. Poslednja 2 dana raspusta je bila prava mećava i duvao je vetar, ali gondola je uredno radila sve vreme, i mi skijali :)
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aktivirana je još jedna kamera u live stream-u. Kamera gleda sa Restorana Green (Karaman greben) ka Suvom rudištu. Trenutno je aktivno 30 kamera sa Kopaonika.@Brankice: Kamera Srebrnac sve vreme najnormalnije radi. Slika se osvežava na 5 minuta, a video stream radi non stop.
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@mika_vk Mts mobilna mreza Turist sim kartica....900 dinara 5GB interneta , 7 dana
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nedeljnu ulaznicu možete kupiti na ulaznim kapijama, u gotovini (1.800 RSD, odnosno 15.2€). Granica za decu je 5.99 godina. Kupuje se posebna karta (0.01 €) a potreban je dokument kojim se dokazuje starost deteta (lična karta ili pasoš). Za parking prostor proveriti na mestu "Baza".
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Postovani drugari koji ste na Kopu, molim vas da samo kratko informišete, kakve su staze odnosno skijanje i da li ima gužve pri čekanju žičara, izvinite ali to nas stvarno interesuje koji se spremamo da dodjemo uskoro. Hvala. :)
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)DEXTER- Sneg ni u kom slučaju ne odlazi... Narednih dana nove snežne padavine... Projekcije za narednih 10-15 dana su povoljne... Veliki pozdrav za sve pratioce Infokopovog portala.🙋♂️
(+47) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ski bus kontroleri najveca pljacka. Karte u jednom pravcu necete dobiti, sve stavlja u dzep. Redovno nema da vrati kusur i psuje kako putnici ne nose sitne pare i oni su krivi. Pousava da uvali evre koje je prethodno opeljesio strance. Na moje insistiranje da izda kartu za koju sam platio sve nas psuje bahato i samo odlazi.
(+42) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li neko ko se trenutno nalazi na Kopaoniku može da mi kaže zasto su ove strasne guzve na žicama? Šta se dešava, na kamerama se vide dugački redovi. Hvala
(+34) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nenade da vidiš kako je uživo tek, juče je nije bilo gužve ali je zato led na stazama rasterao sve sa skijališta bukvalno.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Molim info da li rade žice za noćno (konkretno žica KG jer nam je to uslov za povratak u smeštaj) ? Da li je skoro bilo obustave rada noćnih bez opravdanog razloga ili obaveštenja?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)imam utisak da ce se guzve nastaviti i martu,da su prosla vremena malih guzvi tokom marta
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Definitivno Kopaonik više nije destinacija za kvalitetno skijanje. Gužve su jezive, što na žicama, što na stazama, čak i noćno skijanje je postalo pretrpano skijašima. Za malo više novca Austrija i Italija su mnogo bolja opcija.
(+47) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Gore je sada nego za praznike, kako je to moguce.. do kada mislite da ce biti ovakve guzve?!
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kada doci u martu na skijanje? Da li su manje guzve?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco, mnogo bi znacila prognoza za drugu nedelju marta. Hvala unapred
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ove godine posle xy godina neću ići na Kopaonik. Krajem januara sam krenuo da tražim smeštaj u centru i nije bilo mesta do 15 marta. Tačno sam znao da će biti ovakav gužvanjac. Za pare koje sam uštedeo ne odlaskom na Kopaonik ove godine, mogu da kupim godišnju propusnicu za bazen i klizanje na Spensu, plus godišnju propusnicu za teretanu , plus da koristim gradski prevoz u Novom Sadu godinu dana i još da mi ostane para. Kopaonik je poslednjih par godina postao preskup i to ne zbog para, nego zbog živaca koje gubiš dok pola sata čekaš u redu na žici da bi se spustio za pet minuta .
(+52) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)MARKO- Još uvek nismo u dometu neke pouzdanije prognoze, ali ono što je indikativno jeste da bi do polovine marta trebalo očekivati uglavnom temperature ispod nule u najvećem broju dana, ali gotovo sve vreme će u sredozemlju manje više obitavati dosta topla vazdušna masa. Iz ovoga sledi da ćemo imati i dosta vetrovitih dana , što je i normalno za ovo doba godine kada se hladnoća pogotovo u planinskim predelima uglavnom održava putem talasanja vazduha ili vetra. Opširnija prognoza za neki dan. Veliki pozdrav za tebe i sve pratioce Infokopovog portala.🙋♂️
(+53) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Moze, ako si dobar skijas. Malo staza, malo kroz sumu. Lepo ti je covek napisao da nije uredjena staza. Znaci gondola na M.Karamanu, krenes ka Brzecu, izadjes na medjustanici i guslaj. Ima stena i jedan levak gde ne bi trebao da ides ako si dzeri.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)I u Whistler-u je tako, ali sta to ima veze sa Kopanokom
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)#Julijski Alpi (iOS) da ne pretvaram ovo u naše prepucavanje bio sam tamo (još pre 35god a u skorije vreme par puta na Krvavecu) i nisam početnik, pa baš zbog toga ne mogu po ceo dan da vrtim dve staze taman da su k''o Sarenne. Treba da poradimo na poboljšanju uslova na Kopu (prvenstvano oni koji za to primaju platu) a ne da pišemo hvalospeve o tuđim skijalištima. Ja bih onda istakao Francusku, tamo nikada nisam video gužvu a obišao sam skoro sve centre .
