@mita Iskreno tesko, jer su se tek stvorili povoljni uslovi i cuvaju staze za opening
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@mita, nema potrebe da otvaraju za ovaj vikend, samo bi se podloga koja postoji prilično istanjila, a sneg i minus koji su najavljeni u subotu bi trebalo ikoristiti da se napravi kvalitetna podloga.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ne znam zbog cega odmah da se pospe negativnim ocenama lik koji je pitao za ski pas kod gondole,nije mozda upucen i treba ga uputiti, a ne odmah lupiti minus. Loco druze kada je besplatan ski pas onda su rampe na zicarama uvek otvorene tako da ti ski pas i ne treba. Pozdrav za tebe.
(+38) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ja neki dan pitao ime objekta koji se gradi pored Gray-a,dobio 20 minusa,a niko da odgovori.Ne zanimaju me puno +/- ali cemu...
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Izgleda da je tabac dosao i na Marine vode...Mozda bude nekog lepog iznenadjenja od petka :)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li je danasnje skijanje potrebno otici po skipas do nekog od prodajnih mesta ili su rampe na pocetku zicara otvorene? I da li je i nocno besplatno danas? Srecan pocetak skijaske sezone svima koji je slave! Pozz
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Do sled.ponedeljka ce biti jedno 80cm gore. S obzirom da se polemise oko pripremanja staza, ima li izgleda da pred.sled vikend bude otvoreno nesto vise da opravda punu cenu ski pasa? Tri dana sa dvoje dece 6+, ne bismo bas skijali tri staze za 200€.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Indijanac (Android)B R A V O. Ključne stvari si obrazložio. Ako je gondola u sistemu ski pasa koji je plaćen, a ne radi zbog BRIGA ME ČEGA (vetar, kvar, Milisav se zapio pa nije došao da je upali...) onda lepo SS svoj SKI BUS u sistemu i vozi skijaše na staze koje rade. To isto važi za bilo koju stazu u okviru sistema. Jedino što sam jedino u pomenutim Dolomitima morao taj njihov bus da platim, jer su isti mentalitet ko i mi, u ostalim zemljama se podrazumeva da je za dž. A za one koji su juče rođeni, na Kopu je do pre dvadesetak plus godina i bio ski bus za dž...
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@indijanacDruže, iskreno ti rekoh šta mislim. Godinama dolazim ovde. Stalno se priča ta priča. Dakle kritika koja nije konstruktivna (čitaj za ovolike godine nije dovela ni do čega, jer se isto ponavlja svake godine) je kritika zarad kritike same, odnosno samoj je sebi cilj.Kada skijališta budu rekla u uslovima pružanja usluge da svako ko plati ski pas, može na Infokop forumu da poruči koje staze bi on tabao taj dan i da onaj ko poruči najviše, najviše će i dobiti i onda to skijališta ne ispune, ja bih zajedno sa tobom ovde kukao s pravom i govorio sram ih bilo.Ja bih kao i ti voleo da sve odmah proradi. Ali nikada nije. Možda bi i direktor skijališta voleo, šta ti misliš? Možda postoji razlog što se staze postepeno uvode i tabaju? Ja ga ne znam, samo nagađam. Bio sam malo i preko. I tamo ne proradi sve na dan otvaranja, mada rade bolji posao nego naši, bez dileme. Ali ne možeš da meriš državnu i privatnu firmu. Privatnik bi i došao da vidi šta ti ovde kažeš. Ali bi bilo skuplje pa bi opet kukao. Pusti to, pao je sneg, biće sve ok kad dođemo tamo :)
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi pišite kako je gore, ima li gužve na stazama ,traže li kovid propusnice uveče u kaficima....manite se prepucavanja
