Pozdrav! Dolazimo na Kop sledece nedelje, bicemo smesteni u vikend naselju. Hocemo da se raspitamo oko opcija dolaska do skijalista. Videli smo da postoji ski bus, ali nam on izgleda kao skupa opcija. Postoji opcija da idemo kolima u kom slucaju smo videli da postoji garaza blizu centra. Da li postoji neko mesto gde besplatno mozemo da parkiramo nas auto? Kakva su vasa iskustva sa ski busom od vikend naselja, parkingom u garazi i drugim mestima za parking blizu skijalista?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)@OgnjenProlazili su, nije u tome problem nego u veštačkom snegu koji je rastresit, ne može da se "zalepi" i lako se skida sa već zaleđene površine ispod i onda nastaju hupseri i deluje da nije ni tabano.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)@Psihoterapija Veruj mi da želim da se desi neki fini preokret u vremenu. Loše spavam zadnjih 5 dana zbog ovog vremena i prognoze.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Svuda snega, samo na Kop-u bedurija.I Bog je digao ruke, od. karma je cudo.Zao mi je naroda, ali kakva je drzava, tako je i skijanje.A najgora sorta su ovi sto kao pravdaju situaciju, mora da imaju apartmane pa da im ljudi dolaze.Podseca me na CG, tipa: da mi vama posaljemo lovu, a ne moramo ni da se mucimo da dolazimo.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)Mozes li mi molim te reci da li je naporan put od 12h do Livigna i da li se isplati putovati tako daleko kolima? Mozda bih isla u aprilu tamo pa me zanima ako ti nije tesko da napises. Hvala
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)PEKITO Ako su ti ovo danas okej staze ti onda ne znas sta je kvalitetna staza i sta je kvalitetno skijanje.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)@Saka Hislop. Obizorm da sneg ne ide autoputem, vazdušnom linijom od kopa do mora je manje od 190km. Livigno od sredozemnog udaljen 250km
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@pera_zdera Vi niste očigledno nikada bili u FR. Ski opening u Les 2 Alpes u drugoj nedelji decembra 6 krevetni apartman 460e, la norma za vreme školskog raspusta u sestokrvetnom 380e. Apartmani su bolje opremljeni od većine na Kopu. Smeštaj na stazi. Cena uključuje prevoz smeštaj i skipass. To je jeftinije od kopa a za iste uslove. Skijanje je neuppredivo. Ima naravno i skuplje. Paradiski u martu 610e plus 35e doplata za celu regiju u 5krevetnom apartmanu. Da francuska je drastično jeftinija za vrme školskog raspusta.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)Teško. Borovnice vole hladnu zimu i toplo proleće. Bojim se da će ih saseći neki mraz i da neće biti ništa od njih.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Sasa PSvestan sam i ja ali ajde rekoh da pitam. Videcu do 7 kada mi istice drugi buking. Ja nisam skijas kao svi vi ovde. Pa da mogu da idem Januaru ili negde u inostranstvo pogotovo sto bih isao sam pa placam maltene duplo smestaj.Ali lako moze da se desi da ako ne odem ove godine lepo poklonim sestricu kacigu i naocare i zaboravim na ucenje skijanja. Kada nisam kao mali ucio.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@lignjoslavVeć su ti ljudi napisali šta su imali. Da li se tebi isplati ili ne, to je do tebe, ne do njih.Sa ovo snega što pada, biće dovoljno za vikend, najavili su temperature oko nule, držaće staze.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@Lignjoslav, poslednja recenica ti je tacna. Zavisi i od toga sta zelis od skijanja. Ako bi da lagano odkijas, da te mine zelja, onda mozda i mozes da probas. Ako dolazis bas da skijas, onda nije pravi trenutak! Moze se desiti da neki od narednih vikenda bude bolji. Nije u pitanju koliko ce snega da padne, nego kakav ce da bude. Ovaj sto pada je mokar i vise upropasti staze. Po prognozama, u petak ce vetar opet sa juga uz veliku vlagu, a moguce i da ce biti malo kise oko podne. Kad bi okrenuo vetar na sever, i da temperatura padne bar na -7, ali slabe su sanse. Sam izvagaj sta ti je minimum za odlazak.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Dalib Kopaonik ima sve ono sto je Jana ispod napisala, a ako zbog to malo duse koja je diskutabilna treba otici na to mesto, onda neka ide taj koji bi popio kafu tamo i koji ne juri kilometarska skijalista. Mada nema to veze sa kilometrima, i niko tu ne treba da "predstavlja" Kopaonik, kada svi znamo ko je, sta je i kako je tamo.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@BakiliNemoj ići na crvene staze kao početnik „da nabijaš noge“ – to nabijanje nogu se postiže pukim preživljavanjem jer se spuštaš niz stazu za koju nemaš veštinu, i možeš samo da upropastiš tehniku koju si savladao. Trebaće ti sekund da refleksno uletiš u „o, ne“ stav, a nema gore nego da na početku napraviš pogrešnu mišićnu memoriju.Ima tehnika koje traže malo više brzine zbog neophodne inercije i centrifuge, ali to se i na plavim stazama može.Kad prestaneš da preživljavaš plave staze, onda ideš na crvene.