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Stanje na putu Jošanička banja-Kopaonik. Moraju li lanci. Hvala
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ne potresam se što mi neko gazi po skijama, ali ima bespotrebnog gaženja po skijama i nekulturi. Ima ljudi koji misle ako gaze po skijama da će stići brže. Ja ne sretoh ovako gaženje po skijama čak ni na jahorini.
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bele reke nisu zvanično radile otkad sam stao na dasku.Ne tabaju ih, nije odrađena ni predsezonska priprema staze, koliko znam (ima drveća i kamenja po stazi).Ranijih godina su izgovori bili nedostatak snega i nepostojanje gondole, tj. pokvarene žičare na Beloj reci.Sada je ponestalo izgovora, pa ćemo videti...
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pre dva dana sam izasao na gondolu, dosao oko 11h, prazan parking, seo i odvezao se gore, vozio nekoliko sati i u povratki izašao iz gondole na stanici na vrhu Bele Reke, namestio dasku, prosao pored zabrana, i spustio i dvojku i keca. Ljudi. Posle 10ak godina, toliko je prošlo. Staza je neuslovna naravno ali snega toliko ima da sam sišao bez problema a dole na kecu je već bolja situacija bila. No, poenta je ova: Bele Reke su i predivan teren i pravo blago Kopa jer možete da izvezete 3,5km u komadu, što je već respektabilna stvar. Zato treba "dorađivati" taj kraj jer silazi nisko i daje mogućnost dužih staza.
(+52) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav, kakav je put iz Jošaničke Banje, jel trebaju lanci?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas jako hladno, manje sunca od najavljenog a jači vetar...sneg savršen, škripi, neke staze super ispeglane, Krčmar, recimo, ne... Naravno, malo veća gužva, petak je.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zbog cega niste pozvali policiju istog trenutka ako ste bili svedok fizickog nasilja nad maloletnim licem?
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@TopDruže, ostavite se skija, pređite na bord, i nećete poginete na svežem snegu. ;)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@macka NSSvake godine, radi do kraja marta standardno, pa se posle produžava sezona, u zavisnosti od vremenskih uslova.2021. godine se skijalo i za 1. maj.I ove godine možeš samo tako da računaš - do kraja marta sigurno, a posle kako bude.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)2-3 komentara niže čovek napisao da nema gužvi i ti pitaš jel ima gužvi?Evo i ja ti potvrđujem da gužvi nema, skijanje je odlično...
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav svim ljubiteljima Kopa, bili 7 dana juče se vratili, evo moje impresije sa Kopa. Pohvale za SS staze kao piste skoro čitav dan, vikend gužva bolje preskočiti. Zamerka za SS, da li je teško da se napravi nekoliko toaleta na izlazima većih instalacija, ne Toi-Toi?! Kafići na stazi šišaju i niko ne izdaje fiskalni, tako da tura pića u Gorskom ili Pabu ispade jeftinija nego u šupama na stazi!!! Pitao konobara da nisu Kop uključili na sistem Naše južne pokraine jer tamo nema PDV-a, pa se samo isečci dobijaju umesto fiskala, kaže ima varijanta! Jedan predlog za ss ubaciti gondolu sa kabinom za 20 ljudi bez sedenja skije se unose sa sobom(glečer Kitzsteinhorn) i dva ulaza na karama greben, povećati broj kabina na liftovima za krčmar i gvozdac, a sa karaman grebena prebaciti instalaciju na staru trasu za Pančić.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Od 24.3 počinje priticanje osetno toplije vazdušne mase na nase prostore... To zatopljenje će potrajati bar 6-7 dana da bi tamo početkom Aprila ponovo ušli u nestabilnost i moguće nove snežne padavine... Snežni pokrivač će svakako preživeti junački ovo zatopljenje, što je bitno za sve staze do početka Aprila a onda za preostale koje budu radile do kraja ove zaista lepe sezone... Veliki pozdrav za sve posetioce Infokopa.🙋♂️
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco, kakva je prognoza za sutra temp, vetar?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)