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ne znam kako je u Madoni, ne mogu da pratim svako brdo, ali Nasffeld je danas počeo sa radom skijališta i više ne radi nego sto radi, 13 od 30, 1 gondola od 3, a snega 110 cm i to ne obaveštavaju kako treba, bilo 100 cm, palo 50 cm, napisali 110 cm. Prošlu zimu celu nisu radili sa 50% kapaciteta. Nema nigde idealnog. Na Kopaoniku ima dosta nedostataka, ali moramo da uzmemo u obzir da je u Srbiji. Ni jednog stranca nisam čuo da se žali, skijaju, piju i jedu i troše minimum 100 e po danu, sto u našem slučaju nije tako, a našem turizmu bas to treba.Tako da malo više opuštenosti i uživanja na snegu ne bi nam skodiloPozdrav svima i vidimo se u januaru, pa u februaru, a možda i u martuRekreativac sa Kopa od 1984 godine
(+61) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zbog svega ovoga što čitam, da bih izbegao frustracije ja na Kop idem isključivo tek u jeku ili pred kraj sezone, kad uglavnom sve funkcioniše.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Na kameri Skituljko se poremetio fokus, slika je blago mutna.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@HopNaKopMoram te malo korigovati, mada se slažem u potpunosti. Postoji još kraća i besmislenija u Austriji u Salbahu, al tamo je sve supersređeno, pa im se može. Ta nema ni 50m visinske razlike, a dužinu, čini mi se ni 300-400m.Ovo kod nas je tek u povojima, al predaleko od logike.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Naravno da ne radi Godola .. cekaju da klinci zavrse skolu pa da dodju raditi za raspust dobro da ikog ima da radi na Kopaoniku do 24.12😂
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nemanja kop (iOS)Imas odlican restoran "Velez" u Josanickoj Banji. Moja preporuka za filete dimljene pastrmke.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Gde kupiti ski pas posle 16:00? Jel radi ista
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li korišćenje gondole od Brzeće do Karamana moze da se koristi sa ski pasom ili se doplaćuje posebno?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@snowboarder123 Aktivira se svaki dan za sebe, kad prodjes ujutru prvu kapiju na zicare ocitao si skipass za ceo dan, nemas opciju pola dana.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Armin Dobo Mislim na stazu bela reka I i II
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Covek sa malim detetom ne može da upali auto juce.. traži kablove....dodje ljubazni gospodin lopatar i prespoji. Super. Onda SOK. Traži 3000 dinara za uslugu. I to kao , samo 3000 jer se nije mnogi namučio MRŠ BRE. Seamoto ljudskog roda
(+29) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Zmaj A ja nikad nisam razumeo tu famu oko potrebe ski snobova da se razmeću poznavanjem nekih evropskih skijališta i nipodaštavanja domaćeg... Ko zna da skija/tera bord, Krčmar je odlična staza. ;)
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Robosrb(Android) Zemljače ja sam ti u prethodnom komentaru dao jasne parametre kao argument mišljenja, dok ti etiketiraš ličnost šta više, i vređaš u obe poruke, čoveka koga ne poznaješ, samo zbog jednog argumentovanog mišljenja... Eto ti ga Krčmar, proradio, pa ga vozi do mile volje. I ja sam ga danas jednom odvozao, da bih se zagrejao malo na žici toj sa kabinom :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Put koji odrzava opstina Raska totalno ne ociscen u centru je bio haos.Apelujem da malo vise povedu racuna.Na Jarmu ista prica.Bez lanaca tesko.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zorzoo Bitno je da si naglasio da spavas u Grand. Bravo za uspeh u zivotu,ali nas ne interesuje gde ti spavas.