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Imamo loše osobine da pljujemo sve što je naše. Naravno da smo Kopaonik upropastili, kao i sve ostalo, ali je ipak divna planina, čim se pomerite od građevina. Ova zima je bila topla i sa malo snega svuda, nama je u Austriji na 2.600m n.v. sredinom januara bilo +3. SS već godinama rade sjajan posao i staze su maksimalno sređene. Kad padne sneg i četinari se pretvore u skulpture, nema lepšeg pejzaža na svetu! A cene u kafićima...Krčma u planini, AloAlo...sasvim korektni!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)U komentarima sve suv stručnjak do struĉnjaka. Jutros sam uz kafu bacio pogled na kamere, topovi za osnežavanje su radili, barem na 3-4 kamere se videli. Sledeće sedmice se javljam stručnjacima s lica mesta.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-23)@munja Hvala ti na lepim rečima. Ja idem da naučim da skijam da bih uživao. Nisam ljubitelj jurcanja po stazama. Bio sam ja kada je bilo nenormalno snega 2021. Ali ovo je stvarno tuga. Naravno iskristiću koliko god je potrebno.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nadam se da će da puste još neke staze sutra, bar sve sa Pančića, koje iz nepoznatog razloga sinoć nisu tabali.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Tina Kome da sredjuju jos staza, neznam jel si ti uopste na Kopaoniku. Vidis li da nigde nikog nema. Za ovoliko skijasa i KRST je mnogo.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-51)@Zupljanin Ono što je sigurno, ti sigurno nisi na Kopu, inače ne bi pisao ove gluposti. @pocetnica Kakvom bre letovanju, o čemu ti pričaš, mart je oduvek bio omiljeni mesec za skijanje. Kop je pun, ima i dosta ljudi sa strane, skijalište će raditi još mesec dana ako vremenski uslovi dozvole, tako je svake godine, ali za to je potrebno iskoristiti svaki sekund kad uslovi to dozvole za osnežavanje.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)"Sve i da je jedan jedini skijaš na planini i platio je punu cenu ski pasa, SS su dužna da otvore sve moguće staze ako uslovi to dozvoljavaju"Pa dobro, onda ako su duzni, vi ih tužite sudu. Sigurno da ste negde u zakonu pronasli da moraju da otvore celo ali oni krse prava skijasa U martu se misli na letovanje. Kop na zalost nije pun, Imace jos ljudi ovaj vikend i to je to. Mart je pun strastvenih skijasa onih koji bi i u Junu skijali. Ali obici plebs sada merka apartmane u Grckoj.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-26)kop (iOS) Ja sam zvao taksi iz Raske da mi donese gorivo, 2000 din je kostala voznja
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Admiral - i ja isto 😄 zeleo bih da sam opet gore, da ponovim jedan krug spustanja niz sve staze ;)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Krle,ja baš imam tu karticu od prošle godine i na nju su mi dopunili ove godine , 10 u sezoni. Kad su mi naplaćivali , oni mi obračunali i naplatili i nove kartice. Međutim ja sam pisao žalbu na mail jer nisam hteo kartice nego samo dopunu i oni su mi uvažili i vratili novac za kartice.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Od ponedeljka 25.3.2024. godine pa sve do zatvaranja zimske sezone, važi popust od 30% na cene ski karata, od poludnevne do sedmodnevne. U funkciji će biti ski liftovi i žičare Malo jezero, Krst, Pančićev vrh, Duboka 1, Karaman greben, Mali karaman, Duboka 2 i Mašinac.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)@Vlada Bg pa ti skijaj po travi i blatu . Ko ti brani? Vidiš li trenutno stanje??? Hoćeš da neko plaća ski pas za ovo?!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Da ponovim opetNe hranite trolove ! :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)https://www.youtube.com/watch?v=V_mtsAU3yQ4"Архивски" спуст низ Панчић - недеља 18. април 2021. год. - касно послеподне. Ко не верује - нек погледа РХМЗ архиву Србије за пролеће 2021. Свима желим стрпљење и лепо време - увек.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@PredragTo bi ti najbolje bilo da odeš direktno u klub i da se informišes jer ovde najviše što možeš da saznaš je zašto je Kopanika gori ili bolji od Alpa i da li je kamenje na Jahorini veće ili manje od ovog na Kopaoniku..iiii da zaboravih možeš da pročitaš i nebrojano mnogo komentara kad će i zašto nije otvoren Krčmar iako je npr za celu sezonu palo jedva 20 cm snega a Krčmar kao da je je staza na kojoj se vozi svetski kup..