(+45) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li se neko spustao ovih dana niz Belu Reku 2 stazom do medjustanice?...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav ljudi, da li neko moze da mi kaze kakav je put od Brzece do centra Kopaonika? Da li su potrebni lanci? Posto bi sutra verovatno trebao da idem u tom pravcu.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@StevsHoce li se produziti radno vreme gondole?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Od danas, u ski centru Kopaonik, su u funkciji i žičare Gobelja i Gvozdac kao i pripadajuće staze 13, 13f, 19, 19a i 19c, kao i noćna staza Pančićev vrh 4b.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Gondola radila danas?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Uvek ce biti ljudi koji taj caj mogu,zele da plate i onih koji nece,ne mogu,ne zele...ali kao sto je neko napisao,ovakav monopol sto se tice skijalista u okolini,ugostiteljima na Kopaoniku to omogucava.Velika je steta sto se ne ulaze u razvoj drugih vec postojecih ski centara i novih.Skijalista Srbije pod sobom sada drze Jahorinu i ulazu svoje pare i tamo,sa razlogom,Jahorina je potencijal ,popularna je u okruzenju,ali mi nije jasno da se preskace Stara planina,Golija.. po meni dobar potencijal...umesto da imamo 2-3 ozbiljna ski centra,ovaj jedan cemo unistiti.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Moze li neki komentar kakve su staze i da li ima guzve, na kamerama deluje da nema mnogo ljudi na stazama?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco, Jel ova najavljena kisa za posle Nove godine stoji, bas gadno izgleda? Hvala
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Zmaj Sve stoji, ali da je nekom Malo jezero bolje od Krcmara to stvarno prvi put cujem.
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zašto ne upale topove kada je temperatura vec sada minus 4 stepena??? Ako je pred nama toplo vreme i bez snežnih padavina do srede, treba paliti topove za osnežavanje staza kada vec ima uslova(temperatura minus 3 i niža). Pozdrav za sve skijaše i ljubitelje Kopa 🙂
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danaa magla ceo dan. A najavili sunce... Losa prognoza...
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Borko, vode neće biti do iza božića, dakle još nekih nedelju dana.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ja sam sinoc dosao sa Kopaonika, nije bilo vode ni u centru ni u naselju,u nekoliko navrata. Staze su moze se reci solidne do 11 sati a posle toga moze da se sedne negde na pice ili klopu i da se odmara. Do novog debelog minusa i novih padavina bice vise mucenje mego uzivanje.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas zamenjene skije Rossignol i Volkl ispred kafića na Sunčanoj dolini. Ako se neko prepozna neka se javi na broj 063456221
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Cao svima, danas na Kopaoniku sam svedocio situaciji koju mislim da je bitno podeliti ovde i ako je moguce nesto uciniti tim povodom.Vidjao sam do sad da ljudi skijaju svakako, i svi mi naravno mislimo da smo malo bolji nego sto stvarno jesmo pa i nekada kada to ne bi trebalo malo vise pustimo brzinu. Ali danas sam se zaprepastio, naime, dok sam bio na zicari Gvozdac spazih devojcicu (da lupim, mozda 12-15 godina), koja se od vrha Gvozca spusta pravolinijski niz stazu, sve do dna. Znaci nikakvo kocenje, ni skretanje, samo pravo...u jednom trenutku je proletela pored jednog decka na manje od 30cm, jedva ga je promasila.I ajd, ja pomislio mozda je promasila stazu pa se zaletela i ne moze da se zaustavi...ali ne, sat vremena kasnije, opet ja na zicari, ali ovaj put na Gobelji, i vidim je kako leti niz 13 crnu! Ljudi koji su bili samnom na zicari se takodje zaprepastili...delovalo je bas jezivo, jer bukvalno leti, ajd sad cu da lupim, jer nisam siguran kolku je brzinu mogla da razvije sa njenih mozda 40kg, ali ako poredim sa raznim klipovima skijanja koje sam gledao, rekao bih da je moglo biti mozda 80 km/h ako ne i vise...u svakom slucaju, delovalo je jezivo brzo, i jos gore je sto je izgledalo kao da nema apsolutno nikakvu kontrolu, znaci nikakvo skretanje ni kocenje, nista.Nadam se da je sve bilo ok sa njom danas do kraja dana, ali ako onako nastavi samo je pitanje vremena kada ce sebe ili nekog drugog povrediti a mozda i nesto gore.Malo sam razmisljao o ovome, pa me zanima da li neko ima ideju sta bi mozda skijalista mogla da urade po ovom pitanju, jer kontam da ovo nije izolovan slucaj. Ne bih da budem grub, i ne kazem ni da sam ja uvek najoprezniji kad skijam, ali mislim da bi trebalo na neki nacin stati na put divljanju na stazi. Narovito mislim da je potrebno obratiti paznju na to gde i kako deca skijaju, jer i ako se neko stariji povredi, on je bar bio svestan mogucih posledica pre nego sto se upustio u to, ali dete daj boze da uopste i ima ideju sta bi moglo da mu se desi. Licno mislim da deca nikako ne bi trebala da budu na crnim stazama (osim ako nisu clanovi nekog kluba ili u pratnji nekog starijeg).
(+74) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)moze li neko da napise cene piva,rakije,koka kole i sl kako se krecu u konacima npr. takodje koliko kosta rucak u konacima tipa 10 cevapa . cene parkinga koliko su . hvala
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Što se tiče klope zavisi šta jedeš, imaš prebranac za ~600rsd i imaš biftek za 1600+
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@ns - naravno da treba da bude skuplji ako je u centru desavanja, ali da li je realno da je krofna 7 puta skuplja na Kopaoniku nego 40km dalje ? Jel ona 7 puta bolja samo zato sto je prodaju na Kopaoniku, ili ti mozda naplacuju i zadovoljstvo sto se ponovo spustis sa Rtnja na stazu onim njihovim razvaljenim puticem ? :D
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dijelom se slazem sa tobom, ali to je zakon ponude i potraznje, druga strana price su cijene zakupa, radne snage.....recimo ja u Budvu placam 20 000€ godisnji(radim sest mjeseci) zakup za mali lokal, onaj u Berane takav lokal placa oko 1 500€ i radi preko citave godine. Naravno da isti prozvod ja moram da prodajem po mnooogo vecoj cijeni...
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jel su peglali staze danas?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Poštovana gospodo iz Skijališta Srbije, ovo što ste dozvolili danas je za ozbiljnu analizu (stručnjaka, advokata, skijaša..) i bar neku reakciju!!! Danas i juče je bilo jako puno povreda na stazama, smatram da je zbog ogromne gužve značajno povećan broj povreda. Ali one se svako dešavaju... ono što je za osudu, ozbiljnu, je to što je danas skoro svaka staza imala zastoj u radu, konkretno, Gvozdac nije pušten na vreme, staza 10 otkazala oko 13h, Malo jezero, Centar ceo dan van pogona, Marine vode, Mali Karaman tanjir otkazao, Crna duboka na momente. Šta je problem??? U 15.43h na Marinim vodama prestaje sa radom sidro, ali sa nama (dvoje klinaca 8 i 10g, instruktor i ja) koji smo i dalje zakačeni, na možda 150-200m pred kraj, na strmini, da bude zanimljivije sidro krece da vrti u nazad!!! Supruga na Vučku u isto vreme razdvaja čoveka koji se zaleće na radnika koji je ugasio Vučak u 15.45h!!! Radnik se izvinjava skijašima da nema kako da se vrati kući ako ne krene odmah... alo ljudi!!! Da li je moguće da tamo u SS niko ne shvata koliki problem može da bude ljudima (sa decom) koji ne poznaju planinu, a zaglavljeni su u gustoj magli na -10 i na vetru, svi oni računaju da staze rade kao što je napisano na zvaničnoj el. tabli. Ja obećavam da ću se baviti ovom temom i zvanično koliko budem mogao, a ovde pišem da bi upozorio sve na šta mogu da računaj ako su "na knap" planirali povratak sa staze.
(+215) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)izvinite na smetnji sta se desilo na krcmaru
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)ulaz u nacinalni park 300 din. parking ispod konaka 800 din. dva tuborga ,sok od breskve i sok od jabuke u maglicu 1420 din. ok. potok kanalizacije ispod malog jezera,smece sa hotela u izgranji na tom potezu. ljudi sta je sa nama vise,gde su sluzbe da pokaznjavaju, da li nas bez razloga nemci smatraju ciganima. jel tesko napraviti fabriku za preciscavanje otpadnih voda
(+79) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ko plati taksu na ulasku neka se pokrije usima kad dodje gore! Sramota kakvi glibavci...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@igorog Isto kao i za pojas u kolima. Obavezno za sve.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)