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Nesa- Pao je jutros na visovima iznad 1850m. Biće ga i večeras u tim zonama... Veliki pozdrav!🙋♂️
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dr deka- Dve veštačke stene imaš kod Rtnja. Veliki pozdrav!🙋♂️
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Jel ti citas sajt? Prva vest ti je o jezeru sa slikama i video snimcima. Link >>>
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Koliko je puklo izdavanje ove dve godine pokazuje potpuni krah prodaje nekretnina. Potpuno je stala prodaja i cene prvi put idu na dole.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Hoce li biti ove godine snimak gradjevinskih radova?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)U pravu si 100%, cene su otisle uzas na gore, dosta ljudi jedva prezivljava kraj sa krajem i oni ljudi koji su jedva skupljali da odu na da kazem jeftinije zimovanje, jednostavno zbog velikih zivotnih troskova ne mogu da ustede za to zimovanje kao pre i to je cinjenica, sve je skuplji zivot u Srbiji i sve je manje te srednje klase koja je mogla da ustedi nekako i ode na to zimovanje sa porodicom.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Za ove koji se prave pametni oko nepustanja, neosnezavanja staza decembra itd. zasto ne dodjete decembra? Prosle godine sam skijao od 15. do 20. i nekog decembra i bilo je super, ali nigde zive duse, zato je i malo staza bilo. Ne znam zbog cega se izbegava decembar, prosle godine je cak i bolje skijanje bilo nego jan/feb, jer su bili katastrofalni sa snegom..
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Narode, vi zaista idete na Kopaonik na skijanje ili zezate ovde?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-28)@Vojin Mogu ti reci kako je za Makedoniju, pre svega za Popova Sapka i Mavrovo jer se “milimo” za sneg za touring. Ono sto procitas za recimo nedelju dana unapred, pise recimo 50-70cm snega a u realnoscu padne svega 7-10cm. Cak i YR nije tacan na vise od 1 do 2 dana P.S. Nekada se desi da pise 7cm a ono udari 60…al jbg, ko da zba to
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Video sam jezero juce.. pune ga, vec vise od pola ima vode... vidi se voda i na webcam
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Uf a i ti si osetljiv u pm kad te lajkovi rastuze i poremete
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Dex Mogu, jer prošle sezone je Gobelja zvrjila prazna. Na Karaman Grebenu u redu bilo 100 ljudi, na Gobelji bilo sveukupno 5 ljudi. Kao na marsu bilo.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ne znam za ostale ali jučerašnje ski opening je jedan od boljih u zadnjih x godina. To što nisu opeglali sve staze i što noćno više ne radi nego što radi nema nikakve veze sa time što je bio ski opening. SS peglaju i puštaju staze isključivo na osnovu prodatih ski pasova. Odosmo za 7 dana na ski opening u FR pa cu da javim utiske kako je to tamo. Koliko staza su otvorili, kako peglaju staze, kako su osnezili staze....
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Ne znam ko ovde ocekuje da kad pada sneg staze budu besprekorne. Jos u ski centru gde na jednoj stazi prodje milion skijasa do podneva. I na onom ski tepihu bi se napravili hupseri.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@SasaLe, ovo je najgori ski opening od kad ova manifestacija postoji?!? Kaži nam Sale kakvo je skijanje bilo na prošlom i pretprošlom ski openingu?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Defectore, uradiš ovako: Dobar dan, iznajmio bi apartman od vas u tom i tom periodu, sa parkingom. Nemate parking? Ništa onda, doviđenja, pogledaću neki drugi smeštaj. I to je to.Ne dolaze svi na Kopaonik privatnim automobilima, neko dođe i kombi prevozom, autobusom, njima parking nije potreban.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Koliko vidim na gornjem delu Krcmara topovi gruvaju punom snagom , ali vetar odnosi taj sneg - u nepoznatom pravcu :(
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Masinac Ručna radinost - planirati pohovanu piletinu ili juneće šnicle, pa u foliju, pa u ranac. Dobro se obući, nema potrebe za grejanjem. Seiriti nad dušmanima zbog uštede.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Da li ce se otvarati nocno skijanje na Karamanu sledece nedelje gledajuci da se broj skijasa povecava u tom periodu + odlicni uslovi sto se tice snega? Pitam cisto da li vredi uzimati ski pass sa nocnim skijanjem - jer samo za Malo Jezero uzimati i ne vredi bas. Hvala!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Izgleda da je palo vise snega na Kosutnjaku nego na Kopaoniku..
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Dje su oni Jaholoveri da sada fale Jahorinu? Pored ovolikog snega ne radi im pola skijalista. Al dobro prvi su u regionu otvorili sezonu ;D
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)